شرکت غلطک سازان سپاهان(فسازان)

شهروز..

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
شرکت ها
کد خبر: ۱۲۰۵۹۳
۱۰:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۸مشخصات شرکت جدید آماده عرضه اولیه ۲۰ درصدی در بورس تهران
شرکت غلتک سازان سپاهان که زیرمجموعه شرکت بورسی چدن سازان بشمار می رود در بازار دوم بورس تهران درج شد تا پس از معرفی و تکمیل اطلاعات، آماده عرضه اولیه ۲۰ درصدی باشد.


به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت غلتک سازان سپاهان از ۱۵ اسفند با نماد "فسازان" با پلاک ۵۳۰ و در بخش ساخت فلزات اساسی و گروه و طبقه ساخت آهن و فولاد اساسی در بازار دوم معاملات بورس تهران درج شد تا پس از معرفی و تکمیل اطلاعات، آماده عرضه اولیه ۲۰ درصد و معادل ۷۵ میلیون سهم باشد.
طبق بررسی‌های بورس پرس، این شرکت ۲۵ دی ۸۵ به صورت سهامی خاص تاسیس و در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی اصفهان ثبت و از اسفند سال ۸۸ به بهره برداری رسید و در مجمع فوق العاده ۱۶ مهر سال ۹۷ شخصیت حقوقی شرکت از سهامی خاص به عام تبدیل شد.
سرمایه اولیه شرکت که دارای ۲۲۸ نیروی انسانی است، ۱۰ میلیون تومان بوده که طی چندین مرحله افزایش سرمایه به ۳۷.۵ میلیارد تومان رسیده است. پروانه بهره‌برداری شرکت باعنوان ریخته گری چدن و فولاد با ظرفیت ۳۰ هزار تن در ۲۶ اسفند سال ۸۸ دریافت شده است.
شرکت غلتک سازان با اجرای طرح توسعه شماره یک که در ۱۲ مرداد سال ۹۳ به بهره برداری رسیده مقدار ۳۱ هزار تن و با طرح توسعه شماره دو که در ۲۱ مهر سال ۹۶ به بهره برداری رسیده مقدار ۲۱ هزار تن به ظرفیت تولید اضافه کرده و در حال حاضر دارای ظرفیت تولید سالانه ۸۲ هزار تن است و جزء واحدهای تجاری فرعی شرکت بورسی چدن سازان است و ۱۰۰ درصد سهام ان به این شرکت تعلق دارد.
موضوع فعالیت اصلی
۱. تولیدی انواع شمش های فولادی به روش ریخته گری مداوم و تک باره ای
۲. تولید انواع قطعات صنعتی بر اساس سفارش مشتری از جمله پاتیل سرباره فولاد سازی، کوکیل و متعلقات مربوطه جهت شمش ریزی، انواع قالب برش و پرس بدنه خودرو از جنس چدن های آلیاژی و سایر قطعات ریخته گری چدنی و فولادی
۳. ارائه خدمات طراحی انواع پاتیل سرباره و کوکیل و قطعات صنعتی
۴. مشاوره در امور ریخته گری و مدل سازی
۵. انجام خدمات ساخت انواع مدل های ریخته گری و عملیات حرارتی قطعات ریخته گری شده
۶. انجام هرگونه فعالیت تولیدی، معاملاتی، بازرگانی و مالی و واردات و صادرات که به طور مستقیم یا غیر مستقیم به عملیات موضوع بندهای فوق مرتبط باشد.
موضوع فعالیت فرعی
ایجاد کارخانه جدید و واحدهای مربوطه و توسعه کارخانه های فعلی در راستای پیشبرد و توسعه فعالیت ها، احیا و توسعه کمی و کیفی محصولات، فراهم آوردن تسهیلات به منظور گسترش فعالیت ها، انجام تحقیقات در جهت دستیابی به دانش جدید و سایر منابع ضروری، کسب، فروش و انتقال دانش فنی، سرمایه گذاری در سهام شرکت های بورسی و غیربورسی و موسسات و خرید و فروش سهام آنها و مشارکت با دیگران در چارچوب موضوع فعالیت
انتهای پیام
 

کاپیتان لیچ

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
فسازان
غلتک سازان سپاهان

عملکرد دوره ای بر حسب سودخالص
۳ ماهه سال جاری ۴۷۴ ریال سود
۳ ماهه سال گذشته ۱۶۰ ریال سود
۱۲ ماهه سال گذشته ۸۷۲ ریال سود
سود هرسهم به نسبت سه ماهه سال پیش ۱۹۶% افزایش

درآمدهای عملیاتی ۹۸ درصد افزایش داشته است که منجر به رشد ۱۹۶ درصدی سود هر سهم شده است. سود ناخالص ۲۲۰ درصد و سود عملیاتی ۲۴۴ درصد و در سود خالص ۱۹۶ درصد شرکت به نسبت مشابه سال گذشته رشد کرده است.
تکمیل پروژه های در دست تکمیل و افزایش راندمان تولید و همچنین افزایش درصد شارژ آهن اسفنجی به جای ضایعات و از جمله برنامه های با اهمیت شرکت می باشد.

