شرکت مرغداری سیمرغ(سیمرغ)

شهروز..

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
کد خبر: ۱۱۲۶۸۵
۱۴:۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۴با پلاک 528:
بزرگترین شرکت مرغداری درج و آماده عرضه اولیه در بورس شد / مشخصات
بزرگترین مجتمع مرغداری در خاورمیانه با سرمایه ۱۳۰ میلیارد تومانی در بازار دوم بورس تهران درج شد تا در صف عرضه اولیه ۱۰ درصدی بایستد.


به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،شرکت سیمرغ با نماد "سیمرغ" از امروز با پلاک 528 در بخش کشاورزی، شکار و فعالیت‌های خدماتی وابسته و طبقه نگاهداری سایر حیوانات، تولید محصولات حیوانی طبقه‌بندی نشده در جای دیگر، در بازار دوم بورس تهران درج شد.
طبق بررسی های بورس پرس، شرکت سیمرغ در تاریخ ۷ خرداد سال ۵۳ با سرمایه اولیه ۴ میلیون تومان به صورت سهامی خاص در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسید در سال ۵۴ با اولین واحد تخم گذار در اصفهان فعالیت را آغاز و به تدریج با احداث واحدهای یزد، کرمان، اصفهان ۲ و خراسان تعداد واحدها را به پنج رساند. در سال ۵۹ با ادغام شرکت سیکل( مرغ شمال)، واحدهای مرغ مادر گوشتی زیاران و پرورش نیمچه گوشتی بوئین زهرا به این مجموعه پیوستند و به این ترتیب تعداد مزارع تولیدی به هفت واحد رسید و در سال ۹۲ مزرعه لالجین در همدان و بردسیر کرمان به مزارع اضافه شد.
در حال حاضر این شرکت با سرمایه ۱۳۰ میلیارد تومان بزرگترین مرغداری در ارتباط با تولید تخم مرغ خوراکی ایران بوده و جزئی از واحدهای تجاری فرعی شرکت پشتیبانی مهر ۷۸ به شمار می رود. گروه سیمرغ شامل شرکت اصلی و واحدهای تابعه و شرکت‌های فرعی مقوا سازی شرق ،توسعه کشت ذرت و مهرگستران سیمرغ زیاران است.
موضوع فعالیت
موضوع فعالیت اصلی شرکت انجام هرگونه فعالیت های کشاورزی از قبیل زراعت، باغداری، دامپروری، مرغداری، جوجه کشی، تولید مرغ مادر، تخم مرغ، تبدیل، جور کردن، بوجاری و بسته بندی محصولات کشاورزی و تبدیل محصولات فرعی دام، واردات و صادرات تولیدات کشاورزی و تامین سرمایه گذاری در سایر شرکت ها اعم از کشاورزی، تولیدی، بازرگانی، صنعتی و فعالیت شرکت های فرعی تولید و تهیه مقوا، کارتن و ظروف مقوایی و کشت و تولید ذرت دانه ای و سایر نباتات علوفه‌ای است.
ترکیب سهامداری
در ترکیب سهامداری این شرکت،خدمات پشتیبانی مهر ۷۸ با ۵۳.۱ درصد، سرمایه گذاری گروه توسعه ملی با ۱۴.۷ درصد، بانک تجارت با ۹.۶ درصد، شرکت مدیریت طرح و توسعه آینده پویا با ۹.۳ درصد و بخش خصوصی با ۱۳.۳ درصد حضور دارند.
خالص درآمد هر سهم بر مبنای اطلاعات مالی دوره منتهی به اسفند سال گذشته مبلغ ۹۹۳ ریال است.
انتهای پیام
 

شهروز..

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
حدودا به هر کد 280 سهم و نقدینگی تقریبی 140 الی 150 هزار تومن نیاز هستش.
 

شهروز..

