^ ^ شرکت بورس انرژِی ^ ^

اشک مشک

Very Good Member
کاربر فعال
سهم بعدی ما //شسم //است تا خرداد10 هزار تومان....با انرژی پرسود باشید
 

piroz11

Very Good Member
کاربر فعال
سهم امروز خودش برای یک روند صعودی دیگه اماده کرد و کف ۵۳۰۰ هم هدیه این سهم به سهامداران صبور بود انشالله تا ۸۵۰۰ فعلا
 

reza1251

Very Good Member
کاربر فعال
12:00
1397/12/22

اعلام 5 اقدام جدید برای تسهیل عرضه نفت خام و میعانات گازی در بورس انرژی

نماینده شرکت ملی نفت ایران در بورس انرِژی از ایجاد تسهیلات جدید برای عرضه نفت خام و میعانات گازی در بورس انرژی خبر داد.امیرحسین تبیانیان در گفت و گو با خبرنگار NIOC، از اخذ مجوزهای لازم برای ایجاد تسهیلات جدید عرضه نفت خام و میعانات گازی در بورس انرژی خبر داد و گفت: پس از بررسی و دریافت بازخوردها از مشتریان در دو ماه اخیر، 5 تسهیل جدید برای عرضه در بورس انرژی در نظر گرفته شد.

وی با اشاره به اینکه پیش از این اعلام شده بود واریز پیش پرداخت به صورت ریالی ممکن بوده است، افزود: بر این اساس امکان واریز پیش پرداخت 6 درصد به صورت ارزی نیز فراهم شده است.

تبیانیان اظهار کرد: برای تسویه باقیمانده وجه المعامله، خریداران می‎توانند از سازوکار‎های ارزی مورد تایید شرکت ملی نفت ایران استفاده کنند؛ در این حالت تسویه خارج از پایاپای بورس صورت می‎گیرد.

وی با بیان اینکه دوره زمانی تحویل کالا نیز افزایش پیدا کرده است، افزود: خریداران می‎توانند تا 4 ماه پس از انجام معامله محموله را تحویل بگیرند.

تبیانیان با اشاره به اینکه تحویل محموله در خارگ انجام می‎شود، افزود: از این پس تحویل محموله در سایر مناطق منوط به تایید شرکت ملی نفت ایران امکان پذیر است.

به گفته نماینده شرکت ملی نفت ایران در بورس انرِژی در صورت درخواست خریداران امکان تحویل محموله به صورت زمینی از مخازن نفت پالایشگاه تبریز نیز امکان پذیر شده است.
 

reza1251

Very Good Member
کاربر فعال
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران خبر داد:
آغاز عرضه 20 هزار میلیارد ریال اوراق منفعت نفت از 22 اسفند/ سایر ابزارهای تامین مالی در دستور کار قرار دارد

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران اعلام کرد: عرضه 20 هزار میلیارد ریال اوراق منفعت این شرکت با هدف تامین بخشی از منابع مالی طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت، در دو مقطع زمانی چهارشنبه 22 اسفند و شنبه 25 اسفند در فرابورس انجام می‎شود.به گزارش خبرنگار NIOC، مسعود کرباسیان با بیان اینکه اوراق منفعت از سوی شرکت توسعه نفت و گاز صبا اروند و با ضمانت شرکت ملی نفت ایران منتشر می‏ شود، اظهار کرد: این اوراق با نرخ اسمی 19 درصد سالانه و سررسید سه ساله عرضه می‎شود؛ پرداخت سود آن نیز هر 6 ماه یکبار صورت می‎گیرد.

به گفته وی با توجه به ظرفیت‎های بازار سرمایه و استقبال از عرضه اوراق منفعت، پیش بینی می‎شود در سال آینده نیز شرکت ملی نفت ایران مسیر تامین سرمایه از محل فروش اوراق منفعت را ادامه دهد.

کرباسیان افزود: علاوه بر اوراق منفعت، شرکت ملی نفت ایران برای سال آینده سایر ابزارهای تامین مالی برای تامین سرمایه پروژه های نفتی و گازی را نیز در دستور کار دارد.

