شپلی ( پلی اکریل )

آمیتی

Well-Known Member
کاربر فعال
یه انتقادی هم از اون دوست تکنیکالی که در گروه شپلی هست هم بکنیم چون میدونم به گوشش میرسه ....
شپلی موقعی که یه مثبت میخوره این برادر فوری مطالب دو ماه پیش رو میاره بالا که بله من گفته بودم تا اخر فروردین صبر کنین بعد تصمیم گیری کنین یعنی منظورش این هست که من تکنیکالی میدونم سهم از اونجا حرکت میکنه بعد گروهو باز میکنه در همین حین اگه یکی دو نفر نطرشون مساعد نبود سریع گروهو قفل میکنه و میگه که منفی بافی نباید باشه و فرطی گروه بسته میمونه و باز هم همون حرفای دو ماه پیش رو میاره بالا ... اما جالبه همین سهم فرداش که منفی میشه یه مطلب میزاره سلام صبح همگی بخیر و یه استیکر خنده
برادر من اگه به تکنیکال اعتقاد داری چرا از حرف یکی دونفر میترسی گروهو میبندی و میگی منفی بافی ...اگه اعتقاد نداری گروهو باز بزار . معنای گروه بعنی تبادل اطلاعات هر چند ما اطلاعاتی هم ندیدیم اما در هر صورت طرف سهامداره یا اصلا سهمی نداره و میخواد خرید کنه ...این دیگه تبهر مدیریت شما در گروهه که چطور برخورد کنین نه اینکه کلهم گروهو ببندین . گروه الان شده کانال فقط یه سلام صبح بخیر و یه شکلک خنده استیکر و یه مطلب تکراری دو ماه پیش که همون بگم بگم گفتم گفتم یه سری کانالهاست ... نکن این کارو عزیز دل شما هم اگه بلد بودی همون ۲۵۰میفروختی نه اینکه گروهو ببندی برای دل خودت استیکر بفرستی برای اون همه ادم

technicaler

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام
من منظورتونو از هفته سوم چهارم از رشد شپلی رو نفهمیدم با یه مثبت یعنی نصف راهو رفتیم ؟

,شما هدف قیمتی مدنظرتون در پایان هفته هایی که گفتین تقریبا همون ۳۰۰تومن میشه درسته ؟

سلام برادر
منم سوالم در واقع همین بود که چطوری ما دو سه هفته رشد رو گذروندیم و سه هفته رشد مونده ؟ چون هر سهمی چند تا مثبت که میخوره اصلاحش و استراحت و خلاصه کلام وقت کشی هاش خیلی بیشتر از این حرفا میشه . اما یه مسله ای که هنوز حل نشده باقی مونده اینه که ایا اون ادمای پشت صحنه ای که پارسال تو بازار خوب سهمو بستن بعدشم کلی سنگ اندازی کردن و در نهایت ضربه اخر رو که همه ما منتظر افزایش سرمایه بودیم یه دفعه انداختن عقب باید دید این اقایان اصلا اعتقادی به رشد سهم و ازاد شدن پتانسیل در شکل
و شمایل نموداری در چن هفته ای که شما عرض کردین دارن یا نه !؟؟؟
این شرکت شاید جز اون شرکتهایی باشه حتی با ارایه یا عدم ارایه یه نامه شفاف سازی سهمو تا مدت نامعلوم میبستن و با کلی تلاش و پیگیری اخرش هم کاری رو که خودشون خواستن انجام دادن ..... ما بخاطر گذشته خیلی بد این شرکت واقعیتش به هیچ خدا پیغمبری و ایه و قسمی از بابت این سهم اعتقاد نداریم چون به عینه دیدیم و اطمینان دارم همچنان ما در همون گذشته هستیم اما هیچ کدوممون خبر نداریم ... نمونه اخر همین ورود مواد اکریلیک که خدا پیغمبریش هم بخوایم حساب کنیم اگه از سال پیش تا الان یه شرکت پتروشیمی میومد یه خط تولید مواد اولیه اکریلیک رو میزد شاید الان زودتر از اومدن اکریلیک از اون ور مرز میشد اینارو داریم میبینیم و مطمن هستیم کل این داستانا که مشکل داریمو و ارز تخصیص نمیدنو و فلان کشور با ما بده و گمرک مواد رو ازاد نمیکنه و با فلانی بهم زدیمو و هزار مورد دیگه همش دروغی بیش نیست فقط بازی با ما و نوسان گرفتن از ماست ....که همین الان هم درش هستیم و همچنان این بازی هست
علیکم السلام

از این سخنان شما من فهمیدم که شما سه تا مشکل دارید .
۱- سهم را زیاد نگه میدارید . زیاد نگه داشتن سهم فی نفسه بد نیست .چیزی که عذاب آور است نشناختن موج بلند مدتی است که قصد دارید رویش نوسان بگیرید .بالاخره اگر برآوردی از سر و ته موج نداشته باشید ،نمی دانید تا کی باید منتظر بمانید و این مشکلات پیش می آید .

