سرمايه گذاري ملت

شروع موضوع توسط اميركاويان ‏19 جولای 2004 در انجمن تالار گفتمان بورس

• ربات تلگرامی بورس گرام

قیمت لحظه‌ای و نمودار سهام مورد نظرتون رو دریافت کنید و با ایجاد دیدبان شخصی، از صف خرید و فروش سهام خود باخبر شوید.

1. اميركاويان

اميركاويان New Member کاربر فعال

شغل:
    مهندس مكانيك
    سرمايه گذاري ملت :lol:

دوستان فرصتي پيش امد تا سرمايه گذاري ملت رابررسي نمايم كه جمع بندي ان را به حضورتان معروض مي دارم

نوع فعاليت :واسطه گري مالي
    سرمايه فعلي :500ميلياردريال
    رتبه نقدشوندگي :17
    بازدهي طي يكسال اخير :272درصد
    سهامداران عمده :خانواده گنجي وبانك ملت
    سال مالي :31/6/1383
    پرتفوي داخل بورس اين شركت زياد بزرگ نيست اما 70%ارزش روز ان به سهامهاي ذيل وابسته است
    سرمايه گذاري ساختمان
    بانك كار افرين
    صدرا
    سرمايه گذاري مسكن
    پرتفوي خارج بورس شركت هم خيلي بزرگ نيست وتاثير زيادي روي روند بازدهي شركت ندارد
    خوب حالا به اصل مطلب يعني محاسبه ارزش پرتفوي مي رسيم ارزش پرتفوي داخل وخارج بورس
    شركت قبل از بازگشايي نماد بانك كارافرين
    ارزش پرتفوي داخل بورس 190تومان
    ارزش پرتفوي خارج بورس 30تومان
    كه جمع ان مساوي با 220تومان مي گردد ودر شرايط فعلي باتوجه به برنامه هاي اينده اين شركت (فروش سرساختمان ) وبكارگيري وام دريافتي از بانك توسعه اسلامي در حدود 20ميليارد تومان با بهره حدود5% دربازارسرمايه بعلاوه خريد كارگزاري عمران جهت سهولت بازار سازي وانجام معاملات مي توان قيمت انرا30%بالاتر ازپرتفوي دانست وبااين حساب
    (220*1.3)=286+(38eps)=324+(13)اندوخته قانوني
    كف قيمت مساوي است با 337تومان
    خوب در فرمول بالاارزش جديدكارافرين را وارد مي نماييم انگاه ارزش پرتفوي داخل بورس درحدودهفتادتومان افزايش مي يابد وبدين ترتيب محسبات فوق دوباره تكرار مي گردد
    واين باربه ارزش در حدود413تومان مي رسيم
    پس تاكنون قيمت بايد بين337تومان الي 413تومان در كوتاه مدت بازي نمايد انايك نگاه موشكافانه به ماايده هاي جديدي مي دهداكثرحاضران درتالارشيشه اي قيمت سرساختمان را درميان مدت 1600تومان وصدراهم2500تومانوسرمايه گذاري مسكن را اماده رشد در پاييز مي دانند پس منتظرتكانهاي
    در پرتفوي هستيم ولي من فقط تاثيرسرساختمان را اضافه مي نمايم
    اگرمذاكرات فروش سرملت باكربن به سرانجام برسدواين معامله در حدود قيمتي 1330الي1500
    تومان انجام گيردسودي درحدود60تومان نصيب سرملت مي شود واين يعني اي پي اس حدود100
    وباپي به اي 5قيمت
    معادل500تومان
    اين محاسبه را اين گونه نيز مي توانيم انجام دهيم كه ارزش سرساختمان رادر پرتفوي سرملت با قيمت هرسهم هزاروپانصد تومان بدست اوريم فرمول اوليه كه در بالا به ان اشاره شده است اصلاح مي
    گرددوبه قيمت447تومان مي رسيم واين يعني نهايتادرميان مدت قيمت بين337تومان و500تومان نوسان مي نمايدپس سهم موردنظرهنوزهم مورداستقبال بازاريان است وفرصت خوبي براي معامله است :lol:

