شتولی ( تولی پرس )

اكسپديشن

New Member
عضو تازه
تولی پرس

دوستان کسی خبر داره علت پایین اومدن قیمت شتولی از 935 به 530 چیه آیا افزایش 100 بوده و از چه محلی ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

اشکان

New Member
نارنجی سابق
تحليل شركت

پيش‌بيني عدم دقت در اعلام افزايش سرمايه تولي‌پرس

آرين پاك

در معاملات ديروز بورس، نماد سهام تولي‌پرس بعد از يك افزايش سرمايهء _صد درصدي باز شد. در اطلاعيهء پيش‌بيني درآمد سال 86 شركت، نقص كوچكي وجود داشت، شركت درآمد محقق شدهء سال 85 خود را 1525 ريال اعلام كرده در حالي‌كه پيش‌بيني درآمد سال 86 را 750 ريال اعلام كرده است.

در نگاه اول سرمايه‌گذار تصور مي‌كند كه سود شركت نصف شده است ولي اگر با دقت در مطالب توضيحي در زير جدول مطالعه شود مشخص مي‌شود كه شركت صددرصد افزايش سرمايه دارد كه البته اگر سرمايه‌گذاري كه بر اطلاعيهء استاندارد توجه مي‌كند بنا بر عادت، اين افزايش را متوجه نخواهد شد، به دليل اين‌كه در اطلاعيه‌هاي پيش‌بيني درآمد افزايش سرمايهء شركت در آخرين رديف جدول و زير پيش‌بيني سود هر سهم پس از كسر ماليات مي‌آيد و سرمايه‌گذار متوجه تغيير در افزايش سرمايهء شركت مي‌شود ولي در اطلاعيهء تولي‌پرس اين قسمت از جدول حذف شده است و مي‌تواند سرمايه‌گذار را از مسالهء افزايش سرمايه كه خيلي مهم است مطلع نكند.

از طرفي روز يكشنبه 9 ارديبهشت، نماد اين سهم باز شد و در قسمت عرضه و تقاضا، P/E سهم براساس سود 1525 ريالي اعلام شده است كه با قيمت 300ر5 ريالي سهم، 5/3 = P/E توسط بورس اعلام شده است كه اين مساله بعضي از سرمايه‌گذاران را به اشتباه انداخته است و تصور كرده‌اند كه قيمت سهم بسيار پايين است و متوجه افزايش سرمايه نشده‌اند. لازم است بورس، زماني را كه نمادي را بازمي‌كند تغييرات در سود هر سهم را در جدول عرضه و تقاضا اعلام كند و سرمايه‌گذاران را به اشتباه نيندازد، گرچه سهام‌داران بايد با دقت در اطلاعيه‌ها از نواقص سايت بورس مطلع شوند و به اطلاعات سايت كه گاهي اشتباه است، اكتفا نكنند. البته اين موارد در بسياري از تغيير درآمد شركت‌ها اتفاق افتاده است و سازمان آن‌ها را چند روز بعد اصلاح كرده است اما مهم است كه در همان لحظه بازگشايي نماد اين تغييرات اصلاح شود.

از طرفي متاسفانه سهام اين شركت با 1430 سهم معامله شده است كه با توجه به تعداد 100 ميليون سهم شركت، لازم است اين معامله كه مي‌تواند قيمت واقعي سهم نباشد و به نظر مي‌رسد معامله دو طرفه بوده و براساس نظر بازار نيست، مورد قبول واقع نشود. همچنين سهام تامين ماسهء ريخته‌گري با تعداد 30 ميليون سهم شركت، فقط با 500 عدد سهم يك معاملهء صوري در قيمت 999ر4 ريال صورت گرفته است كه P/E شركت به عدد بالاي 12 مي‌رسد كه بسيار فراتر از P/E بازار است كه با توجه به اين‌كه اكثر خريداران روي 200 تومان نشسته بودند به نظر مي‌رسد قيمت صوري است و بايد معاملات با تعداد سهام بالا صورت گيرد تا تصور صوري بودن آن كم‌رنگ شود.

