^ ^ شرکت بورس انرژِی ^ ^

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
درون بازار سرمایه معامله‌گران شاهد مصاحبه دکتر صالح آبادی ريیس سازمان بورس و اوراق بهادار در مورد راه اندازی شرکت بورس انرژِی بودند. این شرکت در کنار سه شرکت بورس اوراق بهادار، کالا و فرابورس، چهارمین بورس رسمی کشور را در خود خواهد داشت. به گفته رييس سازمان بورس و اوراق بهادار، شوراي عالي بورس و اوراق بهادار با راه‌اندازي بورس انرژي با محوريت برق موافقت كرد.

علي صالح‌آبادي افزود: فراخوان راه‌اندازي بورس برق در چارچوب گروه‌هاي سهامداري كه در شوراي عالي بورس به تصويب رسيده است، به زودي انجام خواهد شد.

وي با بيان اينكه بر اساس قانون، هيچ سهامدار حقيقي و حقوقي به طور مستقيم يا غيرمستقيم نمي تواند بيش از 5/2 درصد بورس را در اختيار گيرد، افزود: پس از فراخوان، ثبت‌نام از اشخاص حقيقي و حقوقي آغاز خواهد شد تا هرچه سريع‌تر موسسان اين بورس مشخص شوند.

دبير شوراي عالي بورس گفت: 20 درصد از سهام بورس برق نيز عرضه عمومي خواهد شد كه اين عرضه، پس از واريز سهام موسسان انجام مي شود.

وي اظهار اميدواري كرد: مراحل تعيين موسسان و پذيره‌نويسي بورس برق تا پايان شهريورماه امسال انجام شود تا مقدمات راه اندازي معاملات آن در نيمه دوم سال فراهم شود.

حسن اسلانی

Well-Known Member
کاربر فعال
90/09/19 - 12:21
شماره: 13900919000625

توسط سازمان بورس و اوراق بهادار؛
مجوز پذیره نویسی42 میلیون و 306 هزار سهم بورس انرژی صادر شد

خبرگزاری فارس: سازمان بورس و اوراق بهادار مجوز پذیره نویسی عمومی 42 میلیون و 306 هزار سهم شرکت 20 میلیارد تومانی بورس انرژی را صادر کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی فارس، در پی حضور 60 درصدی نهادهای مالی و بانک ها و 20 درصدی خصوصی فعال و مرتبط با صنعت برق در ترکیب سهامداری شرکت سهامی عام و در شرف تأسیس بورس انرژی، زمینه مشارکت عمومی برای تصاحب 20 درصد باقی سهام این شرکت فراهم شد.

براساس این گزارش، اداره نظارت بر انتشار و ثبت اوراق بهادار سرمایه ای سازمان بورس ، تقاضای پذیره نویسی و عرضه عمومی اوراق بهادار شرکت بورس انرژی را بررسی کرد و بر اساس رسیدگی انجام شده، مواردی حاکی از مغایرت با قوانین و مقررات مربوط در انتشار سهام ملاحظه نشده و عرضه عمومی اوراق بهادار با رعایت قوانین و مقررات مربوطه، از نظر این سازمان بلامانع اعلام شد.

بر این اساس مقرر شده است 42 میلیون و 306 هزار سهم شرکت 20 میلیارد تومانی بورس انرژی به قیمت هر سهم 100 تومان طی روزهای آینده و حداکثر تا 16 بهمن برای عموم مردم از طریق شعب بانک ملی ایران قابل پذیره نویسی باشد.
این درحالی است که هنوز سقف و کف این پذیره نویسی و زمان دقیق آن مشخص نشده است.

انتهای پیام/م​

حسن اسلانی

Well-Known Member
کاربر فعال
90/09/21 - 14:58 تاريخ انتشار: 240 تعداد بازديد: 8737 كد خبر:

معاون سازمان بورس : پذیره نویسی عمومی بورس انرژی 12 دی ماه آغاز می شود

معاون سازمان بورس و اوراق بهادار گفت : پذیره نویسی عمومی بورس انرژی از روز دوازدهم دی ماه امسال از طریق شعب منتخب بانک ملی ایران آغاز می شود.
معاون سازمان بورس و اوراق بهادار گفت : پذیره نویسی عمومی بورس انرژی از روز دوازدهم دی ماه امسال آغاز می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، دکتر "سید علی حسینی" با بیان مطلب فوق افزود : این پذیره نویسی از طریق شعب منتخب بانک ملی ایران انجام خواهد شد.

