شمواد ( تولید مواد اولیه الیاف مصنوعی )

W1000

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
اینجا بورسه وبورس باز هم مختار به خرید وفروش هرسهمی هست نه خرید وفروش من بکسی ربط داره ونه خرید وفروش وبا نگهداری هرسهم شما به من یاکس دیگه؟معلومه بورس باز حرفه ای نیستی که زود موضع علیه فروش شمواد من گرفتی مرد حسابی مگه من از سهم بد گفتم من همونیم که توصف فروش سه میلیونی سهم برداشتم که کسی جرات خرید نداشت وسفوط تا 2000رامیکردن وخریدم وگفتم برمیگرده که خوشبختانه تجربه کمم درس تشخیص دادو همگام بابازیگرش حرکت کردم ووابسته هیچ سهمی نیسم وبنابرتشخیص حرکت میکنم ولی حالا که اینقد متعصب سهم شمواد ی فقط اینوبگم خوب یابد بودن سهمو کارندارم فقط چون دیدم تازه واردی راهنماییت کنم که ضربه نخوری اخرای بازی شمواد وشپلیه مراقب سودت باش همین
نوسان گرفتی نوش جونت، ما هم گاهی روی سهم نوسان میگیریم (بدون جار زدن) ولی به اقتضای بلند مدتش، توو سبد داریمش.
در بعد نوسانگیری هم شمواد به منه دارندش بیشتر خیر رسونده تا شما که مهمونی چند روزه بودید. چرا ؟
چون به واسطه استمرار پیگیری های آماری و قیمت، به نقاط عطف حرکات نوسانی سهم بیشتر آشنا هستیم و اصلا ناخواسته به ما القا میشه ! و برای بهره بردن از این امتیاز فقط بجای داشتن تعصب کور باید تعصب رو کور کرد.
بله، اینکه نباید به سهم تعصب داشت حق با شماست

njmadin

Well-Known Member
کاربر فعال
ببینیم ان‌ شاالله امروز گزارشش میاد
اگه گزارش مد نظر باشه
از فردا سهم قفل میشه

hosein658

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
[In reply to پردازش اطلاعات مالی سهام]
#معرفی سهام #مشکوک #پایه #مرادادماه
با مشاهده پست ریپلای شده هر ماه تعدادی سهم شارپ از بازار پایه معرفی می شود و تا اینجای کار بازدهی خوبی نصیب سهامداران خودشودن کردن

#شمواد 1300 تومانی
#شرنگی 3300 تومانی
#تشتاد 1300 تومانی
#وملت 68 تومانی

#شستان 80 تومانی

و سایر سهم ها... با بازدهی تقریبا خوب که بعضی هنوز به تارگت ها نرسیده و توصیه میشه که به اهدافی که قبلا گقتیم #پایبند باشید و 99 درصد به اهداف خواهند رسید

#سلب_مسئولیت ⛔: ما از#سود کسی نگرفتیم و #زیان کسی رو هم نخواهیم داد و تصمیم با #خریدار می باشد و فقط مشکوکیات با دلایل عنوان می شود

1️⃣ #وارس

شرکتی با 100 میلیون سهمی با شناوری 50 درصدی که اخیرا مقداری رشد کرده و دلیل منطقی #بنیادی هم برای رشد سهم داشته است.

شرکت معامله بلوکی برای شرکت زیر مجموعه #نیرو_ترانس در 12 مردادماه به ارزش حدود 74 میلیارد تومان دارد که در صورت فروش این سهم رشد خوبی را تجربه خواهد کرد.

لازم به توضیح است این شرکت تقریبا همه سود عملیاتی سالانه خود را از این شرکت کسب میکرده است و برنامه های اتی شرکت احتمالا خرید فروش سهام در بازار بورس خواهد بود.
با این حال با خبر فروش شرکت زیر مجموعه یک رشد مناسب خواهد داشت✅

قیمت فعلی:1168 تومان

2️⃣ #گپارس
شرکتی با 15 میلیون سهم با شناوری 73 درصدی در حوزه گردشگری می باشد که معاملات اخیر سهم در قیمت های 2200 الی 2300 تومان قابل بررسی می باشد.
شرکت در سال گذشته با فروش یک واحد ساختمان به ارزش 670 میلیون تومان سودی معادل 27 تومان نصیب سهامداران خود کرده است.

