سرمايه گذاري معيار صنعت پارس (معيار )

Fiction

Well-Known Member
کاربر فعال
بازگشایی فقط فقط با ارسال گزارش حسابرسی شده و تشکیل مجامع سالیانه سالهای 94 و 95 و 96 خواهد بود تا جایی که من پیگیر بودم و متوجه شدم....بحث بنده هم همین است گزارش ها را ارسال بنمایند حداقل بفهمیم چند به چند هستیم جناب 211:D:)
امیدوارم هر چه زودتر بازگشایی بشودتا دوستان جامانده ما هم بتوانند در قیمت های مناسب ورود داشته باشند;);)

موافقم , اگر مابین گزارشات بازش کنند و بتونیم اضافه کنیم خوبه....
 

بیزینس

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
معاون نظارت بر بورس‌ ها و ناشران به دو اقدام مهم در دستور کار سازمان اشاره کرد و گفت: اکنون در حال بازنگری دستور العمل نحوه پذیرش، افشا و معاملات بازار پایه هستیم و بازنگری کاملی در این رابطه صورت گرفته و این دستورالعمل نهایی شده و در انتظار تصویب هیات مدیره است.
 

sherrvin

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
بازنگری دو دستور‌العمل مهم در دستور کار سازمان بورس
سنا :
معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار از بازنگری در دو دستورالعمل مهم خبر داد.حسن امیری، معاون نظارت بر بورس‌‌ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار در این رابطه توضیح داد: سازمان بورس اکنون در حال بازنگری دستور العمل نحوه پذیرش، افشا و معاملات بازار پایه است. البته بازنگری کاملی در این رابطه صورت گرفته و این دستورالعمل نهایی شده و در انتظار تصویب هیات مدیره است.

وی افزود: موضوع بعدی که در مرحله کارشناسی قرار دارد، بحث بازنگری دستورالعمل پذیرش در بورس و فرابورس است. احتمالا در ترکیب هیات‌های پذیرش و همچنین فرآیندهای مربوط به پذیرش بازنگری‌هایی انجام می‌شود. در اینکه چه شرکتی می‌تواند در تابلوی فرابورس و چه شرکتی می‌تواند بر تابلوی بورس قرار بگیرد، بازنگری می‌شود. همچنین احتمالا فرآیند بازاریابی و معرفی شرکت تا عرضه اولیه مورد بازنگری قرار می‌گیرد.
امیری در ادامه به تنوع ابزارهای مالی و تلاش برای ورود ابزار جدید اشاره کرد و گفت: تنوع ابزارها مخاطبان مختلفی را جذب بازار سرمایه کرد. طی سنوات گذشته سازمان تلاش کرده در حوزه ابزارهای اسلامی و همچنین در حوزه ابزارهای نوین مالی، اقداماتی را انجام دهد که منجر به نوآفرینی و تحول در بازار سرمایه شود؛ به‌گونه‌ای که فعالان بازار بتوانند راحت‌تر تصمیم‌گیری و فرصت‌های مناسب سرمایه‌گذاری را شناسایی کنند. این موضوع مخاطبان بیشتری را جذب بازار سرمایه کرد.امیری افزود: سعی ما این است که تنوع ابزارها به‌عنوان یک فرآیند دائمی و پیوسته انجام شود و تلاش می‌کنیم ابزارهای متنوع جدیدتری نیز وارد بازار سرمایه کنیم و در حال حاضر تقریبا تمامی ابزار‌های کلاسیک بازار سرمایه در دسترس فعالان بازار سرمایه است.
https://donya-e-eqtesad.com/بخش-بورس-6/3484094-بازنگری-دو-دستور-العمل-مهم-در-دستور-کار-سازمان-بورس
 

Fiction

Well-Known Member
کاربر فعال
گزارش مالی 94 , حالا یا تو راهه یا دادن پیک موتوری یاقراره ارسال بشه ...:cool::D;):)
 

اميد1366

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
آخرین خبرها از #معیار صورتجلسه باید به تایید نهاد مالی سازمان جناب آقای معتمدی برسه آقای معتمدی فرستادن برای دستگاه نظارت جناب آقای علیزاده و جعفروند فعلا در گیرو دار دستگاه نظارت و نهاد مالی هست در این بین صورتهای مالی سه سال نهایتا تا آخر این هفته تمام میشه که به محض تایید صورتجلسه انجام شده، مجامع عقب افتاده اطلاع رسانی خواهد شد ...
 

sherrvin

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
عصر امروز صورت گرفت
افتتاح 3 پروژه شرکت فولاد غرب آسیا با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی
قم نیوز: 3 پروژه شرکت فولاد غرب آسیا از جمله تصفیه خانه پساب فاضلاب این شرکت با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی افتتاح شد.

