سمگا ( گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی )

پورزند

Very Good Member
کاربر فعال
«گردشگری» در فرابورس

گروه بورس - هدیه لطفی: با درج نام شرکت گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران، قطار فرابورس به ایستگاه بیست و یکم رسید.

روز گذشته شرکت گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران، پس از احراز کلیه شرایط پذیرش و با نماد «سمگا» در فهرست نرخ‌های بازار اول فرابورس درج نام شد.

یادآور می‌شود شرکت مزبور در گروه هتل و رستوران و در زیر گروه هتل‌ها، اردو و دیگر تدارکات اقامت کوتاه‌مدت جای گرفته است.
 

پورزند

Very Good Member
کاربر فعال
سرمایه گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران در فرابورس درج شد.

شرکت سرمایه گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران سرمایه اولیه آن 200میلیارد ریال است و در مجمع فوق العاده مجوز افزایش سرمایه به 400 میلیارد ریال تصویب شده است که پس از اخذ مجوز از سازمان اجرا خواهد شد.
مدیر پذیرش فرابورس گفت: شرکت گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران به عنوان بیست و یکمین نماد معاملاتی در فرابورس درج شد .

به گزارش بورس نیوز به نقل از روابط عمومی فرابورس ایران ، سید مهدی علم الهدی با اعلام این خبر افزود : شرکت گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران ، پس از احراز کلیه شرایط پذیرش از تاریخ 11 اردیبهشت به عنوان بیست و یکمین نماد معاملاتی ، در فهرست نرخ های بازار اول فرابورس درج شد.

علم الهدی اظهار داشت: شرکت سرمایه گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران سرمایه اولیه آن 200میلیارد ریال است و در مجمع فوق العاده مجوز افزایش سرمایه به 400 میلیارد ریال تصویب شده است که پس از اخذ مجوز از سازمان اجرا خواهد شد.

این شرکت در گروه هتل و رستوران قرار دارد و سهامدار عمده آن شركت طرح سازه تنيان محسوب می شود.
 

behzad2

Very Good Member
کاربر فعال
دوستان پیشبینی سود کرده یا خیر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 

msalehi_1979

Very Good Member
کاربر فعال
نوبرانه است دوباره سهام کوچک عرضه میشوند که گیر هیچ کس نمی اید و با منت در حدود 1000 سهم و همه برای اقایان و صندوق مبارک کارگزاری
 

mustafa

Member
کاربر فعال
الف مدعي شد:
شركت خصوصی سمگا كه به تازگی توسط اطرافیان اسفندیار رحیم مشایی تأسیس شده، با حمایت‌های ویژه هیات دولت قراردادهای بزرگی بدست آورده است.

به گزارش «الف»، شركت سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران مشهور به سمگا كه در هفتم تیرماه 1388 با سرمایه 20 میلیارد تومان به ثبت رسیده و تأسیس شده است، ظرف مدت كوتاهی توانسته 6 شركت اقماری بزرگ تأسیس كند.
یكی از شركت‌های مولود سمگا، بانك جدیدالتأسیس «گردشگری» است كه در بدو تولد، سرمایه آن از 200 میلیارد به 600 میلیارد تومان افزایش پیدا كرده‌است.

اسفندیار رحیم مشایی و حمید بقایی جزو اولین سهامداران شركت سمگا بوده اند و مدیر عامل این شركت، مهدی جهانگیری، معاون سابق مشایی در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری است.
جهانگیری همان كسی است كه در سال 87 پس از ماجرای مشهور حمل قرآن با موسیقی و دف، تحت فشار علما و اقشار متدین ناچار به استعفا شد.

جهانگیری پس از استعفا از معاونت سازمان میراث فرهنگی و جهانگردی، شركت خصوصی سمگا را تأسیس كرد و با حمایت ویژه دولت، همكاری مالی حداقل 10 بانك، موسسه مالی و شركت سرمایه گذاری را جلب كرده است.
این شركت ابتدا قرار بود با عنوان «صندوق سرمایه گذاری میراث فرهنگی و گردشگری» فعالیت كند، اما بعدا به نام «شركت سرمایه گذاری میراث فرهنگی و گردشگری - سمگا» تغییر نام داد.

