شاراک ( پتروشیمی شازند )

شمال

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
بخاطر ریزش دلار؟!!!!
اونوقت از چه قیمتی و چقدر ریزش داشته؟
مگر دلار صادراتی ها آزاد معامله میشده؟
بعد ریالیها چرا ریزش دارن؟
به هر حال هر کسی برای خودش تفسیری داره.
دقیقا همینه طوره

Mirzakhani.M

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوست عزیز فراتر از اون چیزی که شاید ماها تصور میکنیم نقدینگی در اختیار حقیقی و حقوقی وجود داره.
اگه الان بورس منفیه به خاطر ریزش دلاره نه کمبود نقدینگی.
اول یک نگاه به قیمت امروز دلار بنداز بعد چرند بگو

سبزه میدون
1397-12-14
⌚️ 12:59:24

لیست قیمت #دلار در تهران ، شهرستانها و کشورهای همسایه

دلار نقدی 13,100 ( 0 )
یورو نقدی 14,900 ( 50 )
دلار صرافی 13,200 ( 0 )
دلار دستوری 13,000 ( 0 )
خرید دلار سنا 12,500 ( 0 )
دلار کاغذی 13,070 ( 0 )
دلار هرات 13,000 ( 100 )
دلار سلیمانیه 13,100 ( 50 )
دلار استانبول 13,200 ( 100 )
دلار مشهد 13,100 ( 0 )
دلار نقدی دبی 13,330 ( 130 )
درهم دبی 3,620 ( 20 )
حواله یوان 1,965 ( 15 )
حواله لیر ترکیه 2,460 ( 0 )
سکه 4,460,000 ( -10000 )
مظنه 1,780,000 ( 0 )
دلار طلا 13,299 ( 0 )

@Sabzemeydun

bbaz

Well-Known Member
کاربر فعال
اول یک نگاه به قیمت امروز دلار بنداز بعد چرند بگو

سبزه میدون
1397-12-14
⌚️ 12:59:24

لیست قیمت #دلار در تهران ، شهرستانها و کشورهای همسایه

دلار نقدی 13,100 ( 0 )
یورو نقدی 14,900 ( 50 )
دلار صرافی 13,200 ( 0 )
دلار دستوری 13,000 ( 0 )
خرید دلار سنا 12,500 ( 0 )
دلار کاغذی 13,070 ( 0 )
دلار هرات 13,000 ( 100 )
دلار سلیمانیه 13,100 ( 50 )
دلار استانبول 13,200 ( 100 )
دلار مشهد 13,100 ( 0 )
دلار نقدی دبی 13,330 ( 130 )
درهم دبی 3,620 ( 20 )
حواله یوان 1,965 ( 15 )
حواله لیر ترکیه 2,460 ( 0 )
سکه 4,460,000 ( -10000 )
مظنه 1,780,000 ( 0 )
دلار طلا 13,299 ( 0 )

@Sabzemeydun
اصلا نوع ادبیات ادمها مشخص میکنه کی داره چی میگه.

Mirzakhani.M

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
برای خودت جالب نیست بیشتر مخاطبینت توی تاپیکهای مختلف با من هم عقیده اند!؟
یادت میاد استلپر تو تاپیک ساختمان چی بهت گفت!؟ اونجوری دوست داری؟

بنیادگرا

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
برای خودت جالب نیست بیشتر مخاطبینت توی تاپیکهای مختلف با من هم عقیده اند!؟
یادت میاد استلپر تو تاپیک ساختمان چی بهت گفت!؟ اونجوری دوست داری؟
دوست عزیز زیاد به حرفهای این آدم توجه نکنید من یادم هست از زمانی که شاراک رو ۴۰۰ تا ۴۴۰ بازی میکرد این بشر آیه یاس میخوند از آن زمان تا الان سهم حداقل ۳۰ درصد رشد کرده ، یه ۳۰ درصد دیگه که رشد کرد بازم میبینی میاد یه چیزی میپرونه

Mirzakhani.M

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوست عزیز زیاد به حرفهای این آدم توجه نکنید من یادم هست از زمانی که شاراک رو ۴۰۰ تا ۴۴۰ بازی میکرد این بشر آیه یاس میخوند از آن زمان تا الان سهم حداقل ۳۰ درصد رشد کرده ، یه ۳۰ درصد دیگه که رشد کرد بازم میبینی میاد یه چیزی میپرونه
ممنونم
هیچکس مثل من این بیبی baby را نمیشناسه:p

bbaz

Well-Known Member
کاربر فعال
فکر کنم توهم زدید دوست گرامی یا شاید با شخص دیگه ای اشتباه گرفتید وگرنه ما هر چی گفتیم تا الان درست در اومده.

