شرانل ( نفت ايرانول )

برکی

New Member
کاربر فعال
در مورد نفت ایرانول


نفت ایرانول به همراه نفت پاسارگاد در حال انتشار اطلاعات مالی خود می باشند تا شاید تا قبل از عید شاهد عرضه اولیه این شرکت ها باشیم.نفت ایرانول با سرمایه 100 میلیارد تومانی و سود انباشته ی 110 میلیارد تومانی در شش ماهه واقعی امسال 755 ریال به ازای هر سهم محقق کرده است.این در حالی ست که در شش ماهه سال قبل 396 ریال به ازای هر سهم پوشش داده بود.سود واقعی 12 ماهه سال 90 مبلغ 761 ریال می باشد.سود هر سهم سال جاری شرکت در صورت های مالی وصندوق 130 تومان اعلام شده است.
تولیدات شرکت پارافین وکس ، ضد یخ و انواع روانکار می باشد که عمده فروش شرکت ( حدود 90 درصد مبلغ ریالی ) مربوط به انواع روانکار می باشد.مقدار تولید و فروش شرکت در شش ماهه امسال نسبت به شش ماهه سال قبل با افت 4 درصدی روبرو شده است اما مبلغ فروش نسبت به دوره شش ماهه سال قبل با رشد 43 درصدی روبرو شده است.
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
جزئیات عرضه پالایشگاه لاوان و عرضه اولیه سهام 3 شرکت جدید

خبرگزاری فارس: مدیرعامل شرکت فرابورس با اعلام جزئیات عرضه 5 درصد سهام پالایشگاه لاوان به عنوان پنجمین شرکت مشمول اصل44 فرابورسی از عرضه اولیه سهام 3 شرکت جدید خبرداد.
خبرگزاری فارس: جزئیات عرضه پالایشگاه لاوان و عرضه اولیه سهام 3 شرکت جدید

Tweet

امیر هامونی بعد از عرضه اولیه 5 درصد از سهام پالایشگاه لاوان در بازار دوم فرابورس، در تالار معاملات حافظ حضور یافت و درگفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: امروز 57 میلیون و 171 هزار و 80 سهم این شرکت عرضه و طی آن قیمت پایانی هر سهم آن 3 هزار و 767 ریال تعیین شد.

وی ادامه داد: قیمت هر سهم این شرکت بر اساس شرایط بازار و با نظر دولت و با توجه به مکانیزم عرضه و تقاضای موجود تأیید شد. در این عرضه سهمیه هر ایستگاه کارگزاری 73 هزار سهم و هر معامله گر آنلاین هزار سهم بود. صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک هم از امکان خرید سهام این شرکت برخوردار نشدند.

این مقام مسئول با بیان اینکه پالایشگاه لاوان بعد از ذوب آهن،بالاست و دو پالایشگاه شیراز و تهران پنجمین شرکت مشمول اصل44 فرابورسی به شمار می‌رود، ادامه داد: با عرضه سهام پالایشگاه لاوان ارزش روز این شرکت بیش از 420 میلیارد تومان برآورد شد و طی آن ارزش روز فرابورس هم به حدود 44 هزار میلیارد تومان رسید.

هامونی در واکنش به این سؤال فارس که چه شرکت‌های دیگری در فرابورس عرضه اولیه خواهند داشت، توضیح داد: در پی پذیرش و درج نام 3 شرکت نفت پاسارگاد، ایرانول و پتروشیمی خراسان در بازار دوم فرابورس، طی دو سه هفته آینده 5 درصد سهام هر کدام از این شرکت ها عرضه اولیه خواهد شد. در این میان تلاش می‌شود، تا هفته آینده سهام دو شرکت نفت پاسارگاد و ایرانول عرضه شود.

وی در پایان گفت: علاوه بر این، هفته آینده پرونده پذیرش شرکت دخانیات ایران را در هیئت پذیرش مورد بررسی قرار می‌گیرد.
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
نفت ایرانول و بیمه کارآفرین هم فرابورسی شدند


خبرگزاری فارس: دو شرکت 100 و 40 میلیارد تومانی نفت ایرانول و بیمه کارآفرین در بازارهای دوم و پایه فرابورس درج شدند.
خبرگزاری فارس: نفت ایرانول و بیمه کارآفرین هم فرابورسی شدند

Tweet

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، آخرین تصمیمات هئیت پذیرش اوراق بهادار فرابورس با درج نام دو شرکت نفت ایرانول و بیمه کارآفرین در بازارهای دوم و پایه همراه شد.

