شغدیر(پتروشیمی غدیر)

فردوسی قدیم

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
معارفه این شرکت قبلا برگزار شده ولی بدلایلی این شرکت عرضه نشده و الان با توجه به رشد قیمت محصولات و نرخ تسعیر ارز دوباره برای عرضه آماده اش کرده اند.
این مطالب مربوط به معارفه سال 94 هستش.


"شغدیر"معرفی شد/قول مدیرعامل به سهامداران: ضرر نمی کنید
مسئولان پتروشیمی غدیر با برگزاری جلسه معارفه دیروز، آخرین وضعیت عملیاتی و مالی این شرکت فرابورسی را تشریح کردند و قول دادند سهامداران از خرید این سهم ضرر نکنند .


عصر دیروز طبق اعلام قبلی جلسه معارفه شرکت آماده عرضه اولیه پتروشیمی غدیر برگزار شد و طی آن مسئولان این شرکت 130 میلیارد تومانی آخرین وضعیت عملیاتی و مالی را اعلام کردند . این جلسه در شرایطی تحت شعاع خبر رئیس سازمان بورس مبنی بر توقف عرضه های اولیه تا پایان خرداد بود که سهامدار عمده "شغدیر" به آمادگی برای عرضه اولیه 10 درصد سهام در چهارشنبه جاری اشاره کرد. رویدادی که بعید به نظر می رسد.

سال مالی پتروشیمی غدیر 29 اسفند بوده و سرمایه اسمی آن 130 میلیارد تومان است. در ترکیب سهامداری آن تاپیکو با 90 درصد مالکیت و پتروشیمی بندرامام با 10 درصد حضور دارند و مشاور پذیرش آن کارگزاری بانک رفاه است.همچنین طبق آخرین اطلاعات مالی ارایه شده " شغدیر" سود هر سهم سال مالی گذشته و جاری 41 و 312 ریال پیش بینی شده است.

پتروشیمی غدیر که از سال 88 تولید آزمایشی را شروع کرده در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بندر امام واقع شده و محصولات تولیدی آن وینیل کلراید مونومر VCM با ظرفیت سالانه 150 هزار تن و پلی ونیل کلراید PVC با ظرفیت سالانه 120 هزار تن است.

کم و کیف عرضه اولیه و عرضه های بعدی

براساس این گزارش، در این جلسه ، محسن موسوی نماینده سهامدار عمده (تاپیکو) با اشاره به عرضه 10 درصد سهام شرکت پتروشیمی غدیر در بازار اول فرابورس گفت: طبق جلسه ای که با مسئولان شرکت فرابورس برگزار کردیم مقرر شد در صورت فراهم بودن شرایط و نظر مثبت سازمان بورس، چهارشنبه جاری عرضه اولیه «شغدیر» انجام شود. این عرضه نیازی به جذب منابع زیادی ندارد بنابراین در صورت مساعد بودن شرایط کلی بازار و موافقت مسئولان،عرضه اولیه در روز چهارشنبه انجام می شود.

وی ادامه داد: عرضه بیشتر از 10 درصد در دستور کار تایپکو نیست و قرار است بعد از عرضه 10 درصدی، عرضه بلوکی در دستور کار قرار گیرد.

ویژگی های شرکت از زبان مدیرعامل

مسعود سعیدی طاهری مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره شرکت پتروشیمی غدیر با اشاره به اهمیت صنعت پتروشیمی، گفت: طی سال های گذشته مطالعات و برنامه ریزی هایی به منظور طراحی 3 قطب پتروشیمی ماهشهر، عسلویه و چابهار در برنامه های بلندمدت صورت و در دستور کار قرار گرفت که شرکت پتروشیمی غدیر در قطب منطقه ماهشهر قرار می گیرد.

