شاراک ( پتروشیمی شازند )

parhamporkhan

Well-Known Member
کاربر فعال
سهم داشت با سزعت میرفت که درصد رو برنه که ناگهان اردر چند صد هزاری گذاشتن روی ۶۶۰ برای فروش.
نه برای اینکه واقعا فروشنده باشن،بلکه برای محک زدن خریدارا و ترغیب فروشنده ها.اتفاقا جواب هم داد.سهمی که تا ۶۶۰ فروشنده آنچنانی نداشت بعد از این کار پر شد از فروشنده های چند ده هزارتایی.
هرچند همه سهامدارا از جمله خودم از رشد سریع سهم لذت وافر میبریم ولی مکانیسمهای کنترلی سهامدارای عمده شاراک دقیقا علت عدم اقبال سفته بازا و نوسانگیرا به این سهمه که توی فرومهای مختلف بورسی هم قابل مشاهده است.
 

تختی1

Well-Known Member
کاربر فعال
سهم داشت با سزعت میرفت که درصد رو برنه که ناگهان اردر چند صد هزاری گذاشتن روی ۶۶۰ برای فروش.
نه برای اینکه واقعا فروشنده باشن،بلکه برای محک زدن خریدارا و ترغیب فروشنده ها.اتفاقا جواب هم داد.سهمی که تا ۶۶۰ فروشنده آنچنانی نداشت بعد از این کار پر شد از فروشنده های چند ده هزارتایی.
هرچند همه سهامدارا از جمله خودم از رشد سریع سهم لذت وافر میبریم ولی مکانیسمهای کنترلی سهامدارای عمده شاراک دقیقا علت عدم اقبال سفته بازا و نوسانگیرا به این سهمه که توی فرومهای مختلف بورسی هم قابل مشاهده است.
بله در طرف عرضه دستکاریهایی وجود داره--ولی تا کی و برای چی؟؟؟؟ایا ما از بازار جا میمونیم؟؟؟؟تجربه نشان داده تا جایی میتونن بزنن تو سر سهم --یا برای سهم جمع کردنه یا دلایل دیگه--که یا سهمو به تعداد دلخواه جمع میکنن ودست از سر سهم برمیدارن یا توانشون مستهلک میشه از این دوحال خارج نیست و مهمم نیست--چرا ؟؟؟چون یکماه ونیم دیگه سهم میره مجمع سود خوبی تقسیم میکنه130-150ت وبعد مجمع پ ب ای سهم بین 2-3.5باز میشه با توجه به سود اینده که باز پتانسیل بالایی برای رشد وجود داره--کما اینکه سهم با پ ب ای 4-4.5 میره مجمع که یه بازده عالی 22-25%از سود میگیریم --احتمال اعلام خبرهای مثبت هم در مجمع وجود داره--و رشد بعد از مجمع که سود رو 1ماهه میده برامون مجانی میوفته با توجه به رشد سهم ---توکل بخدا
 

تختی1

Well-Known Member
کاربر فعال
این سهم از لحاظ بازدهی با تموم پتانسیلهای فاندیش یکم از بازار عقب افتاده--قطعا تعویضش با سهم رشد کرده منطقی نیست--اتفاقا برعکس باید از سهم رشد کرده بیان رو این سهم
 

تختی1

Well-Known Member
کاربر فعال
من فکر میکنم این سهم با توجه به قیمت نفتا(که انشاالله همینجاها بمونه) وسود سال اینده(با توجه به رشد دلار در بازار متشکل ارزی--رشد نرخ در بورس کالا---مشوق صادراتی--نداشتن مشکل صادرات) قیمتهای بالای 1000 رو ببینه انشالله

خب بنظرتون نباید بزنن سر سهم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 

بنیادگرا

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
یه نگرانی بابت سیل بوجود اومده بود که اونم اصلاجدی نبود--که خود شرکت در وب سایتش این خبرو گذاشته 98/12/1

خطر سیلاب در پتروشيمي شازند مدیریت و مهار شد
فعالیت شرکت پتروشیمی شازند به همت صنعتگران و متخصصان شرکت ادامه دارد و بارندگی های اخیر مشکلی ایجاد نکرده است

جناب آقای مهندس ولدخانی مدیریت محترم عامل با اشاره به بارندگی اخیر در شهرستان شازند گفتند: همه ی واحد های شرکت پتروشيمي شازند در مدار سرویس بوده و با مدیریت صحیح توانسته ایم علاوه بر رفع مشکل ورود آب به شرکت با فرمانداری شهرستان شازند در جهت رفع مشکلات روستاهاي علی آباد، البرز، کزار و جمال آباد طي دو روز گذشته همکاری داشته باشیم.

