شصفها ( پتروشیمی اصفهان )

فرید دوران

New Member
عضو تازه
اصلی ترین و کلیدی ترین مساله یک شرکت تولیدی مساله تولیده که خوشبختانه داره به خوبی پیش میره. تولید اگه روبراه باشه سهم شرکت تولیدی رو به پیشرفت خواهد بود. ممنون از جناب ثامن و شهریار که روی این مساله کلیدی تاکید کردند. خبر مزایده بلوک سهام ریخته گران که بیرون بیاد درخت صبر سهامداران میوه های شیرینی خواهد داد

دلداده

Well-Known Member
کاربر فعال
با این حساب بازگشایی نماد نبایستی کمتر از ۴۰۰۰ تومان باشه
اگر بنا به اجرای خبرهای چند ماه اینده (مزایده سهام ریخته گران، افزایش سرمایه و ...) و وضعیت تولید و فروش و ... باشه میشه چند خبر مثبت و باید ببینیم بازار کی به استقبالش میره
سهامداری در شصفها میتونه چند صد درصد بازدهی در کمتر از یک سال داشته باشه

Saeedmodi

Member
کاربر فعال
عضو تازه
من دوباره ترازنامه رو نگاه کردم و متوجه شدم طلب پالایشگاه (شپنا) از پتروشیمی 280 میلیارد تومن زده شده است، در حالی که هم توی مجمع بحث تاخیر و بهره ی این طلب مطرح شد و هم آقای همسفر بیان کردند که طلب پالایشگاه شامل 240 میلیارد خسارت تاخیر هم می شود. یعنی باید توی ترازنامه عدد بالای 500 میلیارد تومن قرار میگرفت. توی ترازنامه پالایشگاه اصفهان هم به خسارت تاخیر این مبلغ اشاره نشده است. آیا پتروشیمی میتواند خسارت طلب تاخیر تادیه پالایشگاه رو نپردازد و فقط اصل مبلغ یعنی 280 میلیارد تومن رو مبنا قرار بدهد؟

parneya

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوستان نگران از مجمع : فروش 4 ماهه پتروشیمی اصفهان با اورهال چند هفته ای فوق العاده عالی

patos

Well-Known Member
کاربر فعال
من دوباره ترازنامه رو نگاه کردم و متوجه شدم طلب پالایشگاه (شپنا) از پتروشیمی 280 میلیارد تومن زده شده است، در حالی که هم توی مجمع بحث تاخیر و بهره ی این طلب مطرح شد و هم آقای همسفر بیان کردند که طلب پالایشگاه شامل 240 میلیارد خسارت تاخیر هم می شود. یعنی باید توی ترازنامه عدد بالای 500 میلیارد تومن قرار میگرفت. توی ترازنامه پالایشگاه اصفهان هم به خسارت تاخیر این مبلغ اشاره نشده است. آیا پتروشیمی میتواند خسارت طلب تاخیر تادیه پالایشگاه رو نپردازد و فقط اصل مبلغ یعنی 280 میلیارد تومن رو مبنا قرار بدهد؟
بدهی به پالایشگاه 234 میلیارد تومان است که ثبت هم شده و جرایم حدود 216میلیارد تا تاریخ بهمن92
حالا یه مقطعی چند سال پیش اومدن میانجیگری کردن گفتن یه مبلغی را به پالایش بدید مابقی هم قسطی و جرایم را هم فراموش کنید منتها شرکت پول نداست ریخته گران هم پولی نداد.
همانطور که ما سهامداران پتروشیمی پیگیر طلب و جرایم از ریخته گران هستیم وحق خود میدونیم خب سهامداران پالایشگاه هم دنبال طلب و جرایم دیر کرد خودشونن
دیگه وجدان خودتون کسی 5-6سال پیش از شما پولی ببره به همون اصلش راضی میشید ویا دنبال جرایم هم میرید
از نظر قانونی و دادگاه هم وقتی قاضی چندین ماه رو پرونده ای کار میکنه و میگه سهوا اشتباه شده پس شاید سهوا اشتباه کنن و جرایم پالایش را هم ببخشن

