#### شركت فرا بورس ايران ####

پورزند

Very Good Member
کاربر فعال
نظر دوستان در مورد خريد سهام شركت فرا بورس چيست

نظر دوستان در مورد خريد سهام شركت فرا بورس چيست ؟ ؟


با تشكر
 

پورزند

Very Good Member
کاربر فعال
شروع پذيره نويسي Otc از هفته آينده

آخرين تحولات و برنامه هاي سازمان بورس در يك نشست خبري توسط دكتر صالح آبادي روز سه شنبه در محل سازمان بورس و حضورخبر نگاران تشريح شد .

در ابتداي اين جلسه دكتر صالح آبادي با اشاره به موضوع بازار خارج بورس ( Otc ) گفت : هفته آينده پذيره نويسي عمومي اين شركت را به مدت 6 روز و سرمايه اي بالغ بر10 ميليارد تومان در برنامه خواهيم داشت .

80 درصد از مالكيت اين شركت متعلق به مؤسسين آن و 20 درصد نيز بصورت مردمي مي باشد كه بعد از انجام پذيره نويسي مجمع عمومي آن برگزار و هيأت مديره و مدير عامل اين شركت تعيين مي گردد . وي ادامه داد در همين زمينه تفاهمي نيز با سازمان خصوصي سازي صورت پذيرفته است كه بر اساس اين تفاهم نامه قرار شده است شركت هايي كه بايد از طريق مزايده واگذار شوند در Otc عرضه شوند .

صالح آبادي درمورد قراردادهاي آتي نيزگفت : اين ابزار معاملاتي از آغاز تير ماه بصورت آزمايشي براي طلاشروع شده است كه پس ازگذشت اين مرحله قرارد هاي آتي بصورت رسمي كار خود را آغاز مي كند وي ادامه داد بعد از طلا ، مس نيز وارد معاملات آتي مي شود .

وي در بخش ديگري از سخنان خود در مورد صندوقهاي سرمايه گذاري با اشاره به مطلوب بودن كاركرد آنها گفت : يكي از بهترين روشها براي مديريت سرمايه گذاري بصورت تخصصي و جلوگيري از اتلاف وقت ، استفاده از صندوقهاي سرمايه گذاري مي باشد همچنين مزيت ديگر سرمايه گذاري در اين صندوق ها را خروج راحت از سرمايه گذاري توسط سرمايه گذار اعلام كرد . وي ادامه داد درحال حاضر 9 صندوق سرمايه گذاري درحال فعاليت مي باشند كه از وضعيت بازدهي بسيار مطلوب برخوردار هستند .

بطورمثال صندوق سرمايه گذاري سهم آشنا كه از تاريخ 3/2/87 فعاليت خود را آغاز كرده است. تاكنون40درصد بازدهي داشته يا صندوق سرمايه گذاري نهايت نگر از بازدهي 34 درصدي برخوردار بوده است . رئيس سازمان بورس اوراق بهادار در مورد بورس كالا نيز گفت : با افزايش تنوع در كالاهاي عرضه شده در بورس كالا هم اكنون شاهد افزايش حجم معاملات در اين بورس مي باشيم وي حضور محصولات پتروشيمي در بورس كالا را بسيار مفيد ارزيابي كرد .همچنين در مورد بورس كالا گفت : مسئوليت اين كار با سازمان بورس و اوراق بهادار نيست .

صالح آبادي با اشاره به ارائه يك لايحه دو فوريتي به وزارت اقتصاد و دارايي در مورد تعريف جايگاه جديد حقوقي گفت : يكي از ضعف هاي حال حاضراقتصاد ، قديمي بودن قوانين مي باشد بطوريكه با به وجود آمدن ابزار هاي جديد معاملاتي هنوز جايگاه حقوقي مناسبي براي آنها مشخص نمي باشد .

