شپاس ( نفت پاسارگاد )

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
جزئیات عرضه پالایشگاه لاوان و عرضه اولیه سهام 3 شرکت جدید

خبرگزاری فارس: مدیرعامل شرکت فرابورس با اعلام جزئیات عرضه 5 درصد سهام پالایشگاه لاوان به عنوان پنجمین شرکت مشمول اصل44 فرابورسی از عرضه اولیه سهام 3 شرکت جدید خبرداد.
خبرگزاری فارس: جزئیات عرضه پالایشگاه لاوان و عرضه اولیه سهام 3 شرکت جدید

Tweet

امیر هامونی بعد از عرضه اولیه 5 درصد از سهام پالایشگاه لاوان در بازار دوم فرابورس، در تالار معاملات حافظ حضور یافت و درگفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: امروز 57 میلیون و 171 هزار و 80 سهم این شرکت عرضه و طی آن قیمت پایانی هر سهم آن 3 هزار و 767 ریال تعیین شد.

وی ادامه داد: قیمت هر سهم این شرکت بر اساس شرایط بازار و با نظر دولت و با توجه به مکانیزم عرضه و تقاضای موجود تأیید شد. در این عرضه سهمیه هر ایستگاه کارگزاری 73 هزار سهم و هر معامله گر آنلاین هزار سهم بود. صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک هم از امکان خرید سهام این شرکت برخوردار نشدند.

این مقام مسئول با بیان اینکه پالایشگاه لاوان بعد از ذوب آهن،بالاست و دو پالایشگاه شیراز و تهران پنجمین شرکت مشمول اصل44 فرابورسی به شمار می‌رود، ادامه داد: با عرضه سهام پالایشگاه لاوان ارزش روز این شرکت بیش از 420 میلیارد تومان برآورد شد و طی آن ارزش روز فرابورس هم به حدود 44 هزار میلیارد تومان رسید.

هامونی در واکنش به این سؤال فارس که چه شرکت‌های دیگری در فرابورس عرضه اولیه خواهند داشت، توضیح داد: در پی پذیرش و درج نام 3 شرکت نفت پاسارگاد، ایرانول و پتروشیمی خراسان در بازار دوم فرابورس، طی دو سه هفته آینده 5 درصد سهام هر کدام از این شرکت ها عرضه اولیه خواهد شد. در این میان تلاش می‌شود، تا هفته آینده سهام دو شرکت نفت پاسارگاد و ایرانول عرضه شود.

وی در پایان گفت: علاوه بر این، هفته آینده پرونده پذیرش شرکت دخانیات ایران را در هیئت پذیرش مورد بررسی قرار می‌گیرد.
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
نفت پاسارگاد هم آماده عرضه 5 درصد سهام در فرابورس شد


خبرگزاری فارس: شرکت 60 میلیارد تومانی نفت پاسارگاد با نماد"شپاس"در بازار دوم فرابورس درج و همراه با نفت ایرانول آماده عرضه اولیه 5 درصد سهام طی هفته آینده یا دو هفته بعد شد.
خبرگزاری فارس: نفت پاسارگاد هم آماده عرضه 5 درصد سهام در فرابورس شد


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در پی پذیرش اواخر آذر سال جاری دو شرکت پاسارگاد و ایرانول در فرابورس، روز گذشته شرکت نفت ایرانول با سرمایه 100 میلیارد تومانی و به فاصله یک روز شرکت60 میلیارد تومانی نفت پاسارگاد با نماد"شپاس"در بازار دوم فرابورس درج شد.

سازمان تأمین اجتماعی به همراه صندوق بازنشستگی با مالکیت حداکثری در ترکیب سهامداری این دو شرکت حضور دارند.

در این رابطه امیر هامونی مدیرعامل شرکت فرابورس دیروز به فارس گفته بود: در پی پذیرش و درج نام 3 شرکت نفت پاسارگاد، ایرانول و پتروشیمی خراسان در بازار دوم فرابورس، طی دو سه هفته آینده 5 درصد سهام هر کدام از این شرکت ها عرضه اولیه خواهند شد.در این میان تلاش می‌شود تا هفته آینده سهام دو شرکت نفت پاسارگاد و ایرانول عرضه شود.
 