مدیریت محترم عامل افزودند: ارسال ماشين آلات راه سازی، بیل مکانیکی، لودر، ماشین آتش نشانی کمرشکن، به روستاهای شازند و ماشين آتش نشانی و کمر شکن جهت کمک به هموطنانمان در شهرستان دورود استان لرستان هم از دیگر اقدامات پتروشیمی شازند بوده است.

یادآوری می شود طی دو روز گذشته و در پی بارش باران رسانه های معاند خبرهای کذب و غیر واقعی از وضعیت پتروشیمی شازند منتشر کرده بودند.

همچنین تعدادی از مسئولین شهرستان شازند از جمله روابط عمومی فرمانداری و دهیاری روستای کزاز از پیگیری ها و مساعدت های شرکت پتروشیمی شازند تشکر و قدردانی نمودند.

http://www.arpc.ir/Default.aspx?tabid=94&articleType=ArticleView&articleId=1429
دوست عزیز همین دیروز بود که شرکت بالای ۴۱ میلیارد تومن در بورس کالا فروخت و رکورد واقعا عجیبی شکوند فقط کافی گزارش سالانه بیاد تا یه کله بره تا ۱۰۰۰ فقط باید کمی دندون رو جگر گذاشت بالاخره عروسی به کوچه ما هم میرسه نگران نباش
شاراک سهم خیلی خوبی است که باید قدر سهم رو دانست
معاملات دیروز و امروز اگه نگاه کنید حقوقی حدود ۵۰ درصدسهم را خرید پس نگران نباشید
 
آخرین ویرایش:

3unshine

Member
کاربر فعال
عضو تازه
دیروز 28 میلیارد تومان در بورس کالا فروش داشته که یکی از محصولاتش را با 86 درصد بالاتر از قیمت پایه فروخته یعنی با دلار 16700 تومان. وقتی که ماده اولیه را با قیمت نیمایی تسویه کنه ولی محصولاتش را به قیمت دلار آزاد بفروشه به نظرتون سود شاراک چند در میاد؟ آیا شاراک را باید فروخت به حقوقی؟ خاکش را ما خوردیم حالا سودش را یه تعداد حقوقی ببرند؟
 

تختی1

Well-Known Member
کاربر فعال
دوستان مطالب مفید راجب سهم دارن بیان کنن تو تاپیک از امار بورس کالا وتحلیلیهای نموداری و فاند و خبر و........ --برای سهم خودتون زحمت بکشید ---هرچه بازار پتانسیلهای سهم مارو بهتر بشناسه توجه به سهم بیشتر میشه وامار معاملات و روند سهم بهتر میشه--همینجوری نشنید کنار خودش خشک بشه بیوفته!!!!!

گرچه من خودم به شخصه بیشتر دوستدارم زیاد رشد نکنه تا سود مجمعش رو هم بگیرم باز اضافه کنم--بعد رشد کنه:cool:
 

تختی1

Well-Known Member
کاربر فعال
پایان این ماه هم بازار متشکل ارزی راه میوفته-البته بقول مسولین-هم گزارش 12ماهه داریم--انشالله که خیرباشه
 

