شلرد ( كود شيميايي اوره لردگان )

(تک سهم)

Very Good Member
کاربر فعال
حتی خکاوه ورشکسته که حتی کل داراییش کفاف نصف بدهی اش را نمی دهد !!!!! ارزش بازارش از ممسنی (سهامدار 27% پتروشیمی گچسارن) بیشتره توی ایران خرابشده توسط آخوندا فقط میشه این چیزا را دید بابا این ورشکسته ها را منحل کنید پول بیاد جای درستتر تا مملکت پیشرفت کنه نه اینکه 40 سال دیگه به مردم وعده دهید 40 سال بعدی مجدد میشیم اول اقتصادی منطقه مثل زمان شاه

با این حکومت دوزاری آخوندی ماهایی که طرح های پترویی پایه خریدیم چی فکر کردیم !!!!!

(تک سهم)

Very Good Member
کاربر فعال
حاشیه سود ناخالص 70 درصد شلرد منطقی ست اما تازه سه سال آینده dps دارد باید به طرح های جدید امتیازات بزرگی بدن تا صرفه اقتصادی داشته باشن

چندین طرح پتروشیمی و پالایشگاهی با وجود تامین اعتبار سرمایه گذار از ساختش فراریست و هر سال که می گذرد بهانه دیگری می تراشد

مثلا پالایشگاه ها اگه فقط یک سال تنفس خوراک بدن همان سال اول علاوه بر صفر کردن بدهی سود انباشته سنگینی خواهد ساخت که در اونصورت صرفه اقتصادی پیدا می کند حالا برای پتروشیمی ها چکار کنن که صرفه اقتصادی پیدا کنن ؟؟؟؟؟

اینهمه شرکت ورشکسته با بدهی های چند هزار میلیاردی خوب می میرید چند سال تنفس بدهی برای طرح های پترویی بزارید تا ساختشون صرفه اقتصادی پیدا کند ؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

(تک سهم)

Very Good Member
کاربر فعال
.
پترویی های پایه همشون با دلار زیر هزار کلنگ زده شدن الان صرفه اقتصادی شلرد 350 تومنی در آستانه افتتاح برای سرمایه گذارن کجاست ؟؟؟؟؟

در حقیقت اگه دلار همون 900 تومن 12 سال پیش باقی می موند شلرد در آستانه افتتاح الان زیر صد قیمت پذیره نویسی بود !!!!!

باید تنفس چند ساله بدهی برای طرح های پتروشیمی تصویب کنن تا حقوقیا برای هر چه زودتر کلنگ زدن یا شروع بکار مجدد سر دست بشکونن چون براشون تقریبا مجانی در میاد همین جهرم فسا داراب 1.8 میلیارد دلار اعتبارشونه فقط بخاطر سپاه بی پول بلاتکلیفن که حتی نمیاد حق تقدمای افزایش سرمایه سال 96 جهرم فسا داراب را بخره !!!!! حالا هر چقدر امام جمعه شیراز تو اخبار صداسیما ، خطبه ها ، جلسات بگه شروع بکار کنید عین یاسین خوندن تو گوش سپاهه

(تک سهم)

Very Good Member
کاربر فعال
جهرم فسا داراب چند روزی باید مثبت شدن بازارو ببینن بعد شک نکنید میرن بالای 150

ممسنی هم در کمال تعجب بیشتر از کازرو مثبت شده

بلاخره نوبت تن لش های پترویی پایه با ارزش بازار ناچیز هم میشه با یک شرکت ورشکسته میشه 10 تا ممسنی سهامدار 27% گچساران یک میلیون تن اتیلن خرید خخخخخخخخخخخ پس یکم باد شن به جایی بر نمی خوره حداقل برخلاف ورشکسته ها روزی میرسه که پترویی های پایه سود های خوبی بسازن

بجای اینکه شرکت های با آینده روشن و سودآور صف خرید باشن ورشکسته ها صف خریدن تعجبی نداره با این نظام آخوندی جایگاه اول اقتصادی منطقه را از دست دادیم وقتی ساخت پتروشیمی و پالایشگاه در نظام آخوندی صرفه اقتصادی ندارد همین می شود که امسال حتی جایگاه سوم را هم دادیم به امارات

اینهمه شرکتای ورشکسته ، خبر مرگتون فکر کنید طرح های جدید هم ورشکسته هستن

تا دیر نشده تنفس چند ساله بدهی برای طرح های پترو پالایشی تصویب کنید تا تحریم نفت را هم دور بزنیم

(اگه عقل ناقصشون برسه و تنفس بدهی تصویب کنن شلرد تا هزار سه سوت میره)

(تک سهم)

