شغدیر(پتروشیمی غدیر)

نوين بورس

Well-Known Member
کاربر فعال
:loudspeaker:هلدینگ PVC ایران تشکیل می شود.
پتروشیمیا - مدیرعامل پتروشیمی غدیر گفت:
:point_left:پس از واگذاری پتروشیمی غدیر به هلدینگ خلیج فارس ، هلدینگ پی.وی.سی (pvc) کشور تاسیس می شود. همه تولیدکنندگان این محصول در این هلدینگ خواهند بود.
غدیر، بندرامام، آبادان و اروند 4 تولیدکننده بزرگ پی وی سی ایران که در این هلدینگ مشارکت خواهند کرد.


:beginner::beginner::beginner:

این مصاحبه نشان میدهد خریدار بلوک 67 درصدی #شغدیر به نظر میرسد #فارس باشد
======
@mehdisasanii

[6:13:56 PM]مهدی ساسانی:
Forwarded message:
مهدی ساسانی [Dec 16, 2018 2:26:42 PM] 17K
بلوک مدیریتی و کنترلی #شغدیر به قیمت پایه 1947 تومان آگهی شده است تا در صورت وجود خریدار در روز 25 دیماه از طریق مزایده بفروش برسد
======

جالب اینحاست قیمت تابلو معاملات این نماد از یک سوم قیمت بلوک هم کمتر است
=======
@mehdisasanii
1.5K
[6:14:17 PM]مهدی ساسانی:

> مهدی ساسانی
> Photo
25 دیماه:eek:k_hand:UNMUTE
 

نوين بورس

Well-Known Member
کاربر فعال
شاید دلیل اینکه پتروشیمی بندر امام داشت میزد تو سر سهم ، قانع کردن تاپیکو برای پایین آوردن قیمت بلوک باشد والا ارزش این سهم بسیار بالاست
 

نوين بورس

Well-Known Member
کاربر فعال
برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی هلدینگ پی وی سی در ایران
تحریم، صنعت پتروشیمی را هدف گرفته است و بسیاری از کشورها حاضر نیستند به ایران کاتالیست بفروشند. اما برخی از شرکت‌های داخلی توانستند کاتالیست‌های مورد نیاز را تولید کنند.

به گزارش ایسنا، امین بیانک - مدیرعامل پتروشیمی غدیر - در نشست خبری که امروز برگزار شد، با تاکید بر این‌که صنعت پی وی سی یکی از سخت‌ترین صنایع پتروشیمی است، اظهار کرد: فقط ۲۰ درصد از تولیدکنندگان پی وی سی به ظرفیت اسمی خود می‌رسد. در این شرایط شرکت پتروشیمی غدیر سومین سالی است که در تولید این محصول به ظرفیت اسمی خود رسیده است.

وی از تولید ۵۴ هزار و ۷۱۷ تن پی وی سی در شش ماه نخست سال خبر داد و تاکید کرد: این میزان تولید در شرایطی بود که کارخانه به‌دلیل مشکلی که در رآکتور پیش آمده بود، ۵۷ روز کار نکرد. هم‌چنین کارخانه ما طی ۹ ماه امسال، ۸۶ هزار و ۵۱۳ تن تولید کرد، با این حال امروز تقریبا ۳۵۰۰ تن از برنامه خودمان عقب هستیم که باید طی سه ماه آتی جبران شود.

او در ادامه با اشاره به اعمال تحریم علیه ایران، گفت: تحریم صنعت پتروشیمی را هدف گرفته است و بسیاری از کشورها حاضر نیستند به ایران کاتالیست بفروشند. البته برخی از شرکت‌های داخلی توانستند کاتالیست‌های مورد نیاز ما را تولید کنند. یکی از شرکت‌های ایرانی توانسته یکی از کاتالیست‌های مورد نیاز ما را که قبلا از فرانسه خریداری می‌کردیم، تولید کنند و ما حاضر شدیم سرمایه مورد نیاز این شرکت را تامین کنیم که بتوانند کاتالیست مورد نیاز ما را انبوه‌سازی کنند.