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
شرکت ها
کد خبر: ۱۲۹۱۷۹
۱۸:۱۱ - ۱۳۹۸/۳/۲۸برای ۱۰ درصد و در بورس تهران:
"سیمرغ" فردا معرفی و آماده عرضه اولیه می شود / اطلاعات سهم ۱۳۰ میلیاردی
شرکت ۱۳۰ میلیارد تومانی سیمرغ فردا معرفی می شود تا طی روزهای آینده با عرضه اولیه ۱۰ درصدی سهام به عنوان پنجمین شرکت جدید سال وارد بورس تهران شود .


به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، آخرین رویدادهای مربوط به ورود شرکت های جدید به بازار سهام با اعلام زمان معارفه شرکت سیمرغ همراه شده که فردا ساعت 15 الی 17 با حضور مدیران و سهامداران در هتل سیمرغ ( واقع در ولیعصر، پایین‌تر از پارک ساعی، نبش کوچه دلبسته) برگزار می شود.
به این ترتیب ، انتظار می رود در صورت تکمیل اطلاعات ، 10 درصد از سهام "سیمرغ" معادل 130 میلیون سهم احتمالا" طی روزهای آینده به عنوان پنجمین شرکت جدید سال و بعد از سرمایه گذاری صدر تامین، کشت و صنعت شریف آباد ، ژلاتین کپسول و پلی پرو پیلن جم وارد بازار سهام شود.
طبق بررسی های بورس پرس، این شرکت که خرداد 1353 تاسیس شده ، دارای 1619 نیروی انسانی و سرمایه 130 میلیارد تومان بوده و بزرگترین مرغداری ایران بشمار می رود و جزئی از واحدهای تجاری فرعی شرکت پشتیبانی مهر 78 است.
گروه سیمرغ شامل شرکت اصلی و واحدهای تابعه و شرکت‌های فرعی مقوا سازی شرق ،توسعه کشت ذرت و مهرگستران سیمرغ زیاران است.
همچنین طبق مجمع فوق العاده اردیبهشت سال گذشته ، سال مالی شرکت از اول فروردین به اول دی ماه تغییر یافته است.
در ترکیب سهامداری "سیمرغ" ، خدمات پشتیبانی مهر 78 با 53.1 درصد، سرمایه گذاری گروه توسعه ملی با 14.7 درصد، بانک تجارت با 9.6 درصد، شرکت مدیریت طرح و توسعه آینده پویا با 9.3 درصد و بخش خصوصی با 13.3 درصد حضور دارند که به ترتیب تعهد عرضه اولیه 6.2، 1.7، 1.1 و یک درصدی را دارند.
سود و زیان سه ساله سیمرغ


