شپلی ( پلی اکریل )

بیقرار

New Member
کاربر فعال
عضو تازه
اصلا کلا فلسفه بورس وسهام بسته شدن وتوقف نقدینگی است .....دوما این عکسها خیلی قشنگ هست وامیدوارم با این عکسها شرکت به اون چیزی که مدنظر شماها هست برسه.....من خوب میدونم در این شرکت چخبر هست ....
با سلام
اکریلیک با ضایعات فقط یه روز کار میکنه .یعنی فقط یک روز مواد داره.وسلام

Exemplary

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
مبنای محاسبه میزان افزایش سرمایه تجدید ارزیابی برای خروج از 141 آخرین صورت مالی حسابرسی شده در سال 96 هست که میشه 278% .
البته میزانی که شپلی میتواند افزایش سرمایه بدهد از ماشین آلات و سرمایه بلند مدت شامل شمواد ،الیاف زاینده رود(اکریلیک2 و 228هزار متر مربع زمین مرغوب) ، بازرگانی پلی اکریل(وسائط نقلیه و ناوگان عظیم خودرویی) ، خدمات بندری (مخازن anبندرعباس) ، فردوس(سردخانه عظیم صنعتی) و .. میباشد.

فقط از ماشین آلات با توجه به اینکه در افزایش قبلی بدلیل تعطیلی کارخانه پذیرفته نشده بعلت بار استهلاک پذیری آن و دلار 2400تومانی آن زمان ، در شرایط حال حاضر و با دلار تسعیری نیمایی 8500 تومن حدود 273% از این 278%مورد نیاز کاور میشه و قطعا از سرمایه های بلند مدت (شرکتهای زیر نظر) حداقل 300 تا 400%هم قابل ارزیابی هست بگذریم که نیروگاه 20مگاواتی کارخانه خودش 100درصد میتونه بر این درصدها بیفزاید!
پس بطور خلاصه :
* میزان افزایش از تجدید مورد نیاز شپلی برای خروج از 141 عدد 278%هست
* میزان حداقل ارزیابی دارایی های شپلی با محاسبات فوق حداقل حدود 500%خواهد شد ان شاءالله

پ. ن: با توجه وضعیت فعال شدن تولید شپلی و البته پذیرفته و عملیاتی شدن افزایش سرمایه 85%ی ذوب آهن که تماما از ماشین آلات بود ، در مورد ماشین آلات شپلی هم مشکلی نخواهد بود به امید خدا

اما در مورد طولانی شدن فرآیند ارزیابی چون املاک گسترده و پراکنده هستند و به خاطر میزان بالای دارایی ها 17 کارشناس مشغول بوده و طی نامه ای که به بورس نوشتند و تایید کردند واقعی بودن برنامه افزایش از مازاد تجدید رو و با توجه به صاحب اختیار بودن شمواد توسط شپلی با 58%مالکیت سهام و قدرت بالای دارایی های شمواد حداقل 400 میلیارد تومن و کمتر نبودن قدرت تجدید دارایی های الیاف زاینده رود و خط اکریلیک 2 با اون عظمت و میزان ارزش زمین های 228هزار میلیارد تومنی و اون وسائط نقلیه و ناوگان شرکت بازرگانی اکریلیک که خدماتی که به شرکتهای عظیم پتروشیمی منطقه میده و ارزش بالا و استراتژیک مخازن انبار و ذخیره an و سردخانه های صنعتی فردوس و... مطمئنا خیلی خیلی بالاتر از 500%میباشد که نیاز محاسباتی مجموع زیانهای انباشته 96،زیان ساخته شده 97 و هزینه استهلاک ماشین آلات و تجهیزات و سایر استهلاک پذیرها را کاور کند.
در مورد زمان انجام و فرصت باقیمانده هم با توجه به نیاز شدید شرکت معظم پلی اکریل به این خروج از 141 قطعا شدنی هست چه اینکه با این خروج دست و بال شرکت برای دریافت وام های کلان برای رونق بیشتر تولید و واردات سرمایه بر anو انجام معاهدات یوزانس و فاینانس و... مرتبط با شرکت و مجموعه نقطه عطف کار میباشد و تداوم سود سازی های شرکت در مورد تولید بالای پلی استر و اکریلیک خود پشتوانه و موتور رشد سهام بعد افزایش سرمایه خواهد بود و در یک محاسبه سر انگشتی با توجه به فرصت و وقت آزاد و تعداد کارشناسان سهم در سازمان بورس گزارش توجیهی حسابرسی شده (که توسط حسابرس شرکت همزمان در حال حسابرسی خواهد بود) شاید در عرض نهایت 2تا 4 هفته قابل تایید شدن باشه و بحت ثبت شدن سهام در سازمان ثبت هم که ملاک در سال 97 هست حداکثر یک هفته ای شدنیست. پس با امید بخدا منتظر این امر مهم خواهیم بود.
ارادتمند سهامداران شپلی

