سهام پلاس

سعيد پوراحمدي

Member
کاربر فعال
عضو تازه
در اين تاپيک به تجزيه و تحليل نمادهاي بورس از زواياي مختلف خواهيم پرداخت تا موارد مهم و موثري که معمولا در تحليل ها از نظر تحليلگران دور ميمونه رو هم در اين تاپيک در تحليل نمادها بکار بگيريم و به نتيجه اي منتج به بهترين و پربازده ترين انتخابها دست پيدا کنيم.

با شما تا فتح مرتفع ترين قله ها....

saeed pourahmadi
1392/05/15

سعيد پوراحمدي

Member
کاربر فعال
عضو تازه
واتي

امروز با خريدهاي پر حجم 13 حقوقي همانطور که ديروز اشاره کرده بوديم که واتي در نقطه حمايتي حساس و مهمي است حمايت شد و از فردا روند مثبت اين سهم رو پيش بيني دارم و با خروج و فروش حدود 10 م ديگر از کوتاه مدتي هاي سهم و کساني که شناسايي سود ميکنن سهم به سوي اولين هدف قطعي خود يعني 1500 حرکت خواهد کرد و هنوز از نظر من واتي و ولصنم و وصنعت در کنار فولاي و کهمدا از برترين هاي بازار هستن...

سعيد پوراحمدي

Member
کاربر فعال
عضو تازه
غالبر

در گزارش 3 ماه سود سهم رو با تعديل مثبت حدود 71 درصدي به 90.4 تومان افزايش داده و قيمت به درامد به 7.79 واحد کهش يافته لذا شرکت موفق به پوشش تنها 4 درصدي اين پيش بيني با فروش 17 درصدي شده و دليل تعديل اخير رو هم افزايش نرخ فروش طي سال 92 بيان نموده.چيزي که مشخصه اسنه که شرکت عمده فروش خود رو مثل خيلي از شرکت ها براي بعد از افزايش قيمت گذاشته..
با توجه به مقدار واقعي فروش در اين 3 ماه و موجودي واقعي آمماده براي فروش اين سهم از نظر من با ريسک زيادي همراه بوده و براي سرمايه گذاري چندان مناسب نميباشد....

سعيد پوراحمدي

Member
کاربر فعال
عضو تازه
يک مصاحبه کوتاه در باب واتي:

با ادب و درود:

دوستان يک سري حرف و نقل قول و تحقيق امروز داشتم که متاسفانه اجازه عنوان کردن اونها رو با نقل قول با نام ندارم اما به شرافتم با شما هم قسم ميشوم که جملات شنيده هاي از منابع موثق و قابل اعتماد بوده و هيچ حرف کذبي در آن نيست و برايند يک مصاحبه از طرف من به عنوان نماينده گروه اداف با فردي مطلع بود

سعيد پوراحمدي:لطفا بفرماييد که در مورد واتي شنيده ميشود عده اي از داخل شرکت عنوان نمودن که فروش شيران براي تسويه بدهي به بانک صنعت و معدن است آيا تاييد ميکنيد؟

پاسخ:آخه اين چه حرفي است!!شيران فروخته بشه که بدهي پرداخت بشه؟؟؟

سعيد پوراحمدي:پس بدهي هاي بلند مدتي که ذکر شده براي چيست؟؟

پاسخ:اونها در واقع به گروهاي مختلف هست و بخشي هم مربوط به سود سهام طلب زير مجموعه و سهامداران هست که چون روابزط سهامداري بيشترين منافع نهايي است, ترجيحا بدهکار هستند.

سعيد پوراحمدي:عده اي اعتقاد دارن فروش شيران براي بدهي است وگرنه شرکت مايل به فروش شيران نبوده و لذا جو سهم بهم ريخته؟؟؟

پاسخ:واتي هيچ چيز پنهاني ندارد و همه چي از تو گزارش ها و شفاف سازي ها مشخصه و قصد افراد تنها پايين آوردن قيمت سهام هست و خريدن اين سهم در قيمت هاي پايين، لذا گول اين حرفها رو به خوانندگانتان بگيد نخورند و تنها به گزارشات توجه کنن.