تختی1

Well-Known Member
کاربر فعال
دلار ارزان می‌ شود؟

ايسنا : استفاده از منابع صندوق توسعه ملی برای کمک به سیل‌زدگان و فروش آن در بازار، باعث افزایش عرضه ارز خواهد شد و ممکن است سبب کاهش قیمت ارز شود، اما به گفته رییس‌کل بانک مرکزی، این بانک بیش از هرچیز بر حفظ ثبات در بازار ارز تاکید دارد.سیل در روزهای ابتدایی سال ۱۳۹۸ خسارات زیادی را به بخش‌های تولیدی، شهری و روستایی کشورمان وارد کرد و همین امر سبب شد تا دولت و بانک مرکزی قدم در راستای جبران خسارت‌های واردشده به مردم برآیند.
در همین راستا بود که برنامه بانک مرکزی برای ارائه تسهیلات، بخشودگی جرایم و امهال تسهیلات به سیل‌زدگان اعلام و به گفته رئیس‌کل بانک مرکزی مقرر شد که ۴,۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات از سود بانک‌ها به سیل‌زدگان ارائه شود.
عبدالناصر همتی همچنین گفته بود که برای پرداخت تسهیلات و کمک به سیل‌زدگان، بانک مرکزی نمی‌تواند به تنهایی اقدام کند و حل این مشکلات نیازمند استفاده از منابع صندوق توسعه ملی است؛ موضوعی که با انتقاد برخی رسانه‌ها و کارشناسان روبرو شد.
اما او بار دیگر بر استفاده از منابع صندوق توسعه ملی تاکید کرده و گفته است که نیاز به برداشت از منابع صندوق توسعه ملی، برای تأمین بخشی از خسارت‌های سیل، اجتناب‌ناپذیر است.
به گفته همتی، فروش منابع ارزی صندوق توسعه ملی سبب افزایش عرضه ارز در بازار می‌شود، اما بانک مرکزی در این زمینه بر حفظ ثبات بازار تاکید دارد و منابع حاصل را صرف کنترل هدف‌مند نرخ و تنظیم عرضه و تقاضا خواهد کرد.
رئیس‌کل بانک مرکزی پیش از این نیز بر حفظ ثبات بازار ارز تاکید کرده و گفته بود که برای ایجاد ثبات در بازار برخی قیمت‌های غیرواقعی را پذیرفته است.
اکنون نیز که با فروش منابع ارزی صندوق توسعه ملی در بازار ارز، امکان کاهش قیمت در این بازار وجود دارد، همتی گفته که بانک مرکزی به دنبال ایجاد ثبات در بازار است و به این ترتیب به نظر می‌رسد که به رغم افزایش عرضه ارز در بازار آزاد، قیمت ارز با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی کاهش چندانی نداشته باشد.
افزایش عرضه ارز در بازار می‌تواند سبب کاهش قیمت ارز شود، اما از صحبت‌های رئیس‌کل بانک مرکزی چنین استنباط می‌شود که این بانک حتی با وجود افزایش عرضه جلوی کاهش قیمت ناگهانی را خواهد گرفت و بیش از آنکه به دنبال کاهش قیمت ارز باشد، به دنبال حفظ ثبات بازار است.
با این حال باید دید در صورت نهایی شدن استفاده از منابع صندوق توسعه ملی و فروش این منابع در بازار، واکنش بازار ارز به این موضوع چه خواهد بود و با توجه به اشاره همتی به کنترل هدف‌مند نرخ ارز، ممکن است به تدریج کاهش نرخ ارز را در بازار شاهد باشیم.
 

aidin79

Member
کاربر فعال
عضو تازه
پایان این ماه هم بازار متشکل ارزی راه میوفته-البته بقول مسولین-هم گزارش 12ماهه داریم--انشالله که خیرباشه
البته گزارشش تا اخر ماه نمیاد ... ۱۲ ماهه همه شرکتها نزدیک به اعلام مجمع عمومی شون میاد.
 

تختی1

Well-Known Member
کاربر فعال
برای سال جاری اعلام شد:
برنامه وزیر صنعت برای صادرات چند صنعت بورسی و تحول انقلابی در بخش معدن
وزیر صنعت با اعلام برنامه هایی برای صادرات محصولات چند صنعت بورسی و از تحول انقلابی در بخش معدن خبر داد.


به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، رضا رحمانی، توسعه معادن و صادرات به کشورهای همسایه، اصلاح فرآیندها و شفاف‌سازی مرتبط با فضای کسب و کار، ارتقای بهره‌وری عوامل تولید، حمایت از ساخت داخل، توسعه فن‌آوری و شرکت‌های دانش‌بنیان، سامان‌دهی تجاری و اصلاح نظام توزیع و تقویت سیاست اقتصادی را از اولویت‌های وزارت صنعت اعلام کرد و به ایرنا گفت: یکی از رویکردهای مهم سال جاری ، صادرات به ویژه تمرکز روی کشورهای همسایه است .
وی ادامه داد: قرار است میزان صادرات به کشورهای اطراف تا سال ۱۴۰۰ دو برابر و از حدود ۲۵ میلیارد دلار به ۵۰ میلیارد دلار برسد. بنابراین وزارت صنعت اقدامات مهمی برای صنایع لوازم خانگی، پایین‌دست پتروشیمی، صنایع دریایی، پوشاک، زنجیره ارزش فلزات اساسی همانند فولاد، آلومینیوم و مس برنامه ریزی کرده که هفته آینده در کمیسیون صنایع و معادن مجلس تشریح می شود.
این وزیر ادامه داد: توسعه بخش معدن ی
کی دیگر از اولویت‌های سال جاری برای تحقق شعار رونق تولید است. توسعه معادن و استفاده حداکثری از این بخش را می‌توان یکی از راهکار‌های اصلی توسعه اقتصادی دانست. از سوی دیگر با توجه به وجود بیش از ۶۴ نوع ماده معدنی در صورت در نظر گرفتن راهکاری برای توسعه این بخش می‌‌توان بخشی از رشد اقتصادی را از این طریق محقق کرد. برای تحقق این مهم بررسی ۱۵ استان جدید در طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس با هدف تامین مواد اولیه صنایع معدنی، توسعه مناطق محروم و ایجاد اشتغال آغاز شده است.
رحمانی با تاکید بر ظرفیت ویژه بخش معدن برای رونق تولید گفت: در سال جاری ، تحول و انقلاب اساسی در حوزه معدن انجام و ظرفیت قابل توجه این بخش فعال و به موضوع فن‌آوری نیز توجه ویژه‌ای می‌شود.

