شمواد ( تولید مواد اولیه الیاف مصنوعی )

سلام مجدد
لطفا عنایت فرمائید که توقف تولید در شمواد همراه است با توقف تولید پلی استر در شپلی . در گذشته سعی میشد که تعمیرات این دو شرکت بطور همزمان انجام شود.
سلام مخلص اقای اصفهانی عزیز
انقدر این سهامداران شمواد و شپلی گفتن راه شمواد از شپلی جداست که تاثیرشو حتی در اورهال هم گذاشته و به قول شما قبلا اینا با هم اورهال میکرد الان چطور شده که شمواد اورهال کرده . والله من موندم چند سال اینا اورهال بودن بس نبوده . یه نکته ای رو هم به عرض دوستان برسونن انقدر تارگت ندیدن بورس و سهام و سیاست و کارخونه و کلا این ایران گل و بلبل ما حالی به حولیه هر لحظه یه شکلیه پارسال افزایش سرمایه رو مالوندن مثل اب خوردن هیچ کسی هم نتونست کاری کنه قیمت سهم و فول ظرفیت و داستانای دیگه و این همه تحلیل هایی که میشه تو بورس ما کشکه این جماعت هر طور عشقشون بکشه همونو انجام میدن . در ضمن یه هشدار هم بدم به اونایی که عضو گروه شمواد هستند یه کلاهبرداری در گروه هست که وانمود میکنه من دارم میلیاردی شمواد میخرم و من صف خرید میکنم و من ال میکنم و غیره ... این شخص با جو دادنای الکی و تبلیغات وانمود میکنه که سهم رو این شخص و به قول خودش گروهش دارن میبرن بالا که بنده امتحان کردم این فرد رو جز یه کلاه بردار هیچ چیزی نیست و سعی داره از این طریق که مثلا ما قدرتمندیم پول جمع کنه خودشم هر کی متوجه بشه که فهمیده این شخص کلاه برداره سریع اون عضو رو میبره حالت سکوت .... خیلی مراقب باشین ...دوباره میگم بنده چندین بار این شخص فریبکار رو امتحان کردم غرض از مطلب زدن همین بود که مراقب این طور افراد باشین . اینا وقتی میبینن سهمی شارپی میره بالا پیداشون میشه و رشد سهم رو به نام خودشون و گروه کذاییشون میزنن برای قصد کلاه برداری و گرنه اون موقع که شمواد در حسرت یه مثبت بود اینا کجا بودن

درود ، علت اورهال دو هفته ای شمواد جهت آماده شدن دستگاهها برای فول ظرفیت یا نزدیک به فول ظرفیت تولید طبق برنامه قبلی است ، و علت اینکه بخش پلیستر اورهال نیست چون طی روزهای گذشته برای مصرف این دو هفته دی ام تی جامد تولید و ذخیره شده است و سالهای قبل این پیش بینی و آمادگی لازم انجام نشده بود...گروه های قوی به ارزشهای بنیادی سهم پی بردند و برنامه ورود بیشتر به سهم را دارند ، زمانیکه قیمت سهم ۸۰۰تومان بود در گروه تلگرامی دوستان موفق بورس دوست با دلیل مشخص عرض کردم سود هرسهم امسال شرکت تا پایان اسفند برابر با قیمت فعلی سهم بوده و قیمت سهم بدون برآورد افزایش سرمایه بالاتر از ۵۰۰۰ تومان است و با افزایش سرمایه ارقام قیمت به مراتب بالاتر و زمان هم به نسبت زودتر...برقرار باشید ، بورس دوست