بنیادگرا

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
حالا چون شاراک بالا نمیره دلیل نمیشه آدم خودش رو با شپلی تپلی مپلی نابود کنه.
بعضی سهم ها شفاف هستن، قیمتشون مشخصه. شاراک زاگرس اینا قیمتشون مشخصه جای بالا بردن و انداختن ندارن.
شاراک هم حباب نداره ولی قیمتش پُره، بیشتر از این دیگه خیلی جای رشد نداره
چندتا از پست هاتو بالا بیارم و بهت نشون بدم . خودت برو ببین شاید آلزایمر گرفتی!!!!!!!!!!

بنیادگرا

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
خب فکر میکنم دیگه دلیل منفی معامله شدن پترو پالایشی ها با پی به ای های ۳ و ۴ هم مشخص شد.

عملا با افزایش سرمایه های متعدد اجازه خروج نقدینگی رو نمیدن، البته این رویه ۱۰۰ درصد درست و قابل پیش بینی هم بود.

شرایط فعلی شرایطی نیست که شرکت ها بخوان ریسک کنن و سود امسال رو مجامع تقسیم کنن بره.
اینجا هم مشخصه علم غیب داری یا نکنه سهامدار عمده هستی که پیش پیش میدونی تقسیم سودی نخواهد بود یا نکنه شما هم مثل اون دوستمون معتقدی بانک مرکزی اجازه تقسیم سود رو نمیده :D:D:D:D:D:D:D

Mirzakhani.M

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
بنیادگرای عزیز اگر شما شاهد اراجیف احمقانه و سمپاشیهای کودکانه این شخص در این تاپیک بودی
من و خیلیهای دیگه در تاپیکهای دیگر هم بهتر به هنرش پی بردیم!
ایشون تا همین چندهفته پیش بر طبل شاخص ۱۴۰ هزار میکوبید و منتظر خرید زاگرس ۳۵۰۰ بود!
درفشانیهاش تو همین تاپیک هم یادمون نرفته

iman1360

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
دقيقا، بهتره با يك عده بددهن و بي تربيت و رذل و داراي حقارت هاي روحي و رواني اصلا دهن به دهن نشد. مطالب خودتون رو در اين فروم و فروم هاي ديگه بنويسيد و اصلا بي شخصيتهايي كه فحاشي مي كنن رو تحويل نگيرين و جوابشونو ندين

لایک ها: bbaz

iman1360

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
وقتي از سهامداران شاراك مي پرسي چرا شاراك خريدي ميگن چون پي بر اي پايين داره و مجمعش هم چند ماه ديگه هست حالا اين پي بر اي پايين نزديك به چهار هست، آيا در بازار سهمي نداريم كه پي بر اي پايين داشته باشه؟ چرا شسپا با سودي حدود 1000 كه امسال مي سازه پي بر اي حدود 2.7 با قيمت فعليش داره و افزايش سرمايه سنگين از انباشته، يعني سود امسال و انباشته سالهاي قبل با افزايش سرمايه مياد توي جيب سهامدار. محصولش هم داخلي هست و اصلا ريسك رد FATF و اينها رو نداره روغن موتور رو هم همه خريد مي كنن. اين رو مثال زدم تا اونهايي كه شاراك دارن فكر و خيال برشون نداره كه سهمشون فلان و بهمانه و قراره تا 700 و 800 پرواز كنه خير اين خبرا نيست

