شپترو ( پتروشیمی آبادان )

احسان سلطانی 20

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
این سهم حقوقی خوبی ندارد لذا با توجه به ریزشی بودن بازار حمایت خاصی انجام نمی دهد کمی صبر پایین هم داره
با نظر شما مخالفم ... ۱۲۰ پایین تر نداره و نمیاد... حتی بدون حمایت حقوقی

Parvazzz

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
۱۴۰ وارد سهم شدن ‌ امروز یه پله میانگین کم کردم،
نقدینگی دستم بیاد زیر ۱۵۰ فقط اضافه میکنم اصلا به نوساناتش کاری ندارم.
ممسنی که معلوم نیست چند سال دیگه ساخته بشه داره ۲۴۰ معامله میشه

mirzaei.s

Well-Known Member
کاربر فعال
با سلام
آدم تعجب میکنه اینا که شپترو رو به این قیمت میفروشند چی میخوان بخرند
پارسال همین موقع کسانی شصفهانو 215 تومن میفروختن امروزشدبالای3000تومن
شاید شپترو هم روزی چند برابر شد
سود با صبر بدست می آید
Screenshot_۲۰۱۹-۰۵-۱۳-۲۱-۲۸-۰۰.png

canary

Well-Known Member
کاربر فعال
نامردتر از چینی‌ها این کره ای ها هستند در عدم ایفای تعهداتشون. تا اسم تحریم بیاد جزو اولین اشخاصی هستند که میزنن زیر تعداتشون. مدیران شرکت باید منتظر کره ای ها برای نصب و راه اندازی کمپرسورها نمونن و فرصت سوزی نکنن.

مسعود 100

Well-Known Member
کاربر فعال
کمپرسورها در سال 94 قراردادش بسته شد منتها متاسفانه دو مشکل بزرگ وجود داشت:
عدم پرداخت عمده پول از یک سو ...که با پرداخت مبلغ نزدیک به 3 میلیون دلار دو عدد کمپرسور کره ای وارد شد و البته برجام هم به آن کمک مهمی نمود.
ارزش بسیار مهم این دو کمپرسور نخست کره ای بودن آن (و چینی نبودن) با راندمان بالاست و دوم هم تعهد شرکت سازنده به تست و راه اندازی
البته بنابود در تابستان 97 وارد مدار شود (و قبل آن وعده تابستان 96 داده شده بود).
متاسفانه در اینجا مدییریت ضعیف شرکت اصلی و پتروسینا مقصر است چون تنها 30 درصد عملیات فندانسیون مربوط به مکان استقرار کمپرسور انجام شده بود.

نقش مهم کمپرسورها افزایش 60 تن خوراک میباشد که بسیار مهم است و میتواند حاشیه سود شرکت را صعودی بالا ببرد و از تولید پایین کنونی که بین 30 تا 40 درصد بوده نجات دهد.
خوشبختانه وضعیت پالایشگاه آبادان هم با سالهای گذشته فرق نموده و توان همراهی دارد.
بنده تاکنون نگاهم به شپترو قیمتی بوده در حدود 300 تا 400 تومان اما به تازگی دچار تردید جدی شده و این اعداد را شوخی میدانم و هدف را بسی بالاتر.
البته هنوز مشغول محاسبه و فکر میباشم اما یک نکته را به خوبی واقفم:
در بورس فرصت هایی وجود دارد که تکرار نشدنی است و شپترو از آن زمره است.
پیرامون مقایسه شپترو و شصفها نیز بایست عرض کرد که :
-شپترو به لحاظ دارایی بسیار ثروتمندتر از شصفها است و تنها کافی است اراده ای محکم بر فروش آن ایجاد گردد.
-شپترو به لحاظ وضعیت خوراک (اعم از بهای خوراک و تهیه آن) امکانات بهتری دارد.
-شصفها معضل بزرگ بدهی به شپنا و تسهیلات ارزی بانکی و نیز مالیات و بازنشستگی را دارد و البته مبلغ کلانی (در همین حدود) نیز از سهامدار عمده طلب دارد لذا بایستی شصفها در بهترین حالت بدون هرگونه طلب و بدهی تحلیل گردد .
-در هرصورت شصفها و شپترو هر دو ارزشمند هستند اما مقایسه بین آنها چه به لحاظ محصولات و چه مسایل دیگر بسیار سخت است.
سلام و درود
جناب آصف عزيز اينشاالله هر چه زودتر بهبودي و سلامتي بر قرار و حاصل شود .... در مورد كمپرسورهاي واحد ٦٠٠ اطلاعاتي در مورد راه اندازي و زمان استارت داريد .... در اين پست فرموديد كه فنداسيون ها پيشرفت ٣٠ درصدي داشتند ، آيا اين پيشرفت براي سال ٩٦ بوده يا هم اكنون پيشرفت پروژه در همين حد هست..... البته بنده شنيدم كه در شش ماه اول سال ٩٨ راه اندازي ميشود ..... يعني نصب كمپرسورها انجام شده است يا هنوز نه ..... در صورت امكان اگر اطلاعاتي در اينمورد داريد ممنون ميشوم بفرماييد ....البته در صورت راه اندازي اين واحد ، شپترو نيز راه پتروشيمي هاي گردن كلفت با قيمتهاي بالا را تجربه خواهد كرد .... و روند سود سازي دگرگون ميشود ..

