شپترو ( پتروشیمی آبادان )

kor2

Well-Known Member
کاربر فعال
دوستان اضافه کنیم؟هرچی فکر میکنم اگه تا عید ثبت بشه افزایشش خوبه واسه اضافه کردند.گیریم 76 تومن باز بشه .والا شرکت فعال 76 تومن دیگه یک دهم نون سنگک هم نیست

sabre_borsi

Member
کاربر فعال
عضو تازه
موضوع به این مهمی چیزی نیست که تفسیرپذیر باشد و رد یا تایید آن حتما باید استدلالات قوی قانونی داشته باشد، اما تعجب من در اینه که چرا انقدر دارند باهاش سلیقه ای برخورد می کنند. یک نفر زحمت بکشه مستند قانونی اون را بگذاره تا خیال بقیه راحت بشه.
ضمنا شرکت اصلا در این زمینه ذیصلاح نیست و قبلا هم گاف های حسابداری زیادی داده لذا اینکه بگیم چون شرکت اینجوری گزارش کرده پس حتما درسته تصور غلطیه...
بنده با چندتا حسابرس سازمان صحبت کردم.. طبق قانون ایراد داره این گزارش و استهلاک به کل تعلق میگیره..
مستندات قانونی کسی خواست پیام بده تا با مدرک اثبات کنم این مورد را

Alfred1988

Well-Known Member
کاربر فعال
بنده با چندتا حسابرس سازمان صحبت کردم.. طبق قانون ایراد داره این گزارش و استهلاک به کل تعلق میگیره..
چرا نمی فروشی پس

mottahar

Well-Known Member
کاربر فعال
ممنون از اطلاع رسانیتون شرکت خیلی عوضی حرا م زاده هست

noavar

Well-Known Member
کاربر فعال
انشالا خبرتاییدش بیاد واین باراذیت نکنن بعد ۲۲ بهمن فکرمیکنم با توجه به نزدیکی عید وکمبودنقدینگی بازارشلی باشه فقط تک سهم ها بتونن کاری بکنن

احسان سلطانی 20

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوستان اضافه کنیم؟هرچی فکر میکنم اگه تا عید ثبت بشه افزایشش خوبه واسه اضافه کردند.گیریم 76 تومن باز بشه .والا شرکت فعال 76 تومن دیگه یک دهم نون سنگک هم نیست
بزار مجوز بیاد به اندازه کافی فرصت ورود میده... بنده که منتظر مجوز هستم تا نیادحوصله گول خوردن مجدد ندارم

drr

Member
کاربر فعال
عضو تازه
داداش قیمت سهم چه ربطی به نون سنگک داره؟
ارزش سهم رو دارایی شرکت نشون میده و درامدش قیمتش هم عرضه و تقاضا
حالا یه سری واسه سود کوتاه مدت خرید میکنن یه سری بلند مدت
به قول دوستان فرصت ورود هم میده ولی دیگه الان زمان خروج نیست
اضافه کردن بسته به میانگین خرید هست
اگه میانگینت بالاست اضافه کردن توی این قیمت ها توصیه میشه

داداش قیمت سهم چه ربطی به نون سنگک داره؟
ارزش سهم رو دارایی شرکت نشون میده و درامدش قیمتش هم عرضه و تقاضا
حالا یه سری واسه سود کوتاه مدت خرید میکنن یه سری بلند مدت
به قول دوستان فرصت ورود هم میده ولی دیگه الان زمان خروج نیست
اضافه کردن بسته به میانگین خرید هست
اگه میانگینت بالاست اضافه کردن توی این قیمت ها توصیه میشه
سلام و درود
واقعا توصیف عالی برای این روزها و آینده شپترو و سهامداران نوشتید ..... بسیار عالی و مفید ، و در عین حال آینده نگری ..... از الان باید به آینده شپترو قیمت و بها داد ، نه به حال روز امروز و گذشته نا پاکش !!!!! آینده ثابت خواهد کرد .....شخصا امیدوارم بتونم بمانم تا آینده شپترو را ببینم ، میدانم که سخت است و عقاید و تحلیل ها و نوشته های روز ، مانع بسیار سختی برای دیدن آینده خواهد شد و باعث خروج اکثریت از سهم ..... البته شخصا آینده شپترو را زیاد هم دور نمیبینم ، و میتونه از نیمه دوم سال ۹۸ شروع بشه و در سال بعدش شکوفایی را شاهد باشیم .... انتظار کشیدن و رسیدن به آن ، بسیار سخت است و کسانی که در این سایت ها نمیبینند و نمیخونند و از این شاخه به آن شاخه نمیپرند ، برنده اصلی شپترو خواهند بود...

شبهه مطرح شده واضح است

در افزایش سرمایه شپترو مازاد تجدید ارزیابی کل تجهیزات به ۵۸۱.۲ میلیارد تومان معادل ۹۲۲.۵% برآورد شده که از این مقدار صرفا ۱۶۶ میلیارد تومان معادل ۲۶۳.۵% درصد را پیشنهاد انتقال به سرمایه را داده اند و صرفا برای همان ۲۶۳.۵ درصد هزینه استهلاک محاسبه نموده اند. اما مطابق قوانین تجدید ارزیابی دارایی ها محاسبه استهلاک باید برای کل تجهیزات مذکور صورت میگرفت و نمیتوان فرقی بین اقلامی که به سرمایه منتقل با اقلامی که به ترازنامه منتقل میشود قائل شد.

از وعده و عید دادن بپرهیزید
دوست عزیز
آن شبهه ای که شما میفرمایید به نظرم‌صحیح نیست و هزینه استهلاک فقط شامل مقداری است که به سرمایه منتقل می شود .
شاید شبهه ی صحیح تر این باشد که ممکن است سازمان روی این قضیه انگشت بگذارد که باید کل طبقه ارزیابی شده را به سرمایه منتقل نمود نه بخشی از آن را .
جناب صبر بورسی
ضمن عذرخواهی از شما ، به نظر می رسد که نظر شما صحیح بوده و مبلغ استهلاک برای کل طبقه ارزیابی شده باید منظور شود .
با این اوصاف نیاز به اصلاح گزارش افزایش سرمایه وجود دارد و شاید هم توفیق اجباری باشد که کل ۵۸۰ میلیارد تومان به حساب سرمایه رفته و رقم افزایش سرمایه به ۱۱۲۰ درصد !!! افزایش یابد .:oops::oops::oops:

بالا