معاون وزیر نفت با اشاره به اینکه طبق برنامه در مجموع تا پایان سال، 30 هزار میلیارد ریال اوراق منفعت منتشر خواهد شد، افزود: بهمن ماه امسال 10 هزار میلیارد ریال از این اوراق عرضه شد و 22 اسفند نیز 20 هزار میلیارد ریال باقیمانده عرضه خواهد شد تا برنامه اعلام شده در زمینه تامین سرمایه پروژه‎ها از محل فروش این اوراق عملی شود.

پیش از این نیز تالين منصوریان، مدیر سرمایه‎گذاری و کسب‎وکار شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه این عرضه با پیگیری‎های مستمر شرکت ملی نفت ایران و همکاری و تعامل سازمان بورس اوراق بهادار فراهم شده است و می‎تواند یکی از گزینه های قابل اتکا برای تامین منابع مالی مورد نیاز در اجرای طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت باشد، گفته بود:«ضمانت اصلی بازگشت اصل و فرع این اوراق، منافع و عواید محصول است که بر اساس قوانین و مصوبات مربوطه، بازپرداخت از محل بخشی از این عواید صورت می‎گیرد؛ علاوه بر این، شرکت ملی نفت ایران ضامن اوراق خواهد بود.»

بر اساس این گزارش، در حالی که تحریم‎های آمریکا علیه ایران، اقتصاد و به ویژه صنعت نفت کشور را نشانه گرفته است، شرکت ملی نفت ایران ضمن تدوین و پیگیری اجرای طرح نگهداشت و افزایش توان تولید نفت با هدف به‎کارگیری ظرفیت‎های داخلی، اشتغالزایی و جلوگیری از رکود در صنعت، استفاده از ابزارهای مالی متنوع داخل کشور را نیز در دستور کار قرار داده است تا فرایند جذب سرمایه برای اجرای طرح‎ها و پروژه‎ها معطل شرکت ‏های خارجی نباشد.
 

dari1

Very Good Member
کاربر فعال
سال اینده خبرهای بسیارخوبی برای انرژی خواهد بود تا مجمع رونمایی خواهد شد از جمله فروش ۲ میلیون نفت داخلی به پالایشگاه ها از طریق بورس انرژی که قیمت سهم را تا مجمع به بالای ۲۰۰۰۰ میرساند قدر سهمتون را بدونید فروش آن مساوی با بالاتر خریدن
 

HASHT PA

Very Good Member
کاربر فعال
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۹
مدیرعامل شرکت ملی پخش در پاسخ به مهر؛
بدهی سوختی ایرلاین‌ها ۶۰۰ میلیارد تومان شد/ بنزین به بورس می‌رود