برکی

New Member
کاربر فعال
اما در روزها و هفته های آتی عرضه اولیه دو شرکت نفت پاسارگاد و پتروشیمی خراسان را در پیش داریم که در روزهای آتی و قبل از عرضه اولیه ( در صورت قطعیت ) در مورد آنها بیشتر صحبت خواهیم کرد. نفت پاسارگاد که در زمینه تولید و فروش قیر فعالیت در 12 ماهه واقعی سال 90 مبلغ دارد1445 ریال به ازای هر سهم محقق کرده است.سود سال جاری شرکت اعلام نشده اما در صورت های مالی وصندوق سود هر سهم سال جاری شرکت 2467 ریال منظور شده است.وصندوق مالکیت 46.5 درصدی این شرکت را در اختیار دارد.
 

برکی

New Member
کاربر فعال
اما در روزها و هفته های آتی عرضه اولیه دو شرکت نفت پاسارگاد و پتروشیمی خراسان را در پیش داریم که در روزهای آتی و قبل از عرضه اولیه ( در صورت قطعیت ) در مورد آنها بیشتر صحبت خواهیم کرد.
نفت پاسارگاد که در زمینه تولید و فروش قیر فعالیت در 12 ماهه واقعی سال 90 مبلغ دارد1445 ریال به ازای هر سهم محقق کرده است.سود سال جاری شرکت اعلام نشده اما در صورت های مالی وصندوق سود هر سهم سال جاری شرکت 2467 ریال منظور شده است.وصندوق مالکیت 46.5 درصدی این شرکت را در اختیار دارد.
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
امیرهامونی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در رابطه با عرضه اولیه دو شرکت نفت پاسارگاد و پتروشیمی خراسان اظهار داشت: همه مراحل لازم برای عرضه اولیه 5 درصد سهام این دو شرکت طی شده و در صورت انعکاس آخرین اطلاعات نفت پاسارگاد درسایت کدال و اتمام سپرده‌گذاری سهام پتروشیمی خراسان، این دو شرکت طی روزهای آینده عرضه خواهند شد.

وی با بیان اینکه شاید سهام یکی از این دو شرکت طی هفته جاری عرضه اولیه شود، در رابطه با زمان پذیره نویسی 200 میلیارد تومان از سهام بانک درشرف تاسیس آینده گفت: مسئولان این بانک در حال تکمیل اطلاعات هستند، تا در صورت نهایی شدن، دو میلیارد سهم در فرابورس پذیره نویسی شود.

هامونی ادامه داد: به این ترتیب احتمالا" اوایل هفته بعد این تعداد سهام ( معادل 25 درصد از سرمایه 800 میلیارد تومانی بانک در شرف تاسیس آینده) مورد پذیره نویسی عمومی قرار می گیرد.

وی در پایان گفت: در معاملات امروز هم بلوک 27.27 درصدی پتروشیمی باختر به ارزش بیش از 1.6 هزار میلیارد تومان از سوی سازمان خصوصی سازی عرضه و این بلوک بدون رقابت و به همان ارزش پایه در بازار سوم فرابورس به فروش رسید.
 

برکی

New Member
کاربر فعال
در آستانه عرضه اولیه ۵ درصد سهام نفت پاسارگاد در بازار دوم فرابورس هم، با تصمیم هلدینگ نفت و گاز تامین، مدیرعامل این شرکت ۶۰میلیارد تومانی در کمتر از ۴ ماه تغییر کرد.
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
مدیرعامل نفت پاسارگاد در آستانه عرضه اولیه سهام تغییر کرد


خبرگزاری فارس: در آستانه عرضه اولیه ۵ درصد سهام نفت پاسارگاد در بازار دوم فرابورس، با تصمیم هلدینگ نفت و گاز تامین، مدیرعامل این شرکت ۶۰میلیارد تومانی در کمتر از ۴ ماه تغییر کرد.

خبرگزاری فارس: مدیرعامل نفت پاسارگاد در آستانه عرضه اولیه سهام تغییر کرد

Tweet

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در حالی با انعکاس آخرین اطلاعات نفت پاسارگاد درسایت کدال عرضه اولیه 5 درصد سهام این شرکت 60 میلیارد تومانی طی روز های آینده در بازار دوم فرابورس انجام خواهد شد که مدیر عامل این شرکت تغییر کرد.

