سهام برتر برای خرید فردا کدامند؟

Spinoza

Very Good Member
کاربر فعال
دوستان توصیه میکنم کتاب بسیار جالب و دو جلدی "نظریه گن، الگوهای قیمت و زمان" تالیف علی قهرمانی، انتشارات دانش پژوهان جوان را مطالعه بفرمایید.

ویلیام گن از نوابغ شناخته شده و متفاوت بازارهای مالی است که مطالعات و روشهای ابتکاری در پیوند زیبای قیمت و زمان، با مربع معروف خود و تناسب ابعاد بازار با ریشه دوم قیمت و زمان داشته است.

به صفحه 160 از جلد اول توجه بفرمایید که چه قدر جالب دو سال صعود گروه قند و شکر و سپس یک سال معطلی و اصلاح زمانی را (که گویا دیگر به پایان رسیده است و در پست بالا دسته فنجان بزرگ شاخص قند و شکر فرض شده است) را توضیح داده است،..

با این دید و مسایل بنیادی پیرامون گروه میتوان منتظر دو سال رشد پایدار البته با نوسانات معمول در صنعت قند و شکر باشیم:


https://www.adinehbook.com/gp/product/B0005YTE9Y

https://www.adinehbook.com/gp/product/6002880658
خوب دوستان، شاخص قند و شکر به شکل جالبی و از تابستان 94، چرخه زمانی تیپیکال ویلیام گن را پیگیری کرده و در حال ادامه آن است: از دید گن، صعود و نزول صنایع و بازارها معمولا در چرخه های 5 ساله رخ میدهد و یکی در میان روند اصلی آن عوض میشود (پست بالا). در یک چرخه صعودی، 2 سال اول صعودی، سال سوم نزولی و سال چهارم و پنجم مجددا صعودی است. بر این اساس به نظر میرسد شاخص قند و شکر رفتار تیپیکی داشته و فکر میکنم سهامداران قدیمی این گروه به یاد دارند:

1- دوسال اول صعود (بعد از حدود 4 سال نزول): از مرداد 94 تا مرداد 96
2- یک سال میانی استراحت: از مرداد 96 تا مرداد 97

3- دو ساله صعودی دوم: از مرداد 97 تا احتمالا "تابستان 99"

با این حساب رشد قابل توجه و در جریان گروه قند و شکر، از دید بلند مدت تا تابستان سال اینده میتواند ادامه دار باشد.


شاخص قند و شکر ماهانه و لگاریتمی 98/02/27، چارت تکمیلی تحلیلهای قبلی
چرخه زمانی 5 ساله و تیپیکال ویلیام گن (2/1/2 سال) به شکل جالب و دقیقی
در نمای بلند مدت شاخص قند و شکر نمود پیدا کرده است:


1- از نقطه آغاز رشد قابل توجه و در جریان، یعنی ژوئیه 2015 دو سال یا 24 کندل ماهانه رشد را شاهد بودیم.

2- سپس یک سال استراحت در میانه راه یا سال سوم چرخه محتمل 5 ساله که به شکل پرچم مستطیل 12 ماهه! یا نفوذ شدید قیمت/زمان رخ داد و دیدیم چگونه این نفوذ تارگتهای گروه را برای اهداف تصاعدی و محقق شده فعلی آماده کرد.

3- نهایتا دوره دو ساله دوم رشد (سال 4 و 5 ) که از تابستان گذشته (ژوئیه 2018) آغاز شده و به احتمال زیاد و مطابق با دگرگونیهای بنیادی و پیرامونی گروه قند و شکر، حدود 14 ماه دیگر تا نیمه اول تابستان 1399 (ژوئیه 2020) ادامه خواهد داشت:


شاخص قند و شکر ماهانه و لگاریتمی - 98.02.26.png


* پی نوشت: چنانکه در چارتهای چند ماه اخیر تاکید شد، به حرکت تسهیل شده یا کم مقاومت شاخص قند و شکر در کانال صعودی فوقانی (پس از شکست سقف کانال صعودی پایینی - قرمز - و 3 ماه پولبک و حرکت آرام روی سقف) دقت بفرمایید. با این فضای باز تکنیکال که پیش روی شاخص قرار گرفته است و تحولات بنیادین بسیار محتمل، حداقل تارگت آن برای سال جاری، سقف این کانال در نقطه حداقلی حدود 55000 به نظر میرسد.
 

Spinoza

Very Good Member
کاربر فعال
* با سلام، تبریک سال نو و بهترین ارزوهای سلامت، برکت و شادکامی برای همراهان عزیز،

اجازه دهید با هم اولین آپدیت از وبملت، لیدر محتمل بازار در سال 98، را ببینیم که این روزها به سبک کاملا کم سابقه و جدیدی (در 8 ماه گذشته) معامله شده و با کمترین حجم عرضه روی مقاومت (حدود 30 میلیون سهم در روز - یک سوم آخرین حجم ماهانه)، فشار خرید سنگینی و در نتیجه ایستایی قیمتی را (بر خلاف اصول) تجربه میکند. رفتار مورد انتظار و طبیعی سهم، بازگشت سریع یا پولبک قیمت به محدوده 263 تا 272 بود.