مدیرعامل شرکت ملی پخش گفت: میزان بدهی ایرلاین‌ها در یکم فروردین ماه سال جاری ۶۸۰ میلیارد تومان بود و اکنون این میزان بدهی به ۶۰۰ میلیارد تومان است.
به گزارش خبرنگار مهر، سیدمحمدرضا موسوی خواه مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در نشست خبری در پاسخ به خبرنگار مهر درباره میزان بدهی ایرلاین‌ها گفت: در تاریخ یکم فروردین ۹۶ میزان بدهی ایرلاین‌ها ۹۷۵ میلیارد تومان بود که این رقم در یکم فروردین سال جاری به ۶۸۰ میلیارد تومان رسید و اکنون میزان بدهی آنها ۶۰۰ میلیارد تومان است.
وی در پاسخ به پرسش دیگر مهر درباره میزان سوخت رسانی به نیروگاههای کشور گفت توضیح داد: ۷ میلیارد لیتر سوخت به طور کلی به نیروگاههای کشور داده‌ایم که نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد رشد داشته‌اند. از این میزان ۵.۵ میلیارد لیتر نفت گاز و بقیه آن نفت کوره بوده است. به این ترتیب سال گذشته میزان تخصیص سوخت ما به نیروگاه‌ها حدود ۱۴ میلیون لیتر در روز بود که این میزان به ۱۶ میلیون لیتر در روز رسیده است.
موسوی خواه درباره نتیجه طرح پیمایش نیز به مهر گفت: ما در گذشته ۶۱ میلیون لیتر نفت گاز برای مصرف این طرح در نظر می‌گرفتیم که این رقم اکنون به ۴۸ میلیون لیتر رسیده است.
این مقام مسئول با بیان اینکه برآورد میانگین مصرف بنزین در سال ۹۷ را حدود ۸۷.۷ میلیون لیتر در روز پیش بینی می‌کردیم که این رقم به ۸۸ میلیون لیتر در روز رسید، ادامه داد: این در حالی است که پیش بینی ما برای رشد مصرف سال ۹۷ حدود ۸ درصد بود که در نهایت موجب مصرف ۹ درصدی شد که نشان از رشد یک درصدی مصرف نسبت به پیش بینی‌های ما دارد.
این مقام مسئول میزان پیش بینی میانگین مصرف بنزین برای سال آینده را ۹۷ میلیون لیتر در روز اعلام کرد و اظهار داشت: پیش بینی می‌کنیم رشد مصرف در سال ۹۸، ۱۰.۲ درصد باشد.
مدیرعامل شرکت ملی پخش با تاکید بر اینکه ذخیره بنزین کشور بسیار زیاد است و ذخیره‌های خوبی در اختیار داریم توضیح داد: نوروز امسال هیچ مشکلی به لحاظ تأمین سوخت نداریم. در بخش سی ان جی نیز پیش بینی می‌کردیم رشد ۳۰ درصدی در سال جاری داشته باشیم که حتی به منظور انجام این هدف وام‌های کم بهره‌ای را نیز در نظر گرفتیم اما این رقم از رشد به دلایل و محدودیت‌های مختلف محقق نشد.
موسوی خواه گفت: سال جاری تلاش کردیم تا کارمزد جایگاه‌ها را تبدیل به حق العملکنیم و از یکم مردادماه سال جاری نیز این حق العمل ها را پرداخت کردیم و در نظر داریم سال آینده محاسباتمان به طور کامل بر اساس حق العمل باشد.
این مقام مسئول علت کمبود بنزین سوپر در سال جاری را تعمیرات پالایشگاهی عنوان کرد و افزود: امسال واردات بنزین سوپر با اکتان ۹۵ داشتیم که البته به طور کلی توانستیم واردات را اکنون قطع کنیم. به این ترتیب که میانگین واردات بنزین در سال گذشته ۱۲.۸ میلیون لیتر در روز بود که به ۴.۱ میلیون لیتر در روز رسید و اکنون نیز صفر شده است. البته تولید بنزین سوپر در داخل کشور ادامه دارد. این در حالی است که میزان مصرف بنزین سوپر در کشور بین ۳.۵ تا ۵ میلیون لیتر در روز بوده است.
وی با اشاره به اینکه بنزین یورو ۴ تمام مؤلفه هایش مطابق بنزین سوپر است و تنها میزان اکتان آن ۴ درجه از سوپر پایین‌تر است، تصریح کرد: میزان تولید بنزین یورو ۴ کشور ۲۵ میلیون لیتر در روز است.
مدیرعامل شرکت ملی پخش با اعلام اینکه ۶ جایگاه سیار در جاده چالوس برای ایام نوروز در نظر گرفته‌ایم، تاکید کرد: هموطنانی که قصد سفر به استان سیستان و بلوچستان را دارند حتماً کارت سوخت خود را به همراه داشته باشند.
وی افزود: میزان مصرف بنزین نوروزی سال گذشته که از تاریخ ۲۵ اسفند تا ۱۴ فروردین را در بر می‌گیرد ۱۱۶ میلیون لیتر در روز بود.
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با تاکید بر اینکه ممکن است تلمبه‌ای که از تنظیمات خارج شده یا قدیمی است اختلاف رقم سوخت گیری داشته باشد، ادامه داد: به منظور افزایش نظارت در ایام نوروز طرح کنترل و نظارت را با جدیت بیشتری در هر منطقه پیگیری می‌کنیم و ۱۴ اکیپ مأمور رصد و سرکشی به جایگاه‌های سوخت در هر منطقه هستند.
موسوی خواه باتاکید بر اینکه تصمیم جدی و عملیاتی برای ورود به حوزه صادرات بنزین داریم، اعلام کرد: قصد داریم بنزین و نفت گاز را از طریق بورس صادر کنیم
 

nader20

Good Member
کاربر فعال
فروشنده ها کم کم دارن تموم میشن احتمال اینکه امروز صف خرید بشه زیاده
 