Exemplary

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
با سلام
اکریلیک با ضایعات فقط یه روز کار میکنه .یعنی فقط یک روز مواد داره.وسلام
طنز میفرمایید
وقتی ضایعات فراوان با قیمت فوق العاده کم موجوده و حلال dmtهم قابل وصول و حصول چرا یک روز تولید
اصلا این اکریلیک رنگی برنامه آلترناتیو مواقعی هست که an نرسیده تا خط تولید نخوابه و این یعنی سلام بر تولید فول ظرفیت و حداقل ماهانه 200میلیارد تومن فروش

avazkhan

Well-Known Member
کاربر فعال
اوج سواد در همین حد هست که با کمال وقاحت میگوید استهلاک باعث تقویت بنیه شرکت میباشد همین یک جمله نشاندهنده راستی ازمایی کل تحلیل این دوست عزیزمان است‌..........مرزهای استانداردهای حسابداری به صورت کلی جابجا شد......اون دوستی که بحث ضایعات ومقدار ان را میکنند لطف کنند از موجودی ان یک عکس بگیرند....بنده اجازه نخواهم داد بخاطر تعدادی سهم امار اشتباهی وسیگنال اشتباهی به خرد مردم در این تاپیک بدهید ....چون یکعده در مورد یک سهم دیگر فنرژی هم همین صحبتها را میکردند....

آمیتی

Well-Known Member
کاربر فعال
طنز میفرمایید
وقتی ضایعات فراوان با قیمت فوق العاده کم موجوده و حلال dmtهم قابل وصول و حصول چرا یک روز تولید
اصلا این اکریلیک رنگی برنامه آلترناتیو مواقعی هست که an نرسیده تا خط تولید نخوابه و این یعنی سلام بر تولید فول ظرفیت و حداقل ماهانه 200میلیارد تومن فروش
سلام
با عرض پوزش شرکت چندین بار اومده و گفته استارت تولید اکریلیک اما هر دفعه ما چیز انچنان مشهود و چشمگیری از تولید ندیدیم .یه پونصد تن ای ان هم از مخازنی که قبلا داشت این دو سه ماه رو با ضایعات دلکو دلک کردن و یه چیزی تولید کردن بدون (an) نمیتونن تولید داشته باشن روی تولید اکریلیک اصلا حسابی باز نکنین شرکت در این مورد نسبت به تامین و نقدینگی و تولید مشکل اساسی داره و حالا حالا ها برطرف نمیشه فقط یه امیدواری کاذب دارن به سهامداران میدن
در مورد افزایش سرمایه هم من مطمن هستم امسال به نتیجه نمیرسه متاسفانه .. دیگه حداقل با خودمون روراست باشیم

avazkhan

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام
با عرض پوزش شرکت چندین بار اومده و گفته استارت تولید اکریلیک اما هر دفعه ما چیز انچنان مشهود و چشمگیری از تولید ندیدیم .یه پونصد تن ای ان هم از مخازنی که قبلا داشت این دو سه ماه رو با ضایعات دلکو دلک کردن و یه چیزی تولید کردن بدون (an) نمیتونن تولید داشته باشن روی تولید اکریلیک اصلا حسابی باز نکنین شرکت در این مورد نسبت به تامین و نقدینگی و تولید مشکل اساسی داره و حالا حالا ها برطرف نمیشه فقط یه امیدواری کاذب دارن به سهامداران میدن
در مورد افزایش سرمایه هم من مطمن هستم امسال به نتیجه نمیرسه متاسفانه .. دیگه حداقل با خودمون روراست باشیم
20190120_113247.png

این سوال یکی از سهامداران در گروه کارگران پلی اکریل بوده...خدا روشکر الان نماد متوقف هست وتاثیری نداره ولی سرمایه گذار باید با واقعیات روبه رو بشه