آپدیت وبملت هفتگی و لگاریتمی 98/01/09: خروج از مثلث متقارن (یا شکست خط نزولی 2) و نفوذ به خط استاتیک 3 و فشار خرید سنگین چسبیده به آن که باعث عدم پولبک به خط 2 و ایستایی قیمت نزدیک به سقف 295 شده است.

* همچنین آغاز رالی بزرگ و دوم بازار بورس (شاخص کل هموزن و * احتمالا موج 3 بزرگ * ) و الگوی شکیل سر و شانه کف در اسیلاتور مکدی، همزمان با قیمت، همگی نشان از احتمال بیشتر برای ورود قیمت به کانال 300 و ادامه رشد قیمتی دارد:

1558083120846.pngخوب باید خدمت دوستان عرض کنم تحلیلهای فوق و چارت پست دوم بالا درباره وبملت، لیدر محتمل بازار 98 بازار، کماماکان معتبر است:

بانک ملت برای اهداف "حداقلی" و با مفروضات بنیادین فعلی که قبلا بررسی کردیم (ورود به کانال 300 و سپس حدود 360 و 430) ، در 3 بعد قیمت، الگو و زمان کار خود را به اتمام رسانده است و همانطور که قبلا عرض کردم تنها منتظر افزایش حجم معاملات تا بالای حدود 150 میلیون سهم در روز است. جهت یادآوری وبملت امروز بالاترین حجم در 35 روز اخیر کاری خود را با حدود 144 میلیون ثبت کرد:

* به نظر خیز حجمی سهم و تکمیل سیگنالهای رالی در بعد نهایی یا چهارم (حجم) نیز برای ادامه رشد به شکل شارپ تر شروع شده است.

با سلام و آرزوی قبولی عبادات، لازم دیدم با توجه به پستهای مکرر چند ماه اخیر خود درباره گروه بانک و خصوصا نماد پیشرو و بنیادی آن وبملت ضمن یادآوری عرایض قبلی نکاتی را اضافه کنم. این روزها درباره گروه بانک سوالات زیادی مطرح میشود از جمله اینکه چرا وبملت با این همه پتانسیل بنیادی بعد از تارگت محدوده 360 ، برای اهداف بعدی حرکت نمیکند؟!

همانطور که پس از چارت بالا (مورخ 98/01/09) دیدیم وبملت با 1- واگرایی مثبت اسیلاتورهای حجمی (اشاره مجدد با خطوط سبز در چارت بروز شده زیر)، 2- الگوی بسیار شکیل کف دوگانه اسیلاتور مکدی و قیمت در تایم نسبتا سنگین هفتگی، اولین تارگت مورد انتظار تحلیل فوق برابر با %50 از گام کلاسیک گن روی پروجکشن قیمتی از ماژورهای بلند مدت اخیر در مقیاس لگاریتمی و به طور دقیق تر برابر با 365.5 را محقق کرد. نکته مثبت برای حرکات آینده سهم نفوذ به بالای این محدوده با لمس 3746 ریال بود.

* بعد از این گام با فشار خرید، برای خود کف محکمی در کانال 300 و محدوده 310 تا 320، روی خط استاتیک فتح شده ساخته است "اما" برای اهداف بالاتر منتظر تکمیل یک گام کلیدی مهم است:

همانطور که در پست دوم بالا عرض کردم همه چیز در سه بعد (قیمت، زمان و الگو) برای یک رالی بلند آماده است به جز سیگنالهای حجمی در تکنیکال محاسباتی که همیشه آخرین رکن و شاید ضروریترین مقدمه برای اهداف قابل توجه قیمتی است، خصوصا در نمادهای بزرگی مثل وبملت.

وبملت در چند روز کاری فروردین و اردیبهشت 98، حجمهای معاملاتی خوبی را بالای 150 میلیون سهم در روز رقم زد اما هنوز این جریان نقدینگی مداوم نشده است تا سیگنال نهایی حجمی لازم برای یک رالی دیگر تا 440 و سپس 670 (به ترتیب دو سوم و %100 از گام طی شده گن در مقیاس لگاریتمی) را کامل کند. از طرفی خوشبختانه سیگنالهای حجمی آن قدر ضعیف نیست تا تعادل قدرت خریدار و فروشنده بر هم خورد و باعث شود تا قیمت به کانال 200 باز گردد. برای همین میبینید که وبملت روی حمایت استاتیک جدید، رنج شده و فعلا مشغول به اصطلاح کف سازی باشد.