به این ترتیب، شرکت نفت ایرانول با سرمایه اسمی 100 میلیاردتومانی و به عنوان هفتاد و پنجمین نماد معاملاتی و بیست و چهارمین شرکت در بازار دوم فرابورس ایران درج و به همراه نفت پاسارگاد آماده عرضه اولیه 5 درصد سهام طی روزهای آینده شد.

سازمان تأمین اجتماعی (از طریق سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین ) به همراه صندوق بازنشستگی با مالکیت حداکثری و 48 و 44 درصدی، در ترکیب سهامداری شرکت نفت ایرانول حضور دارند.

به گفته امیرهامونی مدیرعامل فرابورس ، طی دو سه هفته آینده 5 درصد سهام دو شرکت نفت پاسارگاد و ایرانول به همراه پتروشیمی خراسان عرضه اولیه خواهد شد.

همچنین در شرایط فرابورس تاکنون پذیرای شرکت‌های بیمه‌ای پاسارگاد، کوثر ، اتکایی ایرانیان، تعاون، آرمان و سامان شده که شرکت بیمه کارآفرین هم با سرمایه 40 میلیارد تومانی و نماد معاملاتی «وآفری» و به عنوان یکصد و بیست و سومین نماد در بازار پایه فرابورس درج شد.
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
ایرانول به بازار دوم فرابورس آمد


شرکت نفت ایرانول که در گروه ساخت فرآورده های نفتی تصفیه شده قرار دارد به عنوان هفتاد و پنجمین نماد معاملاتی و بیست و چهارمین شرکت در بازار دوم فرابورس ایران درج شد.

شرکت نفت ایرانول به عنوان بیست و چهارمین شرکت در بازار دوم فرابورس ایران درج شد.

به گزارش بورس نیوز به نقل از روابط عمومی فرابورس ایران، شرکت نفت ایرانول که در گروه ساخت فرآورده های نفتی تصفیه شده قرار دارد به عنوان هفتاد و پنجمین نماد معاملاتی و بیست و چهارمین شرکت در بازار دوم فرابورس ایران درج شد.

از سهامداران عمده این شرکت هزار میلیارد ریالی می توان شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین( تاپیکو) مالک 48 درصد و شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری مالک 44 درصد سهام این شرکت را نام برد.
 

amir_85

Well-Known Member
کاربر فعال
پیش بینی سود شرانول چقدره؟
ظاهرا انلاین ها رو محدود کردن تو این عرضه دیگه نمیشه امید به انلاین داشت چون فقط 2 میلیون سهم اختصاص دادن واگه 1000سهم حساب کنیم به 2 هزار کد انلاین میرسه که خیلی تعدادش نسبت به انلاین کمه
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
عرضه اولیه نفت ایرانول


روز چهارشنبه نفت ایرانول فرابورسی می شود.50 میلیون سهم این شرکت 100 میلیارد تومانی با سود انباشته 110 میلیارد تومان و با نماد معاملاتی شرانل عرضه اولیه خواهد شد.سود سال 90 شرکت 76 تومان می باشد و در شش ماهه نخست امسال 755 ریال به ازای هر سهم محقق کرده است.گزارش 9 ماهه و هیچ پیش بینی از سود سال جاری شرکت منتشر نشده است و پس فردا قرار است وارد فرابورس شود.ظاهرا سود سال جاری شرکت 130 تومان می باشد که اگر گزارش 6 و 9 ماهه خود را منتشر کند شاید با افزایش نیز مواجه شود.

اگر سود هر سهم سال جاری شرکت همان 130 تومان اعلام شود با فرض p/e بین 5 تا 6 نیز قیمت منطقی سهم بین 670 تا 700 می باشد.

شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز پتروشیمی تامین با 48 درصد و صندوق بازنشستگی با 44 درصد سهامداران عمده شرکت می باشند.

پرشین تحلیل
 

پورزند

Well-Known Member
کاربر فعال
عرضه اولیه ۵ درصد ایرانول در چهارشنبه هفته جاری/ اعلام محدودیت برای آنلاینی‌ها


خبرگزاری فارس: در پی درج هفته گذشته نام شرکت ۱۰۰میلیارد تومانی نفت ایرانول در بازار دوم فرابورس، ۵درصد سهام آن چهارشنبه هفته جاری عرضه اولیه می‌شود و طی آن معامله‌گران آنلاین نمی‌توانند اقدام به کشف قیمت کنند.

