$$$ سهام کم ریسک،مفتی و مجانی با پی ای 1 تا2 $$$

Admiral

Well-Known Member
کاربر فعال
قیت جهانی مس با افزایش 59 دلاری به 6237 دلار رسید ، فملی علاوه بر افزایش نرخ ارز با افزایش قیمت جهانی مس مواجه است که بنا به تحلیل های موجود به نظر میاد رشد خوبی در قیمت جهانی مس شاهد باشیم و رسیدن قیمت مس به 7000 دلار در کوتاه مدت محتمل باشد.
هر 150 دلار افزایش قیمت جهانی مس ، 5 تومن به سود شرکت اضافه میکنه و هر 10 درصد افزایش نرخ ارز سهمی 25 تومان به سود شرکت اضافه میکند.
به نظر من با افزایش قیمت جهانی مس به 7000 دلار باید شاهد سود 200 تومانی سهم برای سال آینده باشیم ، مضافا اینکه یک افزایش سرمایه از محل جایزه نیز ظرف یک ماه آینده عملیاتی خواهد شد.
 

زندگی

Well-Known Member
کاربر فعال
ارزش جایگزینی فاهواز:
با دلار 3800 تومان هر سهم 350 تومان
با دلار 15 هزار تومان هر سهم 1400 تومان
با دلار 17هزار تومان هر سهم 1550 تومان
با دلار 18 هزار تومان هر سهم 1660ّتومان
 

Admiral

Well-Known Member
کاربر فعال
امروز پتروشیمی شیراز زیر مجموعه پترول 10 درصد مثبت خورد و 34 میلیون صف خرید بود ، شلرد هم مثبت بود و مارکتش به 2500 میلیارد تومان رسید ، همین الان ارزش زیر مجموعه های پترول ، بالای 1700 میلیارد تومان پورتفوی بورسی داره و پتروشیمی ایلام هم که غیر بورسی است در آستانه بهره برداری قرار گرفت.
پترول همین الان اگر همه زیر مجموعه هاش تو بورس معامله میشدن مجموع مارکتشون زیر 15 هزار میلیارد نبود !
فروش پترول زیر 500 ممنوع !!!
 

moradkhan

Well-Known Member
کاربر فعال
مقصد پول هاي جديد كدام گروه بورسي مي باشد؟

اولين هدف پول هاي جديد گروه خودرو و زير مجموعه هاي آن هستند و يقين بدانيد كه گروه خودرو نه تنها ليدر بورس
بلكه ليدري اقتصاد كشور را به دست خواهد گرفت.


در اين ميان توجه دوستان را به يك قطعه ساز - #ختوقا - و به يك سهم از بازار پايه ج - #خكرمان _ جلب مي كنم.

اين دو از گروه خودرو تازه در ابتداي راه هستند و براي ورود بسيار مناسب و سودده ارزيابي مي گردند.
پيروز و موفق باشيد
 

ساواش

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
سیمان بجنورد که از محل فروش صادراتیش ۴۰۰ تومن سود میسازه

تنها شرکت مثبت گروه
 

Admiral

Well-Known Member
کاربر فعال
بانک ملت در کنفرانس اعلام کرده از محل افزایش نرخ تسعیر از 3769 به 4200 حدود 2000 میلیارد تومان سود تسعیر ارز شناسایی کرده است.
خالص باز ارزی بانک ملت 7121 میلیون دلار یا 7.12 میلیارد دلار
افزایش نرخ تسعیر = 11.4
افزایش خالص وضعیت باز ارزی = 8 درصد
=====> نتیجتا همان حرف آقای صمدی میشود که در مجمع گفتن 5 میلیارد دلار از باز ارزی شرکت متعلق به خود بانک است و میتواند با نرخی بین نرخ نیما و سنا تسعیر کند.
اگر این نرخ را 10 هزار تومان در نظر بگیریم بابت هر دلار 5800 تومان دیگر هم سود تسعیر بدست میاید که مجموعا میشود 29000 میلیارد تومان که میشود سهمی حدود 600 تومان.
2000 میلیارد هم گفتیم جداگانه از محل افزایش نرخ تسعیر از 3769 به 4200 در گزارش 6 ماهه اعمال شده که میشود سهمی 40 تومان.
ملاحظه میکنید مجموعا سهمی بالای 600 تومان سود تسعیر ارز در انتظار بانک ملت خواهد بود.