آپدیت چارت وبملت برای مرور دوستان را تقدیم میکنم با عرض یک نکته مهم یا پیشنهاد: برای مونیتور سیگنال حجمی در نرم افزارهای متعارف خود میتوانید، اسیلاتورهای MFI و چاییکین که هر دو حجمی/قیمتی هستند را در تنظیمات چارت زیر مونیتور کنید تا از شکست خطوط اخطار واگرایی منفی فعلی در چارت زیر (-RD قرمز - خط چین) و فرار قیمتی وبملت غافل نشوید:

آپدیت وبملت هفتگی و لگاریتمی 98/02/27:

وبملت هفتگی و لگاریتمی - 98.02.27.png
 

Amiran 5454

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
رب ها! علی الخصوص غشهداب
کمترین رشد کمتریت پی بر ای پر معامله ترین و ایدر بازار
زیر مجموعه اش که ۲۳۱ درصد افزایش سود داشته: غبهار
اتمام معاملات حق اش
کاشت گوجه توسط خود شرکت و ....
سهمی بسوی ۱۰۰۰ تومان در حال حرکت تا شهریور مهر ۹۸
3171776A-0EA3-41D0-AC02-6CD24BA9F895.jpeg
678DFF6A-BAD0-4BD1-9D7B-C296302DBECE.jpeg
 

Spinoza

Very Good Member
کاربر فعال
خوب این هم یک آپدیت از مشک بنیادین گروه قند و شکر که میبوید و در کانال صعودی سه ساله خود صعود میکند:

قچار هفتگی و لگاریتمی 97/02/15:
مشک بنیادین گروه قند و شکر، قچار همچنان میبوید و یکی از نادرترین کانالهای صعودی و پایدار بورس تهران را حالا 4 ساله کرده و در آن صعود میکند. چنان که در چارت زیر میبینیم اخیرا بر خلاف عرف و به دلایل روشن بنیادین سقف این کانال معتبر و استثنایی خود را رو به بالا شکسته است. رفتار طبیعی مورد انتظار بازگشت از سقف کانال صعودی و حداقل اصلاح تا خطوط هشدار داخلی است. شکست کانالهای معتبر در جهت موافق به دلایل بنیادین محکم نیاز دارد که در گروه قند و شکر شاهد دلایل متعدد و بیشتر از کافی، برای تحقق این شرط لازم هستیم. رشد قدرتمند و متناسب همه اندیکاتورهای مهم به همراه قیمت و نداشتن هیچ گونه شانس واگرایی در تایم هفتگی نیز بسیار قابل توجه است.

به همین شکل و طبق مرور اخیر چارتهای نمادهای مختلف گروه، دیدیم که در قشیر نیز قیمت در حال پیشروی به طرف سقف کانال صعودی و در قلرست بیادین که به سقف رسیده است میتوان منتظر شکسته شدن آن و فرار قیمتی سهم بود (عبور از 795)... بیشتر نمادها کم و بیش در همین وضعیت هستند:

آپدیت قچار لگاریتمی و هفتگی 98/02/27:

قچار هفتگی و لگاریتمی - 98.02.27.png
 
آخرین ویرایش:

aminian

Very Good Member
کاربر فعال
موتوژن زیر 1800 فرصت خرید محضه
فردا دریابید
بررسی بیشتر با خودتون
 

alireza1352

Very Good Member
کاربر فعال
ثشاهد:

با توجه به دیتای کدال و دلایل ذیل، ثشاهد در حال حاضر زیر قیمت ترین سهم گروه ساختمان و یکی از بهترینهای کل بازار سرمایه است:

- رتبه دوم کمترین پی به ای در کل گروه ساختمان (به زودی با تعدیل مثبت سنگین 1 خواهد شد)
- جزو سه سهم با بیشترین نسبت ناو به قیمت در گروه (ارزش خالص داراییها بیش از 7 برابر قیمت فعلی سهم است)
- جزو بالاترین دارندگان سود انباشته به قیمت در گروه و حتی در کل بازار سرمایه

- جزو پایین ترین قیمتهای عددی در گروه و بازار (129 تومان ! )
- جزو کم رشد کرده ترین سهام گروه ساختمان و بازار (غالب سهام گروه و حتی زیان سازها و دارندگان زیان انباشته نیز از 100 تا 300 درصد رشد قیمت داشته اند ولی این سهم تنها 35 درصد بالاتر از کف پارسال قرار دارد که همسان با قیمت زمان دلار 3300 تومان و قبل از رشد قیمت املاک به 3 تا 4 برابر است)

- حجم معاملات بسیار پایین و کم فروشنده (تنها با یک پنجم حجم معاملات سهام زیان ساز گروه، این سهم تا 100 درصد بالاتر قفل خواهد شد)
- جزو دارندگان بالاترین نسبت ارزش دفتری به قیمت در گروه ساختمان و بازار
- جزو کم ترین دارندگان بدهی در گروه (تسهیلات دریافتی این شرکت صفر !! است)