۲-دنبال اخبار هستید .اخبار مطلقا روی سهم بی تاثیرند و روند قیمت سهم ربطی به اخبار ندارد .این یک تجربه ایست که همه دیده ایم اما باور نمی کنیم .بارها با انتشار اخبار مثبت سهمها سقوط کرده اند . سهامداران بجای اینکه از این اتفاق نتیجه بگیرند که اخبار روی قیمت بی تاثیر است ،نتیجه می گیرند که بازار تهران بی حساب و کتاب است . اگر روند سهم از قبل صعودی باشد اخبارمثبت می تواند آنرا تشدید کند .اگر سهم نزولی باشد ،خبر مثبت تاثیری در متوقف کردن نزول ندارد .
در شش ماه دوم سال ۹۷ هر سکوی نفتی خداد میلیون دلاری که توسط صدرا نصب و تحویل شد ،باعث افزایش قیمت سهم نشد .و اساسا اصطلاح پیش خور را اخباریون بازار برای توجیه همین مشکل ساخته اند، بسکه زیاد رخ می دهد .

۳- گمان می کنید بازیگری وجود دارد .در هیچ سهمی حتی سهم‌های کوچک امکان بازی دادن قیمت وجود ندارد .اگر بازار اراده کند ۱۲۳ میلیون سهم شپلی را می بلعند .
کدام بازیگری دیروز می توانست شپلی را متوقف کند ؟
اگر گاهی می بینید که فروشنده ای قیمت را تغییرات جزئی کوتاه مدت می دهد بدلیل بدون روند بودن یا بلاتکلیفی بازار است .یعنی بازار ممکن در مواقعی مجالی به فروشنده هایی بدهد اما روند کلی را نمی توان دستکاری کرد .علتش هم گستردگی بازار و هزینه ی زیاد دستکاری قیمت است . سهم زیر قیمت را بازار جمع می کند و به خریدار بالای قیمت می فروشد .

بهر ترتیب تا وقتی سقف و کف هفتگی بالای سقف و کف هفته ی قبل باشد روند هفتگی صعودی است .اگر باور نمیکنید ۴ هفته ی معاملاتی صبر کنید .
توجه کنید که ما سهامبازیم و شیمیست و نخ ساز یا تولید کننده نیستیم .
وقتی ما سرو ته موج قیمت سهممان را نمی شناسیم ،به ما چه مربوط است که na چیست و به چه کاری می آید ؟
ارادت

آخرین ویرایش:

eiman

Well-Known Member
کاربر فعال
علیکم السلام

۱- سهم را زیاد نگه میدارید . زیاد نگه داشتن سهم فی نفسه بد نیست .چیزی که عذاب آور است نشناختن موج بلند مدتی است که قصد دارید رویش نوسان بگیرید .بالاخره اگر برآوردی از سر و ته موج نداشته باشید ،نمی دانید تا کی باید منتظر بمانید و این مشکلات پیش می آید .

۲-دنبال اخبار هستید .اخبار مطلقا روی سهم بی تاثیرند و روند قیمت سهم ربطی به اخبار ندارد .این یک تجربه ایست که همه دیده ایم اما باور نمی کنیم .بارها با انتشار اخبار مثبت سهمها سقوط کرده اند . سهامداران بجای اینکه از این اتفاق نتیجه بگیرند که اخبار روی قیمت بی تاثیر است ،نتیجه می گیرند که بازار تهران بی حساب و کتاب است . اگر روند سهم از قبل صعودی باشد اخبارمثبت می تواند آنرا تشدید کند .اگر سهم نزولی باشد ،خبر مثبت تاثیری در متوقف کردن نزول ندارد .
در شش ماه دوم سال ۹۷ هر سکوی نفتی خداد میلیون دلاری که توسط صدرا نصب و تحویل شد ،باعث افزایش قیمت سهم نشد .و اساسا اصطلاح پیش خور را اخباریون بازار برای توجیه همین مشکل ساخته اند، بسکه زیاد رخ می دهد .

