شلرد ( كود شيميايي اوره لردگان )

Asphd

Member
کاربر فعال
عضو تازه
امروز شلرد رو موقت پایین میاد و بعد امروز یا فردا احتمالا تا بالای 325 میره و یک علت کاملا منطقی داره

(تک سهم)

Well-Known Member
کاربر فعال
ارزش بازار شپدیس 7300 میلیارد
شلرد تا افتتاح تا نصف ارزش بازار شپدیس جای رشد دارد

شلرد می تونست حتی همین الان هم 400 تومن باشه و تا افتتاح بین 350 تا 400 در نوسان باشد
چون شپدیس تعدیل مثبت دارد پس بازم میره بالا
وگرنه هیچکس شپدیس را نگه نمی داشت
البته
وقتی شلرد 180 تومنی هست خرید سهامداری در شپدیس اشتباه محضه
بازیگرا اینقدر سهامداراش را زجر ندین اجازه رشد به شلرد دهید

با صف خرید امروز ارزش بازار شپدیس شد 11600 میلیارد

وقتی شلرد 310 تومنی هست خرید سهامداری در شپدیس 2000 تومنی اشتباه محضه

*mehran*

Well-Known Member
کاربر فعال
امروز شلرد رو موقت پایین میاد و بعد امروز یا فردا احتمالا تا بالای 325 میره و یک علت کاملا منطقی داره
دلیل منطقیش اینه که آقایون سفته باز که زیر 300 خریدن چندرغاز سودشون رو کردن دارن خالی میکنن. وگرنه تو روزی که کل پتروها تو صف خریدن منفی بودن این دلیل منطقی نداره

ماهور21

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
با صف خرید امروز ارزش بازار شپدیس شد 11600 میلیارد

وقتی شلرد 310 تومنی هست خرید سهامداری در شپدیس 2000 تومنی اشتباه محضه
شلرد کی راه اندازی می شود من تراز نامه بررس کردم دیدم ارزش دارایی ثابت شرکت 1125 تومن برای هرسهم است 300تومن برای سهم مسخره است اگر به بهرداری برسد انقلابی در سهم ایجاد می شود موقعیت مکانی ویژه دارد آب فراوان قطب کشاورزی در منطقه استراتژی از نظر حمل ونقل قرار گرفته خلاصه حجم معاملات روزانه خوبی دارد

آخرین ویرایش:

محمدددددددددد

Well-Known Member
کاربر فعال
طبق گفته شرکت که در کدال موجود است باید شرکت در مورد مراحل راه اندازی شفاف سازی کند از شرکت بخواهید که در مورد هر کدام از مواردی که در کدال موجود است شفاف سازی کند.

Asphd

Member
کاربر فعال
عضو تازه
شفاف سازی در این مملکت دو قسم است . نوع ۱ ویژه رانت خوار با شفافیت و جزییات کامل نوع دوم مخصوص موجودات دیگر....که فقط شانس آماری و پیشبینی دارن. از نظر صنعتی و کسی که در راه اندازی طرح صنعتی کار کرده، برنامشون راه اندازی در پاییز است و الان ۵ ماه وقت دارند .. اگر عالی کار کنند ... راه اندازی یک طرح به معنی شروع واقعی نیست. اول پیش راه اندازی و آب بندی سیستم پایپینگ و یوتیلیتی و انتقال بخار، نیرو برج تحت فشار گاز کربنیک ..آمونیاک و این قبیل مسایل باید از مقادیر کم به ظرفیت اسمی برسه و این برای چنین طرح هایی چند ماه زمان میبره. بخصوص تست برج آمونیاک که اگر درست تست نشه جان تمام کارگران رو بخطر می اندازه۰۰۰با این حال اکسال پیش راه اندازی قطعی هست ولی ظرفیت کامل تابستان آتی احتمالا.....اغلب طرح ها آغاز کار مشکل دارند، کافی واشرها و اب بندی ها مشکل داشته باشه و یا بعد از ۲ ماه گندش در بیاد فلان قسمت دچار خوردگی شده تا همه چیز متوقف بشه و کند بشه ...شلرد ۱۴۰۰ ، یک صنعت قویرخواهد بود و بسیار سود ده و الان یک کودک خام ، خام کودک خام شدن خوب نیست ولی نادید گرفتن کودک در حال رشد بدتر از اشتباه اول هست.