به این ترتیب با تصمیم مسئولان هلدینگ نفت و گاز تامین به عنوان سهامدار عمده ، علیرضا ابهجی جانشین امیر حسین بحرینی شد. بحرینی اواسط آبان سال جاری به سمت مدیرعاملی نفت پاسارگاد منصوب شده بود. ابهجی هم دارای سوابقی چون مدیرعاملی پالایشگاه آبادان است.

امیر هامونی مدیرعامل شرکت فرابورس دیروز به فارس گفته بود همه مراحل لازم برای عرضه اولیه 5 درصد سهام نفت پاسارگاد طی شده و در صورت انعکاس آخرین اطلاعات این شرکت در سایت کدال سهام آن عرضه خواهد شد.
 

برکی

New Member
کاربر فعال
نفت پاسارگاد نیز به زودی عرضه اولیه خواهد شد.سود هر سهم شرکت از 247 تومان به 305 تومان افزایش یافته است و این موضوع نیز با توجه به تملک 46.5 درصدی وصندوق بر نفت پاسارگاد بر سود هر سهم شرکت تاثیر گذار بوده است.در کل سود حاصل از سرمایه گذاری های وصندوق نسبت به پیش بینی قبلی با رشد 9 درصدی روبرو شده است که عمدتا به خاطر تعدیل مثبت نفت ایرانول و پاسارگاد بوده است
 

برکی

New Member
کاربر فعال
"وصندوق" و فروش نفت پاسارگاد

شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری با سرمایه ای معادل 720 میلیارد تومان برای هر سهم در سال مالی منتهی به شهریور 92 براساس عملکرد واقعی دوره 5 ماهه مبلغ 57 تومان عایدی خالص پیش بینی کرده که در دوره مورد بررسی موفق به تحقق 8 درصد از آن شده است.در خصوص پیش بینی eps سال مالی 92 نظر استفاده کنندگان محترم را به نکات ذیل جلب می نماییم:1- مطابق اعلام شرکت در پیش بینی سود حاصل از فروش سرمایه گذاری ها سود حاصل از فروش شرکت نفت ایرانول لحاظ شده و اثرات مربوط به فروش نفت پاسارگاد در عرضه اولیه بلافاصله پس از تحقق به بازار اعلام خواهد شد.2- در خصوص وضعیت سرمایه گذاری در سهام شرکت ایران خودرو اعلام نموده که با توجه به انتقال سهام ایران خودرو توسط شرکت سرمایه گذاری رنا و در جریان بودن دعوی حقوقی در مراجع قضایی، عواید ناشی از فروش سهام ایران خودرو در سال های مالی 91 و 92 لحاظ نگردیده و به محض اتخاذ نتجه نهایی تاثیرات مربوطه بطور رسمی و از طریق سازمان بورس اعلام خواهد شد.گفتنی است "وصندوق" برای هر سهم در سال مالی 92 بر اساس پیش بینی قبلی مبلغ 481 ریال عایدی خالص در نظر گرفته بود و همچنین اعلام نموده 80 درصد از سود خالص هر سهم در سال مالی 92 را بطور نقدی بین سهامدارانش تقسیم خواهد نمود.
 

