سرمایه گذاری با الکترون

الكترون

Very Good Member
کاربر فعال
امروز هم که بازار شدیدا منفی بود و فارس برعکس بازار عمل کرد و باز هم بیشترین تاثیر مثبت رو در شاخص داشت.

در تاریخ 6 آبان این سهم معرفی شد (467.5 تومن) و الان 6 دی هست و با گذشت دوماه قیمتش رسیده به 576.5 تومن . یعنی 23 درصد رشد در 2 ماه که عملکرد عالی ای هست.

بقیه سبد پیشنهادی هم خوب رشد داشته که جمع بندی رو میگذارم بعد از فروش تپولا.

ttemp.JPG

الكترون

Very Good Member
کاربر فعال
کمنگنزی که کار کردم، چند ماه روش صبر کردم. قبل از رشد، 15% نزول کرد و بعد جهش داشت.

سهمهایی هم که در این تاپیک معرفی میشن، "همگی" میانمدتی هستند. حالا اگر شانس با من یار باشه و در کوتاه مدت رشد خوبی بکنند، خوب طبیعتا میفروشم و با سهمهای بهتر جایگزین میکنم. ولی اگر 10 یا حداکثر 20% هم افت کنند، نگه میدارم چون سهم میانمدتی خرید شده

نمونه فعلیش تپولا هست

الكترون

Very Good Member
کاربر فعال
هفته آینده (یعنی از 15 تا 19 اردیبهشت) شاخص بورس کف چند ماهه اش رو خواهد دید. این کف اگر در این هفته اتفاق نیفته، حداکثر هفته بعدش اتفاق میفته. که به نظر من احتمال هفته اول بیشتره.

علت رسیدن به کف هم مهلت 20 اردیبهشت برای خروج احتمالی ترامپ از برجام هست و این که اثر منفی این اتفاق در بورس پیش خور شده

الكترون

Very Good Member
کاربر فعال
هفته آینده (یعنی از 15 تا 19 اردیبهشت) شاخص بورس کف چند ماهه اش رو خواهد دید. این کف اگر در این هفته اتفاق نیفته، حداکثر هفته بعدش اتفاق میفته. که به نظر من احتمال هفته اول بیشتره.

علت رسیدن به کف هم مهلت 20 اردیبهشت برای خروج احتمالی ترامپ از برجام هست و این که اثر منفی این اتفاق در بورس پیش خور شده
خوب ترامپ از توافق هسته ای خارج شد. البته عکس العمل روحانی و سه کشور اروپایی جوری بود که :
1-احتمال جنگ در کوتاه مدت و میانمدت صفر هست
2-دلار افزایشی خواهد بود
3-قیمت جهانی نفت هم به دلیل تحریمها افزایشی خواهد بود

و دلیل دیگه اینکه نقدینگی که به سمت خرید سکه رفته بود دیگه پیش فروش سکه ای وجو نداره که بخواد نقدینگی جذب کنه
و اینکه خیلی ها سکه هاشون رو از همین فردا پسفردا خواهند گرفت و نقد میکنند و دنبال سرمایه گذاری جدید هستند

جمع 5 دلیل بالا، نشون میده نه تنها بازار بورس و مسکن هردو در کوتاه مدت و میانمدت مثبت هستند، بلکه همین امروز(که تازه دیشب ترامپ اعلام خروج کرده)، بازار بورس کاملا مثبت خواهد بود
تاکید میکنم "کاملا مثبت" . یعنی برخلاف پیش بینی بیشتر افراد.
این رو قبل از شروع بازار دارم مینویسم.

و این تحلیلی هست که بر مبنای اون حدس زدم این هفته شاخص کفش رو میزنه که دقیقا اتفاق افتاد و کف زد و برگشت

خیلی حال و حوصله نوشتن ندارم ولی از اونجایی که بعضی بیشتر براشون حجم نوشته مهم هست تا نتیجه، دو سه خطی نوشتم

کماکان منتظر صعود سنگین تپولا در چند ماه آینده هم هستم

الكترون

Very Good Member
کاربر فعال

طبق پیش بینی، شاخص در 16 اردیبهشت کف چند ماهه رو زد و شروع به صعود کرد

همچنان با فارس و تپولا

الكترون

Very Good Member
کاربر فعال
شاید الان همه فکر میکنن به خاطر اینکه ترامپ از نظر بین المللی وجهه خوبی نداره، دوره بعدی رای نمیاره

ولی یک پیش بینی بر خلاف بقیه پیش بینی ها اینجا ثبت میکنم. اون هم این هست که به نظر من ترامپ در انتخابات بعدی هم رای خواهد آورد

چون مردم دنیا تابع اقتصاد هستن. و ترامپ تمام شاخص های اقتصادیش مثبت و خوب بوده. منجمله بیکاری ، ارزش پول آمریکا و ...

اینکه وجهه بین المللیش خوب نیست، از نظر رای دهندگان آمریکایی در اولویت نیست. رای دهنده ها اقتصاد رو میبینن. اون هم اقتصاد کوتاه مدتی که جلوی چشمشو هست رو.

برخلاف میل سیاستمداران ما که امیدوارن ترامپ بره و با بعدی شاید مذاکره یا مصالحه کنن، ترامپ به نظر من رای خواهد آورد

شخصا منتظر روزهای تلخ رشد مضاعف دلار (در برابر ریال) هنگام اعلام رای آوردن ترامپ در دور بعدی انتخابات آمریکا در سال 2020 هستم

الكترون

Very Good Member
کاربر فعال
درباره آمار سایت مسکن و شهرسازی برای معاملات مسکن تهران و شهرهای دیگه، یک نکته خیلی مهم هست که اغلب تحلیلگرها اشتباه میکنن.

