سهام برتر برای خرید فردا کدامند؟

* آگاه *

Very Good Member
کاربر فعال
خب این هم یک خبر مثبت و قابل توجه برای شرکتهای تولید کننده محصولات غذایی که امروز منتشر شد.
خبری که سهامداران غذایی از مدتها پیش در انتظارش هستند. حذف تدریجی ارز دولتی برای محصولات کشاورزی و کالاهای اساسی..........

حذف ارز دولتی برای ۴ محصول کشاورزی
معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی جهاد کشاورزی: اختصاص ارز دولتی برای ۴ کالای گوشت، چای، کره و حبوبات حذف شد.
 

Parvazzz

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
وتوس سهم بنیادی و وتوس ح که قبل مجمع به سهم تبدیل میشه، تا اون موقع سهم بالای ۳۰۰ هست و چه شود حق زیر ۷۰ تومنی فعلی،

دوس داشتین بررسیش کنید
 

aminnts123

Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
فبیرا ( بسته بندی ایران ) سیگنال خرید رو صادر کردند فردا صف خرید میشه هدف اول 220 تومن هدف نهایی 500 تومن +++++
 

محمودیا

Very Good Member
کاربر فعال
مهدی میرزایی، تحلیلگر بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز پاسخ داد:

کدام صنایع بورسی پتانسیل رشد بیشتری دارند؟

مهدی میرزایی عنوان کرد: در حال حاضر انتظار است که گروه خودرویی‌ها، بانکی‌ها، غذایی‌ها، گروه لاستیکی‌ها و گروه شوینده‌ها به مسیر افزایشی خود ادامه دهند.

بازار نسبت به اینکه این تحریم‌ها می‌تواند فلج کننده باشد نگران است اما تجربه گذشته ما در تحریم‌های سال ۹۲ نشان داده است با توجه به اینکه بعضی از کشورها به نفت ایران احتیاج زیادی دارند و همچنین خارج کردن نفت ایران از مدار، باعث جهش قیمت نفت می‌شود و این امر باعث می‌شود که فشار هزینه‌ای بر کشورهای مانند چین، ژاپن و کره که وارد کننده نفت هستند وارد شود.

گزارش را در لینک زیر بخوانید:

http://yon.ir/6Fep8

@tejaratnews
 

mehran5

Very Good Member
کاربر فعال


قائم مقام مدیرعامل خبر داد:
خبر مهم هلدینگ "وپسا" / رشد ۳ برابری ارزش جایگزینی و ورود به بازار هدف نوین
قائم مقام مدیرعامل"وپسا" با اشاره به خبر مهم اتمام موجودی سهام دو کد معاملاتی فروشنده در روزهای اخیر و تحلیل بنیادی از افزایش سه برابری ارزش جایگزینی و ورود به بازار هدف نوین این هلدینگ ۲۵۰ میلیارد تومانی خبر داد.