از جمله سرمایه گذاری های مهم این شرکت می توان به #سیمان_تیس_چابهار و همکاری مشارکتی با #ثاباد در زمینه ساخت و ساز و مشاره در سایت آبادگران ایران عنوان کرد.

به نظر میرسد اگر قرار باشه مشابه معرفی ماه و ماه های قبل، راه #شمواد و #شرنگی که در قیمت های مناسب معرفی شدند و بازدهی بالای 200 درصدی داشتند را برود همین سهم باشد.
برنامه های شرکت برای سال مالی 98 در گزارش هیئت مدیره عنوان شده است که مهمترین آنها #افزایش سرمایه و #راه_اندازی #سامانه جامع #گردشگری و #سرمایه_گذاری در #کیش را عنوان کرد.

قیمت فعلی: 2354 تومان

3️⃣ #نیرو
شرکتی با 60 میلیون سهم و شناوری تقریبا 69 درصدی در حوزه فعالیت صنعت برق می باشد.
شرکت دارای حداقل 7 شرکت زیر مجموعه می باشد که مهمترین آنها شرکت #متانیر و توسعه برق شمال افشان گستر می باشد.
شرکت در سال مالی گذشته با فروش ساختمان اداری شرکت برای هر سهم سود 92 تومانی ساخته است.
در حال حاضر برای مجمع بسته شده و به دلیل به حد نصاب نرسیدن مجددا 16 مردادماه مجمع خواهد داشت.

قیمت فعلی: 1165 تومان

سهام هایی که قبلا از بازار اصلی معرفی شده اند همچنان توصیه به نگهداری داریم و مشکل خاصی مشاهده نشده است و محکوم به صعود خواهند بود.

98/05/04
@BasicStock

ramin.alizadeh

New Member
عضو تازه
طبق وعده دیروزم در مثبت کامل فروش وکاذر و یکی دوسهم دیگه خرید شد
شمایی که حرفه ای هستی من نمیدونم بعد از فروختن سهم اینقدر بیکاری که میایی اینجا و میگی که من فروختم؟ خوب هدفت رو هم بگو. هر جور فکر میکنم دلیلی نمیبینم که یه نفر سهمو بفروشه و بعد بیاد بگه من فروختم. کلیت مطالبی که زدی درسته ولی اخلاق رو هم رعایت کردن مهمه. چه شما بخوای و چه نخوای سهم راه خودشو میره. ممکنه بریزه و ممکنه بره بالا. همه کسایی که اینجا هستن و سهم رو دارن اینو میدونن و با توجه به شناختشون از سهم رفتار میکنن. یه عده مهمون 4 روزه سهمن و یه عده بلند مدت دارن. ولی مطمئنم ادمای حرفه ای وقتی سهمو ندارن و نمیخوان هم که داشته باشن نمیان مثل شما رفتار کنن. شما فقط میخوای دوباره خرید کنی ولی مطمئن نیستی و شک داری و ترجیح میدی توی قیمت پایینتری بخری تا ریسکتو کم کنی.

njmadin

Well-Known Member
کاربر فعال
M Kh:
#شمواد #خبرجدید
صنعت پتروشیمی کشور از واردات آکریلونیتریل خودکفا می‌شود
به گزارش نیپنا؛ همزمان با برنامه‌ریزی به منظور تبدیل پروپان تولید پتروشیمی بندرامام به پروپیلن، مجوزی برای احداث یک طرح آکریلونیتریل (پتروشیمی ارگ) که با همکاری و سهامداری یکی از تولید کننده های بزرگ در زمینه تولید مواد اولیه به نام "شرکت تولید مواد اولیه الیاف مصنوعی" #شمواد ، با ظرفیت تولید سالانه 135 هزار تن محصول در منطقه ماهشهر صادر شده که هدف از احداث این طرح تکمیل بیشتر زنجیره ارزش پروپان است.
به عبارت دیگر با احداث این طرح جدید آکریلونیتریل، خوراک پروپیلن تولیدی پتروشیمی سلمان فارسی صرف تولید محصولات جدید پلیمری همچون آکریلونیتریل و استونیتریل می‌شود که در شرایط فعلی این دو محصول در صنعت پتروشیمی کشور تولید نمی‌شود

