شپترو ( پتروشیمی آبادان )

ناصر1346

Good Member
کاربر فعال
به نقل از سایت پتروشیمی آبادان:
تعداد سه چیلر تراکمی با اعتبار سه میلیارد ریال که شامل خرید و نصب و راه اندازی می باشد جهت واحد 700 جدید در نظر گرفته شده است . این طرح هم اکنون به اجرا درآمده و در مرحله بهره برداری است .با وجود این چیلرها ظرفیت تولید PVC واحد جدید حدودا 20% افزایش خواهد یافت و سالیانه 7000 تن به تولید اضافه می گردد.
 

ناصر1346

Good Member
کاربر فعال
به نقل از سایت پتروشیمی آبادان:
ساخت مخازن کروی جدید جهت ذخیره
این مخازن نیز به منظور ذخیره سازی VCM در نظر گرفته شده و ظرفیتی بالغ بر 500 تن در بر دارند و بخشی از مخازن استراتژیک شرکت به حساب می آیند .هزینه کل طرح از ابتدا تا انتها بالغ بر 5 میلیارد ریال خواهد بود که در چند مرحله هزینه می گردد . هم اکنون مخازن ساخته شده و با تهیه و نصب پمپهای انتقال VCM این پروژه تکمیل خواهد شد . وجود این مخازن باعث افزایش 50 درصدی توان ذخیره VCM در مجتمع می گردد . در اطراف محوطه ی این مخازن فضای سبز در نظر گرفته شده و به زیبا سازی و محوطه سازی و به مسائل زیست محیطی نیز توجه شده است .
 

مسعود 100

Very Good Member
کاربر فعال
سلام و درود
شپترو رفته صفحه سوم تاپیک !!!!

پتروشیمی ها یکی بهتر از دیگری گزارشات مثبت عالی را روانه کدال کردند ..... حالا رو می‌خواد با فروش بالای ۱۰ تا ۱۲ هزار تومان ، زیان خیره کننده روانه بازار کنی و از اون ور لبه بوم بندازه !!!!! ما که با اعتماد به شپترو خود را جزو زیان کاران ساختیم !!!!! امیدوارم آنچه که نوشتم انتخاب مدیران شپترو نباشد ..... در کنار فعالیت شبانه روزی دست اندر کاران ساخت و تجهیز واحد ششصد ، و متحول شدن شرکت با نوسازی بعضی از واحدها ، اینشاالله گزارش عالی نیز از شپترو شاهد باشیم و تابوی ضرر را این مدیریت بشکند .... منتظر گزارش هستیم .
 

Takhti

Very Good Member
کاربر فعال
باسلام
شپترویی های صبور!


یه چیزی این وسط مشکوکه !!!!!!

* مگر شپترو ، یهو امروز مشمول 3سال زیاندهی و ماده141 شده که نماد را ناگهان وارد فرایند تعلیق کردند ؟......
*حداقل از تاریخ انتشار صورتهای مالی حسابرسی شده 12ماهه منتهی به پایان اسفند97 ، این موضوع 3ساله شدن مشمولیت شپترو به ماده 141 قانون تجارت، بر همگان آشکار و محرز بوده.

* جای سوال استکه چرا پس از سپری شدن هفته ها (بیش از 1 ماه)،
امروز اراده کرند که قانون تعلیق نماد را برروی شپترو اجرا کنند؟!

------------------------

پاسخ تختی:
برنامه ریزی دقیقی انجام داده شده تا
نماد شپترو
به بورس پایه

منتقل شود

-------------------------------------------------------------------------------------------
توضیحات تختی :

گزارش توجیهی افزایش سرمایه به 552میلیارد تومان در صفحه 20 و انتهای جدول پیش بینی ترازنامه با فرض " انجام افزایش سرمایه" چنین آمده:

در پایان سال 98 و با فرض تایید و تصویب و اجرای افزایش سرمایه پیشنهادی هیئت مدیره از 352 به 552میلیارد تومان، زیان انباشته شرکت بیش از 300میلیارد تومان خواهد گردید.
این رقم 300میلیارد ، باز هم از نصف سرمایه 552 بالاتر میزنه!