افتتاح 3 پروژه شرکت فولاد غرب آسیا با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی
به گزارش قم نیوز سه پروژه در شرکت فولاد غرب آسیا عصر امروز با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی افتتاح شد.

نخستین پروژه تصفیه خانه پساب صنعتی بود که این تصفیه خانه روزانه 500 مترمکعب آب آلوده به انواع اسید و روغن را تصفیه می‌کند و آن را به آب کشاورزی تبدیل خواهد کرد که پنج میلیارد تومان برای این پروژه هزینه شد.

دومین پروژه خط اسلیتینگ با اعتبار هفت میلیارد تومان و ظرفیت 120 هزار تن در سال بود که افتتاح این پروژه برای 12 نفر به صورت مستقیم و برای 25 نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال به وجود آورد.

پروژه سوم هم خط هیدروژن کارخانه فولاد غرب آسیا بود که سوخت مورد نیاز برای کارخانه را تامین می‌کند، این طرح 650 هزار یورو و یک میلیارد و 500 میلیون تومان هزینه داشت.

همچنین 30 قطعه اساسی موردنیاز کارخانه فولاد غرب آسیا که توسط مهندسان این کارخانه ساخته شد، با حضور لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به نمایش درآمد و کارخانه فولاد غرب آسیا تا 85 درصد به لحاظ قطعات یدکی از واردات بی نیاز شد.

پس از افتتاح پروژه‌های شرکت فولاد غرب آسیا و بازدید لاریجانی از بخش‌های مختلف این شرکت، جشن دستیابی به تولید 40 هزار تن شرکت فولاد غرب آسیا با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

نادر سلیمانی در ابتدای این مراسم با اشاره به حمایت مدیران استان قم از شرکت فولاد غرب آسیا اظهار کرد: استاندار قم و مدیر بانک سپه حمایت زیادی از شرکت فولاد غرب داشتند و این حمایت موجب احیای دوباره شرکت فولاد غرب آسیا و رسیدن به ظرفیت کامل این شرکت شد.

وی ادامه داد: تمام قطعات مورد نیاز شرکت فولاد غرب آسیا را در خود این شرکت ساختیم و دیگر نگرانی در خصوص قطعات در شرکت فولاد غرب آسیا و تحریم نداریم.

مدیرعامل شرکت فولاد غرب آسیا افزود: ظرفیت 500 هزار تنی این شرکت محقق شده است و شرکت 600 نیرو دارد. شرکت فولاد غرب آسیا دارای بدهی مالیاتی و بدهی معوقه بانکی نیست، به دنبال افزایش ظرفیت شرکت تا 800 هزار تن هستیم و در صورت حمایت امکان تحقق این افزایش ظرفیت و جذب 360 نیرو دیگر تا دو سال آینده وجود دارد.

سلیمانی با اشاره به طرح تولید فولاد گالوانیزه در شرکت فولاد غرب آسیا اظهار کرد: این طرح با ظرفیت تولید 250 هزار تن در سال، 340 نفر اشتغال زایی دارد و پیشرفت فیزیکی طرح 30 درصد است.

وی ادامه داد: رمز موفقیت طرح احیای شرکت فولاد غرب آسیا حمایت از نیروی انسانی در این شرکت بود، پرداخت به روز حقوق در شرکت انگیزه نیروها برای کار را دو برابر کرد.

محمد کاظم چقازردی در ادامه این مراسم با اشاره به وضعیت نظام بانکی اظهار کرد: این نظام با چالش‌هایی از جمله اضافه برداشت از بانک مرکزی مواجه است، اما بانک سپه نه اضافه برداشت از بانک مرکزی و نه بدهی به این بانک ندارد و در بانک سپه نیاز به نقدینگی بانک‌های دیگر را برطرف کردیم.

وی ادامه داد: بانک سپه در دو سال و نیم اخیر 6 میلیارد دلار تبادل ارزی داشت و در این بانک بیش از 12 میلیارد دلار تامین مالی برای بخش صنعت و معدن از جمله پالایشگاه بیدبلند انجام دادیم، بانک سپه جزو سه بانک برتر در پرداخت تسهیلات در طرح رونق تولید بود.

مدیر عامل بانک سپه خاطرنشان کرد: شرکت فولاد غرب آسیا هنوز در حال زیان دهی است، اما در حال خارج شدن از زیان دهی است و در صورت داشتن طرح مالی از طرح توسعه آن حمایت می‌کنیم، همچنین باید سهامداران شرکت هم از آن حمایت کنند.