سعيد پوراحمدي:خوب پس دليل فروش شيران چيست؟مگه نه اينکه سهم باارزشي است؟

پاسخ:اتفاقا هدف از فروش شيران کاهش ريسک پرتفوي بوده و در واقع قيمت فروش و اهداف سرمايه گذاري ها جوري است که افق رشد سوداوري رو با اين فروش و سرمايه گذاري ها بهتر ميبينيم

سعيد پوراحمدي:پس براي سرمايه گذاري هاي آتي برنامه ريزي شده؟؟

پاسخ:قطعا همينطور هست

سعيد پوراحمدي:خوب آينده واتي رو چطور ارزيابي ميکنيد؟؟

پاسخ:ناو سهم بورسي و غير بورسي و تصميمات شفاف واتي مشخصه و حتما افق رشد سوداوري واتي خوب و روشن هست لذا توصيه به بررسي واتي تنها از روي گزارش هاي کدال داريم و بس

سعيد پوراحمدي:واما عده اي در تالارها و فروم هاي بورسي مدعي هستند شرکت صنعت و معدن شرکت واتي رو مجبور به فروش واتي کرده آيا اين صحت داره؟؟

پاسخ:اصلا اينطور نيست ما تصميم به کاهش ريسک پرتفوي و ايجاد سرمايه گذاري هاي جديد و کم ريسک تر رو با تصميم هيت مديره در دست اجرا داريم

ذکر اين مطلب بدون تغيير و دست کاري در دنياي مجازي بلامانع اس

سعيد پوراحمدي

Member
کاربر فعال
عضو تازه
دسته سهام طلايي براي ميان مدت و بلند مدت:

اين دسته رو از نظر من بخريد با خيال راحت و رها کنيد براي بلند مدت و بيشترين سود رو خواهيد داشت:

1-کهمدا

2.واتي

3.ولصنم

4.فولاي

5.ميدکو

سعيد پوراحمدي

Member
کاربر فعال
عضو تازه
دسته سهام نقره اي براي ميان مدت و بلند مدت:

اين دسته سهام رو فقط کافي است از نظر حد ضرر چک کنيد و با خيال راخت در سبد داشته باشيد.اين سهم ها شايد در ميان مدت بهتر از سبد طلايي باشد اما توان رشد قيمتي طلايي ها در بلاند مدت قطعا بيشتر خواهد بود:

1.کطبس

2.وصنعت

3.ولساپا

4.حفاري

5.غبشهر

6.غمارگ

7.شيراز

8.شاراک

9.کنور

10.کچاد

11.وسپه

12.ومعادن

13.کفرا

14.پخش

15.قلرست

16.قپيرا

17.قهگمتان

18.لابسا

19.کنيلو

20.شدوص

21.کسعدي

سعيد پوراحمدي

Member
کاربر فعال
عضو تازه
سبد طلايي سعيد پوراحمدي

دوستان اگه ميخوان يه سود خوب در کنار من کسب کنندو تا سبد پيشنهاد ميدم هر کدوم و ترجيح داديد فردا با هم ميبنديم براي نگهداري تا پايان پاييز و اين سبد هيچ سبدي از نظر من قدرت رقابت باهاش رو نداره بخريد و بندازيد يه گوشه اخر برج 9 بياد پولتون 2 تا 3 برابر شده و شروع کنيد به فروش و برداشت....

سبد1:
1.واتي
2.حتايد
3.ختوقا
4.وپارس
5.پارسيان
6.پسهند
7.فولاي

سبد2:
1.شيران
2.پکوير
3.وپاسار
4.وسپه
5.غبشهر(خريد حول 4000 تومان)
6.ولساپا
7.وخاذزم

نکته:خريد سهام به نسبت مساوي باشه

سعيد پوراحمدي

Member
کاربر فعال
عضو تازه
حتايد

حتايد هم فرصت خريده و هيچ دليلي نداره و به رفتارهاي بازار بورس چندان اين روزها نبايد بها داد و در مورد چارت هاي تکنيکال حتما از تايم فريم بلند مدت جتي هفتگي بايد استفاده برد.اوايل ورود انلاينم اينطور شده بود و در واقع بازار ديوانه وارن بافت شکل گرفته.

اين روزها شما فکر کنيد بازار يک فرد روان پريش و به تمام معنا ديوانه است که مفت ميفروشه پس از اين ديوانه زنجيري که موقتا در بازرار هست استفاده کنيد...

سعيد پوراحمدي

Member
کاربر فعال
عضو تازه
خوب دیروز حوالی ساعت 6 عصر بود که متاتریدرم پشت هم 4 آلارم داد که پیش خودم با توجه به اینکه عصر پنجشنبه بود و تجربه میگفت باید یه خبر خاص باشه گفتم باید سریع سراغ لب تاب برم خوب خدا رو شکر با لب تاب جدیدم که از 5 هسته هم بهره میبره در عرض سه سوت که هر کدوم از این سوت ها جمعا سه سوت 2 ثانیه ای طول نمیکشید تونستم به اطلاعات دست پیدا کنم و گزارش شاه بندر فورا جلوی چشام خودنمایی کرد و به واسطه 5 هسته تونستم تو چشم به هم زدنی گزارش رو باز کنم و پوشش بالای 20 درصدی شاه بندر و سودی که قیمت به درامد حول و حوالی 3 رو برای سهم به ارمغان خواهد آورد! و فورا رفتم سراغ سپه سالار بورس یعنی وسپه وبا قیمت 1500 تومان شاه بندر ناو سهم رو محاسبه کردم که تنها از بابت شبندر حدود 8 تومان به ناو سپه اضافه شد...