به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، امیر ونکی درباره وضعیت حال و آینده سهام شرکت "وپسا" (هلدینگ پتروشیمی ساختمان خلیج فارس) که با سرمایه 250 میلیارد تومانی در بازار پایه ب فرابورس حضور دارد، اظهار داشت: امروز به رغم عرضه سهام توسط کارگزاری بانک ملی، قیمت سهام این شرکت رنگ سبز را دید.
وی ادامه داد: طی ماه اخیر، قیمت سهم برخلاف ماهیت بنیادی و برخلاف قیمت نفت و ارز حرکت کرد و در حالی‌ که فعالان بازار پایه در سطحی حرفه‌ای‌تر از متوسط بازار به معامله می‌پردازند، وجود چنین تناقضی سؤال‌برانگیز به نظر می‌رسید. بنابراین درحقیقت حجم فروش ناشی از دو سهامدار حقیقی خرد که به طرفیت سازمان امور مالیاتی و توسط کارگزاری بانک ملی با عنوان حقوقی به فروش می‌رسید، موجب این روند متناقض شده بود.
این مقام مسئول افزود: با این همه ، خبر مهم مربوط به اتمام موجودی سهام این دو کد معاملاتی است. بطوریکه برتری تقاضا به عرضه در اواخر ساعات معاملاتی امروز نیز به دلیل عدم وجود عرضه مؤثر در چنین قیمت‌هایی بود. بنابراین انتظار ما ادامه کاهش فشار فروش بر سهم خواهد بود. از سوی دیگر فروش دارایی بلوکه‌شده این دو سهامدار حقیقی تأثیر شگرفی بر روی درصد سهام شناور آزاد سهم نداشت. چراکه بخش عمده‌ای از سهم "وپسا" به‌ صورت سهام ترجیحی در اختیار کارکنان و طرف‌های تجاری بوده که به‌هیچ‌عنوان فروشنده نخواهند بود.
ونکی در خصوص تحلیل بنیادی "وپسا" هم گفت: از منظر محاسبات ارزش جایگزینی دارایی‌ها و با توجه به افزایش نرخ ارز و همبستگی دارایی‌های بلندمدت هلدینگ به این متغیر اقتصادی، می‌توان اظهار داشت که ارزش دارایی‌ها به حدود سه برابر رسیده است. از دیگر سو و در حال حاضر امکان واردات مشابه دو جرثقیل فوق سنگین 800 و 300 تن آمریکایی وجود ندارد و می‌توان این دارایی‌ها را منحصر به‌ فرد نامید.
عضو هیات مدیره "وپسا" افزود: از منظر سودآوری نیز تحریم‌ها در حوزه کشتیرانی موجب شده میزان بسیار کمتری از کشتی‌های دارای جرثقیل‌های سنگین به بنادر ایران وارد شوند. بنابراین تخلیه و بارگیری محموله های سنگین و فوق سنگین کشتی‌ها نیز به‌عنوان بازاری نوین، به افزایش سودآوری مجموعه منجر شده است. حتی از نقطه‌نظر تکنیکال نیز شاخص RSI با عددی در حدود 40 ، نشانگر نزدیکی سهم به اشباع فروش است .
به گفته ونکی، این موضوع ناشی از سهام‌ توقیفی دو سهامدار بوده که موجودی این دو در پایان معاملات امروز به صفر رسیده و دیگر خبری از این فروش‌های عجولانه نخواهد بود.
عضو هیات مدیره هلدینگ پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس بیان کرد: در تیرماه 1396 خالص ارزش دارایی‌های شرکت با دلار 33.000 ریالی معادل هر سهم 1.030 ریال (منطبق با آگهی عرضه اولیه) برآورد شده بود. لذا با عنایت به همبستگی بالای دارایی‌های هلدینگ با نرخ ارز می‌توان بیان نمود که از منظر بنیادی سهام وپسا در وضعیت مطلوبی قرار دارد. بنابراین استدلال و رشد بازار شرکت پارکو (به‌عنوان بخش عمده پرتفوی هلدینگ)، سهامدار عمده این هلدینگ نیز صراحتاً اظهار نموده است، حاضر به فروش این سهم نیست.

با سلام این خبر برای چند وقت قبل است لیکن نکته مهم و اساسی این است که وپسا سهمی محکم و سود ده می باشد که همین الان ارزش دارایی های آن بیشتر از سه برابر قیمت سهم آن می باشد. سوال اساسی این است که با توجه به افزایش قابل توجه عمده سهام بازار حتی برخینمادهایی که پتانسیل خاصی نیز نداشته اند تا چه موقع می تواند ادامه پیدا کند. همه ما دیده ایم که در برخی مواقع به دلایل مختلف سهمی که ارزش چندانی دارد مورد توجه قرار می گیرد یا بالعکس یک سهم پر پتانسیل و با ارزش با فاصله قیمتی زیاد از ارزش ذاتی خود معامله می گردد لیکن چیزی که در بازار حتمی بوده و هست این است که نهایتا نمادها به جایگاه واقعی خود برمی گردنند و یا می رسند چه آنهایی که رشد بی دلیل داشته اند و چه آنهایی که با ارزش بوده لیکن به هر دلیلی از رشد جا می مانند لذا منتظر می مانیم تا وپسا نیز به جایگاه و ارزش واقعی خود برسد که در این صورت دارندگان سهم با افزایش شدید و قابل توجه این سهم مواجه خواهند شد. شاد و موفق و سلامت باشید.
 

mehran5

Very Good Member
کاربر فعال
در ادامه پیام قبلی اضافه می کنم که سهامداران عمده فعلی شرکت و کارکنان آن که عمده سهام شناور را دارند هیچکدام فروشنده نیستند لذا با یک جابجایی نسبی در بین سایر سهامداران، وپسا استارت اساسی خود را خواهد زد.
 