درود ، علت اورهال دو هفته ای شمواد جهت آماده شدن دستگاهها برای فول ظرفیت یا نزدیک به فول ظرفیت تولید طبق برنامه قبلی است ، و علت اینکه بخش پلیستر اورهال نیست چون طی روزهای گذشته برای مصرف این دو هفته دی ام تی جامد تولید و ذخیره شده است و سالهای قبل این پیش بینی و آمادگی لازم انجام نشده بود...گروه های قوی به ارزشهای بنیادی سهم پی بردند و برنامه ورود بیشتر به سهم را دارند ، زمانیکه قیمت سهم ۸۰۰تومان بود در گروه تلگرامی دوستان موفق بورس دوست با دلیل مشخص عرض کردم سود هرسهم امسال شرکت تا پایان اسفند برابر با قیمت فعلی سهم بوده و قیمت سهم بدون برآورد افزایش سرمایه بالاتر از ۵۰۰۰ تومان است و با افزایش سرمایه ارقام قیمت به مراتب بالاتر و زمان هم به نسبت زودتر...برقرار باشید ، بورس دوست
تشکرکم بود....حرف و نظر شما حاصل سالها بودن با این سهم است.....درود....همیشه پرسود باشید..
..بابا این تک شاخ هم واسه ما شاخ شده!!!!!خوب درجریان هست ...خوب !!!....گفته های شما بورس دوست عزیز تائید صحبت ایشون هست...پس دوستان گرامی ایستگاه اول همون 5000تومان ....
تا بعد خدا چه خواهد..
.:D:D:D:D:D

تک شاخ

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
۵ هزار کمه فعلا ۱۰ هزار خوبه براش
۵ هزار برا یک بازار نرمال بود این بازار ۱۰ هزار هم کمه

تک شاخ

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
تشکرکم بود....حرف و نظر شما حاصل سالها بودن با این سهم است.....درود....همیشه پرسود باشید..
..بابا این تک شاخ هم واسه ما شاخ شده!!!!!خوب درجریان هست ...خوب !!!....گفته های شما بورس دوست عزیز تائید صحبت ایشون هست...پس دوستان گرامی ایستگاه اول همون 5000تومان ....
تا بعد خدا چه خواهد..
.:D:D:D:D:D
من بردم ۱۰ هزار خخخخخ

درود جناب بورس دوست عزیز.
اگر لطف کنید درباره افزایش سرمایه توضیحاتی بدید که در چه مرحله ای و چند درصده و زمان تقریبی مجمع فوق العاده رو بفرمایید ممنونت میشم.
مخلصم

تک شاخ

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
یعنی 4000 تومان میشه ... مگه داریم ؟؟
یک سهم با ۱۰۰۰ تومان سود پی برای چند دوست داری شما کلا هم ۱۴۰ میلیون سهم و احتمال تجدید ۳۰۰۰ درصد هم داره

تک شاخ

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
تجدید دیگه با این روند سود دهی عملا کنسل هست . چون باید توی تجدید امسال به فکر تجدید شرکتهای زیان ده بود... با این درآمدی مالیاتی که میخوان
کی گفته فقط زیان دهها شامل میشه هنوز قانون جدید تایید نشده
۱۰۰۰ تومن سود دارد تجدید نخواستیم ۱۰ هزار تومنم راضی هستیم خخخ

درود جناب بورس دوست عزیز.
اگر لطف کنید درباره افزایش سرمایه توضیحاتی بدید که در چه مرحله ای و چند درصده و زمان تقریبی مجمع فوق العاده رو بفرمایید ممنونت میشم.
مخلصم
سلام و ارادت جناب گرگانی عزیز ، از روزی که هیئت اجرائی گفت اول فول ظرفیت بعد افزایش سرمایه در گروه مان عرض کردم بهترین تصمیم است و افزایش ۷۵هزارتن در سال(فول ظرفیت ۹۰هزارتن است) به مراتب ارزشش بیشتر از افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی است و اگر تصمیم گرفته شده اجرایی شود که احتمال زیاد تا ۲۰ خرداد نهایی و انجام شود ، سود شرکت را با حساب سر انگشتی چندین برابر میکند ، بعبارتی ۳۰۰۰۰ هزارتم در سال مساوی با یربه یر شدن سود و زیان شرکت ، حدود ۶۰ هزار تا ۶۵ هزار تن نیاز شپلی است و حدود ۱۰هزار تا ۱۵هزار میتوانند جامد تولید و صادر کنند ..سود شرکت را بسیار دلچسب میکند ، در مورد افزایش سرمایه ۳۱۶۰درصد کارشناسی شده هزینه کارشناسان پرداخت شده ، دادستانی موقت توقیف کرده است...به نظر علت تصمیم تیم اجرائی برای اول فول ظرفیت بوده ، شمواد ۱۵ سال است افزایش سرمایه نداده ، آنرا لازم دارد و سازمان هم میداتد وموافق است ، اصل زیان سال ۹۷ است و اینکه ملاک چه مقدار برای خروج باشد نیست ، شرکتهای مشمول میتوانند به اندازه کارشناسی جدید ، افزایش سرمایه با معافیت از مالیات انجام دهند .هر چند هفته دیگه تصمیم شورای نگهبان اعلام و بازار به استقبالش میرود ، اما تمرکزمان فعلا به تولید بیشتر از پیش و اهمیت بالای آن باشد...برقرار باشید ، بورس دوست