(تک سهم)

Well-Known Member
کاربر فعال
وقتی بازار پترویی ها با گزارشات فوق العاده داغه طرح های پترویی بازار پایه هم باید همگی صف خرید شن ;)

وقتی کازرو بالای 500 تومن صف خریده ممسنی 400 تومنی فقط فرصت خریده

شلرد هم بزودی راه میفته میره 500 شلرد بخواد افتتاح بشه بازار پترویی های پایه را میتونه حسابی داغ کنه

خوش نیت

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
سلام وعرض ادب

جسارتا چون بازارگردان خوبی داره اجازه نمیده سهم بدون خبر افتتاح راه بیوفته

محمدددددددددد

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام وعرض ادب
جسارتا چون یازار گزدان عالی داره اجازه نمی ده سهم بدون خبر راه بیوفته
با سلام
جناب خوش نیت شما در مجمع شلرد شرکت داشتید درست میگم
در مجمع مدیر عامل گفت که آخر خردادماه فاز اول آن افتتاح میشه وگفت نشده من حرفی بزنم وان را انجام ندهم
ولی بعد از گذشت ۳۷ روز هنوز مشخص نیست که فاز اول راه افتاده یا نه
جنابعالی خبری ندارید.

خوش نیت

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
با سلام
جناب خوش نیت شما در مجمع شلرد شرکت داشتید درست میگم
در مجمع مدیر عامل گفت که آخر خردادماه فاز اول آن افتتاح میشه وگفت نشده من حرفی بزنم وان را انجام ندهم
ولی بعد از گذشت ۳۷ روز هنوز مشخص نیست که فاز اول راه افتاده یا نه
جنابعالی خبری ندارید.
سلام وعرض ارادت

ببینید دوست عزیز
شلرد یک پروژه ملی بسیار عظیم هست والان ۲۴ ساعته دارند کار می کنند مضاف بر اینکه از نظر مالی بسیار در فشار ومضیقه هستند وکارد به استخوانشون رسیده ولی کار رو یک روز هم تعطیل نکردند
در مورد فروش حقوقی هم چون در خود شرکت اتفاق نظر بر ارزان بودن قیمت هست تا مجبور مجبور نباشن ووپول اون فروش رو فردا صبحش نیاز نداشته باشن دست به فروش نمی زنن

یک مورد ديگه كه به نظر من خيلي مهمه تو كار هايي با اين اشل وبزرگي انتهاي كار خيلي سخت ميشه من خودم دستي تو ساخت وساز دارم پارسال يك ساختمان بسيار بسيار كوچيك دست من بود كه وقتي كار به نقاشي رسيد ونقاش رو اورديم به مالكين اعلام كرديم كه ظرف يك ماه كار رو تحويل مي ديم باور كنيد اون يك ماه رو ٦ بار تمديد كرديم در حالي كه اندازه كار ساختمان ما در قياس با شلرد مثل قياس يك صدف در مقابل درياي خزر هست

اين اخراش هم كمي تحمل بفرماييد ميگزره به نظر بنده حقير شلرد بنيادي ترين ومطمئن ترين سهم حال حاضر كل بورس ايران هست

Asphd

Member
کاربر فعال
عضو تازه
کاملا درسته. من هم از نزدیک راه اندازی کارخانه زمانی درگیر بودم. امسال احتمالا با وجود تلاشها پیش راه اندازیست . سال بعد تولید و زمستان سال بعد ظرفیت اسمی. تغییر قیمت فعلی هم بخاطر مجمع پترول هست و خبر تسریع راه اندازی با آزاد سازی برخی منابع پترول از فروش

Asphd

Member
کاربر فعال
عضو تازه
عرض کرده نادید گرفتن کودک در حال رشد بدتر از اشتباه اول هست. امسال و احتمالا همین تابستان شلرد کف ۴۰۰ رو خواهد زد. زیر ۳۰۰ گفتیم در هر حال مناسب خرید هست و یکبار شانس نوسان گیری شدید بود و از این ماه نوسان گیری و فروش نوعا خودکشی است. در این چند هفته عده ای بجای خرید زیر ۳۰۰ فروش داشتند و الان شیشه ای و بافور منقل میزنن تا داغش فراموش بشه .
اابته شخصا ازشون عذر خواهی کردم که ارزون فروختند و گرون خریدند ولی مقصر خودشون.