۳- گمان می کنید بازیگری وجود دارد .در هیچ سهمی حتی سهم‌های کوچک امکان بازی دادن قیمت وجود ندارد .اگر بازار اراده کند ۱۲۳ میلیون سهم شپلی را می بلعند .
اگر گاهی می بینید که فروشنده ای قیمت را تغییرات جزئی کوتاه مدت می دهد بدلیل بدون روند بودن یا بلاتکلیفی بازار است .یعنی بازار ممکن در مواقعی مجالی به فروشنده هایی بدهد اما روند کلی را نمی توان دستکاری کرد .علتش هم گستردگی بازار و هزینه ی زیاد دستکاری قیمت است . سهم زیر قیمت را بازار جمع می کند و به خریدار بالای قیمت می فروشد .

بهر ترتیب تا وقتی سقف و کف هفتگی بالای سقف و کف هفته ی قبل باشد روند هفتگی صعودی است .اگر باور نمیکنید ۴ هفته ی معاملاتی صبر کنید .
وقتی ما سرو ته موج قیمت سهممان را نمی شناسیم ،به ما چه مربوط است که na چیست و به چه کاری می آید ؟
ارادت
هميشه سهامداري بلند مدت حواب داده و خواهد داد . تکنيکال خوبه اما استرس زاست و با وجود تسلط بر روشي که توي فارکس هم باهاش درامد داشتم توي بورس ايران اعتقادي بهش ندارم . سهام خوب و بنيادي بلند مدت سودهاي آنچناني داده و خواهند داد . صبوري در بورس هميشه سود ميدهد البته براي سرمايه گزار نه سهامباز و نوسانگير که استرس بالايي در معاملاتش خواهد داشت .

technicaler

Well-Known Member
کاربر فعال
هميشه سهامداري بلند مدت حواب داده و خواهد داد . تکنيکال خوبه اما استرس زاست و با وجود تسلط بر روشي که توي فارکس هم باهاش درامد داشتم توي بورس ايران اعتقادي بهش ندارم . سهام خوب و بنيادي بلند مدت سودهاي آنچناني داده و خواهند داد . صبوري در بورس هميشه سود ميدهد البته براي سرمايه گزار نه سهامباز و نوسانگير که استرس بالايي در معاملاتش خواهد داشت .
بالاخره نظرات مختلف است .
هر روشی که سود ده باشد درست است .
کامنت های بالا استرس توش بود .

استادم فرمود بازار جای معامله است و جای سرمایه گذاری نیست .
سرمایه گذاری ،یعنی خرید و مدیریت سهم که کار حقوقی است .
کار سهامدار جزء افزایش نقد شوندگی سهم و سود سهامدار جزء از نوسان است .
با اینحال من اصراری ندارم .
اینجا هدف سود کردن است .هرکس هر طور سود می کند درست است .

آمیتی

Well-Known Member
کاربر فعال
علیکم السلام

ارادت
سلام
تکنیکال برگرفته از فاند و تحولات بنیادیه پس اخبار به شدت تاثیر گذارند خود نمودار بخودی خود که چیزی نمیتونه به تریدر بفهمونه ...ما همیشه اهدافمون و ارزش سهممون رو با توجه به عیار تحولات و اخبار میسنجیم ...به هر حال خوشحال شدم که چن تا ادم حسابی مثل شما هم تو سهم وجود داره ....ممنون از شما و وقتی که میگذارین ...این گفت و گوها نتیجه خوبی داره

baran

Well-Known Member
کاربر فعال
امروز آتیه اندیشان مس یک میلیون سهم فروخته.....؟؟؟؟؟
بالاخره نظرات مختلف است .
هر روشی که سود ده باشد درست است .
کامنت های بالا استرس توش بود .

استادم فرمود بازار جای معامله است و جای سرمایه گذاری نیست .
سرمایه گذاری ،یعنی خرید و مدیریت سهم که کار حقوقی است .
کار سهامدار جزء افزایش نقد شوندگی سهم و سود سهامدار جزء از نوسان است .
با اینحال من اصراری ندارم .
اینجا هدف سود کردن است .هرکس هر طور سود می کند درست است .