Exemplary

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوست گرامی نظرتون محترم
زمان همه چیز رو مشخص میکنه
خوشحال باشید با اینهمه بدی که از سهم گفتید، سهم رو ندارید که ضرر کنید! ولی...
بنده الان 4 سال تکسهم شپلی هستم و تا سال 1400 با سهم خواهم ماند و مطمئن هستم با قدرت تمام افزایش صورت میگیره و خط اکریلیک رنگی هم افتخار شرکت خواهد بود با تولیداتش و قیمتهای 4 رقمی هم خواهیم دید از #شاهپلی

Exemplary

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوستان گول نخورید
شروع فاز جدید بهره برداری از خط اکریلیک رنگی از 11 دیماه استارت خورده و خبرش هم یکی از کارگران محترم شرکت در گروه حامیان شپلی ارسال کرد به قرار تصاویر زیر

Screenshot_2019-01-20-16-23-49-822_org.telegram.messenger.jpg
IMG_20190120_020416.jpg

آمیتی

Well-Known Member
کاربر فعال
دوستان گول نخورید
شروع فاز جدید بهره برداری از خط اکریلیک رنگی از 11 دیماه استارت خورده و خبرش هم یکی از کارگران محترم شرکت در گروه حامیان شپلی ارسال کرد به قرار تصاویر زیر

مشاهده پیوست 40793مشاهده پیوست 40796
پس با این حساب ببینیم میتونه هیچی هیچی تولید نکنه ببینیم هفصد هشتصد تن میتونه تولید کنه

گل شبدر

Well-Known Member
کاربر فعال
مخالفین بزارید بازبشه !!!!!خواستید بخرید نخواستید صبر کنید تا به قیمت دلخواه شما برسه..ولی قیمت 500تومان رو من برای شپلی تا بهار98 پیش بینی میکنم...منتظرم بازشه بیاد پایین ای خدا!!!!!!!!!!!مثلا 90تومان ...اضاف کنم بعد بره بالا...:D:D:D

بیقرار

New Member
کاربر فعال
عضو تازه
طنز میفرمایید
جواب شما را من هفته دیگه با گزارش میدم.

آمیتی

Well-Known Member
کاربر فعال
#شمواد تصمیم گیری در خصوص شمولیت مفاد ماده 141 قانون تجارت : مجمع مقرر نمود هيئت مديره مکلف است با رعايت صرفه وصلاح شرکت وسهامداران راههاي خروج از ماده 141 را بررسي و اجرا کند
..................................................
هم شمواد هم شپلی هر دوتاشون ما رو سرکار گذاشتند . همه میگن سازمان تو بسته شدن سهما مقصره اما مقصر صد درصدی همین شرکتها هستند .از برج دو سه تا الان دارند میگن افزایش داریم و کارشناسها در حال ارزیابی هستن اما شرکت میره مجمع تازه تازه میخوان افزایش رو در دستور کار قرار بدن. این یعنی رفت برای سال اینده

Exemplary

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
#شمواد تصمیم گیری در خصوص شمولیت مفاد ماده 141 قانون تجارت : مجمع مقرر نمود هيئت مديره مکلف است با رعايت صرفه وصلاح شرکت وسهامداران راههاي خروج از ماده 141 را بررسي و اجرا کند
هم شمواد هم شپلی هر دوتاشون ما رو سرکار گذاشتند . همه میگن سازمان تو بسته شدن سهما مقصره اما مقصر صد درصدی همین شرکتها هستند .از برج دو سه تا الان دارند میگن افزایش داریم و کارشناسها در حال ارزیابی هستن اما شرکت میره مجمع تازه تازه میخوان افزایش رو در دستور کار قرار بدن. این یعنی رفت برای سال اینده
دوست گرامی
لطفا مطالعه تون رو بالا ببرید
این جمله کلیشه ای در مجمع فوق العاده لازم است گفته بشود تا انجام کار قانونی باشد و معنیش به هیچ عنوان این نیست که کار تازه میخواد شروع بشه!
خداوکیلی حالا که فروختی و احیانا جا موندید سطح درک دیگران را پایین در نظر نگیرید و باعث تنش نشوید
زمان بهترین قاضی هست

avazkhan

Well-Known Member
کاربر فعال
اینجا از شما که سهامداری تا منی که سهامدار نیستم جامانده ایم....گذر زمان بهترین قاضی است .....فقط نمیدونم این مدیر مالی زرنگ چرا از پس تهیه یک گزارش برنمیاد..سال مالی شرکت تمام شد اقایون خواب زمستانی هستند