صادرات
میزان صادرات در سال ۹۵ نسبت به سال ماقبل آن حدود ۵۲ هزار تن کاهش یافته که عمده دلیل آن درگیری با بیماری آنفولانزای فوق حاد طیور است که با اعلام رسمی بین المللی آن در آذر ۹۵ عملاً صادرات تخم مرغ و گوشت مرغ متوقف شد.
صادرات تخم‌مرغ طی سال های گذشته با رونق همراه بود به طوری که از ۴۳ هزار تن در سال ۹۲ به ۷۱ هزار تن در سال ۹۳ و ۹۵ هزار تن در سال ۹۴ رسید که متاسفانه به دلیل درگیری با بیماری آنفولانزا و ممانعت بازارهای هدف از ورود تخم مرغ ایران، این میزان در سال ۹۵ به ۴۰ هزار تن رسید. کاهش صادرات در این سال با فقدان تولید ناشی از حذف و مردم سازی یازده و نیم میلیون قطعه مرغ تخمگذار جایگزین شد و عملا اتفاق محسوسی در بازار داخلی تخم مرغ روی نداد.
بازارهای صادراتی ایران متاسفانه از نظر تنوع، دچار کاهش قابل توجهی شده به طوری که طی سال‌های ۹۴ و ۹۵ عملا از صادرات به کشورهای تاجیکستان و ارمنستان به صفر رسید، صادرات به ترکمنستان ۹۰ درصد کاهش و به افغانستان به میزان حداقل ۶۰ درصد کاهش یافت. این کاهش تمایل به واردات از ایران در کشورهای آسیای میانه مذکور به دلیل بالا رفتن ظرفیت تولید در مجموعه هشت کشور آسیای میانه و تمایل بیشتر به تحولات تبادلات تجاری با یکدیگر از یک طرف و از سوی دیگر کشور اوکراین است که به عنوان تامین کننده رقابتی مناسب ترین نسبت به ایران در آنها فعالیت می کند.
کاهش تجارت با افغانستان به رغم نزدیکی قابل‌توجه صرفاً به دلیل عدم امکان رقابت اقتصادی با کشورهای هندوستان و پاکستان در تامین نرخ مناسب تخم‌مرغ افغانستان بوده و فقط مقداری از کمبود ناشی از فاصله زمانی تامین تخم مرغ هندی یا مشکلات خاص تامین از پاکستان است که در شرایط خاص از ایران تامین می شود.
طی سالهای ۹۴ و ۹۵ عمده ترین بازار ایران عراق بود که دارای مشکلات خاص خود است، سیاست و اقتصاد عراق دارای نوسان بسیار است. ترکیه رقیب جدی و کهنه کاری برای ایران در تصاحب بازار مذکور است از دیدگاه دولتی و شخصی گرچه تمایل قابل توجهی به تامین تخم مرغ از سوی ایران به عنوان کشور شیعه وجود دارد ولی از دیدگاه ایجاد فضای مناسب رقابتی نسبت به ترکیه در مقررات گمرکی یا امکانات زیرساختی در عراق، امتیازی برای ایران ایجاد نشده است.
پیش بینی می‌شود با توجه به اقدامات زیرساختی در کشورهای افغانستان و عراق حداکثر تا پنج سال دیگر شرایط مناسبی برای صادرات وجود نداشته باشد و بنابراین برای پایداری تولید تخم مرغ در ایران باید به توافق مهم دیگر فکر کرد اول ترویج مصرف تخم مرغ در داخل به عنوان ارزانترین، با کیفیت ترین و کامل ترین پروتئین که متاسفانه سرانه پایینی دارد و دوم آن حمایت از صادرات محصولات مایع و پودر پاستوریزه تخم مرغ که در کشورهای دوردست و غیر همسایه نیز بتواند صورت پذیرد.
در زمینه صادرات تخم‌مرغ هیچگونه پروتکل بهداشتی اقتصادی بین ایران و کشورهای هدف وجود ندارد که نقص بسیار مهمی است. صادرات چند سال گذشته دارای تراز تجاری سالانه مثبت و منفی بسیار کم بوده و حداقل ۵ ماهه اول هر سال به دلیل نوع فرایند بازار هم در داخل و هم در عراق و افغانستان و ... نیازمند به تزریق نقدینگی است ولی در هفت ماه بعدی بدون زیان یا با سودآوری همراه خواهد بود لذا تامین نقدینگی برای صادرات پایدار از ضروریات اجتناب ناپذیر است حتی اگر به صورت مشوق نبوده و فقط به شکل تسهیلات کم بهره باشد.
