شرکت کشت و دام قیام اصفهان (زقیام)

شهروز..

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
این شرکت در تاریخ ۱۸ / ۱۱ / ۱۳۷۲ به شماره ۱۰۳۴۵ در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی استان اصفهان با شخصیت حقوقی بصورت سهامی خاص به ثبت رسیده و فعالیت رسمی خود را در زمینه کشاورزی و دامپروری از اوایل سال ۱۳۷۳ آغاز نموده است. این مجموعه که بزرگترین واحد دامپروری شیری متمرکز ایران می باشد تحت پوشش هلدینگ دامپروری و کشاورزی بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی فعالیت می کند. این مجموعه از مورخ ۲۳ / ۵ / ۱۳۸۰ بر اساس تصمیمات مجمع فوق العاده به سهامی عام تبدیل گردید و درخواست این شرکت مبنی بر ورود فرابورس پذیرفته شده است.

میزان اراضی موجود در این واحد تولیدی در حال حاضر شامل دامپروری قیام و زمین های کشاورزی اطراف آن به میزان تقریبی ۴۳۴ هکتار و واحد ایوان شهرستان ایوان غرب در استان ایلام با ظرفیت ۱۰۰۰ راس دام و واحد گاوداری در دست احداث نورآباد لرستان با ظرفیت ۶۰۰۰ راس دام می باشد که براساس اساسنامه خود مجاز به فعالیت در کلیه امور مربوط به کشاورزی، زراعت، دامداری، باغداری، پرورش طیور، زنبور عسل، ماهی و هرگونه حیوان دیگر به منظور استفاده از پشم، کرک، گوشت، شیر و سایر فرآورده های پروتئینی می باشد.


فعالیت های اصلی واحدهای تحت پوشش:

۱) واحد دامپروری قیام اصفهان(دفتر مرکزی)

این واحد در جاده اصفهان- تهران، روبروی پلیس راه، کیلومتر ۹ جاده علویجه واقع شده که دارای مجموعا ۹۲۰۰ راس دام مولد و غیرمولد می باشد. میانگین تولید روزانه آن در حدود ۱۸۲ تن شیرخام (۴۲ کیلوگرم به ازای هر راس دام شیری) می باشد که این عدد بالاترین حجم تولید شیر (دامپروری متمرکز) در کشور می باشد. از جمله ویژگی های بارز این واحد تولیدی عبارتند از:

  • کارخانه تمام اتوماتیک خوراک دام با ظرفیت تولید ۱۰ تن خوراک در ساعت
  • آزمایشگاه اختصاصی تغذیه و میکروبی
  • تصفیه خانه فاضلاب
  • شهرک پرورش گوساله
  • آغوزخانه
  • سیستم شیردوشی مکانیزه
این شرکت همچنین دارای افتخاراتی همچون گواهینامه ایزو ۲۰۰۸-۹۰۰۱، کسب مدال جایزه ملی تعالی و … می باشد.

ضمنا این شرکت در کنار تولید سالیانه ۶۶،۵۰۰ تن شیرخام ، مقدار ۵۸،۰۰۰ تن کود دامی در سال و فروش ۱،۰۰۰ راس تلیسه باردار فعالیت موثری دارد.

۲) واحد دامپروری ایوان(استان ایلام)

این واحد با ظرفیت ۱۰۰۰ راس دام ، بزرگترین واحد دامپروری صنعتی استان ایلام بوده که با بهره برداری کامل در طول یکسال ۷۰۰۰ تن شیرخام و فروش ۲۵۰ راس گوساله نر و ۹۰ راس دام کشتارگاهی و تعداد ۳۵ نفر نیروی انسانی به طور مستقیم مشغول به فعالیت می باشند.

