***شرکت پتروشيمی زنجان***

شروع موضوع توسط سهم دوست ‏19 نوامبر 2010 در انجمن OTC - شرکت‌های خارج از بورس

 • ربات تلگرامی بورس گرام

  قیمت لحظه‌ای و نمودار سهام مورد نظرتون رو دریافت کنید و با ایجاد دیدبان شخصی، از صف خرید و فروش سهام خود باخبر شوید.

 1. سهم دوست

  سهم دوست New Member کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏19 نوامبر 2010
  ارسال ها:
  734
  تشکر شده:
  59
  دوستان با توجه به وضعيت موجود شرکت پتروشيمی زنجان می خواستم نظراتتون را در مورد آينده اين سهم و نگه داشتن و يا فروختن اون بدونم
   
 2. hojlinet

  hojlinet New Member کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏17 جولای 2008
  ارسال ها:
  1,062
  تشکر شده:
  870
  سلام
  منم اين سهم رو دارم ، اگه يكي پيدا بشه و تحليل كنه منم ممنون مي شم.
   
 3. سهم دوست

  سهم دوست New Member کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏19 نوامبر 2010
  ارسال ها:
  734
  تشکر شده:
  59
  فکر کنم يک چند ماهی هست که اين خبر روی صفحه اول سايت پتروشيمی زنجان وجود داره:(:)(:)(:)(:)((


  استاندار زنجان خبر داد


  حل مشکلات پتروشیمی تا 2 ماه آینده


  "طی دو هفته آینده با مطرح شدن پرداخت تسهیلات ارزی پتروشیمی زنجان در دستور کار کمیسیون اقتصادی دولت، مشکلات تامین ارز این شرکت مرتفع خواهد شد".
  به گزارش روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی زنجان، دکتر رئوفی‌نژاد، استاندار زنجان طی بازدیدی که روز یکشنبه سوم مرداد ماه از محل اجرای این پروژه داشت ضمن اعلام این خبر گفت: قولی که در زمان کلنگ‌زنی پروژه مبنی بر بهره برداری 1000 روزه داده شده بود شرط و شروطی داشت که تامین تسهیلات و اعتبارات ارزی وریالی لازم برای آن بود که متاسفانه عملی نشد و بنا به هر دلیلی از دستور کار کمیسیون اقتصادی دولت خارج شده بود.
  وی ادامه داد: با پیگیری‌هایی که در دو سه ماه گذشته انجام شد و دستور صریح و اکید آقای دکتر رحیمی معاون اول رئیس جمهور، مجددا در دستور کار کمیسیون اقتصادی دولت قرار گرفت که طی دو هفته آینده نهایی خواهد شد.
  استاندار زنجان ادامه داد: یکی از بندهای اساسی برای حل مشکل پتروشیمی، تصویب 280 میلیون یورو برای احداث این شرکت است که در دستور کمیسیون اقتصادی دولت قرار گرفته و پس از آن تعهد 50 میلیارد تومانی بانک ملی است که در صورت حل شدن مشکلات ارزی، آن هم تامین خواهد شد.
  دکتررئوفی‌نژاد مراحل بعدی مشکل تامین اعتبار این پروژه را اینگونه تشریح کرد: در مراحل بعدی، یک افزایش سرمایه و پذیره‌‌نویسی جدید انجام خواهد شد و با عرضه اوراق مشارکت جدید پروژه رو به پایان پیش خواهد رفت. ضمن اینکه موافقتی هم با بخش خصوصی خارجی و داخلی در حال انجام است که نهایتا با این مجموعه کارها و رفع این موانع که امیدوارم طی یکی دو ماه آینده انجام گیرد مشکلات مرتفع می‌شود.
  استاندار زنجان در پایان یاد آورشد: البته باید اذعان کنم که این مشکلات در اختیار مجموعه استان نیست و ماتلاش می کنیم باهماهنگی وپیگیری بامسئولین ذیربط درجهت رفع مشکلات پروژه اقدام نمائیم وعزم مسئولین کشور رفع موانع اجرای پروژه می باشد.
   
