سنگ آهن گهر زمین(کگهر)

Alain Delon

Well-Known Member
کاربر فعال
دوست عزیز
615 میلیون سهم عرضه اولیه شده، اما بعدش باز هم حقوقی های اصلی عرضه داشته اند.
حقوقی های اصلی درصدی بعد از عرضه اولیه به هیچ عنوان عرضه و فروش دیگری در بازار نداشتند.
عرضه اولیه در تاریخ 26 آبان ماه به تعداد 615 میلیون سهم انجام شد.
در تاریخ 21 آذرماه از چهار کد اصلی سهامداران عمده بعد از ساعات پایان بازار در مجموع 85 میلیون سهم به کد بازارگردان یا سهام ترجیحی کارکنان و یا فروش به حقوقی خریدار دیگر تخصیص داده شد. ( گل گهر26 میلیون سهم + سرمایه گذاری امید 23 میلیون سهم + سرمایه گذاری غدیر19 میلیون سهم + ومعادن 17 میلیون سهم )==>> مجموع 85 میلیون سهم.( این جابجایی خارج از ساعت بازار بود.)
همانطور که واقف هستید بعد از به تعادل رسیدن سهم در تاریخ 3 آذرماه ، حقوقی ها پرتعداد و پرحجم در حال خرید و جمع آوری سهم هستند.
از مجموع 615 میلیون سهم عرضه اولیه شده ، با احتساب معاملات امروز با کسر خرید و فروش حقوقی های ریز و درشت بطور دقیق و خالص 403.07719 میلیون سهم را حقوقی ها خریدن.
بصورت ریز و جزء به جزء تا به امروز تاریخ دوشنبه 24 دی ماه 1397 معاملات کگهر بصورت زیر بوده است:
615 میلیون سهم عرضه اولیه شد
438.203626 میلیون سهم را حقوقی ها خریدن.
35.126436 میلیون سهم را حقوقی ها فروختن.
در مجموع با کسر فروش، بطور خالص و دقیق تا به امروز:
403.07719 میلیون سهم را حقوقی ها خریدار کگهر بودن.
در واقع 2/3 کل سهام عرضه شده را حقوقی ها از بازار جمع کردن.

آخرین ویرایش:

کارشناس بورس.

Member
کاربر فعال
عضو تازه
کگهر طلای 24 عیار گروه معدنی
مروارید شرکتهای بنیادی ( آخرین گزارش شرکت را بررسی کنید ،افزایش ۶۲ درصدی فروش در مقایسه با ماه گذشته )
طبق اطلاعات شرکت ، کگهر بزرگترین معدن سنگ آهن خاورمیانه است
خرید پرتعداد و سنگین هر روز حقوقی ها
حقوقی ها به خوبی در حال خرید و جمع آوری و خشک کردن سهم و تکاندن و الک کردن سهامداران خرد هستند
کگهر با توجه به بنیادی خوب و قوی و همچنین چابکی و میزان سرمایه و تعداد سهم شناور کمتر به نسبت شرکتهای همگروه ، رشد خوبی در پیش داره
بنیادی ترین و مطمئن ترین سهم بازار
با خیال راحت و آسوده سهامداری کنید ، سود شیرینی به همراه خواهد داشت

PETROLEUM

Well-Known Member
کاربر فعال
میزان بهره مالکانه و حقوق دولتی معادن در لایحه بودجه سال بعد 43 افزایش پیدا کرده است.
....
در واقع از حدود هزارمیلیارد تومن میشه 1500 میلیارد تومن
البته میزان فروش اونها هم بیشتر میشه ... مطمئنا" رقم واحد فروش آنها بیش از 43 درصد رشد میکنه
ولی خب با توجه به رکود ساخت وساز احتمالا" تناژ فروش داخلی آنها کم می شود
در کل بنظرم به نفع اونها میشه
ولی تاثیرش روی هرکدام از آنها متفاوته
برخی سال سختی خواهند داشت ... و برخی هم زیاد ضرر نمی کنند :cool:
باید دید چی میشه

Alain Delon

Well-Known Member
کاربر فعال
امروز قیمت سنگ آهن 62 درصد در چین با 1.5 درصد افزایش به 75.7 دلار رسید. شتاب رشد قیمت سنگ آهن در این چند روز اخیر قابل توجه است. جهش خوبی داشته.....رشدهای متوالی و پیوسته.....