Asphd

Member
کاربر فعال
عضو تازه
طبق خبر ، فعلا نقد ترین سهم پترل ، شلرد هست و آبان طبق گفته رییس راه اندازی هست و پترول ظاهرا الویت رو به شلرد و ایلام داده. واحد آمونیاک شرکت هم پیش راه اندازی شروع و ماه اینده استارت میشه که گلوگاه صنعت اوره است. افتتاح عملی آبان و اعلام رسمی طبق روال دهه فجر هست.

محمدددددددددد

Well-Known Member
کاربر فعال
فاز اول یوتیلیتی پتروشیمی لردگان وارد مدار تولید شد
شما و اقتصاد: فاز اول یوتیلیتی ( سرویس های جانبی ) پتروشیمی لردگان در مدار قرار گرفت که نخستین گام مهم بهره برداری از پتروشیمی لردگان می باشد.
به گزارش شما و اقتصاد: مدیرعامل پتروشیمی لردگان با اعلام این خبر افزود : با راه اندازی فاز اول (یوتیلیتی) که شامل واحدهای آب خام ؛ آب بدون املاح ؛ هوا و نیتروژن ؛ برج های خنک کننده ؛ اتاق کنترل ، ایستگاه برق و واحد بخار و فلر است ، بعد ازگذراندن تمامی تست های مربوطه فعالیت خود را شروع کرده ،این فرایند برای راه اندازی فازهای بعدی ضروری می باشد
محسن محمودی با توجه به اینکه این بخش از پروژه دارای ویژگی وفرایند خاصی می باشد در حال حاضر با رویکرد دانش داخلی در حوزه نصب و راه اندازی این امکان به وجود آمد که در شرایط موجود باتمام دشواریها توانستیم با بهره گیری از دانش بومی ونیروی متعهد متخصص جوان یوتیلیتی پتروشیمی لردگان را با افتخار وارد مدار کنیم.
مدیر عامل پتروشیمی لردگان در ادامه خاطرنشان کرد این شرکت به دلیل موقعیت خاص یکی از پتروشیمی های ویژه ایران بوده وبه لحاظ جغرافیایی وهمه مشکلات پیش روی این شرکت از قبیل کم بود زیرساخت صنعتی در منطقه با اتکاء به مجموعه توانمند خود توانسته گامهای بزرگی در صنعت پتروشیمی کشور و معرفی چهره های نوین و نخبه و آموزش نیروی کار متخصص در تمامی شاخصه های این صنعت برداشته است
وی افزود : امروز شاهد توسعه همه جانبه این صنعت وایجاد زیر ساخت ،روند روبه رشد ،کیفیت زندگی وامید به روزهای بهتر در بین مردم این منطقه از جغرافیای ایران عزیزمان هستیم ،و به یاری خداوند متعال تا پایان راه این روند را ادامه خواهیم داد .
شرکت پتروشیمی لردگان یکی از شرکت های تابعه گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان است که در زمینی به مساحت100هکتاردرمنطقه فلارد( 55 کیلومتری شهر لردگان) شهرستان لردگان واقع در استان چهارمحال و بختیاری در حال احداث است
تولیدات این مجتمع اُوره و آمونیاک بوده و ظرفیت تولید سالانه آن 1073 هزار تن اُوره و 677 هزار تن آمونیاک است که بخش عمده ای از آمونیاک تولیدی برای تولید اُوره در داخل مجتمع مصرف می شود و 74 هزار تن به صورت مازاد برای عرضه مستقیم به بازار در نظر گرفته شده است.
عمده ترین کاربرد آمونیاک در تولید انواع کودهای شیمیایی است. آمونیاک را می توان هم به صورت مستقیم به عنوان کود شیمیایی به کاربردوهم درتولیدموادمانندنیترات آمونیوم،سولفات آمونیوم، مونوآمونیوم فسفات، دی آمونیوم فسفات و اُوره و دیگر کودهای شیمیایی از آن استفاده کرد.
برچسب ها فاز اول یوتیلیتی پتروشیمی لردگان وارد مدار تولید شد

بالا