خبرگزاری فارس: عرضه اولیه ۵ درصد ایرانول در چهارشنبه هفته جاری/ اعلام محدودیت برای آنلاینی‌ها

Tweet

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، درحالی آخرین تصمیمات هئیت پذیرش اوراق بهادار فرابورس با درج نام دو شرکت نفت ایرانول و بیمه کارآفرین در بازارهای دوم و پایه همراه بود که طبق تصمیمات اتخاذ شده،چهارشنبه جاری 5 درصد از سهام نفت ایرانول معادل 50 میلیون سهم در فرابورس عرضه اولیه می شود.

این شرکت با سرمایه اسمی 100 میلیاردتومانی و با نماد "شرانل" به عنوان هفتاد و پنجمین نماد معاملاتی و بیست و چهارمین شرکت در بازار دوم فرابورس ایران درج و به همراه نفت پاسارگاد آماده عرضه اولیه 5 درصد سهام است.

در این عرضه سهمیه هر ایستگاه کاری 60 هزار سهم تعیین شده و به دلیل مشکلات به وجود آمده در عرضه های اولیه قبلی (مانند پالایشگاه لاوان که چند سهم آن توسط برخی معامله گران آن لاین 990 تومان هم معامله شد)،معامله گران برخط نمی‌توانند در کشف قیمت این شرکت حضور داشته باشند،‌اما دو میلیون سهم برای این گروه در نظر گرفته شده که پس از کشف قیمت از سوی کارگزاران به معامله گران آن لاین تخصیص داده می شود.

همچنین با توجه به اساسنامه صندوق‌های سرمایه گذاری مشترک و حضور نفت ایرانول در بازار دوم فرابورس، این صندوق هم سهمیه ایی ندارند.

براساس این گزارش،سازمان تأمین اجتماعی (از طریق سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین ) به همراه صندوق بازنشستگی با مالکیت حداکثری و 48 و 44 درصدی، در ترکیب سهامداری شرکت نفت ایرانول حضور دارند.

این در حالی است که 5 درصد از سهام شرکت 60 میلیارد تومانی نفت پاسارگاد به همراه پتروشیمی خراسان هم در یکی دو هفته بعد در فرابورس عرضه اولیه خواهد شد.
 

amirfarahani

Well-Known Member
کاربر فعال
امیدوارم این مطلب مورد استفاده دوستان قرار گیرد

شرکت نفت ايرانول = شرانول
سرمايه 1000 ميليارد ريال = 1 ميليارد سهم 1000 ريالي
سود سال 88 = 329 ريال
سود سال 89 = 572 ريال
سود سال 90 = 761 ريال
در سالهاي88 تا 90 به ترتيب 453 ريال و 304 ريال و 480 ريال سود نقدي تقسيم شده است.
سود انباشته شرکت 1100403 ميليون ريال = 1100 ريال به ازاي هر سهم
پيش بيني سود سال 91 = 1300 ريال
که در گزارش صورت مالي حسابرسي شده 6 ماهه 755 ريال به ازاي هر سهم پوشش داده شده است.


سهامداران ايرانول عبارتند از :
1 – شرکت سرمايه گذاري نفت و گاز و پتروشيمي تامين ( تاپيکو) با 48 درصد
2- شرکت سرمايه گذاري صندوق بازنشستگي با 44 درصد
3- موسسه سازمان اقتصادي رضوي با 5 درصد
4- شرکت سرمايه گذاري صبا تامين با 4 درصد
فعاليت اصلي شرکت توليد اوناع روغن روانکار خودرو و صنعتي مي باشد . ساير توليدات شرکت ضديخ و پارافين مي باشد.
در عرصه توليد روغن روانکار با ظرفيت توليد عملي 250000 تن در سال پس از نفت سپاهان در رتبه دوم کشوري قرار دارد و شرکتهاي نفت بهران و نفت پارس در رتبه هاي بعدي قرار دارند.
ايرانول مالک 100 درصدي شرکت روانکاران احيا سپاهان نيز مي باشد.