parhamporkhan

Well-Known Member
کاربر فعال
وقتي از سهامداران شاراك مي پرسي چرا شاراك خريدي ميگن چون پي بر اي پايين داره و مجمعش هم چند ماه ديگه هست حالا اين پي بر اي پايين نزديك به چهار هست، آيا در بازار سهمي نداريم كه پي بر اي پايين داشته باشه؟ چرا شسپا با سودي حدود 1000 كه امسال مي سازه پي بر اي حدود 2.7 با قيمت فعليش داره و افزايش سرمايه سنگين از انباشته، يعني سود امسال و انباشته سالهاي قبل با افزايش سرمايه مياد توي جيب سهامدار. محصولش هم داخلي هست و اصلا ريسك رد FATF و اينها رو نداره روغن موتور رو هم همه خريد مي كنن. اين رو مثال زدم تا اونهايي كه شاراك دارن فكر و خيال برشون نداره كه سهمشون فلان و بهمانه و قراره تا 700 و 800 پرواز كنه خير اين خبرا نيست
ممنون که سعی میکنی ما سهامدارای شاراکو از توهم افزایش قیمت دربیاری.نمیدونم چه اصراریه همه رو به راه درست مد نظرمون هدایت کنیم!
شما با شسپا سهامداری کن و اجازه بده سهامدارای متوهم شاراک برای خودشون خوش باشن.برای شما زحمتی داره فانوس راه نباشی؟

بنیادگرا

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
فوری : منبع بورس نیوز فریبرز کریمایی قائم مقام انجمن صنفی کارفرمایان صنعت پتروشیمی در گفتگو با بورس نیوز در این خصوص بیان کرد: از ابتدای مهرماه مصوب شده بود نرخ خوراک پتروشیمی ها بر اساس میانگین نرخ خرید و نرخ فروش سامانه نیما تعیین شود. اما از آنجا که شرکت های پتروشیمی در چارچوب همکاری با دولت، چند ماهی اقدام به عرضه ارز خود با نرخی کمتر از نرخ سامانه نیما کرده بودند، مقرر شده وزارت نفت به همان میزان نرخ خوراک شرکت های پتروشیمی را هم کاهش دهد. بنابراین نرخ خوراک پتروشیمی ها در ۴ ماه گذشته، تعدیل شده و کاهش خواهد داشت. تاثیر این موضوع بر سودآوری شرکت های پتروشیمی ها با اهمیت خواهد بود.

فعال صنعت پتروشیمی در رابطه با وضعیت شرکت های پتروشیمی که خوراک مایع مصرف می کنند، گفت: شرکت‌های پتروشیمی که خوراک مایع مصرف می‌کنند، خوراک خود را از پالایشگاه‌ها گرفته و شرایط متفاوتی با مصرف کنندگان خوراک گازی دارند.

وی ادامه داد: محصولات پالایشگاه ها در چند ماه اخیر با نرخی غیرواقعی عرضه می‌شده و با نامه‌ای که از بانک‌مرکزی گرفته‌ایم، نرخ‌های ۴ماه (مهرماه تا دی ماه) را به شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی اعلام کرده‌ایم و خواسته‌ایم نرخ فرآورده‌های پالایشی و صورت حساب‌ها بر اساس نرخ رسمی که بانک مرکزی از میانگین نرخ سامانه نیما اعلام کرده، اصلاح شود.

کریمایی اظهارکرد: نرخ خوراک ۴ ماه گذشته شرکت‌های پتروشیمی که خوراک مایع دارند، باید اصلاح شده و کاهش یابد چرا‌که شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی، به اشتباه، در تعیین قیمت محصولات پالایشی نرخی بالاتر از نرخ سامانه نیما لحاظ کرده بود و با استعلامی که انجمن صنفی کارفرمایان صنعت پتروشیمی از بانک مرکزی به عمل آورد، نرخ های واقعی به شرکت پالایش و پخش اعلام شده و امیدواریم اصلاح و تعدیل نرخ ها هر چه زودتر صورت گیرد.

وی تاکید کرد: با این شرایط نرخ خوراک شرکت های پتروشیمی (هم خوراک گازی ها و هم خوراک مایع ها) نسبت به وضعیت چند ماه گذشته، به نفع پتروشیمی ها اصلاح خواهد شد.