رضا حیدری

مسدود شده
مسدود شده
تولی پرس 89

تولی پرس خیلی داره چشمک میزنه با پی ای 3.5 و کف ترین قیمت تاریخیش ( 192 تومان ) ! این سهم 3 سال پیش با سرمایه کمتر قیمت 1100 تومان رو هم داشته !!!!

تولی پرس 8 تا طرح توسعه داره که که 4 تاش کامل شده و 2 تاش تا مرداد 89 کامل میشه یکیش تا شهریور 89 و اخریش هم سال 90 .

این سهم قیمتش مفته به نظر من . ( نظر شخصی)

جواد277

Well-Known Member
کاربر فعال
خیلی متشکر از معرفی این سهم طلایی واقعا شکار بسیار خوبی روی این قیمتها است

كاكو

New Member
عضو تازه
تولی پرس خیلی داره چشمک میزنه با پی ای 3.5 و کف ترین قیمت تاریخیش ( 192 تومان ) ! این سهم 3 سال پیش با سرمایه کمتر قیمت 1100 تومان رو هم داشته !!!!

تولی پرس 8 تا طرح توسعه داره که که 4 تاش کامل شده و 2 تاش تا مرداد 89 کامل میشه یکیش تا شهریور 89 و اخریش هم سال 90 .

این سهم قیمتش مفته به نظر من . ( نظر شخصی)
باسلام خدمت جناب حيدري
راجع به طرحهاش توضيح بيشتري بدين لطفا باتشكر

رضا حیدری

مسدود شده
مسدود شده
سود سال 89 شتولی 74 تومان خواهد بود با اجرای کامل طرح های توسعه ممکنه بیشتر .

پی ای 4.5 هم بدیم ( با توجه به افزایش سود پی ای 5 رو راحت میگیره تازه )

قیمت سهم 333 تومان خواهد بود .

یعنی بازدهی 70 درصدی !!!!!
با پی ای 5 میشه 88درصد بازدهی !!!!

( نظر شخصی )

رضا حیدری

مسدود شده
مسدود شده
بادرود به جناب حیدری

دوست عزیز، ایا میدانید چقدرسود تقسیم شده ؟افزایش سرمایه هم داشته ؟ اگربله،چند درصد ؟

باسپاس بسیار@};-
42 تومان تو مجمع تقسیم شده . قبل مجمع 240 بسته شده ( بیشتر از سود تقسیمی افت داشته )

افزایش سرمایه 25% در اختیار هیئت مدیره قرار گرفت و سرمایه شرکت بزودی به 25 میلیارد میرسه .

امسال طرح های توسعه شرکت تکمیل میشه .

قیمت های بالای 300 تومن برای این سهم امسال براحتی قابل دسترسی است .

( نظر شخصی )

kamijuli

Well-Known Member
کاربر فعال
جناب حیدری میشه بطور اجمالیتر از سود تقسیمی سال 88...پیشبینی اعلام شده سود سال89.........طرحهای در حال توسعه....احتمال در اعلام تعدیل مثبت ...این سهم( تولی پرس) و بیسکویت گرجی......توضیحات بیشتری بدهید....با تشکر....

رضا حیدری

مسدود شده
مسدود شده
جناب حیدری میشه بطور اجمالیتر از سود تقسیمی سال 88...پیشبینی اعلام شده سود سال89.........طرحهای در حال توسعه....احتمال در اعلام تعدیل مثبت ...این سهم( تولی پرس) و بیسکویت گرجی......توضیحات بیشتری بدهید....با تشکر....
سود تقسیمی سال 88 مبلغ 42 تومان بوده .

پیشبینی سود 89 اعلامی 55 تومان که حداقل تا 74 تومن حداقل جای رشد داره .

طرح های توسعه به اختصار :

افزایش ظرفیت پودر برند های مختلف

افزایش ظرفیت تولید مایع ظرف شویی و نرم کننده

افزایش تولید ظروف مایعات

تولید پودر در بسته بندی های جدید

افزایش تولید اسید سولفونیک

و...