- جزو بالاترین دارندگان نقدینگی، اوراق مشارکت و سرمایه گذاری کوتاه مدت در گروه
- دارای پتانسیل سودسازی تا بیش از دو برابر قیمت سهم (به دلیل قدیمی بودن شرکت و پایین بودن بهای تمام شده و نداشتن هزینه تسهیلات و ...)
- دارا بودن پرتفوی سهام عالی علاوه بر املاک متعدد و متنوع در سراسر کشور به ویژه تهران، شمال و آذربایجان (تنها یک ملک نمین این شرکت 20 میلیون متر مربع و در قواره یک شهر و با ارزشی بیش از 4 برابر ارزش فعلی بازار ثشاهد است)

---------------------------------------------------

یک تا دو ویژگی از ویژگیهای فوق به تنهایی کافی است تا ثشاهد به قیمتهای بسیار بالاتر معامله شود چه برسد به اینکه تمام ویژگیهای فوق در این سهم جمع شده و پتانسیل فوق العاده ای را جهت ایجاد جهش فراهم آورده است. به جرات می توان گفت تجمیع این ویژگیها را در سهمی یافتن بسیار مشکل است و اگر کسی چنین سهمی سراغ دارد خوشحال خواهم شد با ذکر اعداد و نسبتها معرفی کند تا بی درنگ نسبت به تشکر و سپس خرید آن اقدام شود.
 

tahlilgar2c

Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوستان سهم ثنور رو بررسی کنید . 150 تا 153 عالیه برای ورود . حقوقی سهم در حال خارج شدن است و هر لحظه ممکنه بپره از چنگمون _ ثنور هم از گروهش خیلی جا مونده و اصلا رشدی نداشته عهم از بازار خیلی عقبه .
 

Spinoza

Very Good Member
کاربر فعال

** همراهان گرامی، به دقت مراقب "قنقش" باشید، نماد بنیادینی که نسبت به باقی گروه قند و شکر بسیار زیر ارزش واقعی قرار گرفته و در آستانه پرتاب و جبران ناگهانی است:


از دید تکنیکال محاسباتی سیگنالهای دو سه هفته اخیر
قند نقش جهان (قنقش) به قدرت سیگنال پرتابی چند هفته پیش قشکر رسیده است و نشان از دستکاری قیمتی شدید رو به پایین دارد. در حقیقت حرکت قیمتی آن آغاز شده و به زودی شتاب میگیرد و در صورت "ادامه" حرکت 2500 را در کوتاه مدت محقق میکند.
در تکنیکال و چارت کلاسیک هم سهم با نفوذ زمان/قیمت شدید چند ساله، وضعیت عالی اندیکاتورها و شکست سقف تاریخی خود در آستانه فرار به نظر میرسد.


تنزل این نماد به بازار پایه ج، با تحقق 100 تومان سود! در گزارشهای جاری! (تنها به بهانه های مشخصا صوری برخی مطالبات و عدم تایید حسابرس، آنهم در آستانه افزایش سرمایه چند برابری از تجدید ارزیابی داراییها)، یا سوتفاهمی بزرگ است یا دسیسه رایج برای حرکات اسانسوری در نمادهای کوچک و پرپتانسیل... در هر یک از این دو صورت ارزش مونیتور کردن دارد.


 

norsist.

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
سلام دوستان
گزارش سالانه شاراک فردا یا پس فردا میاد رو کدال
گزارش خیلی خوب است
کوتاه مدتی یه سود حداقل ۲۰ درصدی توش هست
بعد از مجمع یک ماه بعد سود پرداخت میشود
معمولا طبق روال ۱۰ سال گذشته حداقل ۹۰ درصد سود تقسیم میشود
چند روز بعد از مجمع هم بلافاصله گپ پر میشود
پر سود باشید
 

Spinoza

Very Good Member
کاربر فعال
قلرست هفتگی و لگاریتمی 98/02/25، چارت تکمیلی پست بالا در زوم نزدیکتر:
گارد شدیدا صعودی با دو الگوی تحکیمی متوالی و تشکیل کنج صعودی که سقف کانال آبی را در آستانه شکست قرار داده است.
آخرین کندل هفتگی به شکل دوجی یا احتمالا همر صعودی بسته خواهد شد که عدم تمایل قیمت برای پایین رفتن را نشان میدهد:


1558194113571.png


- سایر توضیحات در چارت هفتگی قبلی، مورخ 98/02/24 (پست بالا)


امروز بحث قلرست زیاد بود. اجازه دهید موقعیت حساس و البته مساعدی که قلرست در آن قرار دارد را دوباره با هم مرور کنیم. اگر تا حالا سهامدار ماندید با توجه به شرایط خوب تکنیکال (حفظ روند صعودی در تایمهای روزانه تا ماهانه و نبود واگرایی منفی) بد نیست اگر به این نماد بنیادین برای شکست سقف کانال صعودی خود به مانند سایر نمادها مثل قشیر، قچار، قشکر فرصت دهید.

