شپدیس ( پتروشیمی پردیس )

فردوسی؟

مسدود شده
مسدود شده
بالاخره طبق اعلام جناب اميذ قائمي دوشنبه 5% پتروشيمي پرديس با سرمايه 100 ميليارد تومن در فرابورس عرضه ميشود.
نسخه چاپي ارسال به دوستان
مديرعامل فرابورس به فارس خبرداد:
عرضه اوليه 50 ميليون سهم پتروشيمي پرديس در دوشنبه جاري

خبرگزاري فارس: مديرعامل شركت فرابورس ايران از عرضه اوليه 5 درصد سهام شركت 100 ميليارد توماني پتروشيمي پرديس به ميزان 50 ميليون سهم در دوشنبه جاري خبر داد.

مصطفي اميدقائمي در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادي فارس، با اشاره به پذيرش و درج نام پتروشيمي پرديس با نماد معاملاتي " شپديس " در بازار اول و به عنوان هفدهمين نماد معاملاتي پذيرفته شده در فرابورس اظهار داشت: در پي مصوبه 29 آذر سال گذشته هيئت پذيرش اوراق بهادار و درج نام اين شركت در سه‌شنبه گذشته، مقرر شده دوشنبه جاري 5 درصد از سهام آن عرضه اوليه شود.
وي ادامه داد: با توجه به سرمايه اسمي 100 ميليارد توماني پتروشيمي پرديس، 5 درصد سهام معادل50 ميليون سهم قابل عرضه است كه از سوي كارگزاري بانك صادرات (كارگزار مشاور پذيرش) و از طريق حدود 714 ايستگاه معاملاتي شركت‌هاي كارگزاري با سهميه هر ايستگاه 70 هزار سهمي عرضه مي‌شود.
اميدقائمي با بيان اينكه مراحل سپرده‌گذاري سهام اين شركت كه داراي سال مالي 30 آذر است نهايي شده ادامه داد: در تركيب سهامداري پتروشيمي پرديس كه توليدكننده اوره و آمونياك و مستقر در عسلويه است، سرمايه‌گذاري توسعه الوند غدير (از زير مجموعه‌هاي سرمايه‌گذاري غدير) با 81.6 و شركت بازرگاني پتروشيمي با 17 درصد حضور دارند.
به گفته اميدقائمي با عرضه اوليه سهام اين شركت در دوشنبه جاري، پتروشيمي پرديس نخستين شركت جديد خواهد بود كه در سال جاري وارد فرابورس می شود.
سود سال مالي 89 مبلغ 192تومن اعلام شده ولي هنوز از 90 چيزي نديدم.
دوستان اطلاع رساني كنيد.@};-

mustafa

New Member
کاربر فعال
گويا هزينه گاز مصرفي شرکت چند برابر شده، البته افزايش قيمت محصولات جبران ميکنه.
جناب فردوسي لطفا يک کارگزاري خوب براي عرضه اوليه معرفي بفرماييد.

فردوسی؟

مسدود شده
مسدود شده
قيمت گاز قبل از اجراي هدفمند كردن يارانه ها 193 ريال بوده و در حال حاضر 735 ريال ميباشد كه در محاسبه قيمت تمام شده محصول در نظر گرفته شده.
من با كارگزاري بهمن كار ميكنم و در عرضه هاي اوليه خيلي خوب بود منتها به همين خاطر مشتريانش فوق العاده زياد شده ولي باز به همه متقاضيان سهميه داده ميشه ولي نه مثل گذشته. يوسف آباد خيابان هفتم پلاك 32 تلفن 83327143

سناسهم

Active Member
کاربر فعال
در حالی که سود 90 مشخص نیست می خواهند عرضه اولیه انجام بدهند.:-?:-?
این هم از رفتارهای دوگانه بورسیها که به قول معروف پیچش دست خودشان است. این دفعه چون طرف حسابشان ساتا است به راحتی کوتاه آمده اند.
البته شاید هم امشب یا فردا اطلاعات تکمیلی را روی کدال فرستادند.