انتهای پیام/138
جمعه ۹ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۴۹
http://www.qomnews.ir/news/68524/افتتاح-3-پروژه-شرکت-فولاد-غرب-آسیا-حضور-رئیس-مجلس-شورای-اسلامی
 

Fiction

Well-Known Member
کاربر فعال
سهم قشرین را امروز اتفاقی دیدم قیمتش 9000 تومان و بسته هم هست , تعداد سهمشو دیدم مثل داش معیار خودمون بود ...;););)
به امید روزی که معیار به جایگاه واقعیش برسه
 

نیکزاده

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
سهم قشرین را امروز اتفاقی دیدم قیمتش 9000 تومان و بسته هم هست , تعداد سهمشو دیدم مثل داش معیار خودمون بود ...;););)
به امید روزی که معیار به جایگاه واقعیش برسه
افزایش سرمایه از مبلغ 50,000 ریال به مبلغ 4,515,865 ریال تقریبا حدود 9هزار درصد میشود
http://www.boursenews.ir/fa/news/186643/افزایش-سرمایه-نماد-معاملاتی-قشرين
 

نیکزاده

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه۱۳۹۷/۱۰/۲۲

۱۵:۵۶

منبع: شمانیوز

دسته: اقتصادی

کد خبر: 21492672

نخستین هایپرمارکت صنعت فولاد راه اندازی می‌شود

آرین پاژ تقریبا از سال 88 وارد عرصه تولید فولاد شد این ورود به عرصه تولید فولاد از دو جنبه قابل بررسی است که یکی از جنبه‌های آن، موارد مرتبط با بازار و جنبه دیگر آن موارد مرتبط با تولید بود و شامل تولیدکنندگان مواد اولیه، تولیدکنندگان محصولات فولادی و مصرف کنندگان آن باز می‌گشت.