وي اظهار اميدواري كرد پس از تصويب اين لايحه مشكلات موجود بصورت علمي حل شود وي در خصوص اجراي مصوبه دولت درخصوص 531 شركت مشمول اصل 44 گفت : در اين مورد جلسات خوبي با شركت ها برگزار شده است و شركت هاي غير قابل پذيرش مشخص شدند.

وي درخصوص شرايطي كه شركتها براي واگذاري بايد داشته باشند گفت : شركتهاي زيان ده و يا راكد و يا شركتهايي كه تداوم فعاليت و رشد آنها مورد ابهام باشند قابليت واگذاري در بورس را ندارند .

دكترصالح آبادي در مورد فرآيند برون سپاري برخي از مجوز ها از سوي سازمان بورس گفت : اعطاي مجوزهايي مانند افزايش سرمايه و تاسيس شركتهاي سهامي عام را شركتهاي تامين سرمايه و موسسات حسابرسي مي توانند انجام دهند و با ارائه طرح توجيهي و توضيح قوانين و مقررات بورس و به عهده گرفتن مسئوليت اين كار ، در تسريع روند گام خوبي برداشته مي شود .

صالح آبادي درمورد كارگزاري نيز با اشاره به لزوم گسترش فعاليت كارگزاري و تغيير وضعيت كنوني آنها گفت متاسفانه دامنه فعاليت آنها محدود باشد و آنها بايد به دنبال گسترش دامنه فعاليت باشند به نحوي كه در زمينه هاي مختلف مانند صندوق هاي سرمايه گذاري خريد و فروش سهام قرارداد هاي آتي ، Otc ، معاملات بورس كالا فعاليت داشته باشند .

وي ادامه داد اگر يك كارگزاري همه مجوز ها را داشته باشد يك شركت بزرگ و متنوع است .
 

پورزند

Very Good Member
کاربر فعال
مجوز عرضه عمومی اوراق بهادار شرکت فرابورس ایران صادر شد


سازمان بورس و اوراق بهادار در راستای اجرای قانون بازار اوراق بهادار، مجوز پذیره‌نویسی و عرضه عمومی اوراق بهادار شرکت فرابورس ایران (سهامی عام) در شرف تاسیس را صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سازمان بورس و اوراق بهادار تقاضای پذیره‌نویسی و عرضه عمومی اوراق بهادار شرکت فرابورس ایران (سهامی عام) در شرف تاسیس را مورد بررسی قرار داد که در نهایت مواردی حاکی از مغایرت با قوانین و مقررات مربوط در انتشار سهام ملاحظه نشد به طوریکه عرضه عمومی اوراق بهادار با مشخصات زیر و با رعایت قوانین و مقررات مربوطه از نظر این سازمان بلامانع است.

نوع سهام : سهام عادی با نام

ارزش اسمی هر سهم : یک هزار ریال

تعداد سهام قابل عرضه در پذیره‌نویسی : 21 میلیون و 37 هزار سهم

تعداد کل سهام شرکت : 100 میلیون سهم

مطابق ماده 21 قانون بازار اوراق بهادار، ثبت اوراق بهادار نزد سازمان بورس و اوراق بهادار تنها به منظور حصول اطمینان از رعایت مقررات قانونی، مصوبات سازمان و شفافیت اطلاعاتی بوده و به منزله تایید مزایا، تضمین سودآوری و یا توصیه و سفارشی در مورد شرکت یا طرح مرتبط با اوراق بهادار توسط سازمان نیست.

براساس این گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه، شروع پذیره‌نویسی حداکثر تا 60 روز پس از تاریخ این مجوز امکان‌پذیر خواهد بود. شروع نکردن پذیره‌نویسی در مهلت مقرر، موجب ابطال این مجوز شده و انجام آن مستلزم اخذ مجوز جدید از سازمان بورس و اوراق بهادار است.
 

