^ ^ شرکت بورس انرژِی ^ ^

تک شاخ

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
خودمونیم.ولی نخریدن واز سود سهم جاموندن بهتر از پذیرفتن ریسک سنگینه.خدا وکیلی دل شیر میخواد خریدن سهمی که ۱۰۰۰بوده و۸۰۰۰شده.ولی خب قبول کنید تو این قیمت ها ریسکش خیلی کمتر شده نسبت به قیمتهای ۷و ۸تومن.
زیان زیان هست چه از ۸۰۰۰ بخری و ۸۰ درصد زیان کنی چه از ۳۰۰۰ بخری و دوباره ۸۰ درصد بریزه

مشکل شما اینه که فکر میکنید انرژی ۳۰۰۰ می ارزه در حالی که ارزش واقعی این سهم زیر ۵۰۰ تومانه
 

تک شاخ

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
تمام سهمها رشد چند برابری داشتند همشون بعد از رشد ۵۰ درصد قیمت سقف رو از دست دادند بعد اینهایی که دوباره رشد کردند حتی سقف قبلی را هم رد کردند قرار نیست هر سهمی یه نفس بره بالا . منفی هم قسمتی از بازار است و قرار نیست یه نفس بیاد پایین.این منفی ها هم لازم بود ولی دیگه آخراشه یعنی فردا دیگه مونده شاید پس بجای منفی بافی و ته دل دیگران رو خالی کردن به فکر استفاده باشین
با دلیل و عدد و رقم سودش رو بگو تا نقطه خرید مشخص بشه

این چرت پرت ها دلیل بر خرید سهم نمیشه سهم کلا ۳۰ یا ۴۰ تومن سود دارد ۲۰۰ هم براش زیاد هست
 

nader20

Active Member
کاربر فعال
دوست عزیز بازار بورس بیشتر قیمتها را براساس پتانسیل اینده سهام میسنجد بطور مثال دزهراوی با زیان 500 تومانی 1500تومان معامله میشود و از این قبیل سهامها که در بورس فراوانند و کسی در بورس موفق است که بتواند اینده هر سهمی را بدرستی پیش بینی کندنه بر اساس سود کنونی که اگر این چنین بودبازار بورس بی معنا میشد واین همه پیجیده گی نداشت سهام بورس انرزی باتوجه به پتانسیل های بی مانند وبی نظیری که دارد بی شک یکی ازپربازده ترین سهامهادربورس خواهد بوداین نظر شخصی من است و توصیه ای به خرید و فروش نیست ولی سهامداری با قیمت کنونی توصیه میشود
 

۱۳۵۵

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
دنبال سودی کلنگ.اگه قرار بود ملاک سود باشه که همه دنبال سهام با پی بر ای پایین بودند و تمام.فقط نک انگشتت رو می بینی با بیسوادی باعث زیان دیگران و از دست دادن سهمشون نشین.اگه قصدتون خیره فقط نظرتون رو بگین یقه گیری برا فروش به زور نکنین
 

knight

Well-Known Member
کاربر فعال
این گونه نقل شده که:

سال ۹۲، سهم پس از پذیره نویسی، با خبر ورود نفت خام و معاملات اون در بورس انرژی تا قیمت ۳۰۰۰ تومان و کمی بالاتر صعود کرد. اون موقع انرژی۳ یک ساله بود و نوپا و مثل الان انواع فرآورده های پالایشی و نفتی و گازی و برق در آن معامله نمی شد.
فقط خبر و شایعه عرضه نفت خام در اون موقع، سهم را با ۱۰ برابر رشد همراه کرده بود.

ولی الان شرایط کلا فرق کرده. نه سال ۹۲ هست و نه چند تا مورد معامله و نه اون شایعات. اکنون ما در بورس انرژی هر روز شاهد چندین میلیارد و حتی بیش از ۱۰۰۰ میلیارد ریال معاملات در رینگ داخلی و بین الملل را شاهدیم. به خصوص که با عرضه میعانات گازی که کم از عرضه نفت نیست شاهد افزایش رقم معاملات و سود کارمزد باشیم. نفت هم دو بار معامله شد و عرضه ها ادامه خواهد داشت.