Very Good Member
کاربر فعال
امیدوارم این رنگ بندی ها انجام بشه و شرش کنده شه
بهر حال پترویی های پایه در صورت تکمیل میشن سهام بنیادی با سودآوری پایدار
سود ممسنی با تکمیل پتروشیمی گچساران بعد پرداخت بدهیا بدبینانه 300 تومنه
پس ممسنی یک روزی هر جا که باشه حداقل هزار قیمتشه

اونایی که سهام ورشکسته و حباب دارن باید از رنگ بندی ها بترسن چون درصورت اجرا رنگ بندیا ، دیگه خریدار ندارن و از چشم بازار می افتن

سهام بنیادی در هر بازاری خریدار دارد

trader15

Very Good Member
کاربر فعال
جالبه هیچ کس به اطلاعیه شرکت مبنی بر راه اندازی واحد یوتیلیتی که رسماً تو کدال اعلام شد اشاره ای نکرده
اتفاقاً همین نشون میده این سهم وقت سهامداریه و رشد خوبی میکنه

عابد - زاهد

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
جالبه هیچ کس به اطلاعیه شرکت مبنی بر راه اندازی واحد یوتیلیتی که رسماً تو کدال اعلام شد اشاره ای نکرده
اتفاقاً همین نشون میده این سهم وقت سهامداریه و رشد خوبی میکنه
دوستان واحد یوتیلیتی به صورت نیم بند (نصفه نیمه ) درسرویس قرارگزفته والان بخارزنی درمسیرهای بخار شروع شده ولودکاتالیست های واحد فرایندی شروع شده ولی بهره برداری یکم زمانبر می باشد

محمدددددددددد

Very Good Member
کاربر فعال
دوستان واحد یوتیلیتی به صورت نیم بند (نصفه نیمه ) درسرویس قرارگزفته والان بخارزنی درمسیرهای بخار شروع شده ولودکاتالیست های واحد فرایندی شروع شده ولی بهره برداری یکم زمانبر می باشد
چرا اطلاعات غلط می دهی
با اخبارغلط به سهامدار خردضرر می زنی
خودشرکت در کدال اعلام کرده که فاز اول کامل راه اندازی شده ودر مدار قرار گرفته

كاوشگريك

Very Good Member
کاربر فعال
با سلام واحد یوتیلیتی یکی از ساده ترین قسمت های راه اندازی می باشد . قسمت اصلی هنوز مونده بعد از اون اگر به امید خدا راه افتاد که زمانبر می باشه اول باید بدهی ها ش بده . بعد از اون که شروع کرد از نقطه سربسری رد شد باید سهم رو خرید دوستان هیجانی نشید . تا اونجا سهم نوسانی خواهد بود . مشکلاتی زیادی سر راه است تا سود سازی شود . من خاک خورده این صنعت هستم سهم را باید با دید روند سود سازشی خرید. ترازنامه و سودوزیان را خوب رصد کنید.

عابد - زاهد

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
چرا اطلاعات غلط می دهی
با اخبارغلط به سهامدار خردضرر می زنی
خودشرکت در کدال اعلام کرده که فاز اول کامل راه اندازی شده ودر مدار قرار گرفته
دوست عزیز مثل اینکه فرزند اینجانب آنجا شاغل است
حالا شما اطلاعات صجیح بده

عابد - زاهد

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
اگر می خواست تبلیغ کند اول اعلام راه اندازی فاز اول را اعلام می کرد بعد اوراق مشارکت را عرضه می کرد در صورتی که اول اوراق را عرضه کرد بعد راه اندازی را اعلام کرد
حال شما می خوای باور کن میخوای باورنکن
واقعیت همین است که به عرض رساندم

trader15

Very Good Member
کاربر فعال
اتفاقاً واحد یوتیلیتی یکی عز اساسی ترین و کلیدی ترین
واحدهای پالایشی و پتروشیمیه
این سهم وقت رشدشه حالا خود دانید

Asphd

Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
حال شما می خوای باور کن میخوای باورنکن
واقعیت همین است که به عرض رساندم
ممنون و آفرین- کاملا درسته چند سال از عمرم رو قبلا صرف راه اندازی یک صنعت کردم و در مورد شلرد هم راه اندازی یوتیلیتی به معنی پایداری خط نیست ...گلوگاه شلرد قبلا هم عرض کردم ، واحد امونیاک هست و ذخیره و تولید continuous آن هم کاملا زمان بر هست . جان تمام افراد مجموعه می تونه به خطر بیافته- اما محصول اصلی شلرد اوره هست و امونیاک تولیدی به میزان محدود قابلیت ذخیره سازی دارند و غالب امونیاک طبق واکنش شیمی دبیرستان اوره خواهد شد که ارز آور اصلی هست. چرا که منبع جامد نیتروژن گیاهی است و پایدار و بر عکس امونیاک ، برای صادرات بسیار هزینه بردار و خطرناک
2NH3+CO2-->(NH2)2CO+H2O
بنابراین تا اوره تولید نکنه و چند ماه نگذرد روی سود شلرد حساب اصلا نمیشه کرد . شخصا تابستان آینده به اعتقاد من، خط اوره پایدار میشه و اواخر سال بعد به ظرفیت اسمی با سقف سود اوری میرسه و قطعا تسویه بدهی نرخ سود سالانه رو کم میکنه و زمستان 1400 شلرد قوی خواهد بود