اسفندیار رحیم مشایی نه فقط تعدادی از سهام این شركت خصوصی را خریداری كرده است، بلكه از نزدیك طرح‌های آنرا پیگیری و شخصأ به آنها سركشی می‌كند.
اسفندیار رحیم مشایی، حمید بقایی (رئیس و معاون وقت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری) و مهدی جهانگیری (معاون مستعفی مشایی) در مراسم آغاز پذیره نویسی شركت خصوصی سمگا، 19 اردیبهشت 1388

مشایی و بقایی در اولین روز عرضه سهام شركت سمگا، سهامدار آن می شوند، 19 اردیبهشت 1388. همان روز 50 درصد و طی 4 روز بعد، 100درصد سهام عرضه شده شركت سمگا توسط بانكها، موسسسات سرمایه گذاری و افراد مطلع، خریداری شد و پذیره نویسی سمگا قبل از موعد پیش بینی شده به پایان رسید.
بازدید اسفندیار رحیم مشایی (رئیس دفتر رئیس جمهور) از دفتر شركت خصوصی سمگا 20 آبان 1388​
بازدید اسفندیار رحیم مشایی (رئیس دفتر رئیس جمهور) از پروژه های سمگا در فرودگاه امام خمینی، اول تیر 1389​
یكی از رانت‌های ویژه برای سمگا، واگذاری یك میلیون و دویست و پنجاه و هشت هزار متر مربع از زمین‌های لویزان در شمال شرقی تهران به این شركت خصوصی بوده است.
برای این واگذاری نه تنها مزایده‌ای برگزار نشده، بلكه براساس مصوبه شماره 99677/43084 مورخ 88.5.18 هیات وزیران و صورتجلسه مورخه 88.12.23 كارگروه میزاث فرهنگی استان تهران، كل زمین‌های فوق باید بصورت رایگان به شركت خصوصی سمگا واگذار شود.
بر طبق تصاویر موجود، اسفندیار رحیم مشایی و مرتضی تمدن (استاندار تهران)، ضمن بازدید از دفتر سمگا در جریان طرح‌ها و برنامه‌های این شركت خصوصی قرار گرفته اند.
اسفندیار رحیم مشایی اردیبهشت ماه 88 در رزمان تصدی ریاست سازمان میراث فرهنگی و گردشگری گفته بود: «سازمان میراث فرهنگی و گردشگری قرار است در راستای عمل به اصل 44 قانون اساسی آن بخش از فعالیت‌ها، اموال و دارایی‌ها، هتل‌ها و سهام شركت‌های وابسته را وفق مقررات به این شركت - سمگا - واگذار كند».
اسفندیار رحیم مشایی، مرتضی تمدن (استاندار تهران) و مهدی جهانگیری در دفتر شركت سمگا، اول اردیبهشت 1389​
خوشبختانه با پیگیری‌های قانونی بعمل آمده، دیوان محاسبات (بازوی نظارتی قوه مقننه و مسوول نظارت مالی بر عملكرد دستگاه‌های دولتی)، این موضوع را بررسی كرد و در تاریخ 89.10.25 از واگذاری 1258800 متر مربع از زمین‌های لویزان به شركت خصوصی سمگا جلوگیری و مصوبه هیات دولت در این باره را به دلیل نقص قوانین متعدد، لغو كرد.

از جمله مزایای دولتی دیگری كه به سمگا تعلق گرفته، امتیاز ساخت و بهره‌برداری از هتل‌های بین المللی فرودگاه امام خمینی(ره) به این شركت خصوصی بوده است.
براساس این قرارداد، شركت سمگا 31هزار متر مربع زمین رایگان در محوطه فرودگاه بین المللی امام خمینی دریافت و در آنها هتل می‌سازد و 25 سال پس از بهره‌برداری، هتل‌ها را به شركت فرودگاه‌های كشور واگذار می‌كند.

درباره قرارداد واگذاری زمین به شركت سمگا برای ساخت هتل در فرودگاه امام خمینی، مدیر عامل این شركت اعلام كرده است: «...این شركت بابت دریافت زمین‌های موضوع این قرارداد، پولی نمی پردازد اما بابت كارشناسی این زمین‌ها، حدود 3 میلیارد تومان(!) باید بپردازد كه این امر باید اصلاح شود».

محمدرضا امیرحسنخانی رئیس هیات مدیره سمگا در پاسخ به سوال خبرنگار الف، درباره نحوه دستیابی این شركت به قراردادهای لویزان و فرودگاه امام خمینی گفت: «از جزئیات موضوع اطلاعی ندارم و تا آنجایی كه می‌دانم بصورت حق بهره‌برداری بوده است».
آقای حسنخانی در پاسخ به این سوال كه چرا این حق، الف) بدون مزایده و مناقصه ب) چرا رایگان، و ج) چرا به سمگا داده شده است، پاسخی نداد. قابل ذكر است كه دكتر امیرحسنخانی نماینده مجلس هفتم از فردوس و طبس بود.

