شپلی ( پلی اکریل )

آمیتی

Well-Known Member
کاربر فعال
قیمت سهم ۲۲۰تومن در استانه اعلام گزارش افزایش ...... من حدسم حدود ۳۵۰درصد هست بعضیا هم حرف از ۶۰۰درصد میزدن بعضیا بالای پونصد درصدو بعضیا هم بالای چهارصد درصد . امیدوارم که واقعا درصد بالایی اعلام بشه اما من با توجه به قیمتی که الان داره حدس میرنم رقم بالایی مثل پونصد ششصد نداشته باشه .....هر چند همون ۳۵۰درصد رقم خوب و مناسبیه .

بهرام خان خانان

Well-Known Member
کاربر فعال
با سلام ..خوب به سلامتی مثل اینکه همه اساتید تالار از شپل خداحافظی کردند...ولی این شپل تپله .....حیف شد؟؟!!!!:D:D:D:D
ماهی 40 میلیارد می فروشه رکورد زده ...
عالی هست در گروه پتروشیمی....

در گروه دارویی هم سهمی داریم دی ماه ۳۰ میلیارد تومان فروخت...
در گروه دارویی جهش فروش این سهم مورد مشابهی یافت نمی شود ...
علت کنترل سهم بازی حق تقدم بود که چهارشنبه این بازی هم تمام می شود....
...
..
.

بهرام خان خانان

Well-Known Member
کاربر فعال
ماهی 40 میلیارد می فروشه رکورد زده ...
عالی هست در گروه پتروشیمی....

در گروه دارویی هم سهمی داریم دی ماه ۳۰ میلیارد تومان فروخت...
در گروه دارویی جهش فروش این سهم مورد مشابهی یافت نمی شود ...
علت کنترل سهم بازی حق تقدم بود که چهارشنبه این بازی هم تمام می شود....
...
..
.

دسانکو.PNG

IMG_20190211_073021_750.jpg

Reza_ebrahemian1

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
حالا حالاها با این سهم کار داریم... تازه نصف راهو اومده بنظر تا اسفند ماه خودشو بالای 300 تومن برسونه. البته با فراز و نشیب هایی... :D

آمیتی

Well-Known Member
کاربر فعال
دوستان سقوط شپلی تا چه قیمتی است؟؟!!!!!تشکر:D
برادر الان همین حرکتت باعث میشه یکی بیاد یه تحلیل سه چهار صفحه ای از استاداش بزاره به علاوه یه pdfکه مطمن باش حجم بسته اینترنتی من و شما کفاف لود کردن اونو نمیده . پس عزیز جان ما که حالشو نداریم یه کتاب بخونیم ولش کن بزار ببینیم اینده چه میگه .چون از اینده دارن حرف میزنن ما هم که نمیدونیم اینده چیه لابد اونا رفتن اینده رو دیدن بهتر میفهن ...لوب کلام شرکت گفته ۲۵بهمن گزارش رو میرسونم ماهم وایسادیم .....ببینیم بعدش میخواد تو چهار هفته باقی مانده چه گلی به سر بزنه .شرکتی که یازده ماه رفته خوابیده الان بیدار شده میخواد افزایش بده شرکتو.کلا نجات بدن ...

Exemplary

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوستانیکه به سهم معتقد نیستند و فکر میکنن انجام نمیشه امسال خب بفروشند چرا خودشون رو اذیت میکنند خخخ
سند زیر هم برا اون خناسان و دلواپسانی که میگفتن ملاک میزان زیان سال 96 نیست و 97 هست!!
اینقدر وقت ما رو گرفتن و الان غیب شدن و پیداشون نیست! شایدم خرید کردن و هم فکر شدن و خجالت میکشند حمایتشون رو حالا که خریدن مکتوب بنویسند!
ولی یکنفر به شرافتش و در پیشگاه خدا اعلام کرد به هیچ عنوان نه برا خودش و نه برا کس دیگری سهم شپلی نخواهد خرید... خدا بر اعمالمان آگاه است!
IMG_20190212_213358_577.jpg