محمدددددددددد

Very Good Member
کاربر فعال
ممنون و آفرین- کاملا درسته چند سال از عمرم رو قبلا صرف راه اندازی یک صنعت کردم و در مورد شلرد هم راه اندازی یوتیلیتی به معنی پایداری خط نیست ...گلوگاه شلرد قبلا هم عرض کردم ، واحد امونیاک هست و ذخیره و تولید continuous آن هم کاملا زمان بر هست . جان تمام افراد مجموعه می تونه به خطر بیافته- اما محصول اصلی شلرد اوره هست و امونیاک تولیدی به میزان محدود قابلیت ذخیره سازی دارند و غالب امونیاک طبق واکنش شیمی دبیرستان اوره خواهد شد که ارز آور اصلی هست. چرا که منبع جامد نیتروژن گیاهی است و پایدار و بر عکس امونیاک ، برای صادرات بسیار هزینه بردار و خطرناک
2NH3+CO2-->(NH2)2CO+H2O
بنابراین تا اوره تولید نکنه و چند ماه نگذرد روی سود شلرد حساب اصلا نمیشه کرد . شخصا تابستان آینده به اعتقاد من، خط اوره پایدار میشه و اواخر سال بعد به ظرفیت اسمی با سقف سود اوری میرسه و قطعا تسویه بدهی نرخ سود سالانه رو کم میکنه و زمستان 1400 شلرد قوی خواهد بود
ان موقع هر سهم شلرد حوالی ۷۰۰ الی ۸۰۰ تومان است نه ۳۵۰ تومان چرا که بازار به استقبال می ره
همین طور که بازار به استقبال شیراز ۲۰۰ تومانی رفت والان۱۰۰۰ تومان است با این حال که سودی هم به خاطر زیان انباشته تقسیم نکرد.

عابد - زاهد

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
2NH3+CO2-->(NH2)2CO+H2O
بادرود وسلام
اینجانب سهامدار پتروشیمی شیراز هستم طرح شیراز باشلرد همزمان شروع شده الان جدود 4سال است پتروشیمی شیراز به بهره داری رسیده
طی مدت 4سال یک ریال سودبین سهامداران تقسیم نکرده با و جوداینکه کارخانه قدیم وجدید با تولید 100 تا110 درصد همه واحدها تولید دارند
وام آنچنانی هم دریافت نکرده وبودجه اولیه از اعتبارات شرکت ملی صنایع پتروشیمی بوده است

Asphd

Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
خوب علتش رو خودتون بهتر می دانید . فساد سیستماتیک داریم. خودروساز با پراید ۵۰ میلیون هم میگه ورشکسته شدم ، خودتون داستان رو بخونید.
یک احتمال هم انتقال سرمایه صرف نوسازی واحد قدیمی شیراز به گمان من شده که جز قدیمیهای اوره هست . جدولشو در فروم پترول ماه قبل کذاشتم.
فی الحال، شلرد بنیادی ترین سهم پترویی فرابورس هست و خروج سرمایه از سایر بازار های فرابورسی شانس پرش سهمهایی مثل شلرد رو افزایش میدهد .در کامنتهای قبل عرض کرده بودم بزودی زنجان سقوط ازاد خواهد کرد. ظرف 48 ساعت اخیر 20 درصد افت کرد!! چون صنعتی وجود نداره که رشد کنه - ولی شلرد عملا یک صنعت کامل هست و صرفا راه اندازی این ماشین مونده
یک حقیقت تلخ هم در اغلب سهامها می بینم اینه که مبالغ سود بر اساس قیمت پایه سهم شاید منطقی باشه ولی نسبت به قیمت روز سهم اغلب پرت هستند مثل همین پترول که شوخی داره با سهامدار.....فنس های دهدشت رو ۴۰۰ می فروشه و خودش با این دبدبه کبکبه ۲۷۰ هم نشده و سود ۱۵ تومن داده.....
با این حال اعتقادم اینه که پترول و گل زیر مجموعه اون یعنی شلرد و ایلام آینده بازار هستند ،

بالا