قلرست ماهانه و لگاریتمی 98/02/28:
درگیری قیمت با سقف کانال صعودی بلند مدت، با پشتوانه: 1- دو واگرایی موفق مثبت ، 2-یک الگوی تحکیمی در میانه کانال و 3- حمایت بیسابقه حجم معاملات یا شاخص نیروی صعودی در تنظیم بالای 14 ماهه


غیر از این شواهد، کاهش حجم عرضه ها در امواج اصلاحی تایمهای پایین تر ، فشار خرید کلی روی نماد و گروه قند و شکر، خط هشدار داخلی کانال (آبی خط چین) حامی قیمت برای ماندن قیمت در بالای کانال و شکست سقف کانال به مانند بیشتر نمادهای گروه قند و شکر است:

قلرست ماهانه و لگاریتمی 98.02.28.png
 

پیوست ها

پرومتئوس

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
وثنو با ۲۵ درصد شناوری..
مالک ۱۴۰ میلیون تنوین..که سال ۹۷ را با سود ۵۶ تومن بست..قیمت روز ۲۷۰ تومن
مالک ۲۶۰ میلیون ثنوسا..قیمت روز ۱۲۵ تومن..
مالک ۱۵.۵ کرمان..قیمت تابلو ۲۲۰۰ تومان..
مالک ۴۰ میلیون وساخت..قیمت تابلو ۵۸۰ تومن..
مالک ۳۵ میلیون ونوین
مالک ۱۱ میلیون حسیر
مالک ۲.۵ میلیون اعتبار پارسیان قیمت تابلو ۲۵۰۰ تومان.
کمرجان ..و چندین سهم زیر ۵ میلیون سهم به کنار..

قیمت امروز سهم ۳۶۰ تومن..اگر ۳۷۵ را رد کند هدف اول ۵۵۰ تومن هست..
سهم خشک خشک...نسبت خریدار به فروشنده ۱به ۲

بالای ۱۰۰۰تومن این پست را بالا میارم
 

اشک مشک

Very Good Member
کاربر فعال
ک.......مثل کفپارس.....هدف 4000 تومان.........سهم حدود13سال افزایش سرمایه نداشته است...عدم رشد سهم از سال 92 فروش حقوقی بوده که به اتمام رسیده است...سهم حشک خشک است...از سه دوره متوالی از نظر بنیادی رشد کرده است.وووووووو........
 

Spinoza

Very Good Member
کاربر فعال
آپدیت قشیر نمای بلند مدت (هفتگی و لگاریتمی) 97/12/14: درست مشابه و همزمان با شاخص قند و شکر (پست بالا)، قشیر نیز با فشار سنگین خرید از یک کانال صعودی (آبی) با نفوذ و سپس شکست سقف آن وارد کانال صعودی جدیدی (قرمز) شده است که بالاتر از تمام خطوط روند مقاومتی یا داخلی (سبز) ، منطقه ای باز برای حرکت و ماجراجویی است.

با توجه به واگرایی عظیم و موفق تایم ماهانه (پستهای پایین) که باعث این شکست در هفتگی شده است، اهداف قبلی و مورد انتظار برای سهم کماکان معتبر بوده و سقف کانال صعودی جدید در نقاط حدودی 630 و 810 با صرف زمان کافی (سیکلهای زمانی مشخص شده در چارت) در دسترس میباشد:

1558360918301.png
آپدیت قشیر هفتگی و لگاریتمی 98/02/30:

خوب خوشبختانه و تا کنون تارگت 630 عرض شده در پست بالا که از دید گام (پروجکشن قیمتی) ویلیام گن برای رشد بلند مدت سهم بسیار مهم است، محقق شده است. در حال حاضر تمایل قیمت به پولبک به سقف شکسته شده کانال صعودی پایینی (قرمز) که مدتی به دلیل بازیهای افزایش سرمایه از آورده گرفتار آن و اخیرا از آن خارج شده بود، را شاهدیم. یکی دو کندل هفتگی برای انجام این پولبک یا بوسه خداحافظی و تنظیم مجدد اسیلاتورها ، در محدوده قیمتی 510 تا 520 کافی است.

شاخص جریان نقدینگی (MFI) در تنظیم 14 هفته، ایستایی بیسابقه و چند ماه ای را بالای سطح 80 نشان میدهد که بیانگر جایگزین شدن متعادل فروشندگان با سهامداران جدید است، اتفاقی که برای یکی دو هفته آینده قشیر مورد انتظار است:

قشیر هفتگی و لگاریتمی - 98.02.30.png
 
آخرین ویرایش:

njmadin

Very Good Member
کاربر فعال
مهدی حسینی:
از سری سهام عادی سود های غیر عادی میشود به سرمایه گزاری ملت با نماد وملت اشاره کرد

این سهم اکنون دارای ارزش بازاری 91 میلیارد تومان میباشد

کل بدهی شررکت 24 میلیارد تومان هست و دارای زیان انباشته تقریبا 10 تومانی هست

این شرکت درسال 84 سرمایه خودش رو 10 برابر میکند و از 10 میلیارد میرسونه به 100 میلیارد و تقریبا 86 میلیارد تومان انرو در سه قطعه زمین در بر خیابان ولیعصر سرمایه گذاری میکند