#شمواد پلی اکریل و شمواد هر دو سهامدارن این شرکت پتروشیمی هستند
پتروشیمی ارگ تولید کننده AN
زمان بهره برداری سال 1400
AN محصولی انحصاری که فعلا در داخل تهیه نمیشود و از خارج وارد میشود و سود آوری عالی برای شمواد و پلی اکریل خواهد داشت

120

Well-Known Member
کاربر فعال
دوسستانی که دیروز به بنده تاختن وگفتن چرا میگی اخربازیه وخرید وفروشت چه ربطی به ماداره واز این حرفها؟ومنم گفتم وابسته هیچ سهم نشدم ونمیشم وتعصب ندارم وبا اینکه بازم میگم اخرای بازیه امروز دوباره در حداقل قیمت شپلی وشمواد به سفارش یکی از دوستان که دستی تو بازار پایه ای ها داره دوباره خرید زدم واعلانمم فقط خاطر اینکه بگم بنابرروند سهم حرکت میکنم شده یه سهمو میفروشم وسراغ یه سهم دیگه میرم ودر برگشت دوباره به همون سهم باقیمت بالاتر وارد میشم والبت راضیم چون مطمین حرکت کنم لازمه وتنهاسهمی که سهامداری کردمو میکنم قشرینه که از 1000قبل افزایش سرمایش دارمش واینا راگفتم که بگم دشمن ویادوست هیچ سهمی نیسم وباخوب وبد گفتم من وسایر دوستان سهم روندشو میره وکاری بکسی نداره انشاللخه خرید امروزمان هم خوب باشه عین خریدای قبلی وشایدم برعکس بشه ومتضرربشم

ehsan4365

New Member
عضو تازه
دوسستانی که دیروز به بنده تاختن وگفتن چرا میگی اخربازیه وخرید وفروشت چه ربطی به ماداره واز این حرفها؟ومنم گفتم وابسته هیچ سهم نشدم ونمیشم وتعصب ندارم وبا اینکه بازم میگم اخرای بازیه امروز دوباره در حداقل قیمت شپلی وشمواد به سفارش یکی از دوستان که دستی تو بازار پایه ای ها داره دوباره خرید زدم واعلانمم فقط خاطر اینکه بگم بنابرروند سهم حرکت میکنم شده یه سهمو میفروشم وسراغ یه سهم دیگه میرم ودر برگشت دوباره به همون سهم باقیمت بالاتر وارد میشم والبت راضیم چون مطمین حرکت کنم لازمه وتنهاسهمی که سهامداری کردمو میکنم قشرینه که از 1000قبل افزایش سرمایش دارمش واینا راگفتم که بگم دشمن ویادوست هیچ سهمی نیسم وباخوب وبد گفتم من وسایر دوستان سهم روندشو میره وکاری بکسی نداره انشاللخه خرید امروزمان هم خوب باشه عین خریدای قبلی وشایدم برعکس بشه ومتضرربشم
سلام
دوست عزیز همیشه قبل کامنت گذاری یه دو دوتا چهارتا کن ببین اصلا کامنت من مهم هست واسه بقیه یا خیر؟ تو سهامداری سهامدار بلندمدت مهم هست یا نه؟ اگه به جواب قانع کننده ای نرسیدی کامنت نذار
با احترام خرید و فروش شما هیچ تاثیری تو معاملات سهامدار اگاه نداره
موفق باشید وپرسود

fargol93

Well-Known Member
کاربر فعال
شپلی :
سلام
با آرزوی سلامتی و مهرورزی برای سهامداران
واقعیت را باید اینطور نوشت
شپلی آمادگی پایین آمدن را در خود نمیبیند
شپلی اولویت ماست
شاید کمتر کسی در مورد شمواد بررسی داشته و اینکه آن چند روز منفی و صف فروش در شپلی فقط بقصد جمع آوری سهم شمواد بوده که باید از خواص جمع می‌شد فعلا بماند برای چه
در مورد شپلی حجم ها موج بلند قیمتی را نشانه گرفته و هرگز دوستان ارجمند و بزرگوار نام آشنا خارج نشده بلکه وارد نیز شده اند

