شپترو ( پتروشیمی آبادان )

مسعود 100

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام و درود
خسته نباشید دوست گرامی جناب مهسا ۱
از فروش زمین اروند و فروش سایر دارایی ها صحبتی نشد .... ما در گروه شپترو نیستیم اگر دوستانی که در گروه هستند خلاصه صحبتهای مجمع را بفرمایند سپاس گزار میشوم .... در ضمن بابت زمان ثبت افزایش سرمایه در مدت باقی مانده از سال خبری گفتند

کامران 53

Well-Known Member
کاربر فعال
ضمن تشکر از جناب مهسا در صورت امکان لینک گروه شپترو را جهت استفاده همه ارسال بفرمائید.
سلام و درود
خسته نباشید دوست گرامی جناب مهسا ۱
از فروش زمین اروند و فروش سایر دارایی ها صحبتی نشد .... ما در گروه شپترو نیستیم اگر دوستانی که در گروه هستند خلاصه صحبتهای مجمع را بفرمایند سپاس گزار میشوم .... در ضمن بابت زمان ثبت افزایش سرمایه در مدت باقی مانده از سال خبری گفتند
درست بنویسیم :
جناب مهسا ......... اشتباه :(:(:(
مهسا خانم .......... درست :):):)

ADIVI

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
درست بنویسیم :
جناب مهسا ......... اشتباه :(:(:(
مهسا خانم .......... درست :):):)
ممکن هست پدری با نام دخترش آی دی ایجاد کرده باشه و چون بنده ایشان رو نمی شناختم جناب خطاب کردم

Takhti

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام و درود
خيلي خيلي سپاس گزارم .... پيشاپيش خسته نباشيد خدمت تان دارم .....اينشاالله خبرهاي خوبي از مجمع براي همه بدهيد و راوي خبرهاي شاد و بزرگ باشيد ....در صورت امكان از اين موارد هم جهت اطلاع دوستان و سهامداران به پرسيد ....

- تكليف زمين هاي اروند
-زمان و افتتاح واحد ششصد
- تاثير واحد ششصد در توليد و كم كردن قيمت توليد
-زمان به سود رسيدن شركت و خارج شدن از زيان
-زمان دريافت و مبلغ خسارت بيمه
-پيش بيني توليد ٩٨ با توجه به راه اندازي واحد ششصد چقدر ميشود و تاثير آن در سود شركت
- بحث افزايش سرمايه از اورده كي انجام خواهد شد و فروش املاك مازاد را در دستور خواهند داشت يا نه و مبالغ پيش بيني چقدر حدودا ميشه.
مجددا از حضورتان در مجمع تشكر فراوان دارم .....خسته نباشيد .
-----------------------------------------------

باسلام و درود

موارد مهمی را که در مجمع شپترو در 97/12/19 مطرح گردید(نقل قول از مدیرعامل، آقای علوی و نماینده تاپیکو،آقای توکلی) :
1) تاریخ راه اندازی واحد 600 (تولیدEDC) : تابستان1398
2) پیش بینی تولید PVCدر سال98 : حدود54000تن( افزایش 40% نسبت به واقعی 97)
3) همزمان با راه اندازی واحد600 ، کمپرسور گازکوب خریداری شده از کره جنوبی هم در تابستان 98 نیز راه اندازی خواهد شد.
4) محدودیت تامین خوراک گاز از پالایشگاه مرتفع گردیده و از تابستان98 روزانه 300تن PVC تولید خواهد گردید.(با جدیت مدیرعامل جدید)
5) بودجه فروش 530میلیارد تومان برای سال98 پیش بینی گردیده(با فرض فروش54000تن PVC بقیمت7450تومان )
6) عملیات شرکت در 12ماهه سال 98 ، به شناسایی سود خواهد انجامید. (8میلیارد تومان)(23ريالEPS)
7)اخذ خسارت آتشسوزی از بیمه: هنوز مبلغش تعیین نشده وپیگیری ها ادامه دارد
8) هنوز سند زمینها اخذ نگردیده و بعلت نفت خیز بودن منطقه ، دولت به هیچ کس در آن منطقه سند مالکیت نمیده.( گفته شد که : البته پیگیری میکنند که بگیرند)
9) اصلاح ساختار نیروی انسانی : تعداد پرسنل از1400نفر به 1150نفر کاهش یافته و بازخرید ها برای بازنشتگی نیروهای مازاد ادامه دارد.(البته مشکل تامیبن نقدینگی برای تسریع در این امر دارند)
10) میزان تولید محصولات DDB و سود کاستیک در سال98 نیز بترتیب190% و 80% افزایش خواهد داشت
11) سوالات مهم دیگری هم مطرح میشد که آقای توکلی (رئیس جوان مجمع)سریعا ختم جلسه را اعلام کرد