بیانک با تاکید بر این‌که یکی دیگر از مشکلات پتروشیمی غدیر، تامین خوراک است، ادامه داد: ما در تامین کلر با مشکل مواجهیم و اگر نتوانیم برروی تولید کلر حساب کنیم، بیش از ۶۰ درصد نیاز ما تامین نخواهد شد.

وی با بیان این‌که ۸۰۰۰ تن پی وی سی در ایران تولید می‌شود، گفت: میزان تولید پی وی سی در پتروشیمی غدیر، ۱۶۰۰ تن است و اخیرا که ۸۰۰۰ تن پی وی سی در بورس عرضه شد، به طور کلی ۲۵۰۰ تن خریداری شد که این نشان می‌دهد بازار اشباع شده و دست واسطه‌ها از بورس کوتاه شده است.

مدیرعامل پتروشیمی غدیر در ادامه با اشاره به وضعیت این پتروشیمی در سال‌های گذشته گفت: اواخر سال ۱۳۹۴، ارزش سهام پتروشیمی غدیر، ۱۳۰ میلیارد بود و این پتروشیمی ۱۸۰ میلیارد تومان بدهی داشت و ۱۵۰ میلیارد تومان هم به بابک زنجانی فروخته شده بود، اما زنجانی هنوز این شرکت را تحویل نگرفته بود. امروز این شرکت بدهی سالیانه و عقب افتاده ندارد.

مدیرعامل پتروشیمی غدیر، از برنامه‌ریزی برای هلدینگ پی وی سی در کشور خبر داد گفت: تلاش کردیم با الحاق پتروشیمی غدیر به خلیج فارس، اقدامات لازم برای راه‌اندازی هلدینگ پی وی سی را انجام دهیم. برای این طرح، مشاور هم انتخاب شده و امور به سرعت پیش می‌رود. هم‌چنین پروژه دیگری با همکاری تاپیکو و شستا در دست اقدام است و به دنبال این هستیم که غدیر ۲ را در آبادان راه‌اندازی کنیم.

وی در ادامه درباره بازارهای صادراتی پتروشیمی غدیر توضیح داد: عراق، افغانستان، هند، ترکیه، آذربایجان و برخی کشورهای آفریقایی بازار صادراتی پتروشیمی غدیر بودند اما امسال رقم صادرات قابل توجه نبود، زیرا باید بازار داخل را تامین می‌کردیم.

مدیرعامل پتروشیمی غدیر با اشاره به نوسانات بازار ارز در ماه‌های اخیر در کشور، گفت: به‌طور کلی، میزان نیاز داخلی کشور به پی وی سی ۳۶۰ هزار تن در سال است، یعنی به‌طور متوسط هفته‌ای ۷۰۰۰ تن، اما این میزان در ماه‌های مرداد و شهریور به ۴۲ هزار تن در هفته رسیده بود که حاکی از حضور دلالان در بورس بود.

بیانک درباره عرضه ارز نیز به سامانه نیما توسط پتروشیمی غدیر توضیح داد: پتروشیمی غدیر تا شانزدهم مردادماه اجازه داشت محصول خود را به صورت ریالی به فروش برساند، بعد از آن، دیگر این اجازه را نداشتیم. به‌طور کلی دو میلیون و ۴۰۰ هزار دلار به سامانه نیما عرضه کردیم و طبق قولی که به بانک مرکزی داده‌ایم تا پایان سال باید بین ۲۰ تا ۳۰ میلیون دلار هم در نیما عرضه کنیم.
 

abfa16

Well-Known Member
کاربر فعال
البته شاید یکی از خریداران فارس باشه، اگر رقابت خرید شکل بگیره چی؟!

✳ نکات دیگر مصاحبه امروز مدیرعامل #شغدیر:

- فقط ۲۰ درصد از تولیدکنندگان پی وی سی به ظرفیت اسمی خود می‌رسد. در این شرایط شرکت پتروشیمی غدیر سومین سالی است که در تولید این محصول به ظرفیت اسمی خود رسیده است.

- یکی از شرکت‌های ایرانی توانسته یکی از کاتالیست‌های مورد نیاز ما را که قبلا از فرانسه خریداری می‌کردیم، تولید کنند و ما حاضر شدیم سرمایه مورد نیاز این شرکت را تامین کنیم که بتوانند کاتالیست مورد نیاز ما را انبوه‌سازی کنند.