شپلی را با خط تحلیل نفرمایید ..........فراری
جناب فراري
سلام
در صورتیکه قانون رفع موانع تولید اعمال گردد
بدهي شركت (شمواد) به بانكهاي عامل به چه عددي تنزل مي يابد
وچقدر تاثير مثبت روي قيمت سهم خواهد داشت .؟
ارادت بسيار

njmadin

Well-Known Member
کاربر فعال
جناب فراری عزیز
نظرتون در مورد گزارش شموادوگزارش شپلی چیه ؟

چوپان راستگو

Member
کاربر فعال
گزارش شمواد اومد
با مقایسه با گزارش های قبلی عملکرد معمولی داشته(منظور عملکرد اردیبهشت 98 و اسفند 97)
بعد از اورهال تولید باید بیشتر میشد که نشده
یا دارن گزارش دستکاری شده میفرستن تا سهمو کنترل کنن
یا فعلا توانایی فول ظرفیت شدن را نداره

njmadin

Well-Known Member
کاربر فعال
حقوقی درصدی شپلی امروز فروخته
ببینیم جریانش چی میتونه باشه
امیدوارم گزارش تیرماه خوب باشه تا زهر فروش حقوقی گرفته بشه

آمیتی

Well-Known Member
کاربر فعال
شپلی شمواد :
سلام
با آرزوی سلامتی و مهروری برای سهامداران
اولا عرض می‌شود ما در دو سهم هیچ مقاومتی نخواهیم داشت جز حمایت .ثانیا شمواد پیشنهاد می‌شود خرید مجدد و به داراییتان اضافه شود چرا ؟؟؟ چون کسی از سهم خروج نزده این بدانمعناست (مااااا همچنان خواهیم مااااند )
در رابطه با موضوعاتی که برخی دوستان بسیار تکرار می‌کنند از جمله شفاف سازی در مورد افزایش قیمت محصولات شمواد که باید عرض شود اولا شفاف سازی در کار نخواهد بود دوما فعلا هیچ افزایش قیمتی برای محصولات شمواد نخواهیم داشت و فعلا به همان کلمه علی الحساب اکتفا کنید ‌ در مورد محصولات شپلی کاملا برعکس افزایش قیمت قطعا خواهیم داشت اما شفاف سازی اکیدا خیر جز اینکه در گزارشات دوره ای و ماهانه خواهیم دید .... در مورد شپلی عرض کنم در آینده نزدیک محصولات جدید با قیمتهای استراتژیک رونمایی خواهد شد که فعلا بماند
در اسرع وقت در مورد شپلی اختصارا مطلب ویژه خواهیم گذاشت فقط به عنوان یادآوری عرض کنم شپلی به قطع بازدهی بسیار گسترده ای خواهد داشت و همانطور که قبلا عرض کردم مقاومتی در پیش رو نداریم جز حمایت ........،،فراری
جناب فراری بشخصه فکرمیکردم اینسری یه افزایش قیمت شمواد بگیره چون گروه شمواد خیلی قاطع میگفتن در موردش ظاهرا اطلاعات شما چند قدمی جلوتر از بقیس ی ساعت داشتم میگشتم تو مطالبی که زدین فکر می‌کردم در مورد شمواد گفتین افزایش می‌گیره الان مطلبتونو رفتم پیدا کردم دیدم گفتین از این خبرا نیس پس ظاهرا شمواد کلا دست به سینه بله قربانگوی شپلیه !!!!

