سرمايه گذاري معيار صنعت پارس (معيار )

نیکزاده

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
بعید میدونم از گزارشات چیزی حاصل بشه والبته عدم تاکید من برای درج درکدال(گزارشات حسابرسی نشده)این بود که شاید گزارشات خیلی دقیق نباشد وبا حسابرسی شده مغایرت داشته باشد لذا بهتراست حسابرسی شده وسپس درکدال درج شود.
نکته مهم معیار ارزش بالای دارائیها میباشد که براساس بهای تمام شده تاریخی در صورتهای مالی میاید برای همین عرض میکنم در صورتهای مالی دنبال موضوع خاصی نمیتوان بود فقط روال قانونی برای بازگشایی نماد باید طی شود. پیگیری فراموش نشود
سلام.بابت پیگیری و اطلاع رسانی کمال سپاسگزاری و تشکر را داریم.....اگر گزارشات ارسال شود میتوانیم حداقل بدانیم که :1- ایا فولاد نیزار پارس مرصاد به بهره برداری کامل رسیده است یا نرسیده است یا حداقل تولید ان چند درصد است و چند درصد از این پروژه به بهره برداری رسیده است.همان طور که میدانید بزرگتیرین پروژه معیار همین پروژه فولاد نیزار پارس است که در سال های 1390 و قبل ان هزینه بهره برداری ان را 11 هزار میلیارد ریال پیش بینی کرده اند که با تورم امروز میتوان گفت ارزش این پروژه ده برابر پیش بینی هزینه سال 1390 و قبل ان است.....2- از پروژه های دیگری که سرمایه گذاری کرده است و در حال تولید است مانندکارخانه ورق ارین پاژ وکارخانه سریرصنعت پایتخت و دلتا صنعت پارس(جرثقیل سازی) و داده پیام اسیا و معدن سنگ اهن حاجی ایادقوام و چندین شرکت دیگر را چقدر سود اوری داشته است وغیره.....
3-میتوانیم بفهمیم فولاد الیاژی چقدر پیشرفت داشته است ......
مهمتر از این ها میتوانیم بفهمیم اگر فولاد نیزار پارس به بهره برداری رسیده است و تولید داشته است سود اوری این پروژه در صورت تولید چقدر است مثلا با توجه به این که شرکت فن گستر پارس که مجری و پیمانکار و طراح این پروژه است در سایت خود ذکر کرده است که تا سال 1393 پروژه فولاد سازی پارس مرصاد نیزار 60 درصد ان به بهره برداری برسدو د سال 1396 صددرصد ان به بهره برداری برسد...فرضا اگر 100 درصد ان به بهره برداری رسیده یاشد در سال 1396 بابت تورم و افزایش قیمت شمش فولادی این شرکت توانسته با یک حساب ساده :تولید فرضا به بهره برداری 100 درصد رسیده باشد قیمت شمش در اوایل سال 1396 بوده است کیلویی 1300 تومان و در سال 1397 به بالای 3500 تومان هم رسیده است ما فرضا تفاوت را 500 تومان کیلویی در نظر بگیریم هشتصد هزار تن ضربدر پانصد تومان میشود چهارصد میلیارد تومان یعنی هشتاد برابر سرمایه معیار فقط ناشی از تورم ....این ها همه فرضیات است...امیدوارم با امدن گزارشات و شفاف سازی بدانیم تولید وسود اوری شرکت را به صورت واقعیت بررسی کنیم..
...
 

نیکزاده

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
این مطلب در 27 شهریور 1395 در سایت فن گستر پارس که طراح و مجری و پیمانکاری فولاد نیزار پارس مرصاد می باشددرج شده است وپیش بینی کرده است که فولاد نیزار پارس مرصاد در سال 1396 به بهره برداری صددرصد یعنی تولید 800 هزار تن در سال برسد.....
 