به اشتراک بگذارید:به گزارش شمانیوز:آرین پاژ تقریبا از سال ۸۸ وارد عرصه تولید فولاد شد این ورود به عرصه تولید فولاد از دو جنبه قابل بررسی است که یکی از جنبه‌های آن، موارد مرتبط با بازار و جنبه دیگر آن موارد مرتبط با تولید بود و شامل تولیدکنندگان مواد اولیه، تولیدکنندگان محصولات فولادی و مصرف کنندگان آن باز می‌گشت. این ورود به عرصه تولید، فرصتی برای صنعت ورق آرین پاژ ایجاد کرد که در کنار تولید، بازدید‌هایی را از صنایع مختلف داشته باشد تا آنجا که صد‌ها شرکت مختلف در داخل و خارج از کشور را در طول سال‌های فعالیت مورد بازدید و مطالعه قرار گرفتند. بررسی‌های به عمل آمده نشان داد کشور در شناسایی زنجیره تامین و تکمیل آن به صورت کلان دچار مشکل است و اثر شلاقی در کل کشور وجود دارد و این امر ناشی از نداشتن آمایش درست از نیاز‌های ملی، مصارف، زیر ساختها، عرضه‌ها
و توانمندی هایمان و صد البته توالی و تقدم و تاخر آنهاست. در واقع توانمندی ها، الزامات، محدودیت‌ها و منابع مان در صنایع کشور به درستی شناسایی و معرفی نشده است؛ همانگونه که شاهدیم اقشار مختلف در زمینه‌های تولیدی و صنعتی و حتی مواردی که دارای مزیت‌ها و فرصت‌هایی بوده ایم یا با تامین بخش‌هایی امکان تولید رقابتی داشته ایم نیز، درگیر واردات می‌شوند.
آرین پاژ در برهه‌ای برای ایجاد تغییراتی استراتژیک و راهبردی در یکی از خطوط خود، حدود دو سال کار مطالعاتی کرده و تمام گپ ها، نیاز مندی‌ها و محدودیت‌های صنایعی که درگیر تولید و مصرف ورق‌های سرد و گالوانیزه درکشور بودند خصوصا در حوزه ورق‌های سطوح نمایان را شناسایی نمود، در حالی که عمدتا" مرسوم بود خطی مشابه خطوط با تعریف و طراحی آماده خارجی را وارد و استفاده نماییم، اما، چون خروجی کامل و تامین کلیه خواسته‌های فنی و کیفی مشتریان خصوصا" در ورق‌های سطوح نمایان برای ما از اهمیت بالایی برخوردار بود لذا بررسی‌های زیادی در زمینه خطوط معرفی شده خارجی انجام دادیم و مشاهده شد که خروجی مدنظر را به جز با صرف هزینه بسیار جهت باز طراحی و تعریف تکنولوژی به دست نخواهیم آورد و این مهم و دلایلی از این دست ما را بر آن داشت در نهایت با خودباوری و ترکیب دانش بومی متخصصین و مهندسین مجرب واحد تحقیق و توسعه و امور فنی مهندسی شرکت وهمکاری سایر سازندگان داخلی، در داخل شروع به طراحی و ساخت آن کردیم و این خط نوین و پیشرفته انشاءالله با بیشترین توانمندی‌ها و تکنولوژِی روز تا ایام الله دهه فجر وارد مدار تولید کارخانه صنعت ورق آرین پاژ خواهد شد.
این خط که دارای پنج ایستگاه بازرسی و کنترل کیفیت بروز و منطبق با اتوماسیون صنعتی بوده و به جهت اصلاحات صورت گرفته در آن، علیرغم توانمندی‌های بسیاری از جمله عملیات شستشو و رفع آلودگی‌های سطحی، لولینگ پیشرفته و اصلاح موج‌های سطحی، مرکزی و کناری، حذف انواع عیوب کناره و سطحی ورق‌های فولادی، اعمال تغییرات و بهبود در تنشن، ابعاد، وزن، میزان پوشش روغن و با بسته بندی صادراتی انواع ورق‌های فولادی، امکان تولید و تامین بسیاری از ورق‌هایی که در تامین آن در داخل کشور مشکل داشتیم و بسیاری از آن‌ها وارداتی بوده است با بهبود و ارتقاء کیفیت فراهم شده است.
از انجا که شایان توجه است در افق ۱۴۰۴ تنها ۵۰ درصد تولیدات امکان مصرف در داخل را داشته و باید برای ۵۰ درصد مابقی فکری اندیشیده شود و این مستلزم رقابت پذیر کردن محصولات کشوراست و باید در حوزه برندینگ، مطلوبیت و کیفیت کالا، قیمت تمام شده، حمل و نقل و زیرساخت‌های مربوطه جهت صادرات سخنی برای گفتن داشت. پس باید زیرساخت‌های حمل و نقل را اصلاح کرد و قیمت تمام شده را پایین آورد.
