شسینا ( صنايع شيميايي سينا )

alifd12000

Well-Known Member
کاربر فعال
بابا تو دیگه کی هستی

مثل برق وباد رنج کشید

تعدادسهامشو رسوند به 870هزارتا

حالا حالاها خریداره

میدونه چی داره میخره

saied.h

Well-Known Member
کاربر فعال
تحلیل سودآوری شسینا. با تحلیل سود سال 97 شرکت حدود 315 تومان و سال 98 حدود 780 تومان خواهد بود
این جدول رو روی چه مبنایی نوشتین؟ عدد سود سال بعد خیلیه
حالا واسه امسال رو درست زدین تا اونجا که حساب کردم
راهنمایی کنین که ما هم اطلاعات بیشتری داشته باشیم

saied.h

Well-Known Member
کاربر فعال
دوستان آیا خبری از افزایش سرمایه شسینا دارید؟ چه آورده چه تجدید ارزیابی ها و اینکه اگه افزایش سرمایه تجدید بخواد بده چند درصد میتونه باشه؟
فکر کنم راحت بالای 2000دردصد باشه الان

ghoghnoos1

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
این جدول رو روی چه مبنایی نوشتین؟ عدد سود سال بعد خیلیه
حالا واسه امسال رو درست زدین تا اونجا که حساب کردم
راهنمایی کنین که ما هم اطلاعات بیشتری داشته باشیم
مفروضات تو جدول مشخصه (ستون فرض)
فقط یه توضیح بدم که شرکت در سال 97 سود تسعیر ارز داشته که باید در ردیف سایر درآمدهای عملیاتی می آورد ولی در قسمت فروش اورده
در ستون اول مقدارش رو مشخص کردم
ولی در ستون دوم مثل شرکت درج کردم که فرقی در سود نداره
شرکت سال بعد ذخیره مشکوک الوصول و جریمه تعزیرات رو نخواهد داشت و فروش نیز بالا خواهد رفت ضمنا بهای 97 زیان ساخت که بهار 98 سود خوبی خواهد ساخت و سود فواره ای زیاد خواهد شد.
اینی که من زدم تازه محتاطانه هستش

آخرین ویرایش:

saied.h

Well-Known Member
کاربر فعال
مفروضات تو جدول مشخصه (ستون فرض)
فقط یه توضیح بدم که شرکت در سال 97 سود تسعیر ارز داشته که باید در ردیف سایر درآمدهای عملیاتی می آورد ولی در قسمت فروش اورده
در ستون اول مقدارش رو مشخص کردم
ولی در ستون دوم مثل شرکت درج کردم که فرقی در سود نداره
شرکت سال بعد ذخیره مشکوک الوصول و جریمه تعزیرات رو نخواهد داشت و فروش نیز بالا خواهد رفت ضمنا بهای 97 زیان ساخت که بهار 98 سود خوبی خواهد ساخت و سود فواره ای زیاد خواهد شد.
اینی که من زدم تازه محتاطانه هستش
یه نوع دیدگاه هست اما 12برابر فروش اسفند شاید به دست نیاد میانگین 12 ماهه رو میگرفتین شاید بهتر بود
و اینکه گزارش هیات مدیره رو واسه سال 96 خوندم همش مینالید درستم میگفت اگه افزایش سرمایه نده شرکت اوضاش بد میشه
افزایش سرمایه اش خوب خواهد بود

ghoghnoos1

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
یه نوع دیدگاه هست اما 12برابر فروش اسفند شاید به دست نیاد میانگین 12 ماهه رو میگرفتین شاید بهتر بود
و اینکه گزارش هیات مدیره رو واسه سال 96 خوندم همش مینالید درستم میگفت اگه افزایش سرمایه نده شرکت اوضاش بد میشه
افزایش سرمایه اش خوب خواهد بود
۶ ماهه ۹۷ رو بخونید
ضمنا با توجه به افزایش نرخ ها مکه در ساا ۹۸ نیز ادامه خواهد داشت به نظر بنده فروش بالاتر از ۱۲ برابر اسفند خواهد بود

ghoghnoos1

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
#شسینا الان خریدار با اکراه میخره. عیبی نداره بزودی این سهم لنگ حجم مبنا خواهد بود. بزودی همین فروشنده ها تو صف التماس عرضه خواهند کرد. کل شرکت 30 میلیون سهمه که نصفش در مالکیت وتوشه هست. از 15 16 میلیون باقی مانده هم 4 میلیون دست درصدی هاست میمونه 11 میلیون که اونم نصفشون مثل امثال ماها فروشنده نیستن. یعنی کل کل کل شناور این شرکت 5 میلیون سهم هم نیست. حواستون جمع باشه که سهمو از دستتون در نیارن. این شرکت از تابستان 97 وارد چرخه سودسازی شده و این چرخه حداقل تا آخر سال 99 ادامه پیدا خواهد کرد و در این مدت ارزش بازار شرکت احتمالا بیش از 6 7 برابر خواهد شد. یا حق

kavir1111

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
با این خبر تجدید ارزیابی به احتمال زیاد شسینا هم تجدید ارزیابی میده شرکت قبلا پیگیر ان بود حتی کاراشم انجام داده بود منتهی خورد به قانون لغو تجدید ارزیابی حالا که این قانون دوباره داره میاد حتما شرکت هم یه تجدید ارزیابی سنگین میده

saied.h

Well-Known Member
کاربر فعال
با این خبر تجدید ارزیابی به احتمال زیاد شسینا هم تجدید ارزیابی میده شرکت قبلا پیگیر ان بود حتی کاراشم انجام داده بود منتهی خورد به قانون لغو تجدید ارزیابی حالا که این قانون دوباره داره میاد حتما شرکت هم یه تجدید ارزیابی سنگین میده
باید بده فقط بدیش اینه دارایی خاصی نداره
1000یا2000 درصد تجدید بده 500%آورده اون وقت سهم میترکه

saied.h

Well-Known Member
کاربر فعال
گزارش فروردین اومد چندان جالب نبود اما بدم نبود برای فروردین

باتوسای

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
سال 93 برآورد کردن که این شرکت به ازای هرسهم 7000تومان دارائی داردوخواستند 5000درصد ازمحل تجدیدارزیابی دارائی ها افزایش سرمایه بزنند ولی نشد.......
آن موقع دلار 3000تومان بود ولی الان که دلار 15000تومان شده دارائی شرکت به ازای هرسهم 5 برابر شده است یعنی 35000تومان فقط به ازای هرسهم دارائی داره .....
دیدید که قندشیرین چگونه حرکت کرد..............................................ارزش این سهم خیلی بالاست وقیمت امروز سهم 2500تومانه ؟؟؟؟؟؟

باتوسای

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
ارزش بازار پدرخش 4 برابر ارزش شسینا شده است ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خودتان قضاوت کنید

باتوسای

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
سرمایه معدنی دماوند وشسینا باهم برابر است
معدنی دماوند با30تومان سود قیمت سهمش 5000تومان ولی شسینا با 400تومان سود قیمت سهمش 2400تومان ؟؟؟؟؟
این است منطق سهامداران بورس ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ghoghnoos1

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
سرمایه معدنی دماوند وشسینا باهم برابر است
معدنی دماوند با30تومان سود قیمت سهمش 5000تومان ولی شسینا با 400تومان سود قیمت سهمش 2400تومان ؟؟؟؟؟
این است منطق سهامداران بورس ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
جمع کنید
ما داریم جمع میکنیم
هر چقدر صعودش تاخیر کنه به نفع ماست چون بیشتر میتونیم جمع کنیم

بالا