پورزند

Very Good Member
کاربر فعال
نظر دوستان در مورد خريد سهام شركت فرا بورس چيست ؟ ؟


با تشكر
 

مشگين شهري

Member
عضو تازه
دوستان در رابطه با شرکت فرابورس ایران اظهار نظر كنند

مجوز عرضه عمومی اوراق بهادار شرکت فرابورس ایران صادر شد
 

مشگين شهري

Member
عضو تازه
دکتر صالح‌آبادی: پذیره نویسی عمومی Otc هفته آینده آغاز می‌شود (1)
سه شنبه 18 تیر 1387
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: پذیره نویسی عمومی سهام بازار خارج از بورس (otc) هفته آینده آغاز می‌شود.به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه، دکتر "علی صالح‌آبادی" روز سه‌شنبه در پانزدهمین نشست مطبوعاتی خود با نمایندگان رسانه‌ها با بیان مطلب فوق افزود : سرمایه شرکت Otc ، 10 میلیارد تومان است که 80 درصد این مبلغ را موسسان و 20 درصد دیگر از طریق پذیره‌نویسی عمومی تامین خواهد شد.

وی ادامه داد : 60 درصد از سهام این شرکت متعلق به نهادهای مالی، 20 درصد شرکت بورس اوراق بهادار تهران و 20 درصد دیگر به عموم تعلق خواهد داشت.

دکتر صالح آبادی خاطر نشان کرد : تمامی شرایط پذیره‌نویسی عمومی سهام بازار خارج از بورس که به مدت شش روز انجام خواهد شد در اعلامیه پذیره‌نویسی اعلام می‌شود.

وی از تفاهم‌نامه سازمان بورس و اوراق بهادار با سازمان خصوصی‌سازی برای عرضه شرکت‌هایی که از طریق مزایده واگذار خواهند شد ، در بازار خارج از بورس خبر داد .

سخنگوی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت : می‌توان تابلوی جداگانه‌ای را در بازار خارج از بورس طراحی کرد تا سهام این‌گونه شرکت‌ها در بازار Otc واگذار شوند.

مراسم رسمی فیوچر بزودی برگزار می شود

دکتر صالح‌آبادی با بیان اینکه فیوچر از اول تیرماه امسال در بورس کالای ایران راه‌اندازی شده است، افزود : در مراسم رسمی که بزودی با حضور برخی از مسئولان برگزار خواهد شد ، فیوچر به طور رسمی راه‌اندازی می‌شود.

وی با بیان اینکه هم اکنون فیوچر بر روی شمش طلا معامله می‌شود، اظهار داشت : تاکنون 58 قرارداد توسط 17 مشتری انجام شده است.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار افزود : در حال‌حاضر پیشنهاد معامله بر روی مس و رینگ صادراتی در فیوچر به هیات‌پذیرش ارائه شده که به زودی این پیشنهادات مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی طلا را محصول استاندارد با قیمت جهانی اعلام کرد و گفت : به همین علت طلا نخستین محصولی است که در فیوچر مورد معامله قرار می‌گیرد.

دکتر صالح‌آبادی خاطر نشان کرد : امیدنامه‌ای در دستورالعمل پذیرش پیش‌بینی شده است تا محصولات بر اساس معیارهای این امیدنامه وارد Otc شوند.

وی یکی از پیچیدگی‌های بازار خارج از بورس را سپرده گذاشتن خریدار و فروشنده نزد بورس جهت حسن انجام کار اعلام کرد و گفت : خوشبختانه این موضوع با همکاری یکی از بانک‌ها به خوبی درحال انجام است.

4 درخواست برای تشکیل صندوق‌های سرمایه‌گذاری

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه صندوق‌های سرمایه‌گذاری فعالیت خود را از اواخر سال گذشته در بازار سرمایه آغاز کرده اند، گفت : هم اکنون 9 صندوق در بازار فعال هستند که در این مدت کوتاه عملکرد نسبی خوبی داشته اند.

وی افزود : صندوق‌های سرمایه‌گذاری سهم آشنا، نهایت‌نگر، پیشتاز و بانک ملی ایران در این مدت به ترتیب 40 ، 34، 28 و 26 درصد بازدهی داشته اند.