باید در کل کشور یک نظام و سیستم یکپارچه تعریف کرد تا بتوانیم محصولات با کیفیت بالا و قیمت تمام شده پایین تولید نماییم. تمامی این موارد ما را بر آن داشت که علاوه بر فعالیت در حوزه برندینگ، زیرساخت‌ها و تولید، در حوزه ایجاد دانش بومی نیز به فعالیت بپردازیم و با استعانت از ذات پروردگار سنگ بنای آنرا در سال ۹۵ گذاشتیم و با نگاهی دانش و پژوهش محور، مرکز دانش و اسناد را با چند پرونده محدود راه اندازی نمودیم، سپس تمامی مستندات، نتایج پژوهش‌ها و مطالعات، طراحی‌ها و ابتکارات و دانش‌های سازمانی را به آن اضافه کردیم و با تعریف و اجرای پروژه‌های فنی-تحقیقاتی مجوز واحد تحقیق و توسعه را دریافت نمودیم. در ادامه موفق به پیشبرد پروژه مانیتورینگ اتوماتیک سطح ورق در داخل کشور با همکاری واحد‌های دانشگاهی شده و توام با آن اقدام به راه اندازی کارگاه ساخت و خودکفایی شرکت کردیم و به دعوت سازمان صمت به دنبال دریافت پروانه خدمات فنی مهندسی و پژوهشی و علمی در داخل و خارج از کشور همراه با مجوز شرکت دانش بنیان هستیم.
اکنون به جرات می‌توان گفت: آرین پاژ قادر به تامین ۷۵ درصد نیاز به قطعات تعمیراتی و ساختنی برای خود بوده و همچنین می‌تواند نیاز سایر واحد‌ها را هم در قطعات و تجهیزات ساختنی، خدمات فنی مهندسی توام با تامین محصولات کیفی و بهبود یافته تامین نماید.
بررسی روند صادرات در کشور از سال ۹۰ به بعد نشان می‌دهد ما در بخش بندی و برندینگ محصولاتمان هم در داخل و هم خارج از کشور با یک شکاف جدی مواجه ایم و این شکاف به مرور عمیق‌تر هم شده است. از اینرو این شرکت اقدام به برنامه ریزی ایجاد یک هایپرمارکت تخصصی فولاد برای نخستین بار در ایران به نام صنعت ورق آرین پاژ کرده تا در کنار تولید، از تخصص خود در حوزه مارکتینگ، برندینگ و شناخت دقیق تولیدکنندگان و مصرف کنندگان داخل و خارج از مرز‌ها استفاده نماید و آن‌ها را به یکدیگر پیوند دهد. البته این اتفاق در سایر کشور‌ها نیز وجود دارد و صادرات عملا" از طریق شرکت‌هایی که مبنای علمی، فنی و تجارت ما بین رشته‌ای داشته و از دانش بومی برخوردارند و هم از تولید و هم بازار بین المللی سررشته دارند صورت می‌گیرد.
موضوع را اینگونه می‌توان جمع بندی کرد که راهکار صنعت فولاد ما در وهله اول توام با آمایش صحیح تمامی بخش‌های زنجیره تولید تا مصرف فولاد و در نظر گرفتن سرانه مصرف واقعی با شناخت صحیح فرصت‌ها و تهدیدات آن و در وهله بعد شناخت نیاز‌ها و توانمندی‌ها و استفاده درست از این اطلاعات با یک نگاه سیستمی و جامع و به دور از تصمیمات یک سویه و متعصبانه با تشریک مساعی و هم افزایی بیشتر در شرایط تحریم و جنگ تحمیلی اقتصادی گام برداریم.
یکی از راهکار‌های ما در واقع همانا پیشنهاد تغییر رویکرد صنعت ورق آرین پاژ و نگاه سهامداران، همکاران و مسئولین دولتی بود به گونه‌ای که هم اکنون در کنار تولید و تامین نیاز ورق‌های فولادی کیفی در کشور و ایجاد دانش بومی، در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و تحقق اهداف کلان افق ۱۴۰۴ فولاد کشور و برنامه‌های صادراتی این مجموعه، اقدام به تعریف، تکمیل و اجرای طرح هایپر مارکت تخصصی فولاد گردید.منبع:شرکت صنعت ورق آرین پاژ#صنعت #ورق #آرین پاژhttps://khabarone.ir/news/21492672/نخستین-هایپرمارکت-صنعت-فولاد-راه-اندازی-می-شود
 