شمال

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
فوری : منبع بورس نیوز فریبرز کریمایی قائم مقام انجمن صنفی کارفرمایان صنعت پتروشیمی در گفتگو با بورس نیوز در این خصوص بیان کرد: از ابتدای مهرماه مصوب شده بود نرخ خوراک پتروشیمی ها بر اساس میانگین نرخ خرید و نرخ فروش سامانه نیما تعیین شود. اما از آنجا که شرکت های پتروشیمی در چارچوب همکاری با دولت، چند ماهی اقدام به عرضه ارز خود با نرخی کمتر از نرخ سامانه نیما کرده بودند، مقرر شده وزارت نفت به همان میزان نرخ خوراک شرکت های پتروشیمی را هم کاهش دهد. بنابراین نرخ خوراک پتروشیمی ها در ۴ ماه گذشته، تعدیل شده و کاهش خواهد داشت. تاثیر این موضوع بر سودآوری شرکت های پتروشیمی ها با اهمیت خواهد بود.

فعال صنعت پتروشیمی در رابطه با وضعیت شرکت های پتروشیمی که خوراک مایع مصرف می کنند، گفت: شرکت‌های پتروشیمی که خوراک مایع مصرف می‌کنند، خوراک خود را از پالایشگاه‌ها گرفته و شرایط متفاوتی با مصرف کنندگان خوراک گازی دارند.

وی ادامه داد: محصولات پالایشگاه ها در چند ماه اخیر با نرخی غیرواقعی عرضه می‌شده و با نامه‌ای که از بانک‌مرکزی گرفته‌ایم، نرخ‌های ۴ماه (مهرماه تا دی ماه) را به شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی اعلام کرده‌ایم و خواسته‌ایم نرخ فرآورده‌های پالایشی و صورت حساب‌ها بر اساس نرخ رسمی که بانک مرکزی از میانگین نرخ سامانه نیما اعلام کرده، اصلاح شود.

کریمایی اظهارکرد: نرخ خوراک ۴ ماه گذشته شرکت‌های پتروشیمی که خوراک مایع دارند، باید اصلاح شده و کاهش یابد چرا‌که شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی، به اشتباه، در تعیین قیمت محصولات پالایشی نرخی بالاتر از نرخ سامانه نیما لحاظ کرده بود و با استعلامی که انجمن صنفی کارفرمایان صنعت پتروشیمی از بانک مرکزی به عمل آورد، نرخ های واقعی به شرکت پالایش و پخش اعلام شده و امیدواریم اصلاح و تعدیل نرخ ها هر چه زودتر صورت گیرد.

وی تاکید کرد: با این شرایط نرخ خوراک شرکت های پتروشیمی (هم خوراک گازی ها و هم خوراک مایع ها) نسبت به وضعیت چند ماه گذشته، به نفع پتروشیمی ها اصلاح خواهد شد.
پس الان معلوم شد چرا حقوقی خوب حمایت میکرد از شاراک
پیش به سوی 700 تومان

dariush87

Well-Known Member
کاربر فعال
دی
دوست عزیز فراتر از اون چیزی که شاید ماها تصور میکنیم نقدینگی در اختیار حقیقی و حقوقی وجود داره.
اگه الان بورس منفیه به خاطر ریزش دلاره نه کمبود نقدینگی.
دیگه قشنگ نشون دادی از سواد بورسی برخوردار نیستی باور کن اگه ننویسی کسی ازت ایراد نمیگیره پیشبینی کننده شاخص ۱۴۰ هزار

رضا بورس باز

Well-Known Member
کاربر فعال
من با اینکه در سبد سرمایه گذاری ام عمده سهم شاراک دارم ولی طی سالها متوجه شدم رمز موفقیت نداشتن تعصب به هیچ سهم است......من صورتهای مالی شسپا را بررسی کردم هیچ مورد منفی نداره....تنها مسیله ابهام که گروه روانکارها باهاش روبرو است نرخ خوراک ان یعنی لوبکات در سال 98 است ....در سال 97 این نرخ 4200 محاسبه شده و طبق صحبتها قراره برای سال بعد آزاد سازی انجام بشه و این سودها برای شسپا ممکنه تکرار نشه....درمورد شاراک تقریبا هرچی قرار بوده آزاد بشه(نرخ خوراک)انجام شده و تقریبا منتظر تحولی نیستیم....خوشحال میشم دوستان اگه در مورد آزاد سازی نرخ لوبکات و تاثیرش در شرکتهای روانکار نظری دارند بدون تعصب بگند....