نکته این هست که در سایت hmi.hrud.ir میبینیم که بیشتر از نصف معاملات منطقه 1 مربوط هست به "امام زاده قاسم" . بیشتر از نصف معاملات منطقه 2 مربوط هست به "آلستوم". بیشتر از نصف معاملات منطقه 3 مربوط هست به "احتشامیه دروس". نصف معاملات منطقه 4 مربوط هست به "اراج ازگل" و نصف معاملات منطقه 5 مربوط هست به "آپادانا". و موارد کاملا مشابه برای مناطق بعدی

اشتباهی که خیلی از تحلیلگرها انجام میدن این هست که متوجه نیستن که اینها اسم مناطقی هست که "از نظر الفبا، اولین اسم منطقه هست". و خیلی از مشاورین املاک که در اون استرس نوشتن مبایعه نامه، حوصله درست وارد کردن منطقه رو ندارن، روی اولین اسم از لیست کلیلک میکنن و رد میشن.

مثلا در مورد آلستوم در منطقه 2 خیلی این مشکل ساز شد و همه گفتن در آلستوم داره باند بازی و سفته بازی برای افزایش قیمت اتفاق میفته . در صورتیکه در واقع اینطور نبود. و مشکل دیگه ای هم که درست کرده بود این بود که محله آلستوم در منطقه 2 جزو مناطق پایینتر از نظر کیفیت در مقایسه با سایر محله های منطقه 2 بود ولی این اشتباه تحلیلها باعث شد که به طور اشتباهی رشد کنه و بیش از ارزشش قیمت خورده.

یا مشکل دیگه درباره محله آپادانا در منطقه 5 بود که همین اشتباه دربارش اتفاق افتاده بود

حتی در روزنامه های مهم اقتصادی کشور یا در کانالهای با چند صد هزار نفر در تلگرام، این مسایل اشتباه رو مطرح میکردند.

یا مثلا شخصی به نام دکتر ادیب هم که کلی ادعای تحلیل داره چنین اشتباه مهلکی در تحلیلهاش داشت و مردم رو گمراه میکرد.

این مطلب خیلی ساده و بدیهی رو ندیدم در جایی مطرح کنن. ولی دوستان توجه کنن که به اشتباه نیفتن

الكترون

Very Good Member
کاربر فعال
مدت زیادی هست که سهمهای جدیدی در سبد دارم ولی به علت اینکه استقبال کمی از صفحه شده، معرفی نشدند

البته فارس و تپولا همچنان سبد پیشنهادی هستند و در نهایت جمع بندی میشن و این صفحه بعد از جمع بندی و فروش فارس و تپولا دیگه احتمالا ادامه پیدا نکنه. به علت عدم استقبال

الكترون

Very Good Member
کاربر فعال
بیست روز قبل:

یک هفته قبل:

پیشنهاد میکنم به قسمت بولد شده پست دوم دقت کنید

همه اونهایی که پیش بینی افزایش دلار داشتند، تارگتهای فضایی میدادند

و تحلیلهاشون هم بر اساس این بود که فلان نماینده یا فلان آدم سیاسی یا فلان روزنامه چی گفت

آخه اگر اون نماینده یا فعال سیاسی آدم قوی و ارزنده ای بود که در ایران نماینده نمیشد. و از فیلتر انتخاب عوام الناس نمیگذشت

و وای به حال کسی که فکر میکنه این افراد اصلا مبنایی جز منافع یا آرزوها یا خیالاتشون برای افزایش یا کاهش نرخ ارز دارند

کسانی که بدون تحلیل در این تالار تارگت 30 هزار تومنی برای دلار میدادند، طبیعتا الان در دلار 12 هزار تومنی گیر کردن. این یه استنتاج کاملا منطقیه

در پستهای بالا ابتدا پیش بینی افزایش رو داشتم و در این پست آخر پیش بینی کاهش. که هم زمان وقوع ماکسیمم و هم مقدار ماکسیمم و هم روند افزایش و روند کاهش درست پیش بینی شدند
پیشنهاد میکنم این پست و پستهایی که در این پست بهشون ارجاع دادم رو ببینید

بیست روز قبل (یا دقیق تر بگم هفده هجده روز قبل) حدود 25 شهریور، زمانی که دلار 13800 تومن بود پیش بینی افزایش داشتم که تا نزدیک بیست تومن هم رفت. و گفتم در پاییز این اتفاق میفته که افتاد.

یک هفته قبل دقیقا در روزی که دلار تا 19000 تومن هم صعود داشت، گفتم به احتمال قوی اینجا آخر خط دلار هست. که دیدیم و خواهیم دید که درست هست. حداقل الان در لحظه تایپ این متن، دلار 14 تومن هست

تمام اتفاقات بازار ارز و روند دلار از یک ماه پیش تا حالا "قبل از اینکه اتفاق بیفتند" درست پیش بینی شدند

فقط گویا باید یا بگی دلار میریزه تا 1000 تومن یا بگی میره بالا تا 100 هزار تومن تا بقیه خوشحال بشن.

اگر واقع بینانه و صحیح تحلیل کنی، خریدار نداره. مثلا اگر بگی الان میره بالا و بعد از چند هفته میاد پایین، هم اونهایی که دلار دارن از دستت ناراحت میشن و هم اونهایی که دلار ندارن

البته من از نوشتن یک هدف مشخص دارم و ضرر نمیکنم. حتی اگر مطابق میل دلار دارها یا دلارندارها نباشه

اون چیزی که ثبت میشه صحت پیش بینی ها "قبل از وقوع" هست

آخرین ویرایش:
بالا