شرکت کشت و دام قیام اصفهان (زقیام)

baran

Well-Known Member
کاربر فعال
مدیرعامل زقیام که گفته تغییر قیمت شیر را در گزارشهای تفسیری شرکت برای ۶ ماهه دوم دیده و این شرکت تغییر با اهمیتی برای سال ۹۷ ندارد.....

پس چی شد دوستان از تغییرات چشمگیر سود سهم میگفتند من که متوجه نشدم این شرکت کجا تغییر نرخ شیر را تا ۲۰۰۰ تومان در هر کیلو دیده است....لطفا دوستانی که اشراف به مسایل مالی دارند کمی شفاف سازی کنند ببینیم با خودمان چند چندیم

baran

Well-Known Member
کاربر فعال
#تلیسه و #زقیام نیز نرخ فروش شیر را به 2000 تومان افزایش دادند. این درحالی است که در گزارش بهمن هر دو شرکت نرخ فروش شیر را 1500 و 1600 تومان اعلام نمودند و در متن شفاف سازی اعلام کردن موضوع افزایش نرخ شیر در پیش‌بینی 6 ماه دوم 1397 لحاظ شده است.

باتوسای

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
مدیرعامل زقیام که گفته تغییر قیمت شیر را در گزارشهای تفسیری شرکت برای ۶ ماهه دوم دیده و این شرکت تغییر با اهمیتی برای سال ۹۷ ندارد.....

پس چی شد دوستان از تغییرات چشمگیر سود سهم میگفتند من که متوجه نشدم این شرکت کجا تغییر نرخ شیر را تا ۲۰۰۰ تومان در هر کیلو دیده است....لطفا دوستانی که اشراف به مسایل مالی دارند کمی شفاف سازی کنند ببینیم با خودمان چند چندیم
بنیادداره دروغ میگه ................................چون دقیقا"قیمت شیر زقیام 1550تومان درحساب هایش آورده است.................................
فردابایدبه 6375 وناشران زنگ بزنیم وشفاف سازی کامل بخواهیم ......................................................

محمدرضا تیموری

Well-Known Member
کاربر فعال

سلام صبح همه بخیر
از این دست اتفاقات که شرکت قیمت فروش محصول رو بالا اعلام می کنه و بعد میگه این افزایش قیمت فروش تاثیری در سودآوری شرکت نداره(یا بدون اخذ مجوز افزایش قیمت ، تاثیر افزایش رو پیاپیش لحاظ کنه)وبعد ناظر بازار معاملات سهم رو به دلیل وقوع رخداد از نوع "ب" ببنده و نهایتاً در مجمع عمومی سود بالاتری محاسبه و تقسیم بشه ، تو بورس زیاد دیدم.
سال 1390،سود مپنا صبح روز مجمع 513 ریال و ساعت برگزاری مجمع (به فاصله 7 ساعت)از سوی حسابرس 593 ریال اعلام شد و مبنای تقسیم سود بود.
اساساً یکی از دلایل حضور تحلیل گر تو همه بازارها ، رو کردن دست این دست مدیراست.
معاملات چند روز اخیر سهم و اصرار فروش حقوقی ها بدون ایجاد صف فروش (بمانند کاری که در قیمت 640 با ساینا کردند و الان تو 740 صف خرید میلیونی داره)بیانگر چه چیزی است؟

سهامدار خسته

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
دو خط می نویسم برای اونایی که گیج شدن..

شرکت توو گزارش حسابرسی شده 6 ماهه در قسمت گزارش تفسیری نوشته بود برای 6 ماهه دوم فروش شیر 2000 تومن لحاظ خواهد شد.

خب؟

حالا شرکت اومده شفاف سازی زده گفته ما گفته بودیم نرخ 2 هزارتومن لحاظ شده پس اتفاق جدیدی نمیوفته و سودمون تغیری نمیکنه!!

خب حالا سودش نسبت به چی تغییری نمیکنه؟! نسبت به 6 ماهه ی اول سال؟! نه عزیزانم، شرکت با کلمات بازی کرده و گفته سودمون نسبت به 6 ماهه دوم تغیری نمیکنه!!

پس اگه قرار بود منطقی شفاف سازی کنه باید می نوشت " سود شرکت نسبت به 6 ماهه اول سال 97 تغییر بسیار با اهمیتی پیدا خواهد کرد که در گزارش 9 ماهه و 12 ماهه اثرات آن دیده می شود "

سهمتون رو مفت نفروشید، اسیر این شیطنت های بازاری هم نشید. یا حق

baran

Well-Known Member
کاربر فعال
جناب سهامدار خسته جسارتا من خلاف نظر شما را دارم ....در بیسوادی ناظران بورس هیچ شکی نیست ولی مدیران شرکت هم اینقدر *** نیستند که براحتی هر گزارشی را روی کدال بفرستند.....مطمنا در گزارش سال ۹۷ تعدیلی نخواهند داد چه با اهمیت چه کم اهمیت....بقول شما ما گیج شدیم چرا که دقت نکرده بودیم در گزارشات تفسیری شرکت که برای ۶ ماهه دوم شیر را ۲۰۰۰ دیده است تا اینکه اطلاع رسانی شرکت که گفته تعدیل نداریم آمد روی کدال بشخصه بد رکبی خوردم و فعلا روی زیان ۲۰ درصدی هستم فقط بازیچه بیمه پارسیان شدیم زمانی که رنج مثبت میکشید در ۴۷۰ و شروع بخرید کردیم همپای این حقوقی ....وقتی ۶ ماهه دوم شیر را ۲۰۰۰ در پیش بینی ها دیده اند پس از کجا میخواهند در گزارش ۹ ماهه و ۱۲ ماهه تعدیل بدهند

سهامدار خسته

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
حالتون خووبه؟؟ شما الان روی سایت کدال چیزی به اسم پیشبینی سود میبینید؟!؟!؟! شرکت پیشبینی سودی رو فرستاده روی کدال که الان بگیم قبلا پیشبینی شده پس تعدیلی در کار نیست؟!؟!؟!

