شصفها ( پتروشیمی اصفهان )

ساوین

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
مدیران شرکت نباید اطلاعات و قبل از افشای آن در کدال در اختیار هیچ کسی قرار بدن.

دلداده

Well-Known Member
کاربر فعال
مثل خیلی از سهام برخی اخبار درز می کنه.
به نظرم اعلامش برای سهامدار بلندمدت فرقی نمیکنه چون سهم رشدش رو میبینه.
بالاخره الان داره درجا میزنه وقتی تعدیل بیاد با بسته و باز شدن گپش رو پر میکنه.
سال گذشته از این سهم جهش بالای 50 درصد دیدیم.

Survivor

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
مدیران شرکت نباید اطلاعات و قبل از افشای آن در کدال در اختیار هیچ کسی قرار بدن.

جناب ساوین عزیز زود قضاوت نکنید

کسی که واقعا سهامدار شصفهاست با یه دو دو تا چهارتا میتونه به این نتیجه برسه که سود شصفها حداقل 850 و حداکثر 1150 تومنه

خب گزارش تولید و فروش شرکت هم در کدال هست هم سایت شرکت

اتفاقا این نکته خوبیه که قبل از اینکه گزارش شرکت بیاد سهامدار از قبل سود شرکت رو تحلیل کرده باشه

اتفاقا مدیران شصفها نشون دادن که خیرشون به کسی نمیرسه

این تصور شما کاملا اشتباهه

اگه مدیران شصفها اطلاعات میدن بیرون چرا نمیگن پرونده ریخته گران در چه مرحله ایست؟ چرا راجع به ریالی کردن وامهای ارزی چیزی نمیگن؟
چرا نمیان بگن که تجدیداریابی در چه مرحله ایه؟

خب شصفها داراییهاش به سال 1370 ارزشگذاری شده.
این کوچکترین حق ماست که مدیران شرکت اعلام کنند درصد افزایش سرمایه چقدره؟

بله نمیگن

میدونی چرا؟

چون سرمایه شرکت 30 میلیارد تومنه و ارزش داراییهای شرکت بالای 5 هزار میلیارد تومنه
یعنی این شرکت میتونه 17هزار درصد افزای سرمایه بده

بله 17 هزار درصد

پس کمی واقع بین باشیم

دلداده

Well-Known Member
کاربر فعال
به نظر من تنها دلیل در جازدن چند روزه سهم خریدن سهم به قیمت پایین تر است.
با عرضه حقوقی در این قیمت ها خیال میکنند 10 تا 20 درصد میشه پایین تر خرید که به نظرم ریسک زیادی دارد و هر لحظه ممکن است خبرهایی از سهم بیاید.
با این حال در این بازار مقاومت خیلی خوبی کرده ولی نتیجه گرفتم بهترین کار صبر هست اون هم نه یک سال بلکه فعلا تا مجمع باید سهم رو نگه داشت

ساوین

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
جناب ساوین عزیز زود قضاوت نکنید

کسی که واقعا سهامدار شصفهاست با یه دو دو تا چهارتا میتونه به این نتیجه برسه که سود شصفها حداقل 850 و حداکثر 1150 تومنه

خب گزارش تولید و فروش شرکت هم در کدال هست هم سایت شرکت

اتفاقا این نکته خوبیه که قبل از اینکه گزارش شرکت بیاد سهامدار از قبل سود شرکت رو تحلیل کرده باشه

اتفاقا مدیران شصفها نشون دادن که خیرشون به کسی نمیرسه

این تصور شما کاملا اشتباهه

اگه مدیران شصفها اطلاعات میدن بیرون چرا نمیگن پرونده ریخته گران در چه مرحله ایست؟ چرا راجع به ریالی کردن وامهای ارزی چیزی نمیگن؟
چرا نمیان بگن که تجدیداریابی در چه مرحله ایه؟

خب شصفها داراییهاش به سال 1370 ارزشگذاری شده.
این کوچکترین حق ماست که مدیران شرکت اعلام کنند درصد افزایش سرمایه چقدره؟

بله نمیگن

میدونی چرا؟

چون سرمایه شرکت 30 میلیارد تومنه و ارزش داراییهای شرکت بالای 5 هزار میلیارد تومنه
یعنی این شرکت میتونه 17هزار درصد افزای سرمایه بده