Alain Delon

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام، معاملات امروز کگهر در بازار سراسر منفی و ریزشی خوب بود، خوبی سهم اینه که حداقل در این بازار منفی پایین نمیآد و حفظ سرمایه میکنه.
حقوقی ها هم به مانند همیشه خریدار سهم هستند.
با احتساب معاملات امروز 412.254 میلیون سهم را حقوقی ها خریدن. به عبارتی از 615 میلیون سهم عرضه اولیه شده تا به امروز 412.254 میلیون سهم در سبد خریدی حقوقی ها رفته.
قبلاً هم گفتم من به شخصه تا حالا به یاد ندارم در این سالهای زیادی که در بورس هستم در سهام دیگری چنین حجم بالایی را حقوقی ها سهم عرضه اولیه ای را خریده باشند.در واقع بیش از 2/3 کل سهام عرضه شده را خریدن.....در این بازار بی پول که در اکثر سهم ها حقوقی فروشنده است ، در کگهر حقوقی به شدت خریدار است.

* آگاه *

Well-Known Member
کاربر فعال
سنگ آهنی بهترین گزارش ها را اعلام کردن
فراتر از تصور بازار
تا اینجا در بین اینهمه گزارش ، عملکرد سنگ آهنی از همه بهتر است
کچاد و کگل در سه ماهه پاییز تقریباً باندازه شش ماهه اول سال سود ساخته اند.
.
دم خریدار حقوقی کگهر گرم ، هر روز پرتعداد و پرحجم در حال خرید و جمع آوری سهم از بازار هستند. هر چی سهم در بازار بود را جمع کردن.

scanme

New Member
عضو تازه
میشه بفرمایید چرا پس تغییرات سهامداران رو با این حجمی که میفرمایید من نمیبینم ؟!

http://tsetmc.com/Loader.aspx?ParTree=151311&i=30703140537034664#

سلام، معاملات امروز کگهر در بازار سراسر منفی و ریزشی خوب بود، خوبی سهم اینه که حداقل در این بازار منفی پایین نمیآد و حفظ سرمایه میکنه.
حقوقی ها هم به مانند همیشه خریدار سهم هستند.
با احتساب معاملات امروز 412.254 میلیون سهم را حقوقی ها خریدن. به عبارتی از 615 میلیون سهم عرضه اولیه شده تا به امروز 412.254 میلیون سهم در سبد خریدی حقوقی ها رفته.
قبلاً هم گفتم من به شخصه تا حالا به یاد ندارم در این سالهای زیادی که در بورس هستم در سهام دیگری چنین حجم بالایی را حقوقی ها سهم عرضه اولیه ای را خریده باشند.در واقع بیش از 2/3 کل سهام عرضه شده را خریدن.....در این بازار بی پول که در اکثر سهم ها حقوقی فروشنده است ، در کگهر حقوقی به شدت خریدار است.

لایک ها: VRks

PETROLEUM

Well-Known Member
کاربر فعال
آقای صابر جعفروند آذر میتوانید این اعداد را توضیح دهید؟

همه عددهای نرخ فروش را صفر زده
این چه طرز نظارتی هست که شما روی شرکتهای فرابورس دارید؟
هم کگل و هم کچاد گزارش خودشان را داده اند ... اما این ؟
دوماه است اینگونه دارد گزارش می دهد
پس خاصیت شما چیه توی سازمان؟

Alain Delon

Well-Known Member
کاربر فعال
میشه بفرمایید چرا پس تغییرات سهامداران رو با این حجمی که میفرمایید من نمیبینم ؟!

http://tsetmc.com/Loader.aspx?ParTree=151311&i=30703140537034664#
سلام، بنده متوجه منظور شما نمیشوم.
یعنی چی تغییرات سهامداران؟
احتمالا شما به اشتباه حدس زدید که مثلا سهامداران درصدی خرید و یا فروشی داشتن!!! و تغییرات در آنها مشاهده نکردید.
این حجم خرید حقوقی ها ، مربوط به خرید حقوقی های زیر یک درصدی هست.
محاسبات بنده دقیق است.
روز به روز و با دقت محاسبه کردم.

407128

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
عددهاش اینقدر پرت هست که اصلا" هیچیش جور نیست
یعنی واقعا" انگار به مضحکه گرفته بازار و مردم رو :oops:
تا آخر شب میگذارم مطلب رو
فکر کنم متوجه شدم، شاید اشتباه درج ارقام از سوی ناشر باشد و سهوی. منتظر مطلب تان هم هستم.