5 تا طرح هم داره بسیار عالی هستند که در فاز مطالعاتی قرار دارند .

درباره غگرجی هم یکسری اطلاعات در تاپیک خودش نوشتم بعدا بیشتر تکمیل میشه .

شکارچی بازار

Well-Known Member
کاربر فعال
تولی پرس رو بالا پایین کردم حرف نداره لامصب عجب شکاری بوده متوجهش نبودیم امروز شرکت سرم شلوغ بود فرابورس و تالار رو نخوندم جا موندم فردا 200 هزار سهم میشینم تو صفش اگر عرضه داشته باشه تا 600 هزار تا خریدارم آقای حیدری یه مقدار هم در مورد فروش شرکت و تاثیر طرح توسعه بر سود شرکت میفرمایید که عزممون بیشتر جزم بشه. واقعا من در تعجم چطور با این 8 تا طرح توسعه که فرمودید داره این قیمت معامله میشه

rezzz

New Member
کاربر فعال
فکر نکنم دیگه بشه گرفت همین سه تا فرم بورسی 4نفر فقط یک میلون می خواند دیگه پرید فکر کنم

سناسهم

Active Member
کاربر فعال
این سهم را من قبل از مجمع در قیمت 220 در فروم شوینده ها معرفی کردم ولی چون کاربر هزاره نبودم کسی به من محل نگذاشت. اما تو این مدت کمتر از یک ماه حسابی باهاش حال کردم. فکر کنم از این به بعد برای معرفی یک سهم باید اول دم یک کاربر هزاره را ببینم.

رضا حیدری

مسدود شده
مسدود شده
این سهم را من قبل از مجمع در قیمت 220 در فروم شوینده ها معرفی کردم ولی چون کاربر هزاره نبودم کسی به من محل نگذاشت. اما تو این مدت کمتر از یک ماه حسابی باهاش حال کردم. فکر کنم از این به بعد برای معرفی یک سهم باید اول دم یک کاربر هزاره را ببینم.
سلام

شما دید خوبی نسبت به بازار دارید . من هم از خیلی وقت پیش شتولی رو زیر نظر داشتم . افراد زیادی هم از سایتهای دیگه حتما رو این سهم نظر داشتند . من هم وقت ندارم تمام مطالب سایتها رو بخونم در همین سایت هم مطمئنا در زمان های مختلف روی این سهم زیاد کار کردند و اینکه به نظر من حتی بهترین سهمها هم همیشه بهترین نیستند موقع مناسب باید وارد شد . ولی کلا من عادت ندارم با این گونه سهمها به مجمع برم چون سودشون دیر پرداخت میشه برای همین وامیستم بعد از مجمع با افت قیمتی این گونه سهمها رو بخرم . نمونه پارس خزر بود که در گردش بورسی چند هفته قبل خیلی مصر بودم دوستان بخرند در قیمتهای 156 تومن ولی باز هم چون دوست ندارم با این سهمها برم مجمع نخریدم و متاسفانه از دستم پرید . منتظر بودم در قیمتهای 120 تومن بعد مجمع بخرم که نشد . چند تا سهم خیلی عالی هم مدنظرم است بعد از مجمعشون میخرم الان زوده .

ضمن اینکه من حتما اگر سهمی رو عنوان میکنم باید بخرم ( شده حتی کمی ) چون گفتن سهم بدون خرید یعنی اعتقاد کامل نداشتن . پس معامله گری که فقط میاد بگه فلان سهم خوبه و خودش نخره زیاد مورد اعتماد نیست .

ضمن اینکه سهمی رو که برسی میکنم فقط و فقط بر اساس مستندات خود شرکت هست نه رانت و خبر و...

واینکه سهمی رو که برسی میکنم بعدش با قدرت اعلام میکنم چون حداقلش از انتخاب خودم کاملا مطمئن هستم .

بالا