حمایت دولت از صنایع صادراتی دلاری به کشورهای همسایه
 

تختی1

Well-Known Member
کاربر فعال
با راه اندازی سامانه جامع تجارت، شرکت ها ارز خود را در این سامانه به نرخ آزاد خواهند فرخت.

کانال ولید هلالات
@validhelalat
-------------------
مراقب سهمای دلاریتون باشین.
 

تختی1

Well-Known Member
کاربر فعال
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:‏

شرکت‌های دلاری به‌اندازه شاخص رشد نکردند‏/ عدم تکرار اشتباه‌های دولت در قیمت‌گذاری‌ها


در سال 98 گروه‌هایی قندی، لاستیکی، لبنیات و تولیدکنندگان شیر و دارو و سیمان مورد استقبال بازار قرار می‌گیرند. ‏
فرهنگ حسینی کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با خبرنگار بورس نیوز ضمن بیان این مطلب گفت: وقتی قیمت دلار بیش از سه برابر شد این انتظار بود که شاخص بعد از یک رشد مناسب، یک استراحت کوتاه‌مدت داشته باشد و سپس موج صعودی دیگری را شروع کند که این مهم در روز گذشته محقق شد.
وی ادامه داد: نکته مهمی که وجود دارد اینکه ارز نیمایی از حول‌وحوش 7800 در آن مقطع زمانی به میانگین بالای 10 هزار تومان افزایش پیدا کرد و همچنان هم انتظار می‌رود که سامانه نیما به قیمت بازار آزاد نزدیک‌تر شود.
حسینی خاطرنشان کرد: از طرفی دیگر طبق شنیده‌هایی که از حذف ارز 4200 تومانی به گوش می‌رسد احتمالاً گروه‌هایی مثل قندی، لاستیکی، لبنیات و تولیدکنندگان شیر و دارو و سیمان مورد استقبال بازار قرار بگیرند.
وی تأکید کرد: گروه دیگر که مورد استقبال بازار قرار خواهند، گروه ساختمانی است. البته با توجه به اینکه ارزش دارایی‌هایشان طی دو سال اخیر بیش از دو و نیم برابر شده قیمت سهامشان مترصد افزایش است.
این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: در سال گذشته برای شرکت‌های دلاری و صادراتی طی چند ماه اول نگرانی‌هایی در خصوص کسب سود و فروش وجود داشت و البته باگذشت ماه‌های مختلف و انتشار گزارش‌های ماهانه، بازار خیلی زود می‌تواند به اطلاعات دسترسی داشته باشد و بتواند از این اطلاعات استفاده و تحلیل انجام دهند.
وی خاطرنشان کرد: به‌هرحال فروش اسفند در گروه پتروشیمی مایع و میعانات اقلام مناسبی بود. از طرف دیگر افزایش اخیر قیمت دلار در بورس‌های کالایی نمود دارد و به نظر می‌آید دولت اشتباه قبلی را در خصوص قیمت‌گذاری و دخالت تکرار نخواهد کرد.
حسینی تصریح کرد: فعالیت بورس در دوره بعد از جنگ، نشان می‌دهد که هر بار دلار افزایش قیمت داشت شرکت‌های بورسی هم به همان دلیل و به همان میزان و حتی بیشتر افزایش داشتند. شرکت‌های بورسی شرکت‌های تولیدی هستند و قیمت‌گذاری محصولات‌ چه صادراتی یا بسته به قیمت‌های جهانی باشند و چه داخلی، به قیمت دلار وابسته هستند بنابراین با افزایش قیمت‌های جهانی و نرخ ارز، این شرکت‌ها نیز تأثیر خوبی از این مهم می‌گیرند.
وی با اشاره به آغاز فصل مجامع گفت: شرکت‌ها تا آخر اردیبهشت فرصت دارند که صورت‌های سال مالی خود را منتشر کنند. با توجه به اینکه عمده پتروشیمی‌ها در خرداد به مجمع می‌روند صورت‌های مالی که در اردیبهشت خواهد آمد سبب می‌شود که بازار اطلاعات دقیقی از وضعیت تولید و فروش آن‌ها داشته و به نظر می‌آید از بدبینی که بازار از اواسط پاییز تا اواخر زمستان داشت کاسته و عملکرد بهتر باشد.
این کارشناس بازار سرمایه تأکید کرد: عمده شرکت‌های بورس می‌توانند بازده نقدی 20 تا 30 درصدی را داشته باشند و درعین‌حال نسبت P/E آن‌ها نیز حدود 3 خواهد بود.
وی در مورد گزینه‌های اصلی برای جذب سرمایه و ارائه سود بهتر به سهامداران گفت: به نظر می‌آید شرکت‌های دلاری که به‌اندازه شاخص رشد نکردند یکی از بهترین گزینه‌ها هستند. از آن‌طرف در گروه‌های تورمی به دلیل عقب‌ماندگی که داشتند می‌توانند این دوره بهتر رشد کنند و افزایش قیمت داشته باشند.
حسینی خاطرنشان کرد: غیر از موضوع نوسانات ارز که قطعاً در بازار مؤثر است اینکه آیا مانعی برای دسترسی شرکت‌ها به قیمت ارز واقعی و ارز بازار وجود دارد یا خیر تعیین‌کننده رفتار سهامداران خواهد بود.
وی افزود: در مقطع فعلی دسترسی‌های شرکت‌ها برای فروش ساده‌تر شده و فروش کالا در بورس کالا باقیمت ارز بالا و همچنین فروش ارز در سامانه نیما باقیمت‌های مناسبی صورت گرفته و اثر *** گذاشته است.
این کارشناس بازار سرمایه در پایان گفت: پیش‌بینی می‌شود پتروشیمی‌هایی که دستوری در حال پایین نگه‌داشتن قیمت‌هایشان هستند تحت تأثیر آزادسازی که احتمالاً صورت خواهد گرفت، محدودیت‌هایشان برداشته شود که این خودش می‌تواند به کاهش قیمت دلار در مقطعی دیگر کمک کند.
 