دکتر صالح‌آبادی با بیان اینکه هم اکنون چهار درخواست برای راه‌اندازی صندوق سرمایه‌گذاری به سازمان بورس و اوراق بهادار ارسال شده است، اظهار داشت : شرکت تامین سرمایه نوین نیز درصدد تاسیس یک صندوق سرمایه‌گذاری بزرگ است.

وی ادامه داد : این شرکت با سرمایه‌ای معادل 50 میلیارد تومان ، ظرف دو ماه آینده اقدامات لازم را برای اخذ مجوز فعالیت از سازمان بورس و اوراق بهادار انجام خواهد داد.

سخنگوی سازمان بورس و اوراق بهادار با ابراز خرسندی از راه‌اندازی صندوق‌های سرمایه‌گذاری در کشور گفت : شاید یکی از بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری برای عموم مردم این صندوق‌ها باشد تا آنان از این طریق وارد بازار سرمایه شوند.

وی در مورد یکی از مزیت‌های مهم صندوق‌های سرمایه‌گذاری افزود : هر وقت فرد قصد خروج از صندوق را داشته باشد به سهولت می تواند پول خود را به قیمت روز Nav دریافت کند.

چند محصول جدید در بورس کالا

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار از تشکیل هیات‌پذیرش جدید بورس کالای ایران خبر داد و گفت: پلی پروپیلن، Abs ، پلی اتیلن سبک و سنگین و روغن‌های پایه محصولات جدید این بورس هستند.

وی ادامه داد : با ورود محصولات جدید و فیوچر در بورس کالای ایران، ریسک این بورس کاهش یافته است. در مجموع می‌توان مسیر بهتری را برای این بورس نسبت به گذشته ترسیم کرد.

ارسال لایحه دو فوریتی به وزارت اقتصاد

سازمان بورس و اوراق بهادار یک لایحه دو فوریتی را جهت ارائه به دولت به وزارت امور اقتصادی و دارایی ارائه کرده است.

دکتر صالح‌آبادی با بیان اینکه این لایحه سه ماده دارد، گفت : باید یکسری مباحث مالیاتی ابزارهای جدید و شخصیت حقوقی نهادهای جدیدی که در قانون تجارت دیده نشده اند، برطرف شود.

93 شرکت غیر قابل پذیرش هستند

وی در مورد اجرای مصوبه دولت در خصوص واگذاری 531 شرکت گفت : جلسات کارشناسی با شرکت ها و سازمان‌های مختلف برگزار شد که در مرحله اول اسامی 93 شرکت غیر قابل پذیرش، مشخص شدند.

دکتر صالح‌آبادی افزود : شرکت‌هایی که زیان ده، راکد و یا قبل از بهره‌برداری بودند ، غیرقابل پذیرش اعلام شدند.

وی در خصوص شرکت‌هایی که وظایف حاکمیتی دارند، افزود : تعیین تکلیف این‌گونه شرکت‌ها نیز در کار گروه ویژه‌ای مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار تصریح کرد : در این جلسات کارشناسی درخصوص نحوه واگذاری شرکت‌ها به صورت هلدینگ یا مجزا بحث و تبادل نظر می‌شود.

تصویب مقررات برون سپاری مجوزهای عرضه عمومی

سخنگوی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت : طبق مقررات جدیدی که به تصویب رسیده است، بخشی از فرآیند مجوزهای عرضه عمومی برون سپاری خواهد شد.

وی با بیان اینکه شرکت‌های تامین سرمایه می‌توانند این مسئولیت‌ها را برعهده گیرند، افزود : این شرکت‌ها در زمینه تهیه طرح توجیهی، شیوه تامین منابع مالی مناسب، آشنا کردن شرکت‌ها با قوانین و مقررات بازار سرمایه، تهیه گزارش طرح توجیهی، نمایندگی شرکت‌ها در کلیه مراجع ذیصلاح، مطالعات بازاریابی فروش اوراق، ارائه مشاوره به ناشر در مورد انتشار اوراق بهادار، نحوه فروش یا پذیره نویسی، زمان بندی، میزان و شرایط انتشار اوراق بهادار ، تعیین قیمت پذیره‌نویسی و تعهد خرید اوراقی که در بازار به فروش نمی‌رود با شرکت‌ها همکاری خواهند کرد.