2. اميركاويان

شغل:
    مهندس مكانيك
    وام خارجي

وام 10ميليون دلاري از بانك خارجي به بانك كارافرين پرداخت مي شود حالا مسئله قشنگ شد

3. علی خوش خلق

علی خوش خلق Active Member کاربر فعال

شغل:
    کارمند
    ممنون

از تحليل بجايي كه فرموديد
    ياهو

4. رند

رند New Member کاربر فعال

هميشه زيبا

جناب آقاي كاويان هميشه از تحليل هاي زيبا،علمي و كاربردي شما استفاده كرده ام . اما نميدانم چرا كم مينويسيد؟شايد يك تاپيك جداگانه خالي از لطف نباشد :wink: هميشه سبز و

5. امير كبيري

امير كبيري New Member عضو تازه

....

با امتنان از زحمات شما . و آرزوي توفيق .

6. ميكرو

ميكرو New Member کاربر فعال

شغل:
    کارگزاری
    با سلام و تشكر از جناب كاويان .
    تو اونيكي سايتم كه با لبيكتون ما رو شرمنده كرده بودين .
    آقاي كاويان سرور گرامي در صورت امكان از چند و چون فروش و ساخت ملت در صورت امكان اطلاع كسب كنيد و نيز عرضه هاي ميليوني براي چه و از طرف كه بود ؟
    با تشكر .
    كوچيك شما .

7. Anonymous

Anonymous New Member کاربر فعال

دوستان بازار مردادماه فصل سوم بازار امسال است امسال بازار به سه فصل تقسيم شد
    فصل اول تا 15فروردين خودرويي ها وسهامهاي بزرگ سال قبل
    فصل دوم ظهور سهام گمنام ونوسان گيري سريع
    فصل سوم سرمايه گذاري ها وسهامهاي متوسط براي دوره هاي كوتاه مدت نهايتا تا يكماه
    فصل چهارم كه نزديك اغاز ان است شيفت كردن از اكثر سرمايه گذاريها بروي سهمهاي صنعتي با پتانسيل رشد همچون معدن وشايد تعدادي از تجهيزاتي ها وتك سهمها
    پس بسيار دقت نماييد ومواظب رفتارتان باشيد اگر اين فرض رادرست بدانيم حقوقي ها هم به اين نكته پي بردند وبا عرضه هاي سنگين هنگام اشياق بازار سعي در بالابرن نقدينگي واستفاده از ان در ركود تابستاني دارند وبسيار هم منطقي است پس عرضه هاي انان بي دليل نيست وهرچه خريداران بيشتري سهام را خريداري نمايند بيشتر به افزايش قيمت ان به خاطر منافع خودشان كمك مي نمايند
    در مورد فروش سر ساختمان هم به نظر مي رسد پس از توافق بر سر قيمت بين 1330تا 1500اين معامله در نيمه دوم سال انجام شود

8. Anonymous

وملت

با عرض خسته نباشيد.آقاي اميركاويان لطف ميكنيد در حال حاضر در مورد وملت بگوييد كه تا كي ميخواهد منفي بشود :oops: متاسفانه اين سهم در نرخ 3930ريال هم توسط مردم خريداري شد(البته خودم قيمت پايين خريدم) لطفا راهنمايي كنيد :?: باتشكر 8)

9. اميركاويان

شغل:
    مهندس مكانيك
    سلام
    جواب خودرا روي تابلوي معاملات بورس ببينيدوبه قابليتهاي ان شك نكنيد اماهمواره هوشيار باشيد بازار سهام بسته به لحظات است
    ]

