سوال از جناب اقاي كامران

شروع موضوع توسط محمد حسن ‏25 جولای 2004 در انجمن تالار گفتمان بورس

1. محمد حسن

محمد حسن New Member عضو تازه

شغل:
    مهندس مكانيك
    لطفا نظرتان را در مورد افت قيمت كربن ايران و سر ملت اعلان فرماييد. ارادتمند محمد حسن :wink:

2. س كامران

س كامران New Member کاربر فعال

يدون تحليل

محمد حسن عزيز

متاسفانه اين دوسهم را هيچگاه بدقت تحليل نكرده ام فقط در حد شنيده هايم پاسخ شما را ميدهم. توجه داشته باشيد كه اين شنيده ها ممكن است فاقد دقت كافي براي تصميم گيري باشند.

1- در مورد كربن ظاهرا بازار پس از مواجه با چند عرضه نسبتا سنگين هفته گذشته در حال سبك سنگين كردن سهم است.

2- در مورد وملت سه نكته شنيده ميشود كه هر كدام ميتوانند باعث اين افت شده باشند:

اول) كارآفرين كمتر از توقع باز شد. البته اگر تحليل آقاي فراهاني در مورد بانكها را بپذيريم(كه در ابتداي تحيليل وساخت آمده است) آنگاه بايد قبول كنيم كه با توجه به برنامه افزايش سرمايه ونوين؛ فعلا ارزش ونوين بايد از ارزش وكار بيشتر باشد. پس قيمت وكار و صف فعلي آن چندان هم غير مترقبه نبود. اما چون برخي در بازار انتظار خيلي بيشتري داشتند؛ حاضر بودند وملت را بخاطر وكارش بالاتر بخرند؛ كه حالا پشيمان شده اند.
    دوم) شنيده ميشود كه ملت براي فروش وساخت خودش قيمت خيلي بالايي (نزديك 2000 تومان) گذاشته است. بعضي ها ميگويند با اين قيمت لابد فروشنده نيست! پس دومين دليل رشدش هم اندكي با ابهام مواجه شده است.
    سوم )شنيده ميشود كه يكي از سهامداران عمده قصد فروش سهمش را دارد. كه شايد اين هم مزيد بر علت شده باشد.

باز هم تاكيد ميكنم كه مطالب فوق را تنها بر مبناي شنيده ها نوشته ام و ممكن است از دقت كافي براي تصميمگيري برخوردار نباشند.

3. سكيورمن

سكيورمن New Member عضو تازه

سلام

سلام
    آقا به نظر يه خبری واسه خودرو داره ميشه البته بنظره من!!!
    قبل بسته شدن ايران خودرو و سايپا حجم معاملات رو اين دو زياد بود
    سايپا و بهمن نمادشون دير تر باز ميشه !!
    امروز يه سری از اين خودرو ايها مثبت شدن!! مثل سايپا ديزل يا سايپا اذين
    شايد اين يه دلخوشی باشه ولی به نظر من يه خورده مشکوکه
    اينم بگم من اصلاً خودرويی ندارم

4. Anonymous

Anonymous New Member کاربر فعال

جناب آقاي كامران عزيز و دوست داشتني
    از نظرات سنجيده شما متشكرم. اگر ممكن است نظر تون رو در مورد وضعيت چادرملو و رويكرد احتمالي بازار نسبت به وبانك پس از باز شدن نماد بفرماييد.
    ارادتمند شما

5. Anonymous

جناب آقاي كامران عزيز و دوست داشتني
    از نظرات سنجيده شما متشكرم. اگر ممكن است نظر تون رو در مورد وضعيت چادرملو و رويكرد احتمالي بازار نسبت به وبانك پس از باز شدن نماد بفرماييد.
    ارادتمند شما

6. س كامران

سلام

سكيور من عزيز
    راستش جو رواني بر عليه سهام خودرويي آنقدر سنگين شده كه حتي برخي دوستان به صورت خصوصي از من ميخواستند مطالبي مانند روز جمعه كه به سهامداران خودرويي پيشنهاد نگهداري داده بودم؛ را ننويسم و آن را باعث از دست دادن آبرو ميدانستند.
    اما همانطور كه در آن مطلب و در چند مطلب آخر در سايت مرحوم پارس نوشته بودم؛ انتظار اين حركت از قبل وجود داشت و به نظر من به دلايل مختلفي انتظار تداوم آن نيز وجود دارد.
    براي من جالب است كه يكي از سايتهاي خبري بورسي كه دو سه ماه است فعاليت خود را آغاز كرده است؛ تقريبا هر روز چند مطلب منفي در مورد خودرو كار ميكند. مثلا در روزي كه گزارش بورس 14 واحد از رشد شاخص را مربوط به ايران خودرو ميدانست؛ همان خبرگزاري در تحليل روزانه بازار نوشته بود:سير قهقرايي خودرو كماكان ادامه دارد. حالا امروز همان سايت نوشته است:
    (غلط املايي در كلمه عزم از متن اصلي است)
    البته من نميدانم اين سايتهاي مرتبط با بازار سرمايه كه اين حجم عظيم از تبليغات را انجام داده اند كدامند. اگر شما از آنها خبري داريد به من هم لطفا اطلاع دهيد. اما شايد منظورشان همان دو سه خطي است كه من در روز جمعه نوشتم. چون من تقريبا همه سايتهاي مربوط به بورس را هر روز ميبينم و در روزهاي اخير(شايد ماه اخير) تنها چند نفر معدود جرات كرده اند مطالب كوتاهي بنويسند كه بر عليه سهام خودرويي نباشد.