آمیتی

Well-Known Member
کاربر فعال
دوست گرامی
لطفا مطالعه تون رو بالا ببرید
این جمله کلیشه ای در مجمع فوق العاده لازم است گفته بشود تا انجام کار قانونی باشد و معنیش به هیچ عنوان این نیست که کار تازه میخواد شروع بشه!
خداوکیلی حالا که فروختی و احیانا جا موندید سطح درک دیگران را پایین در نظر نگیرید و باعث تنش نشوید
زمان بهترین قاضی هست
سلام

زمان !!!؟؟؟
اتفاقا من هم بخاطر همین زمان گفتم امسال شدنی نیست یعنی شما هنوز باورتون شده تو دوماه میتونه بیاد افزایش بده
یه نامه ساده رو ده بار میفرستن سازمان سازمان ایراد میگره ده بار برمیگردونن بعد شرکت بیاد تو دوماه چند مرحله رو یکی کنه بچپونه به سازمان !!؟؟ سازمان دست این شرکت رو خوب خونده این دیگه ما نیستیم که بیاد با چند تا دروغ و وعده با یه خبر کذایی سرکارمون بزاره
اتفاقا سازمان تجربه افزایش قبلی رو از شپلی داره این سری محکم وایساده .سری قبل گفتن افزایش داریم سهمو تا بالای پونصد بردن بعدش خالی مکردن خروار شد سر سهامدار چون شرکت اصلا قصدش نبود بیاد ۱۲۰۰درصد افزایش بده این سری خوب جایی جلوی سهمو گرفتن حالا شرکت که حرفش حرف نیست این اتفاقات رو باید من و شمای سهامدار جدی بگیریم که البته شما بهتر از من هم میدونین سرکاریم ولی نمیخواین واقعیت رو بگین اما من میگم در ضمن شمواد مجمع عادی برگزار کرده نه فوقالعاده این مصوبات رو هم در مجمع عادی تصویب کردن .
وقتی زیر مجموعه خبری از افزایش نیست شما منتظری شپلی که شرکت مادر هست بیاد افزایش بده
من نمیدونم چطوری باید شرکت بیاد بگه امسال افزایش شدنی نیست من فکر کنم اطلاعات من بیسواد خیلی درست تره وگرنه که ادم میشناسم خدای اطلاعاته اما هیچ کدوم درست نیست .

Exemplary

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
سلام

زمان !!!؟؟؟
اتفاقا من هم بخاطر همین زمان گفتم امسال شدنی نیست یعنی شما هنوز باورتون شده تو دوماه میتونه بیاد افزایش بده
یه نامه ساده رو ده بار میفرستن سازمان سازمان ایراد میگره ده بار برمیگردونن بعد شرکت بیاد تو دوماه چند مرحله رو یکی کنه بچپونه به سازمان !!؟؟ سازمان دست این شرکت رو خوب خونده این دیگه ما نیستیم که بیاد با چند تا دروغ و وعده با یه خبر کذایی سرکارمون بزاره
اتفاقا سازمان تجربه افزایش قبلی رو از شپلی داره این سری محکم وایساده .سری قبل گفتن افزایش داریم سهمو تا بالای پونصد بردن بعدش خالی مکردن خروار شد سر سهامدار چون شرکت اصلا قصدش نبود بیاد ۱۲۰۰درصد افزایش بده این سری خوب جایی جلوی سهمو گرفتن حالا شرکت که حرفش حرف نیست این اتفاقات رو باید من و شمای سهامدار جدی بگیریم که البته شما بهتر از من هم میدونین سرکاریم ولی نمیخواین واقعیت رو بگین اما من میگم در ضمن شمواد مجمع عادی برگزار کرده نه فوقالعاده این مصوبات رو هم در مجمع عادی تصویب کردن .
وقتی زیر مجموعه خبری از افزایش نیست شما منتظری شپلی که شرکت مادر هست بیاد افزایش بده
من نمیدونم چطوری باید شرکت بیاد بگه امسال افزایش شدنی نیست من فکر کنم اطلاعات من بیسواد خیلی درست تره وگرنه که ادم میشناسم خدای اطلاعاته اما هیچ کدوم درست نیست .
البته مشخصه که شما سهامدار نیستید و اگرم دارید بخش بیشمارش رو فروختید!
بله زمان مشخص میکنه قطعا
چرا باید تو دو ماه نشه؟
گزارش توجیهی حسابرسی شده ارائه خواهد شد
و سازمان دلیلی ندارد بیشتر از 2 هفته زمان نیاز داشته باشد برای موافقت و تایید!
آنزمان که یک ماه و نیم طول میکشید صف انتظار سهام های مختلف بود که الان اینطور نیست
بحث ثبت افزایش هم سابقه انجام یکروز دو روزش هست حالا 1 هفته 2 هفته که بماند
در مورد دفعه قبل که در اوج قیمت 569 تومن دار و دسته فضیلی نژاد در هماهنگی آشکار با مافیای بورس سر بقیه خالی کردند هدف نوسانگیری و تصاحب مالکیت بود که با هوشیاری سهامداران محترم و البته عصبانی از یکجانبه گرایی سازمان شد آنچه مشاهده کردیم که البته برای کسی که از اونموقع قیمت 150 تومن سهامدار بوده تا الان در عرض 3 سال 800درصد سود داشته و این معنیش خوشحالی و موفقیت هست نه به زعم جنابعالی ضرر و زیان که البته بنده جزءدسته خوشحال ها بودم و هستم به لطف خدای متعال