جناب تکنیکالر در خصوص حپارسا هم لطفا نظرتان را به روز کنید....چند ماه پیش این سهم را سگنال خرید دادید ولی از آن زمان تا کنون رشدی نداشته در حالیکه انتظار رشد با توجه به سگینال تکنیکالی شما میرفت

technicaler

Well-Known Member
کاربر فعال
جناب تکنیکالر در خصوص حپارسا هم لطفا نظرتان را به روز کنید....چند ماه پیش این سهم را سگنال خرید دادید ولی از آن زمان تا کنون رشدی نداشته در حالیکه انتظار رشد با توجه به سگینال تکنیکالی شما میرفت
عرض ادب
من روی 420 و 490 دوبار سیگنال دادم .
بار اول تا 570 رفت
الان هم 584 بسته شده .
چرا رشدی نکرده؟
مجموعا بیش از 50 درصد سود کرده که !
ناراحتی ؟
همین شنبه 50 درصد سود را بردار و بسلامت .
ارادت

آخرین ویرایش:

technicaler

Well-Known Member
کاربر فعال
جناب تکنیکالر شمواد نظر نمیدین؟
سلام و عرض ادب
من هفته ی گذشته یک سیگنال فروش اشتباه در پارسیان دریافت کردم که الان مشابه آن در شمواد وجود دارد .
در روزهای گذشته مشغول مطالعه بودم که ببینم منشاء این سیگنال فروش اشتباه چه بود .
بخاطر اینکه یک اطلاعات جدیدی دارم راجع به حد ضررپشتیبان کسب می کنم و ممکن است تغییری در تحلیل شمواد بدهد ،چیزی نگفتم .
چون به نظرم عجیب آمد که شمواد سیگنال فروش و شپلی سیگنال خرید باشد .
اجازه بدهید کارم تمام بشود ، نتیجه را عرض کنم .
ارادت

baran

Well-Known Member
کاربر فعال
عرض ادب
من روی 420 و 490 دوبار سیگنال دادم .
بار اول تا 570 رفت
الان هم 584 بسته شده .
چرا رشدی نکرده؟
مجموعا بیش از 50 درصد سود کرده که !
ناراحتی ؟
همین شنبه 50 درصد سود را بردار و بسلامت .
ارادت
ممنون از توضیحاتتان ولی مشکل اینجاست که من ۵۵۰ خریدم الان ۵۸۰ تومان چه جوری شما حساب کردید که شد ۵۰ درصد....در ضمن شما تارگت حداقل ۱۰۰ درصدی دادید ....
اگر اشتباه نکنم در همان زمان از صدرا خروج زده بودید و وارد این سهم شده بودید.....در نهایت دعوا که نداریم درخواست کردم اگر برایتان مقدور تحلیلتان را بروز کنید...با این که تو تایپیک صدرا هم خواننده مطالبتان و بحث و جدلتان با عقاب و ....هستم ولی اینقدر عصبانی ندیده بودمتان .....کمی سعه صدر داشته باشید با تشکر

technicaler

Well-Known Member
کاربر فعال
ممنون از توضیحاتتان ولی مشکل اینجاست که من ۵۵۰ خریدم الان ۵۸۰ تومان چه جوری شما حساب کردید که شد ۵۰ درصد....در ضمن شما تارگت حداقل ۱۰۰ درصدی دادید ....
اگر اشتباه نکنم در همان زمان از صدرا خروج زده بودید و وارد این سهم شده بودید.....در نهایت دعوا که نداریم درخواست کردم اگر برایتان مقدور تحلیلتان را بروز کنید...با این که تو تایپیک صدرا هم خواننده مطالبتان و بحث و جدلتان با عقاب و ....هستم ولی اینقدر عصبانی ندیده بودمتان .....کمی سعه صدر داشته باشید با تشکر
عرض ادب
چشم .
ولی من نگفتم شما 550 بخرید و سوالی هم نکردید و حدضرر هم لابد ندارید .
این @Mind Bender هرروز آپدیت می خواهد.
تحلیل یک کار هرروزه است .
درهمین شپلی سه شنبه بعد از ظهر برای روز چهارشنبه دوتا عدد حمایت و مقاومت تعیین کرده بودم که اگر حمایت می شکست بلافاصله می فروختم .
اما مقاومت شکست و منفجر شد.
تحلیل سر جای خودش هست .
علاوه برتحلیل ، ابزارهای فرار از خطر هم نیاز دارید که تحت عنوان حد ضرر از آن یاد می شود .