تختی1

Well-Known Member
کاربر فعال
تحلیل کاربردی " هلالات ", [14.04.19 10:06]
#بازار

هر وقت تورم ایجاد میشود یا التهابی در بازار خودرو پدید می آید، دلال های خودرو، هر ماشینی که روی دستشان مانده و در اصطاح دور رنگ تصادفی هستند، به مردم عادی می فروشند چون در حالت نرمال این خودروها خریدار ندارند! دلال ها ازین فرصت برای فروش جنس بنجل استفاده می کنند.

در بازار سهام هم چنین شرایطی وجود دارد. یعنی وقتی بازار به صورت اپیدمی رشد میکند، همه مدل سهمی تحت تاثیر قرار میگیرد و بالا می رود! تا وقتی بازار پر قدرت و صعودی است، می شود ازین فرصت استفاده کرد اما ریسک این جریان آغاز اصلاح بازار و جامدن از فروش به موقع است.

حداقل نحوه معاملات امروز نشون میدهد که فروشنده چندان تمایلی به فروش ندارد بلکه خریداران تضعیف شده اند که منطقی هم هست! در آستانه سقف تاریخی بورس هستیم! تضعیف تقاضا طبیعی است...

شکست این سطح به لحاظ *** بسیار با اهمیت است اما اندکی به لحاظ زمانی، صبوری لازم دارد. اگر اهل نگهداری سهام هستید و تمایل به خروج از بازار ندارید، فرصت خوبی برای اصلاح پرتفو است.

اگر فرض کنیم بازار از سقف فعلی عبور کند، اکثر شرکت ها رشد قیمتی می کنند اما اگر فرضا توان عبور از سقف مهیا نشود، برخی شرکت ها با DPS خود و به دلیل داشتن P.e مناسب، بازدهی ایجاد شده را از دست نمی دهند اما اگر سهمی پشتوانه نداشته باشد، در اصلاح ها آسیب میبیند پس سهم های دور رنگ خود را با سهم هایی که پشتوانه دارند جا به جا کنید تا ریسک خود را کنترل کرده باشید.---#شاراک
 
بالا