njmadin

Well-Known Member
کاربر فعال
جناب فراری بشخصه فکرمیکردم اینسری یه افزایش قیمت شمواد بگیره چون گروه شمواد خیلی قاطع میگفتن در موردش ظاهرا اطلاعات شما چند قدمی جلوتر از بقیس ی ساعت داشتم میگشتم تو مطالبی که زدین فکر می‌کردم در مورد شمواد گفتین افزایش می‌گیره الان مطلبتونو رفتم پیدا کردم دیدم گفتین از این خبرا نیس پس ظاهرا شمواد کلا دست به سینه بله قربانگوی شپلیه !!!!
این به نفع شمواد هست تا بیشترین افزایش رو بتونه بگیره
از طرف دیگه شپلی هم سر وسامان بگیره

آمیتی

Well-Known Member
کاربر فعال
این به نفع شمواد هست تا بیشترین افزایش رو بتونه بگیره
از طرف دیگه شپلی هم سر وسامان بگیره
فقط به نفع شپلیه برای شمواد هیچ نفعی نداره اون علی الحسابا اگه واقعی بود الان خداتومن سود میساخت ضمن اینکه در حال حاظر کاهش هم داشته باید ببینیم شپلی چیکار میکنه با این همه مفت فروشی شمواد به شپلی

njmadin

Well-Known Member
کاربر فعال
دوست عزیز هر چقدر زیان شمواد بیشتر باشه
بیشتر افزایش میتونه بده

njmadin

Well-Known Member
کاربر فعال
aliabadian1991:
درود و شب دوستان بخیر ، گزارش متناسب تولید تیرماه شمواد رسید و اغلب گروه های تلگرامی و سایت های بورسی هم با مقایسه با ماه و سال قبل گزارش را ارزنده دانسته و تحلیلشان مثبت و همراه بود ، علی الحال امشب با یکی از مسئولین اصلی شرکت تماس گرفتم و ضمن تشکر زحمات بابت گزارش مناسب شرکت، سئوالاتی را مطرح کردم که مطالب ایشان برای خودم مشخص کننده و راهگشا و ارزنده بود ،جهت اطلاع وبررسی دوستان تقدیم میکنم
- نرخ اعلام شده همانطور که در گزارش فعلی و قبلا هم آمده علی الحساب بوده و قیمت توسط تیم اجرائی بصورت موقت برآورد شده و تصحیح آن نیاز به کمی کارهای اداری داشته و امروز نیز نامه ای برای تصحیح قیمت آن به تیم اجرایی ارسال شده ، در مورد کمتر شدن نرخ دی ام تی تیرماه نسبت به فروردین و اردیبهشت ، بعلت تناسب قیمت دی ام تی با پازایلین مصرفی است که فروردین بالاتر بوده و تیرماه کمتر و البته تاکید کردند نرخ تصحیح میشود و تاکید که قیمت علی الحساب می باشد ( کمک حالی هم برای شپلی بوده که بخش اکریلیکش به اندازه فعال نیست و با سود بخش پلیستر ، هزینه هایش سرشکن میشود)

- در مورد تامین فول ظرفیت بخش پلیستر و ورود به مرحله بعدی جهت افزایش سرمایه سئوال کردم . توضیحات جالب بود ، به این مضمون وظیفه هیئت دولتی ، مدیریت اجرائی و خط تولید است و وظیفه کلان هیئت مدیره ، دارائی ، بانکها ،افزایش سرمایه و....می باشد ، بنابراین برای انجام افزایش سرمایه ابتدا باید شرکت به هیئت مدیره واگذار گردد ، شرط واگذاری به هیئت مدیره فول ظرفیت نیست و ،،شرط واگذاری اینست که به اصطلاح شرکت بتونه روی پای خودش بایسته و بار خودش را عملا به دوش بکشه ، هیئت اجرائی به هیئت مدیره بگه بفرمایید اینهم شرکتی که تولید میکند و سود میده ، تمام اختیار تقدیم شما و هیئت مدیره هم بره دنبال افرایش سرمایه ، بنا بر این ذهنیت که باید شمواد یا بخش پولیستر اول فول ظرفیت بده و بعد افزایش سرمایه نیست ،...عرض کردم موقعیت شمواد که الحمدالله همینطور است ، گفتند تشخیصش را باید تیم اجرایی میباشد