5. بر اساس برگ اجرائيه شعبه 20 دادگاه تجديد نظر اصفهان، شرکت پتروشيمي اصفهان به دليل عدم پرداخت مطالبات شرکت پالايش نفت اصفهان محکوم به پرداخت مبلغ 340ر2 ميليارد ريال بابت اصل بدهي (ثبت شده در دفاتر) و مبلغ 158ر2 ميليارد ريال بابت خسارت ديرکرد، هزينه هاي دادرسي، حق الوکاله و حق الزحمه کارشناسي تا تاريخ 7 بهمن ماه 1392 گرديده و به موجب رأي بدوي و تجديد نظر، دادنامه تنظيمي در خصوص دعوي متقابل شرکت به طرفيت شرکت پالايش نفت اصفهان مبني بر مطالبه خسارت تعطيلي 2 تا 4 ماهه کارخانه
به علت قطع و عدم تأمين خوراک، حکم بر بي‎حقي شرکت پتروشيمي اصفهان صادر شده است.(موضوع يادداشتهاي توضيحي 1-11 و 1-3-30 صورتهاي مالي) همچنين بر اساس آخرين رأي محاکم قضايي، ده مخزن واقع در منطقه ويژه اقتصادي ماهشهر و زمين و مستحدثات شرکت اصلي در اصفهان در قبال بدهي مزبور ، توقيف گرديده است. با توجه به مراتب فوق و عدم دسترسي به اطلاعات کافي، در خصوص مبلغ نهايي بدهي قابل پرداخت بشرح فوق و نحوه تسويه آن، تعيين آثار مورد لزوم از اين بابت بر صورتهاي مالي، براي اين مؤسسه امکان‎پذير نمي‎باشد.

آخرین ویرایش:

parneya

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی فروش 4 ماهه رقمی معادل 490 تا 500 میلیارد تومان ( به اندازه 6 ماهه سال قبل )

دلداده

Well-Known Member
کاربر فعال
من متوجه نشدم . الان سود 97 به کیا تعلق میگیره؟ مجمع دوباره برگزار میشه؟

مرتضی21

Active Member
کاربر فعال
من متوجه نشدم . الان سود 97 به کیا تعلق میگیره؟ مجمع دوباره برگزار میشه؟
فکر می کنم در حساب های شرکت می ماند تا اینکه در مجمع بعدی که به تایید سهامداران وحسابرس میرسد تکلیف آن روشن شود البته به این نکته هم باید توجه داشت که خود این پول می تواند برای شرکت درآمدزا باشد (البته بستگی به تدبیر مدیران شرکت دارد).

دلداده

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام پیشاپیش عید قربان مبارک . دعای عرفه یادمان کنید...
قبل بازگشایی خبری گزارشی چیزی نمیاد کدال؟

meysam2020

Well-Known Member
کاربر فعال
سود انباشته ته حساب کوتاه مدت هم ک بمونه و سود ماه شمار ۱۰ درصد بخوره!
16 میلیارد تومن بهش سود تعلق میگیره!

و ۵۳ تومان به سود ۹۸ اضافه میشه!

اگه اخزا بخرن تا ۱۱۰ تومن هم به سود ۹۸ اضافه میکنه!

ما ک دیگه قیدشو زدیم..نگه میداریم تا افزایش سرمایه ۵۰۰ الی۱۰۰۰ درصدی بزنه.

شرکتی که ۳۰ میلیارد سرمایشه

تا پایان سال ۹۷: ۱۶۴ میلیارد سود انباشته ته حسابشه

یعنی سهمی ۵۴۰ تومن حدودا

تا پایان سال ۹۷!

---

سه ما اول هم ۶۰ میلیارد اضافه شده

یعنی تا اخر خرداد ۹۸: ۲۲۴ میلیارد تومان پول ته حساب شرکته! یعنی حدودا سهمی ۷۵۰ تومان فقط وجه نقد!