فردوسی؟

مسدود شده
مسدود شده
قضاوت عجولانه نكنيد هنوز تا عرضه چند روز مانده . مگر ميشه بدن اعلام پيشبيني سود 90 عرضه بشه!!!
در مورد اين شركت سئوالات زيادي هستش كه با انتشار يكسري از اعداد و ارقام و نحوه محاسبه و .... به خيلي سئوالات پاسخ داده ميشه.سال مالي اين شركت طبق اعلام مثل غدير 30 آذر هستش آيا پرديس مجمع ساليانه برگزار كرده؟ آيا افزايش سرمايه داره؟ چند درصد از سود براي تقسيم پيشنهاد شده؟ و ......
انشالله انتشار گزارشات به همه سئوالات جواب ميده. ولي از حق نگذريم براي بلند مدت با توجه به روند توليد و سودآوري و همچنين طرحهاي در پيش گزينه مناسبي هستش.

mustafa

New Member
کاربر فعال
قيمت گاز قبل از اجراي هدفمند كردن يارانه ها 193 ريال بوده و در حال حاضر 735 ريال ميباشد كه در محاسبه قيمت تمام شده محصول در نظر گرفته شده.
من با كارگزاري بهمن كار ميكنم و در عرضه هاي اوليه خيلي خوب بود منتها به همين خاطر مشتريانش فوق العاده زياد شده ولي باز به همه متقاضيان سهميه داده ميشه ولي نه مثل گذشته. يوسف آباد خيابان هفتم پلاك 32 تلفن 83327143
خيلي ممنون، خيلي هم نزديک هست

حسام س.

Member
کاربر فعال
غدير براي سال مالي آذر 89 سود هر سهم پرديس را (با در نظر گرفتن سرمايه صد ميليارد تومان) 140 تومان پيش بيني كرده بود كه مطابق صورت هاي مالي حسابرسي شده پرديس 193 تومان سود محقق نموده است. پيش بيني سود غدير براي هر سهم پرديس در سال 90 در حدود 227 تومان مي باشد. سياست تقسيم سود غدير در پرديس با توجه به ارقام اعلام شده براي درآمد نقدي هر سهم در سال هاي 89 و 90، 90 درصد مي باشد.

multimedia

New Member
کاربر فعال
دوست عزيز من خودم با بهمن كار مي كنم ولي تو فولاي و خفناور يه دونه هم به ما ندادند دليلشون هم اين بود كه چون تعدادش كم بوده ارزش هزينه كارگزاريشو نداشته و به هيچ كي نداديم ...........ميخواستم بدونم به شما چقدر دادن؟؟؟؟

فردوسی؟

مسدود شده
مسدود شده
multimedia عزيز سلام.درسته به هيچكس ندادند آخه شما انصافا خودتون را بگذاريد جاي اونها وقتي كل سهميه اختصاص يافته با هر كارگزاري دقت كنيد به هر كارگزاري نه ايستگاه يعني كارگزاري بهمن با 12 ايستگاه و چند صندوق در روز عرضه خفناور 15000 سهم بود 600 نفر متقاضي خريد بودند شما بوديد چكار ميكرديد؟ فولاي را هم 532 نفر متقاضي داشت كه تعداد اختصاص يافته به كل كارگزاري بهمن با ايستگاههايش الان يادم نيست ولي حدود 70000 سهم بود ولي به هر نفر ميشد 130 سهم بدهند كه ترجيح دادند اينكار را نكنند و به صندوقشان منتقل كنند . متاسفانه كسي در اينگونه روزها اعتراض نميكند تا مسئولان بفهمند سهامداران حواسشان هست. من در روز عرضه فولاد يزد دو روز تمام در حال بحث و مشاجره با مسئولان بودم ابتدا خانم قاسمي سپس آقاي اشتري و در نهايت ديدن نميتونند قانع ام كنند وصل كردند به آقاي پروانه مدير ارشد كارگزاري كه اين تصميم را اتخاذ كرده بود و در نهايت وقتي ايشون هم نتونست جواب منطقي بده گفت سهميه شما با زير گروه هايت را ميديم تا دست از سر ما برداري منهم گفتم من براي اين تعداد با شما بحث نميكنم من نگران هستم تا نكند اينكار شما تبديل به يك بدعت در كارگزاري شود و هر سهم كوچك و سودآوري را به صندوقهاي خودتان انتقال دهيد.
فولاژ را هم بطور معمول 1000 سهم دادند ولي بودند كسانيكه 4000 سهم گرفتند و بعضي ها هم انصراف دادند ولي موافقت نشد.