بنیادگرا

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
من با اینکه در سبد سرمایه گذاری ام عمده سهم شاراک دارم ولی طی سالها متوجه شدم رمز موفقیت نداشتن تعصب به هیچ سهم است......من صورتهای مالی شسپا را بررسی کردم هیچ مورد منفی نداره....تنها مسیله ابهام که گروه روانکارها باهاش روبرو است نرخ خوراک ان یعنی لوبکات در سال 98 است ....در سال 97 این نرخ 4200 محاسبه شده و طبق صحبتها قراره برای سال بعد آزاد سازی انجام بشه و این سودها برای شسپا ممکنه تکرار نشه....درمورد شاراک تقریبا هرچی قرار بوده آزاد بشه(نرخ خوراک)انجام شده و تقریبا منتظر تحولی نیستیم....خوشحال میشم دوستان اگه در مورد آزاد سازی نرخ لوبکات و تاثیرش در شرکتهای روانکار نظری دارند بدون تعصب بگند....
دوست عزیز بهتره بری توی تاپیک شسپا از کاربران اونجا نظر بخوای . البته نظر من اینه که توی شسپا هیچی نیست بهتر بفروشی شاراک بخری که کلی خبرای توپ داره منم تعصب خاصی ندارم :D:D:D اگه دقت کنی میفهمی شسپا در حال ریزش است ولی شاراک در حال صعود ، خریدارهای شسپا ۲ برابر فروشنده ها پس زیاد جالب نیست

* آگاه *

Well-Known Member
کاربر فعال
خبر خوب برای شرکتهای پتروشیمی، تخفيف دلاري وزارت نفت به پتروشيمي ها
✔️با توجه به اينكه شركت هاي پتروشيمي، ارز حاصل از صادرات خود را در سامانه نيما با قيمتي پايين تر از ميانگين خريد و فروش دلار در ماههايي از سال جاري عرضه كردند، وزارت نفت هم با تعديل نرخ خوراك پتروشيمي ها كه از ابتداي مهرماه قرار بود براساس ميانگين خريد و فروش دلار در سامانه نيما محاسبه شود، به اين شركت ها تخفيف مي دهد.
پتروشيمي ها در ماههايي از سال جاري ارز حاصل از صادرات خود را عمدتا با نرخ دستوري و حدودا ٧ هزار ٨٠٠ توماني در سامانه نيما عرضه كردند، در همان زمان شركتهاي ديگر نظير فولادي ها، دلار خود را با نرخي بالاتر از ٩ هزارتومان عرضه كردند.
***********/petrotahlil

* آگاه *

Well-Known Member
کاربر فعال
خبر خوب برای شرکتهای پتروشیمی، تخفيف دلاري وزارت نفت به پتروشيمي ها
✔️با توجه به اينكه شركت هاي پتروشيمي، ارز حاصل از صادرات خود را در سامانه نيما با قيمتي پايين تر از ميانگين خريد و فروش دلار در ماههايي از سال جاري عرضه كردند، وزارت نفت هم با تعديل نرخ خوراك پتروشيمي ها كه از ابتداي مهرماه قرار بود براساس ميانگين خريد و فروش دلار در سامانه نيما محاسبه شود، به اين شركت ها تخفيف مي دهد.
پتروشيمي ها در ماههايي از سال جاري ارز حاصل از صادرات خود را عمدتا با نرخ دستوري و حدودا ٧ هزار ٨٠٠ توماني در سامانه نيما عرضه كردند، در همان زمان شركتهاي ديگر نظير فولادي ها، دلار خود را با نرخي بالاتر از ٩ هزارتومان عرضه كردند.
***********/petrotahlil

بالا