--

الان سفاسی ارزش بازار ۴۰۰ میلیارد داره...شرکتی ک در سه ماهه دو.میلیارد فروش داشته...گردش چند روز معاملات من...خخخ

++++

ب نظرم ک. خ. کسی سهام پترو اصفهان رو بفروشه(-:

شده ده سال نگه داره...(-:

قطعا شصفها میتونه راحت ۵۰۰ الی۱۰۰۰ درصد افزایش سرمایه بزنه

آخرین ویرایش:

Saeedmodi

Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوستان راجع به سودسازی سهم صحبت میکنند. از تعداد طبقات و واحدهای پنت هاس آن می گویند ولی ترازنامه چی! آیا نگاهی به زیر بنای این ساختمان کرده اید؟ استحکام این بنا زیر سوال است. اینکه کارگران شرکت و پیمانکاران در ارتفاعات ساختمان در حال کار هستند از نظر من تا به الان چیزی شبیه به معجزه بوده است. هر روز وقتی به ترازنامه ی زشت شرکت فکر میکنم می ترسم. فکر کنم خواسته ی همه ی سهامداران شرکت این باشد که این زشتی چندین ساله که مثل یک زخم چرکین شده این روزها دیده شود. پنهان کردن و نادیدن آن انفعال ایجاد میکند.

سهامدارخرد

Well-Known Member
کاربر فعال
دوستان راجع به سودسازی سهم صحبت میکنند. از تعداد طبقات و واحدهای پنت هاس آن می گویند ولی ترازنامه چی! آیا نگاهی به زیر بنای این ساختمان کرده اید؟ استحکام این بنا زیر سوال است. اینکه کارگران شرکت و پیمانکاران در ارتفاعات ساختمان در حال کار هستند از نظر من تا به الان چیزی شبیه به معجزه بوده است. هر روز وقتی به ترازنامه ی زشت شرکت فکر میکنم می ترسم. فکر کنم خواسته ی همه ی سهامداران شرکت این باشد که این زشتی چندین ساله که مثل یک زخم چرکین شده این روزها دیده شود. پنهان کردن و نادیدن آن انفعال ایجاد میکند.
جناب میشه بیشتر توضیح بدی
واضح علمی و مستند

Saeedmodi

Member
کاربر فعال
عضو تازه
جناب میشه بیشتر توضیح بدی
واضح علمی و مستند
خب الان یک طرف دارایی های شرکت هست که طلب از فونیکس و دبی لینک و ماهان هست (که معلوم هم نیست که ریختگران آیا میتونه این مقدار رو پس بده یا نه) و یک طرف بدهی های شرکت به پالایشگاه اصفهان و وام یورویی. توی مجمع نماینده های ریختگران که صورت های مالی رو امضا نکردند چون کلا این صورت های مالی رو فکر کنم قبول ندارند. نمی دونم چی تو ذهنشون هست و تا کی قرار هست حرف آخر رو توی پتروشیمی بزنند ولی اینایی که من دیدم بدهی های پتروشیمی رو میخواهند با سودسازی خود شرکت پرداخت کنند و طلب های اون رو هم تا جایی که ممکنه از زیرش در برند. مدیرعامل شرکت آقای ترکان میگفت ما وکیل گرفتیم برای این موضوع بعد آقایون نماینده های ماهان ما رو مواخذه میکنند که چرا وکیل گرفتید و حق این کار رو ندارید. این که میگید واضح علمی و مستند بگم من متوجه نشدم منظورتون چیه. سواد آنچنانی ندارم که از حسابداری علمی و مسائل حقوقی بزرگ این شرکت سر در بیاورم و فقط بخاطر پول سعی کردم هر روز یک چیز جدید راجع به سهام و سرمایه گذاری یاد بگیرم و کل اطلاعات در کدال به صورت گزارش قرار داده شده است. یک جایی آقای ثامن گفتن هرچه مشکلات و مسائل سخت تری رو حل کنید جایزه های بزرگتری رو کسب میکنید. اما به تازگی یک جا هم از وارن بافت خواندم که میگفت: «من و چارلی بعد از مدت ها متوجه شدیم که هنوز یاد نگرفتیم که مشکلات سخت کسب و کارها را حل کنیم، چیزی که ما یاد گرفتیم این است که از آنها دوری کنیم.»