در اين گروه نفت بهران با سرمايه 480 ميليارد ريالي و با سود 2017 ريال به ازاي هر سهم قيمت 12418 ريال دارد.(پي به اي 6.16)
نفت پارس نيز با سرمايه 200 ميليارد ريال و با سود هر سهم 660 ريال با پي به اي 10.05 و با قيمت هر سهم 6636 ريال معامله مي شود.
به عبارت ديگر پي به اي متوسط اين گروه 8 مي باشد. و با سود 1300 ريالي امسال قيمت متوسط اين سهم براي بازگشايي 10400 ريال مي شود.
اگر پي به اي حداقل 6 را به اين سهم بدهيم حداقل قيمت انتظاري براي بازگشايي 7800 ريال مي باشد.
از سوي ديگر با توجه به وضعيت شرکتهاي همگروه و پوشش 755 ريالي 6 ماهه به نظر مي رسد اين شرکت بتواند تا 1600 ريال سود هر سهم خود را افزايش دهد.
بر اين اساس ممکن است در روز بازگشايي قيمت سهم تا 16000 ريال هم قيمت بخورد؟؟!!!!
البته به نظر مي رسد با ممنوعيت معاملات آنلاين در زمان کشف قيمت، سازمان بورس نمي خواهد تجربه شاوان مجدد ا تکرار شود.
از ديدگاه شخصي قيمت 800 تا 1000 تومان براي روز اول ورود به بورس ، قيمت متعادلي مي باشد.
اما نکته جالب اينجاست که سهم دو روز ديگر وارد بورس مي شود ولي هنوز گزارش پيش بيني سود سال 91 شرکت منتشر نشده است.
و يک نکته هم در مورد تاثير ايرانول بر روي وصندوق
با توجه به اينکه هر سهم ايرانول براي وصندوق 1900 ريال تمام شده است و وصندوق مالک 44 درصد ايرانول مي باشد. در صورت کشف قيمت ايرانول در محدوده 800 تومان حدود 37 تومان به nav وصندوق افزوده مي شود و در صورت عرضه 5 درصدي توسط وصندوق در همين محدوده قيمتي حدود 5 تومان سود حاصل از فروش به هر سهم وصندوق افزوده مي شود.
گزارش پیش بینی سود امسال هم اومد ...
1547 ریال که 1358 ریال آن در 9 ماهه پوشش داده شده است ...
لازم به ذکر است که در تحلیل فوق سود هر سهم 1300 ریالی را از گزارشهای وصندوق نقل کرده بودم ...
با این حساب این سهم با پی به ای 6 تا 8 می تواند بین 900 تا 1200 تومان قیمت بخورد ...
 

زنده رود

Well-Known Member
کاربر فعال
باتشکر از مدیریت سایت تالاربورس جهت انتقال تایپک به تالار اصلی.@};-
 

زنده رود

Well-Known Member
کاربر فعال
[h=2]قیمت مناسب برای عرضه سهام نفت ایرانول (اخبار بورس)[/h]


نفت ایرانول اولین پیش بینی سود هر سهم سال جاری خود را در گزارش نه ماهه اعلام کرده است.شرکت سود هر سهم سال جاری خود را 1547 ریال به ازای هر سهم پیش بینی کرده است در 9 ماهه واقعی نیز 88 درصد آن معادل 1358 ریال پوشش داده است که قابل قبول و مناسب می باشد.
پیش بینی عملکرد سال مالی 91 در مقایسه با عملکرد واقعی سال مالی قبل به ترتیب فروش 56 درصد افزایش، بهای تمام شده کالای فروش رفته 54 درصد افزایش، سود عملیاتی 90 درصد افزایش و سود خالص 103 درصد افزایش نشان می دهد و شرکت دلیل عمده تغییرات را افزایش نرخ فروش محصولات به دنبال افزایش قابل ملاحظه قیمت تمام شده فرآورده ها طی سال 91 اعلام نموده است. شایان ذکر است که:
الف) افزایش 56 درصد فروش پیش بینی شده نسبت به عملکرد سال قبل، عمدتا شامل افزایش 59 درصد نرخهای فروش و کاهش 3 درصد حجم فروش روانکارها می باشد. ( روانکارها محصول اصلی تولیدی شرکت بوده و معادل 90 درصد کل فروش پیش بینی شده را تشکیل می دهد) که عمدتا بابت تاثیر افزایش نرخ ارز در فروش صادراتی می باشد.
ب) افزایش 54 درصد بهای تمام شده کالای فروش رفته پیش بینی شده نسبت به عملکرد سال قبل عمدتا شامل افزایش 43 درصد میانگین نرخ خرید مواد اولیه (لوبکات) خریداری شده و افزایش 4 درصد حجم مواد اولیه (لوبکات) خریداری شده می باشد. ( لوبکات ماده اولیه اصلی جهت تولید محصولات شرکت بوده و عرضه کننده کننده انحصاری آن شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران می باشد)
شایان ذکر است:
الف) قیمت گذاری محصولات داخلی بر اساس ضوابط سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان می باشد.
ب) نسبت فروش صادراتی به کل فروش، در جزئیات پیش بینی سالیانه و عملکرد واقعی 9 ماهه منتهی به 30/09/91 هر کدام معادل 46 درصد و در عملکرد حسابرسی شده سال90، معادل 33 درصد اعلام شده است.
ج) میانگین نرخ تسعیر ارز حاصل از فروش صادراتی در پیش بینی سالیانه و عملکرد واقعی 9 ماهه به ترتیب به ازای هر دلار 865ر25 و 870ر26 ریال اعلام شده است.
همچنین مانده (تسعیر شده) بدهی تسهیلات ارزی دریافتی شرکت از بانک توسعه صادرات در تاریخ 31/06/91 مبلغ 226 میلیارد ریال می باشد و اعلام نموده "... برای باقیمانده بدهی معادل ریالی آن به نرخ ارز مرجع تامین گردیده نزد آن بانک موجود می باشد پیش بینی می شود که مبنای تسویه همان نرخ ارز مرجع می باشد
در مورد قیمت سهم:
با توجه به اعلام تقسیم سود 70 درصدی در مجمع امسال و سود 761 ریالی سال قبل و سود 1547 ریالی امسال و فرض p/e بین 5 الی 5.5 قیمت منطقی برای عرضه محدوده ی کمتر از 800 تومان می باشد.