وی ادامه داد: سهم صنعت پتروشیمی از صنعت هیدروکربوری حدود 9 درصد و از لحاظ مصرف گاز 7 درصد است. اما با همین سهم در سال گذشته بالغ بر 44 میلیون تن محصولات پتروشیمی در کشور تولید شده که ارزش آنها به 23 میلیارد دلار می رسد.

سعیدی طاهری درباره تاریخچه تاسیس شرکت پتروشیمی غدیر گفت: این شرکت در 15 شهریور سال 78 با نام شرکت بازرگانی فرآورد کارون جنوب تاسیس شد و در 13 آذرماه سال 80 به موجب مصوبه مجمع عمومی فوق العاده نام شرکت به « پتروشیمی غدیر» تغییر یافت.این شرکت از بهمن سال 88 تولید آزمایشی را آغاز کرد و تولید اصلی از ابتدای سال 89 شامل تولید اصلی (PVC) و تولید میانی (VCM) است.

به گفته وی PVC یکی از پرمصرف ترین پلیمرهای مصنوعی بوده که به دو شکل نرم و سخت و در سه گرید S57، S65 و S70 در این مجتمع تولید می شود. اصلی ترین مصرف PVC ها با 55 درصد مصرف جهانی مربوط به صنعت ساختمان بوده و صنایعی همچون خودرو، کشاورزی، منسوجات، برق، بسته بندی و سایر از دیگر مصرف کنندگان این ماده هستند. همچنین تقاضای جهانی پلیمرها در سال 2012 را بالغ بر 211 میلیون تن بود که این آمار برای سال جاری میلادی تغییر قابل ملاحظه ای نداشته است.

وی تعداد نیروی انسانی فعال در مجتمع پتروشیمی غدیر را 589 نفر اعلام کرد، ادامه داد: از زمان تاسیس شرکت تا سال 90 در پنج مرحله سرمایه شرکت از 100 میلیون تومان به 130 میلیارد تومان افزایش پیدا کرده و فعلا" هم برنامه ای برای افزایش سرمایه نیست.

سعیدی طاهری با تاکید بر اینکه ماموریت شرکت تولید و عرضه PVC در بازارهای داخلی و خارجی با رعایت استانداردهای جهانی و همچنین حفظ رضایتمندی ذی نفعان است، درباره ارزش های محوری مجموعه گفت: صیانت از سرمایه انسانی و حفظ کرامت کارکنان، تمرکز در جهت جلب رضایتمندی ذی نفعان، توجه ویژه به ایمنی، بهداشت و محیط زیست، توجه به خلاقیت، نوآوری، بهبود مستمر و توسعه کار گروهی، نظم و انضباط سازمانی و بهینه سازی الگوی مصرف ارزش های محوری شرکت محسوب می شوند که بخشی از آنها در حال انجام بوده و بخشی دیگر در حال برنامه ریزی و تدوین است.

وی با برشمردن اهداف کلان شرکت، به مصمم بودن مدیران برای رسیدن به جز جز اهداف شرکت پرداخت و گفت: افزایش عرضه، افزایش سودآوری، ارتقای سیستم نگهداری و تعمیرات، ارتقای رضایتمندی مشتری، رفع تنگناهای تولید، ارتقای توانمندی در بخش فناوری و اطلاعات از جمله این اهداف بود که برخی عملی شده و بخشی دیگر در حال اجراست.

وی استمرار تولید، مدیریت بهره وری جهت استفاده بهینه از منابع شرکت، توسعه توان مالی و اقتصادی، توسعه و تقویت مدیریت منابع انسانی و توسعه فناوری و اطلاعات را از جمله استراتژی های شرکت اعلام کرد.

برنامه های آینده و قول مدیرعامل به سرمایه گذاران

این مدیر درباره برنامه توسعه ای شرکت در سال جاری، گفت: مطالعات و اقداماتی در ارتباط با طرح هایی همچون افزایش خط جدید بسته بندی، احداث واحد اسیدسازی و کاهش شدت مصرف انرژی (آب و برق) صورت گرفته که برای ماندن در میدان رقابت لازم است رنگ اجرایی به خود بگیرد.