multimedia

New Member
کاربر فعال
multimedia عزيز سلام.درسته به هيچكس ندادند آخه شما انصافا خودتون را بگذاريد جاي اونها وقتي كل سهميه اختصاص يافته با هر كارگزاري دقت كنيد به هر كارگزاري نه ايستگاه يعني كارگزاري بهمن با 12 ايستگاه و چند صندوق در روز عرضه خفناور 15000 سهم بود 600 نفر متقاضي خريد بودند شما بوديد چكار ميكرديد؟ فولاي را هم 532 نفر متقاضي داشت كه تعداد اختصاص يافته به كل كارگزاري بهمن با ايستگاههايش الان يادم نيست ولي حدود 70000 سهم بود ولي به هر نفر ميشد 130 سهم بدهند كه ترجيح دادند اينكار را نكنند و به صندوقشان منتقل كنند . متاسفانه كسي در اينگونه روزها اعتراض نميكند تا مسئولان بفهمند سهامداران حواسشان هست. من در روز عرضه فولاد يزد دو روز تمام در حال بحث و مشاجره با مسئولان بودم ابتدا خانم قاسمي سپس آقاي اشتري و در نهايت ديدن نميتونند قانع ام كنند وصل كردند به آقاي پروانه مدير ارشد كارگزاري كه اين تصميم را اتخاذ كرده بود و در نهايت وقتي ايشون هم نتونست جواب منطقي بده گفت سهميه شما با زير گروه هايت را ميديم تا دست از سر ما برداري منهم گفتم من براي اين تعداد با شما بحث نميكنم من نگران هستم تا نكند اينكار شما تبديل به يك بدعت در كارگزاري شود و هر سهم كوچك و سودآوري را به صندوقهاي خودتان انتقال دهيد.
فولاژ را هم بطور معمول 1000 سهم دادند ولي بودند كسانيكه 4000 سهم گرفتند و بعضي ها هم انصراف دادند ولي موافقت نشد.
سلام بر فردوسي؟ عزيز ....
بازم دست شما درد نكنه كه وقت واعصاب خودتون رو در اين راه صرف مي كنيد .... ما كه اگه بخوايم بريم و شكايت كنيم به هزينش نمي ارزه... ولي اگه بهشون مزه كنه و عرضه هاي ديگه رو هم مقداريش رو براي صندوق بخوان بذارن كنار خيلي بد ميشه ....در كل چيزايي داره كه به ندادن اين عرضه هاي كم (مثل خفناور و فولاي) هم مي ارزه.....
به نظر شما اين شپديس با قيمت بالايي كه ميخوره چقدر جاي رشد داره ؟؟؟فكر كنم كمتر از 1000 قيمت نخوره....نظر شماچيه؟؟؟؟

فردوسی؟

مسدود شده
مسدود شده
تا اعلام نشدن ايي پي اس سال مالي جديد روشن شدن سئوالاتيكه در بالا نوشتم نميتوان قيمت منطقي برايش در نظر گرفت ولي با اين وضعيتي كه بازار داره نسبت ايي به پي 6 از نظر بنده ميتونه مناسب و باعث جذابيت بازار براي سرمايه گذاران جديد و جذب سرمايه هاي سرگردان جامعه و محبوبيت بيش از پيش غدير بشه. نا گفته نمونه قيمت تمام شده اين شركت براي غدير 127 تومن هستش(البته به فرمايش رضا حيدري) چون من سيستمم مشكل داره و نميتونم اطلاعيه ها رو در بعضي از موارد باز كنم.
ولي در كل به نظرم اگر به اين شركت با ديد بلند مدت نگاه كنيم و بدون توجه به نوسانات بازار بخشي از سبدمان را حداقل براي دو سال به اين شركت اختصاص بديم بازدهي قابل توجهي نصيبمان ميشود .بازدهي بمراتب بالاتر از شركت در پذيره نويسي بانكها.
شاد باشد و پر سود

مجید خالقی

مسدود شده
مسدود شده
درسته و نزدیک به 10 میلیارد هم سود شناسایی کرده، بنابراین باید بهای تمام شده پس از سود (بهای تمام شده جدید) محاسبه شود.