سلام و ارادت جناب گرگانی عزیز ، از روزی که هیئت اجرائی گفت اول فول ظرفیت بعد افزایش سرمایه در گروه مان عرض کردم بهترین تصمیم است و افزایش ۷۵هزارتن در سال(فول ظرفیت ۹۰هزارتن است) به مراتب ارزشش بیشتر از افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی است و اگر تصمیم گرفته شده اجرایی شود که احتمال زیاد تا ۲۰ خرداد نهایی و انجام شود ، سود شرکت را با حساب سر انگشتی چندین برابر میکند ، بعبارتی ۳۰۰۰۰ هزارتم در سال مساوی با یربه یر شدن سود و زیان شرکت ، حدود ۶۰ هزار تا ۶۵ هزار تن نیاز شپلی است و حدود ۱۰هزار تا ۱۵هزار میتوانند جامد تولید و صادر کنند ..سود شرکت را بسیار دلچسب میکند ، در مورد افزایش سرمایه ۳۱۶۰درصد کارشناسی شده هزینه کارشناسان پرداخت شده ، دادستانی موقت توقیف کرده است...به نظر علت تصمیم تیم اجرائی برای اول فول ظرفیت بوده ، شمواد ۱۵ سال است افزایش سرمایه نداده ، آنرا لازم دارد و سازمان هم میداتد وموافق است ، اصل زیان سال ۹۷ است و اینکه ملاک چه مقدار برای خروج باشد نیست ، شرکتهای مشمول میتوانند به اندازه کارشناسی جدید ، افزایش سرمایه با معافیت از مالیات انجام دهند .هر چند هفته دیگه تصمیم شورای نگهبان اعلام و بازار به استقبالش میرود ، اما تمرکزمان فعلا به تولید بیشتر از پیش و اهمیت بالای آن باشد...برقرار باشید ، بورس دوست

مرسی دوست بزرگوارم جناب بورس دوست عزیز انشالله بازدهی شما از باقی سهامداران بیشت باشه چون میدیدم که مدتهاست تو این تاپیک فعال هستین ضمن اینکه زمانی که شمواد رو با توصیه دوستان بررسی کردم یاد شما افتادم و با اطمینان بیشتری ورود کردم.

با سلام
ظرفیت شمواد 80000 تن دی ام تی مذاب است که اگر تمام تولید را بصورت جامد در آورند تولید شرکت 90000 تن در سال خواهد بود. اگر فقط از دیدگاه سودآوری به تولید بنگریم سود بیشتر در تولید دی ام تی جامد است مشروط بر اینکه کیفیت را بالا ببرند وبتوانند دانه های سیاه را از محصول جامد حذف نمایند تا قابلیت صادرات را داشته باشد. اما اینکار باعث میشود که بخش پلی استر شپلی تعطیل گردد. هیئت مدیره شپلی که عملا اداره امور شمواد را دردست دارد با این کار موافقت نخواهد کرد از سوی دیگر تعداد زیادی کارگر بیکار خواهند شد. بنابراین باید کاری کرد که نه سیخ بسوزد نه کباب. در صحبتی که بعد از مجمع شپلی داشتیم مشخص شد که در تلاشند تا تولید شپلی به حداکثر برسد و هر مقدار دی ام تی مذاب شپلی نیاز داشت در اختیار آن شرکت قرار گیرد وبقیه محصول به دی ام تی جامد تبدیل شود. فرض کنید تولید شمواد به حداکثر رسیده وشپلی به 50000تن دی ام تی مذاب نیاز دارد . 50000 هزار تن به شپلی داده میشود و 30000 تن باقیمانده تبدیل به حدود 33000 تی دی ام تی جامد میشود. اگر شپلی به 60000 تن ماده مذاب نیاز پیدا کرد نیاز شپلی تامین خواهد شد و 22500 تن هم بصورت جامد قابل صادرات خواهد بود.

بالا