1100و 975 و 470 متر در خیابان ولیعصر تقریبا مقابل پارک ملت و مجاور برج سایه

قیمت تمام شده این زمینها برای شرکت تقریبا 86 میلیارد تومان می باشد

الان پس از تقریبا 15 سال حداقل قیمت زمین ها در بد ترین جاها 4 برابر شده ولی به نظر شما حاشیه خیابان ولیعصر بالاتر از نیایش با توجه به اینکه در اون خیابون زمینی نیست غیر از همین ها چقدر رفته بالا

در ضمن مشکلات شرکت به نظر در حال مرتفع شدن هست

وملت اگه قیمت زمینش رو در بدترین حالت 3 برابر در نظر بگیریم یعنی 3*86میشود 258 میلیارد که 86 تا رو کم کنیم میشه 172 تومان سود برای هرسهم و اگه بخوایم متعادل حساب کنیم یعنی 5 برابر میشه 430 میلیارد که 86 تا کم کنیم میشه به ازای هر سهم 344 تومان سود هر سهم

البته اگه بخواد بفروشه

«سرمایه‌گذاری ملت» (وملت) از شرکت‌هایی که بیشتر فعالان قدیمی بورس خاطراتی از آن دارند، در سال ۱۳۷۱ توسط بانک ملت تاسیس و در اوایل دهه ۸۰ شمسی به بخش خصوصی واگذار شد. در جریان واگذاری سهام عمده «وملت»، یکی از افراد مشهور بازار در آن سال‌ها آن را خرید و سرمایه این شرکت را به ۱۰۰ میلیارد تومان رساند. با شهرتی که فرد مزبور در بورس داشت خریداران برای خرید این سهم صف می‌کشیدند و به تقاضای آنها نیز پاسخ گفته می‌شد. کم‌کم زمزمه‌هایی از تخلفات مدیران شرکت در بازار پیچید که نهایتا به حکم محکومیت قطعی مدیران به چند ماه زندان در سال ۱۳۸۸ منجر شد. جرم مدیران ارائه اطلاعات نادرست، انجام معاملات غیرقانونی و منتشر نکردن اطلاعات شفاف بود. از دید برخی از فعالان بورس هم آنچه بر سر این شرکت آمد، فربه کردن ظاهر آن، افزایش شناوری سهم در بازار و سرآخر تهی کردن آن از دارایی‌ها با معاملات پنهان درون گروهی بود. سهامدار عمده نیز پیش از صدور و اجرای حکم به خارج از کشور رفت و احتمالا دیگر برنخواهد گشت. پس از این بود که معلوم شد آنچه در پرتفوی شرکت «سرمایه‌گذاری ملت» باقی مانده و قابل‌توجه است دو دارایی بورسی و ملکی است. یکی از این دارایی‌ها ۶۷ درصد سهام شرکت «ماشین‌آلات صنعتی تراکتورسازی ایران» (تراک) بود که از «سازمان خصوصی‌سازی» خریداری و هنوز اقساط آن کامل پرداخت نشده بود. این شرکت نهایتا نتوانست به تولید سودمند برگردد و در مهرماه ۱۳۹۴ براساس شکایت چند سهامدار حقیقی از سوی دادگاه ورشکسته اعلام و کنترل آن به «اداره تصفیه و امور ورشکستگی دادگستری تبریز» سپرده شد. تاریخ توقف شرکت پایان سال ۱۳۹۱ اعلام شد تا تمام معاملات آن پس از این تاریخ از جمله محاسبه سود بدهی‌های بانکی باطل تلقی شود. البته شرکت مزبور در پایان سال ۱۳۹۱ حدود ۸‌برابر سرمایه ۱/ ۵ میلیارد تومانی خود زیان انباشته داشت. روال اداری فرآیند ورشکستگی هنوز در جریان است و هیچ‌گونه اطلاعات مالی مربوط به بعد از سال ۱۳۹۱ درباره شرکت از سوی اداره تصفیه و ورشکستگی یا مدیران منصوب این اداره، منتشر نشده است. یکی دیگر از دارایی‌های باقیمانده برای «وملت»، زمینی موسوم به «چاتانوگا» در خیابان ولی‌عصر روبه‌رو‌ی پارک ملت است که در سال ۱۳۸۴ قیمت آن کسری از سرمایه ثبت شده ۱۰۰ میلیارد تومانی «وملت» بود و اینک با گذشت بیش از ۱۵ سال، شاید ارزش آن بیشتر از سرمایه ثبت شده شرکت باشد. طی ۱۰سال اخیر هر سال هیات‌مدیره، فروش این زمین یا ساخت مشارکتی آن را به‌عنوان برنامه‌های آتی خود اعلام کرده و برهمین اساس بارها شایعه فروش این زمین سبب نوساناتی در قیمت سهم شده است. معاملات سهام «وملت» تا اواخر اسفندماه ۱۳۹۶ در بازار بورس ادامه داشت و پس از چند ماه توقف نهایتا به بازار پایه ج منتقل شد. در مهرماه سال گذشته معاملات «وملت» در بازار پایه «ج» شروع و همیشه در قیمت کمتر از قیمت اسمی سهم معامله شد. براساس صورت‌های مالی سه ماه منتهی به ۲۹/ ۱۲/ ۱۳۹۷ شرکت حدود (۱۰) تومان به ازای هر سهم زیان انباشته دارد. مجامع سالانه این شرکت در سال‌های گذشته به‌صورت مرتب برگزار شده و بدون سودآوری و با تصویب زیان عملیاتی که البته چندان هم قابل‌توجه نبوده به‌کار خود پایان داده است. البته همانگونه که قابل انتظار است معمولا تنش‌ها و حاشیه‌ها در این مجامع زیاد بوده و کار به لعن و نفرین از سوی سهامداران جزء که سهام را در قیمت‌های چند صدتومانی خریده‌اند هم می‌کشیده است. البته باوری در بین عده معدودی از سهامداران «وملت» وجود دارد که روزی سهامدار عمده «وملت» از ینگه‌دنیا (آمریکا) برمی‌گردد و سروسامانی به شرکت می‌دهد و البته معتقدند در حال‌حاضر هم شرکت از راه دور توسط وی اداره می‌شود.