۳) واحد کشاورزی :

این واحد کشاورزی که در محل اصلی شرکت واقع شده است در حال حاضر به علت محدودیت منابع آبی با استفاده از سیستم های نوین آبیاری مانند سنترپیوت توانسته است حدود ۲۰۰ هکتار از اراضی قابل کشت خود را سالیانه مورد استفاده قرار دهد.

۴) واحد فروش شیر:

این شرکت در راستای تولید و اقتصاد مقاومتی، اقدام به تولید شیر بسته بندی سالم با برند شرکت قیام اصفهان در سطح این استان نموده و خوشبختانه استقبال بسیار خوبی از این موضوع به عمل آمده است .
 

شهروز..

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
کد خبر: ۸۷۱۸۲
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۷/۴/۲۱زمان عرضه اولیه پنجمین سهم جدید اعلام شد/ جزییات عرضه "زقیام" و مشخصات
زمان عرضه اولیه پنجمین شرکت جدید بازار سهام هم اعلام شد تا دوشنبه هفته آینده ۱۰ درصد از سهام کشت و دام قیام اصفهان در فرابورس واگذار شود.


به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،روند ورود شرکت های جدید به بازار سهام بعد از وقفه چند ماهه از هفته های گذشته شدت گرفته و در پی عرضه اولیه 4 شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش، پتروشیمی غدیر ، کشاورزی و دامپروی بینالود و پتروشیمی پارس، نوبت پنجمین شرکت جدید هم تعیین شد.

به این ترتیب مقرر شده 10 درصد از سهام شرکت کشت و دام قیام اصفهان معادل 350 میلیون سهم در روز دوشنبه 25 تیر در بازار دوم معاملات فرابورس عرضه اولیه شود.

در این واگذاری که از سوی کارگزاری بورس بهگزین انجام می شود ، محدوده قیمت هر سهم "زقیام" بین 2300 تا 2369 ریال بوده و هر فرد حقیقی و حقوقی قادر به خرید حداکثر 700 سهم خواهد بود. گسترش دامپروری و فردوس پارس با 51 درصد و بنیاد مستضعفان با 49 درصد سهم در ترکیب سهامداری این شرکت 35 میلیارد تومانی حضور دارند.

براساس بررسی های بورس پرس، "زقیام" با 260 نیروی انسانی و وسعتی معادل 54 هکتار در سال 73 دراصفهان شروع به فعالیت کرد و در سال 80 به سهامی عام تبدیل شد همچنین دارای زمین پروژه ای در لرستان به مساحت 54.7 هکتار و اراضی مزرعه قلعه خواجه به وسعت 500 هکتارجهت تولید انواع محصولات کشاورزی و دامپروری است.

موضوع فعالیت این شرکت انجام کلیه امور مربوط به کشاورزی ،دامداری،پرورش طیور،زنبورعسل،ماهی و هر گونه حیوان دیگر به منظور استفاده از پشم،گوشت و شیربرمی گردد که البته رتبه اول فروش محصولات با 82 درصد به شیر،رتبه دوم با 10.3 درصد به گاو ماده و تلیسه و رتبه سوم فروش با 4.7 درصد به گوساله نر است.

همچنین یکی از بزرگترین تولیدکننده های شیر ایران با تولید 200 تن در روز و یکی از بزرگترین واحدهای توزیع کنننده تلیسه آبستن به تعداد 200 راس است. حدود کمتر از یک درصد از میزان تولید شیر کشور از سال 93 تا 95 در این شرکت تولید شده است.

از عوامل اصلی موثر بر نرخ گذاری مواد اولیه خریداری شده توسط شرکت می توان به نرخ گذاری تضمینی بعضی از محصولات مانند گندم و جو،اختصاص ارز مرجع یا مبادله ای،حجم واردات،نرخ های جهانی،سطح کشت داخلی،نقدینگی شرکت و نحوه خرید نقد یا اعتباری اشاره کرد.

