شرانل ( نفت ايرانول )

meysam2020

Well-Known Member
کاربر فعال
ما 6 -7 ماه منتظریم روغن موتور گرون بشه..

تازه گویا این اتفاق افتاده..

فقط و فقط 6 ماه سهامداری لازمه ...:D تا بازار ببینیه سود بالای 300-350-400 تومنی شرانلو

عجله ای نداریم....هر جور دوست دارن معامله کنن...

گزراشات به مرور میاد ....و سیاهی برای زغال......

ASEMAN1397

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
این سهم باید این 1000 لعنتی رو رد کنه بعدش به راحتی 1500 میبینه دیگه سود امسال هم هست توش که به نظر رو 125 میشه حساب کرد مگر اینکه اون حقوقیش بامبول دربیاره
معمولا درصد بالایی از سود رو تقسیم میکنند مثلا سال 96 100 تومان از 106 تومان و سال 95 180 تومان از 202.5 تومان رو تقسیم کرد ..

ASEMAN1397

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
با محاسبات سر انگشتی که کردم ممکنه برای سال 97 چیزی بین 185 تا 205 تومان سود بسازه ... مسئله مهم هزینه تولیدشه که زیاد مشخص نیست به خصوص تکلیف سوبسید روی لوب کات ....

aminian

Well-Known Member
کاربر فعال
مشاهده پیوست 47714
همان گونه که در جدول بالا مشاهده میشود
بیشترین فروش داخلی مربوط به شرانل میباشد
همچنین تنها شرکتی میباشد که فروش آن از ارزش بازار آن بیشتر است
با آزاد شدن نرخ لوبکات ، انتظار افزایش نرخ حداقل 50 درصدی در روغن موتور رو خواهیم داشت که بیشترین سود رو روان سازان داخلی خواهند برد چون نرخ فروش صادراتی تغییری نمیکند( در اصل برا صادراتیها هم این مدت لوبکات رو آزاد حساب کرده بودن یعنی تاثیر خاصی بر آنها نخواهد گذاشت)
پس با افزایش 50 درصدی فروش ، فروش سالانه شرانل بالا 3000 میلیارد خواهد بود که ارزش شرکت هم به همین تناسب بالا خواهد رفت
در کل بیشترین سود از افزایش نرخ لوبکات متوجه شرانل است
نوع معاملات امروز به وضوح نشان دهنده برتری شرانل نسبت به بقیه روغن موتوریهاست
پس سهامتونو دو دستی بچسبید که انتخاب درست در این صنعت پرپتانسیل است

baran

Well-Known Member
کاربر فعال
نه به ۲ روز پیش که سهم را تا مثبت ۵ رنج زدند و صف خرید بالای یک میلیونی برایش گذاشتند .....نه به امروز که زیر ۹۴۰ ناز میکردند برای خریدش......دوستان خیلی مراقب باشید یک دفعه مثل پتایر ، شدوص رنج نزدند صف چند میلیونی خریدش کنند جا بمانید ....پس بهتر است تا فرصت هست خریدها را تکمیل کرد

ahmad603

Well-Known Member
کاربر فعال
دوستان شرانل ممنون بابت توضیحات عالی شما دوستان در مورد این سهم با توضیحات خوب شما این سهم رو خریدم با حذف دلار 4200 تومانی و امدن دلار نیمایی این سهم پرواز خواهد کرد غمارگ هم گرفتم چون روغن هم دارد دلار 4200 می گیرد که با حذف کردن رشد قیمت 50درصدی حداقل دارد

بزوس

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
برای حذف سریع دلار جهانگیریش فقط کافیه قیمتهای بازارش مثل گوشت مدتی بالا باشه تا مثل گوشت به فکر شکست طرحشون بیفتن و سریع حذفش کنن
الان نرخهای بازاریش تو چه رنجی هست؟

بزوس

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
نرخ دلاری یورو نیما که بیشترین حجم معاملاتی رو داره دیگه رسما خووش رو بالای 10 هزار تثبیت میکنه
احتمالا همون اتفاق نیمه اول 92 بیفته که دلار مبادله ای که بعد چند ماه از پاییز 91 به بهار 92 از 2300 به 2600 بالا رفت دلار احمدی نژاد همون 1224 مونده بود که دیگه شکست خورده تلقی کردن و حذف شد
بهار یا نهایت تابستون احتمالا دلار جهانگیری حذف بشه
دیگه نرخ های مثل 5000 6000 7000 دولتی نخواهیم داشت و کلا حذف خواهند کرد.
یعنی بر اساس تجربه احمدی نژادی میگیم
این حذف بشه به سود راحت 400 تومانی شرانل سلامی گرم خواهیم کرد

meysam2020

Well-Known Member
کاربر فعال
تنها سهمی که امروز جرات کردم اضافه کنم (-:

بقیه سهمامو اکثرا سبک کردم (-: امروز..

