سنگ آهن گهر زمین(کگهر)

شهروز..

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
کد خبر: ۱۰۵۸۹۳
۰:۰ - ۱۳۹۷/۸/۱۴با سرمایه ۱.۲۳ هزار میلیارد تومانی:
مشخصات آخرین شرکتی که درج و آماده عرضه اولیه شد/ جلسه معرفی امروز
شرکت سنگ آهن گهر زمین با سرمایه ۱.۲۳ هزار میلیارد تومانی در بازار دوم معاملات فرابورس درج نماد شد و در نوبت عرضه اولیه ایستاد و امروز هم معرفی می شود .


به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت سنگ آهن گهر زمین با نماد "کگهر" به عنوان صد و پنجمین شرکت در بازار دوم معاملات فرابورس از 12 آبان ماه در گروه استخراج کانه های فلزی و زیرگروه استخراج آهن درج شد و طبق برنامه اعلامی ، امروز با حضور مدیران و سهامدار عمده معرفی می شود.

طبق بررسی های بورس پرس، این شرکت در سال 83 به منظور بهره‌برداری از آنومالی شماره 3 منطقه گل‌گهر با براورد ذخیره 240 میلیون تن در شهرستان سیرجان تأسیس شد.

مرکز اصلی "کگهر" که دارای 314 نیروی انسانی است، در شهرستان سیرجان کیلومتر ۵۰ جاده شیراز واقع شده و سرمایه اسمی آن 1.23 هزار میلیارد تومان است.

موضوع فعالیت این شرکت که دارای سال مالی منتهی به آذر است، اکتشاف و استخراج و بهره برداری از معادن سنگ آهن و تولید کنسانتره گندله و فولاد از آن، نصب و راه اندازی،تعمیرات ،نگهداری، بازرسی، سرویس تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز شرکت، خرید و تهیه انواع و اقسام ماشین آلات و تجهیزات و تاسیسات و مصالح مورد نیاز برای انجام موضوع شرکت، مشارکت و سرمایه گذاری در سایر شرکت ها و طرح های معدنی و صنعتی،انعقاد قرارداد های پیمانکاری به منظور ارائه خدمات فنی و مهندسی، مبادرت به کلیه امور بازرگانی از قبیل خرید و فروش صادرات و واردات و کلیه امور و عملیاتی که به طور مستقیم یا غیرمستقیم در جهت اجرای موضوع شرکت ضرورت داشته باشد،است.

در ترکیب سهامداری هم شرکت های گل گهر با 30 درصد، سرمایه گذاری امید با 27.5 درصد، سرمایه گذاری غدیر با 22.5 درصد و سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات با 20 درصد حضور دارند.

جواز تاسیس کارخانجات خطوط تولید کنسانتره شامل پنج خط و هر خط ۲ میلیون تن در سال و خطوط تولید گندله شامل دوخط هر کدام با ظرفیت تولید ۵ میلیون تن در سال با مدت اعتبار تمدید شده تا تاریخ ۲۷ مرداد سال جاری است. خط تولید خردایش با شروع بهره برداری رسمی از طرح های مولد شرکت که منجر به فروش کلوخه برداشتی از معدن شده از تاریخ دی ماه سال ۹۴ بوده و خردایش سنگ آهن و کنستانتره سنگ آهن خطوط ۱ و ۲ تولیدی نیز از تاریخ دی ماه سال ۹۴ شروع شده است. همچنین جهت اخذ پروانه بهره‌برداری جهت خطوط تولید کنسانتره و گندله اقدامات اساسی انجام گرفته و با توجه به موضوع اخذ گواهی عدم آلایندگی از سازمان حفاظت محیط زیست تاکنون به نتیجه قطعی نرسیده است.

بر اساس قرارداد منعقده در ۲۰ دی ماه سال ۹۵ با سازمان ایمیدرو، انجام عملیات تجهیز آماده سازی باطله برداری و استخراج حداکثر ۲۴۰ میلیون تن سنگ آهن از توده شماره ۳ گل گهر سیرجان به مدت ۲۵ سال به این شرکت واگذار شده است( بر اساس آخرین توافق سهم مالکانه ایمیدرو از برداشت معدن معادل ۲۲ درصد است).

این شرکت در 6 ماهه نخست سال مالی 96-97 مبلغ 337 ریال سود به ازای هر سهم محقق کرده که نسبت به مدت مشابه سال قبل با 121 ریال، رشدی 179 درصدی داشته است.همچنین "کگهر" سال مالی گذشته را با تحقق 446 ریال سود برای هر سهم به اتمام رسانده و توزیع سود نقدی در برنامه نداشته است.
 