خریداران محصولات شرکت مذکور کارخانجات کالبر،پگاه کاله،دایتی،میهن و ... هستند و با توجه به عملکرد شرکت تنها شرکت مشابه در بازار سرمایه،شرکت کشاورزی و دامپروری مگسال که در بازار دوم معاملات بورس پذیرفته شده، است.

از برنامه های آتی شرکت توسعه و رسیدن به تولید 200 تن شیر روزانه و ایجاد بزرگترین مجموعه پرورش گاو شیری تا پایان سال 96،بررسی و مطالعات ایجاد واحد شماره 2 دامداری در استان لرستان به ظرفیت تولید 120 تن شیر روزانه با سرمایه گذاری 72 میلیارد تومانی و افزایش 50 میلیارد تومانی به فروش سالانه،برنامه ریزی جهت تامین مالی و احداث عملیات خاکی فاز اول گاوداری 6 هزار راسی دلفان لرستان،افزایش بهره وری و توسعه سیستم های مدیریتی گله و بهبود راندمان های تولیدی جهت افزایش تولید در واحد شیر و گوشت قیام اصفهان،انتقال مالکیت اسناد اراضی شرکت قلعه خواجه به شرکت قیام،وصول مطالبات 2.5 میلیارد تومانی از شرکت مانیزان و مذاکره و پیگیری قضایی وصول مطالبات بقیه بدهکاران را می توان نام برد.
 

شهروز..

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
کد خبر: ۸۷۲۴۴
۰:۶ - ۱۳۹۷/۴/۲۴توسط مدیران عامل و مالی شرکت:
حال و آینده "زقیام" آماده عرضه اولیه تشریح شد/ اثر تحریم ها و مقابله با آن
مدیران عامل و مالی شرکت کشت و دام قیام اصفهان آخرین وضعیت مالی و عملکردی این شرکت ۳۵ میلیارد تومانی را اعلام کردند تا این سهم آماده عرضه اولیه ۱۰ درصدی در فردا باشد.


به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت کشت و دام قیام اصفهان که پس از شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش، پتروشیمی غدیر ، کشاورزی و دامپروی بینالود و پتروشیمی پارس پنجمین عرضه اولیه سال جاری محسوب می شود، برای عرضه اولیه 10 درصد از سهام معادل 35 میلیون سهم در روز دوشنبه 25 تیر در بازار دوم معاملات فرابورس آماده شده است.

براین اساس مدیران این مجموعه در خصوص وضعیت مالی و عملکردی "زقیام" آخرین توضیحات را در جمع خبرنگاران اعلام کردند.

در این واگذاری که از سوی کارگزاری بورس بهگزین انجام می شود، محدوده قیمت هر سهم "زقیام" بین 2300 تا 2369 ریال بوده و هر فرد حقیقی و حقوقی قادر به خرید حداکثر 700 سهم خواهد بود. گسترش دامپروری و فردوس پارس با 51 درصد و بنیاد مستضعفان با 49 درصد سهم در ترکیب سهامداری این شرکت 35 میلیارد تومانی حضور دارند.

تاریخچه شرکت از زبان مدیرعامل

محسن مرتهب با اشاره به اینکه این مجموعه بزرگترین کارخانه پرورش گاو شیری در ایران و بزرگترین مجموعه تولیدی بنیاد است، گفت: این شرکت با تولید سالانه ۶۵ هزارتن شیرخام،۳ هزارتن گوشت قرمز، ۶۰ هزار تن کود دامی و حدود هزار راس تلیسه مشغول به فعالیت است."زقیام" در سال ۷۲ بصورت سهامی خاص ثبت ودر سال ۸۰ در مجمع فوق العاده به شرکت سهامی عام شناخته شد.