عدم حمایت از برند سازی و فعالیت برند ها در بازارهای هدف نیز از مشکلات مهم دیگر است که گاهی باعث ایجاد عدم اطمینان از کیفیت محصول در کشورهای هدف شده و جبران آن با صرف وقت و هزینه های بالا همراه بوده که برای آن تدبیر خاصی اندیشیده نشده است.
میزان مصرف تخم مرغ در ایران
بنابر اعلام کمیسیون بین المللی تخم مرغ، سرانه مصرف این محصول در ایران حدود ۱۹۸ عدد است.این سرانه در بسیاری از کشورهای در حال توسعه و توسعه یافته به بیش از ۳۰۰ عدد تخم مرغ هم می رسد در حالی که این عدد در ایران بر مبنای نقطه‌نظرات ستاد کشوری ترویج مصرف تخم مرغ باید حداقل ۲۵۰ عدد باشد.
بازار محصولات و رقبا
در تهران: شرکت سیمرغ به دلیل دارا بودن مشتریان وفادار نظیر فروشگاه‌های زنجیره‌ای که همواره به دنبال محصولات با کیفیت بالا هستند، محصولات را در تهران به طور عمده به فروش می رساند. مدل فروش این شرکت در تهران به صورت تحویل درب کارخانه است. در این روش فروشنده کالا را در محل تولید و یا انبار کالا به خریدار تحویل می دهد و کلیه مسئولیت ها و هزینه ها اعم از بارگیری حمل و نقل بیمه و ریسک خرابی محصول به عهده خریدار است.
همچنین شرکت بخشی از فروش عمده را به افرادی انجام می‌دهد که این محصولات را پس از خرید به صورت مویرگی در بازار پخش می‌کنند. توزیع مویرگی زمانی صورت می گیرد که بازار بخش بندی نشده و محصولات تمام بازارهای موجود عرضه می شود. از توزیع مویرگی در جایی استفاده می شود که مشتریان گزینه های زیادی از برندهای مختلف را پیش رو داشته باشند و لازم است محصول در معرض دید خریداران قرار گیرد. هدف از توزیع مویرگی پوشش حداکثری بازار است این روش در مورد محصولات خوراکی و مصرفی روزانه مورد استفاده زیادی دارد.
در شهرستان ها: قسمتی از تخم مرغ ها در فروشگاه های شرکت سیمرغ عرضه می شود که معمولا حدود مشخصی دارد و حجم ثابتی را در بر می گیرد. در واحدهای اصفهان و کرمان ۵۰ درصد، واحد خراسان ۳۰ درصد و در واحد یزد ۴۰ درصد از فروش ها در فروشگاه های مذکور انجام می شود. باقیمانده میزان تخم مرغ واحدها نیز به صورت عمده درب کارخانه همان مزرعه فروخته می شود. در صورتی که واحد به هر دلیل کمبود تولید داشته باشد ابتدا فروشگاه‌های خود را تامین کرده و سپس مابقی را به صورت عمده به فروش می رساند. مشتریان اصلی شرکت سیمرغ عبارتند از فروشگاه های شهروند رفاه هایپر استار و پالادیوم.
سهم شرکت از عرضه و تقاضای کل بازار
فروش تخم مرغ:
مقدار تولید تخم مرغ سالانه کل حدود ۸۰۰ هزار تن است. شرکت سیمرغ در حدود ۵۰ الی ۵۵ هزار تن از آن را تولید می کند. با در نظر گرفتن میانگین ۵۳ هزار تن در سال این شرکت حدود ۶ الی ۷ درصد بازار کل تخم مرغ را در دست دارد. از طرفی حدود ۵ درصد از میزان تولید کل در قالب بسته بندی۶، ۹، ۱۰، ۱۲، ۱۵، ۲۰، ۲۴، ۳۰ عددی عرضه می شود که سهم شرکت سیمرغ از این مقدار حدود ۱۰ درصد است.