البته جو رواني فعلي (كه برخي دلايلش درون بورسي هستند) آغاز فرار خودرويي ها را دشوار ميكند. اما اگر بازارسازان اين سهام بتوانند چند روز اين جو را خنثي كنند؛ بازي كاملا عوض خواهد شد.

مهمان عزيز

به نظر ميرسد با باز شدن نماد گل گهر؛ چادرملو هم حركت كند. لااقل بازار اينگونه فكر ميكند. وبانك هم كه ديديد عليرغم ارزش زيادش؛ فعلا به خاطر تقسيم سود نقدي كم و اخذ 70 درصد آورده براي افزايش سرمايه؛ برخي سهامدارانش را عصباني كرده است و همين عصبانيت باعث شد امروز كمي منفي باز شود. البته واقعيت آن است كه همه آنچه كه از مجمع نقل ميشود نشاندهنده قدرت مديريت و توجه آن به آينده شركت است. اگر وبانك مثلا 40 تومان تقسيم ميكرد و افزايش را از اندوخته ميداد؛ من امروز آنرا روي موج مثبت؛ ميفروختم. اما فعلا قصد فروش وبانك را ندارم و آنرا لااقل تا پس از افزايش سرمايه نگه ميدارم.

7. رند

رند New Member کاربر فعال

گاز لوله 10000 توماني؟؟؟؟

استادمحترم جناب آقاي كامران با سلام و عرض ادب اگر شايعه سود 230توماني براي گاز لوله صحت داشته باشد :shock: آنوقت رسيدن به 10000تومان تا پايان سال نبايد دور از انتظار باشد؟ ( همانطور كه ميكروي عزيـــزپيش بيني كرده بود )لطفا راهنمايي فرماييد .

8. Anonymous

جناب آقاي كامران

از لطف شما و پاسخي كه در مورد وبانك و چادرملو محبت كرديد ممنون هستم
    عباسپور

9. Anonymous

استاد كامران عزيز با عرض سلام و ادب ؛ اگر لطف كنيد نظرتان را در مورد وضعيت فعلي وصنا و كربن ميخواستم- با تشكر از محبت شما

10. يعقوب حسين زاده

يعقوب حسين زاده New Member کاربر فعال

سلام بر دوستان

با سلام خدمت كامران خان
    مي خواستم بدونم علت اينكه سامان گستر يك دفعه در چند روز پيش از 470 به 390 سقوط كرد چي بوده؟
    آيا دليلش پروژه نقش جهان بوده يا چيز ديگري؟
    البته من امروز رفتم در صورتي كه وتوصا مجدداْ افت كنه بفروشمش ولي الحمدا... مثبت شد و باز رشدش رو آغاز كرد. و وساخت رو رو قيمت 1055 تومان خريدم مي دونم يكم دير اقدام كردم البته باعث اونم مشغله زياد بود و گرنه رو 1005 خريده بودمش.
    راستي سبد من تشكيل شده از
    ايران خودرو 3150 سهم به قيمت 618
    وغدير 1200 سهم به قيمت 642 (500 سهم)+677(700 سهم)
    و توصا 490 سهم به قيمت 200
    سامان گستر 624 سهم به قيمت 477 (فكر كنم پروژه نقش جهان كاره رشد اين سهم رو خراب كرد)
    وساخت 970 سهم به قيمت 1055
    مي خواستم نظرتون رو درباره سبدم بدونم
    با تشكر از شما

11. رند

استاد گرامــــــــــــــــــــي جناب كـــــــــــــــــــــامـــــــــــــــــــــــــــــران عزيز با احترام مجدد و سپاس بينهايت از راهنمايي هاي حضرتعالي لطفا نظرات خودتان را در مورد :
    1-وبهشهر ( اين سبد واين قيمت؟؟؟)
    2-پيش بيني كف بانك ملي ( بنظر حقير 1100تومن)؛آيا احتمال سود دهي 50٪ تا يكماه آينده دارد؟
    3-اينده وصنا؟
    4-ايا تبديل وبهشهر را به و بانك صلاح مي دانيد؟
    5-رانفورو وساخت را چگونه مي بينيد؟
    ببخشيد كه زياد پرسيدم؛چه كنم كه جهلم بيش است و كرامت شما بيشتر. در پناه حق و

12. رند

جناب آقاي كامران با سلام و عرض ادب ؛ ما همچنان منتظريم.يكي از هزاران دوستار شما

13. س كامران

پاسخهاي پر تاخير

باز هم پوزش از تاخير
    دوستان واقعا برايم مشكل است كه مانند دوستان پرانرژي خودم در اين سايت(مثل جنابان پزشكي و مددي و .....) به صورت روزانه پاسخ بدهم. اين تنها ناشي از گرفتاريهاي شغلي است و گرنه دوست داشتم ساعت به ساعت در خدمت دوستان باشم.