* artava@chmail.ir

تحلیل روزنامه دنیای اقتصاد از وملت

در مورد وملت از سری سهام عادی سودهای غیر عادی

وملت اگه مشکل حقوقیش حل بشه سهامدار 11/4 درصدی پتروشیمی شیمی بافت هست که ظرفیت تولیدی mtbe ماده افزودنی به بنزین هست که 90000تن در سال تولید داره و 60000تن هم رافینت مازاد تولید داره و سود ساز هست الان . این شرکت براش 6 میلیارد در اومده سال 78الان فکر کنم ارزش بازاریش باید بالای 1500 میلیارد باشه که سهم وملت تقریبا 150 میلیارد تومان از همین سهم هست البته اگه مشکل حقوقیش حل بشه

ترکیب سهامدارن شیمی بافت
 

Spinoza

Very Good Member
کاربر فعال
* قند ثابت با قفل شدن ناگهانی در صف خرید سنگین و بدون عرضه خود، چه پیامی برای سهامداران گروه قند و شکر و سایر فعالان بازار سرمایه دارد؟!

با اینکه در گزارشات اخیر گروه قند و شکر با نرخ فروش نازل سال گذشته، در نمادهایی مثل قشهد، قپیرا، قهکمت و قصفها سودهای عالی از حدود 150 تا 300 تومان برای هر سهم محقق و اعلام شده است اما باز همه میدانند در بازار بورس ما خصوصا در نمادهای کوچک پربازده و در نتیجه جنجالی اصلا نباید روی گزارشات کدال حساب کرد. چون گزارشات کدال حتی در نمادهای نسبتا شفاف همیشه و حداقل یک تا دو سال عقب تر از واقعیات بوده است و بیشتر ابزاری برای ایجاد فرصت خرید است.

اخیرا قثابت بر خلاف کلیت گروه قند و شکر گزارشهای ضعیفی ارسال میکرد اما ناگهان همه را با خبر افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی خود غافلگیر کرد و ورق معاملات در این نماد به شکل طوفانی برگشت. تحولی که هر لحظه ممکن است برای سایر نمادهای قندی نیز رخ دهد:
کاندیداهای بعدی برای افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی قشیر و قنقش و نمادهای خانوادگی گروه هستند که تجمیع شناور آنها تقریبا کامل شده است مثل قچار، قاروم، قشهد یا قپیرا... قشیر به دلیل خروج محتمل بنیاد مستضعفان و نیاز به به روز رسانی ارزش داراییها پیش از معامله محتمل بلوکی یا در صورت ماندن در داراییهای بنیاد برای ارتقا صورتهای مالی سازمان و قنقش احتمالا به دلیل خروج از بازار پایه، البته بعد از کامل شدن تجمیع شناور به حداقل قیمت ممکن در پستوی بازار ج...


** بنابراین مانند قزوین که با 4 ماه صف خرید متوالی در سال 94 آغاز تحول صنعت را اعلام کرد، قثابت نیز در حال مخابره پیامی مهم به سهامداران این گروه و فعالان بازار است که موازی با سودسازی بنیادین و خیره کننده گروه قند و شکر در اوج رکود تورمی، بازدهی به دلیل تجدید ارزیابی اموال در این گروه همگانی، از لحاظ زمانی نزدیک و با سود چند برابری همراه خواهد بود.

افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی اموال را بانکها برای پوشاندن زیانهای رکود اقتصادی، هزینه سود بالای بانکی و اختلاسهای سالهای اخیر استارت زدند که صد البته آن را عامدانه با افزایش چند برابری خلق نقدینگی و پایه پولی کشور همراه کردند، این نوع افزایش سرمایه در بانکهای بزرگ عمدتا صرف بزک کردن صورتهای مالی و پوشش از زیان میشود اما در نمادهای سودساز و بدون زیان انباشته قندی یک انفجار واقعی است، درست مثل داستان این روزهای قثابت.

 

Spinoza

Very Good Member
کاربر فعال
خوب جهت یادآوری، امروز بانک کارآفرین (وکار) با وضعیت عالی تکنیکال در تمام تایم فریمها، در آخرین روزهای پایانی سال برای سهامداران خرد، فقط 35000 !! سهم عرضه داشت:

http://www.tsetmc.com/Loader.aspx?ParTree=151311&i=47996917271187218

احتمالا دوستان به جابجاییهای 50 تا 200 میلیون سهمی میلیونی بین حقوقیهای این سهم در دو سه هفته اخیر دقت کرده اند. با این حجم پایین عرضه در یک نماد 8.5 میلیارد سهمی، محدوده قیمتی بسیار مهم 201 تا 207 (برابر با پیک اخیر و خط روند نزولی "بلند مدت" تایم هفتگی و لگاریتمی - اشاره شده در چارت زیر) به راحتی شکسته خواهد شد:

آپدیت وکار هفتگی و لگاریتمی 97/12/26 : چند گواه تکنیکال کلاسیک و هم افزا: 1- واگراییهای مثبت و موفق در بعد قیمت 2- کاهش شدید حجم عرضه (واگراییهای مثبت و عمیق حجمی) 3- الگوی مثلث متقارن 4- واکنش مثبت به خط روند صعودی میان مدت (فلش سبز) سهم را در آستانه فرار از محدوده قیمتی پیک قبلی، کنجهای قیمتی اخیر و خط روند بلند مدت (201 تا 207) قرار داده است. بعد از این عبور محتمل، تکرار رفتار گذشته سهم، یعنی یک رالی کم حجم و 4 تا 8 هفته ای برای قیمت مورد انتظار است:

1558439224034.png
سلام و ارادت خدمت شما، وکار سیگنال رالی سنگینی در خود دارد که احتمالا به دلیل یک خبر درونی بسیار خوب باشد... در چارت کلاسیک سهم نکته فوق العاده ای نداریم اما این سیگنال در بعد "تکنیکال محاسباتی" در حال تکمیل است و با جابجایی امروز یک گام دیگر به تکمیل آن نزدیک شد. چند روز متوالی جابجایی پر حجم و عبور قیمت از محدوده 205 از نشان آغاز رالی مورد انتظار است.

خوب امیدوارم دوستان از سیگنال رالی بانک کارافرین (وکار) در بعد تکنیکال محاسباتی و آنالیز حجم معاملات و فرصت خرید امروز سهم روی خط روند مقاومتی استفاده کرده باشند. گسل های تکنیکال وکار مدتی است که فعال شده اما از دو سه روز کاری گذشته، به نظر و طبق انتظار به یک رالی سنگین و احتمالا با اهداف بلند حداقل متناسب با ونوین منجر شده است.

ونوین و وکار (بانک اقتصاد نوین و کارآفرین) روزانه 98/02/31، چارت عملکردی و مقایسه ای:

علاوه بر سیگنالهای مشابه در بعد تکنیکال محاسباتی و آنالیز حجم معاملات، در چارت کلاسیک قیمت/زمان نیز همبستگی بالایی بین ونوین (نمودار خطی بنفش) و وکار(کندلهای شمعی) دیده میشود. ونوین از نیمه فروردین 98 تاکنون حدود %85 بازدهی داشته و کماکان در روند صعودی به سر میبرد. با توجه به گارد صعودی مناسب وکار، شکست کنج (مثلث) صعودی و خطوط روند مقاومتی مهم، کسب بازدهی مشابه در رالی فعلی این سهم نیز دور از انتظار نیست:

 و وکار روزانه - 98.02.31.jpg


آپدیت وکار هفتگی و لگاریتمی 98/02/31:

فرار قیمت از کنج (مثلث) صعودی با حجم بالا و همزمان با: 1- شکست خط مقاومت استاتیک قیمت (216) 2- شکست خطوط واگرایی منفی در مکدی و اسیلاتور حجمی چاییکین (که به شکل منفرد نیز سیگنال بسیار قوی برای جهش قیمت میباشد).

با توجه به سیگنالهی بسیار قوی تکنیکال و تجمیع سهم در دو سه ماه گذشته، این رالی میتواند با مقاومت نسبی پیکهای قبلی سهم در محدوده های 250 و 290 و به شکل تقریبا شارپ و مشابه با دو ماه گذشته در ونوین ادامه یابد:

وکار هفتگی و لگاریتمی - 98.02.30.png
 
بالا