فروش جوجه یکروزه تخمگذار: شرکت جوجه های تخمگذار مازاد بر نیاز را با توجه به تقاضا و وضعیت بازار برمبنای عملکرد نژادی تعیین و مستقیما به مرغداران پرورش‌دهنده به فروش می رساند. شرکت سیمرغ نماینده انحصاری نژاد بوونز(bovanz) در ایران است ظرفیت تولید در این بخش ۴۰ میلیون قطعه و سهم شرکت سیمرغ از این بازار حدود ۱۵ درصد است. شرکت سیمرغ در حدود هفت میلیون قطعه در سال تولید دارد که از این مقدار ۳ میلیون قطعه جوجه مصرف داخلی شرکت و ۴ میلیون قطعه به فروش می رسد.
فروش جوجه یکروزه گوشتی: قیمت پایه (حداقل و حداکثر) جاهای نژادهای مختلف از طریق ITP و IDG اعلام و شرکت ها بر مبنای کیفیت و سن مرغ های مادر نسبت به تعیین قیمت و فروش به مشتری اقدام می‌کنند. فروش جوجه به صورت فروش مدت دار است که به ازای مدت زمان فروش نرخ جوجه افزایش می یابد. میزان تولید کشور در ماه حدود ۸۰ تا ۱۰۰ میلیون قطعه است. ظرفیت اسمی شرکت سیمرغ حدود ۳۰ میلیون قطعه جوجه در سال و تولید واقع بین ۲۰ تا ۲۵ میلیون قطعه در سال است. اندازه سن شرکت در حدود ۲ الی ۲.۵ درصد بازار است.
فروش دان: فروش دان آماده تنها در یکی از واحدهای شرکت( واحدهای بوئین‌زهرا به دلایل مسائل بهداشتی و قرنطینه ای) که کارخانه دان آن مجزا از واحد تولیدی است و امکان فروش را دارد صورت می‌گیرد. واحد بوئین زهرا به سفارش مشتری و با لحاظ کردن سود متعارف نسبت به قیمت تمام شده اقدام به فروش می کند. میزان فروش دان مازاد حدود ۱۰ هزار تن در سال است.
فروش کود: فروش کود در واحدهای تخمگذار( خراسان ،اصفهان، یزد و کرمان) و معمولا به صورت قرارداد سالانه با اخذ استعلام به بالاترین قیمت به فروش می رسد. کدهای واحد مرغ مادر و واحد پرورش پولت در پایان دوره تولید گله نیز با استعلام قیمت از بازار و به بالاترین قیمت به فروش می رسد. میزان فروش کود حدود ۶۰ تا ۶۲ هزار تن در سال است.
قراردادهای مهم
قراردادهای مهم شرکت سیمرغ با خریداران تخم مرغ و قرارداد خرید جوجه بوونز از شرکت هلندی هندریکس است.
طرح توسعه
شرکت سیمرغ با افزایش سرمایه ۵۰ میلیارد تومانی منابع نقدی لازم جهت طرح توسعه واحد کرمان را تامین کرده و قراردادهای مربوطه منعقد شده است. بهره برداری از طرح مذکور در سال مالی ۹۸ انجام خواهد شد. شرکت در نظر دارد با افزایش سالانه‌ای واحد کرمان حدود ۷۰ هزار قطعه تولید اضافه کند.
همچنین اجرای طرح مرغ مادر تخمگذار به ظرفیت ۳۰۰۰۰ قطعه در یک قطعه زمین به مساحت ۶ هکتار در جوار فاز یک مرغ مادر گوشتی در کیلومتر ۸ جاده بهرامجرد- گلزار در دست اقدام است.
افزایش ظرفیت ۶۰۰ هزار قطعه مرغ تخمگذار تجارتی در زمین انتخابی به مساحت ۱۰ هکتار با موقعیت جاده قابل دسترسی در مرتع با فاصله ۳ کیلومتری جاده اصلی بردسیر -کرمان، زمین محصور دارای انشعاب برق و شبکه ۲۰ کیلو ولت اختصاصی، یک حلقه چاه عمیق حدود ۱۴۰ متر به همراه ۳ با اسکلت فلزی برای سالن های تولید، یک باب اسفنج فلزی برای سالن بسته بندی ایا اسکلت فلزی برای پست برق و موتور برق است.
 