شرح
حالت(1)
حالت(2)
سود هر سهم واقعی سال 1390
761
761
سود هر سهم سال 1391
1,547
1,547
درصد تقسیم سود
0.70
0.70
نرخ تنزیل
0.25
0.25
نسبت P/E
4.5
5.5
ارزش روز هر سهم( ریال )
7,211
8,702
پرشین تحلیل

 

زنده رود

Well-Known Member
کاربر فعال
كارگزاران محترم عضو فرابورس، به اطلاع مي رساند؛ پيرو اطلاعيه شماره 0514/الف/91 مورخ 21/11/1391 مديريت بازار، فردا روز چهارشنبه مورخ 25/11/1391 تعداد 50،000،000 سهم شركت نفت ايرانول(سهامي عام) براي اولين بار پس از پذيرش در بازار دوم فرابورس ايران در نماد شرانل1 و نمونيك nolz1 عرضه مي شود. خريد صرفاً توسط كارگزاران داراي مجوز فعاليت در فرابورس صورت مي گيرد. لازم به ذكر است از تعداد سهام قابل عرضه در روز عرضه اوليه (50،000،000 سهم)، تعداد 2،000،000 سهم جهت عرضه به معامله گران برخط (آنلاين) در نظر گرفته شده است. مقتضي است كارگزاران محترم در جريان كشف قيمت سهام شركت مذكور، مي بايست دسترسي مشتريان برخط (آنلاين تريدرها) را مسدود نمايند. بديهي است پس از كشف قيمت و معامله 48،000،000 سهم شركت مذكور توسط كارگزاران، تنها معامله گران برخط (آنلاين) مي توانند حداكثر به ميزان سهميه اي كه براي هر معامله گر برخط اعلام خواهد شد، اقدام به خريد سهم شركت مذكور به قيمت كشف شده نمايند. يادآور مي گردد با توجه به درج نماد معاملاتي شركت مذكور در بازار دوم فرابورس ايران و محدوديت هاي موجود در اساسنامه صندوق هاي سرمايه91/11/24 10:36
 

زنده رود

Well-Known Member
کاربر فعال
كارگزاران محترم عضو فرابورس، يادآور مي گردد با توجه به درج نماد معاملاتي شركت مذكور در بازار دوم فرابورس ايران و محدوديت هاي موجود در اساسنامه صندوق هاي سرمايه گذاري مشترك، اين صندوق ها هيچ گونه سهميه اي جهت خريد سهام در بازار دوم فرابورس ايران ندارند. مقتضي است آن دسته از صندوقهاي مذكور كه داراي ايستگاه معاملاتي مجزا مي باشند، نمي بايست از ايستگاه معاملاتي خود جهت ثبت سفارش خريد در اين نماد معاملاتي استفاده نمايند مديريت بازار فرابورس ايران91/11/24 10:36
 
بالا