شهروز..

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
کد خبر: ۱۰۵۹۲۵
۰:۰ - ۱۳۹۷/۸/۱۵توسط مدیرعامل و معاون مالی:
"کگهر" برای عرضه اولیه معرفی شد/ اثر تحریم ها و برنامه افزایش سرمایه
مدیرعامل و معاون مالی سنگ آهن گهرزمین ضمن تشریح آخرین وضعیت مالی و عملکردی این شرکت ۱.۲۳ هزار میلیارد تومانی،درباره آثار تحریم ها بر صادرات،برنامه های توسعه ای و افزایش سرمایه توضیحاتی دادند.


به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،جلسه معارفه شرکت سنگ ‌آهن گهرزمین با حضور علی‌اکبر پوریانی مدیرعامل، غلامحسین رحیمیان قائم مقام مدیر عامل، غلامرضا صالح معاون مالی و جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد تا این شرکت 1.23 هزار میلیارد تومانی با اعلام آخرین وضعیت مالی و عملکردی در صف عرضه اولیه 10 درصدی در آینده نزدیک بایستد.

معرفی شرکت

پوریانی در خصوص معرفی شرکت گفت: "کگهر" در سال 83 به منظور تولید سالانه ۱۰ میلیون تن گندله د ۱۰ میلیون تن کنسانتره تاسیس شد اما مشکلات واگذاری معدن تا سال ۹۵ ادامه داشت که در نهایت با دستور دولت بهره‌برداری از معدن شماره ۳ در منطقه گل‌گهر با براورد ذخیره 643 میلیون تنی به مدت ۲۵ سال در اختیار قرار گرفت.

وی درباره ترکیب سهامداران این شرکت گفت: شرکت های گل گهر با 30 درصد، سرمایه گذاری امید با 27.5 درصد، سرمایه گذاری غدیر با 22.5 درصد و سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات با 20 درصد سهم از سهامداران "کگهر" محسوب می شوند.

احتمال استخراج 500 میلیون تن ذخیره معدنی

این مقام مسئول با اشاره به اینکه از 643 میلیون تن ذخیره برداشت ۲۴۰ میلیون تن در مرحله اولیه پیش بینی شده،افزود: دستیابی به بیش از این مقدار نیز براورد می شود. باتوجه به اینکه برداشت زیرزمینی پرهزینه است،با بهره گیری از سیستم های نوین معدن کاری،مطالعاتی صورت گرفته تا به این بخش نیز ورود شود و ضمن کاهش هزینه ها، میزان استخراج افزایش یافته و به بیش از 500 میلیون تن ذخیره معدنی برسد.

پوریانی ادامه داد: اکنون ۲ خط تولید از ۵ خط تولید کنسانتره مشغول به کار است، این در حالی است که سال گذشته با انجام عملیات برداشت ۱۸ میلیون تن سنگ آهن در سال توانستیم رتبه نخست در عملیات معدن کاری در تاریخ کشور را به ثبت برسانیم.در سال جاری نیز تولید بیش از ظرفیت اسمی پیش بینی می شود.

وی افزود: در مجموع از ابتدا، ۳۵۵ میلیون تن عملیات معدن کاری در این شرکت انجام شده که در این میان ۴۴ میلیون تن سنگ آهن استخراج شده که نسبت آن به باطله یک بر هشت است البته با دستورالعمل های توسعه‌ای پیش بینی می شود در آینده در مجموعه معدن این نسبت به یک به پنج کاهش پیدا کند.

برنامه‌های توسعه‌ای

مدیرعامل سنگ آهن گهرزمین در خصوص برنامه‌های توسعه‌ای گفت: سال آینده خط اول تولید گندله که روزانه نفع ۵ میلیارد تومانی خواهد داشت، به بهره‌برداری خواهد رسید. همچنین شروع به کار خط سوم کنسانتره در نیمه اول سال آینده در دستور کار قرار دارد.بهره برداری خط 2 گندله نیز در دستور کار است که در سال جاری کلید خواهد خورد.

پیشرفت 86 درصدی پروزه گندله سازی

پوریانی با اشاره به پیشرفت 86 درصدی پروزه گندله سازی تاکنون گفت: از نظر مالی تمامی هزینه های تجهیزات لازم از شرکت سازنده اتوتک آلمان پرداخت شده و مراحل نصب در حال انجام است.با پیشرفت فیزیکی 99 درصدی این شرکت آلمانی در کارخانه گندله سازی،بهره برداری از این پروژه 20 ماهه به اتمام خواهد رسید.در اردیبهشت ماه کوره ها روشن و خرداد ماه تولید آغاز می شود.

