شاراک ( پتروشیمی شازند )

بنیادگرا

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
سلام
از دوستاني كه به اين سهم و مجامع آن شناخت دارند( چه تجربي و چه مطالعه سهم)
اين سهم چه مقدار سود در مجمع امسال تقسيم مي كند؟
سپاس از همه دوستان عزيز
سلام دوست عزیز
به جرات می توان گفت ارزشمندترین و بنیادی ترین سهم بازارشاراک است
من خیلی تحقیق کردم شاراک بین تمام پتروئی ها امتیازاتی دارد که دیگرسهم ها ندارن
1 - با توجه به سود پایان سال تقریبا کمترین p/e دربین تمام سهامها
2 - تسریع در دادن سود پایان سال یعنی حداکثر تا یکماه بعد از مجمع سود پرداخت می شود .
3 - تقسیم سود بالا . طبق آمار 7 سال گذشته که از شرکت استخراج کردم شرکت بالای 90 درصد سود را بین سهامداران تقسیم می کند.
4- فروش 60 درصد محصول در داخل که در اسفند هم فکر کنم رکورد فروش تاریخی داشته باشد و 40 درصد فروش خارجی به عراق (این یعنی اینکه در تحریمها آسیبی به شرکت وارد نمی شود)
5- دولت جدید 2 امتیاز ویژه به پتروشیمی ها داده که سال آینده واقعا سودهای عالی خواهند ساخت ازجمله عدم عرضه ارز در سامانه نیما تا 30 درصد کل صادرات شرکت و دوم طبق گفته اتحادیه پتروشیمی ها قراراست خوراک شرکتهایی که قبلا ارز را در سامانه نیما عرضه کرده و به دولت کمک کرده بودند با تخفیف ویژه به پتروشیمی ها داده شود
6- طبق برآورد کارشناسان چون خوراک این شرکت نفتا است با پایین آمدن قیمت نفت سود شرکت افزایش می یابد و طبق برآورد به ازاء هر 5 دلار کاهش قیمت نفت 21 تومان سود شرکت افزایش میابد (نفت از بشکه ایی 80 دلار به زیر 60 دلار سقوط کرده ) بهرحال تا پایان سال می تواند سود شرکت افزایش بیشتری داشته باشد که این برآورد حدود 150تا 170تومان ارزیابی می شود .
6 - با توجه به اینکه درحال حاضرسود انباشته شرکت حدود 80 تومان است و سود پایان سال حداقل 150تومان است اگر از قیمت سهم کم کنیم یعنی الان قیمت سهم چیزی حدود 450 تومان است
درکل بگم برای کسانی که بسیار محتاط هستند سهم فوق العاده ایی است یعنی حتی از بانک هم مطمئن تر و سود آورتر و بسیار کم ریسک است
بنده پیشنهاد می کنم سهم را تا مجمع نگهداری کنید و سود سرشاری از این سهم ببرید
همگی پر سود باشید

آخرین ویرایش:

14318

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام دوست عزیز
به جرات می توان گفت ارزشمندترین و بنیادی ترین سهم بازارشاراک است
من خیلی تحقیق کردم شاراک بین تمام پتروئی ها امتیازاتی دارد که دیگرسهم ها ندارن
1 - با توجه به سود پایان سال تقریبا کمترین p/e دربین تمام سهامها
2 - تسریع در دادن سود پایان سال یعنی حداکثر تا یکماه بعد از مجمع سود پرداخت می شود .
3 - تقسیم سود بالا . طبق آمار 7 سال گذشته که از شرکت استخراج کردم شرکت بالای 90 درصد سود را بین سهامداران تقسیم می کند.
4- فروش 60 درصد محصول در داخل که در اسفند هم فکر کنم رکورد فروش تاریخی داشته باشد و 40 درصد فروش خارجی به عراق (این یعنی اینکه در تحریمها آسیبی به شرکت وارد نمی شود)
5- دولت جدید 2 امتیاز ویژه به پتروشیمی ها داده که سال آینده واقعا سودهای عالی خواهند ساخت ازجمله عدم عرضه ارز در سامانه نیما تا 30 درصد کل صادرات شرکت و دوم طبق گفته اتحادیه پتروشیمی ها قراراست خوراک شرکتهایی که قبلا ارز را در سامانه نیما عرضه کرده و به دولت کمک کرده بودند با تخفیف ویژه به پتروشیمی ها داده شود
6- طبق برآورد کارشناسان چون خوراک این شرکت نفتا است با پایین آمدن قیمت نفت سود شرکت افزایش می یابد و طبق برآورد به ازاء هر 5 دلار کاهش قیمت نفت 21 تومان سود شرکت افزایش میابد (نفت از بشکه ایی 80 دلار به زیر 60 دلار سقوط کرده ) بهرحال تا پایان سال می تواند سود شرکت افزایش بیشتری داشته باشد که این برآورد حدود 150تا 170تومان ارزیابی می شود .
6 - با توجه به اینکه درحال حاضرسود انباشته شرکت حدود 80 تومان است و سود پایان سال حداقل 150تومان است اگر از قیمت سهم کم کنیم یعنی الان قیمت سهم چیزی حدود 450 تومان است
درکل بگم برای کسانی که بسیار محتاط هستند سهم فوق العاده ایی است یعنی حتی از بانک هم مطمئن تر و سود آورتر و بسیار کم ریسک است
بنده پیشنهاد می کنم سهم را تا مجمع نگهداری کنید و سود سرشاری از این سهم ببرید
همگی پر سود باشید
با سلام
يك تشكرپاي پست شما براي اين وقت گذاشتن شما كافي نيست
از شما بي نهايت سپاسگزارم