فقط شرانل اضافه کردم (-:

۷ ماهه با سهمیم...

لازم باشه ۱۳ ماه دیگه سهامداری میکنیم...(-:

هنوز اتفاقی نیوفتاده...و خیلی اذیت شدیم...(-:

همین الانش باید بالای۱۳۰۰ میبود..ولی خیلی اذیت کردن...و جلوی رشد رو گرفتن...اشکال نداره...

صبرمون زیاده...زیاد.....

امسال میخوام بیشترین سود نقدی / ریالی مجمع سهامو از شرکت شرانل بگیرم...(-:

البته ازسامانه سجام(-:

آخرین ویرایش:

arad700

Well-Known Member
کاربر فعال
میثم خان محاسبات من عدد سود ۳۰۰ را برای سال ۹۸ نشان میده ممنون میشم مفروضات خودتون را که به سود حداقل ۳۵۰ رسیدید بفرمایید. اگر خاطرتان باشد از قیمتهای حدود ۷۰۰ تومن در شرانل همسنگر شدیم.خواستم اطمینان پیدا کنم از سود که اگر فردا منفی شد مقداری اضافه کنم.

meysam2020

Well-Known Member
کاربر فعال
سال ۹۸: هزینه های عمومی ۱۲۰ میلیارد

هزینه های مالی ۶۰ میلیارد...

جمعا شد : ۱۸۰ میلیارد

اسفند ۲۷۰ میلیارد فروخته..

ما حالت بد رودر نظر میگیریم وفعلا افزایش نرخ نمیدیم!

۱۱ ماه ...تولید ...وماهی ۲۵۰ میلیارد فروش ...فروش شرکت رو به ۲۷۵۰ میلیارد میرسونه..حاشیه سود ناخالص این شرکت ها حداقل ۳۰ درصده...

یعنی به سود ۸۲۵ میلیاردی ناخالص میرسیم ۸۲۵ میلیارد میرسیم...

که سایر هزینه ها و مالیات روکم کنیم در نهایت به سود ۲۷۷ میرسیم ..

اما این سود با دلار زیر ۵۰۰۰ هست...(-:

قیمت واقعی دلار ۱۳۰۰۰ هزار تومنه در حال حاضر(-:

دلار نیما هم بگیریم ۹۰۰۰ تومنه!

درصورتی که دلار شرانل زیر ـ۵۰۰۰ تومنه..

--

من تا زمانی که دلار شرانل ۹-۱۰-۱۳ نشه یک عدد سهم نمیفروشم...

ضمنا اخر سال دلار کمتر از ۱۵-۱۶ نیست ..

یعنی فاصله معنا دار..دلار این شرکت با دلار واقعی(-:

ادم باید عقل نداشته باشه که چنین سهامیو بفروشه..

یک سال دیگه ۱۵ ماه دیگه صبر میکنم با ۲۰۰ درصد سود میفروشم...اینجا یک عدد هم نمیفروشم...زیر ۱۴۰۰ بیاید پایین ..(-:

دلا شرانل ۸-۹ -۱۰ بشه زیر ۴۰۰-۵۰۰ نمیسازه...

هیچ عجله ای برای پولدار شدن ندارم...

سهم اینقدر بیوفته یک گوشه...تا به ارزش واقعیش برسه...(-:

ولی این سهم ارزشش بین ۱۵۰۰-۲۵۰۰ تومنه.

ما خودمون بز خریم..باز بیایم سهم رو مفت بفروشیم (-:

زیر ۱۴۰۰ نمیدم...میخواد ۲ سال دیگه برسه به این قیمت ..میخواد ۶ ماه دیگه برسه..یا دو ماه دیگه...

من برا سهامی که هزار خط ۲۰۰۰ خط پست میزنم به زیر ۱۵۰-۲۰۰ درصد قانع نیستم...(-: به وقتش میگیم بازدهیش چقده...بگذارید فعلا مجامع رو بریم..سود ها رو بگیریم...

آخرین ویرایش:

arad700

Well-Known Member
کاربر فعال
میثم عزیز با تشکر. طبق صورت مالی ۹ ماه شرکت حاشیه سود ناخالص حدود ۲۵ درصده بنابراین با این حاشیه سود و باهمین نرخها و با فرض ماهی دومیلیارد فروش به سود حدود 205 تا 210 رسیدم و اگر افزایش نرخ 50 درصد هم بگیره و هزینه بهای تمام شده هم 50 درصد افزایش داشته باشه به سود 340 تا 350 رسیدم که اگه در مجمع امسال 150 سود بده حدود 800 تمام میشه و پی به ای 6 بگیره قیمت به 2000 تومن میرسه یعنی از 800 تا 2000 سهم ایشالا 2.5 برابر میشه.

meysam2020

Well-Known Member
کاربر فعال
میثم عزیز با تشکر. طبق صورت مالی ۹ ماه شرکت حاشیه سود ناخالص حدود ۲۵ درصده بنابراین با این حاشیه سود و باهمین نرخها و با فرض ماهی دومیلیارد فروش به سود حدود 205 تا 210 رسیدم و اگر افزایش نرخ 50 درصد هم بگیره و هزینه بهای تمام شده هم 50 درصد افزایش داشته باشه به سود 340 تا 350 رسیدم که اگه در مجمع امسال 150 سود بده حدود 800 تمام میشه و پی به ای 6 بگیره قیمت به 2000 تومن میرسه یعنی از 800 تا 2000 سهم ایشالا 2.5 برابر میشه.

حاشیه سود ناخالص بالای ۳۰ درصده..
چون یک جا درامد ارزی رو جدا اورده ..فک میکنید ۲۵ درصده..

حالا گزارش ۱۲ ماهه بیاد میبینیم همین ۹۷ بالای۱۸۰ تومن سود ساخته(-:

گزارش ۱۲ ماهه بده..حاشیه سود سه ماه چهارم رو اینجا میزاریم..

تا یک ماه دیگه گزارش ۱۲ ماهه میاد و ۹۷... با این نرخ های پایین میبینیم که بالای۱۸۰-۱۹۰ پوشش داده...

وقتی ۹۷ رو بالای ۱۸۰-۱۹۰ پوشش داده...با اون نرخ های روغن موتور..

تکلیف سود سال ۹۸ مشخصه...و بدیهیه(-:

یک بار دیگه تکرار میکنم:

سود بالای۱۸۰ شرانل که یک ماه دیگه میاد رئ کدال با دلار زیر ۵۰۰۰ تومنیه...

الان برید تو یک کور دهات.....

به یک چوپان بگید این گوسفند رو به من با دلار ۴۲۰۰ و قیمت گوشت قبلی حساب کن...
چماقشو محکم میکوبه تو سرت..

(-:

آخرین ویرایش:

arad700

Well-Known Member
کاربر فعال
در بخش سایر درامدها 503807 نوشته که اگر این را هم جمع کنیم باز هم حاشیه سود 30 نمیشه

meysam2020

Well-Known Member
کاربر فعال
در بخش سایر درامدها 503807 نوشته که اگر این را هم جمع کنیم باز هم حاشیه سود 30 نمیشه

پس ۲۵ ی ک شما میگی هم نمیشه و میشه ۲۸.۱

ولی من سود صنعت رومطمئنم بالای ۳۰ هست..
شنفت..شبهرن...شسپا رو بگیرید و با شرانل...میانگین سود این صنعت همیشه بالای۳۰ درصد بوده..مگر در مواقع خاص...

الان هم در شرانل ۲۸ درصد در اومد...سر دو درصد چونه نزنید..

از اون ور در تحلیل دلار رو نصف گرفتیم..

با دلار ۱۰ هزار تومنی سود شرانل بالای ۴۰۰ هست...(-:

یعنی سهم بعد مجمع pe دو میگیره (-:

برا چی میگیم سهمو دو دستی نگه دارید تا بعد مجمع...

arad700

Well-Known Member
کاربر فعال
بله اگه بین 27 تا 28 در نظر بگیریم و افزایش نرخ 50 درصد فروش و بهای تمام شده هم در نظر بگیریم سود بین 340 تا 370 حاصل میشه.

بالا