وی ادامه داد: از آنجا که صنعت پتروشیمی به عنوان یک صنعت های تک محسوب می شود لازم است یکسری الزامات ساختاری برگرفته از سیاست های کلان شرکت ملی صنایع پتروشیمی اجرایی شود که به همین منظور در سال 93 فعالیت های گسترده ای در بخش استراتژی های شرکت انجام دادیم. این در حالی است که طبق برنامه قرار است در سال 94 در بحث تقویت مدیریت منابع انسانی، توسعه فناوری و اطلاعات و استمرار و رشد تولید برنامه هایی را عملیاتی کنیم.

سعیدی طاهری ابراز امیدواری کرد: سرمایه گذاران با خرید سهام شرکت پتروشیمی غدیر به بازدهی مطلوب برسند و ضرری در کار نباشد.

توضیحات رییس هیات مدیره

علیرضا صدیقی زاده رییس هیات مدیره پتروشیمی غدیر هم با تاکید بر اینکه علاوه بر مجتمع پتروشیمی غدیر، سه شرکت دیگر به صورت زنجیره تولید PVC به امر تولید مشغول هستند، درباره ظرفیت تولید سالانه این شرکت ها، گفت: پتروشیمی اروند، بندر امام و آبان شرکت های تولید کننده PVC در کشور هستند که به ترتیب سالانه 340، 175 و 110 هزار تن این ماده را تولید می کنند. با در نظر گرفتن تولید 120 هزار تن پتروشیمی غدیر، در مجموع سالانه 745 هزار تن PVC در کشور تولید می شود.

وی با بیان این که برای ورود به زنجیره تولید PVC نیاز به سرمایه گذاری سنگین است، گفت: سرمایه گذاری در این حوزه 5 برابر پلی اتیلن است، از همین رو پیش بینی می شود تا 10 سال آینده سرمایه گذاری جدیدی در این بخش صورت نگیرد چراکه در حال حاضر طرحی در این زمینه مشاهده نمی شود.

دلایل کاهش و افزایش تولید و فروش در دو سال اخیر

نادر کاشانی معاون مالی و پشتیبانی پتروشیمی غدیر به دلایل کاهش تولید در سال گذشته اشاره کرد و گفت: در سال 93 نسبت به برنامه و ظرفیت اسمی با کاهش تولید روبه رو بودیم که اصلی ترین دلیل آن عدم تامین کاتالیست به دلیل مشکلات تحریم و مسایل دیگر بود. با برنامه ریزی منسجم صورت گرفته مشکل یادشده برطرف شد به طوری که از نیمه دوم سال گذشته شاهد استمرار و افزایش آرام آرام تولید هستیم و امید است این رشد در سال جاری تثبیت شده و تداوم داشته باشد.

وی در پاسخ به سوالی که چه تضمینی وجود دارد که مجتمع پتروشیمی غدیر در سال جاری با مشکل کاتالیست مواجه نشود؟ گفت: نگرانی در این باره وجود ندارد چراکه در حال انجام مناقصه تامین کاتالیست هستیم که امید است این مهم تا قبل از ماه تیر به نتیجه برسد.

کاشانی با بیان این که سال 91 برای مجتمع پتروشیمی غدیر، سال طلایی از نظر تولید PVC بود در مورد میزان تولید طی سال های 92 و 93 و پیش بینی 94، گفت: در سال های 92 و 93 به ترتیب 88 هزار و 697 و 99 هزار و 913 تن PVC تولید شد این در حالی است که در بودجه سال جاری به ترتیب 115 و 125 هزار تن تولید PVC و VCM دیده شده است.

