شپنا ( پالایش نفت اصفهان )

lovelykid

Well-Known Member
کاربر فعال
همینکه چند نفر اومدن اینجا و دارن تبلیغات سهام رو دستشون مونده رو میکنن یعنی جای درستی هستیم. با خرید امروزم ۵۰ درصد پرتفو رو شپنا کردم

dr.m.j.j

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
همینکه چند نفر اومدن اینجا و دارن تبلیغات سهام رو دستشون مونده رو میکنن یعنی جای درستی هستیم. با خرید امروزم ۵۰ درصد پرتفو رو شپنا کردم
سهم بدي نيست ولي انصافا مثلا امروز قيمت ٨١٨ داشت معامله ميشد داشت قدرت خريدار هم كم كم ميرفت بالا كه يهو يكي از حقوقي ها دو ميليون سهم رو به قيمت ٨١٠ گذاشت،خب اين جور سهمي مشخصه راه به جايي نميبره كلا گروه پالايشي خيلي ورود پول بهش كمه

ASEMAN1397

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
با امور سهام تماس گرفته شد ... به هیچ عنوان در مورد راه اندازی برج تقطیر سوم و مجوز افزایش سرمایه جواب درستی ندادن ..
تنها در دو مورد مجوز افزایش سرمایه میتواند با تاخیر همراه باشد 1) از نظر سازمان بورس مدارک افزایش سرمایه شرکت ناقص بوده باشد و سازمان بورس درخواست مدارک نماید و این باعث طولانی تر شدن پروسه خواهد شد 2) مدارک کامل بوده باشد و سازمان در مدت 30 روز مقرر نامه تاییدیه افزایش سرمایه رو به شرکت ارسال نکرده باشد

یعنی مظهر شفاف بودن هستند و پاسخگویی ...
در مورد برج تقطیر سوم هم که طرف گفت رسما راه اندازی نشده
زیاد برخورد امور سهام جالب و صمیمانه نبود....

lovelykid

Well-Known Member
کاربر فعال
سهم بدي نيست ولي انصافا مثلا امروز قيمت ٨١٨ داشت معامله ميشد داشت قدرت خريدار هم كم كم ميرفت بالا كه يهو يكي از حقوقي ها دو ميليون سهم رو به قيمت ٨١٠ گذاشت،خب اين جور سهمي مشخصه راه به جايي نميبره كلا گروه پالايشي خيلي ورود پول بهش كمه
دوست گرامی! عرضه دو میلیون در سهمی با این میزان شناور چیز عجیبیه؟! ضمن اینکه حقوقی بیش از فروش امروز خریده. دوم اینکه یک نگاه به حقوقی سهام خودرویی، بانکی و ... بنداز ببین عرضه به چی میگن امروز مثلا حقوقی خپارس ۹۴ میلیون سهم روی قیمت ۷۵ تومن فروخته و البته این کار هر روزشه!!! اونوقت سه میلیون عرضه و خرید توی این سهم به چشمت اومده؟!
این سهم الان داره با pe حدود سه معامله میشه و بزودی این قیمتها براش خاطره میشه. اومدن خبر افزایش سرمایه استارت کاره که شاید تا چند ساعت دیگه بیاد

dr.m.j.j

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوست گرامی! عرضه دو میلیون در سهمی با این میزان شناور چیز عجیبیه؟! ضمن اینکه حقوقی بیش از فروش امروز خریده. دوم اینکه یک نگاه به حقوقی سهام خودرویی، بانکی و ... بنداز ببین عرضه به چی میگن امروز مثلا حقوقی خپارس ۹۴ میلیون سهم روی قیمت ۷۵ تومن فروخته و البته این کار هر روزشه!!! اونوقت سه میلیون عرضه و خرید توی این سهم به چشمت اومده؟!
این سهم الان داره با pe حدود سه معامله میشه و بزودی این قیمتها براش خاطره میشه. اومدن خبر افزایش سرمایه استارت کاره که شاید تا چند ساعت دیگه بیاد
نميگم زياده ولي توي موقعيت خوبي نميفروشن يعني براشون مهم نيست انگار ، چرا وقتي قيمت داره ميره بالا سريع ابشاري خالي ميكنن ؟ مدل حمايت كردن حقوقي هاي پالايشي اصلا بدرد نميخوره قيمت رو نيم ساعت دست نميزنن منفي ميشه يه رنج متوسط ميكشن دوباره ميره تا نيم ساعت بعد از ١١ به بعد هم كه كلا تعطيل ميكنن ميرن ناهار،شپنايي كه اينقدر ارزش داره اين مدلي معامله براش واقعا خسته كنندس ،در ضمن بورس ايران گاوتر از اين حرفاس كه به p/e اهميتي بده نمونش زاگرس ، بجاش سهم هايي ورشكسته مثل شپلي و ... ، جالبه سهمي مثل كسرام از ٨٠٠ تومن يه كله رفت تا ٣٤٠٠ سازمان بورس يبارم سهم رو بخاطر احتمال دستكاري قيمت نبست اما همين شپنا ٥ درصد بره بالا حقوقياش مثل چي خالي ميكنن مثل كچاد كه تا مثبت خورد دو سه روز قبل سريع گنجينه زرين ٣٠ ميليون سهم فشار داد حالا تو منفي يه دونه هم نميخره، كلا بورس ايران شده سهم هايي كه حقوقي هاي اذيت كن توش كمتره

ASEMAN1397

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
نميگم زياده ولي توي موقعيت خوبي نميفروشن يعني براشون مهم نيست انگار ، چرا وقتي قيمت داره ميره بالا سريع ابشاري خالي ميكنن ؟ مدل حمايت كردن حقوقي هاي پالايشي اصلا بدرد نميخوره قيمت رو نيم ساعت دست نميزنن منفي ميشه يه رنج متوسط ميكشن دوباره ميره تا نيم ساعت بعد از ١١ به بعد هم كه كلا تعطيل ميكنن ميرن ناهار،شپنايي كه اينقدر ارزش داره اين مدلي معامله براش واقعا خسته كنندس ،در ضمن بورس ايران گاوتر از اين حرفاس كه به p/e اهميتي بده نمونش زاگرس ، بجاش سهم هايي ورشكسته مثل شپلي و ... ، جالبه سهمي مثل كسرام از ٨٠٠ تومن يه كله رفت تا ٣٤٠٠ سازمان بورس يبارم سهم رو بخاطر احتمال دستكاري قيمت نبست اما همين شپنا ٥ درصد بره بالا حقوقياش مثل چي خالي ميكنن مثل كچاد كه تا مثبت خورد دو سه روز قبل سريع گنجينه زرين ٣٠ ميليون سهم فشار داد حالا تو منفي يه دونه هم نميخره، كلا بورس ايران شده سهم هايي كه حقوقي هاي اذيت كن توش كمتره
با یک حرفت موافقهام ... اینکه بازیگران این بازار متاسفانه دنبال سود باد آورده و کوتاه مدتی میگردن ... برای همین اسیر سفته بازان میشند و حتی سراغ سهم های زیانده میرن و صد البته بدون تحلیل و فقط صرف موج سواری ..... نتیجه چی میشه ؟ اینکه اکثریت متضرر میشند
بازار بورس صرفا ترید کردن و سود بردن از اون نیست بلکه سهامداری هم بخشی از بازاره ... حقیقتش بنده زیاد به این رفتارسهامداران یا سهامبازان خرده نمیگیرم .... بلکه سازمان بورس رو مقصر اصلی بد فرهنگی حاکم بر بازار میدونم ... عدم شفافیت ...و عدم پاسخگویی ... عدم حمایت از سهامداران خرد... قوانین و دستورالعملهای حاکم بز بازار بورس ( هنوز نمیدونم چرا سود یک شرکت تولیدی میبایست از قیمت سهم کم بشه .. در مورد شرکت های سرمایه گزاری این قابل درک میتونه باشه .... حالا شرکتی که زیانده است آیا ضررشو به قیمت سهم اضافه میکنند ؟ صرفا یک مثال بود)
در مورد شپنا اونهایی که سال گذشته خریدن .. حتما در سودهای بالای 100% هستند .. مثل بنده .... چیزی که مسلمه گذشت زمان برنده ها و بازنده ها رو مشخص میکنه ....
بالاخره این داستانهای افزایش سرمایه ... تمام میشه .. بالاخره گزارشات 12 ماهه منتشر میشه .... اونوقت باید دید بازار به سمت کدام سهمها متمایل میشه ... بنده از خرید سهم های با پی بر ای خوب و عالی هیچوقت متضرر که نشدم هیچ بلکه همیشه با سود همراه بوده ...

lovelykid

Well-Known Member
کاربر فعال
سهم رو 800 تومن فروختن خدا! اینها دیگه کی آن؟ این سهم داره الان با قیمت 410 تومن بعد افزایش معامله میشه که با این قیمت جدید سهمی 150 تومن سود داره برای سال بعد! امسالم بری مجمع 100 تومن سود میگیری! چرا میفروشی؟!

amir93

Well-Known Member
کاربر فعال
باوربفرمایید این سهم داره زیر ارزش ذاتی معامله میشه....فقط چون ته ساله و تسویه اعتباری ها بخاطر همین مورد یک مقدار همه عجول شدند می فروشند
اون حقوقی که میفروشه هم یک آدم معمولی هست که شاید سوادش در حد حتی یک تحلیلگر ساده هم نباشه
بنده امور سهام تماس گرفتم گفتند 22 پروژه تقطیر سوم کلید میخوره

ASEMAN1397

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
افزایش سرمایه اکی شده فقط در سال جدید اوایل سال انجام میشه
این واقعا مسخرست ... تاییدیه حسابرس مستقل 11 بهمن روی کدال منتشر شد ... برای چدن 5 اسفند و 12 اسفند مجوزشو سازمان بورس صادر کرد.... مابقی نمادهایی که افزایش سرمایه دارند .. مجوز هاشون کمتر از یک ماه و بعضا در عرض 1 هفته صادر شده..... حالا چرا برای شپنا بایستی صدور مجوز افزایش سرمایه چند ماه طول بکشه .؟؟ تازه پروزه هاش مشخصند و نیاز به افزایش سرمایه و اونهم از انباشته و نه از تجدید ارزیابی داراییها که نیاز به بررسی کارشناسی داره ....
حداقل بهتون میگفتند دلیل تاخیر چیه ؟ آیا مدارک افزایش سرمایه ناقص بوده یا اینکه سازمان بورس تعلل میکنه ؟

samad56

Well-Known Member
کاربر فعال
این واقعا مسخرست ... تاییدیه حسابرس مستقل 11 بهمن روی کدال منتشر شد ... برای چدن 5 اسفند و 12 اسفند مجوزشو سازمان بورس صادر کرد.... مابقی نمادهایی که افزایش سرمایه دارند .. مجوز هاشون کمتر از یک ماه و بعضا در عرض 1 هفته صادر شده..... حالا چرا برای شپنا بایستی صدور مجوز افزایش سرمایه چند ماه طول بکشه .؟؟ تازه پروزه هاش مشخصند و نیاز به افزایش سرمایه و اونهم از انباشته و نه از تجدید ارزیابی داراییها که نیاز به بررسی کارشناسی داره ....
حداقل بهتون میگفتند دلیل تاخیر چیه ؟ آیا مدارک افزایش سرمایه ناقص بوده یا اینکه سازمان بورس تعلل میکنه ؟
شپنا از نظر اطلاع رسانی به سهامدارانش یکی از بدترین شرکتهای بورسی است پارسال همین موقع ها شتران اعلام کرد که از سازمان بورس درخواست مجوز افزایش سرمایه از محل اندوخته وسود انباشته کرده است راجع به این موضوع بکرات با امورسهام شتران تماس گرفتم بقدری با متانت وبا جزئیات به سئوالات من پاسخ دادند که جای هیچ حرف وحدیثی و شایعه ای برای کسی باقی نگذاشتند . ومن الان خوشحالم که چند روز قبل از شپنا خارج شدم وبا پولش سهم های دیگه خریدم وتا اندکی از ضررم جبران شد . وارد شدن در این سهم شپنا عین وارد شدن در باتلاقی است که احتمال فرو رفتن در اون بیشتر است تا خارج شدن ار آن .چون نه مدیریت خوبی داره نه امور سهام وروابط عمومی درست وحسابی و پاسخگو به سهامداران .

lovelykid

Well-Known Member
کاربر فعال
شپنا از نظر اطلاع رسانی به سهامدارانش یکی از بدترین شرکتهای بورسی است پارسال همین موقع ها شتران اعلام کرد که از سازمان بورس درخواست مجوز افزایش سرمایه از محل اندوخته وسود انباشته کرده است راجع به این موضوع بکرات با امورسهام شتران تماس گرفتم بقدری با متانت وبا جزئیات به سئوالات من پاسخ دادند که جای هیچ حرف وحدیثی و شایعه ای برای کسی باقی نگذاشتند . ومن الان خوشحالم که چند روز قبل از شپنا خارج شدم وبا پولش سهم های دیگه خریدم وتا اندکی از ضررم جبران شد . وارد شدن در این سهم شپنا عین وارد شدن در باتلاقی است که احتمال فرو رفتن در اون بیشتر است تا خارج شدن ار آن .چون نه مدیریت خوبی داره نه امور سهام وروابط عمومی درست وحسابی و پاسخگو به سهامداران .
میشه بگی چند فروختی؟ و چی خریدی که سود کردی؟!