PETROLEUM

Well-Known Member
کاربر فعال
فکر کنم متوجه شدم، شاید اشتباه درج ارقام از سوی ناشر باشد و سهوی. منتظر مطلب تان هم هستم.
در سال مالی آذر97 :
17 میلیون تن کلوخه سنگ آهن تولید کرده . 6 میلیونش رو فروش ثبت کرده !
یعنی 11 میلیون تن دپو شده (دوبرابرش). این قابل قبوله؟
در مورد ارقام نرخ فروش هم که توضیح دادم
جالب این که نرخهای فروش هر تن کنسانتره این شرکت ، اختلاف زیادی دارد با نرخ فروش هر تن کنسانتره کگل و کچاد
اهرم اصلی این شرکت ، روی کنسانتره هست
بنابراین درج نرخ فروش صفر باعث انحراف بسیار زیادی در محاسبات می گردد .

بریم سراغ نکته خوشمزه بعدی ...
میزان تولید سنگ آهن دانه بندی شده در این سال ، 7 میلیون و 760 هزارتن بوده
اما میزان فروش سنگ آهن دانه بندی شده را 4 میلیون و 285 هزارتن ثبت کرده !
یعنی باقیمانده دپو
خب حالا اینش فدای سرشما . میگیم دپو کرده به نفع سهامدار شده
نرخ فروش چی ؟:cool:
چون سال مالی آذرماه است بنابراین میانگین نرخ فروش هرتن سنگ آهن دانه بندی شده باید متناسب با نرخ ارز و ... افزایش یافته باشد . درسته؟
میانگین نرخ فروش هرتن در سال 96 به مقدار 80 هزارتومن بوده

اما میانگین نرخ فروش هرتن را درسال 97 به مقدار 91 هزارتومن ثبت کرده . یعنی فقط 13 درصد افزایش !o_Oo_O
خب اینو جلوی مرغ پخته هم بذاری می خنده
.................
من بازم تبریک میگم به آقای جعفروند آذر
نمیدونم با چه رویی دارن حقوق میگیرن از سازمان ؟
بابت این طرز نظارت ؟

طبعا" نمیشه اینهمه انحراف در ارقام فروش رو سهوی دانست

Exotic

New Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوست عزیز

به نظرت سنگ آهن دانه بندی و مرحله بعد کنسانتره سنگ آهن از باد هوا تولید میشه؟

حسن کله

Well-Known Member
کاربر فعال
در سال مالی آذر97 :
17 میلیون تن کلوخه سنگ آهن تولید کرده . 6 میلیونش رو فروش ثبت کرده !
یعنی 11 میلیون تن دپو شده (دوبرابرش). این قابل قبوله؟
در مورد ارقام نرخ فروش هم که توضیح دادم
جالب این که نرخهای فروش هر تن کنسانتره این شرکت ، اختلاف زیادی دارد با نرخ فروش هر تن کنسانتره کگل و کچاد
اهرم اصلی این شرکت ، روی کنسانتره هست
بنابراین درج نرخ فروش صفر باعث انحراف بسیار زیادی در محاسبات می گردد .

بریم سراغ نکته خوشمزه بعدی ...
میزان تولید سنگ آهن دانه بندی شده در این سال ، 7 میلیون و 760 هزارتن بوده
اما میزان فروش سنگ آهن دانه بندی شده را 4 میلیون و 285 هزارتن ثبت کرده !
یعنی باقیمانده دپو
خب حالا اینش فدای سرشما . میگیم دپو کرده به نفع سهامدار شده
نرخ فروش چی ؟:cool:
چون سال مالی آذرماه است بنابراین میانگین نرخ فروش هرتن سنگ آهن دانه بندی شده باید متناسب با نرخ ارز و ... افزایش یافته باشد . درسته؟
میانگین نرخ فروش هرتن در سال 96 به مقدار 80 هزارتومن بوده

اما میانگین نرخ فروش هرتن را درسال 97 به مقدار 91 هزارتومن ثبت کرده . یعنی فقط 13 درصد افزایش !o_Oo_O
خب اینو جلوی مرغ پخته هم بذاری می خنده
.................
من بازم تبریک میگم به آقای جعفروند آذر
نمیدونم با چه رویی دارن حقوق میگیرن از سازمان ؟
بابت این طرز نظارت ؟

طبعا" نمیشه اینهمه انحراف در ارقام فروش رو سهوی دانست
واقعا جای شگفتی است که چطور وقتی در مورد موضوعی تقریبا هیچ چیز نمی دانیم، چطور به خود اجازه می دهیم این قدر شلاقی قضاوت کنیم و دیگران را محکوم کنیم.
دوست عزیز
آن کنسانتره که تولیدش را در ردیف دیگر آورده اند، از هوا تولید نمی شود بلکه برای تولید آن از همان سنگ دانه بندی استفاده می شودکه اینهم خودش از کلوخه سنگ آهنی تولید میشود که فروخته نمی شود و در عوض تحویل آسیاب خردایش میشود. حالا سال 98 که خط گندله راه افتاد خواهید دید که بخش مهمی از کنسانتره هم فروخته نمی شود چون تبدیل به گندله خواهد شد.
پس بیشتر آنچیزی که به نظر شما دپو شده است در واقع خوراک مرحله بعدی تولید بوده و در نهایت تبدیل به کنسانتره شده و فروخته شده است.