وی اظهار داشت : آگهی پذیره نویسی عمومی بورس انرژی روز چهارشنبه هفته جاری (23 آذرماه جاری) در چهار روزنامه اطلاعات، دنیای اقتصاد، ابرار اقتصادی و جهان صنعت به چاپ می رسد.

معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار گفت : تمامی جزییات و اسامی شعب منتخب بانک ملی در اطلاعیه پذیره نویسی منتشر خواهد شد.

حسن اسلانی

Well-Known Member
کاربر فعال
تاريخ چاپ : سه شنبه 22 آذر 1390

خبر -
از سوي مشاور مديرعامل توانير عنوان شد:

توسعه توليد پراکنده برق با شکل‌گيري بورس برق

ایسنا- مشاور مديرعامل و مجري طرح توليد پراکنده توانير با اعلام اينکه بورس برق محلي براي عرضه محصولات با قيمت‌هاي واقعي است، شکل گيري چنين نهادي را گام مهمي‌در راستاي توسعه توليد پراکنده برق برشمرد.</b>
رضا ميرزازاده حسيني در خصوص شكل‌گيري بورس انرژي با محوريت برق گفت: به طور كلي بورس برق محيطي را فراهم مي‌كند كه توليدكننده و مصرف‌كننده با قيمت‌هاي موجود در بازار محصولات خود را عرضه كنند و شکل‌گيري اين بورس به توسعه توليد پراكنده برق كمك قابل توجهي مي‌كند. وي افزود: در حال حاضر به منظور توليد برق به روش پراکنده،150 قرارداد با120 شركت منعقد شده است و حدود 20 تا 21 شركت دراين زمينه فعال بوده و اين ميزان برق را توليد مي‌كند که اين مساله مي‌تواند کمک شاياني به شرکت‌هاي توليد کننده براي عرضه برق در بورس انرژي کند. وي با اشاره به فعاليت شرکت‌هاي بخش خصوصي در اين حوزه گفت: در حال حاضر شركت‌هايي مانند تانير پارس در منطقه تهران، نخ تاير در زنجان، بهار ريس و بهار جين در اصفهان، شركت‌هاي otc پاكسان در تهران و مهناوي در قم در اين راستا فعاليت مي‌كنند كه به مرحله بهره‌برداري برق به منظور فروش رسيده‌اند که با فعال‌سازي بورس انرژي، به عنوان عرضه‌کننده آن بورس خواهند شد. حسيني با اشاره به اقدامات انجام شده در اين زمينه گفت: زماني كه بحث توليد برق در توانير مطرح شد با محوريت فعاليت بخش خصوصي بود و در همين راستا تمام تسهيلات نيز براي اين بخش لحاظ شد ضمن اينکه بخش دولتي اجازه توليد برق به صورت پراكنده را ندارد. وي افزود: در حال حاضر در سرتاسر كشور واحدهاي جلب مشاركت ايجاد شده تا متقاضي در نزديك‌ترين محل اقدام به كار كند و مجوزهاي لازم براي آنها در اين زمينه صادر شده است و با توجه به برنامه‌ريزي صورت گرفته، توانير به مدت 5 سال به صورت تضميني برق متقاضيان توليد پراكنده برق را خريداري خواهد كرد. به گفته حسيني ارائه سوخت به مدت 10سال از ديگر موارد تضمين شده براي اين توليدكنندگان است به اين معنا كه اگر سوخت قطع شود و دستگاه آماده به كار باشد، پول انرژي به آنها پرداخت خواهد شد.
وي با اشاره به اينكه پيرو اين مساله ترانزيت برق در شبكه فشار ضعيف رايگان است، گفت: در حال حاضر120 مگاوات برق با اين شيوه وارد شبكه شده و توليد مي‌شود. حسيني در خصوص حمايت‌هاي اين نهاد به منظور حضور بخش خصوصي براي رونق اين توليد برق به روش پراکنده تصريح كرد: شيوه خريد تضميني برق به اين شكل است كه در سال اول،25 درصد برق توليدي پيش خريد مي‌شود که اين ميزان، رقم ناچيزي حدود10 درصد سرمايه‌گذاري را پوشش مي‌دهد و مابقي آن بايد توسط تامين كنندگان مالي تامين شود. </b>