@bonyadsahm
 

کاپیتان لیچ

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
♻عرضه اولیه فسازان

شرکت غلتك سازان سپاهان از زير مجموعه های شركت چدن سازان می باشد١٠٠درصد سهام شرکت غلتك سازان متعلق به چدن سازان است
فروش وزنی شرکت طی 5 سال 3 برابر شده در واقع روند رو به رشدی داشته

ظرفیت اسمی واحد شمش 120 هزار تن که به 140 هزار تن ارتقاء یافته و با اجرای طرح توسعه تا سال 1399 به 175 هزار تن و تا پایان 1400 به 220 هزار تن افزایش خواهد یافت.
بری امسال پیشبینی شرکت 145 هزار تن میباشد که در 4 ماهه 43 هزار تن فروش محقق شده و بنظر 140-135 هزار تن کاملا دست یافتنی است.
سال قبل فروش وزنی 116 هزار تن بوده است.
تا پایان شهریور امسال کوره 20 تن و از مهر ماه کوره 15 تنی 6مگاوات راه اندازی میشود.
پیشبینی شرکت برای امسال دستیابی به فروش 145 هزار تنی و فروش ریالی 624 میلیارد تومانی است که البته اگر نوسانات قیمتهای جهانی و نرخ ارز محتاطانه در نظر بگیریم تحقق 540 الی 580 میلیارد تومان فروش براحتی قابل دستیابی است.

سیاست تقسیم سود
سال 95 و 96 حدود 31 و 35 درصد و مجمع اخیر 50 درصد سود تقسیم شده
 

کاپیتان لیچ

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
‍ ‍‌دردوره 1 ماهه منتهی به 98/04/31 از محل فروش محصولات خود مبلغ 480,381 میلیون ریال درآمد داشته که نسبت به دوره یک ماهه مشابه سال قبل 54% افزایش داشته است.
این شرکت براساس عملکرد 4 ماهه برای سال مالی منتهی به 1398/12/29 مبلغ 1,824,058 میلیون ریال درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 84% رشد داشته است
 