10. Anonymous

وملت

ممنون آقاي اميركاويان. من امروز باز هم در قيمت 3017 ريال خريدم واگر از شما راهنمايي خواستم نه براي خودم بلكه براي مردمي بود كه امروز در قيمت پايين فروختند. شايد من بايد خودمو معرفي ميكردم با اجازه ديروز در قسمتي با متن صدرا و وملت من بودم كه گفتم اين سهم امروز يا فردا جمع ميشه وهمينطور در قسمتي باتيتر پتروشيمي اراك خيلي مهم اعتراض به مديريت سايت جهت حذف مطالب خود داشتم ودر ان قسمت هم روند حركت شاراك را براي آقايي بنام محمد حسن داشتم و اگر از شما خواستم راهنمايي بفرماييد بخاطر اين بودكه در شرايط منفي شما وآقايان فراهاني مددي پزشكي كامران باعث آرامش دوستان خواهيد شد.اگر دوست داشتيد به اين دوقسمت كه گفتم سر بزنيد تاشايد عرايض حقير ثابت بشه به هرحال قصد جسارت نداشتم موفقوپيروز باشيد 8)

11. Anonymous

با اجازه

جناب اقاي كاويان
    ضمن تشكر دو مطلب را خدمتتان عرض مي نمايم
    اشاره نمودهايد كه ارزش پرتفوي خارج از بورس اين شركت 30 تومان است.
    در صورتيكه طبق اخرين پرتفوي ارسالي شركت مبلغ پرتفوي خارج از بورس 74989 ميليون ريال مي باشد كه با ازاي هر سهم ميشود 15 تومان.
    بنظر بنده مهمترين ريسك اين شركت خود سهامدار عمده (گنجي) است چه بسا شركت در حال ايجاد يك زمينه سازي براي واگذاري سهام از سوي سهامدار عمده باشد بنظر من اين سهم بسيار مشكوك است -البته اين نظر شخصي بنده مي باشد.
    در پايان از زحمات و اراپه مطالبتان كمال قدرداني را دارم.

12. Anonymous

وملت

با اجازه آقاي كاويان.در مورد مطلب دوم شما بايد بگم تجربه سهام مهرام نميتونه در مورد وملت هم درست باشه(منظور خانواده گنجي) البته من فكر ميكنم بدبيني شما بيشتر از اتفاقي كه براي مهرام در دو سال قبل افتاد ولي من در پاسخ شما بايد عرض كنم كه وملت با مهرام قابل مقايسه نيست وهمينطور شرايط بورس امسال با اون سال. به هرحال شايد هم حق باشما باشه بالاخره اعتبار انسانها به عملكرد شون بستگي دارد و درآخر از شما براي ياداوري اين موضوع تشكر ميكنم و درضمن ممكنه بعضي ها در تلاش براي كسب مجدد اعتبارشون باشند :!: موفقوپيروزباشيد 8)

13. محمد حسن

محمد حسن New Member عضو تازه

شغل:
    مهندس مكانيك
    ميهمان عزيز

از اينكه پيش بيني شما در مورد دو سهم وملت و شاراك كاملا درست از آب در آمد به شما وخودم كه بر اساس صحبت هاي شما و تبادل اطلاعات با برخي از دوستان بورسي هر دو را خريده ام تبريك مي گويم. :lol:

14. اميركاويان

شغل:
    مهندس مكانيك
    سلام
    پرتفوي خارج بورس باضريب تنزيل وبه قيمتهاي روز نوشته محاسبه شده است محاسبات خودراچك كنيد
    من فكر نمي كنم راجع به اقاي گنجي مطلب خاصي گفته باشم اما به هر حال بازار كمي واكنش منفي دارد

كاويان

15. alireza

alireza New Member عضو تازه

وملت را به خاطر بسپاريد

جناب كاويان ضمن تشكر از تحليل زيبايي كه ارايه نموديد وملت حركت را به سوي نقطه مقاومتي 4500 ريال آغاز نموده ودرصورتي كه از اين نقطه مقاومت عبور نمايد رسيدن به مرز 500 تومان دور از انتظار نيست .