مجید خالقی

مسدود شده
مسدود شده
قبل از این که غدیر پردیس رو به الوند غدیر واگذار کنه در پیش بینی سود منتهی به پاییز 90 خود سود این سهم را 227 تومن دیده بوده و سال 89 هم 140 تومن.

یادمه وقتی میخواستم ارزش بورسی و غیر بورسی غدیر رو حساب کنم سود 90 این سهم را بیش از 300 حساب و ارزش آن را 2500 تومن فرض کردم.

a12

New Member
کاربر فعال
تشکر از فردوسی عزیز برای ایجاد گفتگو و جناب آنتی جو گیر عزیز برای اطلاعات مفیدشون

صورتهای پتروشیمی پردیس برای سال مالی 89/09/30 رو به یررسی کردم بنظرم می آد یه افزایش سرمایه سنگین 1000 برابری داشته تا بیاد فرابورس

بنظرم می رسه با این افزایش سرمایه ای که داشته ( با سرمایه جدیدش که شرط ورود به فرابورس هست ) سود عملیاتی هر سهم در سال مالی گذشته 1925 ریال می شه

لطفا" دوستان هم یه بررسی داشته باشن و اگه اشتباه می کنم تصحیح کنن - این هم لینک گزارش سال قبلش

http://www.codal.ir/Reports/InterimStatement.aspx?LetterSerial=WkWDHMNscUmOTe246yumvg==

فردوسی؟

مسدود شده
مسدود شده
دوستان عزيز هنوز هيچ خبري از سود سال مالي جديد و اينكه آيا مجمع 89 را برگزار كرده يا نه و اگر نكرده پوشش 12 ماهه اش چقدره و درصد تقسيم سودش چه مقداريه؟ آمار توليدش نسبت به دوره هاي قبل آيا صعودي و قيمت فروش محصولاتش با چه حاشيه سودي بفروش ميرسه؟و اينجور سئوالات كليدي و موثر بر تصميم گيري فردي در جهت خريد اعلام نشده؟ همانطور كه قبلا عرض كردم من سيستمم مشكل داره و نميتونم اطلاعيه ها رو باز كنم ممنون ميشم در اينمورد اگر خبري شد اطلاع رساني كنيد. با آرزوي سود براي همه
هم اكنون نيازمند ياري سبزتان هستم.

multimedia

New Member
کاربر فعال
پتروشیمی پردیس- معرفی زیرمجموعه ها(tresignal)

۰۳ بهمن ۱۳۸۹

مجتمع پتروشيمي پرديس
شركت پتروشيمي پرديس (اوره و آمونياك غدير سابق)؛ دارنده مالكيت و مجري پروژه آمونياك و اوره عسلويه، يكي از بزرگ‌ترين توليدكنندگان آمونياك و اوره در سراسر ايران و نيز در سطح جهان مي‌باشد.
حجم بالاي توليدات، استفاده از فناوري برتر، دسترسي سريع و آسان به خوراك گاز طبيعي، در اختيار داشتن اسكله حمل و نقل دريايي، تاسيسات ذخيره‌سازي و بارگيري براي صادرات محصولات و نيز هماهنگي و همگامي با آخرين استانداردهاي زيست‌محيطي، از جمله ويژگي‌هاي اين مجتمع بوده كه چشم‌انداز بسيار روشني را براي جايگاه آن در بازار رقابت بين‌المللي فراهم نموده است.
اين مجتمع در 2 فاز اجرا شده است كه توليدات اين دو فاز سهم ايران را در تجارت جهاني آمونياك و اوره، به طور بي‌سابقه‌اي افزايش خواهد داد.
ظرفيت هر يك از فازها (فاز 1 و 2) ساليانه 000/075/1 تن اوره و 000/680 تن آمونياك (به عنوان محصول واسط) مي‌باشد. ضمنا 75 هزار تن آمونياك مازاد بر نياز در توليد اوره به عنوان محصول صادراتي در نظر گرفته شده است.
اين شركت بزرگ‌ترين توليدكننده اوره و آمونياك در خاورميانه و يكي از بزرگ‌ترين توليدكنندگان در سطح جهان مي‌باشد.
غدير 98/50 درصد سهام اين مجتمع را در اختيار دارد.