فرشاد

Member
کاربر فعال
جزییات پذیره نویسی عمومی بورس انرژی تشریح شد؛

چهارمین بورس ایران نیمه نخست سال 91 راه اندازی می شود

به گزارش خبرنگار بورس پرشیا به نقل از سنا ، مدیر نظارت بر بورس ها و بازارهای سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: بورس انرژی فعالیت خود را نیمه نخست سال 91 آغاز می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، محمود رضا خواجه نصیری با بیان مطلب فوق افزود : اداره ثبت شرکت ها عصر دوشنبه ، مجوز بورس انرژی را صادر کرد به طوریکه آگهی پذیره نویسی این شرکت به زودی در روزنامه های کثیر الانتشار منتشر خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: هم اکنون کارشناسان سازمان بورس و اعضای هیات موسس بورس انرژی در تلاش هستند تا پذیره نویسی این بورس، اوایل دی ماه امسال آغاز شود.

خواجه نصیری اظهار داشت: پذیره نویسی عمومی بورس انرژی از طریق 42 شعب منتخب بانک ملی ایران (10 شعبه در تهران و 30 شعب سایر استان ها) انجام خواهد شد.

مدیر نظارت بر بورس ها و بازارهای سازمان بورس گفت: در پذیره نویسی بورس انرژی هر شخص حقیقی و حقوقی می تواند 7500 سهم معادل 7 میلیون و 500 ریال از سهام این شرکت را خریداری کند.

وی مدت پذیره نویسی عمومی بورس انرژی را یک ماه اعلام کرد و افزود : پس از اتمام پذیره نویسی، حدود یک ماه زمان نیاز است تا اطلاعات پذیره نویسان منتقل شود . در مرحله بعد مجمع موسس شرکت برای تعیین اعضای هیات مدیره برگزار خواهد شد.

مدیر نظارت بر بورس ها و بازارهای سازمان بورس پیش بینی کرد تاسیس شرکت بورس انرژی در اواخر امسال یا اوایل سال آینده انجام خواهد شد تا شرایط برای آغاز معاملات این بورس در کشور فراهم شود.

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
با توجه به تحریم های ایران که در حال افزایش است (بخش انرژی) دوستان وضعیت این سهم رو چگونه ارزیابی میکنند ؟ ؟ ؟

حسن اسلانی

Well-Known Member
کاربر فعال
با توجه به تحریم های ایران که در حال افزایش است (بخش انرژی) دوستان وضعیت این سهم رو چگونه ارزیابی میکنند ؟ ؟ ؟
با عرض سلام خدمت دوست گرامی جناب آقای پور زند ---
سهام خوبی است اصلا ربطی به تحریم ها ندارد باتوجه به محدودیت پذیره نویسی عمومی بورس انرژی که فقط از طریق 42 شعب منتخب بانک ملی ایران (10 شعبه در تهران و 30 شعب سایر استان ها) انجام خواهد شد. با توجه به بعد مسافت متقاضیان شهرستانی با مراکز استانها (بعضا تا بیش از 200 کیلو متر)با در نظر گرفتن تعداد اندک سهام قابل پذیره نویسی و به دلیل نفوذ مدیران برخی نهادهای مالی و دست اندرکاران حوزه های مرتبط با بورس انرژی و با توجه به وجود سوابق ، امکان لابی این گروه با شعب محدود منتخب بانک ملی جهت خرید عمده سهام برای خود و خانواده ها و دوستان وجود داشته و بهتر است سازمان بورس با بکارگیری تمامی شعب بانک ملی در تمامی شهرستانها در روز پذیره نویسی و بررسی درخواست ها، از چنین رویه ناصوابی جلوگیری کند تا سهام این شرکت در شرف تاسیس به دست آحاد مردم برسد

limit

Well-Known Member
کاربر فعال
با عرض سلام خدمت دوست گرامی جناب آقای پور زند ---
سهام خوبی است اصلا ربطی به تحریم ها ندارد باتوجه به محدودیت پذیره نویسی عمومی بورس انرژی که فقط از طریق 42 شعب منتخب بانک ملی ایران (10 شعبه در تهران و 30 شعب سایر استان ها) انجام خواهد شد. با توجه به بعد مسافت متقاضیان شهرستانی با مراکز استانها (بعضا تا بیش از 200 کیلو متر)با در نظر گرفتن تعداد اندک سهام قابل پذیره نویسی و به دلیل نفوذ مدیران برخی نهادهای مالی و دست اندرکاران حوزه های مرتبط با بورس انرژی و با توجه به وجود سوابق ، امکان لابی این گروه با شعب محدود منتخب بانک ملی جهت خرید عمده سهام برای خود و خانواده ها و دوستان وجود داشته و بهتر است سازمان بورس با بکارگیری تمامی شعب بانک ملی در تمامی شهرستانها در روز پذیره نویسی و بررسی درخواست ها، از چنین رویه ناصوابی جلوگیری کند تا سهام این شرکت در شرف تاسیس به دست آحاد مردم برسد
سلام