سال ۹۲ ، بحث ورود نفت در بورس مطرح بود که سهم ۱۰ برابر رشد کرد.
اصلا موضوع عرضه نفت به کنار ، سال ۹۲ در حد ۹۷ شاهد این نوع از معاملات نبودیم. ولی الان هر روز رکورد زنی معاملات را شاهدیم.
قیمت دلار در سال۹۷ نسبت به ۹۲ تقریبا ۴ برابر شده.

پتانسیل های بورس انرژی:

۱. عدم افزایش سرمایه از سال ۹۳ تاکنون
۲. تداوم عرضه نفت خام
۳. ورود و عرضه میعانات گازی
۴. افزایش تعداد معاملات در بورس انرژی
۵. افزایش رقم معاملات بورس انرژی
۶. تصویب عرضه نفت در بورس انرژی، در بودجه ۹۸
۷. عرضه بنزین مازاد به صورت صادراتی در آینده
۸. طرح گواهی صرفه جویی انرژی
۹. الزام دولت به انجام معاملات انرژی در بورس انرژی
۱۰. درآمد کارمزد محوری شرکت بدون هیچ هزینه جانبی
۱۱. تقسیم سود پایین در چند سال که باعث افزایش سود انباشته شده که تاثیر زیاد روی درصد افزایش سرمایه داره
۱۲- انجام معاملات برق کشور
و ...

البته نباید درگیر قیمت سهم شد، چرا که وقتی قیمت هر سهم یک سوپر مارکت در عرضه اولیه ۱۶۰۰ تومن تعیین میشه، اونوقت قیمت هر سهم بورس انرژی ایران که قلب معاملات انرژی کشور هست باید چه قیمتی باشه؟

قضاوت با شما.
 

pali

Well-Known Member
کاربر فعال
کاش آرزوی این یارو درست از آب در بیاد و به 1000 برسه و برگرده ، البته بعیده به چنین عددی برسه و احتمالا فردا برمی گرده ، هر چند کف سهم 2600 است و تا رسیدن به این عدد زمان خیلی کمی مانده است ، ما که هر روز در حال خرید هستیم و از این پیامها ناراحت که نمی شویم هیچ ، خوشحال هم می شویم که می توانیم هر روز بیست درصد خرید انرژی 3 را با قیمت ده درصد پایین تر از روز قبل بخریم .

1549907187123.png
 

مهدی ب

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
این شرکت متقاضیهای خودش را دارد و بازیگران خود را و بجای برخی سخنان بهتر است، تحلیل و تجزیه داشته باشید. چون اگر به تعریفی که برای این شرکت شده ، این شرکت یک شرکت خاصی می باشد ، مخصوصا با عملیاتی شدن کارکردهایش.
 

دیده بان بورس

Well-Known Member
کاربر فعال
درود
واقعن جای تاسف است که بعد از روز بازگشائی و قفل شدن سهم در صف فروش 2-3 تا کاربر پیداشون شد و مرتبن فاز منفی میدهند و علت را هم برای دلسوزی !!!!!!! سهامداران عنوان میکنند که بتوانند جلوی کسانیکه به قول خودشان سهم را دارند در بوق و کرنا میکنند بگیرند !!!

یک نفر از اینها سئوال نکرد که مگه الان صف خرید است که شما دارید روشنگری میکنید که مواظب باشید سهم را به شما نندازن ؟؟ چرا این پستها را آن زمانیکه سهم در صف خرید قفل بود عنوان نمیکردید ؟؟؟؟؟!!!!!!

نمیدانم چرا با این افراد کل کل میکنید و اعصاب خودتان را خرد میکنید . اینها قصد ورود در کمترین قیمتهای ممکن را دارند و اصلن هم بحث دلسوزی برای سهامداران نیست جرا که همانطور که عرض شد دلسوزی زمانیست که سهم در صف خرید قفل باشد و این افراد از آینده خطرناک سهم آگاهی داشته باشند و بیایند و هشدار عدم خرید بدهند و نه الان که سهم در صف فروش قفل است .