**** یعنی عملا، مدیران تاپیکو و پتروشیمی آبادان ، رسما به سازمان بورس اعلام کرده اند که این شرکت، حتی با اجرایی شدن برنامه افزایش سرمایه از آورده نقدی هم ،
توان خروج از ماده 141 قانون تجارت را ندارند.(البته که : با هماهنگی و چراغ سبزی همه دست اندرکارانِ یقه سفید سازمان بورس و بازار گردان و . . . )

لذا همه چیز برای انتقال نماد شپترو به بورس پایه ، مهیا است.:)

شپترو همین امسال، ره صد ساله را طی خواهد کرد:)
مشاهده پیوست 58042

با ارادت- تختی
98/04/23
-------------------

شرکت پتروشيمي آبادان - نماد: شپترو
موضوع: لغو پذیرش اوراق بهادار
به استناد ماده 41 دستورالعمل پذیرش اوراق بهادار در بورس اوراق بهادار تهران به استحضار می رساند به علت شمولیت ماده 141 لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت ، پذیرش اوراق بهادار ناشر از فهرست اوراق بهادار پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران لغو گردید.
98/05/01
 

milad001

Very Good Member
کاربر فعال
دوستان در مورد آثار این اطلاعیه نظرشان را بفرمایند
یک عده اعتقاد دارند با رفتن شرکت به بازار پایه، قفل رشد شرکت خواهد شکست
اما عده دیگری معتقدند جعبه سیاه رشد شپترو بهبود وضعیت عملکردیش هست که گزارش ضعیف 3 ماهه این موضوع رو به تعویق انداخت و با راه اندازی واحد 600 تا پایان سال این موضوع محقق خواهد شد.
 

anji-47

Very Good Member
کاربر فعال
#شپترو
پذیرش این سهم از بازار بورس حذف و به بازار فرابورس منتقل می شود.
دلیل این امر ، تداوم شمول شرکت در ماده 141 بوده است.
اصلا منتقلش کنید بازار پایه.باور کنید آنجا بیشتر و راحت تر هم رشد میکنه. :wink:

✍ کانال تشخیص روند :

:zap:بین این همه نمادهایی که در بورس مشمول ماده 141 هستند فقط سازمان بورس تصمیم گرفته لغو پذیرش را برای شپترو اجرا کند!!
لیدرهای خودرویی که در گزارش سالیانه آخر 97 ، مشمول ماده 141 شدند و هیچ برنامه ای ندارند ، آنها چرا لغو پذیرش نمیشوند؟
یه مشت شرکت های افتضاح خودروسازی که گاری تولید می کنند و تحوبل مردم میدهند و باز هم زیان ده هستند و زیان انباشته آنها سر به فلک کشیده.
قانون تون برای آنها برنده نیست؟!!
بانک تجارت و بانک صادرات الان چند ساله که شامل ماده 141 هستند و زیان انباشته سنگین دارند؟
چرا این شرکت ها از بورس حذف نمیشوند؟!

:zap:جناب رییس سازمان بورس :
جنگل حیوانات هم قانون داره.اما این متوقف کردن نمادها و تصمیمات گزینشی شما هنوز قانونی پیدا نکرده است.
های وب ، ثاژن ، شلیا ، وبملت ، و .... چند وقته این نمادها به دلایل واهی بسته شده ؟

روی بانک ایران زمین هم سهم به بهانه واهی یک هفته بسته شد.اما صرفا هیجان منفی آن یک روز بود و دیدید که در بدترین شرایط بازار که کل بازار منفی بود ، این سهم 3 روز صف خرید 10 درصدی شد و 30 درصد بازدهی داشت. :fist:

:zap:شپترو هم همین روند رشد را طی خواهد کرد.ایجاد توقفات طولانی مدت و بدون برنامه ،تنها شاید یک روز اثر منفی بر سهم خواهد داشت و این سهم را هم با رشدی خوب تحویل خواهیم داد.