دوست عزیز!! این شرکت شیر رو کیلویی 1500 میفروخته ، حالا 6 ماه از سال رو قراره کیلویی 2300 بفروشه .. از این ساده تر؟!

من عدد و رقم نمیدم در مورد سود سال 97 ، فقط تا همین حد بهتون بگم سود امسال سه رقمی خواهد بود...

بازم به زبون ساده تر میگم!! شرکت گفته چون قبلا اعلام کردم نرخ فروشم میشه 2000 پس الانم پیشبینیم باهمون 2000عه پس تعدیلی نمیدم!! یعنی تعدیلم تا همون حد شیری کیلویی 2هزار تومنه نه بیشتر از این...!

یعنی میگه آقا همون 100 تومن سود رو با شیر کیلویی 2 تومن میسازم، بیشتر از این نمیشه تعدیلم و تاثیری در صورت های مالیم نداره...

امیدوارم همه این موضوع رو درک کنن! لعنت به این سازمان بورس که با تایید همچین گزارشات مزخرفی مردم رو به ضرر و اشتباه میندازه...

baran

Well-Known Member
کاربر فعال
دوست عزیز ممنون از احوالپرسی شما، الحمدلله از این تعدیل های عالی سهام چرا حالمون بد باشد....جلویepsشرکت عدد ۴۰ تومان درج شده و شرکت هم تو گزارش دیروزش زده epsهمان سود قبلیه و تعدیلی نداریم ؟!!!! چون قبلا افزایش نرخ شیر به کیلویی ۲۰۰۰ را دیدیم ...یعنی قرار نیست سود ۴۰ تومانی را بقول شما ۱۰۰تومان و ۳ رقمی اعلام کنیم .....حالا به نظرتان شرکت جرات دارد بعد از اطلاعیه شفاف سازی سود ۳ رقمی اعلام کند....پدر صاحب شرکت را سهامدارانی که این چند روز با ضرر فروخته اند در میاورند......جهت شفاف شدن موضوع خدمتتان عارضم من ۵۰ هزار سهم دارم و حاضر نیستم با ضرر بفروشم ....فقط متاسف شدم برای خرید این آشغال ....و خواب سرمایه ایی که خواهم داشت .....البته از شرکتهای اصفهانی هم نباید انتظار داشت سودی کف دست سهامدار بگذارد سهامباز هم که نوسانش را میگیرد و خداحافظ

سهامدار خسته

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوست عزیز سازمان بورس یک سال هست که پیشبینی سود رو حذف کرده و اون 40 تومنی که مشاهده میکنید EPS اعلامی شرکت برای سال 97 نیست!!!

خودتون رو به اشتباه نندازید، جایی چیزی به اسم پیشبینی صورت های مالی دیگه در سازمان وجود نداره و سود شرکت ها صرفا در گزارشات فصلی روونمایی میشه...

محمدرضا تیموری

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام سود 20 تومان سهم را کسی گرفته ؟ از کجا؟ موعد ش اول مهر بوده /.. دوستان اصفهانی اطلاع رسانی کنند
سلام
اصفهانی نیستم ، اما از اول دی با مراجعه به شعب بانک سینا سود سال قبل را دریافت نمایید.

محمدرضا تیموری

Well-Known Member
کاربر فعال
کاوه زرگران ، دبیرکل کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران، درباره تاثیر افزایش نرخ شیر در صنایع وابسته به بورس تاکید کرد: میزان سوددهی در شرکت های بورسی تولیدکننده شیر در سال جاری قطعاً با رشد همراه خواهد بود.

baran

Well-Known Member
کاربر فعال
آشغتالترين سهم گروه زراعت كه توان يكروز صف خريد شدن را ندارد در حاليكه بيمه پارسيان هم كم كم خريدار سهم است ........مثلا قرار است يك طرح توسعه ايي اش در ايلام اين ماه افتتاح بشود ....بعد نحوه معاملاتي سهم در قيمت زير 400 تومان حال آدم را به هم ميزند اگر فروشنده ايي بگذاريد در صف فروش و شرتان را كم كنيد و گرنه كه ....اين كثافت كاريها كه معني ندارد

آخرین ویرایش:

3digh

Well-Known Member
کاربر فعال
آشغتالترين سهم گروه زراعت كه توان يكروز صف خريد شدن را ندارد در حاليكه بيمه پارسيان هم كم كم خريدار سهم است ........مثلا قرار است يك طرح توسعه ايي اش در ايلام اين ماه افتتاح بشود ....بعد نحوه معاملاتي سهم در قيمت زير 500 تومان حال آدم را به هم ميزند اگر فروشنده ايي بگذاريد در صف فروش و شرتان را كم كنيد و گرنه كه ....اين كثافت كاريها كه معني ندارد
درودبرشما,واقعا همینطوره حرف دل ما را فرمودین ممنون

بالا