این عضو هیات مدیره با اشاره به میزان فروش داخلی و صادراتی محصول PVC در سال های 91 تا 93 و پیش بینی 94، گفت: در سال 91 در مقابل 99.300 تن فروش داخلی، 21.650 تن صادرات، در سال 92 در مقابل 53.800 تن فروش داخلی، 27 هزار تن صادرات و در نهایت در سال 93 (حسابرسی نشده) در مقابل 74.500 تن فروش داخلی، 24 هزار تن صادرات صورت گرفته، این در حالی که در بودجه سال 94، فروش داخلی 64 هزار تنی و صادرات 51 هزار تنی دیده شده است.

ارقام بودجه 94 طبیعی است

کاشانی در خصوص برنامه های فروش شرکت در سال جاری گفت: در بحث فروش داخلی که با مشکلی روبه رو نیستیم. برای صادرات نیز کشورهای همسایه از جمله ترکیه، افغانستان و عراق وجود دارند که به میزان نیاز خود تولید ندارند و مبادرت به واردات می کنند که می توانند بازارهای هدف ما باشند.

وی به رشد فروش خالص شرکت پتروشیمی غدیر به 342.4 میلیارد تومانی طی سال 94 اشاره کرد و میزان احتمالی دستیابی به آن گفت: این شرکت با مدیریت یکپارچه و منسجم و حمایت های همه جانبه ای که در بخش مالی، سرمایه گذاری و تولید ترتیب می دهد و به بهره گیری از نیروی انسانی حرفه ای امید دارد به میزان فروش پیش بینی شده در بودجه که طبیعی نیز دیده شده، دست پیدا کند. به هر روی شرکت طی سال های 92 و 93 تا حدودی از برنامه تولید بازماند که سعی در جبران آن در سال جاری دارد.

وی ادامه داد: فروش شرکت در سال گذشته 286 میلیارد تومان بوده این در حالی است که طی سال های 91 و 92 به ترتیب فروش شرکت 240 و 220 میلیارد تومان ثبت شده است.
 

فردوسی قدیم

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
جدید
به فرض اینکه 130 هزار نفر برای خرید اقدام کنند مبلغ مورد نیاز فقط 170 هزار تومن هستش... لطفا آتش به مالتان نزنید.
 

فردوسی قدیم

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
کد خبر: ۸۵۸۵۷
۱:۴۰ - ۱۳۹۷/۴/۱۱زمان عرضه اولیه دومین شرکت جدید سال مشخص شد/ "شغدیر" بعد از سه سال
سه سال بعد از دستور رئیس سازمان بورس مبنی بر توقف عرضه اولیه، زمان واگذاری ۱۰ درصد از سهام پتروشیمی غدیر برای چهارشنبه جاری تعیین شد تا دومین شرکت جدید بازار در سال جاری وارد شود.


پتروشیمی غدیر اردیبهشت 94 بعد از برگزاری جلسه معارفه ، آماده عرضه اولیه بود اما این اتفاق به دلیل دستور رئیس سازمان بورس مبنی بر توقف عرضه های اولیه رخ نداد و خبری از واگذاری سهام این شرکت 130 میلیارد تومانی نشد.

حال در شرایطی مدیران و سهامدار عمده "شغدیر" امروز با برگزاری برنامه خبری ، اقدام به اعلام آخرین وضعیت مالی و عملیاتی خواهند کرد که بعد از سه سال از آن زمان ، مقرر شده چهارشنبه جاری 13 تیر ، 10 درصد از سهام "شغدیر" در بازار اول معاملات فرابورس عرضه اولیه شود که شامل 130 میلیون سهم است.

در این عرضه که از سوی تایپکو و کارگزاری صبا تامین انجام خواهد شد ، محدوده سفارش خرید بین 165 تا 170 تومان و با سهمیه هر کد 2600 سهم تعیین شده است.

به این ترتیب ، پتروشیمی غدیر بعد از پرداخت الکترونیک سامان کیش، دومین شرکت تازه وارد بازار سهام در سال جاری خواهد بود.