اشکان2010

Very Good Member
کاربر فعال
معاملات پررونق فرآورده های پتروشیمی و پالایشگاهی در آخرین هفته سال

شنبه مورخ 25/12/97، کالاهای برش سنگین، گاز بوتان صنعتی، گاز پروپان صنعتی، گاز مایع صنعتی و هگزان پتروشیمی بندر امام، برش سنگین، سوخت کوره سبک و نیتروژن مایع پتروشیمی تبریز، برش سنگین شرکت پتروشیمی امیرکبیر، سی‌اس‌او پالایش نفت شازند، متانول پتروشیمی شیراز، نفت سفید شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران و هیدروکربن MC160 پالایش نفت کرمانشاه در رینگ داخلی بازار فیزیکی عرضه شدند. طی معاملات امروز بیش از 22،186 تن انواع فرآورده‌های هیدروکربوری به ارزش بیش از 866 میلیارد و 105 میلیون ریال در بازار فیزیکی بورس انرژی ایران مورد معامله قرار گرفتند.
یکشنبه مورخ 26/12/97، کالاهای آیزوریسایکل، بلندینگ نفتا حلال 410، حلال 404 و نفتای سنگین تصفیه نشده پالایش نفت شیراز و متانول پتروشیمی زاگرس در رینگ داخلی عرضه خواهند شد.
 

اشکان2010

Very Good Member
کاربر فعال
هفتمین عرضه نفت‌خام در بورس انرژی؛ ۲۷ اسفند

اطلاعیه هفتمین عرضه نفت خام سبک شرکت ملی نفت ایران در رینگ بین الملل بازار فیزیکی بورس انرژی منتشر شد.

شرایط عرضه در این دوره همانطور که پیش از این اعلام شد، با تغییراتی همراه است. امکان واریز پیش پرداخت ۶ درصد به صورت ارزی فراهم شده است و برای تسویه باقیمانده وجه المعامله، خریداران می‌توانند از سازوکارهای ارزی مورد تأیید شرکت ملی نفت ایران استفاده کنند.

همچنین خریداران می‌توانند تا ۴ ماه پس از انجام معامله محموله را تحویل بگیرند و تحویل محموله در سایر مناطق منوط به تأیید شرکت ملی نفت ایران امکان پذیر است.

علاوه بر این، در صورت درخواست خریداران امکان تحویل محموله به صورت زمینی از مخازن نفت پالایشگاه تبریز نیز امکان پذیر شده است.


در مرحله هفتم عرضه نیز همانند نوبت قبل یک میلیون بشکه نفت خام سبک با حجم خرید حداقل تعداد ۳۵ هزار بشکه و قیمت پایه ۶۱ دلار و ۷۳ سنت برای هر بشکه تعیین شده است.

بر اساس این گزارش، عرضه نفت خام در بورس انرژی ایران در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مبتنی بر ایجاد تنوع در روش‌های فروش نفت و استفاده از ظرفیت‌های بخش غیردولتی به‌منظور صادرات نفت‌خام در دستور کار قرار گرفته است./مهر
 

اشکان2010

Very Good Member
کاربر فعال
هم اکنون نوع اردرگذاری درمچینگ نشون میده خریداران بالقوه بانمایش مصنوعی عرضه های سنگین درقیمتهای پایین (اواخروقت مچینگ حذف میکنن!)میخوان
پرحجم درقیمتهای پایین بخرن...رکب نخورین!...
امروزاخرین روزیه که میتونن ازپول لازم ها مفت خری بکنن (آخرین روزی که میشه بافروش وجه روقبل ازسال نو دریافت کردوهمچنین اخرین روزمهلت بعضی اعتباریها)
وبهتره جوزده نشده وسهم مون رومفت تقدیم بعضی هانکنیم!...
 

120

Very Good Member
کاربر فعال
معاملات شیرین وبسیار فریبنده چه نوع فروشش وپایین اوردنش وچه چه نوع معاملات برای خریدش وبالا اوردنش ومن کاربه اخباری که خوبه ومیاد ندارم امروز سهم باید خودی نشون بده والا..
 

120

Very Good Member
کاربر فعال
احتمال صف فروش دیدنشم هست ولی من فول سهم انرزی هستم وبیشتر از 4300سهم اونم بافروش خرده سهامم نشد بخرم یک دقیقه پیش خرید شد
 
بالا