برکی

New Member
کاربر فعال

آخرین خبرها از «نفت پاسارگاد» در آستانه عرضه اولیه
نفت پاسارگاد که در زمینه تولید قیر فعالیت دارد با سرمایه 60 میلیارد تومانی و با نماد معاملاتی شپاس ( شپاسار ) که قرار است به زودی عرضه اولیه شود سود هر سهم سال جاری خود بر اساس عملکرد واقعی 9 ماهه و سود سال آتی خود را پیش بینی کرده است. شرکت برای سال جاری خود و بر اساس عملکرد 9 ماهه را 3051 ریال به ازای هر سهم پیش بینی کرده است و در 9 ماهه واقعی نیز 78 درصد آن را پوشش داده استکه نکات زیر قابل توجه می باشد: الف) مطالبات شرکت در پايان شهريورماه91، بيش از 50 درصد دارائيها مي باشد. ب) قيمت گذاري مواد اوليه اصلي (وکيوم باتوم) در بورس کالاي ايران و با هماهنگي شرکت پخش فرآورده هاي نفتي ايران صورت مي گيرد. ضمنا فايل الکترونيکي مقادير و نرخهاي وکيوم باتوم خريداري شده طي 9 ماهه منتهي به 30/09/91 (ارائه شده توسط شرکت) به عنوان ضمائم در سامانه قابل دسترس مي باشد. ج) نسبت فروش صادراتي به کل فروش، در جزئيات پيش بيني سال91، عملکرد واقعي 9 ماهه منتهي به 30/09/91 و عملکرد حسابرسي شده سال 90 هر کدام معادل 48 درصد اعلام شده است. د) منابع حاصل از فروش صادراتي به صورت ريالي دريافت مي گردد. مطابق مفاد بند 5 گزارش حسابرس در خصوص پيش بيني: "... فروش صادراتي طي 9 ماهه سال 1391 براساس 90 درصد قيمت قير کشور بحرين و احتساب 75 درصد مابه‌التفاوت نرخ ارز آزاد با نرخ ارز مرجع محاسبه و به صورت ريالي با خريداران تسويه حساب مي‌گردد."
اما شرکت سود سال 92 خود را 3934 ریال اعلام کرده است که نسبت به پیش بینی سال جاری با رشد 29 درصدی روبرو شده است. پيش بيني عملکرد سال مالي 92 در مقايسه با پيش بيني عملکرد سال مالي قبل به ترتيب فروش 99 درصد افزايش، بهاي تمام شده کالاي فروش رفته 110 درصد افزايش، سود عملياتي 25 درصد افزايش و سود خالص 29 درصد افزايش نشان مي دهد. شايان ذکر است که شرکت دلايل تغيير جزئيات پيش بيني را: الف) افزايش 82% در نرخ فروش قير ( از8.058 ريال به 14.676 ريال) و افزايش 9% در مقدار فروش ( از 1.970.000 تن به 2.150.000 تن ( ب) افزايش 91% در نرخ خريد وکيوم باتوم ( از نرخ 6.343 ريال به 12.140ريال )، افزايش 65% نرخ خريد ورق ( از 15.331 ريال به 25.250 ريال ج) افزايش هزينه هاي صادرات و کارمزد فروش که نسبتي از مبلغ فروش مي باشد (در خصوص هزينه هاي اداري و تشکيلاتي) د) افزايش ناشي از فروش اعتباري و تمديد ضمانتنامه هاي فروش (در خصوص ساير درآمدهاي عملياتي(
ه) افزايش تسهيلات دريافتي با نرخ سود بانکي بالاتر در سال 1392 (در خصوص هزينه هاي مالي) و) افزايش درآمد سرمايه گذاري کوتاه مدت در سال 1392 با سود سپرده 18% (در خصوص درآمدهاي متفرقه(
اعلام نموده است
 

ماوراءالنهر

Well-Known Member
کاربر فعال
حضور قير در بازارهاي صادراتي کمرنگ شد
هشدار معامله‌گران بورس
خبرگزاري فارس: يک فعال رينگ صادراتي بورس کالا گفت: از زمان توقف عرضه قير توسط دو شرکت بزرگ توليد کننده ايراني در خاورميانه، حضور ايران در بازارهاي بين‌المللي کمرنگ شده است.

اين معامله‌گر رينگ صادراتي در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس با اشاره به عرضه امروز تنها 2 هزار تن در تالار صادراتي بورس کالا، اظهار داشت: اين ميزان عرضه نسبت به عرضه شرکت‌هاي بزرگي همچون پاسارگاد و جي بسيار جزئي است.وي ادامه داد: از زمان توقف عرضه توسط اين دو توليدکننده بزرگ قير صادراتي حضور ايران در بازار بين المللي اين محصول کمرنگ شده است.