نیکزاده

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
نیکزاده عزیز همه به ارزشهای معیار واقفند , ما دنبال بازگشایی هستیم;)
نیکزاده عزیز همه به ارزشهای معیار واقفند , ما دنبال بازگشایی هستیم;)
بازگشایی فقط فقط با ارسال گزارش حسابرسی شده و تشکیل مجامع سالیانه سالهای 94 و 95 و 96 خواهد بود تا جایی که من پیگیر بودم و متوجه شدم....بحث بنده هم همین است گزارش ها را ارسال بنمایند حداقل بفهمیم چند به چند هستیم جناب 211:D:)
امیدوارم هر چه زودتر بازگشایی بشودتا دوستان جامانده ما هم بتوانند در قیمت های مناسب ورود داشته باشند;);)
 

211

Well-Known Member
کاربر فعال
بازگشایی فقط فقط با ارسال گزارش حسابرسی شده و تشکیل مجامع سالیانه سالهای 94 و 95 و 96 خواهد بود تا جایی که من پیگیر بودم و متوجه شدم....بحث بنده هم همین است گزارش ها را ارسال بنمایند حداقل بفهمیم چند به چند هستیم جناب 211:D:)
امیدوارم هر چه زودتر بازگشایی بشودتا دوستان جامانده ما هم بتوانند در قیمت های مناسب ورود داشته باشند;);)

موافقم , اگر مابین گزارشات بازش کنند و بتونیم اضافه کنیم خوبه....
 

نیکزاده

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
مجددا شاپور محمدی شد رییس بورس
حالا برای معیار این خیر خوبی هستش یا خبر بدی هستش؟؟؟؟شاپور محمدی دوره ریاست قبلی اش چه گلی به سرمون زده که دوباره رئیس بورس اش کردن؟؟؟؟;);):)
 

211

Well-Known Member
کاربر فعال
حالا برای معیار این خیر خوبی هستش یا خبر بدی هستش؟؟؟؟شاپور محمدی دوره ریاست قبلی اش چه گلی به سرمون زده که دوباره رئیس بورس اش کردن؟؟؟؟;);):)
با شرکت هر کسی تماس گرفته لطفا اطلاع رسانی کنید
 

بیزینس

New Member
کاربر فعال
عضو تازه
معاون نظارت بر بورس‌ ها و ناشران به دو اقدام مهم در دستور کار سازمان اشاره کرد و گفت: اکنون در حال بازنگری دستور العمل نحوه پذیرش، افشا و معاملات بازار پایه هستیم و بازنگری کاملی در این رابطه صورت گرفته و این دستورالعمل نهایی شده و در انتظار تصویب هیات مدیره است.
 

sherrvin

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
بازنگری دو دستور‌العمل مهم در دستور کار سازمان بورس
سنا :
معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار از بازنگری در دو دستورالعمل مهم خبر داد.حسن امیری، معاون نظارت بر بورس‌‌ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار در این رابطه توضیح داد: سازمان بورس اکنون در حال بازنگری دستور العمل نحوه پذیرش، افشا و معاملات بازار پایه است. البته بازنگری کاملی در این رابطه صورت گرفته و این دستورالعمل نهایی شده و در انتظار تصویب هیات مدیره است.

وی افزود: موضوع بعدی که در مرحله کارشناسی قرار دارد، بحث بازنگری دستورالعمل پذیرش در بورس و فرابورس است. احتمالا در ترکیب هیات‌های پذیرش و همچنین فرآیندهای مربوط به پذیرش بازنگری‌هایی انجام می‌شود. در اینکه چه شرکتی می‌تواند در تابلوی فرابورس و چه شرکتی می‌تواند بر تابلوی بورس قرار بگیرد، بازنگری می‌شود. همچنین احتمالا فرآیند بازاریابی و معرفی شرکت تا عرضه اولیه مورد بازنگری قرار می‌گیرد.
امیری در ادامه به تنوع ابزارهای مالی و تلاش برای ورود ابزار جدید اشاره کرد و گفت: تنوع ابزارها مخاطبان مختلفی را جذب بازار سرمایه کرد. طی سنوات گذشته سازمان تلاش کرده در حوزه ابزارهای اسلامی و همچنین در حوزه ابزارهای نوین مالی، اقداماتی را انجام دهد که منجر به نوآفرینی و تحول در بازار سرمایه شود؛ به‌گونه‌ای که فعالان بازار بتوانند راحت‌تر تصمیم‌گیری و فرصت‌های مناسب سرمایه‌گذاری را شناسایی کنند. این موضوع مخاطبان بیشتری را جذب بازار سرمایه کرد.امیری افزود: سعی ما این است که تنوع ابزارها به‌عنوان یک فرآیند دائمی و پیوسته انجام شود و تلاش می‌کنیم ابزارهای متنوع جدیدتری نیز وارد بازار سرمایه کنیم و در حال حاضر تقریبا تمامی ابزار‌های کلاسیک بازار سرمایه در دسترس فعالان بازار سرمایه است.
https://donya-e-eqtesad.com/بخش-بورس-6/3484094-بازنگری-دو-دستور-العمل-مهم-در-دستور-کار-سازمان-بورس
 