وی درخصوص تامین آب برای پروژه گندله سازی گفت: 150 لیتر آب در ثانیه از سد تنگوییه سیرجان در سنوات گذشته خریداری شد که با توجه به آلودگی آب شرب این سهمیه به سازمان آب منطقه ای محول و به ازای ان چند حلقه چاه که آلودگی داشت تحویل داده شد.6 حلقه چاه هم در محدوده های مجاور معدن خریداری شده که مراحل انتقال آب در حال انجام است ضمن اینکه مراحل انتقال آب از خلیج فارس نیز با شراکت 10 درصدی در حال اجراست.همچنین در بازیافت پروژه پساب سیرجان هم مشارکت داریم.

پوریانی با اشاره به یکی از دغدغه های اصلی که ورود به بورس انگیزه افزون تری را برای انجام ان ترغیب کند، گفت: برای تکمیل و اجرای دو خط 4 و 5 کنسانتره دو ماموریت داریم،اگر بتوانیم دو خط موجود اضافی احداثی کنسانتره گل گهر را خریداری می کنیم و یا خود موظف می شویم طی سال جاری این دو خط کنسانتره را راه اندازی کنیم.

صالح نیز درخصوص پروژه گندله سازی توضیح داد: قرارداد ساخت کارخانه گندله سازی با ظرفیت 5 میلیون تن در سال از دو بخش داخلی و خارجی تشکیل شده که مسئولیت قسمت خارجی و تجهیزات مهندسی با شرکت اتو تک است.در صورتهای مالی 6 ماهه 16 میلیون یورو تعهدات ارزی مشاهده می شود که تاکنون 100 درصد ان پرداخت شده و منابع تامین ارزی از محل صادرات بوده است. کل محصول تولیدی در داخل تقاضای بیشتری دارد اما برای اجرای طرح های توسعه ای برنامه صادرات انجام شده،سال جاری نیز به اندازه نیازهای ارزی صادرات شده و درمقابل تجهیزات خریداری و به داخل اورده شده است.

آثار تحریم ها بر صادرات و مقاصد

وی درخصوص آثار تحریم ها بر صادرات گفت: بحث تحریم ها به دوبخش اجرای پروزه ها و بخش فروش و بازرگانی تقسیم می شود،در اجرای پروژه ها 3 صنعت داریم،خردایش با ظرفیت 15 میلیون تن در سال تکمیل نصب و راه اندازی شده،درباره کنسانتره 5 خط تولید داریم که 2 تا به بهره برداری رسیده و سومی در حال اجراست،این صنعت در داخل بومی شده و هیچ نیازی به خارج نداریم.

این مقام مسئول ادامه داد: در بخش گندله سازی نیز تجهیزات در اوج تحریم ها از دریای عمان به چین برده و به نام این کشور بسته بندی و به داخل اورده می شد.اما در راستای سیاست اقتصاد مقاوتی در این حوزه 20 درصد از قطعات با استفاده از دانش مهندسین ایرانی تامین شده همچنین شرکتی در این خصوص تشکیل شده تا با مطالعه این صنعت نیز بومی سازی شود.

صالح درباره تاثیر تحریم ها بر بخش فروش و بازرگانی نیز گفت: با توجه به اینکه هیچ نیازی به صادرات نداریم و تقاضای داخلی بیش از تولیدات است،درجایی اقدام به صادرات محصولات می شود که یا کشور نیاز به ارز صادراتی داشته باشد و یا برای تامین ارز شرکت انجام می شود.برای صادرات محصولات به کشورهای هند، عمان، ایتالیا، آلمان و چین متقاضی وجود دارد.

برنامه افزایش سرمایه

وی درمورد برنامه افزایش سرمایه نیز گفت: این برنامه بعد از ورود به بازار سرمایه در دستور کار است. پیشنهاد هیات مدیره قبل از ورود به بازار رساندن سرمایه به 2.5 هزار میلیارد تومان معادل 103 درصد بود که اگر تغییری در این مورد پیش نیاید،اطلاع رسانی خواهد شد.