بله 17 هزار درصد

پس کمی واقع بین باشیم
ما قبلا هم این مشکل و داشتیم قبل از اینکه اطلاعات بیاد روی کدال بعضی از دوستان بواسطه ارتباطباتی که با مدیران شرکت داستن اطلاعات و افشا می کردن به نوعی اون اطلاعات پیش خور می شد به نظرم متاسفانه این دفعه هم تعدیل فوق العاده سهم پیشخور شد. حالا حالاهاسهم در قیمت های فعلی در جا می زنه همون طوری که در چند ماه در ۲۲۰۰در جا زد

marjani

New Member
کاربر فعال
عضو تازه
متاسفانه یکی از بزرگ ترین مشکلات شصفها همین دسترسی رانتی بعضی از دوستان به اطلاعات نهانی می باشد. دو ماه قبل از اینکه گزارش بیاد اطلاعات افشا می کنن وقتی اطلاعات افشا شد دیگه هیچ جذابیتی برای بازار نخواهد داشت.
الان شصفها مطمینا ۹۰۰هم اعلام کنه دیگه برای کسی جذاب نخواهد بود
ما قبلا هم چند بار تذکر دادیم حواهشا از افشای اطلاعات خوداری کنید ولی متاسفانه دوستان رعایت نمی کنن
این سهم نه ماهه ۵۳۰تومان سود محقق کرده اگه دوازده ماهه ۹۰۰اعلام کنه مثل توپ تو بازار صدا به پامی کرد اما الان از هر کسی می پرسی می دونه شصفها چقدر ساخته و چقدر می خواد اعلام کنه و چقدر برای سال دیگه نگه داره.
به نظر من ریسک این سهم اول ریخته گران هسا دوما افشای اطلاعات نهایی توسط مدیران شرکت[/
نظرات من در جهت تعریف و تمجید و یا تخریب شرکت شصفها نیست بلکه تمایل دارم حرکات سهامداران در جهت منافع خودشان کانالیزه شود اگر سهامداری در جهت کاهش و یا افزایش ریسک ریخته گران نمی تواند کاری بکند و طبیعتا ریخته گران هم بدنبال منافع خودش است همان سهامدار میتواند تحلیل های خود را به نحوی ساماندهی نماید که منافع خود و سهامداران دیگر را تامین نماید

ثامن

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
ما قبلا هم این مشکل و داشتیم قبل از اینکه اطلاعات بیاد روی کدال بعضی از دوستان بواسطه ارتباطباتی که با مدیران شرکت داستن اطلاعات و افشا می کردن به نوعی اون اطلاعات پیش خور می شد به نظرم متاسفانه این دفعه هم تعدیل فوق العاده سهم پیشخور شد. حالا حالاهاسهم در قیمت های فعلی در جا می زنه همون طوری که در چند ماه در ۲۲۰۰در جا زد
دوست من سخت در اشتباهی شما فکر میکنی همه دارندگان سهم عضو تالار بورسند اون اقای اصفهانی که سهم زیادی از بازار جمع کرد یک صفحه تالارم نخوانده است .چرا حالا بمیخره چون باندازه ظرفیت پولی خود خریده دیگران هم همینطور . چیزی که دغدغه است اعتماد سازی است ندانستن سود.اعتمااد سازی هم بک شبه اتفاق نمیافتد. ضمنا چرا حرکت شارپی برای سهم مفیده ؟سهم داره راه خودش را بر اساس اطلاعات داده شده میرود ..اعلام پیشبینی سود.سهم را از 2000 به 3000 کشاند در این فاصله کوتاه 50% سود کمی است سهم سهامداران جدید میخواهد واین یک شبه اتفاق نمیافتد

آخرین ویرایش:

ثامن

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
شرکت پتروشیمی اصفهان، همانند سالهای گذشته بمنظور افزایش توان بازاریابی و هوشمندی رقابتی در این نمایشگاه با برپایی غرفه حضور فعال داشت و غرفه شرکت طی چهار روز برگزاری نمایشگاه (۱۱ لغایت ۱۴ اردیبهشت ماه) میزبان صدها نفر از متخصصان صنعت نفت و پتروشیمی ، مشتریان و مسئولان واحدهای مصرف کننده محصولات شرکت بود.