سال مالی پتروشیمی غدیر 29 اسفند بوده و در ترکیب سهامداری آن تاپیکو با 90 درصد مالکیت و پتروشیمی بندرامام با 10 درصد حضور دارند و مشاور پذیرش آن کارگزاری بانک رفاه است.

این شرکت که از سال 88 تولید آزمایشی را شروع کرده در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بندر امام واقع شده و محصولات تولیدی آن وینیل کلراید مونومر VCM با ظرفیت سالانه 150 هزار تن و پلی ونیل کلراید PVC با ظرفیت سالانه 120 هزار تن است.
 
آخرین ویرایش توسط مدیر:

فردوسی قدیم

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
بنداز بنداز در حد لالیگا...!
برگرفته از بورس نیوز

شرکت پتروشیمی غدیر که پس از گذشت چند سال از اخذ پذیرش، بالاخره در چنین شرایط اقتصادی آماده عرضه اولیه شده، شرکتی با ظرفیت تولیدی 120.000 تن "پی وی سی" می باشد .
از ریسک های و پتانسیل های این شرکت که بگذریم، چند نکته در خصوص گزارش ارزشگذاری این شرکت قابل توجه است که متاسفانه همانند بسیاری از گزارشات مشابه، نشانگر ضعف علمی تهیه کنندگان آن می باشد که در ذیل به برخی از آن ها اشاره می کنیم:
1- در شرایطی که بنا به صورت های مالی پیش بینی شده سال های آتی شرکت غدیر، توسط متخصصان ارزشگذاری با کاهش سودآوری مواجه خواهد بود، نرخ رشد ثابت سودهای تقسیمی یا حقوق صاحبان سهام نهایی شرکت (نرخ G)، معادل 5 درصد در نظر گرفته شده است.
البته بی شک این متخصصان منظور از نرخ رشد سودهای تقسیمی را بهتر از نگارنده می دانند، با این وجود نرخ رشد 5 درصدی برای شرکتی که دارای روند نزولی سود باشد، مقداری عجیب به نظر می رسد .

upload_2018-7-2_20-11-53.png2- عدم انتشار ترازنامه پیش بینی شده سال های آتی شرکت با توجه به لزوم استفاده در روش های ارزشگذاری جریانات نقد آزاد آتی:
بسیاری از خوانندگان که به علوم مالی و ارزشگذاری اشرافی نسبی دارند، به این نکته واقفند که بسیاری از آیتم های اصلی محاسباتی در روش به کار برده شده ی FCFF، از مفروضات ترازنامه ای استخراج می گردد و اصولا حدس زدن و یا نرخ ثابتی را برای تغییرات سرمایه در گردش و ...، در نظر گرفتن، توجیهی منطقی ندارد .
متاسفانه این گزارش فاقد ارائه ترازنامه محاسباتی می باشد و این موضوع روش های محاسباتی در خصوص تغییرات سرمایه در گردش و بسیاری دیگر از آیتم های محاسباتی را مخدوش می نماید.
3- رشد عجیب سود شرکت در سال 1397، شاید برای ارزش گذاری بالاتر با روش (P/E) :
همانگونه که در نمودار ذیل نیز مشاهده می شود، در حالی که سود شرکت در سال 1396 نسبت به سال 1395 تنها رشدی 5 درصدی را به ثبت رسانده است، سود برآوردی ارزشگذاران این شرکت در سال 1397، رشدی 82 درصدی را نسبت سال 1396 نشان می دهد.
البته بی شک این افزایش سود در سال 1397 و سپس کاهش سودآوری در سال های بعد به دلیل عرضه اولیه سهام این شرکت در روزهای آتی و متورم شدن نسبت پی بر ای نمی باشد و ظاهرا سود این شرکت به طور اتفاقی در چنین سالی و با چنین وضعیت تحریمی و اقتصادی رشدی چشمگیر دارد.
upload_2018-7-2_20-11-54.png


بحث بر سر ابهامات این گزارش و ابداع روش هایی منحصر به فردی نظیر قیمت به ظرفیت و تحلیل حساسیت های جهانی این گزارش به قدری زیاد است که جهت صرفه جویی در زمان از پرداختن به آن خودداری می کنیم.