میزان تسهیلات دریافتی بانکی

صالح درخصوص احداث خط 3 کنسانتره و میزان تسهیلات دریافتی بانکی گفت: براساس توافق نهایی پروزه 12 ماهه به بهره برداری می رسد که اکنون 23 درصد پیشرفت داشته و افزایش نوسانات قیمت ارز و افزایش بهای تمام شده در این پروژه منظور شده است.درحال حاضر کمتر از 50 میلیارد تومان تسهیلات مالی داریم اما کل بدهی بانکی پرداخت شده،اگر برنامه تامین مالی برای اجرای طرح ها در دستور کار باشد،از تسهیلات صندوق توسعه ملی استفاده می کنیم.

انتهای پیام
 

شهروز..

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
کد خبر: ۱۰۷۰۹۴
۹:۴ - ۱۳۹۷/۸/۲۱افزایش 179 درصدی سود شرکت آماده عرضه اولیه در گزارش 6 ماهه
شرکت ۱.۲۳ هزار میلیارد تومانی سنگ آهن گهر زمین که با برگزاری جلسه معارفه آماده عرضه اولیه سهام شده صورت های مالی ۶ ماهه را منتشر کرد .


به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرگت سنگ آهن گهر زمین که با نماد "کگهر" از 12 آبان ماه در بازار دوم معاملات فرابورس درج و توسط مدیران به فعالان بازار سرمایه معرفی شد، با انتشار صورت های مالی 6 ماهه منتهی به خرداد سال جاری، یک گام دیگر به عرضه نزدیک تر شد.

این شرکت در این مدت به سود 337 ریالی به ازای هر سهم دست یافته که با جهش 179 درصدی به نسبت دوره مشابه سال قبل همراه شده است.

بنابراین گزارش،در ترکیب سهامداری این شرکت ۱.۲۳ هزار میلیارد تومانی، شرکت های گل گهر با 30 درصد، سرمایه گذاری امید با 27.5 درصد، سرمایه گذاری غدیر با 22.5 درصد و سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات با 20 درصد حضور دارند.

upload_2018-11-12_9-34-0.png


upload_2018-11-12_9-34-0.png
 

شهروز..

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
تاریخ چنین جنایت سازمان یافته ایی را هرگز فراموش نخواهد کرد.
دسیسه سهامداران عمده کگهر با مدیران فاسد بورس در گرانفروشی و تبانی هرگز فراموش نخواهد شد و در اولین تغییر در وضعیت حاکم این خیانتکاران فاسد باید پای میز محاکمه ایستاده و پاسخگو باشند
 

شهروز..

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
والله صد رحمت به دزدهای دریایی سومالی.... مدیران بورس واقعا دزدهای دریایی سومالی را رو سفید کردن.. این دو نفر هم که اون وسط افتادن مردم همیشه در صحنه واسه عرضه اولیه هستند که توسط دزدان بورسی سالهاس به گروگان گرفته شده اند!!
 

بزوس

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
والله صد رحمت به دزدهای دریایی سومالی.... مدیران بورس واقعا دزدهای دریایی سومالی را رو سفید کردن.. این دو نفر هم که اون وسط افتادن مردم همیشه در صحنه واسه عرضه اولیه هستند که توسط دزدان بورسی سالهاس به گروگان گرفته شده اند!!
آقا شهروز فکر میکنید با طرع بزرگ گندله سازی که سال بعد افتتاح میشه چقدر میتونه سودآوری داشته باشه که اینقدر گرون قیمت گذاشتن؟
تشکر
 

شهروز..

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
آقا شهروز فکر میکنید با طرع بزرگ گندله سازی که سال بعد افتتاح میشه چقدر میتونه سودآوری داشته باشه که اینقدر گرون قیمت گذاشتن؟
تشکر
سال دیگه رو بگذارید سال دیگه راجع بهش حرف بزنیم.... پتروشیمی پارس را وقتی عرضه کردن هم سهامدار عمده میدونست قیمت فروش محصولاتش رفته بالا هم سازمان بورس ولی انقدر غیرت داشتند که چند روز مونده به مجمع سالیانه در قیمت مناسب عرضه کردن و مردم هم از بابت افزایش قیمت سهم منتفع شدند و هم بعد از مدتها با یه شرکت با پدر و مادر رفتن مجمع و بلافاصله هم سود قابل توجهی از بانک گرفتن و همچنان با توجه به ارزشگذاری مناسب در روز عرضه ....پارس یکی از پیشرو های صنعت خودش محسوب میشه و مردم همیشه به نیکی ازش یاد میکنند.
 