همچنین در طول مدت برگزاری نمایشگاه، جلسات متعددی پیرامون صادرات و فروش محصولات با مشتریان مختلف خارجی و داخلی با حضور آقای ترکان مدیر عامل محترم و مدیران ارشد شرکت در محل غرفه برگزار گردید.

ثامن

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
اگه تحلیل بزنی سهم چند برابر شه حتما سفته بازی کردی،اگه تحلیل بزنی خدایی نکرده سهم بریزه حتما خالی کردی،با حاله نه؟!
اگه تایم بازار مطلب بزنی میگند چرا تایم بازار زدی نتونستیم بخریم،اگه خارج از تایم بازار تحلیل بزنی میگن چرا بعد از بازار تحلیل زدی فردا دیگه نمیشه خرید ... یه لحظه فکر کن خودت اگه بزرگترین کانال تحلیلی رو داشتی چطوری همه رو با هم راضی نگه میداشتی !......گفته دوستمان پایدار

ساوین

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوست من سخت در اشتباهی شما فکر میکنی همه دارندگان سهم عضو تالار بورسند اون اقای اصفهانی که سهم زیادی از بازار جمع کرد یک صفحه تالارم نخوانده است .چرا حالا بمیخره چون باندازه ظرفیت پولی خود خریده دیگران هم همینطور . چیزی که دغدغه است اعتماد سازی است ندانستن سود.اعتمااد سازی هم بک شبه اتفاق نمیافتد. ضمنا چرا حرکت شارپی برای سهم مفیده ؟سهم داره راه خودش را بر اساس اطلاعات داده شده میرود ..اعلام پیشبینی سود.سهم را از 2000 به 3000 کشاند در این فاصله کوتاه 50% سود کمی است سهم سهامداران جدید میخواهد واین یک شبه اتفاق نمیافتد
دقیقا یادمه سهم قبل از گزارش نه ماهه ۲۴۰۰، ۲۵۰۰حتی ۲۷۵۰هم معامله شد اینکه میگی ۵۰درصد رشد کرده به نظرم درست نیست این سهم در بازاری که سهمای بنجل و اشغال بالای صد تا صدو پنجاه درصد بازدهی دادن ۳۰درصد رشد کرده که اصلا با پتانسیل این سهم همخوانی نداره
من نطرم اینه افشا اطلاعات قبل از اینکه روی کدال بیاد باعث پیشخور شدن اون اطلاعات ارزشمند میشه. شک دارید همه منتطر می مونیم تا اطلاعیع بیاد روی کدال تا ببینیم واکنش بازار چیه. این بارها تو یکسال گذشته دیدیم که میگم.

meysam2020

Well-Known Member
کاربر فعال
من خودم ب شخصه سود ۹۰۰ تومنی باورم نمیشه....چون فراتر از تحلیل خودمه(-: این یعنی شرکت کولاک کرده!

یعنی اگه بیاد رو کدال ببینیم قطعا بالاتر میشنم توسیستم..

سود ۹۰۰ تومنی یعنی سهم سه ماه اخر ۳۷۰ تومن سود ساخته!!

یعنی سود امسال ۱۶۰۰ ب بالا در میاد!!

اینجاست ک میگن شنیدن کی بود مانند دیدن (-:

امروز هم کمی اضافه کردم.

یه نظرم اگر سود ۹۰۰ تومنی که دوستان گفتن بیاد رو کدال سهم حرکت میکنه..شک نکنید..

منتها ما ادم هایی هستیم که حتما بایدببینیم تا باور کتیم (-:

آخرین ویرایش:

ساوین

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
من خودم ب شخصه سود ۹۰۰ تومنی باورم نمیشه....چون فراتر از تحلیل خودمه(-: این یعنی شرکت کولاک کرده!

یعنی اگه بیاد رو کدال ببینیم قطعا بالاتر میشنم توسیستم..

سود ۹۰۰ تومنی یعنی سهم سه ماه اخر ۳۷۰ تومن سود ساخته!!

یعنی سود امسال ۱۶۰۰ ب بالا در میاد!!

اینجاست ک میگن شنیدن کی بود مانند دیدن (-:

امروز هم کمی اضافه کردم.

یه نظرم اگر سود ۹۰۰ تومنی که دوستان گفتن بیاد رو کدال سهم حرکت میکنه..شک نکنید..