 

Admiral

Well-Known Member
کاربر فعال
من نمیدونم واقعا بازار دنبال چی میگرده ، پترول امسال حدود 50 تومان و سال بعد بالای 150 تومان سود خواهد داشت و ارزانترین سهم گروه است.
فقط مدبران اقتصاد و مدیریت سرمایه در 3 ماه اول سال 165 میلیارد تومان سود کسب کرده اند که با گرفتن سود مجامع پترول و شیراز و ... این عدد به بالای 400 میلیارد تومان خواهد رسید.
100 درصد مدبران و مدیریت سرمایه متعلق به پترول است.
سود خوب پتروشیمی ایلام ، پتروشیمی ارومیه و سود خوب پتروشیهای بورسی همه و همه نوید تعدیل خوب پترول را میدهند.
پتروشیمی ایلام هم بحث sru در حال پیش راه اندازی است و واحد الفین هم تا دهه فجر به بهره برداری کامل خواهد رسید.
من نمیدونم بازار دنبال چی هست حتما باید سهم زیانده خودوریی بخره تا ضرر کنه؟!!!!
 

Admiral

Well-Known Member
کاربر فعال
تبریک فراوان به سهامداران بانک پارسیان و باقی گروه بانکی بابت گزارش بسیار بهتر از انتظار

با تسعیری که وپارس انجام داد باید تسعیر ارز در سایر بانکها را قطعی تلقی کرد و منتظر گزارش های خارق العاده از سایر بانکها خصوصا بانک ملت باشیم .

بانک ملت توانایی کسب بیش از 500 تومان سود با تسعیر ارز دارد.
 

Admiral

Well-Known Member
کاربر فعال
پترول مستقیم و غیر مستقیم بیش از 34 درصد پتروشیمی شیراز رو داره
شیراز امسال با همین فرمون حدود 200 و سال بعد حدود 400 سود خواهد داشت ، با فرض تقسیم سود 90 درصدی ، سهم پترول از سود سال بعد پتروشیمی شیراز حدود 600 میلیارد تومان یا سهمی 30 تومان خواهد بود.
یعنی سهمی 30 تومان به سود سال بعد پترول از محل شیراز اضافه خواهد شد.
الان با احتساب مجموع ظرفیت پتروشیمی لردگان و شیراز در تولید اوره که به بیش از 5 میلیون تن بالغ میشه ، مجموع ظرفیت این دو شرکت تقریبا در حد پردیس با مارکت 10 هزار میلیارد تومانی است.از این به بعد خیلی بیشتر راجع به پترول که حقیقتا ارزانترین سهم پتروشیمی است باید بشنویم.
 

Admiral

Well-Known Member
کاربر فعال
پتروشیمی ایلام با کسب 279 میلیارد تومان سود در عملکرد 6 ماهه خیلی فراتر از انتظار ظاهر شده در حالی که با کمتر از 40 درصد ظرفیت کار میکند و در حالی که هنوز واحد الفین شرکت به بهره برداری نرسیده است.
مطمئنا با بهره برداری از واحد شیرین سازی در ماه جاری و واحد الفین طی 2 ماه آینده شرکت در سال اول میتواند سود بالای 2000 میلیارد تومانی داشته باشد.
پترول
نزدیک 60 درصد پتروشیمی ایلام را در اختیار دارد و با بهره برداری از الفین پتروشیمی ایلام نه تنها ایلام از خط لوله غرب بی نیاز میشود بلکه زنجیره ارزش مناسبی با تبدیل گاز فلر و گاز ترش پالایشگاه ایلام که با تخفیف 30 درصدی در اختیار شرکت قرار میکیرد ایجاد میشود که با فرض بدبینانه سود 600 دلاری در تبدیل گاز فلر به یک تن اتیلن انتظار سود حدود 350 میلیون دلاری از ایلام را دارم که با دلار 8 تومن میشود 2800 میلیارد تومان سود که این عدد با مفروضات بدبینانه محاسبه شده.
سال بعد پترول بیش از قیمتش میتواند از پتروشیمی ایلام ، پتروشیمی لردگان و پتروشیمی شیراز سود بگیرد حالا اگر سود پتروشیمی جم و کرمانشاه و ... را هم حساب کنیم سر به فلک میکشد.
بعد از بهره برداری از پتروشیمی ایلام و لردگان قیمت پترول زیر 350 نخواهد بود که این مهم تا آخر سال انجام میشود.
 

Admiral

Well-Known Member
کاربر فعال
ایران مرینوس ----- نمرینو

الان تو منطقه ضعیف تر از املاک ایران مرینوس ، زمین 4000 متری رو 82 میلیارد تومن آگهی کرن ، به نظر شما زمین 50 هزار متری ایران مرینوس که همه بر بلوار هستش و کنار میدان میثم هست باید چند باشه ؟
نکته جالب اینکه زمین های بر بلوار گلستانه و بلوار امین کاربری اش تجاریه و ارزش بیشتری داره!