- در مورد طرح توسعه پروژه دیگری با همکاری تاپیکو و شستا در دست اقدام است و به دنبال این هستیم که غدیر ۲ را در آبادان راه‌اندازی کنیم.

- دو میلیون و ۴۰۰ هزار دلار به سامانه نیما عرضه کردیم و طبق قولی که به بانک مرکزی داده‌ایم تا پایان سال باید بین ۲۰ تا ۳۰ میلیون دلار هم در نیما عرضه کنیم.
08.10.97
 

احسان سلطانی 20

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
سود حداقل 60 تومانی در 9 ماهه در انتظار شغدیر... البته بنده اعداد بالاتری رو بدست آوردم ولی محض احتیاط کمترین رو گذاشتم
 

Mirzakhani.M

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
سود حداقل 60 تومانی در 9 ماهه در انتظار شغدیر... البته بنده اعداد بالاتری رو بدست آوردم ولی محض احتیاط کمترین رو گذاشتم
به فرض سود ۶۰تومنی در نه ماهه بنظر من این سهم ارزندگی کمتری از شاراک زاگرس کرماشا و شخارک داره دلیل معاملات منفیش هم همینه برای مثال شاراک نه ماهه حدود ۱۲۰تومن میسازه در حالیکه تقریبا قبمتش برابر با شغدیره !این نشون میده که یا شغدیر زیادی گرانه یا شاراک زیادی ارزان!
 

nahamya

Well-Known Member
کاربر فعال
موج صعودی شروع شده و به نظرم داره انرژی جمع میکنه برای شکست مقاومت 700
فردا پله اول رو وارد میشم محدوده 500 تا 520
مقاومت اول حدود 650 که به نظرم در این حرکت بشکنهمشاهده پیوست 38388
حمایت خوب عمل نکرد
به نظرم اصلاح طولانی تر خواهد بود اگر 470 رو بشکنه نهایت تا محدوده 400 و 390 میتونه ادامه بده
حدود 15 کندل روزانه زمان نیاز داره
 

haamoon

Well-Known Member
کاربر فعال
توجه کنید پول از سهم خارج نشده باهوش باشید دارن کنترل قیمتی انجام میدن تا روز عرضه بلوک قیمت بالا نره بعد معامله بلوکی شروع می کنن به جمع آوری سهام های خرد
 

پیوست ها

شهروز..

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
1عرضه عمده سهام کنترلی در نماد معاملاتی (شغدیر4)کارگزاران محترم عضو فرابورس ایران،به اطلاع می رساند؛ پیرو اطلاعیه شماره 1349/الف/97 مورخ 1397/09/25 این شرکت، میزان 67/56 درصد (شصت و هفت ممیز پنجاه و شش صدم درصد) سهام کنترلی شرکت پتروشیمی غدیر (سهامی عام) در نماد معاملاتی (شغدیر4) با قیمت پایه کل 17,108,474,303,492 ریال، روز سه‌شنبه مورخ 1397/10/25 از طریق بازار اول فرابورس ایران، مورد عرضه قرار می گیرد. برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید به اطلاعیه مذکور واقع در وب سایت رسمی شرکت فرابورس ایران مراجعه فرمائید. مدیر عملیات بازار فرابورس ایران
ریدن به روند سهم به جهت پایین کشیدن قیمت بلوک و بزخری سهام خرد از بازار...
 

siroos 74

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
#تحلیل_سهام
#شغدیر
#سهم
مادامیکه موفق به عبور از محدوده ی 700 ت و تثبیت فوق آن نشود پتانسیل ریزش تا محدوده ی 390-370 ت تهدیدش خواهد کرد @ahmadi_sirous
#شغدیر بشرط عبور موفق از محدوده ی 700 ت و تثبیت فوق آن پتانسیل رسیدن به محدوده ی 1000_900 ت را خواهد داشت
قیمت #شغدیر در زمان #تحلیل
480 ت #تاریخ 97/10/13
@ahmadi_sirous
 

behzadbonyasi

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
با حضور مدیران شستا، تاپیکو و پتروشیمی غدیر عنوان شد:
افزایش تولید و کسب سود 3 رقمی؛ خط مشی پتروشیمی غدیر