 4. سهم دوست

  سهم دوست New Member کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏19 نوامبر 2010
  ارسال ها:
  734
  تشکر شده:
  59
  تعطیلی موقت پتروشیمی زنجان
  استاندار زنجان با اشاره به تعطیلی موقت پروژه پتروشیمی زنجان گفت: متأسفانه تسهیلات مورد نیاز این پروژه تا کنون فراهم نشده است.
  محمد رئوفی نژاد چند روز پیش در دور ششم از سفرهای شهرستانی خود در بازدید از پروژه پتروشیمی افزود: تأمین 50 میلیارد تومان آن توسط بانک ملی و 280 میلیارد یورو ازطریق افزایش سرمایه ، پذیره نویسی جدید و مذاکره با بخش خصوصی در حال پیگیری است.
  وی ادامه داد: با حل مشکل تسهیلات، این پروژه طی 3 سال آینده با درآمد روزانه 750 میلیون تومان در سال های اولیه و یک میلیارد تومان در سال های دورتر به بهره برداری می رسد.
   
 5. سهم دوست

  سهم دوست New Member کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏19 نوامبر 2010
  ارسال ها:
  734
  تشکر شده:
  59
  آقا يک سوال؟!
  اينکه اين سهم يک مدت توی فرابورس کد خورد و بعد هم خبری نشد و گفتند مجوز دوباره و .... کسی خبر داره که جريان چی بود؟
   
 6. سهم دوست

  سهم دوست New Member کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏19 نوامبر 2010
  ارسال ها:
  734
  تشکر شده:
  59
  بخشی از مصاحبه روزنامه مردم نو با «رضا عبداللهی» نماینده ماهنشان، ایجرود و انگوران به نقل از سايت تابناک مورخ 14 شهريور 89:
  یکی از مسائل مهم در استان زنجان پتروشیمی آن است.
  تصور می‌کنید چند سال برای بهره برداری از آن نیاز باشد؟
  با تأمین منابع ارزی و ریالی مورد نیاز این طرح، می‌توانیم ظرف 3 سال پتروشیمی زنجان را به طور کامل به بهره‌برداری برسانیم.
  چون پیمانکار قوی برای این پروژه در نظر گرفته شده که همه امکانات خود را به این پروژه آورده و کارگاه را تا 90 درصد تجهیز کرده است. متأسفانه دیرکرد این پروژه روزانه 750 میلیون تومان خواهد بود.
  هم‌اکنون اوره به ازای هر کیلو 250 تومان خرید و فروش می‌شود و با توجه به این که پتروشیمی زنجان ظرفیت تولید روزانه 3 هزار تن اوره را دارد به ازای هر روز دیرکرد در راه‌اندازی آن 750 میلیون تومان خسارت به مجتمع وارد می‌شود و همانطور که می‌دانید استقبال از محصولات پتروشیمی زنجان بسیار زیاد است تا جایی که با ترکیه مذاکراتی برای صادرات محصولات این مجتمع انجام شده است.
  از طرفی با توجه به مزیت‌های مناسب جغرافیایی زنجان دسترسی به راه ریلی استان زنجان برای صادرات محصولات و تعریض سریع‌تر جاده زنجان- ایجرود از درخواست‌های ما بوده است که امیدواریم به پیشبرد اهداف طرح پتروشیمی استان کمک شایانی کند.
  گویا این پتروشیمی در منطقه ایجرود احداث می‌شود؟
  بله. مجتمع پتروشیمی زنجان که با هدف تولید اوره و آمونیاک برنامه‌ریزی شده است در منطقه ایجرود- زنجان و در زمینی به مساحت 500 هکتار در دست احداث است.
  ظرفیت تولید این مجتمع یک میلیون تن اوره و 670 هزار تن آمونیاک برآورد شده است و با احداث این واحد صنعتی، امکان راه‌اندازی و سرمایه‌گذاری در صنایع جانبی پتروشیمی در استان نیز فراهم می‌شود.
   
 7. سهم دوست

  سهم دوست New Member کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏19 نوامبر 2010
  ارسال ها:
  734
  تشکر شده:
  59
  سرمایه یک شرکت پتروشیمی بر باد رفت

  فردا نیور

  این فرد و شرکت خصوصی با وجودی که از حیث تعداد سهام حداقل آورده را داشته اند با استفاده از نفوذ خود در میان نمایندگان سهامداران وارد هیات مدیره شده و سپس با توسل به روش های غیر معمول فردی را به عنوان نماینده خود به عضویت هیات مدیره و ریاست آن در آوردند.
  تابناک: رئیس سابق هیات مدیره شرکت پتروشیمی زنجان با شکایتی به سوء استفاده از اموال، اعتبارات، اختیارات قانونی به نفع مقاصد شخصی، تبانی و تحصیل مال نامشروع متهم شده است.