سخنگوی سازمان بورس و اوراق بهادار نام این مقررات جدید را "ضوابط استفاده از خدمات مشاوران عرضه اوراق بهادار" اعلام کرد و گفت : به زودی این مقررات در اختیار بازار قرار خواهد گرفت.
 

رضا موفق

Very Good Member
کاربر فعال
با سلام ...كسي از تاريخ دقيق شروع پذيره نويسي و بانك عامل و سقف مجاز پذيره نويسي خبري دارد .... با تشكر
 

سرمد سابق

Very Good Member
کاربر فعال
با سلام ...كسي از تاريخ دقيق شروع پذيره نويسي و بانك عامل و سقف مجاز پذيره نويسي خبري دارد .... با تشكر


معمولا 24 ساعت قبل از پذیرش در سایت irbourse.com درج خواهد شد
در وبلاگ tejaratesahm.blogfa.com مباحث مربوط به فرابورس هم درج می شود
 

iranbiz

Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
چند تا شرکت قرار است معامله شوند؟
کسی لطف می کنه و پیش بینی از سودآوری این شرکت ارائه دهد
 

سرمد سابق

Very Good Member
کاربر فعال
معمولا 24 ساعت قبل از پذیرش در سایت irbourse.com درج خواهد شد
در وبلاگ tejaratesahm.blogfa.com مباحث مربوط به فرابورس هم درج می شود
با عرض پوزش وبلاگ t-siman.blogfa.com جایگزین وبلاگ بالایی شد اطلاعات سیمان را در این وبلاگ بیابید
 

iranbiz

Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
پذیره نویسی در بانک پاسارگاد از روز 25 تیر آغاز می شود و حداکثر سقف خرید 1 میلیون تومان است.
نمی تونستند بانکی بهتر را انتخاب کنند
این پاسارگاد در پذیره نویسی سهام بیمه پاسارگاد و خودش سابقه بدی داره
 

سرمد سابق

Very Good Member
کاربر فعال
پذیره نویسی در بانک پاسارگاد از روز 25 تیر آغاز می شود و حداکثر سقف خرید 1 میلیون تومان است.
نمی تونستند بانکی بهتر را انتخاب کنند
این پاسارگاد در پذیره نویسی سهام بیمه پاسارگاد و خودش سابقه بدی داره
1.تعداد کل سهام شرکت 100000000 (صد میلیون سهم )
2.تعداد سهام پذیره شده هیات موسسان 78693000(هفتادو هشت میلیون و ششصدونودوسه هزار سهم )
3.سهام قابل پذیره نویسی عمومی 21037000(بیست و یک میلیون و سی و هفت هزار سهم )
4. حداقل سهام قابل خرید برای اشخاص حقوقی و حقیقی هر یک 2000 سهم و حد اکثر سهام قابل خرید اشخاص حقوقی و حقیقی هر یک 10000 سهم در نظر گرفته شده است
5. زمان پذیره نویسی 25/4/87 روز سه شنبه الی 1/5/87 سه شنبه به مدت 6 روز کاری ( فور مالیته و در همان سا عت های اولیه پایان می یابد )
6.مکان بانکهای پاسارگاد سراسر کشورواریز به حساب
1-567737-810-270 نزد بانک پاسارگاد شعبه جمهری تهران
..................................................................
نکته ا. چون قرار نیست روستاییان و شهر های دور افتاده اقدام به خرید سهام مذکور کنند بانک پاسارگادمکان مناسبی است
نکته 2. قبل از ساعت 7:30 در محل بانک حضور یابید تا کار کنان بانک پاسارگاد بگذارند تعدادی از سهام به شما برسد .
نکته 3. حداقل سهامداران شرکت 2246 نفر حقیقی و حقوقی خواهند بود .
نکته 4. باز هم محک سهام صنایع کمترین تعداد سهام را (1000 سهم ) به خود اختصاص داده چون اقای کوچک زاده مدیر عامل کار گزاری مربوطه معمولا در سهام های شبهه ناک وارد نمی شوند
 