بیانک گفت: استقبال کم نظیر کشورهای مختلف آسیایی، اروپایی و آفریقایی برای خرید pvc غدیر، بیانگر برند و نشان برتر پتروشیمی غدیر در میان سایر تولید کنندگان بین المللی است
به گزارش ایلنا از بندر ماهشهر ، مدیر عامل شستا و هولدینگ تاپیکو از مجتمع پتروشیمی غدیر و روند تولید محصول در این شرکت بازدید کردند.
در این بازدید که با مدیران و روسا و نمایندگان کارگران انجام شد گزارش های جامعی توسط مدیران واحدهای مختلف پتروشیمی غدیر ارائه شد.


پس از گزارش مدیران واحد ها، امین بیانک مدیر عامل پتروشیمی غدیر ضمن عرض خیر مقدم و قدردانی بابت حضور رضوانی فر و مخدومی ،به ارائه ی گزارش عملکرد 9 ماهه ی 97 پرداخته و از روند روبه رشد و کسب موفقیت های مداوم و افزایش درآمد شرکت خبر داد.
مدیر عامل غدیر افزود : سود پیش بینی شده ی سال جاری 40 میلیارد تومان برآورد شده بود اما به فضل خداوند و همت همه ی پرسنل عزیز و زحمتکش و علیرغم اورهال دو ماهه و تعمیر رآکتور، تنها در 9 ماهه ی 97 بیش از 80 میلیارد تومان سود کسب کردیم.

بیانک به وجود مشکل در تهیه ی مواد اولیه و دشواری تامین کلر و EDC اشاره کرد و عنوان داشت : علیرغم اینکه به همت پرسنل شرکت در بهترین شرایط برای تولید با ظرفیت کامل هستیم اما متاسفانه کمبود مواد اولیه موجب آن شده است که ظرفیت تولید اسمی کارخانه را کاهش داده و از مدیران عامل محترم شستا و تاپیکو تقاضای رسیدگی جهت رفع این مشکل با همکاری و هماهنگی سایر مجموعه های مربوطه را داریم.
امین بیانک در خصوص وضعیت رفاهی کارکنان و کارگران این شرکت ابراز داشت : مهمترین بخش هر مجموعه صنعتی یا تولیدی ، جایگاه نیروی انسانی یا همان منابع انسانی آن مجموعه است، و ما از زمان تصدی این مسئولیت در پتروشیمی غدیر به این مسئله توجه ویژه ای داشته ایم و با تاکید بر افزایش سطح رفاهی پرسنل و خانواده های محترمشان، موضوع منازل 224 واحدی را مطرح نموده و از سپری شدن مراحل نهایی جهت آغاز مجدد احداث و اعطای آن ها به همکاران مژده دادند.

مدیرعامل پتروشیمی غدیر در ادامه افزود : از دیگر موارد مربوط به منابع انسانی در مجموعه غدیر ، اجرای طرح رتبه بندی یا همان طبقه بندی و همسان سازی جایگاه نیروی انسانی میباشد که افتخار میکنیم اولین شرکت در سطح مجموعه های تاپیکو بودیم که در سال 1395 این موضوع را به اجرا در آوردیم .
بیانک در خصوص جایگاه بین المللی پتروشیمی غدیر بیان داشت : استقبال کم نظیر کشورهای مختلف آسیایی، اروپایی و آفریقایی جهت خرید pvc غدیر، نشان از برند و نشان برتر پتروشیمی غدیر در میان سایر تولید کنندگان بین المللی دارد و تلاش می کنیم جهت ایجاد دفتر فروش مستقیم و ساماندهی کانال های مالی با این کشورها اقدامات لازم را انجام نموده و از مهمترین برنامه های پیش روی غدیر است.