  بنابراین گزارش در طرح شکایتی که به دادگستری زنجان ارائه شده، اعضای هیات مدیره شرکت پتروشیمی خواستار رسیدگی به از دست رفتن 33 میلیارد تومان اموال دولتی و حقوق سهامداران زنجانی این شرکت شدند.

  بنابر این گزارش، قرار بود شرکت صنایع پتروشیمی زنجان (سهامی عام) در سال 1386 با هدف ایجاد اشتغال و کمک به توسعه استان زنجان از طریق احداث پروژه «اوره و آمونیاک» با سرمایگذاری شرکت های پتروشیمی ایران، شرکت بلکا و سهامداری 100هزار زنجانی راه اندازی شود که در این خصوص شرکت پتروشیمی ایران با آورده 9 میلیارد تومانی خود 19درصد از سرمایه گذاری اولیه و یک شرکت خصوصی با همین میزان تعهد به عنوان دو طرف اصلی سهامداران شرکت مذکور در مقابل 100هزار سهام دار زنجانی با آورده 96 میلیارد تومانی قرار می گیرند.

  این درحالی است که شرکت خصوصی تنها به پرداخت 3 میلیارد تومان اقدام کرده و به پرداخت باقی مبلغ پذیره نویسی سهام متعهد شده بود، اما این تعهد هرگز رنگ عمل به خود نگرفت.

  این فرد و شرکت خصوصی با وجودی که از حیث تعداد سهام حداقل آورده را داشته اند با استفاده از نفوذ خود در میان نمایندگان سهامداران وارد هیات مدیره شده و سپس با توسل به روش های غیر معمول فردی را به عنوان نماینده خود به عضویت هیات مدیره و ریاست آن در آوردند.

  این فرد با نفوذ خود در هیات مدیره، کنترل 35 میلیارد تومان از اموال عمومی و سهامداران زنجانی را بدست گرفته و علاوه بر امتناع از پرداخت مبلغ مورد تعهد خود اقدام به حیف و میل 33 میلیارد تومان از نقدینگی شرکت می نمایند.

  رئیس پیشین هیات مدیره این شرکت در اجرای پروژه اوره و آمونیاک، شرکت دیگری را به هیات مدیره معرفی می نماید تا شرکت پتروشیمی با آن وارد تجارت شود که با تضمین 20میلیارد تومانی آن را به عنوان پیمانکار انتخاب می نمایند.

  این درحالی است که در میان اعضای هیات مدیره شرکت مذکور که به عنوان پیمانکار معرفی می شود نام اعضای هیات مدیره شرکت خصوصی و شخص رئیس هیات مدیره شرکت پتروشیمی زنجان دیده می شود.

  گفتنی است، عقد قراردادهای بدون موضوع و تعهد تنها با پرداخت تعدادی چک به عنوان تضامن موجب خروج میلیاردها تومان از سرمایه شرکت پتروشیمی شده به طوری که هم اکنون شرکت پتروشیمی زنجان علاوه بر از دست دادن میلیاردها تومان از سرمایه خود با چک های بلامحل شرکت تجاری طرف قرارداد با پتروشیمی مواجه گشته و در انتظار رسیدگی در دادگستری است تا حقوق مردم استیفاد گردد.
   
 8. سهم دوست

  سهم دوست New Member کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏19 نوامبر 2010
  ارسال ها:
  734
  تشکر شده:
  59
  جوابیه پتروشیمی زنجان به یک خبر

  پس از انتشار خبری در «تابناک» با عنوان «بر باد رفتن سرمایه 33 میلیارد تومانی یک شرکت پتروشیمی» شرکت پتروشیمی زنجان جوابیه ای تنظیم و برای ما ارسال کرده است که به شرح زیر می آید:

  مدیر مسئول محترم سایت خبری تابناک
  با سلام

  به اطلاع می‌رساند در سایت خبری tabnak.ir در مورخ 6/ 10/ 89 مطلبی با عنوان «بر باد رفتن سرمایه 33 میلیارد تومانی یک شرکت پتروسیمی» درج شده که درخواست می‌شود بر اساس قانون سایت‌های خبری نسبت به جوابیه آن به شرح زیر اقدام لازم به عمل آید.