بزوس

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
سال دیگه رو بگذارید سال دیگه راجع بهش حرف بزنیم.... پتروشیمی پارس را وقتی عرضه کردن هم سهامدار عمده میدونست قیمت فروش محصولاتش رفته بالا هم سازمان بورس ولی انقدر غیرت داشتند که چند روز مونده به مجمع سالیانه در قیمت مناسب عرضه کردن و مردم هم از بابت افزایش قیمت سهم منتفع شدند و هم بعد از مدتها با یه شرکت با پدر و مادر رفتن مجمع و بلافاصله هم سود قابل توجهی از بانک گرفتن و همچنان با توجه به ارزشگذاری مناسب در روز عرضه ....پارس یکی از پیشرو های صنعت خودش محسوب میشه و مردم همیشه به نیکی ازش یاد میکنند.
اگه بزاریم کنار با سود تحلیلی حدود 150 تومانی خب حالا با قیمت 680 تومانی چیکار کنیم!
داره با p/e پر امسال عرضه میشه
من فکر میکردم بین 400 تا 500 عرضه بشه
این دیگه چه قیمتیه گذاشتن!:mad:
 

رئیس

Active Member
کاربر فعال
خب کچاد، کگل،وامید و حتی وغدیر که شسته رفته تر هستند و قیمت کمتر و سود بیشتری دارند
چرا این سهم اینقدر بالا عرضه میشود
 

اسپرلوس

Well-Known Member
کاربر فعال
کگهر سهم عالی ای هست ولی قیمتی که داره عرضه میشه در مقایسه با بقیه سهم ها خیلی بالاست. من فملی رو کاملا ترجیح میدم
 

فین

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
خب کچاد، کگل،وامید و حتی وغدیر که شسته رفته تر هستند و قیمت کمتر و سود بیشتری دارند
چرا این سهم اینقدر بالا عرضه میشود
خب مسئله اصلي اين است كه از ديد سازمان بورس و خصوصي سازي و وزارت اقتصاد قيمت سهم همين 680 و حتي با صعود سهم 800 تومان است و مسئله مهمتر اين است كه قيمت سهامي كه شما گفتيد قيمت امروز خيلي پايين است . مثلا غدير بايد 300 تا 350 قيمت داشته باشد نه 200 تومان و همچنين بقيه سهام. بطور كلي از ديد دولت و سازمان بورس قيمت اكثر سهام هنوز پايين است و بازار بايد تا پايان سال 40 تا 50 درصد ديگر رشد كند و به شاخص 250 تا 300 هزار برسيم. از ديدي كلان اقتصادي هم ارزش بازار بورس و فرابورس تا 70 درصد نقدينگي جاي رشد دارد (1200 هزار ميليارد تومان يا 100 ميليارد دلار با دلار 12 هزار تومان ).
 

حسن کله

Well-Known Member
کاربر فعال
کگهر سهم معدنی بکر و در حال رشد است و اصلا نباید با کگل و کچاد امروز که معادن بالغی هستند، مقایسه شود. اگر میخواهید مقایسه کنید، باید آنرا با کگل و کچاد اوایل دهه 80 مقایسه کنید.
ظرف چند سال آینده، این سهم، از همین قیمت، جای رشد ده برابری دارد.
 

PETROLEUM

Well-Known Member
کاربر فعال
پس قیمتش هم معادل قیمت دهه 80 همون سهم ها باید بشه ;););)

قیمت آینده نباید پیش خور شود . آنهم در آستانه عرضه اولیه
قیمت آینده برای وقتی است که توی صورتهای مالی بیاید نه اینکه با کلاهبرداری صورتهای مالی 9 ماهه هم مخفی شود و مردم هم ندانند این سهم چه کرده توی 9 ماهه :oops:
 

چراوچيه

Well-Known Member
کاربر فعال
هجوم مردم در خرید اولیه باعث شده که از مردم سواستفاده کنند چون میدانند هر قیمتی بدهند مردم باز هم خریدارند پس این خود ما هستیم که فقط بانخریدن نقره داغشون خواهیم کرد بیشتر عرضه اولیه برای افزایش شاخص است
 

حسن کله

Well-Known Member
کاربر فعال
بهترین کار این است که اگر فکر می کنید گران است، نخرید. اما ما خواهیم خرید.
این سهم را برای شش ماهه و نه ماهه و پارسال و پیرارسال نمی خریم. برای سود هزار تومانی سه سال آینده می خریم.
اما اگر می خواهید یک سهم عرضه اولیه ای بخرید که چند روز بعد با 50 درصد سود خارج شوید، کگهر، برای شما مناسب نیست چون ممکن است خیلی زود متعادل یا منفی شود. اما برای ما بلندمتیها، سهمی بهتر از این در بازار نیست. این کگهر تقریبا همان واحیای پارسال است.
 

aminnts123

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوستان خبر رسید به احتمال زیاد عرضه اولیه شنبه لغو خواهد شد علت اعتراض به گران فروشی سهم کگهر .... آنهایی که امروز آتش زدند به مالشون فردا منتظریم ؟؟؟؟!!!!
 