جدای از مسئله فوق :

همانطور که قبلن عرض شد این سهم را نباید از روی سود و p/e به آن نگاه کرد , بلکه این سهم به عنوان یکی از بِرند های بورس انرژی در دنیا مطرح خواهد شد و باید به عنوان نوع و وضعیت جایگاه این برند در مقایسه با بِرند های مشابه آن به این سهم پول داد اما:

این منفی خوردنهای سهم تنها و تنها به دلیل همسان سازی قیمت 3 نماد انرژی , دست خود سازمان بوده و سازمان قصد دارد تا عمدن با پائین کشیدن نرخ نماد انرژی3 و همسان سازی با نمادهای انرژی 1و 2 , افدام به ادغام آنها نماید .

به شخصه منتظر چنین رویدادی هستم تا ورود خود به این نماد را تکمیل نمایم.
 

arian02

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
استفاده کنید از فرصت ها بنده متاسفانه پول ندارم بیشتر بخرم
شانس یه بار دره خونه ادمو میزنه عزیزان ....
بازار بورس ریسک نکنی همون بهتر که بری پولتو بزاری بانک سود بگیری البته مشکل شرعی داره ولی خب سود تضمین شده هست
من از خدامه بره تا 1000باز در حد توان میخرم ازش ته مونده پولمو ولی خب یه عده از دوستان بدجوری ضرر میکنن باید فکر اونها رو هم کرد
 

knight

Well-Known Member
کاربر فعال
روز یکشنبه مورخ 21/11/97 کالاهای حلال 402 پالایش نفت تهران، آیزوفید، آیزوریسایکل، حلال 404 و ریفورمیت پالایش نفت تبریز، نیتروژن، برش سنگین و سوخت کوره سبک پتروشیمی تبریز در رینگ داخلی بازار فیزیکی عرضه شدند. طی معاملات امروز بیش از 1,187 تن انواع فرآورده های هیدروکربوری به ارزش بیش از 53 میلیارد و 695 میلیون ریال در بازار فیزیکی بورس انرژی ایران مورد معامله قرار گرفتند.
سه شنبه مورخ 23/11/97 کالاهای برش سنگین، بوتان، پروپان، هگزان و گاز مایع صنعتی پتروشیمی بندرامام، حلال 400، حلال 402، حلال 406، حلال 502، حلال 503، حلال 410 و آیزوریسایکل پالایش نفت اصفهان، متانول پتروشیمی شیراز و زاگرس و برش سنگین پتروشیمی جم و امیرکبیر و در رینگ داخلی بازار فیزیکی عرضه خواهند شد.
 

knight

Well-Known Member
کاربر فعال
در جریان معاملات روز یکشنبه مورخ ۲۱ بهمن ۹۷ ، بازار برق بورس انرژی ایران شاهد معامله 290 هزار قرارداد معادل 6،960،000 کیلووات ساعت به ارزش بیش از 1 میلیارد و 635 میلیون ریال بود. شایان ذکر است در روز جاری، نماد بار پایه روزانه با قیمت 235 ریال بر کیلووات ساعت مورد معامله قرار گرفت.
خاطر نشان می‌گردد در آغاز جلسه معاملاتی در بازار عمده فروشی نمادهاي بارپيك روزانه، بارپايه روزانه، ميان باري روزانه و كم باري روزانه 97/12/18, 97/12/19, 97/12/20و 97/12/21 و بارپيك هفتگي،ميان باري هفتگي، كم باري هفتگي و بارپايه هفتگي 98/01/17گشايش یافتند. همچنین در بازار عمده فروشی برق نمادهاي بار پيك روزانه، بار پايه روزانه، ميان باري روزانه و كم باري روزانه 97/11/25پايان جلسه معاملاتي امروز متوقف شده و فرآيند تحويل آن ها آغاز گردید.
 

pali

Well-Known Member
کاربر فعال
عده ای هفته پیش ترجیح دادند سهم خود را واگذار کنند و نقد شوند تا اگر در این چند روز تعطیلی اتفاق غیر منتظره ای رخ داد متضرر نشوند ، از امروز اگر قصد خرید داشته باشند باید به قیمتهای بالاتر خرید کنند ، البته اگر فروشنده ای باشد که پس از گذشت این چند روز پرریسک به سرش بزند سهمش را واگذار کند ، به نظر از امروز فقط بازیگر است که دست به فروش بزند برای تحریک به فروش ، وگرنه سهامداران به قیمت پایین فروشنده نیستند .
 
بالا