 

بنیادگرا

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
سلام دوستان
به جرات می توان گفت ارزشمندترین و بنیادی ترین سهم بازارشاراک است
من خیلی تحقیق کردم شاراک بین تمام پتروئی ها امتیازاتی دارد که دیگرسهم ها ندارن
1 - با توجه به سود پایان سال کمترین p/e دربین تمام سهامها
2 - تسریع در دادن سود پایان سال یعنی حداکثر تا یکماه بعد از مجمع سود پرداخت می شود .
3 - تقسیم سود بالا . طبق سنوات گذشته شرکت بالای 95 درصد سود را بین سهامداران تقسیم می کند.
4- فروش 60 درصد محصول در داخل که طبق جدول زیر مشاهده می فرمایید که فروش عالی هم داشته و 40 درصد فروش خارجی (این یعنی اینکه در تحریمها آسیب آنچنانی به شرکت وارد نمی شود) البته اینو بگم که اکثر محصول صادراتی به عراق است و مشکلی به وجود نخواهد آورد.
5- طبق برآورد کارشناسان چون خوراک این شرکت نفتا است با پایین آمدن قیمت نفت سود شرکت افزایش می یابد و طبق برآورد به ازاء هر 5 دلار کاهش قیمت نفت 21 تومان سود شرکت افزایش میابد (نفت از بشکه ایی 80 دلار به زیر 60 دلار سقوط کرده ) بهرحال تا پایان سال می تواند سود شرکت افزایش بیشتری داشته باشد که این برآورد حدود 170 تا 180 تومان ارزیابی می شود .
6 - با توجه به اینکه سود شرکت حدود 80 تومان و سود پایان سال حدود 170 است اگر از قیمت سهم کم کنیم یعنی الان قیمت سهم چیزی حدود 190 تومان است وبا پیش بینی سود سال آتی که حدود 200 تومان برآورد می شود درصورت نگهداری سهم تا پایان سال مالی 98 کل سهام خریداری شده رایگان خواهد شد
به امید موفقیت
 

Admiral

Well-Known Member
کاربر فعال
ثعمرا با فروش داراییهای زیر امسال میتونه حدود 300 تومان سود بسازه ، شرکت هم در گزارش اخیر رسما اعلام کرده برنامه کوتاه مدتش فروش داراییهای زیره =====> قیمت هر سهم 138 تومان در حالی که 300 تومان سود از این محل مورد انتظار است.
سیاست کوتاه مدت شرکت که اخیرا در گزارش تفسیری مدیریت اشاره شده ==> فروش پروژه های به شرح تصویر بالا میباشد.
در پست بعد عرض خواهم کرد که پروژه های بالا چقدر ارزش دارن و فروش آنها چه تاثیری بر سودآوری شرکت دارد.
 

Msnh

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
ولانا کف کانال صعودی
محدوده خرید 380-360
هدف 470
 

Admiral

Well-Known Member
کاربر فعال
در ارزندگی بمپنا همین بس که نیروگاه دماند در بهترین حالت ظرفیتش 2 برابر بمپنا است ولی ارزش بیش از 5 برابر بمپنا است ، بمپنا از گروه خیلی عقبه و علیرغم اینکه با بهره برداری از سیکل ترکیبی و قرارداد بیع متقابل میتونه حدود 1000 تومن سهمی سود داشته باشه مورد غفلت بازار واقع شده است.
 

Admiral

Well-Known Member
کاربر فعال
نمرینو ، ایران مرینوس

طبق آخرین آگهی های دیوار زمین مسکونی در منطقه سالاریه قیمتش به حدود متری 20 میلیون تومن رسیده است و زمین های تجاری نمرینو که بر بلوار امین امین هستن و بهترین جای قم هست قطعا ارزشش بیشتره ، اگر متری 30 میلیون ارزش زمین تجاری باشه ارزش زمینهای نمرینو با فرض 45 هزار متر حدود 1350 میلیارد هست که با بقیه داراییها به حدود 1500 میلیارد میرسه یعنی سهم یک انزدهم ارزش ذاتی داره معامله میشه.
چند تا آگهی دیوار از املاک خیابان اقاقیا تو سالاریه گذاشتم که اینها تو کوچه هستن در حالی که زمینهای نمرینو بر بلوار اصلی گلستانه و بلوار امین هستن.
 
بالا