  «احداث پروژه تولید آمونیاک و اوره به ظرفیت یک میلیون تن در سال، از پروژه‌های بزرگ پتروشیمی در استان زنجان است که با احداث آن، در دوران نصب و راه‌اندازی شرایط اشتغال برای بیش از سه هزار نفر به طور مستقیم فراهم می‌آورد. ضمن این که ارزش افزوده محصولات آن، موجبات شکوفایی اقتصادی برای استان زنجان شده و 96 هزار نفر سهامدار آن از این ارزش افزوده در آینده بهره‌مند خواهند شد. هزینه سرمایه‌گذاری این پروژه بزرگ بیش از هفتصد میلیارد تومان است.

  در شرایطی که با همت و تلاش همه مسئولان استانی و کشوری، شرایط فعالیت‌های جدی این پروژه بزرگ پتروشیمی فراهم شده، مطالبی در سایت درج شده که حقیقت ندارد و برخی از مطالب و ارقام ذکر شده، تکذیب می‌شود.

  این شرکت مانند همه شرکت‌های بزرگ که در حال احداث پروژه‌های بزرگ هستند، جهت انجام فعالیت‌های تجاری با بعضی از شرکت‌های طرف قرارداد در گذشته مشکلاتی داشته که با انعکاس این مشکلات به دستگاه قضایی استان درصدد رفع این مشکلات است. مسئولان قضایی استان با توجه به اهمیت و جایگاه این پروژه بزرگ در زنجان، بر اساس موازین قانونی، با قاطعیت و جدیت، در حال پیگیری احقاق حقوق این شرکت هستند.

  شرکت پتروشیمی زنجان


   
 9. سهم دوست

  سهم دوست New Member کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏19 نوامبر 2010
  ارسال ها:
  734
  تشکر شده:
  59
  سهامداران پتروشیمی زنجان امیدوار باشند

  زنجان - خبرگزاری مهر: مدیر عامل شرکت پتروشیمی زنجان با بیان اینکه تسهیلات ارزی پروژه پتروشیمی تامین شده است، گفت: با توجه به ماهیت زمانبر بودن پروژه های پتروشیمی پس از سه سال که پروژه به بهره برداری و سپس به مرحله تولید اسمی برسد تمامی سهامداران این پروژه به طور قطع از سود آن منتفع خواهند شد.به گزارش خبرنگار مهر در زنجان، محمد رضا شوشتری ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اوره و آمونیاک محصولات تولیدی پتروشیمی زنجان خواهد بود افزود: این شرکت ظرفیت تولید اوره و آمونیاک به مقدار یک میلیون تن در سال و سه هزار تن در روز را خواهد داشت و با توجه به اینکه این محصولات با ارزش افزوده به فروش می رسد سود بسیاری برای سهامداران خواهد داشت.
  شوشتری از معامله سهام شرکت در فرابورس در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: در طول اجرای پروژه تا قبل از رسیدن به مرحله تولید، به دلیل هزینه بر بودن، سودی در اختیار سهامداران قرار نمی گیرد اما تلاش ما بیشتر شدن سهم آورده سهامداران است و مجموعه مدیریتی استان و خود شرکت در حفظ منافع سهامداران از هیچ کوششی دریغ نمی کند.
  وی خاطرنشان کرد: در دوران اجرای پروژه بیش از سه هزار نفر و در دوران بهره برداری برای بیش از هزار و 200 نفر اشتغال ایجاد خواهد شد و این امر گام بسیار بزرگی در راستای تولید اشتغال برای جوانان استان به ویژه در رشته های مهندسی خواهد بود.
  مدیر عامل شرکت پتروشیمی زنجان با بیان اینکه 700 میلیارد تومان جهت اجرای این پروژه سرمایه گذاری می شود، تصریح کرد: اگر تنها 30 درصد این سرمایه گذاری در استان زنجان انجام شود چهره اقتصادی استان متحول می شود و فعالیت صنایع و کارخانه های جانبی و ورود دانش پتروشیمی اثرات مثبت بسیاری در زمینه اقتصادی و اجتماعی خواهد داشت.
  شوشتری خاطرنشان کرد: از بزرگترین دستاوردهای پروژه انجام عملیات مهندسی و تولید کالا توسط پیمانکار ایرانی است.
  وی سهم دولت در پروژه پتروشیمی زنجان را 20 درصد عنوان کرد و افزود: طبق اصل 44 سهم دولت در پروژه ها حداکثر تا 20 درصد می تواند باشد.
  مدیرعامل شرکت پتروشیمی زنجان از انتشار اوراق مشارکت شرکت پتروشیمی زنجان به میزان 200 میلیارد تومان با درصد بالای سود خبر داد و گفت: به احتمال زیاد تا اواخر بهمن ماه امسال 50 میلیارد تومان تسهیلات از طریق انتشار اوراق مشارکت در اختیار مردم قرار می گیرد و در دو سال آینده نیز به ترتیب 100 و 50 میلیارد تومان اوراق مشارکت منتشر خواهد شد.
  شوشتری یادآور شد: پروژه طرح تولید اوره و آمونیاک که به عنوان شرکت پتروشیمی زنجان مشهور است در سال 1386 در قالب شرکت سهامی عام و مشارکت 96 هزار نفر از مردم استان و سایر استان ها آغاز شد.
  وی افزود: پس از پیگیریهای فراوان توسط مدیریت استان طرح تولید یک میلیون تن اوره و آمونیاک در قالب شرکت پتروشیمی در سفر اول هیئت دولت به تصویب رسید و در سال 86 زمینی به مساحت هزار هکتار به منظور احداث شرکت پتروشیمی و همچنین ایجاد یک شهرک صنعتی خصوصی جهت استقرار واحدهای مرتبط با صنعت پتروشیمی تملک شد و در حال حاضر به صورت کامل و بلامعارض در اختیار پروژه است.
   