اما این وسط ناکارآمدی مدیریتی شما در اجرای قانون بصورت گزینشی و عدم اجرا برای همه شرکت ها بصورت یکسان ، بیشتر آشکار خواهد شد.
 

مسعود 100

Very Good Member
کاربر فعال
سلام و درود
نقل از یکی از کانال های تلگرامی


#شپترو


لغو پذیرش پتروشیمی آبادان در بورس| شپترو راهی بازار پایه شد

خب باید منتظر ورود ژن های خوب بورسی باشیم به شپترو...


طبق زمانبندی که #تاپیکو برای بازسازی پروژه واحد 600 در نظر گرفته مهر ماه باید راه اندازی صورت بگیره.

شپترو یکسال گذشته از آنرمال بودن تولیدش به واسطه نداشتن این واحد کلیدی VC 600 رنج میبرده حال با راه اندازی این واحد با دادن اولین گزارش و اعلام تناژ معقول نه سنگین قلب تولید شپترو دوباره منظم خواهد تپید .


حال چه کسانی از این انتقال هوشمندانه سود خواهند برد پایان داستان باز و به درک مخاظب از موضوع بستگی خواهد داشت.
 

navid35

Very Good Member
کاربر فعال
انتقال به بازار. پایه. حتمی. است
افتتاح خط. 300 و 600 حتمی است
ورود نقدینگی سنگین و رشد شارپی. سهم. حتمی است
نقدینگی آماده کنید. که شپترو گنجی بزرگ است
اولین آیتم و جمله تیک خورد (انتقال به بازارپایه حتمی است)
مراقب باشید در بازار پایه گنجتان را از دست ندهید
این سهم با افتتاح خط 300و 600 از خیلی از پتوشیمی ها سبقت خواهد گرفت
منتظرآیتم های بعدی باشید
 

تحلیلگر67

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
خب مثل اینکه داره راه درست رو زودتر از بقیه سهامها طی میکنه
انشاالله اون اذیت کردنا توی قیمت 130 تا 150 تمام بشه
منتظر رنج های عجیب غریب باشیم
 

benyamin1370

Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
نقش فارغ‌التحصیلان علوم مدیریت مالی در ورشکستگی شرکت‌های تولیدی؛
افزایش سرمایه از محل مطالبات «شپترو» را از مسیر ورشکستگی نجات نمی‌دهد
شرکتی با ظرفیت تولید ۹۰ هزار تن pvc در گذشته، در سه ماهه نخست سال مالی جاری تنها ۲.۵۲۱ تن از این محصول را آن هم در داخل کشور به فروش رسانده است.
به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در حالی که تنها چند ماه از افزایش سرمایه عجیب و چند صد درصدی پتروشیمی آبادان از محل تجدید ارزیابی دارای‌ها می‌گذرد، این شرکت مجددا مشمول ماده ۱۴۱ قانون تجارت شد. شناسایی زیانی ۱۶۱ میلیارد ریالی در سه ماهه نخست سال مالی ۱۳۹۸ آن هم در روز‌هایی که مدام شاهد انتشار گزارشات خیره‌کننده شرکت‌های پتروشیمی هستیم، شاهکاری است که تنها مدیران پتروشیمی آبادان از پس انجام آن بر می‌آیند.
برخی از نکاتی که در گزارش سه ماهه منتشر شده این شرکت و همچنین گزارش حسابرسی شده سال مالی ۱۳۹۷ می‌توان عنوان کرد به شرح ذیل است:
۱. وضعیت بسیار نامطلوب سرمایه در گردش شرکت که کسری در حدود ۴۰۰۰ میلیارد ریالی را در سه ماهه سال ۱۳۹۷ به ثبت رسانده که این کسری نیز عمدتا به دلیل عدم توانایی شرکت در پرداخت بدهی‌های خود و استقراض از سهامداران عمده شرکت است.
۲. عدم توانایی تولید pvc که اصلی‌ترین محصول شرکت بوده آن هم به دلیل فرسودگی بیش از حد و مستهلک شدن بسیاری از خط‌های تولید شرکت