آمیتی

Well-Known Member
کاربر فعال
دوستانیکه به سهم معتقد نیستند و فکر میکنن انجام نمیشه امسال خب بفروشند چرا خودشون رو اذیت میکنند خخخ
سند زیر هم برا اون خناسان و دلواپسانی که میگفتن ملاک میزان زیان سال 96 نیست و 97 هست!!
اینقدر وقت ما رو گرفتن و الان غیب شدن و پیداشون نیست! شایدم خرید کردن و هم فکر شدن و خجالت میکشند حمایتشون رو حالا که خریدن مکتوب بنویسند!
ولی یکنفر به شرافتش و در پیشگاه خدا اعلام کرد به هیچ عنوان نه برا خودش و نه برا کس دیگری سهم شپلی نخواهد خرید... خدا بر اعمالمان آگاه است!
مشاهده پیوست 42710
والله من اعتقادم اینه افزایش امسال شدنی نیست اما اعتقاد دارم به بهونه افزایش سهمو میبرن بالا میندازن به عزیزان معتقد مثل سری قبل ....ببخشید که انقدر با صراحت گفتم چون اطمینان دارم . راستی منم مثل شما بخندم ؟؟خخخخخخ

eiman

Well-Known Member
کاربر فعال
والله من اعتقادم اینه افزایش امسال شدنی نیست اما اعتقاد دارم به بهونه افزایش سهمو میبرن بالا میندازن به عزیزان معتقد مثل سری قبل ....ببخشید که انقدر با صراحت گفتم چون اطمینان دارم . راستی منم مثل شما بخندم ؟؟خخخخخخ
شما سهامداري؟

گل شبدر

Well-Known Member
کاربر فعال
باید صبر کرد تا سال دیگه .
..اگه میزان فروش از 40میلیارد درماه بالاتر بره عالی میشه !!!بعد افزایش سرمایه و بازگشایی و بعد سود..غیر از افزایش سود افزایش سرماهی خیی مهم نیست...مهم میزان فروش هست...:D

Exemplary

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوستان عزیز
هر دو سهم #شپلی و شمواد با توجه به سرپاشدن تولید و ابتکارات تولیدی حقیقتا ارزشمند هستند و ارزش سهامداری برای قیمتهای حداقل 2 برابری از این قیمت را دارند بخصوص که بحث افزایش سرمایه از تجدیدشون سبب سرعت گرفتن رشد سهماشون خواهد شد
اما نکته ای که میخوام بگم راجع به یک نسبتی هست بین قیمت شمواد و شپلی.
بنده بر اساس تخصص خودم که محاسبات عددی هست به الگوی نسبت 5 به 1 رسیدم که البته تا مواردی تا 4 به 1 هم میرسد بدین معنا که بین تمام اتفاقات این دو سهم رابطه 4 به 1 تعادل میرساندشان و خود بنده میانگین این دو یعنی نسبت 4.5 به 1 را میپسندم ولی بدترین حالت همان 5 به 1 را میگیریم فعلا. بر این اساس رابطه قیمت دو سهم از این فرمول تبعیت میکند و به همچنین سایر موارد از جمله ارزش بازار سهم یعنی وقتی ارزش بازار شمواد را در عدد 5 ضرب کنید ارزش بازار شپلی حاصل میشود و اگر بالا یا پایین بود باید قیمت تعادلی را بدست آورد مثلا دیروز که ارزش بازار شمواد بود 143میلیارد تومن ارزش بازار شپلی 5 برابر بود یعنی 720میلیارد یعنی همان قیمت حدود 210 تومن. در شرایطیکه قیمت شمواد به 2000 تومن برسد حتما قیمت تعادلی شپلی 500 خواهد بود و برعکس.
بر اساس فرمول و الگوی مورد اشاره خودم احتمالا این نسبت در مورد افزایش سرمایه و میزان آن نیز صادق خواهد بود یعنی با لحاظ حدود 2000 درصد افزایش شمواد، حدود 400 درصد هم میزان افزایش شپلی هست.
بنابراین؛ افزایش سرمایه شپلی طبق الگوی فوق:
اگر نسبت را 5 بدانیم “ 400% “
اگر نسبت را 4.5 بدانیم “ 444% “
اگر نسبت را 4 بدانیم “ 500%“
از نظر من با احتمال زیاد میزان افزایش سرمایه شپلی از بین گزینه های فوق بین عدد 400% و 444% میباشد.

بالا