وی افزود: محل استقرار شرکت در کیلومتر 7جاده اصفهان است که با ۳ مجموعه دامپروری به فعالیت می پردازد.واحد مرکزی با نام قیام یا قلعه خواجه، واحد دوم با نان ایوان در منطقه ایوان غرب قرار دارد و واحد سوم که سرمایه گذاری در آن آغاز شده واحد دلفان با پیش بینی افزودن ۳ هزار راس مولد به سیستم است.بخش کشاورزی نیز شامل ۵۰۰ هکتار در واحد قلعه خواجه است که بطور متوسط در ۱۶۰ هکتار کشت دائم انجام می شود و ۴ حلقه چاه کشاورزی دارد.همچنین مدرنترین سیستم آبیاری تحت فشار در راستای صرفه جویی و بهینه سازی راه اندازی شده است.

پیش بینی افزایش تولید شیر در سال 97

این مقام مسئول تعداد گله مجموعه ها را بیش از 10.4 هزار راس اعلام کرد و گفت: ظرفیت تولید شیر "زقیام" در سال گذشته ۶۶ هزار تن بوده و پیش بینی می شود در سال جاری به 72 هزارتن برسد.محصولات اصلی به تولید شیر،انواع محصولات دامی،گوساله نر، گوساله تلیسه و گوشت،تولید جو،گندم،ذرت و کلزا تعلق دارد.میزان سرمایه گذاری دراین مجموعه 136.2 میلیارد تومان است که مبلغ 98.1 میلیارد تومان در دارایی های جاری شرکت طبقه بندی شده است.

مرتهب با بیان اینکه شیر سهمی 95 درصدی از کل درامد "زقیام" را داراست،ادامه داد: در حال حاضر میزان تولید روزانه این مجموعه 200 تن در روز است که رسیدن به تولید روزانه 300 تن در دستور کار وجود دارد، کمتر از یک درصد درآمد از محصولات کشاورزی به دست می آید.

مقاصد صادراتی

وی با اشاره به اینکه صادرات دام مولد گوشتی از 2 سال گذشته در ایران آغاز شده درخصوص مقاصد صادراتی گفت: در سال گذشته قرارداد صادرات 100 راس دام به ترکمنستان با مبلغ 1.12 میلیارد تومان منعقد شد و 6 الی 8 قرارداد نیز از سال 96 به افغانستان و عراق داشتیم.

تاثیر تحریم ها و نحوه تامین خوراک دام

مرتهب در پاسخ به سوال بورس پرس مبنی بر تاثیر تحریم ها بر تولید و فروش شرکت و تمهیدات اندیشیده شده گفت: اثرتحریمها بر این شرکت با تغییرات قیمت ارز خود را نشان می دهد با توجه به اینکه شیر و گوشت به عنوان محصولات استراتژی به شدت مورد حمایت دولت است، به نهاده های مورد نیاز دلار 3800 تومانی تعلق می گیرد که باعث می شود تلاطم بازار ارز و تحریم ها کمترین حاشیه را برای ما نسبت به صنعت های دیگر به همراه داشته باشد.علاوه بر این اگر صادرات داشته باشیم بهره وری صادراتی با افزایش نرخ دلار محاسبه می شود.

وی درپاسخ به سوال دیگر بورس پرس مبنی بر اینکه آیا خوراک دام داخلی تامین می شود،نیز گفت: آنچه که داخلی تولید می شود استفاده می شود و مازاد ان از خارج وارد می شود که شامل محصولات آب بر می شود.

میزان تسهیلات بانکی

منصور زهره وندی مدیرمالی "زقیام" درخصوص میزان تسهیلات بانکی اخذ شده گفت: این تسهیلات حدود 14 میلیارد تومان است که 10 درصد دارایی های شرکت از محل تسهیلات تامین مالی شده است.حاشیه سود عملیاتی شرکت نیز در سال ۹۶ حدود ۶۴ میلیارد تومان بوده که پیش بینی می شود برای سال ۹۷ با ۱۰ درصد افزایش همراه شود.
 

forbes

Well-Known Member
کاربر فعال
عجب..!
تو این چند ماهه گاوچرونا خیلی فعال شدن که شرکتهاشون رو به بورس بفرستن تا گاو و گوسفنداشون رو سهامی کنند!o_O
 