مطابق قانون، كلیه دستگاه‌های دولتی موظفند مناقصه‌های خود را قبل از انتخاب طرف قرارداد، از طریق درج در روزنامه‌های رسمی و پایگاه ملی مناقصه‌ها به عموم اعلام كنند و قرارداد را به بهترین پیشنهاد دهنده واجد شرایط واگذار كنند.
پیگیری‌خبرنگاران الف نشان می‌دهد هیچ اثری از مناقصه ساخت هتل در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی نه در روزنامه رسمی و نه در پایگاه ملی مناقصات و نه در سایت شركت فرودگاه‌های كشور وجود ندارد.
درباره این قرارداد، خبرنگار الف از شركت فرودگاه های كشور استعلام كرده كه ان شا الله توضیحات این شركت به محض وصول منتشر می شود.
بنابه آگهی شماره شماره27433/ت32/88 روزنامه رسمی (بهمن 88)، اعضای هیات مدیره شركت سمگا به همراه سوابق آنها، افراد زیر بوده اند:

• آقای مهدی جهانگیری (نماینده نارپ ایرانیان، سهامی خاص)، مدیرعامل – معاون سابق آقای اسفندیار رحیم مشایی
• آقای علی‌اصغر پرهیزكار (نماینده كانون جهانگردی و اتومبیل‌رانی جمهوری اسلامی ایران) - مدیرعامل سابق صندوق حفظ، احیا و مرمت آثار تاریخی، وی چند ماهی است با حكم بقایی مدیر عامل منطقه آزاد اروند شده است - عضو هیات مدیره
• آقای محمدرضا حسنخانی (نماینده شركت آساستران خراسان سهامی‌خاص)، مدیرعامل بانك جدیدالتاسیس «ایران زمین»، نماینده مجلس هفتم - رییس هیات مدیره
• آقای سید بهاءالدین حسینی هاشمی (نماینده سرمایه‌گذاری و تجارت امید سهامی‌خاص)، مدیرعامل بانك تات (مدیر عامل سابق بانك سرمایه و مدیر عامل اسبق بانك صادرات) - عضو هیات مدیره
• آقای علی اكبر امین تفرشی (نماینده سرمایه‌گذاری پارس آریان سهامی‌عام)، عضو علی البدل هیات مدیره بانك پاسارگاد - عضو هیات مدیره
• آقای مهندس رضا حمزه لو (نماینده سرمایه‌گذاری هزاره سوم سهامی‌عام)، مدیرعامل شركت بازرگانی پتروشیمی، مدیرعامل شركت سرمایه گذاری ایران - عضو هیات مدیره
• آقای مهندس محمدرضا كبورانی (نماینده سرمایه‌گذاری توسعه و عمران زاگرس چهارمحال بختیاری)، مدیرعامل سابق شستا - عضو هیات مدیره

كمی بیش از دو ماه پیش، اعضای هیات مدیره سمگا در 25 بهمن ماه 89 با جایگزینی احسان تابش به جای پرهیزكار به عنوان نماینده كانون جهانگردی و اتومبیلرانی در هیات مدیره ابقا می شوند (آگهی شماره شماره39169/ت32/89 روزنامه رسمی).
اما هم اكنون در پایگاه اطلاع رسانی سمگا، اسامی آقایان غلامرضا حاجی زاده (مدیرعامل بانك سرمایه)، حامد واحدی (مدیرعامل سرمایه گذاری الوند خاورمیانه) به عنوان اعضای هیات مدیره دیده می شود و اسامی آقایان حمزه لو و كبورانی حذف شده است.

رشد خیره كننده و غیره عادی شركت خصوصی سمگا در شرایطی اتفاق افتاده است كه سرمایه‌گذاران و تولیدكنندگان بخش خصوصی واقعی كه به بیت‌المال و قراردادهای بزرگ دولتی دسترسی ندارند، از محیط نامساعد كسب و كار در ایران به شدت تحت فشار هستند و در ماه‌های اخیر كمتر شركت تازه تأسیسی در ایران توانسته به این صورت رشد كند و صاحب قراردادی بزرگ با موسسات دولتی شود.
 