 10. سهم دوست

  سهم دوست New Member کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏19 نوامبر 2010
  ارسال ها:
  734
  تشکر شده:
  59
  عرضه سهام «پتروشيمي زنجان»

  شركت صنايع پتروشيمي زنجان در نظر دارد 58/23 درصد از كل سهام خود را در بازار سوم فرابورس به فروش رساند.اين شركت كه هنوز به بهره‌برداري نرسيده، در نظر دارد تعداد 131 ميليون و 193 هزار و 611 سهم معادل 58/23 درصد از كل سهام خود را به طور يكجا و به صورت نقد در بازار سوم فرابورس عرضه كند.قيمت پايه هر سهم در اين عرضه مبلغ يك هزار و 114 ريال و قيمت پايه كل 146 ميليارد و 150 ميليون ريال در نظر گرفته شده است. همچنين سهام مزبور در تاريخ 6 بهمن‌ماه سال جاري در بازار فرابورس عرضه خواهد شد. همچنين شركت ملي صنايع پتروشيمي با داشتن 14/16 درصد از سهام پتروشيمي زنجان به عنوان سهامدار عمده اين شركت به حساب مي‌آيد و 28/60 درصد ديگر از سهام شركت مزبور در اختيار اشخاص حقيقي و حقوقي است كه اين افراد هر كدام سهامدار كمتر از 2 درصدي به شمار مي‌آيند.
   
 11. سرمد سابق

  سرمد سابق Well-Known Member کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏19 اکتبر 2007
  ارسال ها:
  6,642
  تشکر شده:
  8,546
  شغل:
  کارشناس
  محل سکونت:
  قم
  قيمت سهام اين شركت ؟
   
 12. اشکان

  اشکان New Member نارنجی سابق

  تاریخ عضویت:
  ‏15 آوریل 2007
  ارسال ها:
  8,276
  تشکر شده:
  4,921
  شغل:
  کارمند بانک
  محل سکونت:
  تهران
  بازگشت همه به سوي اوست
  در مورد اين سهم همينو عرض كنم كه اواخر سال گذشته بلوكشو براي فروش روي قيمت 110 تومن گذاشتن اما كسي نخريد.يعني كسي نبود بلوك مديريتي اين شركتو 110 تومن بخره.اين يعني توي شركت خبري نيست.فقط بخور بخوره و بس.
  دوتا سوله زدن.يه جاده آسفالت كردن.تو سوله ها كه از تجهيزات و دستگاه ها خبري نيست.فكر كنم توشون گل كوچيك و سالني بازي ميكنن.جاده رو هم تا سوله ها كشيدن كه بعد از بازي كه خسته ميشن با ماشين بتونن برگردن و پياده كز نكنن.
  مديريت اين شركت افتضاحه كه توش يه عمده سهامدار پيدا ميشه كه ده ها ميليار پول شركتو كه بايد صرف كارهاي شركت بشه به جيب ميزنه و يا علي
   
 13. nesvatb

  nesvatb Well-Known Member کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏16 فوریه 2008
  ارسال ها:
  3,039
  تشکر شده:
  120
  قراربود که درروز 30 مرداد يک اتفاقي براي اين سهم بيافتد مجمعي برقرار کند ويا درفرابورس عرضه شود ويا...............
  دوستان خبر داريد که ايا اين شرکت درمدت حيات خود ايا هرگز سودي راتقسيم کرده است وکلا اينطور شرکتها که باپذيره نويسي مقداري وجه ازمردم ميگيرند چه تعهدي درقبال مردم براي سود دهي دارند؟
   
 14. شیپورچی

  شیپورچی New Member عضو تازه

  تاریخ عضویت:
  ‏23 جولای 2010
  ارسال ها:
  1,167
  تشکر شده:
  90
  شغل:
  دانشمند
  محل سکونت:
  شیپور آباد
  دكتر مفيدي تو زندانه...
   