منتها ما ادم هایی هستیم که حتما بایدببینیم تا باور کتیم (-:
من دقیقا این و می خوام بازار باید تشنه اطلاعات باشه وقتی شرکت فراتر از انتظار تحلیل گر سود اعلام می کنه این شرکت مثل توپ تو بازار صدا می کنه.
من همه غم و همم اینه میگم ترا خدا اطلاعات دو ماه زودتر افشا نکنید تا ارزش اون اطلاعات سوخت نشه.
الان شرکتهای دیگه باید تا دقیقه ۹۰چشمت به کدال باشه تا بفهمی گزارش شرکت چقدر با پیش بینی تحلیلت مطابقت داره اما اینجا متاسفانه دو ماه زودتر گزارش شرکت دهن به دهن می چرخه
من یکسال سهامدار شصفها هستم هر دفعه که گزارش شرکت اومده بازار عکس العمل منفی نشون داده بهش علی رغم اینکه گزارشش هم فوق العاده بوده. چرا چون از قبل همه می دونستن چقدر می خواد اعلام بکنه.

dashty

Well-Known Member
کاربر فعال
من دقیقا این و می خوام بازار باید تشنه اطلاعات باشه وقتی شرکت فراتر از انتظار تحلیل گر سود اعلام می کنه این شرکت مثل توپ تو بازار صدا می کنه.
من همه غم و همم اینه میگم ترا خدا اطلاعات دو ماه زودتر افشا نکنید تا ارزش اون اطلاعات سوخت نشه.
الان شرکتهای دیگه باید تا دقیقه ۹۰چشمت به کدال باشه تا بفهمی گزارش شرکت چقدر با پیش بینی تحلیلت مطابقت داره اما اینجا متاسفانه دو ماه زودتر گزارش شرکت دهن به دهن می چرخه
من یکسال سهامدار شصفها هستم هر دفعه که گزارش شرکت اومده بازار عکس العمل منفی نشون داده بهش علی رغم اینکه گزارشش هم فوق العاده بوده. چرا چون از قبل همه می دونستن چقدر می خواد اعلام بکنه.
سلا
خیلی موافق نیستم
اگر این تاپیک را مرتب تعقیب کرده باشید همیشه گزارش ها فراتر از اخبار و اطلاعاتی بوده که در اینجا نقل شده
این دقیقا در گزارش های شش و نه ماهه مشخص بود امید دارم که دوازده ماهه هم چنین باشه

marjani

New Member
کاربر فعال
عضو تازه
ضمن موافقت با ساوین گرامی : فرض کنید من از عوامل اقای ریخته گران در این تاپیک هستم معلومه بعنوان سهامدار و دلسوز بقیه سهامداران سخن خواهم گفت اما عملا نتیجه گفتار من در جهت منافع کسی خواهد بود که از او دستور می گیرم . روانشناسی بازار اهمیت و روال خود را دارد .

دلداده

Well-Known Member
کاربر فعال
در یک سال گذشته هر وقت گزارش اومده با یک گپ بالا و جهش قیمتی رو برو شدیم. این دفعه هم باید بره بالای 4500 شاید هم بیشتر.
10 روز دیگه این پست رو بالا میارم

ساوین

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
در یک سال گذشته هر وقت گزارش اومده با یک گپ بالا و جهش قیمتی رو برو شدیم. این دفعه هم باید بره بالای 4500 شاید هم بیشتر.
10 روز دیگه این پست رو بالا میارم
اگه این جور باشه نامرد باشم سی درصد سودم به شما ندم. یعنی فاصله سه هزار تا ۴۵۰۰سی درصدش برای شما مثل شیر مادر حلالت.

marjani

New Member
کاربر فعال
عضو تازه
اگه این جور باشه نامرد باشم سی درصد سودم به شما ندم. یعنی فاصله سه هزار تا ۴۵۰۰سی درصدش برای شما مثل شیر مادر حلالت.
آفرین ساوین : افشای اطلاعات قبل از درج در کدال تاثیر مستقیم در قیمت سهم در زمان درج ان اطلاعات در کدال دارد و مانع حرکت اساسی سهم میشود این همه صغری و کبری چیدن دلیل نمیشود که علم روانشناسی بازار را نا دیده بگیریم و شعور را جایگزین شعار کنیم . الله اعلم

meysam2020

Well-Known Member
کاربر فعال
همین تعدادی که الان نشستن نمیشه رو 6000 تومن بشینن برا خرید:D

بالا