  • Like
Reactions: 120

نیک سیرت

Active Member
کاربر فعال
مدیر یکی از شرکتهای داروسازی هستم الان دو ماهه پول فروش محصول صادراتی به اروپا هنوز به ایران نتونستیم بیاریم هنوز تحریمها شروع نشده
هیچ شرکتی حاضر نیست برای واردات استاندارد پیش فاکتور بده و رسما شرکتهای دارویی با بیست درصد توان دارن کار میکنن
 

شهروز..

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
مدیر یکی از شرکتهای داروسازی هستم الان دو ماهه پول فروش محصول صادراتی به اروپا هنوز به ایران نتونستیم بیاریم هنوز تحریمها شروع نشده
هیچ شرکتی حاضر نیست برای واردات استاندارد پیش فاکتور بده و رسما شرکتهای دارویی با بیست درصد توان دارن کار میکنن
بجاش امنیت داریم!
 

شهروز..

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
زقیام هم بعد از برگزاری مجمع و تقسیم سود با 25% رشد بازگشایی شد.... مبارک تمام دوستان 340 تایی باشه انشالله.
 

danialy

New Member
کاربر فعال
در مجمع چقدر تقسيم سود شد؟؟
آيا درسته كه ميگن 20 تومان سود تقسيم شده است؟
 

fanos

Well-Known Member
کاربر فعال
اقا شهروز امیدوارم نوسان منفی نگیری
توی پست قبلی منفی را جا انداختم دلگیر نشی
 

حمید89

Well-Known Member
کاربر فعال
بعضی از دوستان دلیل اقبال بازار به گروه زراعت و دامپروری را رشد 10 درصدی قیمت شیرخام میدانند.
اما 10 درصد رشد ناچیزی است. حالا چرا؟
10 درصد؟ خخخخ قیمت شیر در اروپا 37 سنت یورو است که با یارانه دولتها 26 سنت یورو میشود و با یورو 4 تومنی میشود حدود 1100 تومان که سال گذشته باعث شده بود کارخانه ها شیر را همین حدود بخرند و توان صادرات و رقابت با شیر 1100 تومان به بالا بدون مشوق صادراتی عملأ غیرممکن بود. الان با یورو 11 هزار تومانی قیمت شیر 26 سنت یورویی را حساب کن. در میان مدت به دلیل صادرات قیمت 1570 تومانی شیر جوکی بیش نیست. البته با کمال تاسف برای مردم عادی در صورت عدم حمایت و یارانه دولتی برای لبنیات خبر خوبی نیست
 

david.koresh

Well-Known Member
کاربر فعال
بعضی از دوستان دلیل اقبال بازار به گروه زراعت و دامپروری را رشد 10 درصدی قیمت شیرخام میدانند.
اما 10 درصد رشد ناچیزی است. حالا چرا؟
10 درصد؟ خخخخ قیمت شیر در اروپا 37 سنت یورو است که با یارانه دولتها 26 سنت یورو میشود و با یورو 4 تومنی میشود حدود 1100 تومان که سال گذشته باعث شده بود کارخانه ها شیر را همین حدود بخرند و توان صادرات و رقابت با شیر 1100 تومان به بالا بدون مشوق صادراتی عملأ غیرممکن بود. الان با یورو 11 هزار تومانی قیمت شیر 26 سنت یورویی را حساب کن. در میان مدت به دلیل صادرات قیمت 1570 تومانی شیر جوکی بیش نیست. البته با کمال تاسف برای مردم عادی در صورت عدم حمایت و یارانه دولتی برای لبنیات خبر خوبی نیست
خبر 10% اومد و سهم بسته شد.
اگر جو مثبت فردا هم ادامه داشته باشد.بنظرم میتواند بازگشایی خوبی داشته باشد.
 
بالا