 15. شیپورچی

  شیپورچی New Member عضو تازه

  تاریخ عضویت:
  ‏23 جولای 2010
  ارسال ها:
  1,167
  تشکر شده:
  90
  شغل:
  دانشمند
  محل سکونت:
  شیپور آباد
  پتروشیمی زنجان در بازار پایه فرابورس درج شد
  شانا _ گروه پتروشیمی: پتروشیمی زنجان با سرمایه 556 میلیارد و 300 میلیون ریال به عنوان پانزدهمین نماد معاملاتی در بازار پایه فرابورس درج شد.

  به گزارش شانا، مجتمع پتروشیمی زنجان از جمله طرح‌های استانی پتروشیمی است که در سال 1385 و در سفر هیئت دولت به تصویب رسیده و نزدیک به 95 درصد از سهام عرضه شده آن از سوی شهروندان استان خریداری شده است.

  این پروژه ظرفیت تولید یک میلیون تن اوره و 670 هزار تن آمونیاک را در سال دارد و با احداث این واحد صنعتی، امکان راه‌اندازی و سرمایه‌گذاری در صنایع جانبی پتروشیمی در استان نیز فراهم می‌شود.
   
 16. shahram49

  shahram49 Active Member کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏15 سپتامبر 2011
  ارسال ها:
  193
  تشکر شده:
  190
  سلام هيچ تعهدي ندارند.رجوع كنيد به پتروشيمي اميركبير در فرابورس و كدال.
   
 17. سهم دوست

  سهم دوست New Member کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏19 نوامبر 2010
  ارسال ها:
  734
  تشکر شده:
  59
  [TABLE="width: 98%, align: center"]
  [TR]
  [TD] [/TD]
  [TD]
  عنوان : اطلاعيه توزيع برگه سهام شركت صنايع پتروشيمي زنجان +دريافت فرم مشخصات سهامداران حقيقي​
  [/TD]
  [TD] [/TD]
  [/TR]
  [TR]
  [TD] [/TD]
  [TD]
  موضوع : اخبار عمومي​
  [/TD]
  [TD] [/TD]
  [/TR]
  [TR]
  [TD] [/TD]
  [TD]
  تاریخ : 19 / 9 / 1390​
  [/TD]
  [TD] [/TD]
  [/TR]
  [TR]
  [TD] [/TD]
  [TD] [HR][/HR] با عنايت به درج نماد شركت صنايع پتروشيمي زنجان (سهامي عام) در بازار پايه شركت فرابورس ايران (سهامي عام) به اطلاع مي رساند ، گواهي سپرده سهام قابل معامله در بازار پايه ، آماده توزيع است . لذا از كليه سهامداران محترم تقاضا مي شود جهت دريافت برگه گواهي سپرده سهام از تاريخ 26/09/1390 با در دست داشتن اصل برگ سهم قبلي و مدارك شناسايي معتبر (شناسنامه ، كارت ملي و يك برگ كپي از آنها) و نيز برگه تكميل شده مشخصات سهامداران به امور سهام شركت پتروشيمي زنجان واقع در زنجان – شهرك كارمندان – فاز اول – خيابان ششم – شماره 4700 ، مراجعه فرمايند. جهت كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد با شماره هاي 115 الي 4158111- 0241امور سهام پتروشيمي زنجان تماس حاصل نمائيد. تذكر 1 : با صدور برگه سهام جديد ، اوراق سهام قبلي از درجه اعتبار ساقط مي باشد. تذكر 2 : لازم به توضيح است ، تعويض برگه هاي سهام (ابطال برگه سهام قديم و دريافت برگه گواهي سپرده سهام) تا تاريخ 28/12/1391 ادامه خواهد داشت. فرم مشخصات سهامداران حقيقي را از اينجا دريافت نمائيد.
  توجه : فرم مشخصات حتما بايستي در كاغذ A5 تنظيم و چاپ شود .
  شركت صنايع پتروشيمي زنجان (سهامي عام)


  [/TD]
  [/TR]
  [/TABLE]
   
 18. سقراط

  سقراط New Member کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏12 اکتبر 2006
  ارسال ها:
  857
  تشکر شده:
  37
  صورتهای مالی این شرکت را حدود یک سال پیش بررسی کردم.