نیکزاده

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه۱۳۹۷/۱۰/۲۲

۱۵:۵۶

منبع: شمانیوز

دسته: اقتصادی

کد خبر: 21492672

نخستین هایپرمارکت صنعت فولاد راه اندازی می‌شود

آرین پاژ تقریبا از سال 88 وارد عرصه تولید فولاد شد این ورود به عرصه تولید فولاد از دو جنبه قابل بررسی است که یکی از جنبه‌های آن، موارد مرتبط با بازار و جنبه دیگر آن موارد مرتبط با تولید بود و شامل تولیدکنندگان مواد اولیه، تولیدکنندگان محصولات فولادی و مصرف کنندگان آن باز می‌گشت.

به اشتراک بگذارید:به گزارش شمانیوز:آرین پاژ تقریبا از سال ۸۸ وارد عرصه تولید فولاد شد این ورود به عرصه تولید فولاد از دو جنبه قابل بررسی است که یکی از جنبه‌های آن، موارد مرتبط با بازار و جنبه دیگر آن موارد مرتبط با تولید بود و شامل تولیدکنندگان مواد اولیه، تولیدکنندگان محصولات فولادی و مصرف کنندگان آن باز می‌گشت. این ورود به عرصه تولید، فرصتی برای صنعت ورق آرین پاژ ایجاد کرد که در کنار تولید، بازدید‌هایی را از صنایع مختلف داشته باشد تا آنجا که صد‌ها شرکت مختلف در داخل و خارج از کشور را در طول سال‌های فعالیت مورد بازدید و مطالعه قرار گرفتند. بررسی‌های به عمل آمده نشان داد کشور در شناسایی زنجیره تامین و تکمیل آن به صورت کلان دچار مشکل است و اثر شلاقی در کل کشور وجود دارد و این امر ناشی از نداشتن آمایش درست از نیاز‌های ملی، مصارف، زیر ساختها، عرضه‌ها
و توانمندی هایمان و صد البته توالی و تقدم و تاخر آنهاست. در واقع توانمندی ها، الزامات، محدودیت‌ها و منابع مان در صنایع کشور به درستی شناسایی و معرفی نشده است؛ همانگونه که شاهدیم اقشار مختلف در زمینه‌های تولیدی و صنعتی و حتی مواردی که دارای مزیت‌ها و فرصت‌هایی بوده ایم یا با تامین بخش‌هایی امکان تولید رقابتی داشته ایم نیز، درگیر واردات می‌شوند.
آرین پاژ در برهه‌ای برای ایجاد تغییراتی استراتژیک و راهبردی در یکی از خطوط خود، حدود دو سال کار مطالعاتی کرده و تمام گپ ها، نیاز مندی‌ها و محدودیت‌های صنایعی که درگیر تولید و مصرف ورق‌های سرد و گالوانیزه درکشور بودند خصوصا در حوزه ورق‌های سطوح نمایان را شناسایی نمود، در حالی که عمدتا" مرسوم بود خطی مشابه خطوط با تعریف و طراحی آماده خارجی را وارد و استفاده نماییم، اما، چون خروجی کامل و تامین کلیه خواسته‌های فنی و کیفی مشتریان خصوصا" در ورق‌های سطوح نمایان برای ما از اهمیت بالایی برخوردار بود لذا بررسی‌های زیادی در زمینه خطوط معرفی شده خارجی انجام دادیم و مشاهده شد که خروجی مدنظر را به جز با صرف هزینه بسیار جهت باز طراحی و تعریف تکنولوژی به دست نخواهیم آورد و این مهم و دلایلی از این دست ما را بر آن داشت در نهایت با خودباوری و ترکیب دانش بومی متخصصین و مهندسین مجرب واحد تحقیق و توسعه و امور فنی مهندسی شرکت وهمکاری سایر سازندگان داخلی، در داخل شروع به طراحی و ساخت آن کردیم و این خط نوین و پیشرفته انشاءالله با بیشترین توانمندی‌ها و تکنولوژِی روز تا ایام الله دهه فجر وارد مدار تولید کارخانه صنعت ورق آرین پاژ خواهد شد.
این خط که دارای پنج ایستگاه بازرسی و کنترل کیفیت بروز و منطبق با اتوماسیون صنعتی بوده و به جهت اصلاحات صورت گرفته در آن، علیرغم توانمندی‌های بسیاری از جمله عملیات شستشو و رفع آلودگی‌های سطحی، لولینگ پیشرفته و اصلاح موج‌های سطحی، مرکزی و کناری، حذف انواع عیوب کناره و سطحی ورق‌های فولادی، اعمال تغییرات و بهبود در تنشن، ابعاد، وزن، میزان پوشش روغن و با بسته بندی صادراتی انواع ورق‌های فولادی، امکان تولید و تامین بسیاری از ورق‌هایی که در تامین آن در داخل کشور مشکل داشتیم و بسیاری از آن‌ها وارداتی بوده است با بهبود و ارتقاء کیفیت فراهم شده است.