تاریخچه و طرح احداث مجتمع
در راستای سیاست های وزارت نفت مبنی برتوسعه میدان عظیم گازی پارس جنوبی و در چارچوب فعالیت های شرکت ملی صنایعپتروشیمی جهت توسعه منطقه ویژه اقتصادی / انرژی پارس جنوبی احداث فاز اولمجتمع تولید اوره و آمونیاک عسلویه، توسط شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی در سال 1380 آغاز و در این راستا، جهت انجام امور مشاوره، طراحی و مهندسیتفصیلی پروژه، کنسرسیومی از شرکت های پیمانکار ایرانی و ژاپنی تشکیل گردید. همچنین عملیات ساختمان و نصب تجهیزات این مجتمع تماماً توسط پیمانکاران داخلی صورت پذیرفت. مقدمات طرح توسعه مجتمع با احداث فاز 2 و با پیش بینی ظرفیت تولید، خطوط و دستگاهها بصورت مشابه و معادل فاز اول، از نیمه دومسال 1383 آغاز گردید.
شرکت ملی صنایع پتروشیمی، در راستای اهدافخصوصی سازی و مشارکت بخش خصوصی در طرح ها، در ابتدای سال 1383، 51% از سهام شرکت پتروشیمی پردیس را به شرکت سرمایه گذاری غدیر واگذار نمود و شرکت پتروشیمی پردیس جهت مالکیت و اداره طرح احداث مجتمع در اوایل نیمه دوم سال 1383 تأسیس شد.
خوراک مجتمع
خوراک هر فاز مجتمع پتروشیمی پردیس،گاز طبیعی به میزان 670 میلیون متر مکعب نرمال است که از محل فازهای گازی پارس جنوبی و یا مجتمع پتروشیمی پارس تأمین می شود.
سرویس های جانبی
مصارف آب، برق، سرویس های جانبی و پشتیبانی کارخانه ، از مجتمع سرویس های متمرکز مجاور "پتروشیمی مبین" تأمین می شود.
حجم تولید محصولات مجتمع:

ظرفیت اسمی دو فاز مجتمع سالانه مجموعاً 2.150.000 تن اوره (کود شیمیایی) عمدتاً قابل صادرات و 1.360.000 تن آمونیاک می باشد که از این میزان آمونیاک، حدود 150.000 تن مازاد بر نیاز خطوط تولید بوده و جهت فروش و صادرات عرضه می گردد.
طرحهای توسعه:
شرکت پتروشیمی پردیسدر راستای تنوع بخشیدن به محصولات خود و ارتقای ارزش شرکت، طرحهای توسعه متعددی را در دست اقدام دارد. اهم طرحهای توسعه شرکت عبارتند از:

طرح استحصال آرگون از گاز سوخت به ظرفیت اسمی 9000 تن آرگون درسال و همچنین بازیافت هیدروژن همراه جهت افزایش 6% درصد ظرفیت اسمی واحد آمونیاک طرح احداث واحد کریستال ملامین با خوراک اوره تولیدی مجتمع به ظرفیت اسمی 40 هزار تن در سال

همچنین طرحهای دیگری نیز در جهت توسعه خطوط تولید مجتمع در دست مطالعه است که پس از بررسی نهائی جهت اقدامات اجرائی اعلام خواهند شد

بالا