  از آن طرح توجیهی شرکت و میزان حجم کاری معلوم بود که مثال بارز سنگ بزرگ نشانه نزدن است خواهد شد.

  شرکتی که با هزار اما و اگر توانست پذیره نویسی بکند و از اول هم بر اقتصادی نبودن اش برخی مدعی بودند چگونه خواهد توانست 700میلیارد پول برای تکمیل واحد جمع کند؟

  نمونه های زیادی از این دست واحد های پتروشیمی کاغذی در کشور موجود است که بیشتر برای مقاصد سیاسی مطرح شده اند تا رساندن نان به مردم!!
   
 19. شیپورچی

  شیپورچی New Member عضو تازه

  تاریخ عضویت:
  ‏23 جولای 2010
  ارسال ها:
  1,167
  تشکر شده:
  90
  شغل:
  دانشمند
  محل سکونت:
  شیپور آباد
  [TABLE="align: center"]
  [TR]
  [TD="bgcolor: #f1f1f1"][/TD]
  [/TR]
  [TR]
  [TD="bgcolor: #f1f1f1"][TABLE="align: center"]
  [TR]
  [TD]
  [​IMG]خبرگزاري دانشجويان ايران - زنجان
  سرويس: استان‌ها
  مديرعامل شرکت پتروشيمي زنجان درباره زمان افتتاح پروژه پتروشيمي زنجان، گفت: زمان راه‌اندازي اين پروژه سه سال پيش‌بيني شده است.


  به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، منطقه زنجان، محمدرضا شوشتري عصر روز سه‌شنبه 27 دي ماه در جمع خبرنگاران با اشاره به اينکه منابع نقدي ريالي پروژه پتروشيمي زنجان تامين شده است، اظهار کرد: در حال ‌حاضر مهم‌ترين و اساسي‌ترين مشکل تامين منابع ارزي است.

  وي تصريح کرد: اقداماتي هم براي انتشار اوراق گواهي سپرده خاص انجام شده است که مشکلات پروژه را کاهش مي‌دهد، البته فعاليت‌هاي اجرايي پروژه پتروشيمي زنجان هم به مرحله خوبي رسيده و 50 درصد از فعاليت‌هاي مهندسي پروژه هم انجام گرفته است.

  اين مقام مسئول با بيان اينکه کارهاي لازم براي دادن سفارش‌هاي داخلي و خارجي پروژه پتروشيمي زنجان انجام شده است، افزود: به زودي تفام‌نامه‌اي بين بانک ملي به‌عنوان بانک عامل و صندوق توسعه ارزي به امضا مي‌رسد و با امضاي اين تفاهم‌نامه ارز مصوب در اختيار پروژه قرار مي‌گيرد.

  وي ادامه داد: با در اختيار قرار گرفتن اعتبار ارزي پروژه پتروشيمي، سفارش‌هاي لازم که درواقع مهم‌ترين فعاليت پروژه محسوب مي‌شود، به کارخانه‌هاي خارجي داده خواهد شد، هرچند ساخت تجهيزات پروژه پتروشيمي زمان‌بر است.

  اين مقام مسئول، مبلغ ارزي مورد نياز اين پروژه را 399 ميليون دلار عنوان کرد و افزود: اين مبلغ تاکنون اختصاص نيافته است.

  مديرعامل شرکت پتروشيمي زنجان در پاسخ به سوالي درباره ايجاد شهرک‌هاي صنعتي در شهرستان ايجرود، تصريح کرد: فراخوان براي جذب سرمايه‌گذاران در اين شهرک انجام شده است.
  [/TD]
  [/TR]
  [/TABLE]
  [/TD]
  [/TR]
  [/TABLE]
   