شهروز..

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
شرکت ها
کد خبر: ۱۲۹۲۶۲
۰:۰ - ۱۳۹۸/۴/۱در جلسه معارفه:
"سیمرغ" معرفی و آماده عرضه اولیه شد/ پیش بینی سود و نکات مهم
با برگزاری جلسه معارفه شرکت بورسی سیمرغ ، آخرین وضعیت مالی و عملیاتی این شرکت ۱۳۰ میلیارد تومانی اعلام کردند و آماده عرضه اولیه ۱۰ درصدی برای یکشنبه شد.


به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، با برگزاری جلسه معارفه شرکت سیمرغ توسط مدیران، این شرکت 130 میلیارد تومانی به سهامداران معرفی و آماده عرضه اولیه 130 میلیون سهم شد که یکشنبه هفته جاری در محدوده قیمتی 500 تا 510 تومانی هر سهم و سهمیه هر کد حقیقی و حقوقی 400 سهم در بازار دوم معاملات بورس انجام خواهد شد.
تاریخچه شرکت از زبان مدیرعامل
علی تقوی فر درخصوص تاریخچه این شرکت که سال 1353 با سرمایه اولیه 4 میلیون تومانی تاسیس شده گفت: شرکت دارای 16 مزرعه است که از این تعداد، 9 مزرعه تملیکی است. سرمایه این شرکت که دارای 1619 نفر نیروی انسانی است در حال حاضر به 130 میلیارد تومان رسیده است.
وی درخصوص محصولات تولیدی و موضوع فعالیت افزود: تخم مرغ خوراکی، جوجه یک روزه گوشتی، جوجه یک روزه تخم گذار،خوراک مرغ و پسته خشک جزو محصولات این شرکت بشمار می رود. موضوع فعالیت اصلی انجام هرگونه فعالیت های کشاورزی از قبیل زراعت، باغداری، دامپروری، مرغداری، جوجه کشی، تولید مرغ مادر، تخم مرغ، تبدیل، جور کردن، بوجاری و بسته بندی محصولات کشاورزی و تبدیل محصولات فرعی دام، واردات و صادرات تولیدات کشاورزی و تامین سرمایه گذاری در سایر شرکت ها اعم از کشاورزی، تولیدی، بازرگانی، صنعتی و فعالیت شرکت های فرعی تولید و تهیه مقوا، کارتن و ظروف مقوایی و کشت و تولید ذرت دانه ای و سایر نباتات علوفه‌ای است
ترکیب سهامداری
این مقام مسئول درخصوص ترکیب سهامداری سیمرغ گفت: در ترکیب سهامداری این شرکت،خدمات پشتیبانی مهر ۷۸ با ۵۳.۱ درصد، سرمایه گذاری گروه توسعه ملی با ۱۴.۷ درصد، بانک تجارت با ۹.۶ درصد، شرکت مدیریت طرح و توسعه آینده پویا با ۹.۳ درصد و بخش خصوصی با ۱۳.۳ درصد حضور دارند که به ترتیب تعهد عرضه ۶.۲، ۱.۷، ۱.۱ و ۱ درصدی(در کل ۱۰ درصد) را در روز عرضه اولیه ارائه کردند.
تقوی فر با اشاره به وجود سالن های پرورش پولت در بویین زهرا، خراسان، اصفهان و یزد ادامه داد: ظرفیت پرورش پولت در یک دوره در واحدهای نام برده بالغ بر یک میلیون و 730 هزار قطعه است. سالن های مرغ تخم گذار نیز در استان های اصفهان، خراسان، کرمان و یزد قرار دارند که ظرفیت تعداد کل آن به 2.87 میلیون قطعه می رسد.
وی گفت: سالن های پرورش مرغ مادر گوشتی نیز در خراسان، زیاران و کرمان با ظرفیت کل 337 هزار قطعه هستند. سالن های پرورش مرغ مادر تخم گذار در خراسان و زیاران ظرفیتی بالغ بر 90 هزار قطعه را در یک دوره دارا هستند. کارخانه های جوجه کشی هم در خراسان و زیاران ،ظرفیت پذیرش 36 میلیون تخم مرغ نطفه دار را دارد.همچنین کارخانه تولید دان مرغ در اصفهان، بویین زهرا، خراسان، کرمان و یزد با ظرفیت 229 هزار تن در سال قرار دارند.
مدیرعامل سیمرغ با بیان اینکه مزارع تولیدی استیجاری در اصفهان، خراسان، کرمان،البرز و قزوین قرار دارند، گفت: ظرفیت کل تولید مرغ تخم گذار، مرغ مادر تخم گذار و پرورش پولت در این مزارع بالغ بر 366 هزار قطعه در یک دوره است.باتوجه به اینکه سال مالی این شرکت منتهی به آذر است در 9 ماهه 97 توانسته 46.9 هزار تن تخم مرغ خوراکی تولید کند و براورد کرده طی سال 98 میزان 54.6 هزارتن تولید داشته باشد.