از انجا که شایان توجه است در افق ۱۴۰۴ تنها ۵۰ درصد تولیدات امکان مصرف در داخل را داشته و باید برای ۵۰ درصد مابقی فکری اندیشیده شود و این مستلزم رقابت پذیر کردن محصولات کشوراست و باید در حوزه برندینگ، مطلوبیت و کیفیت کالا، قیمت تمام شده، حمل و نقل و زیرساخت‌های مربوطه جهت صادرات سخنی برای گفتن داشت. پس باید زیرساخت‌های حمل و نقل را اصلاح کرد و قیمت تمام شده را پایین آورد.
باید در کل کشور یک نظام و سیستم یکپارچه تعریف کرد تا بتوانیم محصولات با کیفیت بالا و قیمت تمام شده پایین تولید نماییم. تمامی این موارد ما را بر آن داشت که علاوه بر فعالیت در حوزه برندینگ، زیرساخت‌ها و تولید، در حوزه ایجاد دانش بومی نیز به فعالیت بپردازیم و با استعانت از ذات پروردگار سنگ بنای آنرا در سال ۹۵ گذاشتیم و با نگاهی دانش و پژوهش محور، مرکز دانش و اسناد را با چند پرونده محدود راه اندازی نمودیم، سپس تمامی مستندات، نتایج پژوهش‌ها و مطالعات، طراحی‌ها و ابتکارات و دانش‌های سازمانی را به آن اضافه کردیم و با تعریف و اجرای پروژه‌های فنی-تحقیقاتی مجوز واحد تحقیق و توسعه را دریافت نمودیم. در ادامه موفق به پیشبرد پروژه مانیتورینگ اتوماتیک سطح ورق در داخل کشور با همکاری واحد‌های دانشگاهی شده و توام با آن اقدام به راه اندازی کارگاه ساخت و خودکفایی شرکت کردیم و به دعوت سازمان صمت به دنبال دریافت پروانه خدمات فنی مهندسی و پژوهشی و علمی در داخل و خارج از کشور همراه با مجوز شرکت دانش بنیان هستیم.
اکنون به جرات می‌توان گفت: آرین پاژ قادر به تامین ۷۵ درصد نیاز به قطعات تعمیراتی و ساختنی برای خود بوده و همچنین می‌تواند نیاز سایر واحد‌ها را هم در قطعات و تجهیزات ساختنی، خدمات فنی مهندسی توام با تامین محصولات کیفی و بهبود یافته تامین نماید.
بررسی روند صادرات در کشور از سال ۹۰ به بعد نشان می‌دهد ما در بخش بندی و برندینگ محصولاتمان هم در داخل و هم خارج از کشور با یک شکاف جدی مواجه ایم و این شکاف به مرور عمیق‌تر هم شده است. از اینرو این شرکت اقدام به برنامه ریزی ایجاد یک هایپرمارکت تخصصی فولاد برای نخستین بار در ایران به نام صنعت ورق آرین پاژ کرده تا در کنار تولید، از تخصص خود در حوزه مارکتینگ، برندینگ و شناخت دقیق تولیدکنندگان و مصرف کنندگان داخل و خارج از مرز‌ها استفاده نماید و آن‌ها را به یکدیگر پیوند دهد. البته این اتفاق در سایر کشور‌ها نیز وجود دارد و صادرات عملا" از طریق شرکت‌هایی که مبنای علمی، فنی و تجارت ما بین رشته‌ای داشته و از دانش بومی برخوردارند و هم از تولید و هم بازار بین المللی سررشته دارند صورت می‌گیرد.
موضوع را اینگونه می‌توان جمع بندی کرد که راهکار صنعت فولاد ما در وهله اول توام با آمایش صحیح تمامی بخش‌های زنجیره تولید تا مصرف فولاد و در نظر گرفتن سرانه مصرف واقعی با شناخت صحیح فرصت‌ها و تهدیدات آن و در وهله بعد شناخت نیاز‌ها و توانمندی‌ها و استفاده درست از این اطلاعات با یک نگاه سیستمی و جامع و به دور از تصمیمات یک سویه و متعصبانه با تشریک مساعی و هم افزایی بیشتر در شرایط تحریم و جنگ تحمیلی اقتصادی گام برداریم.
یکی از راهکار‌های ما در واقع همانا پیشنهاد تغییر رویکرد صنعت ورق آرین پاژ و نگاه سهامداران، همکاران و مسئولین دولتی بود به گونه‌ای که هم اکنون در کنار تولید و تامین نیاز ورق‌های فولادی کیفی در کشور و ایجاد دانش بومی، در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و تحقق اهداف کلان افق ۱۴۰۴ فولاد کشور و برنامه‌های صادراتی این مجموعه، اقدام به تعریف، تکمیل و اجرای طرح هایپر مارکت تخصصی فولاد گردید.منبع:شرکت صنعت ورق آرین پاژ#صنعت #ورق #آرین پاژhttps://khabarone.ir/news/21492672/نخستین-هایپرمارکت-صنعت-فولاد-راه-اندازی-می-شود
شنیده میشود که میگویند سهامدار عمده ورق ارین پاژ مجتمع صنعتی فولاد نیزار پارس مرصاد می باشد که سهامدار عمده فولاد نیراز پارس مرصاد هم سرمایه گذاری معیار صنعت پارس می باشد....