- مشکل نقدینگی برای حقوق ، خرید مواد اولیه به لطف خدا ندارند و مشتری پلیستر هم ظاهرا به اندازه هست ، فعلا وضعیت تولید مطلوب و ۸۰درصد نیاز پایستر را تامین میکنند ، در حال بهتر شدن نیز

- ظرفیت مصرف بخش پلیستر ۵۵هزار تن است ،،احتمال ۶۰ هزار تن هم دارد و پروانه بهره داری شرکت شمواد ( زمانیکه کره ای اومدند امتحان هم کردند) ۸۰ هزار تن در سال است ،( ۹۰هزار تن قید شده اسمی ملاک نیست) ، مصرف روزانه بخش الیاف روزانه ۱۰۷هزارتن و بخش یارن( نخ) ۶۰ هزار تن حدودا جمعا ۱۶۷هزار تن دی ام تی و خوشبینانه ۱۸۰هزار تن بین ۶۰هزار تن تا۶۷ هزار تن حدودا میشود .توضیح دادند ،دستگاههای شمواد سالانه ودو بخش پلیستر یکی ششماهه و دیگری ۹ماهه نیاز به اورهال داشته و نباید تولید روزانه را ضرب ۳۶۰ روز سال کرد و باید زمان اورهال که البته هر دو شرکت هماهنگ شده انجام و یا یکی از بخش های پلیستر نیز جداگانه و با تامین نیاز با دی ام تی جامد انجام میشود را مد نظر داشت ‌ در مورد مشکلات تولید درفصل گرما هم توضیح دادند ، گرمای بیش از حد موجبات محدودیت دستگاهها شده و راندمان را پایین می آورد و البته برق نیز از توربین های کارخانه تامین میشود وکشش توربین ها در فصل گرما باید مد نظر داشته باشیم بعد از روزهای اوج گرما ، مشکلات کمتر و تولید بیشتر خواهد بود

- بعد از تامین مواد اولیه مورد نظر بخش پلیستر که در حال انجام میباشد ، مازآد آنرا میتوانیم جامد تولید کرده و پیگیر مشتری خارجی با توجه به موقعیت تحریم فعلی باشیم
_ دوستان عزیزم نکته مهمی که بنده برداشت کردم ، قدم بعدی که باید منتظرش باشیم ، واگذاری اختیارات شرکت از هیئت اجرائی به هیئت مدیره ، رفع ممنوع الثبت و متعاقبا رفع توقیف موقت گزارش کارشناسان رسمی دادگستری برای افزایش سرمایه ای است که هزینه اش را نیز طبق گزارش مسئولین شرکت پرداخت شده است ، همانطور که عرض شد شرط هیئت اجرائی ، انجام امورات و تولید به اندازه توسط شرکت بوده که در حال انجام است و در شرکت شپلی هم بخش پلیسترش فعال و پرمشتری است ، البته شمواد نیز تولیدش به مراتب بهتر از اینهم خواهد شد و قیمتها نیز به امید خدا اصلاح میگردد....سلامت و سودمند باشید ، بورس دوست

120

Well-Known Member
کاربر فعال
خرید سنگین شپلی وشمواد وباید برگردن وبرنگردن هم باکی نیس چون روندشون صعودیه

bistoon

Well-Known Member
کاربر فعال
چه بازی در سهم هست خدا میداند..ولی قطعا خریدهای بالا بدون برنامه نیست.امیدوارم تغییر مالکیتی در راه باشد

120

Well-Known Member
کاربر فعال
خرید دوباره شمواد وشپلی ودوستی که گفتی صف فروشه بازم بخر میگم باشه میخرم سهم تو فروش نمونه

njmadin

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام خدمت جناب فراری عزیز
در صورت امکان ممنون میشیم در مورد فروش حقوقی در شپلی کمی شفافسازی بفرمائید

بالا