a12

Member
کاربر فعال
با این سود 64 تومنی البته با سرمایه فعلی و قبل از افزایش سرمایه بنظر دوستان با چه قیمتی کشف قیمت می شه؟؟
 

a12

Member
کاربر فعال
فکر میکنم فردا نماد بازگشایی بشه - دوستان نظری ندارن
 

a12

Member
کاربر فعال
سودش هم 320 ریاله - p/e مناسب واسه سهم بنظر دوستان جقدره؟؟
 

احمد.ك

Member
کاربر فعال
ششماهه فقط 110 ريال سود داده يعني حدود 34 درصد . حواستان باشد شركت كاملا سياسي است و با افشاگري سايت الف معلوم شده به گروه اقايان مشايي و بقايي متعلق است . اگر در گير نزاعهاي سياسي و جناحي شود فاتحه شركت را بايد خواند ..
 

vaita

Very Good Member
کاربر فعال
فعلا که حجم زیادی از معاملات امروز باطل شده
3 تا حقیقی هم خالی کردن
 

a12

Member
کاربر فعال
صف خرید نسبتا" خوبی داره و عرضه قطره چکانی سهم باعث می شه سهم اهداف بالایی رو داشته باشه


دوستان چه هدف قیمتی واسه سهم پیش بینی می کنن؟؟
 

سهند

Member
نارنجی سابق
در صورتهاي مالي و گزارش پرتفو مطالب جالبي ديده مي شود. مورد اصلي اين است که شرکت با جابجايي شرکتهاي خارج بورسي سود هنگفتي را شناسايي کرده . اين شرکتها را همين امسال خريده و همين امسال واگذار کرده و مثلا در يک مورد 5 ميليارد تومان سود شناسايي کرده و اين سودها مشخص است که رانتي و گردشي است.
ولي با اين حال با توجه به قيمت کنوني بانک گردشگري و افزايش سرمايه اجرا شده ، ناو سهم با سرمايه جديد را بنده با فرض دوبرابر شدن تعداد سهام بيمه ارمان شرکت بر اساس افزايش سرمايه صرف سهام ، حدود 185 تومان با سرمايه 400 ميليارد ريال در اوردم. البته خيلي سريع حساب کردم و ممکنه اشتباه باشه ولي کلا در مورد اين شرکت با توجه به صاحبان سهام ان خيلي بايد دقت کرد.
 

سرمد سابق

Very Good Member
کاربر فعال
در صورتهاي مالي و گزارش پرتفو مطالب جالبي ديده مي شود. مورد اصلي اين است که شرکت با جابجايي شرکتهاي خارج بورسي سود هنگفتي را شناسايي کرده . اين شرکتها را همين امسال خريده و همين امسال واگذار کرده و مثلا در يک مورد 5 ميليارد تومان سود شناسايي کرده و اين سودها مشخص است که رانتي و گردشي است.
ولي با اين حال با توجه به قيمت کنوني بانک گردشگري و افزايش سرمايه اجرا شده ، ناو سهم با سرمايه جديد را بنده با فرض دوبرابر شدن تعداد سهام بيمه ارمان شرکت بر اساس افزايش سرمايه صرف سهام ، حدود 185 تومان با سرمايه 400 ميليارد ريال در اوردم. البته خيلي سريع حساب کردم و ممکنه اشتباه باشه ولي کلا در مورد اين شرکت با توجه به صاحبان سهام ان خيلي بايد دقت کرد.
سلام سهند خان به نظرتان افزایش سرمایه صرفی یا همان افزایش سرمایه صرف سهام در این شرکت اجرا می شود؟
 

سهند

Member
نارنجی سابق
سلام سهند خان به نظرتان افزایش سرمایه صرفی یا همان افزایش سرمایه صرف سهام در این شرکت اجرا می شود؟
پذیره نویسی سهام ارمان ، گویا همینی که امروز و روز معاملاتی قبل انجام شد، از محل صرف سهام و سلب حق تقدم سهامداران قبلی بوده است. در نتیجه به هر سهم قبلی یک سهم جدید بصورت رایگان (صرف) اهدا خواهد شد.
 

120

Very Good Member
کاربر فعال
جناب سهند یه سوالی هم خارج از تاپیک داشتم نظرت در مورد بیمه ارمان که امروز پذیره نویسی کرد چیه
 

نیک نهاد

Member
کاربر فعال
این میراث فرهنگی عجب سهمی شده تا حالا ندیده بودم توی بازار سراسر منفی سهم عرضه نشه . اون هم سهمی که تازه 2 روز امده و 10 درصد هم رشد داشته بدون اینکه حجم معاملات بالایی داشته باشه . اگر فردا دیگه این سهم گیر کسی نیاد باید به 200 تومان برای این سهم فکر کنیم ...
 
بالا