سعيد پوراحمدي

Member
کاربر فعال
عضو تازه
تحلیل گری که ساعت ها پای گزارش های مالی وقت تلف کنه و با هزار و یک محاسبات و جمع و ضرب بخواد به نتیجه برسه از کم تجربگی و ضعفشه و در واقع تحلیلگر ناشی وآماتوریست که هنوز وارد فاز ناخوداگاه نشده....لذا تحلیل گری که در مرحله بلوغ تحلیلی باشه کمتر نیاز به محاسبات خواهدداشت و گاه تعجب خوانندگانش رو برمیتابه که ایشون یا رانت داره یا رو هوا داره یه چیزی میگه مثلا میگه واتی خوبه و وسپه خوبه و یا فرش خونتون رو بفروشید برید واتی بخرید و....

دوستان اینجا نه تحلیلگر دچار احساس شده و نه رانت داره نه.....وقتی تحلیلگر بارها و بارها نمادهای بورس رو تحلیل میکنه و تمام وقت و زندگی رو در بازه ای در گذشته صرف تحلیل و بورس و بورس بازی میکنه و البته اگر استعداد شگرفی هم داشته باشه نقطه ای به شکل ستاره در مغزش فعال میشه و اینجاست که کرسی استادی رو کسب و با باز کردن گزارش 3 سوت طول خواهد کشید تا بدون ارائه فرمول و نمودار تنها با چند لحظه نگاه و تمرکز بگه بخرید یا نخرید.......

سعيد پوراحمدي

Member
کاربر فعال
عضو تازه
این سهم رو به زودی در صفحه اول tsetmc در حال معامله خواهید دید لذا تحلیلی بر این خوش قیمت خوش معامله بازار خالی از لطف نخواهد بود....

1.تکنیکال-روش تحلیلی استراتژی شخصی سعید پوراحمدی کسب شده از استاد الکس موغاری استاد دانشکاه برلین-آلمان سال 2010-(with alex pro)

1. tree EMA are ok in a good pos
2.ps is ok
3.b.b near top bond
4.no signal =macd
5.rsi=good po
6.momentum=in a good po with 3 buy signal
7. power line adx=no signal & good
8.cci=board line near 100 pl

تحلیل:با توجه به داده های نرم افزار و شرط ورود 3 ema سهم در موقعیت بسیار خوبی برای خرید قرار داره و پوزیشن ابتدای روند صعودش هم مشههوده لذا در ادامه به بررسی بنیادی سهم خواهم پرداخت....

سعيد پوراحمدي

Member
کاربر فعال
عضو تازه
بنیادی-روش تحلیلی استراتژی شخصی سعید پوراحمدی کسب شده از استاد الکس موغاری استاد دانشکاه برلین-آلمان سال 2010(روش تیک لاین)

1.ماهیت شرکت سرمایه گذاری در خودرو و سهام بورسی و خارج بورسی(1 ok)
2.ناو بورسی=230970 م.ر بر سرمایه ثبتی 266.63 M سهم 1000 ریالی
3.ارزش ذاتی نماد=231
4.ضریب ارزش سهم=1.4(2 ok)
5.بهای تمام شده خارج بورس=53
6.ناو سهم=139(0)
7.تقسیم سود=10 درصد(0)
8.dps=10%eps
9.eps=42
10. epsتحلیلی=250
11.قیمت به درامد=38
12.فیمت به درامد تحلیلی=6.4(1)
13.قیمت به درامد گروه=17.28(1)
14.قیمت به درامد تحلیلی گروه=کمتر از 12 واحد
15.نقدشونگی(1)
16.افق رشد سوداوری زیر مجموعه پرتفوی(1)
17.عوامل استراتژیک و بین المللی و داخلی(1)
18.رشد سودآوری سه سالانه=(1)

نتیجه گیری=سهم بنیادی کاملا مورد تایید هست و رشد خوبی رو پتانسیل داره...