آقای اسلانی این محدودیت 10 شعبه ای ( در تهران ) که فرمودید مطمئن هستید !!!؟؟؟
در صورت اطمینان اگر ممکن است لینک کنید و نام شعبات را ذکر فرمایید ...

بینهایت ممنون

limit

Well-Known Member
کاربر فعال
تحریم ها در بخش انرژی تاثیر گذاری کمی دارند در واقع نگرانی از این بابت نیست . نگرانی اصلی نسبت به وضعیت مالی خود این گروه های انرژی است به طور مثال در بخش نیرو وزارت خونه با مشکلات مالی زیادی روبرو است و بدهکاریهای بسیار بالایی به پیمانکارها دارد که ناشی از کسری بودجه دولت است ... در واقع میتوان گفت اگر مشکلات مالی دولت خواسته یا ناخواسته از طریق وزارت خونها و بخشهای انرژی وارد این بورس شود آن بلایی که بر سر بورس نفت امد انتظار این بورس را هم خواهد کشید ( البته قضیه بورس نفت متفاوت تر است وصرفا به جهت اشاره به عاقبت آن در اینجا مثال آوردم )... بهر حال امید واریم سیاستهای درستی اتخاذ کنند . و اگر مجالی بود انشالله ما هم در این پذیره نویسی شرکت خواهیم کرد و به دوستان هم همچین توصیه ای داریم ....

حسن اسلانی

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام

آقای اسلانی این محدودیت 10 شعبه ای ( در تهران ) که فرمودید مطمئن هستید !!!؟؟؟
در صورت اطمینان اگر ممکن است لینک کنید و نام شعبات را ذکر فرمایید ...

بینهایت ممنون
با عرض سلام

به گفته محمود رضا خواجه نصیری مدیر نظارت بر بورس ها و بازارهای سازمان بورس و اوراق بهادار پذیره نویسی عمومی بورس انرژی از طریق 42 شعب منتخب بانک ملی ایران (10 شعبه در تهران و 30 شعب سایر استان ها) انجام خواهد شد.هنوز نام شعب منتخب اعلام نشده.....با سپاس

limit

Well-Known Member
کاربر فعال
آغاز پذيره‌نويسي بورس انرژي از 12دي‌ماه و حداكثر با 750هزار تومان

در جریان پذیره نویسی 42 میلیون و 306 هزار سهم شرکت بورس انرژی که از 12 دی شروع خواهد شد، حداکثر خرید سهام برای عموم 7 هزار و 500 سهم معادل 750 هزار تومان است.درهمین حال برخی به احتمال خرید از قبل سهام قابل عرضه توسط متنفذین هشدار داده‌اند.

در شرایطی علی حسینی معاون سازمان بورس زمان پذیره‌نویسی 42 میلیون و 306 هزار سهم شرکت 20 میلیارد تومانی و در شرف تاسیس بورس انرژی برای عموم مردم را 12 دی ماه اعلام کرد که در جریان این پذیره‌نویسی‌، حداکثر خرید سهام برای اشخاص حقیقی و حقوقی، 7 هزار و 500 سهم معادل 750 هزار تومان خواهد بود.
در این پذیره‌نویسی که به وسیله 10 شعبه منتخب بانک ملی ایران در تهران و 30 شعبه سایر استان ها انجام خواهد شد، بیش از 20 درصد از سهام این شرکت به قیمت اسمی هر سهم 100 تومان برای عموم عرضه خواهد شد که با توجه به سابقه مثبت خرید سهام شرکت‌های بورس اوراق بهادار، بورس کالا و فرابورس، انتظار می‌رود در همان دقایق اولیه عرضه سهام بورس انرژی، همه سهام به سرعت به فروش برسد.
زمان آغاز به‌كار بورس انرژي نيز سال آينده اعلام شده‌است. در این رابطه برخی کارگزاران معتقدند با در نظر گرفتن تعداد اندک سهام قابل پذیره‌نویسی و به دلیل نفوذ مدیران برخی نهادهای مالی و دست‌اندرکاران حوزه‌های مرتبط با بورس انرژی و با توجه به وجود سوابق‌، امکان لابی این گروه با شعب منتخب بانک ملی جهت خرید عمده سهام برای خود و خانواده‌ها و دوستان وجود داشته و بهتر است سازمان بورس با به کارگیری نمایندگانی در روز پذیره‌نویسی و بررسی درخواست‌ها، از چنین رویه نامناسبی جلوگیری کند
تا سهام این شرکت در شرف تاسیس به دست آحاد مردم برسد.
پیش از این حدود 60 درصد سهام بورس انرژی توسط نهادهای مالی و بانک‌ها و تقریبا 20 درصد از سوی بخش خصوصی فعال و مرتبط با صنعت برق خریداری شده است.