تختی
97/12/19

milad001

Well-Known Member
کاربر فعال

باسلام و درود

موارد مهمی را که در مجمع شپترو در 97/12/19 مطرح گردید(نقل قول از مدیرعامل، آقای علوی و نماینده تاپیکو،آقای توکلی) :
3) همزمان با راه اندازی واحد600 ، کمپرسور گازکوب خریداری شده از کره جنوبی هم در تابستان 98 نیز راه اندازی خواهد شد.
4) محدودیت تامین خوراک گاز از پالایشگاه مرتفع گردیده و از تابستان98 روزانه 300تن PVC تولید خواهد گردید.(با جدیت مدیرعامل جدید)
5) بودجه فروش 530میلیارد تومان برای سال98 پیش بینی گردیده(با فرض فروش54000تن PVC بقیمت7450تومان )
6) عملیات شرکت در 12ماهه سال 98 ، به شناسایی سود خواهد انجامید. (8میلیارد تومان)(23ريالEPS)
8) هنوز سند زمینها اخذ نگردیده و بعلت نفت خیز بودن منطقه ، دولت به هیچ کس در آن منطقه سند مالکیت نمیده.( گفته شد که : البته پیگیری میکنند که بگیرند)
9) اصلاح ساختار نیروی انسانی : تعداد پرسنل از1400نفر به 1150نفر کاهش یافته و بازخرید ها برای بازنشتگی نیروهای مازاد ادامه دارد.(البته مشکل تامیبن نقدینگی برای تسریع در این امر دارند)
10) میزان تولید محصولات DDB و سود کاستیک در سال98 نیز بترتیب190% و 80% افزایش خواهد داشت
11) سوالات مهم دیگری هم مطرح میشد که آقای توکلی (رئیس جوان مجمع)سریعا ختم جلسه را اعلام کرد

تختی
97/12/19
در کل مدیر عامل شرکت و رئیس مجمع رو چطور ارزیابی کردید؟

مسعود 100

Well-Known Member
کاربر فعال

باسلام و درود

تختی
97/12/19
سلام و درود
ممنون جناب تختي عزيز ... خسته نباشيد و خدا قوت.....سپاس فراوان
جناب تختي از بابت زمان ثبت افزايش سرمايه و بازگشايي صحبتي شد .... اينور سال افزايش سرمايه. ثبت ميشود .....آيا قصد حمايت از سهم را دارند...

سرمد سابق

Well-Known Member
کاربر فعال
شپترو از نگاه کانال ناگفته های بورس با کمی تخلیص
قیمت تئوریک گشایش 898 ریال والبته بعضی بر این باورند که بین 110 تا 115 بازگشایی می شود .
خسارت قابل دریافت از بیمه مشخص نیست و بین 20 تا 40 میلیارد تومان بر اورد می شود (پیش تر این کانال از 100 میلیارد تومان صحبت کرده بود ).

سرمد سابق

Well-Known Member
کاربر فعال
به هر حال من شپترو را از سال 1395 داشتم در این مدت نوسان گرفتم در افزایش سرمایه اش شرکت کردم و با ان هم سهامداری می کنم و هم اگر بازار اجازه بده نوسان خواهم گرفت و سعی می کنم همواره ان را در پرتفوی خودم بنا به دلایل زیر نگه دارم
شرکت در شهرستان ابادان قرار دارد که زادگاه من است
شرکت تازه داره روی غلطک می افتد (جنگ مدیریت پبشین اختلاف بر سر تامین گاز از پالابشگاه ابادان و..... ) رمق ان را گرفته بود
نظر شخصی است

asef1

Well-Known Member
کاربر فعال
ممونم از دوستان.
1- طبق برخی شنیده های موثق خسارت بیمه 60 میلیارد تومان است.
2-نه شپترو نه هیچ شرکت دیگری نمی تواند سند دریافت کند حتی پالایشگاه.
و این یک ماده قانونی است که وزارت نفت را منع نموده از انتقال زمین در مناطق نفت خیز جنوب.
البته شپترو در جاهای دیگر زمین دارد.
منتها در همان آبادان میتواند حق بهره برداری بدهد ماند سرقفلی.
و شرکتهایی هستند مایل به این زمینها و لذا جای نگرانی ندارد.
زمین اروند را هم به این دلیل واگذار نکرند که تاپیکو میخواست طرح پتروالفین فناوان را آنجا بزند که منتفی شد.
لذا در سال 98 شاهد فروش اموال راکد خواهیم بود.
تنها مشکل شپترو به نظر من تحریم است که مانع بازسازی شرکت میشود و اگر تحریم ها میرفت این سهم تا 10 برابر حال ارزش پیدا میکرد.

توکلت علی الله

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
نیاز به مکیدن سماق نیست در سایت بورس تمامی افزایش سرمایه اعمال شده و این یعنی کار ثبت انجام شده در همین چند روز آینده نماد باز می شود تعداد سهام و قیمت بازگشایی سهم را در تصویر پایین ببینید
IMG_۲۰۱۹۰۳۱۳_۰۸۴۹۲۶.jpg
IMG_۲۰۱۹۰۳۱۳_۰۸۴۹۲۶.jpg
IMG_۲۰۱۹۰۳۱۳_۰۸۴۹۲۶.jpg

بالا