و در عین حال موضوع پایان مدت برخورداری از معافیت مالیاتی و همچنین زنجیره تامین خوراک این واحد پتروشیمی بر مبنای نرخ ارز جدید از دیگر مواردی است که باید مورد تامل قرار گیرد.

اما در آخر سوالی که می بایست از مسئولین فرابورس و سازمان بورس پرسید این است که چرا شرکتی که هر سهم آن در حالت خرده فروشی و نه برای عرضه اولیه، 1217 ریال ارزشگذاری شده است می بایست در قیمت های 1650 تا 1700 ریال به سرمایه گذاران بازار سرمایه فروخته شود؟
ارزش واقعی شرکت جهت خرید 120 تومن هستش
 

فردوسی قدیم

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
صبا تامین داره تاپیکو میفروشه برای حمایت از این سهم......
احتیاجی نیست واسه حمایت تاپیکو بفروشه!!! اولا انقدر منابع مالی ریالی و دلاری دارن که حمایت از شغیدر براشون چوس مثقال هم نمیشه..!
کافیه همون پولی رو که از فروش سهم در عرضه اولیه بدست آوردن رو برای حنایت از شغدیر هزینه کنه....
از اون حرفها زدی ها.... آخه گودرز چه ربطی به شقایق داره!
 

arsenal2009

Good Member
کاربر فعال
وجود خریداران قوی در برابر سیل عرضه های حقوقی کاملا مشخص بود و میشه به ادامه دار بودن مثبت 5 ها امیدوار بود. در روزی که صنعت پتروشیمی صف فروش بود شغدیر معاملات خوبی داشت.
 

arsenal2009

Good Member
کاربر فعال
تعداد خریدار 2222 نفر در مقابل 17000 فروشنده. تقریبا تعداد فروشندگان 8 برابر خریداران بوده است .
خروج خریداران خرد روز عرضه اولیه طی این دو روز صورت گرفته و خریداران جدید وارد سهم شده اند.
 

محمدرضا 87

Very Good Member
کاربر فعال
امروز اگر خوب منفی بشه من میخرم.
به نظر فعلا بازی بازار رو عرضه اولیه ها باشه.
 

hassan_khosro

Very Good Member
کاربر فعال
با سلام و احترام
امسال شرکت نزدیک 500 میلیارد فروش خواهد داشت
 