همانگونه که در جدول مشاهده می‌شود شرکتی با ظرفیت تولید ۹۰ هزار تن pvc در گذشته، در سه ماهه نخست سال مالی جاری تنها ۲.۵۲۱ تن از این محصول را آن هم در داخل کشور به فروش رسانده است.

۳. از دیگر نکات با اهمیت عملکرد سال مالی گذشته و سه ماهه شرکت می‌توان به حاشیه سود ناخالص محصولات اصلی شرکت اعم از پی‌وی‌سی و دی‌دی‌بی اشاره کرد که این موضوع به معنای بهای تمام شده بالای محصولات تولید شده به دلیل خرید مواد میانه‌ای نظیر ئی‌دی‌سی از پتروشیمی‌های بندر امام، اروند و همچنین هزینه‌های سنگین دستمزد و سربار است.

۴. زیان انباشته‌ای در حد ۲۱۴۰ میلیارد ریال که حالا تنها راه حل مشکلات شرکت پتروشیمی آبادان را تزریق سنگین نقدینگی در حدود ۶۰۰۰ تا ۷۰۰۰ میلیاردی سهامداران به ویژه سازمان تامین اجتماعی می‌کند.

اما شاید این شرکت را بتوان چندمین قربانی ورود فارغ‌التحصیلان مدیریت مالی و حسابداران به هیات‌های مدیره و مدیر عاملی شرکت‌های صنعتی دانست. تمام ۵ عضو هیات مدیره پتروشیمی آبادان، تا مدتی پیش فارغ التحصیلان رشته‌های مالی بودند که به لطف این دوستان و تحقق زیان انیاشته‌ای در حدود ۲۱۴۰ میلیارد ریال، حالا این هیات مدیره یک فارغ‌التحصیل رشته شیمی هم در تیم خود می‌بیند.

اتفاقی که در سال‌های اخیر شرکت‌های بترانس، آذرآب و. را به مرز نابودی کشید و حالا قربانیانی جدید به خود می‌بیند. (نمایه مربوط به کادر مدیریتی سال ۱۳۹۶ شرکت است)


علیرغم آنکه نگارنده این گزارش خود از فارغ‌التحصیلان شاخه مالی بوده، اما همواره چالش ورود فارغ‌التحصیلان رشته‌های مدیریت را به صنعت، از بزرگترین دلایل عقب‌ماندگی این صنایع می‌داند.

اینکه فارغ‌التحصیلان رشته‌های مدیریت و حسابداری با استناد به مفاد کدامیک از دروس دانشگاهیشان (بسیاری از منتقدان سرفصل‌های رشته مدیریت مالی ارائه شده در کشور‌های دیگر را بسیار متفاوت از دروس این رشته در ایران می‌دانند) به خود اجازه مدیریت شرکت‌های تولیدی و صنعتی را می‌دهند سوالیست که تنها باید از سهامداران عمده و در ایران باید به دنبال جواب آن گشت.
 

benyamin1370

Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوستان در مورد آثار این اطلاعیه نظرشان را بفرمایند
یک عده اعتقاد دارند با رفتن شرکت به بازار پایه، قفل رشد شرکت خواهد شکست
اما عده دیگری معتقدند جعبه سیاه رشد شپترو بهبود وضعیت عملکردیش هست که گزارش ضعیف 3 ماهه این موضوع رو به تعویق انداخت و با راه اندازی واحد 600 تا پایان سال این موضوع محقق خواهد شد
 
بالا