شرکت کشت و صنعت و دامپروری و مرغداری دشت خرم دره (زدشت)

شهروز..

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
#1
کد خبر: ۱۱۴۲۱۳
۰:۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸امروز:
شرکت ۶۹ میلیارد تومانی آماده عرضه اولیه ۱۵ درصدی معرفی می شود
جلسه معارفه شرکت کشت و صنعت و دامپروری و مرغداری دشت خرم دره که با سرمایه ۶۹ میلیارد تومانی در فرابورس درج شده، امروز برگزار و آماده عرضه اولیه ۱۵ درصدی سهام می شود.


به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، پیرو پذیرش شرکت کشت و صنعت و دامپروری و مرغداری دشت خرم دره در ۲۵ آذر سال گذشته، این شرکت ۲۴ شهریور سال جاری با نماد "زدشت" به عنوان صد و سومین شرکت در بازار دوم معاملات فرابورس درج شد.
بر همین اساس، مدیران این شرکت در جلسه ای صبح امروز به معرفی آخرین وضعیت مالی و عملکردی آن می پردازند تا این شرکت ۶۹ میلیارد تومانی آماده عرضه اولیه ۱۵ درصدی باشد.
طبق بررسی های بورس پرس، این شرکت اسفند سال ۷۲ در خرمدره به ثبت رسیده و ۵۶.۴ درصد از سهام این شرکت متعلق به بنیاد مستضعفان و ۴۳.۶ درصد سهام متعلق به شرکت گسترش کشاورزی پیوند فردوس پارس بوده که البته این شرکت نیز از شرکت های تابعه بنیاد است.
سرمایه اولیه شرکت که دارای ۱۲۶ نفر نیروی انسانی است، طی پنج مرحله افزایش سرمایه به ۶۹ میلیارد تومان رسیده است."زدشت" در محدوده ای به وسعت هزار و ۸۴ هکتار در شهرستان خرمدره تولید کننده انواع محصولات کشاورزی و دامپروری است و از اهداف اصلی آن افزایش تولید شیر و تلیسه، افزایش سطح زیر کشت باغات متراکم و پربازده، ارتقاء ضریب مکانیزاسیون و صنعت فناوری فرایند پرورش گاو شیری، برون سپاری خدمات تولید، عرضه محصولات باغی ارگانیک، تولید نهال و صادرات میوه است و دارای ۴۶ هکتار زمین زراعی در شهرستان میانه است.
تنها شرکت مشابه این شرکت در بازار سرمایه که در چهار زمینه دامپروری، زراعت، باغبانی و مرغداری فعالیت می کند،شرکت کشاورزی و دامپروری مگسال است که در بورس تهران پذیرفته شده است.
صورت سود و زیان سه ساله
1546922934237.png

پیش بینی سود و زیان ۳ ساله
1546922934541.png
 

شهروز..

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
#4
کد خبر: ۱۱۴۲۸۵
۰:۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹یکشنبه چهاردهمین عرضه اولیه سال / جزییات واگذاری
زمان عرضه اولیه ۱۵ درصدی کشت و صنعت و دامپروری و مرغداری دشت خرمدره مشخص و مقرر شد یکشنبه آینده سهام چهاردهمین شرکت جدید سال واگذار شود .


به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پی درج نماد و اعلام آخرین وضعیت مالی و عملیاتی صنایع شرکت مجتمع کشت و صنعت و دامپروری و مرغداری دشت خرمدره در روز گذشته، زمان عرضه اولیه 15 درصدی سهام این شرکت مشخص شد.
به این ترتیب مقرر شده، یکشنبه آینده 23 دی در بازار دوم معاملات فرابورس، 103 میلیون و 500 هزار سهم "زدشت" در محدوده قیمتی 185 تا 195 تومانی هر سهم و سهمیه 1200 سهمی هر کد حقیقی و حقوقی از طریق کارگزاری بورس بهگزین روانه میز فروش می شود. متعهدیم خرید شامل دو شرکت کارگزاری بورس بهگزین و سرمایه گذاری سینا هستند و سقف تعهد خرید،50 درصد سهام قابل عرضه در عرضه اولیه خواهد بود.
"زدشت" پس از عرضه سهام 13 شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش، پتروشیمی غدیر ، کشاورزی و دامپروی بینالود، پتروشیمی پارس، کشت و دام قیام اصفهان، عطرین نخ قم ، تجارت الکترونیک پارسیان کیش، دارو سازی اوه سینا، کشت و صنعت و دامپروری پارس ، پتروشیمی بصیر و سنگ آهن گهر زمین، صنایع ماشین های اداری ایران و شرکت کشاورزی مکانیزه اصفهان ، چهاردهمین شرکت جدید سال جاری بشمار می رود.
انتهای پیام
 

شهروز..

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
#6
این شرکت در دوره شش ماهه منتهی به 31 شهریور 97 سود هر سهم را 85 ریال محقق کرده که نسبت به دوره مشابه سال گذشته 60 درصد کاهش داشته است. این در حالی است که شرکت در شش ماهه 97 فروش را به مبلغ 45.3 میلیارد تومان محقق کرده است که 21 درصد افزایش نسبت به دوره 6 ماهه سال 96 داشته است و عمدتا این افزایش ناشی از رشد نرخ های فروش محصولات بوده است.

از دلایل کاهش سود آوری شرکت می توان به افزایش 47 درصدی هزینه های عمومی، اداری و فروش و کاهش 84 درصدی سایر درآمدها و هزینه های غیرعملیاتی اشاره کرد.

رشد هزینه های عمومی، اداری و فروش به منظور افزایش هزینه های بسته بندی، انبارداری و حق العمل کاری در کنار ورود مستقیم شرکت برای برداشت و عرضه مستقیم محصولات دامی است. همچنین شرکت به واسطه فروش دارایی ثابت در سال 96 مبلغ 15 میلیارد تومان سود از این محل شناسایی کرده است که این مبلغ برای سال جاری قابل تکرار نیست.

فروش
شرکت مجتمع کشت و صنعت و دامپروری و مرغداری دشت خرمدره برای سال مالی منتهی به 29 اسفند 97 فروش را به مبلغ 97.3 میلیارد تومان برآورد کرده و در دوره شش ماهه موفق به پوشش 46 درصد و در دوره 9 ماهه با گزارش فروش 75.7 میلیارد تومانی معادل 78 درصد از فروش پیش بینی را در این دوره پوشش داده است.
فروش این شرکت در دوره شش ماهه برابر با 45.3 میلیارد تومان و برای آذر ماه نیز با 22 درصد کاهش نسبت به آبان ماه به رقم 9.4 میلیارد تومان گزارش کرده و فروش شرکت در مهر ماه نیز 8.7 میلیارد تومان بوده است. از دلایل کاهش فروش در آذر نسبت به آبان می توان به افت فروش چربی و پروتئین و برخی از محصولات باغی اشاره کرد.
با این تفاسیر مبلغ فروش شرکت در ماه های اخیر روندی صعودی داشته که این رشد عمدتا به پشتوانه رشد نرخ های فروش شرکت بوده و در بخش های بعد به این موضوع پرداخته شده است.
 
بالا