پیش بینی میزان تولید در سال جاری
تقوی فر از تولید 9139 قطعه جوجه یک روزه گوشتی طی 9 ماهه سال 97 خبر داد و گفت: این شرکت در پیش بینی ها 19.5 هزار قطعه جوجه یک روزه گوشتی در سال جاری را براورد کرده،همچنین جوجه یک روزه تخم گذار در 9 ماهه سال 97 و پیش بینی 98 به میزان 5.7 و 9.6 میلیون قطعه اعلام شده است.تعداد جوجه یک روزه تخم گذار مازاد نیز 3.1 و 8.5 میلیون قطعه مشخص شده است.
سهم از بازار
وی درخصوص میزان تولید خوراک مرغ و پسته خشک نیز گفت: تولید خوراک مرغ در 9 ماهه سال گذشته 11.3 هزارتن بوده و با توجه به پیش بین ها در سال جاری به 13.4 هزارتن می رسد. پسته خشک هم از 21.9 به 150 هزار کیلو می رسد. براین اساس، سهم بازار تخم مرغ خوراکی ، جوجه یک روزه تخم گذار و جوجه یک روزه گوشتی به ترییب در بازار به 7.5، 19.3 و 2 درصد می رسد.
این مقام مسئول درباره میزان سود خالص و هزینه های سرمایه ای انجام شده گفت: میزان سود خالص کسب شده در 9 ماهه سال گذشته 98.3 میلیارد تومان بوده که انتظار می رود در سال جاری به 128 میلیارد تومان برسد.هزینه های سرمایه ای انجام شده نیز طی 9 ماهه 14.9 میلیارد تومان بوده که براورد می شود در سال جاری به 49.1 میلیارد تومان برسد.
پیش بینی سود هر سهم و سیاست تقسیمی
تقوی فر با اشاره به اینکه سود هر سهم سیمرغ در دوره مالی 97 بالغ بر 756 ریال بوده،گفت: طبق براوردها پیش بینی می شود سود هرسهم در سال جاری به 985 ریال برسد.در سیاست تقسیم سود،درصد تقسیمی در سال گذشته 25 درصد بوده که برای دوره مالی جاری نیز برهمین منوال پیش بینی شده است.
برنامه های آتی
وی درخصوص برنامه های آتی مبنی بر ایجاد مزرعه شماره 3 کرمان گفت: شرکت در سال 97 اقدام به خریداری یک واحد مرغ تخم گذار در منطقه بردسیر کرمان کرد که در حال حاضر عملیات ساختمانی و نصب تجهیزات با سرمایه گذاری حدود 35 میلیارد تومانی در حال انجام است.ظرفیت کلی این مزرعه 486 هزار قطعه مرغ تخم گذار خواهد بود که با راه اندازی آن حدود 7500 تن تخم مرغ به ظرفیت تولید افزوده خواهد شد.طبق پیش بینی ها این مرغداری در اواسط سال 99 مورد بهره برداری قرار می گیرد.
شرکت های اقماری
مدیرعامل سیمرغ درمورد شرکت های اقماری افزود: شرکت های مهرگستران سیمرغ زیاران، مقواسازی شرق و توسعه کشت ذرت جزو شرکت های اقماری سیمرغ محسوب می شوند که مهرگستران سیمرغ زیاران در دی ماه سال 94 با سرمایه ثبتی 20 میلیارد تومان شروع به فعالیت در زمینه تاسیس و اداره مرکز تهیه مواد غذایی و محصولات کشاورزی و دامی و سایر تاسیسات لازم جهت تولید، بسته بندی و توزیع و فروش محصولات کرد.
تقوی فر ادامه داد: شرکت مقواسازی شرق نیز در سال 35 تاسیس و در سال 55 با سرمایه 16 میلیون تومان خریداری شد که اکنون با سرمایه 6.5 میلیارد تومانی به فعالیت تیه و تولید مقوا و شانه تخم مرغ و بهره برداری از کارخانه مقواسازی و صدور مواد تولید شده مشغول است.آغاز فعالیت توسعه کشت ذرت هم در سال 61 بود که اکنون دارای سرمایه ثبتی 3.5 میلیارد تومانی درخصوص ازدیاد کشت و تولید ذرت دانه ای و سایر نباتات علوفه ای مشغول است. درصد مالکیت سیمرغ درشرکت توسعه کشت ذرت 98.7 درصد و دو شرکت دیگر 100 درصد است.
 