شهروز..

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
بالاخره اح مقها فهمیدن این عرضه ایراداتی بهش وارده!!
دیروز طی گفتگویی با آقای علیرضایی مدیر مسئول بورس پرس ایرادات وارده به این عرضه را توضیح دادم و ایشون هم پیگیری کردن و نتیجه را اعلام و منتشر کردن.

کد خبر: ۱۰۷۱۹۳
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۷/۸/۲۳در گفت وگوی بورس پرس با رئیس اداره نظارت بر ناشران فرابورسی:
شاید عرضه اولیه شنبه لغو شود / توضیحاتی درباره بندهای مهم حسابرس "کگهر"
رئیس اداره نظارت بر ناشران فرابورسی با اعلام نکاتی در مورد بندهای مهم حسابرس سنگ آهن گهر زمین گفت: گزارش عملکرد 9 ماهه شرکت باید منتشر شود در غیر این صورت عرضه اولیه "کگهر" لغو خواهد شد.


به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، درحالی طبق اعلام قبلی ، شنبه آینده 5 درصد از سهام سنگ آهن گهر زمین در فرابورس عرضه اولیه می شود که در صورت های مالی 6 ماهه این شرکت 1.23 هزار میلیارد تومانی ابهاماتی از سوی حسابرس مطرح بوده و هر چند توضیحاتی از سوی شرکت اعلام شده اما همچنان برخی موارد مبهم برطرف نشده است.

از سوی دیگر "کگهر" صورت های مالی 9 ماهه و عملکرد ماهانه مهر را در کدال منتشر نکرده تا زمزمه لغو عرضه اولیه سهام این شرکت شنیده شود.

در این رابطه صابر جعفروند آذر رئیس اداره نظارت بر ناشران فرابورسی به بورس پرس توضیح داد: سازمان بورس حداکثر تلاش و پیگیری های لازم برای دریافت اطلاعات کامل شرکت ها مخصوصا" شرکت های آماده عرضه اولیه کرده و منتشر می کند تا ضمن عدم قضاوت، در اختیار سهامداران قرار گیرد و هر فردی براساس درجه ریسک ، تصمیم گیری کند.

وی ادامه داد: در مورد بندهای مهم حسابرس سنگ آهن گهر زمین هم اطلاعات مورد نیاز از ناشر دریافت و در چند محل منعکس و حتی در 19 صفحه توضیحاتی داده شد اما برخی نکات باقی مانده که مانع از عرضه اولیه سهام آن نمی شود. در این میان باید گزارش عملکرد 9 ماهه تا قبل از روز عرضه ، منتشر شود در غیر این صورت عرضه اولیه "کگهر" لغو خواهد شد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه طبق وعده مدیران شرکت ، اطلاعات تکمیلی به زودی در کدال منتشر خواهد شد در مورد اعتقاد برخی فعالان به گران بودن قیمت گذاری سهام این شرکت هم به بورس پرس توضیح داد: موضوع ارزش گذاری سهام به عهده فرابورس بوده و سازمان بورس در این حوزه نقشی ندارد. توپ را به زمین فرابورس انداخت چون خودشون هم میدونند دارن گرانفروشی میکنن و حرفی برای گفتن ندارن(قابل توجه اونهایی که دیروز داشتن خشتک خودشون رو واسه گرفتن عرضه اولیه پاره میکردن)

حعفروند آذر ادامه داد: این شرکت توسط هیات پذیرش اوراق بهادار پذیرفته شده و با ارایه اطلاعات 6 ماهه حسابرسی شده ، آماده عرضه اولیه 5 درصد سهام بوده اما نکاتی در مورد عملکرد نیمه اول سال مطرح شد که سازمان بورس با اعلام ابهامات، پاسخ های شرکت را دریافت و در اختیار همگان قرار داده تا هر سرمایه گذاری در تصمیم گیری ها لحاظ کند.
 

soori

Well-Known Member
کاربر فعال
اینا همش جو میدن که به خودشون بیشتر برسه.
 
بالا