حپارسا را چهارشنبه داشتم نگاه می کردم .
نمیدانم چه مشکلاتی در سهم وجود دارد که اینقدر موجش پیچیده شده .
یک چنین حرکتی در یک سهم کوچک یک مقدار غیر عادی است .
با اینحال پیشنویس در خواست خرید را آماده گذاشتم که بمحض عبور از سقف قبلی بخرم .
این سهم الان در یک جای حساس است .اگر 590 را رد کند انفجار است .
اما من دلایلی دارم که به نظرم نمی رسد تاآخر هفته ی آینده بتواند عبور کند .
صبر کنید این قضیه مشکل من با سیگنال فروش حل بشود ، خبر بدهم .
با عرض معذرت از سهامداران شپلی .
ارادت

Mind Bender

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
عرض ادب
چشم .
ولی من نگفتم شما 550 بخرید و سوالی هم نکردید و حدضرر هم لابد ندارید .
این @Mind Bender هرروز آپدیت می خواهد.
تحلیل یک کار هرروزه است .
درهمین شپلی سه شنبه بعد از ظهر برای روز چهارشنبه دوتا عدد حمایت و مقاومت تعیین کرده بودم که اگر حمایت می شکست بلافاصله می فروختم .
اما مقاومت شکست و منفجر شد.
تحلیل سر جای خودش هست .
علاوه برتحلیل ، ابزارهای فرار از خطر هم نیاز دارید که تحت عنوان حد ضرر از آن یاد می شود .

حپارسا را چهارشنبه داشتم نگاه می کردم .
نمیدانم چه مشکلاتی در سهم وجود دارد که اینقدر موجش پیچیده شده .
یک چنین حرکتی در یک سهم کوچک یک مقدار غیر عادی است .
با اینحال پیشنویس در خواست خرید را آماده گذاشتم که بمحض عبور از سقف قبلی بخرم .
این سهم الان در یک جای حساس است .اگر 590 را رد کند انفجار است .
اما من دلایلی دارم که به نظرم نمی رسد تاآخر هفته ی آینده بتواند عبور کند .
صبر کنید این قضیه مشکل من با سیگنال فروش حل بشود ، خبر بدهم .
با عرض معذرت از سهامداران شپلی .
ارادت
استاد شرمنده و عذر خواهم از مزاحمت ها . لذت میبریم.

ارادت خالصانه

technicaler

Well-Known Member
کاربر فعال
جناب تکنیکالر شمواد نظر نمیدین؟
سلام وعرض ادب
شمواد روند کلی اش تا پایان بهار نزولی است .
الان یک موج کوچکش برگشته که تا 1100 هم جادارد .
البته این منفی بودن روند شمواد ممکن است بدلیل افزایش سرمایه باشد .
متاسفانه نمودار دلیل منفی بودن را نشان نمی دهد .
بهر ترتیب،تا پایان خرداد ماه امسال بعید است سقف قبلی در 13579 را بشکند
ارادت

technicaler

Well-Known Member
کاربر فعال
عرض ادب
حاجی با حد ضرر لحظه ای ۵۵۰۴ ریال نگه دارش.
اگر حتی یک معامله زیر ۵۵۰۴ انجام شد بدون ضرر خارج شو .
ارادت

njmadin

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام وعرض ادب
شمواد روند کلی اش تا پایان بهار نزولی است .
الان یک موج کوچکش برگشته که تا 1100 هم جادارد .
البته این منفی بودن روند شمواد ممکن است بدلیل افزایش سرمایه باشد .
متاسفانه نمودار دلیل منفی بودن را نشان نمی دهد .
بهر ترتیب،تا پایان خرداد ماه امسال بعید است سقف قبلی در 13579 را بشکند
ارادت
بسیار سپاسگزارم

moonlight

Well-Known Member
کاربر فعال
شپلی فاندامنتالش خوبه و اصلا روی سهام با دید کوتاه مدت سرمایه گذاری نکنید مخصوصا سهام با بنیاد خوب مثل شپلی رو و نیازی به جوسازی منفی نیست .سهام خوب راه خودش رو میره

march13

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
با اینکه مجمع رفتن در دستور کار نیست و قاعدتا سهامبازها خواهند فروخت ،
هیچ بعید نیست که شنبه ،روز قبل از مجمع مثبت باشد .
نمی دانم در این سهم چه خبر است ؟
که شش الی ۷ هفته مثبت است .
هرچند تغییر قیمت چه مثبت و چه منفی دلیل لازم ندارد و کافی است که خرد جمعی بازار فقط عشقش بکشد .
درود بر شما
باعث افتخار بود كه همزمان با شما وارد اين سهم شدم، چه كنيم كه سهامبازيم و به تريد كردن اعتياد داريم، اميدوارم همه سهامداران شپلي سود تپلي ببرند.
ارادت

technicaler

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام
من منظورتونو از هفته سوم چهارم از رشد شپلی رو نفهمیدم با یه مثبت یعنی نصف راهو رفتیم ؟

,شما هدف قیمتی مدنظرتون در پایان هفته هایی که گفتین تقریبا همون ۳۰۰تومن میشه درسته ؟؟
عرض ادب
هنوز در هفته ی سوم هستیم .
ارادت

بالا