به گزارش فارس، تغيير در نرخ ارز از 1226 تومان به قيمت ارز مبادله‌اي (2458) مشکلات بسياري را براي توليدکنندگان به وجود آورده است، به عنوان مثال در قيمت خوراک پتروشيمي‌ها افزايش حداقل دو برابري اتفاق افتاده است.با اين وجود در صورت عدم حمايت دولت از توليدکنندگان اين بخش در شرايط تحريم عرضه قير صادراتي غير ممکن خواهد بود.پيش از اين يکي از توليدکنندگان با غيرقانوني خواندن افزايش قيمت مواد اوليه قير توسط شرکت پخش فرآورده‌هاي نفتي، گفته بود: مشخص نيست مسئولان شرکت پخش بر چه اساسي به يکباره قيمت‌ها را تا 70 درصد افزايش داده‌اند؛ اين امر تنها موجب رکود و فساد در اين بخش مي‌شود.به گزارش فارس، سازمان حمايت در نامه‌اي به شرکت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي ايران خواستار ارائه مستندات قانوني اين شرکت درباره افزايش قيمت خوراک پالايشگاه‌هاي روغن‌سازي ايران شد.

همچنين يکي از کارگزاران بورس کالا در خصوص افزايش قيمت مواد اوليه قير در بورس کالا، گفت: به دليل افزايش قيمت ماده اوليه قير (وکيوم باتوم) از حداقل 500 تومان به بيش از يک‌هزار تومان توسط شرکت پالايش و پخش، از معامله اين محصول در تالار صادراتي بورس کالا جلوگيري شده است.بر اساس اين گزارش، معامله‌گران اين بازار معتقدند در صورت افزايش حداقل 600 توماني در قيمت پايه هر کيلو قير، در پروژه‌هاي اجراي آسفالت از سوي بعضي پيمانکاران فساد رواج خواهد يافت.​
 

ماوراءالنهر

Well-Known Member
کاربر فعال
دوستان تو عرضه اوليه كه احتمالا اواخر هفته پيش رو انجام ميپذيرد جو زده نشوند و براى سهم سعى كنند حدود ٢٠٠٠ تومن اردر خريد وارد نمايند

با بررسى صورتهاى مالى و نيز تعديل اخيرى كه شركت نفت پاسارگاد انجام داد واضح است كه سهم هرچى داشت رو كرد و اين بيشتر به نفع سهامداران عمده است كه سهم را گران بفروشند

بازار اگر عاقلانه p/e بدهد قاعدتا نبايد بيشتر از ٥ تا ٦ به اين سهم بها بدهد ليكن تعديلهاى بعد عرضه اوليه شتران و ... ممكن است عده اى را جو زده كند تا سهم را در قيمتهاى گران ارزنده بدانند و فكر كنند سهم در آينده تعديل دارد

توصيه به جديت دارم كه شپاس هرآنچه دارد رو كرده است و دوستان سعى كنند به قيمت مناسب اردر را وارد نمايند
 

ladan64

مسدود شده
مسدود شده
دوستان تو عرضه اوليه كه احتمالا اواخر هفته پيش رو انجام ميپذيرد جو زده نشوند و براى سهم سعى كنند حدود ٢٠٠٠ تومن اردر خريد وارد نمايند

با بررسى صورتهاى مالى و نيز تعديل اخيرى كه شركت نفت پاسارگاد انجام داد واضح است كه سهم هرچى داشت رو كرد و اين بيشتر به نفع سهامداران عمده است كه سهم را گران بفروشند

بازار اگر عاقلانه p/e بدهد قاعدتا نبايد بيشتر از ٥ تا ٦ به اين سهم بها بدهد ليكن تعديلهاى بعد عرضه اوليه شتران و ... ممكن است عده اى را جو زده كند تا سهم را در قيمتهاى گران ارزنده بدانند و فكر كنند سهم در آينده تعديل دارد

توصيه به جديت دارم كه شپاس هرآنچه دارد رو كرده است و دوستان سعى كنند به قيمت مناسب اردر را وارد نمايند
1800به پایین بهترین خریده
در ضمن اول کار گزاری ها خرید می کنند بعد آنلاین ها
 