بابک وطن پرست

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
بازار به ارزنده بودن سهم با این قیمت ها پی برده و همه نیم نگاهی به سهم دارند و فقط کافیه حقوقی دو روزحمایت کنه و صف خرید بشود در همین شرایط هم حقیقی ها خوب میخرند و می دانند که هران ممکنه خبرهایی از سهم به بازار درز کنه

احسان سلطانی 20

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
تا این دوسه تا حقوقی زیر درصدی پدرسوخته روی سهم دارن میفروشن و سهمو کنترل میکنن سهامدار خردی جرات ورود پیدا نمیکنه.. مردک ها معلومم نیست چقدر سهم دارن که حساب کار دستمون بیاد

mottahar

Well-Known Member
کاربر فعال
خوب شد در ۱۴۷ خارج شدم به سخنان متوهمین اینجا وقعی ندادم
انشا الله گین حسابی که از بازار بردم و دیدم حقیقتا تولید شرکت بهبود یافت واردش می شوم یه سود تپل هم از این قیمت هاش می برم
آخ جونم فعلا همین قیمت ها جولان بده تا نوبت تو هم بشه

مهسا1

Well-Known Member
کاربر فعال
انشا الله گین حسابی که از بازار بردم و دیدم حقیقتا تولید شرکت بهبود یافت واردش می شوم یه سود تپل هم از این قیمت هاش می برم
انتظار چنین کلامی رو از شما نداشتم

احسان سلطانی 20

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
باز اومدی مطهر.... خوبه سهم و نداری والا الان کلی نق و نوق میکردی

دلکوک

Well-Known Member
کاربر فعال
دقیقا مثل علی مطهری... فقط به فکر خودتی :)

kazemibabak

New Member
کاربر فعال
عضو تازه
140 تومن خریدم اشتباه کردم فکر میکردم یک نوسان بده ........................................اوضاع شرکتم اصلا جالب نیست امروز زنگ زدم شرکت گفت 20تومن با سرمایه جدید زیان اعلام میکنم ....................

بهشون میگم چرا سهامدرا عمده حمایت نمیکنه یارو میگه شرکتی که 200میلیارد تومن زیان انباشته داره 130 تومن براش خیلی خوبه ............

سر حرف یک عده بوقچی علی تو این سهم گرفتار شدیم

mottahar

Well-Known Member
کاربر فعال
انتظار چنین کلامی رو از شما نداشتم
معذرت می خواهم راست می گید من خیلی خودخواهانه نوشتم از تمامی سهام داران این سهم در اینجا عذر می خواهم
حرفم حرف درستی نبود

sakht85_2007

New Member
عضو تازه
اینارو واقعی
140 تومن خریدم اشتباه کردم فکر میکردم یک نوسان بده ........................................اوضاع شرکتم اصلا جالب نیست امروز زنگ زدم شرکت گفت 20تومن با سرمایه جدید زیان اعلام میکنم ....................

بهشون میگم چرا سهامدرا عمده حمایت نمیکنه یارو میگه شرکتی که 200میلیارد تومن زیان انباشته داره 130 تومن براش خیلی خوبه ............

اینارو واقعی میگی؟اخه شرکت بخواد زیان بده قبل مجمع میاد به تو بگه ؟؟؟؟عجب!!!

scythe

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه

احتمالا منظورش از 20 تومن زیان برای عملکرد سال 97 بوده...بازم دوستان زنگ بزنن بپرسن

احسان سلطانی 20

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه

سابقه نداره که امور سهام شرکتی در مورد تحقق و یا پیش بینی سود حرفی بزنه اونم حتی اگه گفته باشه خیلی پرت بوده...بعلاوه هرکی اینجا حرفی میزنه فقط نظرش رو گفته و هیچ اجباری در کار نیس که کسی بخره یا نخره... هرکسی هم که میخواد سود کنه و سرمایه بزاره روی کاری بهتره اول یکم آموزش ببینه یا تحقیق کنه بعد هیجانی سهام بخره یا بفروشه... بازم با این وجود هرکسی اینجا از دوستان با سابقه که تحلیلی گذاشتن اکثرا به دید میانمدت هفت هشت ماهه و بلندمدت دو سه ساله پیشنهاد با بررسی شپترو کردن نه کوتاه مدت یک هفته ای...

بالا