بنیادگرا

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
با سلام
يك تشكرپاي پست شما براي اين وقت گذاشتن شما كافي نيست
از شما بي نهايت سپاسگزارم
متشکرم دوست عزیزم انشالله پر سود باشید
یک نکته هم خدمتتان عرض کنم و آن اینکه زاگرس و شخارک هم خوب هستند ولی دو نقطه ضعف اساسی دارن اول تک محصولی هستند و دوم کاملا صادارتی محور
چون این شرکتها عمده صادراتشون به کشورهای شرق آسیا هست و باید هم کشتی اجاره کنن و هم بارشون رو بیمه کنن لذا هم کشتی برای بار گیری کم دارن هم بیمه های بین المللی به دلیل تحریمها بیمه شون نمیکنن و هم اینکه قیمت محصولشون افت کرده ، اگر شما از آبان ماه به صورتحساب فروش این شرکتها نگاه بکنید میبینید که افت محسوسی داشته اند
اما محصولات شاراک نصف در بورس کالا بفروش میرسد و مابقی با تانکر به عراق صادر میشود
از آبان به اینور هم هر ماهه در حال رکورد زدن فروش میباشد

آخرین ویرایش:

parhamporkhan

Well-Known Member
کاربر فعال
عملکرد عالی،نزدیک بودن زمان گزارشات سالانه،افزایش قیمت دلار در سامانه نیما،فرارسیدن زمان مجمع سالانه،خریدهای هدفمند رو وقتی میبینم و باز اصرار فروشنده،نا خواسته یاد ضرب المثل شکارچی شیر میفتم!

parhamporkhan

Well-Known Member
کاربر فعال
خدا همه بیمارارو شفا بده
طرف دیروز که التماسش میکردن تو صف خرید بالای ۵۹۰‌نفروخته،امروز خودش التماسی ۵۸۴ میفروشهo_O

babaka

Well-Known Member
کاربر فعال

خیلی جالبه که یه جوری نقاط چنگال رو تنطیم کردید که به منطورتون برسید.
تا جایی که ما یاد گرفتیم برای رسم چنگال یا هر ابزار راهنمای دیگه ای باید به نقاط مین و ماکس اصلی وصل کنیم و نه هر نقطه ای که صرفا تحلیلمون رو توجیه کنه!!!!

میشه در این زمینه رسم چمگال یک آموزش کوچیک بگذارید شاید ما اشتباه میکنیم!

3unshine

Member
کاربر فعال
عضو تازه
http://boursepress.ir/news/120926/قیمت پایه محصولات پتروشیمی با دلار نیمایی ۹۲۵۷__قیمت قبلی دلار پتروییها۸۹۲۷__دلار محصولات پترویی ۳۳۰ت رشد کرده__عالیه
با توجه به اینکه شاراک اکثر محصولاتش را بسیار بالاتراز قیمت پایه در بورس کالا به فروش میرسونه تاثیری برای شاراک نداره

بنیادگرا

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
سلام دوستان صبح همگی بخیر
دوستان تا میتونید بخرید این طلای ناب رو
با گزارش فروش اسفند همه را شگفت زده خواهد کرد
حقوقی ها هم چند روزه که در حال خودکشی

parhamporkhan

Well-Known Member
کاربر فعال
پی بر ای جم ۵/۹ و مثبت معامله میشه،شاراک پی بر ای ۴/۵و منفی معامله میشه:oops: