شصفها ( پتروشیمی اصفهان )

baran

Well-Known Member
کاربر فعال
سهام گروه ماهور اسپادانا ( ۷۶ میلیون سهم) درتوقیف بانک توسعه صادرات میباشد و بانک توسعه صادرات مجوز فروش این تعداد سهام را فعلا ندارد

ثامن

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
بنده پیشنهادی دارم نمیدونم تا چه اندازه قابل انجام هست ..
الان شرکت حدود ۵۰۰ میلیارد به شپنا بابت بدهی وخسارت تاخیر بدهکار هست ... از طرفی ارزش سهام گروه ریخته گران هم تقریبا همین مقدار در بازار قیمت دارد ..
و از طرف دیگر هم شرکت به دنبال جذب خریدار جهت فروش سهام ریخته گران پس از ابلاغ رای و اجرایی شدن حکم دادگاه ..
خب میشه مذاکراتی انجام داد که شپنا در صورت تمایل به جای دریافت این بدهی (که به این زودی هم بهش نخواهد رسید)
سهام این گروه رو بخره و طلبش صفر بشه و بشه سهامدارعمده شصفها... ریسک تامین خوراک هم به حداقل میرسه و شپنا هوای این شرکت همسایه رو بیشتر خواهد داشت ..
یکی از گزینه های خرید شپنااست چون بابت طلبش تهاتر میشه
برای چندمین بار عرض میکنم اگر پول نقد جلوی شپنا گذاشته شود فرع قابل چشم پوشی است <بگفته قوه قضائیه>چنانکه ماهم ببهره طلب از ریخته گران نمیرسیم
ماهان مشکلش برای همیشه تا چند ماه دیگه حل خواهد شد وانها بشدت بافزایش سرمایه برای بالا رفتن دارایی خود نیاز مند هستنداگر امیدی به نگهداشتن سهم خود داشتند دنبال افزایش سرمایه نبودندکه دارایی شرکت بروز شود شاید برای شما جالب باشد ماهانیها بخود من گفتند چرا در افزایش فقط زمین را اورده اید وماشین الات نیست من گفتم شما صورتهای مالی را امضاء کنید ان راهم ما تکلیف میکنیم دسترسی به ریخته گران در زندان میسر نشد وارد ریز مسائل نمیشوم
نماد باز میشود وشما مخیر بفروش هستید توصیه حقیر عدم فروش وصبوری است
مدیریت مجمع با صندوق بود نه با ماهان این اولین شکست برای ماهان محسوب میشود

آخرین ویرایش:

دلداده

Well-Known Member
کاربر فعال
در این مدتی که سهم بسته بوده بازار پایه رشد خیلی خوبی داشته
امیدوارم این عقب افتادگی به زودی جبران بشه

شهریار۱۱۰

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
با سلام
طبق اطلاعات کسب شده،
علی‌رغم برخی مسائل پیش روی تجدید ارزیابی داراییهای شصفها (از جمله عدم تصویب صورتهای مالی و عدم اظهار نظر حسابرس)، بدلیل شرایط خاص و وضعیت سهامدار عمده، مذاکراتی در این خصوص با سازمان بورس در حال انجام است تا مجوز سازمان در این خصوص صادر گردد

دلداده

Well-Known Member
کاربر فعال
با سلام
طبق اطلاعات کسب شده،
علی‌رغم برخی مسائل پیش روی تجدید ارزیابی داراییهای شصفها (از جمله عدم تصویب صورتهای مالی و عدم اظهار نظر حسابرس)، بدلیل شرایط خاص و وضعیت سهامدار عمده، مذاکراتی در این خصوص با سازمان بورس در حال انجام است تا مجوز سازمان در این خصوص صادر گردد
عاشقتونم شهریار.... دیگه چه سهمی دارید بیام همونو بخرم؟

dashty

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام ضمن تشکر از اطلاع رسانی دوستان بنظر میرسه بخاطر بحث واگذاری و تهاتر بدهی ریخته گران قیمت سهم را بالا ببرند بنابراین بازگشایی خوب و روند رو به رشدی را باید شاهد باشیم