در ادامه محمد رضوانی فر مدیر عامل شستا ضمن ابراز خرسندی از حضور در پتروشیمی غدیر و دیدار با همکاران اظهار کرد : پیشرفت ها و موفقیت های پتروشیمی غدیر بسیار چشمگیر و موجب فخر و غرور و شادی بخش برای ما و سایر ملت شریف ایران است.
وی افزود : این پیشرفت ها و موفقیت های غدیر را مرهون و مدیون سرمایه های عظیم انسانی و پرسنل سختکوش این شرکت دانسته و ضمن ابراز خرسندی بابت ترکیب سنی جوان شرکت، بزرگ ترین و اصلی ترین دارایی غدیر را همین پرسنل دلسوز و زحمتکش عنوان کرد.
مدیر عامل شستا با اشاره به گزارش مدیر مالی غدیر ، ابراز امیدواری کردند که به خواست خداوند و با همین همت و تلاش که در پرسنل غدیر دیدیم در پایان سال 97 رسیدن به رقم فروش 800 میلیارد تومان و کسب سود 100 میلیارد تومان مد نظر است.
محمد رضوانی فر در خصوص روند تولید محصول با اشاره به گزارش های فنی مدیران پتروشیمی غدیر عنوان داشت : علیرغم دشواری های تامین مواد اولیه، آنچه امروز در غدیر میبینم رسیدن به رکورد تولید بالاتر از سقف 120 هزار تن قابل دسترسی است.
وی افزود : اجرای پروژه های مربوط به HSE جزو اولویت ها بوده و عنوان کرد: در صنعت همه چیز قابل جبران است مگر آنکه خسارت جانی برای همکاران پیش بیاید که به هیچ قیمتی قابل جبران نخواهد بود ، و به همین دلیل در بودجه ی 98 پروژه های HSE در اولویت خواهند بود.
مدیر عامل شستا در بخش دیگری به گام بزرگ پتروشیمی غدیر در تهیه ی EDC از شرکت های داخلی و حمایت های بی دریغ مالی و زیر ساختی در راستای تجهیز و تقویت این شرکت ها و رشد ظرفیت های داخلی و قطع وابستگی به بیگانگان و همچنین حمایت بی دریغ از شرکت های دانش بنیان را یک حرکت عظیم ملی دانسته که در خور تحسین فراوان است.
محمد رضوانی فر با اشاره به سفر رییس جمهور به ترکیه خواهان آن شدند که پتروشیمی غدیر با بهره برداری از فضای مناسب ایجاد شده، جهت تقویت مناسبات تجاری با این کشور نقش شایسته ای را ایفا کند.

مدیر عامل شستا آغاز مجدد احداث منازل 224 واحدی را مژده ای بسیار خوشآیند مطرح کرده و اظهار کرد : مجموعه ی شستا و تاپیکو آمادگی کامل دارند تا کلیه ی مقدمات را فراهم نمایند زیرا احداث این منازل باعث افزایش سطح رفاه و رضایت پرسنل غدیر و خانواده هایشان خواهد شد.
وی در ادامه ضمن تقدیر از تلاشهای حقوقی غدیر ابراز داشت: از حوزه ی حقوقی مجموعه غدیر جهت احقاق و اعاده ی مطالبات و گریزهای مالی عده ای سودجو و فرصت طلب؛ خواهان برخوردهای شدید قانونی با کسانی هستم که به دنبال غارت بیت المال و سرمایه های ملی کشور هستند.
رضوانی فر مدیر عامل شستا در پایان ضمن ابراز خرسندی مجدد از موفقیت های چشمگیر پتروشیمی غدیر ،در خصوص افق این شرکت در سال آینده و خط مشی مدیران اظهار داشت : برای سال 98 رسیدن به سقف تولید 150 هزار تن و کسب سود سه رقمی را افق سال 1398 و خط مشی این شرکت اعلام کردند.
 

behzadbonyasi

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
80میلیارد مساوی 62تومان سود9ماه به دست اورده سود100تومانی ارزومه:D:D:D:Dتبریک به سهامداران صبورش .:D:D:Dهلدینگ فارس میدونه چی بخره:D
 

abfa16

Well-Known Member
کاربر فعال
شاراک هم قیمت با شغدیر و ۹ ماهه ۱۲۰-۱۳۵ تومن ساخته
شاراک از سهم های خوب بازار و گروهه که سال ها باهاش سهامداری کردم و سود گرفتم
ولی مواردی که باید برای مقایسه در نظر بگیرید اینه که شغدیر طرح افزایش تولید به 150 هزار تن داره - افزایش قیمت پی وی سی جهانی را در پیش داره - مشکلی در فروش محصول خودش و صادراتش نداره - و مهمترین مسله اهرم بالای سود سازی شرکته که پی بر ای سهم را بالا تر از میانگین گروه خودش قرار داده
 