http://www.sva-co.ir/
 

نیکزاده

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
https://qepd.co.ir/DesktopModules/News/NewsView.aspx?TabID=1&Site=douranportal&ItemID=2560&mid=15556&wVersion=Staging&lang=fa-IR
رو عنوان : با بهره برداری و توسعه پست‌های برق نیزار و جمکران؛
عنوان : ضریب اطمینان پست های فوق توزیع قم افزایش یافت
تاريخ :
۱۳۹۶/۱۱/۲۱

ساعت : ۱۰:۲۰:۴۶
امتیاز : ۰ | مجموع : ۰
مهندس امیرهوشنگ بهمنی در جمع خبرنگاران در حاشیه آئین بهره برداری و توسعه باردهی پست های فوق توزیع برق جمکران و نیزار در استان قم عنوان کرد:برق منطقه ای تهران عهده دار تامین زیرساختهای فوق توزیع استان های تهران ،البرز و قم می باشد و درصدد است نیاز مصرف هر سه استان را به طور کامل برطرف نماید.
مجری طرح پست های انتقال برق منطقه ای تهران با اشاره به اینکه با اجرای این طرح ها ضریب اطمینان پست‌های فوق توزیع قم افزایش خواهد یافت، افزود: با توجه به افزایش مصرف بار در قم ضرورت احداث پست های جدید و یا توسعه پست های موجود وجود دارد.
وی تصریح کرد:در پست قم سه،که ظرفیت فعلی آن 320 مگاوات می باشد، با افزایش نیاز مصرف ضرورت بهره برداری از یک دستگاه ترانس و 8 فیدر و تغذیه خروجی ۶۳کیلوولت وجود دارد و بر آن شدیم آن را در این پست احداث کنیم.
بهمنی یادآور شد: این پست از اواخر سال 95 با هزینه ای بالغ بر 23 میلیارد تومان آغاز شد که توانستیم 7 فیدر و تغذیه اولیه را در پیک بار 96 به بهره برداری برسانیم و در ادامه امیدواریم تا پایان امسال ترانس سوم به ظرفیت 160 مگاولت آمپری را نیز در این پست به بهره برداری برسانیم.
وی اظهار داشت: با این میزان افزایش جمع بار پست به 480 مگاولت آمپر خواهد رسید و این نیاز مصرف محدوده اطراف پست قم سه یعنی محدوده جمکران و پست های مجاور را برطرف می کند.
مجری طرح پست های انتقال برق منطقه ای تهران خاطرنشان کرد: در استان قم پست های فوق توزیع دیگری نیز به زودی به بهره برداری می رسد.
وی به احداث پست نیزار در منطقه جنوبی شهر قم اشاره کرد و گفت: پست نیزار در ۷۰ کیلومتری قم قرار دارد و عمده مشترکین این منطقه صنعتی هستند.
وی بیان کرد: ما مصرف کنندگان صنعتی زیادی را در منطقه نیزار داریم و امیدواریم بتوانیم این پروژه که هزینه ای بالغ بر 54 میلیارد تومان دارد را به ثمر برسانیم.

بهمنی توضیح داد: این طرح از سال 88 آغاز شد ولی متاسفانه به دلایل تحریم های بین المللی و کمبود نقدینگی که در اواخر دهه 80 داشتیم متوقف شد و در حال حاضر از ابتدای سال 95 کار را آغاز کرده ایم و امیدواریم تا پایان سال 97 به اتمام برسانیم.
وی با بیان این مطلب که این پروژه شامل 250 مگاولت آمپر ترانس 230 به 63 کیلوولت است ،تصریح کرد:هم اکنون قسمت 230 به 63 کیلو ولت در اواسط امسال کاملا راه اندازی و به بهره برداری رسیده است .
وی افزود : امیدواریم ترانس دوم این پست تا دو هفته آینده به مدار وارد شود و پست ۶۳/۲۰ کیلوولت را نیز طبق برنامه زمان بندی تا پایان سال 97 به بهره برداری برسانیم به این ترتیب در منطقه قم پروژه های زیادی اجرا خواهد شد.
بهمنی بیان کرد: همچنین دو پروژه دیگر در قم ابتدا به صورت موقت و بعددائم وارد مدارخواهد شد یکی از این پروژه ها در منطقه شکوهیه به صورت پست سیار و یک پست نیز در منطقه پردیسان احداث خواهد شد.
وی اظهار داشت: این طرح می تواند اطمینان بخش اهالی قم در رابطه با تامین برق باشد چرا که کاملا منطقه قم را از نظر باردهی شبکه تحت پوشش قرار خواهیم داد به طوری که هیچ مشکلی را احساس نکنند.
مجری طرح پست های انتقال برق منطقه ای تهران در رابطه با برنامه های دیگر در آینده نزدیک نیز یادآور شد: درمنطقه قم سه پست شامل پست قم یک ، قم دو و قم سه وجود دارد که پیش بینی می شود تا سال 1400 بیش از 7 الی 8 پست دیگر به بهره برداری برسد.
گفتنی است در ادامه مهندس محمد ونکی فراهانی "مدیر امور انتقال برق قم "نیز در مورد پست جمکران گفت:این طرح یکی از کلیدی ترین پست های 230 کیلوولت است.
وی توضیح داد: البته همه شبکه های انتقال چون شبکه بالادستی به شمار می روند مهم هستند اما پست جمکران به دلیل حضور مشترکینی که روی این پست متمرکز هستند از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
ونکی فراهانی عنوان کرد: در دو سال گذشته به دلیل پربار شدن دو ترانسی که در این جا نصب بود مشکلاتی وجود داشت که با ترانس سومی که در مدار خواهد آمد تابستان سال آینده با قابلیت اطمیمنان بیشتری بتوانیم در این منطقه از قم و مشترکین را تغذیه کنیم و مشکل خاصی نداشته باشیم.
مدیر امور انتقال برق قم اظهار داشت: در دو سال اخیر در بخش فوق توزیع ظرفیت شبکه فوق توزیع نسبت به سالهای قبل بیش از 30 درصد افزایش یافته است.
تعداد بازدید : 235
 
بالا