خبرگزاری فارس

حسن اسلانی

Well-Known Member
کاربر فعال
آغاز پذيره‌نويسي بورس انرژي از 12دي‌ماه و حداكثر با 750هزار تومان

در جریان پذیره نویسی 42 میلیون و 306 هزار سهم شرکت بورس انرژی که از 12 دی شروع خواهد شد، حداکثر خرید سهام برای عموم 7 هزار و 500 سهم معادل 750 هزار تومان است.درهمین حال برخی به احتمال خرید از قبل سهام قابل عرضه توسط متنفذین هشدار داده‌اند.

در شرایطی علی حسینی معاون سازمان بورس زمان پذیره‌نویسی 42 میلیون و 306 هزار سهم شرکت 20 میلیارد تومانی و در شرف تاسیس بورس انرژی برای عموم مردم را 12 دی ماه اعلام کرد که در جریان این پذیره‌نویسی‌، حداکثر خرید سهام برای اشخاص حقیقی و حقوقی، 7 هزار و 500 سهم معادل 750 هزار تومان خواهد بود.
در این پذیره‌نویسی که به وسیله 10 شعبه منتخب بانک ملی ایران در تهران و 30 شعبه سایر استان ها انجام خواهد شد، بیش از 20 درصد از سهام این شرکت به قیمت اسمی هر سهم 100 تومان برای عموم عرضه خواهد شد که با توجه به سابقه مثبت خرید سهام شرکت‌های بورس اوراق بهادار، بورس کالا و فرابورس، انتظار می‌رود در همان دقایق اولیه عرضه سهام بورس انرژی، همه سهام به سرعت به فروش برسد.
زمان آغاز به‌كار بورس انرژي نيز سال آينده اعلام شده‌است. در این رابطه برخی کارگزاران معتقدند با در نظر گرفتن تعداد اندک سهام قابل پذیره‌نویسی و به دلیل نفوذ مدیران برخی نهادهای مالی و دست‌اندرکاران حوزه‌های مرتبط با بورس انرژی و با توجه به وجود سوابق‌، امکان لابی این گروه با شعب منتخب بانک ملی جهت خرید عمده سهام برای خود و خانواده‌ها و دوستان وجود داشته و بهتر است سازمان بورس با به کارگیری نمایندگانی در روز پذیره‌نویسی و بررسی درخواست‌ها، از چنین رویه نامناسبی جلوگیری کند
تا سهام این شرکت در شرف تاسیس به دست آحاد مردم برسد.
پیش از این حدود 60 درصد سهام بورس انرژی توسط نهادهای مالی و بانک‌ها و تقریبا 20 درصد از سوی بخش خصوصی فعال و مرتبط با صنعت برق خریداری شده است.