آخرین ویرایش:

پورزند

Very Good Member
کاربر فعال
جزئيات پذيره نويسي سهام شركت فرابورس اعلام شد


خبرگزاري فارس: 21 ميليون و 37 هزار سهم شركت فرا بورس ايران از روز سه شنبه جاري به مدت 6 روزكاري در شعب بانك پاسارگاد پذيره نويسي مي شود.


به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس ، در حالي براساس قانون بازار اوراق بهادار شركت فرا بورس (otc) با سرمايه اسمي 10 ميليارد توماني طي سال جاري راه اندازي خواهد شد كه جزئيات پذيره نويسي عمومي سهام اين شركت مشخص و اعلام شد.
براين اساس 21 ميليون و 37 هزار سهم شركت فرا بورس ايران از روز سه شنبه جاري به مدت 6 روزكاري در شعب بانك پاسارگاد پذيره نويسي مي شود كه حداقل سهام پذيره نويسي براي اشخاص حقيقي و حقوقي 2 هزار سهم و حداكثر تعداد سهام قابل پذيره نويسي 10 هزار سهم 100 توماني تعيين شده است.
در اين رابطه علي سنگينيان دبير كميته اجرايي هيئت موسس شركت فرا بورس ايران اظهار داشت : مجوز شوراي بورس 20 درصد سهام فرا بورس به شركت بورس و 60 درصد به نهادهاي مالي از جمله بانك ها ، بيمه ها ، شركتهاي كارگزاري ، شركت‌هاي سرمايه‌گذاري و شركت‌هاي سرمايه گذاري استاني و 20 درصد سهام هم براي پذيره نويسي عمومي اختصاص يافت.
وي در خصوص تركيب سهامداران اين شركت گفت : 79 درصد از سرمايه اوليه شركت فرا بورس توسط موسسين كه تعداد آن‌ها 141 شركت است پرداخت شده و 21 درصد باقي‌مانده كه معادل 21 ميليون و 37 هزار سهم است ، در پذيره نويسي عمومي از 25 تيرماه عرضه خواهدشد.
وي با پيش بيني اين‌كه فرابورس ايران فعاليت خود را از اواخر تابستان به صورت رسمي آغاز كند افزود: برنامه اصلي فرابورس پذيرش شركتهاي كوچك و متوسط در حال رشد است كه نمي‌توانند شرايط پذيرش در بورس تهران را احراز كنند، هرچند ممكن است با ايجاد تابلو و بازارهاي مختلف كه با مجوز سازمان بورس صورت مي‌گيرد، امكان معاملات سهام عدالت، سهام شركت‌هاي تابلوي چهارم يا شركت‌هاي حذف شده از بورس تهران نيز در فرابورس مهيا شود.
سنگينيان در خصوص معاملات و ساير شرايط فعاليت شركت فرا بورس ايران گفت: هنوز جزئيات فعاليت فرابوس ايران مشخص نشده و لازم است تا مقررات لازم تهيه و به تصويب سازمان بورس برسد.
وي ادامه داد : در همين راستا كارگروهي در بورس تهران مشغول بررسي سازو‌كار معاملات ، چگونگي تسويه و پاياپاي معاملات ، شرايط پذيرش و نقش كارگزاران در معاملات اوراق بهادار در فرابورس ايران است و نتايج مطالعات اين كارگروه در اختيار هيئت‌مديره آتي فرابورس قرار خواهد گرفت.
 
بالا