آخرین ویرایش:

ایران سهام

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
بنو

امروز کاملا جمع شد و از فردا خیلی زود صف خریدش را میچینندبراساس سیستم معاملاتی بر پایه امواج الیوت در مورد سهم (بنو) در تایم فریم ساعتی با استفاده از نرم افزار ELWAVE که بعنوان پیشرفته ترین ابزار در تحلیل روند امواج الیوت در دنیا می باشد و در شکل بالا به راحتی قابل مشاهده می باشد ؛می توان عنوان داشت که سهم در یک استراتژی بلند مدت اهدافی تا 10385را برای خود در نظر دارد و بر اساس نگاه میان مدت سهم به راحتی پس از عبور از قیمت های 2435 ریال با تثبیت روند صعودی خود و عبور از 2549 ریال حرکت موج 3 صعودی را تایید خواهد کرد لذا به راحتی اهداف میان مدتی4871 ریال که بعنوان انتهای موج 3 می باشد دور از ذهن نخواهد بود. به منظور مطالعه آسان تحلیلی سهم خدمت دوستان عرض میکنم که در صورتی که سهم از 2435 عبور کند که در بخش exit مشاهد میکنید روند negative به positive تغییر میکند ودر صورتی که هر سه روندها مثبت positive گردد احتمال رسیدن به اهداف فوق به سرعت امکان پذیر می باشد لذا با یک نگاه ساده میتوان فهمید که نقاط exit در negative نقاط مقاومت داینامیک سهم می باشد و عبور از هر مقاومت میتواند یک سیگنال خرید تا نقطه بعدی باشد و نقاط exit در positive ها میتواند یک حمایت داینامیک باشد.
 

ahmad40

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
فجام امروز توی این بازار منفی به صف خرید رسید .... اهداف فجام : 1600 ، 2100 ، 2500 تومان +++++
 

ایران سهام

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
شپاس (شرکت نفت پاسارگاد)
بزرگترین تولید کننده انحصاری قیر در خاورمیانه که اکثر محصولات آن صادراتی میباشد

سود هنگفت و وحشتناکی که بخاطر افزایش چندصد درصدی افزایش قیمت قیر نسیبش شده باید شفاف سازی کند و قاعدتا تعدیل سود فوق العاده ای باید گزارش شود. هر لحظه ممکن است افشای اطلاعات با اهمیت شرکت روی کدال بشیند
از گروه نفتی شپاس بخاطر تولید انحصاری قیر متمایز و متفاوت با دیگر شرکتها می باشد
 

Spinoza

Very Good Member
کاربر فعال
خوب دوستان عزیز در این موج 3 بازار (رالی دوم) فرق بین شاخص کل و شاخص کل "هموزن" را ببینید و این که چرا قدرت موج صعودی فعلی در نمادهای کوچک به ویژه گروه قند و شکر و مواد دارویی تا این حد بیشتر از سایر نقاط بازار است.
همانطور که بارها و اخیرا در پستهای بهمن و اسفند 97 تاکید کردم دراین رالی که روی فیبوهای زمانی مورد انتظار و بعد از باکس قیمت/زمان مشابه رالی قبلی آغاز شد،
نقدینگی به شکل سنگین و بسیار هوشمندانه تر، در حال خرید سهام کوچک و با پتانسیل بنیادی بازار است که از رکود تورمی و مشکل فروش در امان است.

برای همین خریدهای انتخابی تر و توجه به سهام کوچک به روشنی میبینید که شاخص کل هموزن (نسبت به شاخص کل) هم شیب صعودی بیشتری دارد، با درصد رشد بیشتر، زودتر پیک قبلی خود را رد کرده است و همچنین شانس واگرایی منفی کمتری دارد.

در دو چارت بروز شده زیر به ترتیب هر دو شاخص را ببینید:

شاخص کل هفتگی 98/01/24: شاخص کل نسبت به شاخص کل هموزن با کمی تاخیر فاز رشد خود را آغاز کرده و هنوز از پیک قبلی 197000 واحد، عبور نکرده است. این نکته مهم در رالی دوم و بزرگ بازار، توجه جریان نقدینگی به نمادهای کوچک و با پتانسیل بنیادی را نشان میدهد که علاوه بر جبران تورمی، شانس رشد سودزایی بنیادین را دارا هستند. همچنین با رشد متناسب تر اندیکاتورهای مختلف، شانس واگرایی منفی در شاخص هموزن پایین تر به نظر میرسد:

مشاهده پیوست 47706

مشاهده پیوست 47707
با سلام و تبریک اعیاد این روزها خدمت دوستان،

در کنار شاخص صنایع کوچک مثل مواد دارویی یا قند و شکر، تحرکات شاخص کل "هموزن" بازار نیز برای سهامداران شرکتهای کوچک بنیادین میتوان مهم باشد، چراکه کل بازار با تمرکز ویژه روی این مدل سهام ، در یک رالی مهم و تاریخی به سر میبرد:

خوشبختانه امروز شاخص کل هموزن با حجمی بسیار عالی (ارزش معاملات نزدیک به 1000 میلیارد تومان فقط برای بورس) از یک مقاومت بسیار مهم و کلاسیک %50 ویلیام گن در مقیاس لگاریتمی (%50 از گام قبلی رشد در پروجکشن قیمتی: حدود 39500 واحد) رد شد که به طور ساده به ما میگوید بعد از پولبک احتمالی، ادامه رشد تا گام %100 این پروجکشن (حدود 55000 واحد برای شاخص کل هموزن) بسیار محتمل است.
پس حداقل تا آن زمان با خیالی نسبتا آسوده و البته با حد ضرر متحرک (برای سهامداران کوتاه تا میان مدت)
میتوان در کلیت بازار و به ویژه گروههای مصون از رکود تورمی مثل صنعت دارو ، غذایی، قند و شکر سهامداری کرد.دوستان عزیز دو سه روز منفی اخیر بازار میتواند برای مقاومت %67 (دو سوم) از گام کلاسیک گن روی حدود 45000 واحد برای شاخص کل هموزن و پروجکشن قیمتی رالی سال گذشته و البته در مقیاس مناسب برای دید بلند مدت، یعنی لگاریتمی فرض شود: دقیقا همانطور که طبق انتظار روی %50 همین گام (حدود 39000 واحد) هم یک هفته استراحت داشتیم.
* معمولا وقتی قیمت از نیمی از یک مسیر "حداقلی" عبور میکند، آن گام نهایتا کامل می‌شود. برای همین مرز %100 یا حدود
55000 واحد برای شاخص کل هموزن کاملا در دسترس است. شاخص کل هموزن هم همه می‌دانیم به دوش گروه‌های کوچک بازار مثل غذایی، مواد دارویی و قند و شکر است:


شاهدیم که اخیرا و به تدریج که فعالان و سرمایه گذاران بعد از هیجان ابتدایی سهام به اصطلاح دلاری، در حال تصحیح مسیر و واقع بینی بیشتری هستند. چون به طور ساده همه میدانند یا در نهایت متوجه می‌شوند که نداشتن مشکل فروش با وجود تورم چند صد درصدی در بازار داخل (رونق نسبی در رکود تومی سنگین) و مصونیت روا نی از تحریم یا حداقل "تهدید به تحریم" ، اولین و شاید از این پس مهمترین عامل بنیادین برای انتخاب مسیر سرمایه های عمده باشد.

 

هخامنش

Very Good Member
کاربر فعال
هفته ای کاملا مثبت و صعودی پیش روی بازار است .

واکنش بورس به تحریمها همیشه مثبت بوده .تحریم یعنی تورم و تنها جنسی که از تورم جا مانده بورس است.
در کشوری که ۴۰ سال سخت ترین تحریمها را تحمل کرده تحریم فلزات و معدنی در صورتی که بیشتر مراودات ما با کشورهای همسایه و چین هستش در نتیجه عملا فقط یک شوآف و تبلیغات رسانه ای هستش. چون امریکا هدفش بهم ریختن جو احساسی و اقتصادی کشور از طریق داخل و خود مردم ایران هستش.

شاخص را نیز کاملا مهندسی شده و عمدی دو روز منفی کردن برای خالی شدن حباب شاخص و این امر کاملا به نفع بازار و ضامن ادامه رشد بورس میباشد

در این چند ساله اخیر هروقت تحریمی اعمال میشد بورس واکنش شدیدا مثبتی نشان میداده .
همچون تحریمهای نفتی اخیر و تحریم سپاه را همگان دیدند که بورس شدیدا مثبت و صعودی شد. با توجه به جمع شدن سنگین سهمها در چهارشنبه منتطر شروع یک رالی سنگین دیگر در بازار باشید.از فردا اکثر سهمهای بازار مثبت و صف خرید خواهند بود
 

rastgo

Very Good Member
کاربر فعال
امروز بازار همش جمع میشه فردا اونایی که فروختن تو صف خرید میشین
:D:D:D:D:cool::cool::cool::cool:;););););)
 

golha

Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
"وبانک"
این جامانده از بازار با p/e = 4 و سود عالی و شرایط مطلوب را دریابید
 
بالا