شهریار۱۱۰

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
بله
اتفاقا بانک توسعه صادرات در همین روزها قصد آگهی عرضه ۲۵ درصدی شصفها را داشته است که گویا مجموعه ماهور اسپادانا مانع آن شده است.
ظاهرا مجموعه اسپادانا به هر ترتیب خواهان افزایش قیمت سهم هستند.

amir2013

Well-Known Member
کاربر فعال
دوستان گرامی بنده پیگیری کردم از فرابورس درباره بازگشایی شصفها .. پاسخ رو نقل قول میکنم :

"احتراما به استحضار میرساند بازگشایی نماد معاملاتی شصفها پس از ارسال تصمیمات مجمع به انضمام صورتجلسه مجمع و شفاف سازی شرکت پتروشیمی اصفهان در خصوص برنامه افزایش سرمایه در سامانه کدال امکان پذیر است ."

شهریار۱۱۰

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
امروز با یکی از مدیران بانک توسعه صادرات در خصوص ۷۲ میلیون سهم وثیقه شصفها صحبت می‌کردم

خلاصه صحبت ها ۲ مطلب زیر بود:

۱.نهایتا تا دو ماه دیگر و به محض ابلاغ حکم، سهام به مزایده گذاشته خواهد شد
و ۲. خیلی از مجموعه‌های بزرگ مثل هلدینگ فارس، شپنا، و صندوق و حتی خود مجموعه ماهان... خریدار این سهم هستند
اما به احتمال زیاد سهم را به وصندوق بدهند

ثامن

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
سال پیش مدیریت مجمع با صندوق نبوده و امسال اولین سالی بوده که مدیریت مجمع با صندوق شد؟
بله درسته. پارسال مدیریت با ماهان بود باشخصی بنام افتخاری امسال مدیریت با صندوق بود

آقای/ خانم محمد مهدي انتشاري به‌عنوان رئیس مجمع .

آقای/ خانم عبدعلي ارندي فروشاني به‌عنوان ناظرمجمع .

آقای/ خانم محمدرضا غريبي به‌عنوان ناظرمجمع .

آقای/ خانم محمدنادر خمجاني به‌عنوان منشی مجمع .
1و4 از صندوق 2و3 از ماهان

amir2013

Well-Known Member
کاربر فعال
◇ امیدواریم رایزنی ها با سازمان بورس در مورد مجوز افزایش سرمایه به نتیجه برسه و شاهد شفاف سازی مثبت و امیدوار کننده ای از شرکت روی کدال باشیم ...

◇ همچنان منتظر ابلاغ حکم هستیم تا مزایده 25 درصد از سهام شرکت انجام و مابقی سهام گروه ریخته گران هم زودتر تکلیفش مشخص بشه ..

◇باید دید آیا در گزارش شش ماهه هم صورت های مالی توسط حسابرس رد خواهد شد یا تدبیری در این خصوص اندیشیده شده ..

◇از نظر عملیاتی تولید و فروش به نظر میرسه خوب و قابل قبول بوده تا به اینجا ..چالش هایی در خصوص کاهش نرخ دلار .. کاهش نرخ های محصولات در پی کاهش قیمت نفت و نرخ خوراک و حاشیه سود وجود داره باید دید استراتژی شرکت چگونه خواهد بود .

◇ قیمت خیلی از سهامی که در بازار پایه حضور دارند و بعضا اصلا تولید وفروش خاصی هم ندارند و سودسازی رو سالهاست فراموش کردند به طرز عجیبی بالا رفته ولی معدود سهامی مثل شصفها وجود دارند که با وجود همه پیشرفت های عملیاتی و غیرعملیاتی و مالکیتی از این رشد محروم ماندند و نسبت به باقی پتروشیمی ها عقب هست چه برسد به سهام بازار پایه .

آخرین ویرایش:
بالا