شهروز..

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
شرکت ها
کد خبر: ۱۲۹۳۰۶
۰:۰ - ۱۳۹۸/۴/۲از سوی یک کارگزاری انجام شد:
تحلیلی از آخرین وضعیت شرکت آماده عرضه اولیه امروز در بورس تهران
همزمان با عرضه اولیه امروز ۱۰ درصد از سهام سیمرغ در بورس تهران، آخرین وضعیت پنجمین شرکت جدید سال توسط یک کارگزاری تحلیل و بررسی شد.


امروز عرضه اولیه 10 درصد سهام شرکت سیمرغ انجام می شود که شامل 130 میلیون سهم با دامنه قیمت 500 تا 510 تومانی هر سهم و سهمیه 400 سهمی هر فرد حقیقی و حقوقی است.
این شرکت درحالی بعد از سرمایه گذاری صدر تامین، کشت و صنعت شریف آباد، ژلاتین کپسول و پلی پروپیلن جم، پنجمین سهم بازار بشمار می رود که کارگزاری آبان با برررسی آخرین اطلاعات ، تحلیلی از آخرین وضعیت "سیمرغ " ارایه و اعلام کرد: شرکت برای سال مالی جاری پیش بینی کرده از یکسو با توجه به افزایش مقدار تولید و فروش محصولات و از سوی دیگر با رشد نرخ فروش، سود هر سهم را به 985 ریال برساند که این مبلغ نسبت به سال مالی گذشته ، حدود 30 درصد بیشتر است.
همچنین با توجه به ارزیابی هایکارشناسان ، ارزش گذاری و گزارش ارائه شده شرکت در 24 اردیبهشت، ارزش هر سهم بر مبنای روش تنزیل جریان نقدی بالغ بر 5,390 ریال، بر مبنای روش DDM برابر با 5,537 ریال و بر مبنای نسبت P/E برابر با 5،911 ریال است اما دامنه قیمتی در نظر گرفته شده هر سهم 5،000 تا 5،100 ریال است.
متن کامل این تحلیل اینجا قابل دریافت و مشاهده است.
 

شهروز..

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
نتیجه دومین روز حضور

نتیجه دومین روز حضور "سیمرغ" و خروج اولین گروه از خریداران با سود ناچیز
نتیجه دومین روز حضور شرکت جدید بورس یعنی سیمرغ با محدود شدن به رشد ۱.۳ درصدی قیمت و خروج اولین گروه از خریداران با سود ناچیز همراه شد.


به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،معاملات امروز بازار سهام درحالی با روند مثبت در اکثر گروه ها آغاز شد که ادامه رشد قیمت ها در نمادهای بزرگ درکنار بازگشایی نماد پلی پروپیلن جم(چهارمین سهم تازه وارد سال جاری) پس از برگزاری مجمع سالانه با رشد 40 درصدی،منجر به افزایش 5108 واحدی دماسنج بازار سرمایه شد تا شاخص بورس در کانال 242 هزار تایی به کار خود پایان دهد.
در این میان، بررسی وضعیت داد و ستد شرکت سیمرغ که دیروز با عرضه اولیه 10 درصد به عنوان پنجمین سهم جدید سال وارد بازار شد، نشان می دهد بعد از تقاضای خرید 129 میلیون سهمی، بیش از 142 هزار سهم به قیمت 5355 ریال معامله شد اما به دلیل عدم تکمیل حجم مبنای 520 هزار سهمی، محدود به رشد 1.3 درصدی و قیمت 517 تومانی شد.
در این رویداد، 2 سهامدار حقیقی قادر به خرید شدند اما 538 سهامدار حقیقی و یک حقوقی هم با کسب حداقل سود، حاضر به خروج از سهام "سیمرغ" در اولین روز پس از عرضه اولیه شدند.
بنابراین گزارش، روز گذشته هر سهم این شرکت 130 میلیارد تومانی با قیمت 510 تومان و سهمیه حداکثر 303 سهمی در بورس تهران ، کشف قیمت شد.
انتهای پیام
 
بالا