در مورد قیمت فروش سنگ دانه بندی هم اولا توجه داشته باشید که قیمت سنگ آهن دانه بندی بستگی به عیار آن دارد و بنا بر این قیمت هر محموله با محموله دیگر متفاوت است. اما قیمت فروش سنگ آهن دانه بندی در سال 97 حدود 97800 تومان بوده و نه 91000 تومان ولی چون به دلیل علی الحساب بودن قیمت فروش کنسانتره، کگهر قیمت فروش ماه آخر را صفر درج کرده است، میانگین وزنی با اعمال آن قیمت صفر ریال منجر به پایین آمدن قیمت درج شده در جدول آذر ماه شده است.

PETROLEUM

Well-Known Member
کاربر فعال
توی اصلاحیه همه چیز معلوم میشه (البته اگر اصلاحیه ای درکار باشد!)
درمورد قیمت : فرض کنیم 98 تومن شما درست باشه(که البته هنوز نیومده اصلاحیه) . یعنی 22 درصد نسبت به سال 96 افزایش قیمت ! واقعی هست این؟!
....
حالا شما فرض کن اصلا" سوادم درحد اکابر هست

ولی اینا سوالات مهمی هست :cool:
موفق باشید محترم

timaj

New Member
عضو تازه
سلام به همگی سوال داشتم اینکه سودی که موقع سررسیدن سال مالی به سهلم داران تعلق میگیره رو چطور و کی باید دریافت کرد؟ برای مثال کگهر که ۳۰ آذر سال مالیش بود من جطور میتونم درخواست بدم برای دریافت سود؟ ممنونم راهنمایی کنید من تازه وارد هستم و خیلی آشنایی ندارم متاسفانه. (من حدودا 1500 سهم داشتم تا اون سررسید سالانه و هنوز دارم و اگه الان بفروشم اون سود سالانه به من تعلق نمیگیره؟)

taksahm2012

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
سلام به همگی سوال داشتم اینکه سودی که موقع سررسیدن سال مالی به سهلم داران تعلق میگیره رو چطور و کی باید دریافت کرد؟ برای مثال کگهر که ۳۰ آذر سال مالیش بود من جطور میتونم درخواست بدم برای دریافت سود؟ ممنونم راهنمایی کنید من تازه وارد هستم و خیلی آشنایی ندارم متاسفانه. (من حدودا 1500 سهم داشتم تا اون سررسید سالانه و هنوز دارم و اگه الان بفروشم اون سود سالانه به من تعلق نمیگیره؟)
سلام دوست عزیز
برای گرفتن سود میبایست مجمع تشکیل بشه و مقدار سود در مجمع مشخص میشه و زمان واریز سود هم مجمع مشخص میکنه...برای مجمع هم شرکتها 4 ماه فرصت دارند بعد از سال مالی که مجمع رو تشکیل بدهند.
این سهم طلاست بندازید یه گوشه و 2 سال دیگه نگاه کنید

مسعود ۱۹

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
#سنگ_آهن چشم انداز مثبت سال 2019
#موجودی هفتگی انبارهای سنگ آهن در 44 بندر وارداتی چین با افت 900- هزار تنی به 138.1 میلیون تن رسیده است ... 2 نکته بسیار کلیدی:
1️⃣سطح موجودی این موقع سال 10% کمتر از زمان مشابه سال 2018 است (151.8 میلیون تن سال قبل)
2️⃣در فصل زمستان چین عموما مصرف سنگ آهن کاهش و موجودی انبارها افزایشی است ... لکن رشد تولید فولاد چین در سال 2018 و تحولات هفته های اخیر برزیل باعث شده تا موجودی برخلاف گذشته، روندی نزولی داشته باشد ... با شروع فصل گرما و رونق گیری ساخت و ساز، شاهد رشد تقاضا و افت بیشتر موجودی سنگ آهن در بنادر چین خواهیم بود که عامل تحریک بیشتر قیمت میشود

بالا