خبرگزاری فارس
باتوجه به محدودیت پذیره نویسی عمومی بورس انرژی که فقط از طریق 42 شعب منتخب بانک ملی ایران ( تهران به این عظمت فقط 10 شعبه و 30 شعب سایر استان ها در واقع مرکز هر استان فقط 1 شعبه) انجام خواهد شد مثلا متقاضی ساکن در چابهار باید بیش از 1000کیلو متر برای شرکت در پذیره نویسی بورس انرژی به زاهدان سفر کند حتما سازمان بورس در این مورد تجدید نظر خواهد کرد درغیر اینصورت بیعدالتی است شاید عدم درج اطلاعیه در روز چهار شنبه بخاطر همین مشکل میباشد

رویای بورس بازان

Well-Known Member
کاربر فعال
یادم می آید در جریان پذیره نویسی صندوق تازه تاسیس سرمایه گذاری عقیق که در بعضی شعب بانک سامان انجام میشد .من و چند نفر دیگر اول وقت منتظر باز شدن درب بانک بودیم تا وارد شدیم و شماره گرفتیم اما از شماره 3 به بعد گفتند پذیره نویسی تمام شده .در حالیکه شاهد بودیم فردی که هنوز درب بانک باز نشده بود داخل بانک بود یک دسته فرم پر شده دستش بود که از قبل پر کرده بود و پولش راهم پرداخت کرده بود .اکنون در این مورد هم همین نگرانی وجود دارد که این موضوع تکرار شود .

sali_man20

New Member
عضو تازه
انرژی

بورس انرژی فرصت یا تحدید ؟
آیا کسی می تونه با این وضعیت در پذیره نویسی شرکت کنه ؟ لطفا راهکار ارائه نمایید.........

بهابازار

Well-Known Member
کاربر فعال
یادم می آید در جریان پذیره نویسی صندوق تازه تاسیس سرمایه گذاری عقیق که در بعضی شعب بانک سامان انجام میشد .من و چند نفر دیگر اول وقت منتظر باز شدن درب بانک بودیم تا وارد شدیم و شماره گرفتیم اما از شماره 3 به بعد گفتند پذیره نویسی تمام شده .در حالیکه شاهد بودیم فردی که هنوز درب بانک باز نشده بود داخل بانک بود یک دسته فرم پر شده دستش بود که از قبل پر کرده بود و پولش راهم پرداخت کرده بود .اکنون در این مورد هم همین نگرانی وجود دارد که این موضوع تکرار شود .
اتفاقا در روز پذیره نویسی صندوق عقیق من جزو افراد خوش شانسی بودم که موفق شدم پذیره نویسی کنم. (البته پارتی نداشتم و خوش شانسی من از این بود که پول من در حساب بانک سامانم بود. اما پول دیگران بصورت ایران چک بود. لذا کارمند بانک کار من را زودتر راه انداخت)

اما بعد از گذشت 10 ماه صندوق عقیق 8% رشد داشته و حالا می فهمم که اگر پذیره نویسی به من نمی رسید خوش شانس تر بودم!

پیشنهاد می کنم دوستانی که قصد پذیره نویسی بورس انرژی را دارند، پول را در حساب بانک ملی خود داشته باشند.

حسن اسلانی

Well-Known Member
کاربر فعال
بورس انرژی فرصت یا تحدید ؟
آیا کسی می تونه با این وضعیت در پذیره نویسی شرکت کنه ؟ لطفا راهکار ارائه نمایید.........
سلام - پذیره نویسی به این شکل خیلی مشکل است تنها راه اعتراض هم از طریق رسانه ها است ............

حسن اسلانی

Well-Known Member
کاربر فعال
اطلاعیه پذیره نویسی بورس انرژی روز نامه دنیای اقتصاد روز پنجشنبه مورخ 24/09/90 باذکر نام شعبات در تهران ومراکز استانها

رویای بورس بازان

Well-Known Member
کاربر فعال
اتفاقا در روز پذیره نویسی صندوق عقیق من جزو افراد خوش شانسی بودم که موفق شدم پذیره نویسی کنم. (البته پارتی نداشتم و خوش شانسی من از این بود که پول من در حساب بانک سامانم بود. اما پول دیگران بصورت ایران چک بود. لذا کارمند بانک کار من را زودتر راه انداخت)

اما بعد از گذشت 10 ماه صندوق عقیق 8% رشد داشته و حالا می فهمم که اگر پذیره نویسی به من نمی رسید خوش شانس تر بودم!

پیشنهاد می کنم دوستانی که قصد پذیره نویسی بورس انرژی را دارند، پول را در حساب بانک ملی خود داشته باشند.

با سلام اتفاقا" من هم در سامان حساب دارم با این حساب که شعبه بانک نزدیک بورس است و همه هم قربونش برم شکار چی اینجور طعمه هاهستند .در ضمن واحد های صندوق عقیق در یک بازه زمانی تا حدود 20% بالا رفت که منهم طمع کردم و ردش نکردم الاآن در 8% سود هستیم .

بالا