سعيد پوراحمدي

Member
کاربر فعال
عضو تازه
خوب دیروز حوالی ساعت 6 عصر بود که متاتریدرم پشت هم 4 آلارم داد که پیش خودم با توجه به اینکه عصر پنجشنبه بود و تجربه میگفت باید یه خبر خاص باشه گفتم باید سریع سراغ لب تاب برم خوب خدا رو شکر با لب تاب جدیدم که از 5 هسته هم بهره میبره در عرض سه سوت که هر کدوم از این سوت ها جمعا سه سوت 2 ثانیه ای طول نمیکشید تونستم به اطلاعات دست پیدا کنم و گزارش شاه بندر فورا جلوی چشام خودنمایی کرد و به واسطه 5 هسته تونستم تو چشم به هم زدنی گزارش رو باز کنم و پوشش بالای 20 درصدی شاه بندر و سودی که قیمت به درامد حول و حوالی 3 رو برای سهم به ارمغان خواهد آورد! و فورا رفتم سراغ سپه سالار بورس یعنی وسپه وبا قیمت 1500 تومان شاه بندر ناو سهم رو محاسبه کردم که تنها از بابت شبندر حدود 8 تومان به ناو سپه اضافه شد....

سعيد پوراحمدي

Member
کاربر فعال
عضو تازه
شپاکسا

شپاکسا هم گزينه خوبيه ولي در کل روند رشد سوداوري اين گروه که بخاطر مزيت فروش به علت افزايش قيمت ارز بود کاهش چشمگيري خواهدداشت لذا شگل به شپاکسا ميتونه ارجح باشه اما اگر براي سرمايه گذاري مدت دار که خوب اصول سرمايه گذاري هم به اين استراتؤژي پايبنده قراره ما پيش بريم الانه خريد اين گونه سهم ها چندان نميتونه جذاب باشه و واولويت بايد با گروه خودرو و ليزينگ و بانک و سرمايه گذاري هايي که اين نمادها رو در سبد دارن باشه گروه پالايشگاهي هم گروه خوبيه و پتروشيمي ها هم بسيار خوش قيمت شدن و شيران هم تعديل بالايي داره و واتي هم هنوز حرفها داره....
در واقع منظورم اينه که مزيت فروش ديگه تکرار نخواهد شد و با افت قيمت دلبر کمرنگ هم خواهد شد ضمن اينکه ظاهرا شرکت هاي ايراني خواستار رشد نيستن و کيفيت رو بالا ببر نيستن بنده به شخصه به مدت 10 سال از شامپوي شرکت اورال فرانسه شامل الوايو و مارسه ليايس استفاده ميکردم لذا فيمت شامپو رشد عجيبي داشت و بنده به ناچار از شامپوهاي ايرانياستفاده کردم که اصا راضي نبودم و بازگشت داشتم به همون برزندهاي گران قيمت ولي با کيفيت...

سعيد پوراحمدي

Member
کاربر فعال
عضو تازه
ختوقا-بنيادي

بنيادي-روش تحليلي استراتژي شخصي سعيد پوراحمدي کسب شده از استاد الکس موغاري استاد دانشکاه برلين-آلمان سال 2010(روش تيک لاين)

1.ماهيت شرکت سرمايه گذاري در خودرو و سهام بورسي و خارج بورسي(1 ok)
2.ناو بورسي=230970 م.ر بر سرمايه ثبتي 266.63 M سهم 1000 ريالي
3.ارزش ذاتي نماد=231
4.ضريب ارزش سهم=1.4(2 ok)
5.بهاي تمام شده خارج بورس=53
6.ناو سهم=139(0)
7.تقسيم سود=10 درصد(0)
8.dps=10%eps
9.eps=42
10. epsتحليلي=250
11.قيمت به درامد=38
12.فيمت به درامد تحليلي=6.4(1)
13.قيمت به درامد گروه=17.28(1)
14.قيمت به درامد تحليلي گروه=کمتر از 12 واحد
15.نقدشونگي(1)
16.افق رشد سوداوري زير مجموعه پرتفوي(1)
17.عوامل استراتژيک و بين المللي و داخلي(1)
18.رشد سودآوري سه سالانه=(1)

نتيجه گيري=سهم بنيادي کاملا مورد تاييد هست و رشد خوبي رو پتانسيل داره...

سعيد پوراحمدي

Member
کاربر فعال
عضو تازه
ختوقا-تکنيکال

اين سهم رو به زودي در صفحه اول tsetmc در حال معامله خواهيد ديد لذا تحليلي بر اين خوش قيمت خوش معامله بازار خالي از لطف نخواهد بود....

تکنيکال-روش تحليلي استراتژي شخصي سعيد پوراحمدي کسب شده از استاد الکس موغاري استاد دانشکاه برلين-آلمان سال 2010-(with alex pro)

1. tree EMA are ok in a good pos
2.ps is ok
3.b.b near top bond
4.no signal =macd
5.rsi=good po
6.momentum=in a good po with 3 buy signal
7. power line adx=no signal & good
8.cci=board line near 100 pl

بالا