mahdi-r

Very Good Member
کاربر فعال
متهم اصلی پرونده واردات خودروها فرار نکند / چرا نام شرکت «راهبر» حذف شد؟
✍داوود حشمتی
امتداد - گروه سیاسی:‌ بیش از یک ماه است که کشور درگیر پرونده‌ واردات غیرقانونی خودروهایی است که تاکنون نه حتی تعدادش به روشنی مشخص شده و نه اشخاص درگیر در این فساد. ابعاد ماجرا دو قوه از قوای نظام را درگیر کرده، با این حال بیم آن می‌رود که بخش مهمی از این تخلف نادیده گرفته شود. آنهم به بهانه «هک»‌ شدن سایت وزارت صنعت و معدن. درحالی که اساسا متولی حفاظت از این سایت خود یکی از متهمان است که نام آن برده نمی‌شود.
روز دوشنبه آیت‌الله آملی لاریجانی خبر از بازداشت و ممنوع‌الخروجی برخی از مدیران وزارت صنعت معدن و تجارت داد،این خبر به سرعت گسترش پیدا کرد، اما نکته عجیب آنجاست که در میان کسانی که دستگیر شدند، نامی از کارشناسان شرکت پشتیبانی‌کننده سایت ثبت سفارشات، دیده نمی‌شود. آیت‌الله آملی گفته بود: «در جریان تحقیقات صورت گرفته، برخی از مدیران و مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت در ارتباط با این پرونده، ممنوع الخروج، احضار و بازجویی شده اند و بررسی ها همچنان ادامه دارد. علاوه بر این، مدیران برخی شرکت های واردکننده خودرو احضار شده اند و پرونده آنان نیز در مرحله تحقیقات است.»
اولین‌بار این خبر را سراج رئیس سازمان بازرسی کشور اعلام کرد و از «هک شدن» سایت وزارت صنعت، و ثبت سفارش خودرو به صورت غیرقانونی خبر داد. اما این وزارتخانه «هک» شدن سایت را رد کرد. آن روزها هیچ کس نفهمید (و وزارت صنعت در روشن شدن آن کوتاهی کرد) که معنای «هک نشدن» سایت را توضیح دهد.
معنای آن این بود که حافظان سایت در را برای ثبت‌کنندگان سفارش باز گذاشته‌ بودند و هیچ هک شدنی در کار نبود. بی‌شک بخشی از این تخلف به کارکنانی در وزارت صنایع باز می‌گردد که دولت پیش از قوه قضائیه باید با آنها برخورد کند. بخش دیگر واردکنندگان سودجویی هستند که این فساد را پدید آوردند. اما بخش مهم و اصلی نباید در لابه‌لای برخورد کارکنان دولت و واردکنندگان مخفی شده و از پیگرد و برخورد فرار کند.
برای شناخت این بخش از فساد به روزنامه ایران می‌توان اشاره کرد که روز 23 تیرماه با معاون وزیرصنعت و معدن مصاحبه‌ای انجام داد و در آن به ابعاد این فساد و نقش شرکت پشتیبانی‌کننده سایت ثبت سفارشات اشاره کرد. حسن روحانی نیز در گزارش خود به مردم به وجود این بخش در فساد واردات خودرو اشاره کرده و نوشته بود: «گروه های اصلی درگیر در تخلفات ثبت سفارش خودرو شامل برخی کارکنان وزارت صمت، تعدادی از وارد کنندگان خودرو و چند نفر از کارشناسان شرکت رایانه ای طرف قرارداد برای پشتیبانی از سامانه ثبت سفارش معرفی شده‌اند.»‌
سئوال این است که چرا در معرفی برخورد شوندگان که از سوی رئیس دستگاه قضا مطرح شده نام «کارشناسان شرکت رایانه‌ای طرف قرارداد برای پشتیبانی سامانه ثبت سفارش» ذکر نشده است؟ روزنامه ایران نام شرکت را در لابه‌لای گزارش خود منتشر کرده و نوشته بود: «شرکتی که ثبت سفارش واردات خودرو را انجام می‌دهد حدود دو دهه است که در زمینه ثبت سفارش خودرو فعال است. شرکت راهبر از زیرمجموعه‌های شرکت سرمایه‌گذاری غدیر در این سال‌ها مدیریت سایت ثبت سفارش خودرو را برعهده داشته است. شرکت سرمایه‌گذاری غدیر در اکثر فعالیت‌های صنعتی کشور حضور پررنگی دارد. یکی از زیر مجموعه‌های این هلدینگ، شرکت راهبر است که خدمات انفورماتیک ارائه می‌کند.»
جالب‌تر اینکه بدانیم در سایت این مجموعه اهم طرح‌هایی که توسط این شرکت صورت می‌گیرد آمده است که اکثر آنها به وزارت صنعت، معدن و تجارت ختم می‌شود. اما هیچ حرفی از سایت ثبت سفارش خودرو به میان نیامده است.
 

شامخ

Very Good Member
کاربر فعال
کسی میدونه علت چیه؟ در حالی که کمترین قیمت امروز 2051 بود من اردر خرید رو 2041 گذاشتم یه مقدار خرید شد ولی کمترین قیمت 2051 هست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
http://uupload.ir/files/xo1y_at.png
 
بالا