می دانم که قیمت سهم ارزان است، شاید بیشتر از بدترین سناریوها قیمت پایین باشد. ولی در مجمع اصلا تصورش را نمیکردم که سکان پتروشیمی هنوز در دستان کسی باشد که خود مصبب این همه مشکلات بوده است. دوستان در این تاپیک همه از خلع ید ریختگران و سر بریدن آن صحبت کرده اند ولی در مجمع پادشاه همین گاو مرده بود.

سيسكو

Active Member
کاربر فعال
ترازنامه شرکت خیلی هم عالی است و حتی اگر مطالبات سوخت شود با سود امسال و پارسال تهاتر می شود

ولی اگر سهام ریخته گران توقیف شود بیاید بجای مطالبات درترازنامه
افزایش از تجدید ارزیابی چند هزار درصدی و سود پارسال و سود ۱۲۰۰ امسال در شرکت بیاید فقط انتهای امسال وجه نقد و موجودی مواد کالای شرکت از ارزش بازارش بالاتر خواهد بود

بازدهی عجیبی در انتظار سهمه بخرید و فراموشش کنید

amir2013

Well-Known Member
کاربر فعال
بنده پیشنهادی دارم نمیدونم تا چه اندازه قابل انجام هست ..
الان شرکت حدود ۵۰۰ میلیارد به شپنا بابت بدهی وخسارت تاخیر بدهکار هست ... از طرفی ارزش سهام گروه ریخته گران هم تقریبا همین مقدار در بازار قیمت دارد ..
و از طرف دیگر هم شرکت به دنبال جذب خریدار جهت فروش سهام ریخته گران پس از ابلاغ رای و اجرایی شدن حکم دادگاه ..
خب میشه مذاکراتی انجام داد که شپنا در صورت تمایل به جای دریافت این بدهی (که به این زودی هم بهش نخواهد رسید)
سهام این گروه رو بخره و طلبش صفر بشه و بشه سهامدارعمده شصفها... ریسک تامین خوراک هم به حداقل میرسه و شپنا هوای این شرکت همسایه رو بیشتر خواهد داشت ..

سهامدارخرد

Well-Known Member
کاربر فعال
طلب شرکت از گروه ماهان حداقل ۳برابر طلب پالایشگاه از پتروشیمی میباشد
پس بقیه بدهی گروه ریخته گران چه میشود

مجید خالقی

Well-Known Member
کاربر فعال
بنده پیشنهادی دارم نمیدونم تا چه اندازه قابل انجام هست ..
الان شرکت حدود ۵۰۰ میلیارد به شپنا بابت بدهی وخسارت تاخیر بدهکار هست ... از طرفی ارزش سهام گروه ریخته گران هم تقریبا همین مقدار در بازار قیمت دارد ..
و از طرف دیگر هم شرکت به دنبال جذب خریدار جهت فروش سهام ریخته گران پس از ابلاغ رای و اجرایی شدن حکم دادگاه ..
خب میشه مذاکراتی انجام داد که شپنا در صورت تمایل به جای دریافت این بدهی (که به این زودی هم بهش نخواهد رسید)
سهام این گروه رو بخره و طلبش صفر بشه و بشه سهامدارعمده شصفها... ریسک تامین خوراک هم به حداقل میرسه و شپنا هوای این شرکت همسایه رو بیشتر خواهد داشت ..
شپنا تو فکر خرید شیرانه، در صورت خرید شیران بهش اجازه داده نمیشه که شصفها رو هم تملک کنه

بالا