مهمان عزيز
    شنيده ميشود با افزايش 400٪ كربن موافقت شده است. اگر اين خبر درست باشد؛ كربن ميتواند شاهد رشد خوبي باشد. وصنا هم فعلا مثبت است. اگر ونوين به حركتش ادامه دهد؛ وصنا بهتر هم خواهد شد.

جناب حسين زاده
    اگرچه خود من به سهام خودرويي اميدوارم اما نسبت سهام ايران خودرو را در سبد شما؛ خيلي زياد ميبينم. اگر به خودرو علاقه مند هستيد؛ لااقل بخشي از آن را به يك خودرويي ديگر تبديل بفرماييد. و اگر تعصبي روي خودرو نداريد؛ بخشي از آنرا به يك سهم از خانواده ديگر( پتروشيمي يا معدني يا... ) تبديل بفرماييد؛ ريسك شما كمتر خواهد شد. بقيه سبدتان مجموعا خوب بنظر ميآيد.

رند عزيز
    قيمت وبشهر ناشي از سبد غير بورسي آن و جهتگيري استراتژيك جديد آن است. پس اگر اين حركت تداوم يابد و شركتهاي غير بورسي آن وارد بورس شوند؛ ممكن است به قيمتهاي بالاتري هم برسد.
    وبانك را خودم دارم.وبانك به نظر ميرسد كه در حال استارت زدن براي رشد مجدد باشد. به كفي كه گفتيد نرسيد و احتمالا تا افزايش سرمايه و پس از آن حركت خوبي خواهد داشت. البته مديران وبانك هر چقدر كه در اداره شركت؛ خوب عمل ميكنند؛ در مواجه با بازار بورس كم توجهند كه اين امر نوسانات كوتاه مدت را محتمل ميسازد.
    من خودم قبل از مجمع وبشهر را با پلوله عوض كردم. اما اخباري شنيده ميشود كه در صورت صحت؛ ممكن است شما از تبديل آن پشيمان شويد.در چنين شرايطي من نيمي از آنرا با وبانك تعويض ميكردم. تا لااقل با كاهش ريسك از رشد احتمالي هر كدام استفاده كنم.(البته احتمالا رشد وبانك در كوتاه مدت بيشتر خواهد بود؛ اما به قيد احتمالا توجه بفرماييد)
    رانفور و ساخت را خودم دارم پس نظرم مثبت است.

توجه كنيد كه نظرات بالا عمدتا بر مبناي شنيده ها و نيز بر مبناي استدلالاتي كه براي سبد خودم انجام داده ام ؛ نوشته شده اند. بنا بر اين ممكن است نادرست يا غير دقيق باشند.

14. عليرضاكشاورز

عليرضاكشاورز New Member عضو تازه

شغل:
    دانشجو
    با سلام خدمت س كامران عزيز

فرصت رو غنيمت شمرده و از شما سوال داشتم.
    كامران گرامي ديدم اشاره اي به رانفور داشتيد. خواهش ميكنم بفرماييد اين سهم رو در كوتاه مدت و ميان مدت چطور مي بينيد.( من با راهنمايي اقاي مددي گل* 9٪ با 3720خريدم)
    ولي محمد رضا خان كه در غياب اقاي مددي خيلي حال ميدن فرمودند هفته اينده مواظب اين سهم باشيد.

با تشكر از لطف كامران بزرگوار

15. محمد رضا

محمد رضا New Member کاربر فعال

با سلام

جناب كشاورز درباره رانفور اگر كوتاه مدتي هستين عرض بنده اين بود كه ممكن است در هفته آينده مقداري منفي شود پس ...(باز هم عرض مي كنم احتمالا منفي شود)
    اگر موجب سو تفاهم شدم مرا عفو بفرمايين.

از جناب كامران خان عزيز هم عذر خواهي مي كنم.
    با تشكر

16. عليرضاكشاورز

عليرضاكشاورز New Member عضو تازه

شغل:
    دانشجو
    اقا محمدرضا بابا زنده باشي چه سريع
    خيلي ممنون لطف كرديد .اميدوارم از من دلگير نشيد من فقط به خاطر اينكه منظور شما رو درست متوجه نشدم و روم هم نشد دوباره بپرسم جسارت كرده مزاحم اقاي كامران خان شدم.
    اقا بازم خييييييلللللللللييييييييييييي ممنونم .
    اميدوارم بازم به سوالات من جواب بديد .
    ضمنا من هم از نظر سن(22) و شخصيت كوچيك همه هستم.