16. اميركاويان

شغل:
    مهندس مكانيك
    /5/1383

با توجه به برنده شدن صنايع مخابراتي راه دور در مناقصه كارت بنزين به بررسي اين واقعه مي پردازم

مخابراتي ره دور ايران

1- تعدا سهام مخابراتي راه دور 84ميليون سهم
    2- مبلغ قرارداد 38 ميليارد تومان وحاشيه سود 15٪ سود قرارداد معادل 7/5 ميليارد
    3- سود تخصيص يافته به هر سهم حدود 67 تومان وبا اضافه شدن به سود قبلي (65 تومان ) سود كل معادل 132 تومان مي شود ومي توان براحتي قيمت 1000تومان را براي ان متصور شد

سرمايه گذاري ملت
    1- خوب تنها شركت داخل بورس كه مالكيت مخابراتي ره دور را دارد سر مايه گذاري ملت است وبا 69/21درصد مالكيت

2- با در نظر گرفت مطالب بالا مي توان از دو روش به قيمت ملت رسيد
    2-1- از قرارداد كارت بنزين به سر ملت حدود 15 تومان سود مي رسد وبا احتساب پي به اي ملت
    7*15= 105 واين مقدار به قيمت كنوني افزوده مي گرد وحدود قيمت جديد 400تومان
    2-2- ارزش پرتفوي ملت در حد 45 تا 50٪ بالا مي رود و با ارزش پرتفوي جديد قيمت ان باز به 400تومان مي رسد
    _بالاخره ملت حدود 30٪ سود در فاصله زماني كوتاه به سهامداران مي دهد ________________
    سبز باشيد

17. سهند

سهند New Member نارنجی سابق

با سلام

بنظر من كمي مبالغه صورت گرفته درست است كه ملت خوب است و به خاطر اين قرداد بالا خواهد رفت ولي نه به ان اندازه كه شما فرموديد. يعني تاثير مخابراتي انقدر نيست .طبق محاسبات شما 130 تومن سود مخابراتي مي شود اين سهم هميشه پي اي 3 و كتر در بورس داشته زيرا در طول سال هيچ احتمال افزايش پروژه ها و تعديل سود براي آن وجود ندارد درنتيجه خريد بالا تر از 400 با سود 130 تومان حايز ريسك بسيار است. البته ممكن است آقاي گ. مثل مهرام و دنا و كارتن مشهد و... اين سهم را به 2000 برساند و به مردم بيندازد و خودش بياد بيرون كه بايد خيلي مواظب بود.

18. مجيد حيدرزاده

مجيد حيدرزاده New Member عضو تازه

شغل:
    كارمند
    پس داده پردازي چي؟

شايد براي شما تعجب انگيز باشد ولي مخابرات را در اندازه هاي اين مناقصه نميبينم و احتمال اينكه داده پردازي شريك مخابرات در اين قرار داد باشد بسيار زياد است نظر شما چيست امير جان ؟

19. اميركاويان

شغل:
    مهندس مكانيك
    خوب دوستان بايد به عرض برسانم كه داده پردازي هم در اين اندازه نيست واگر قرار باشد كه كسي قرارداد را با مخبراتي راه دور شريك شود فقط انفور ماتيك است وبس
    اما بحث مبالغه نيست چون تعاد سهام در گردش اين سهم كم است و حمايت سهامدار عمده نيز وجود دارد امكان اين اتفاق زياد است ولي اگر ان موقع بخواهيم خريد كنيم ديگه معما حل شده است مثل وصنا - وپترو - ساختمان اصفهان وسامان گستر و روي وملي سرب وروي وتولي پرس ... كه هيچ بني بشري انتظار رشدهاي اينچنيني را ازانها نداشت ولي انها رشد كردند در حيرت من وشما
    حالا هم اگر كسي با شد كه ثابت نمايد قيمت وپترو وخيلي از سهمهاي ديگر حتي گازلوله بيش از اينها ارزش دارد من خوشحال مي شوم
    ولي اين را بگويم شايد من هم انها رابخرم ولي فقط به خاطر شرايط بازار

20. مجيد حيدرزاده

مجيد حيدرزاده New Member عضو تازه

شغل:
    كارمند
    نگاهي به آمار هفته گذشته

امير جان نگاهي به آمار هفته گذشته بياندازيد. معامله هاي عجيب داده پردازي ، خريداران نامدار تالار ، جمع شدن صف هاي خريد و.... شايد دو ماه ديگر اين تاپيك را بالا آورديم و حسرت قيمتهاي كنوني را كشيديم .
    موفق باشيد