ASEMAN1397

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوست گرامی
شپنا رو کسانی که سال گذشته خریدن سود کردن یا کسانی که در 650 تومان چند ماه پیش .. اما باهاتون موافقم ... شپنا در پاسخ گویی و شفافیت سازی خیلی در سطح پایینی است . و صد البته برای سهامداران خرد ارزشی قائل نیست .... اگر این افراد قابل بودن در مورد افزایش سرمایه شفاف سازی میکردن در کدال ... و اینطوری زحمت خودشون رو هم کم میکردند و تماسهای تلفنی بهشون کم میشد ... در مورد برج تقطیر سوم هم همینطور ... صرفا میتونن بگن . برج تقطیر سوم طبق برنامه تا آخر سال به بهره برداری میرسه ...مسئله این که سهامداران عمده اش همه دولتی یا شبه دولتین و این مسائل براشون اهمیتی نداره ....
به نظر من بایستی با این سهم صبر کرد و البته صبر ایوب داشت ...اما سود سال 97 و 98 چشمگیر خواهد بود ...شاید سال 98 بعد افزایش سرمایه باز به این قیمتهای امروز برسه ....!!!

samad56

Well-Known Member
کاربر فعال
میشه بگی چند فروختی؟ و چی خریدی که سود کردی؟
در چندین مرحله فروختم و آخرین مرحله 819 تا 820 بوده تعدادش هم 264 هزار تا بوده و قلر وقهگمت جایگزین کردم 95 % سهامهای من پالایشی بوده و هنوز شتران وشبریز دارم .

lovelykid

Well-Known Member
کاربر فعال
نفت دوباره بالای 66 رفت و دلار سکه و طلا هم امروز کشید بالا.
ببینیم فردا بازار چیکاره اس. البته مشکل بازار بی پولیه و بس!

dr.m.j.j

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
امروز مثلا دو تا سهم غذايي ٣٠٪‏ مثبت باز شدن سهمي كه بيست رو صف خريد بوده خب اين تابلوس كه دستكاري قيمت داره وظيفه سازمان بورس چيه نميدونم والا من يه زمان قبل دانشجوييم توي كدال كار ميكردم اون موقه واقعا بهتر بود نظمشون براي هر ٥ سهم يه ناظر گذاشته بودن كه جلو سفته بازي رو بگيرن ولي الان عملا همه ميرن سراغ سهم هاي اشغال اونوقت شپنا ٨٠٠ معامله ميشه شبندر ١٠٥٠ حقوقيشونم ماشالله بجا حمايت دنبال بز خري هستش

lovelykid

Well-Known Member
کاربر فعال
امروز مثلا دو تا سهم غذايي ٣٠٪‏ مثبت باز شدن سهمي كه بيست رو صف خريد بوده خب اين تابلوس كه دستكاري قيمت داره وظيفه سازمان بورس چيه نميدونم والا من يه زمان قبل دانشجوييم توي كدال كار ميكردم اون موقه واقعا بهتر بود نظمشون براي هر ٥ سهم يه ناظر گذاشته بودن كه جلو سفته بازي رو بگيرن ولي الان عملا همه ميرن سراغ سهم هاي اشغال اونوقت شپنا ٨٠٠ معامله ميشه شبندر ١٠٥٠ حقوقيشونم ماشالله بجا حمايت دنبال بز خري هستش
بابا بی خودی حرف نزن رفیق! این سهم امسال سود خوبی به من داد. چند بار وارد و خارج شدم و همواره با سود. از آخرین ورودم به شپنا با خریدهای پله ای که کردم امروز 5 درصد در ضررم که تقریباً دو سه هفته است در همین حد بوده (چند درصد بالا پایین) و اصلاً نزول شدیدی نداشته و ضمناً این سهم سهامداری میخاد من به شما قول میدم یکسال این سهمو نگه دار سال بعد 1000 تومن پولشو بگیر. این وسط یک سود مجمع هم بزن بر بدن. (با فرض انجام افزایش سرمایه ها یعنی دوباره از 400 تا 1000 میره)

TT Aduser

Well-Known Member
کاربر فعال
9روز کاری از سال باقی هست....خبرهای جذابی شرکت پالایشگاه نفت اصفهان رو خواهد کرد
مطمئنا پی بر ای یک تکون اساسی میخوره

TT Aduser

Well-Known Member
کاربر فعال
طی دو روز حقوقی جدید توسعه سرمایه رفاه صاحب 400میلیون سهم شد...تا جایی که اطلاع داریم قراره تا 1b تا پایان امسال خرید داشته باشه...در ضمن مشکل افزایش سرمایه شپنا حل شده و گزارش تا هفته دیگر روی سیستم کدال خواهد نشست

بالا