محمدحسن کارگر

Well-Known Member
کاربر فعال
فسازان" اطلاعات تکمیلی داد/سهم صادرات با درآمد ۱.۵ میلیون یورویی
مدیرعامل غلتک سازان سپاهان ضمن اعلام آخرین اطلاعات تکمیلی این شرکت از سهم ۱۵ تا ۲۰ تولیدات به صادرات محصولات و کسب درآمد ۱.۵ میلیون یورویی طی سه ماه گذشته از این محل خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،ظهر امروز نشستی خبری قبل از عرضه اولیه شرکت غلتک سازان سپاهان در بورس تهران برگزار شد تا با اعلام آخرین اطلاعات مالی و عملکری توسط مدیرعامل، فرایند عرضه اولیه 20 درصدی سهام این شرکت 37.5 میلیارد تومانی تکمیل شود.
افزایش 315 میلیارد تومان به ارزش بازار بورس تهران با عرضه "فسازان"
مجید نوروزی معاون ناشران شرکت بورس درخصوص مختصات این شرکت گفت: "فسازان" در شهریور سال 97 پذیرفته و با احراز شرایط در اسفند سال گذشته به عنوان پانصد و سی و یکمین شرکت در بازار دوم بورس تهران درج شد.این شرکت با سرمایه 37.5 میلیارد تومانی زیرمجموعه 99.9 درصدی شرکت چدن سازان بشمار می آید و تولید انواع شمش های فولادی و ریخته گری قطعات سنگین و فوق سنگین صنعتی را برعهده دارد.
وی افزود: ظرفیت اسمی تولید این شرکت در حال حاضر بالغ بر 140 هزار تن در سالاست. میزان فروش در سال گذشته 363 میلیارد تومان بوده و طی سه ماهه سال جاری 134 میلیارد تومان از تولیدات به فروش رسیده است. همچنین این شرکت در سه ماهه نخست سال جاری برای هر سهم 17 تومان سود ساخته است. با انجام عرضه اولیه امروز 315 میلیارد تومان به ارزش بازار بورس تهران افزوده و نقدینگی 64 میلیارد تومانی نیز عاید شرکت می شود.
تاریخچه و موضوع فعالیت
محمود ذاکر مدیرعامل غلتک سازان سپاهان نیز با بیان اینکه این شرکت در سال 84 تاسیس و در سال 88 به بهره برداری رسید، گفت: سنگ بنای فعالیت بر روی تولید قطعات سنگین و فوق سنگین چدنی و فولادی با وزن بالا گذارده شده و در کنار تولید قطعات، دو خط ریخته گری پیوسته CCM با توانایی تولید شمش با مقاطع 100، 125 و 150 cm با طول های مورد نیاز مشتری نیز وجود دارد.
وی از رسیدن ظرفیت تولید از 60 به 117.3 هزار تن طی سال های 94 تا 97 خبر داد و گفت: برای سال جاری ظرفیت تولید 145 هزار تنی پیش بینی شده که 10 هزارتن بالاتر از پروانه بهره برداری در نظر گرفته شده است.در بودجه سال جاری حدود 45 هزارتن ظرفیت تولید طی 4 ماهه نخست دیده شده که 43.8 هزار تن معادل 97 درصد ظرفیت در این مدت به دست آمده است.
خروج از بعد تک محصولی و ورود به سایر صنایع
این مقام مسئول با اشاره به بحران فولاد در سال 94 از تصمیم مبنی بر خروج از بعد تک محصولی خبر داد و گفت: انواع محصولات تولیدی اصلی شامل پاتیل سرباره، کوکیل و متعلقات، قطعات فولادی و چدنی رینگی، بیلت و شمش فولادی و قالب‌های بدنه خودرو است که علاوه بر صنعت فولاد به صنایع سیمان، شیمیایی و خودرو نیز ورود کرده و در حوزه قالب بدنه خودرو با گذشت سه سال توانسته در رده نخست تولیدکننده برای شرکت های ایران خودرو و سایپا قرار گیرد به نحوی که 56 تولیدات آنها را دربرمی گیرد.
همکاری با شرکت های مطرح داخلی
ذاکر گفت: این شرکت موفق به ارائه خدمات خاص در قطعه ریزی و جلب اعتماد شرکت‌های مطرح داخلی نظیر فولاد مبارکه، ذوب آهن، فولاد آلیاژی ایران، فولاد خوزستان، ماشین سازی اراک، ملی مس، فولاد اسفراین، گروه مپنا، سایپا، ایران خودرو، سیمان فارس و خوزستان، سیمان یاسوج، سیمان فارس شده است.همچنین انواع بیلت از جنس های متنوع و فولادهای کیفی به واحدهای نوردی و ابزار سازی نظیر فولاد کویر کاشان، فولاد آلیاژی اصفهان، فولاد روهینا جنوب، فولاد شاهرود و شرکت‌های دیگری از این دست ارائه می دهد.
مهمترین پروژه های در دست اقدام
وی راه اندازی کوره ۲۰ تنی در شهریور ماه، راه اندازی کوره ۱۵ تنی ۶ مگاوات از مهرماه، راه اندازی کوره ۱۵ تنی ۶ مگاوات در سال ۹۹، برنامه افزایش ظرفیت تناژ تولید به میزان ۱۷۵ هزار تومان در سال ۹۹ و ۲۲۰ هزار تومان در سال ۱۴۰۰، استقرار استاندارد ۱۷۰۲۵ در آزمایشگاه شرکت و پیاده سازی الزامات لازم جهت اخذ گواهینامه صنعت سبز از معاونت محیط زیست ریاست جمهوری را از مهمترین پروژه های در دست اقدام برشمرد.
اخذ مجوز صادرات و درآمد 1.5 میلیون یورویی صادراتی
مدیرعامل غلتک سازان سپاهان باتوجه به اینکه برای صادرات شمش باید مقادیری از محصولات در بورس کالا عرضه شود از آغاز این اقدام طی سال گذشته و کسب مجوز صادرات خبر داد و گفت: جهت صادرات شمش و قطعه به مقاصدی از جمله روسیه ، شرکتی تاسیس شده که با نام این شرکت صادرات انجام و به ازای آن واردات مواد اولیه صورت می گیرد. حدود 15 تا 20 درصد تولیدات به صادرات تعلق دارد و طی سه ماه گذشته بالغ بر 1.5 میلیون یورو از این محل حاصل شده است.
وی با توجه به بحران بی آبی و مشکلات شرکت ها برای تامین آب ازعقد تفاهم نامه با آب منطقه ای اصفهان و اخذ آب اختصاصی برای این شرکت خبر داد و گفت: در این راستا، پروژه های زیرساختی سال های آینده تامین شده است.همچنین با تصفیه خانه اصفهان قراردادی منعقد و 10 لیتر بر ثانیه آب خریداری کردیم.
انتهای پیام
 

nima2560

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
با توجه به اینکه در بورس معامله میشه خیلی اهسته رشد میکنه و میتونیم تعادل سهم رو حوالی 1400 تومان شاهد باشیم چدن هم میتونه به واسطه این سهم و اخبارش راحت دنباله رو این سهم تا 1200 باشه
 

mds

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
زیر 1700 فرصت خریده .
سهم با سود 250 تومانی امسال و سرمایه بسیار کم ، راحت میتونه پی به ای 10 بگیره و بشه 2500
نظر من سهم تا 3000 میره
 
بالا