سامان G2

مسدود شده
مسدود شده
فرق نداره بيشتر اوقات كارگزاريها هم جو ميزندشون
آخه برادر من مگه شما میتونی با گذاشتن اوردر پایین قیمت تعیین کنی !! مگه در شرانول اونهاییکه حتی 1 ریال کمتر یعنی 8350 ریال گذاشتن تونستن سهمیه بگیرن!!چرا کاربران را دجار اشتباه میکنی تا همین 500 تا دونه را هم نتونن بگیرن!!
نفت پاسارگاد که در زمینه تولید قیر فعالیت دارد با سرمایه 60 میلیارد تومانی و با نماد معاملاتی شپاس ( شپاسار ) که قرار است به زودی عرضه اولیه شود سود هر سهم سال جاری خود بر اساس عملکرد واقعی 9 ماهه و سود سال آتی خود را پیش بینی کرده است.

شرکت برای سال جاری خود و بر اساس عملکرد 9 ماهه را 3051 ریال به ازای هر سهم پیش بینی کرده است و در 9 ماهه واقعی نیز 78 درصد آن را پوشش داده استکه نکات زیر قابل توجه می باشد:

الف) مطالبات شرکت در پايان شهريورماه91، بيش از 50 درصد دارائيها مي باشد.

ب) قيمت گذاري مواد اوليه اصلي (وکيوم باتوم) در بورس کالاي ايران و با هماهنگي شرکت پخش فرآورده هاي نفتي ايران صورت مي گيرد. ضمنا فايل الکترونيکي مقادير و نرخهاي وکيوم باتوم خريداري شده طي 9 ماهه منتهي به 30/09/91 (ارائه شده توسط شرکت) به عنوان ضمائم در سامانه قابل دسترس مي باشد.

ج) نسبت فروش صادراتي به کل فروش، در جزئيات پيش بيني سال91، عملکرد واقعي 9 ماهه منتهي به 30/09/91 و عملکرد حسابرسي شده سال 90 هر کدام معادل 48 درصد اعلام شده است.

د) منابع حاصل از فروش صادراتي به صورت ريالي دريافت مي گردد. مطابق مفاد بند 5 گزارش حسابرس در خصوص پيش بيني: "... فروش صادراتي طي 9 ماهه سال 1391 براساس 90 درصد قيمت قير کشور بحرين و احتساب 75 درصد مابه‌التفاوت نرخ ارز آزاد با نرخ ارز مرجع محاسبه و به صورت ريالي با خريداران تسويه حساب مي‌گردد."
اما شرکت سود سال 92 خود را 3934 ریال اعلام کرده است که نسبت به پیش بینی سال جاری با رشد 29 درصدی روبرو شده است. پيش بيني عملکرد سال مالي 92 در مقايسه با پيش بيني عملکرد سال مالي قبل به ترتيب فروش 99 درصد افزايش، بهاي تمام شده کالاي فروش رفته 110 درصد افزايش، سود عملياتي 25 درصد افزايش و سود خالص 29 درصد افزايش نشان مي دهد. شايان ذکر است که شرکت دلايل تغيير جزئيات پيش بيني را:

الف) افزايش 82% در نرخ فروش قير ( از8.058 ريال به 14.676 ريال) و افزايش 9% در مقدار فروش ( از 1.970.000 تن به 2.150.000 تن (

ب) افزايش 91% در نرخ خريد وکيوم باتوم ( از نرخ 6.343 ريال به 12.140ريال )، افزايش 65% نرخ خريد ورق ( از 15.331 ريال به 25.250 ريال

ج) افزايش هزينه هاي صادرات و کارمزد فروش که نسبتي از مبلغ فروش مي باشد (در خصوص هزينه هاي اداري و تشکيلاتي)

د) افزايش ناشي از فروش اعتباري و تمديد ضمانتنامه هاي فروش (در خصوص ساير درآمدهاي عملياتي(
ه) افزايش تسهيلات دريافتي با نرخ سود بانکي بالاتر در سال 1392 (در خصوص هزينه هاي مالي)

و) افزايش درآمد سرمايه گذاري کوتاه مدت در سال 1392 با سود سپرده 18% (در خصوص درآمدهاي متفرقه(
اعلام نموده است.
حدود قیمت 2200 الی 2300 تومن هستش.
 
بالا