 20. شیپورچی

  شیپورچی New Member عضو تازه

  تاریخ عضویت:
  ‏23 جولای 2010
  ارسال ها:
  1,167
  تشکر شده:
  90
  شغل:
  دانشمند
  محل سکونت:
  شیپور آباد
  نقش پتروشيمي زنجان در تحول صنعتي استان
  محمدرضا مريد شوشتري مديرعامل شركت پتروشيمي زنجان، به رفع مشكلات مالي اين طرح در ماه هاي اخير اشاره كرد و گفت: براين اساس طرح پتروشيمي با سرعت خوبي در حال پيشرفت بوده و براي خريد ماشين آلات مورد نياز خود منتظر دريافت تسهيلات ارزي است.
  مريد شوشتري لزوم تهيه تجهيزات و ماشين آلات را تامين تسهيلات ارزي دانست و افزود: بر اساس مذاكرات صورت گرفته مقرر شده تسهيلات ارزي مورد نياز اين طرح از محل صندوق توسعه ملي به مبلغ 400 ميليون دلار تامين شود.
  وي به پيشرفت 18 درصدي عمليات اجرايي اين طرح اشاره و خاطر نشان كرد: 40 درصد از محصول توليدي اين شركت در داخل مصرف شده و مابقي به دليل وجود بازار صادراتي محصول اوره، صادر خواهد شد.
  مريد شوشتري از راه اندازي كارخانه پتروشمي زنجان در سال 93 خبر داد و يادآورشد: با تمهيدات انديشيده شده و برنامه ريزي هاي صورت گرفته، در صورت نبود موانع خاص در راستاي تامين منابع ريالي و ارزي، پيشرفت طرح با شتاب ادامه خواهد داشت.
  مديرعامل شركت پتروشيمي زنجان بابيان اينكه آب مورد نياز اين طرح به ميزان 18 ميليون مترمكعب از سد گلابر تامين و گاز طرح نيز به ميزان 4 ميليون و 800 هزار مترمكعب در شبانه روز از سوي وزارت نفت تامين خواهد شد خاطرنشان كرد: تاكيد مسئولان بر راه اندازي طرح پتروشيمي زنجان بر اساس برنامه ريزي هاي انجام شده در سال 93 و انتفاع سهامداران براساس سرمايه گذاري هاي صورت گرفته است.
  سعيد عباسي معاون برنامه ريزي استانداري زنجان نيز در اين زمينه، ظرفيت توليدي اين واحد صنعتي را يك ميليون تن اوره و 677 هزار تن آمونياك در سال دانست و گفت: در صورت بهره برداري از اين طرح امكان اشتغالزايي حداكثر براي يك هزار و 200 نفر ايجاد خواهد شد.
  عباسي ميزان كل سرمايه گذاري مورد نياز اين طرح را 7 هزار ميليارد ريال دانست و افزود: 2 هزار و 200 ميليارد ريال از اين ميزان اعتبار، ريالي و 330 ميليون يورو نيز به صورت ارزي خواهد بود.وي به پذيره نويسي اين طرح در سال هاي گذشته اشاره كرد و يادآورشد: نزديك به 96 هزار نفر از مردم سهامدار اين طرح هستند.
  عباسي 7/16 درصد سهامداران پتروشيمي زنجان را صنايع پتروشمي ايران دانست و اظهار كرد: 8/23 درصد سهامداران را اعضاي بنياد تعاون سپاه پاسداران و مابقي را سهامداران عمده تشكيل مي دهند.
  معاون برنامه ريزي استانداري زنجان، پيشرفت اين طرح را 20 درصد دانست و گفت: تامين بخشي از زير ساخت ها، دانش فني، تصحيح قسمتي از فوندانسيون و نصب انبارهاي اوره ازجمله اقداماتي است كه در اين شركت صورت گرفته است.
  وي به پيگيري هاي مسئولان استاني در مجلس و دولت براي رفع مشكلات مالي پيش روي اين شركت اشاره و خاطر نشان كرد: بر اساس اين پيگيري ها، مقرر شده بانك عامل در سريع ترين فرصت ممكن اعتبارات ارزي مورد نياز اين طرح را تامين كند. عباسي با بيان اينكه 2هزار ميليارد ريال از اعتبار اين طرح ريالي است كه 500 ميليارد ريال آن در سال گذشته از طريق فروش اوراق تامين شده، افزود: فروش يك هزار ميليارد ريال نيز در سال 90 به صورت اوراق مشاركت در دست پيگيري و اقدام است.
  معاون برنامه ريزي استانداري زنجان، 500ميليارد ريال باقي مانده را نيز سهم سال 91 دانست و يادآورشد: با توجه به رفع موانع پيش روي پتروشيمي زنجان، اميد مي رود اين طرح با سرعت بالايي پيشرفت كرده و به بهره برداري برسد.