abfa16

Well-Known Member
کاربر فعال
#شغدير

✍افزایش تولید و کسب سود 3 رقمی؛ خط مشی پتروشیمی غدیر


✍مدیر عامل غدیر گفت : سود پیش بینی شده ی سال جاری 40 میلیارد تومان برآورد شده بود اما علیرغم اورهال دو ماهه و تعمیر رآکتور، تنها در 9 ماهه ی 97 بیش از 80 میلیارد تومان سود کسب کردیم. وی به وجود مشکل در تهیه ی مواد اولیه و دشواری تامین کلر و EDC اشاره کرد و عنوان داشت : متاسفانه کمبود مواد اولیه ظرفیت تولید اسمی کارخانه را کاهش داده است. رضوانی فر مدیر عامل شستا، برای سال 98 رسیدن به سقف تولید 150 هزار تن و کسب سود سه رقمی را افق سال 1398 و خط مشی این شرکت اعلام کردند.


با اين حساب شغدير با وجود اورهال و مشكل كاتاليست ، طي سه ماهه پاييز ٣٥-٤٠ تومان سود خالص محقق كرده. بنابراين سود امسال بيش از ١٠٠ تومان و با فرض اينكه سال آينده هيچ افزايش نرخي وجود نداشته باشد و با شرايط فعلي و فروش ١٥٠٠٠٠ تني ، سال ١٣٩٨ معادل ٢٠٠-٢٢٠ تومان سود خالص محقق خواهد شد.
قيمت سهم ٥٢٠ تومان !
 

شهروز..

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
شغدیر فعلا داره کنترل میشه. امیدوارم بعد از انجام معامله بلوکی پتانسیلهای سهم آزاد بشه و شاهر رسیدن قیمت به محدوده 1000 تا انتهای سال باشیم.
 

مهدی چراجی

Active Member
کاربر فعال
با توجه به اخبار موجود در مورد شغدیر 80درصد از دارایی سهام خودم را تبدیل و شکی نیست با توجه به جابه جایی مدیریتی که پیش رو داریم
شغدیر می تواند در سال مال 98 با تولید پیش رو قیمت دوهزار تومنی را ببیند.22دی 97
 

مهرشاد_س

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
باافزایش دلار و نفت محرکهای *** صعودسهم آمادست
برخلاف رشدهای قبلی که باحجم زیاد و صفهای میلیونی بکارخودش پایان میداد اینبار صعودو بانزدیک شدن بپایان وقت کاهش تا صفر
آنچه که مشخص سودامسال ۸۰تا۹۰میتونه باشه و سودهای رویایی ۲۰۰و۳۰۰تومنی که ازش صحبت میشد برای انسال خبری نیست
امیدوارم حداقل سهم به ۶۰۰برسه چون همچنان خریداران قبلی درسهم هستن نه اینکه بعد معامله چه بشه یانشه شاهد سقوط سهم ویادرجازدنش نباشیم
 

remi213

Well-Known Member
کاربر فعال
باافزایش دلار و نفت محرکهای *** صعودسهم آمادست
برخلاف رشدهای قبلی که باحجم زیاد و صفهای میلیونی بکارخودش پایان میداد اینبار صعودو بانزدیک شدن بپایان وقت کاهش تا صفر
آنچه که مشخص سودامسال ۸۰تا۹۰میتونه باشه و سودهای رویایی ۲۰۰و۳۰۰تومنی که ازش صحبت میشد برای انسال خبری نیست
امیدوارم حداقل سهم به ۶۰۰برسه چون همچنان خریداران قبلی درسهم هستن نه اینکه بعد معامله چه بشه یانشه شاهد سقوط سهم ویادرجازدنش نباشیم
سوذ 200 300 تومانی امسال؟! از شما من میشنم احتمالا منظورتون سود سال بعد بوده شرکت تازه از مهر ماه افزایش نرخ گرفته.... سه ماه مهر تا آذر ظاهرا بالای 40 تومان سود ساخته
 
بالا