آمیتی

Well-Known Member
کاربر فعال
البته مشخصه که شما سهامدار نیستید و اگرم دارید بخش بیشمارش رو فروختید!
بله زمان مشخص میکنه قطعا
چرا باید تو دو ماه نشه؟
گزارش توجیهی حسابرسی شده ارائه خواهد شد
و سازمان دلیلی ندارد بیشتر از 2 هفته زمان نیاز داشته باشد برای موافقت و تایید!
آنزمان که یک ماه و نیم طول میکشید صف انتظار سهام های مختلف بود که الان اینطور نیست
بحث ثبت افزایش هم سابقه انجام یکروز دو روزش هست حالا 1 هفته 2 هفته که بماند
در مورد دفعه قبل که در اوج قیمت 569 تومن دار و دسته فضیلی نژاد در هماهنگی آشکار با مافیای بورس سر بقیه خالی کردند هدف نوسانگیری و تصاحب مالکیت بود که با هوشیاری سهامداران محترم و البته عصبانی از یکجانبه گرایی سازمان شد آنچه مشاهده کردیم که البته برای کسی که از اونموقع قیمت 150 تومن سهامدار بوده تا الان در عرض 3 سال 800درصد سود داشته و این معنیش خوشحالی و موفقیت هست نه به زعم جنابعالی ضرر و زیان که البته بنده جزءدسته خوشحال ها بودم و هستم به لطف خدای متعال
یه سوال
شمواد حدود هفت الی هشت ماهه که داره داراییها رو.ارزیابی میکنه چرا همچنان هم کار ارزیابی تموم نشده و سوال بعدی شمواد که یه شرکت زیر مجموعه بوده تا الان هم افزایش به مرحله اتمام کارشناسی و توجیهی در این مدت نرسیده چطوری شپلی درعرض این حدودا دوماهی که گذشته میخواد انقدر سریع کار افزایش رو تموم کنه اون زیر مجموعه فسقلی هفت هشت ماهه که عقبگرد زده این که ..... من حتی یک سهم هم نفروختم تا الان همچنان هم سهادار پنج ساله این دو سهمم

Exemplary

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
یه سوال
شمواد حدود هفت الی هشت ماهه که داره داراییها رو.ارزیابی میکنه چرا همچنان هم کار ارزیابی تموم نشده و سوال بعدی شمواد که یه شرکت زیر مجموعه بوده تا الان هم افزایش به مرحله اتمام کارشناسی و توجیهی در این مدت نرسیده چطوری شپلی درعرض این حدودا دوماهی که گذشته میخواد انقدر سریع کار افزایش رو تموم کنه اون زیر مجموعه فسقلی هفت هشت ماهه که عقبگرد زده این که ..... من حتی یک سهم هم نفروختم تا الان همچنان هم سهادار پنج ساله این دو سهمم
عجیبه که نمیدونید #شپلی صاحب اختیار و سهامدار عمده شمواد با 58% مالکیت مستقیم و غیر مستقیم هست و تا شپلی اراده نکنه اتفاقی در شمواد نمیفته موندم با اینهمه ندانسته از سهم شپلی چرا اینجا مدعیانه صحبت میکنید!؟
شمواد هنوز که هنوزه مذاب رو داره 10درصد ارزونتر از قبل به شپلی میده و دلیلشم اینه که شپلی اینطوری میخواد! لطفا اینجا رو تبدیل به کلاس آموختن خود نکنید وقتی ادعای استادی دارید برادر!

بالا