211

Well-Known Member
کاربر فعال
گزارش مالی 94 , حالا یا تو راهه یا دادن پیک موتوری یاقراره ارسال بشه ...:cool::D;):)
 

اميد1366

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
آخرین خبرها از #معیار صورتجلسه باید به تایید نهاد مالی سازمان جناب آقای معتمدی برسه آقای معتمدی فرستادن برای دستگاه نظارت جناب آقای علیزاده و جعفروند فعلا در گیرو دار دستگاه نظارت و نهاد مالی هست در این بین صورتهای مالی سه سال نهایتا تا آخر این هفته تمام میشه که به محض تایید صورتجلسه انجام شده، مجامع عقب افتاده اطلاع رسانی خواهد شد ...
 

sherrvin

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
عصر امروز صورت گرفت
افتتاح 3 پروژه شرکت فولاد غرب آسیا با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی
قم نیوز: 3 پروژه شرکت فولاد غرب آسیا از جمله تصفیه خانه پساب فاضلاب این شرکت با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی افتتاح شد.

افتتاح 3 پروژه شرکت فولاد غرب آسیا با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی
به گزارش قم نیوز سه پروژه در شرکت فولاد غرب آسیا عصر امروز با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی افتتاح شد.

نخستین پروژه تصفیه خانه پساب صنعتی بود که این تصفیه خانه روزانه 500 مترمکعب آب آلوده به انواع اسید و روغن را تصفیه می‌کند و آن را به آب کشاورزی تبدیل خواهد کرد که پنج میلیارد تومان برای این پروژه هزینه شد.

دومین پروژه خط اسلیتینگ با اعتبار هفت میلیارد تومان و ظرفیت 120 هزار تن در سال بود که افتتاح این پروژه برای 12 نفر به صورت مستقیم و برای 25 نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال به وجود آورد.

پروژه سوم هم خط هیدروژن کارخانه فولاد غرب آسیا بود که سوخت مورد نیاز برای کارخانه را تامین می‌کند، این طرح 650 هزار یورو و یک میلیارد و 500 میلیون تومان هزینه داشت.

همچنین 30 قطعه اساسی موردنیاز کارخانه فولاد غرب آسیا که توسط مهندسان این کارخانه ساخته شد، با حضور لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به نمایش درآمد و کارخانه فولاد غرب آسیا تا 85 درصد به لحاظ قطعات یدکی از واردات بی نیاز شد.

پس از افتتاح پروژه‌های شرکت فولاد غرب آسیا و بازدید لاریجانی از بخش‌های مختلف این شرکت، جشن دستیابی به تولید 40 هزار تن شرکت فولاد غرب آسیا با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

نادر سلیمانی در ابتدای این مراسم با اشاره به حمایت مدیران استان قم از شرکت فولاد غرب آسیا اظهار کرد: استاندار قم و مدیر بانک سپه حمایت زیادی از شرکت فولاد غرب داشتند و این حمایت موجب احیای دوباره شرکت فولاد غرب آسیا و رسیدن به ظرفیت کامل این شرکت شد.

وی ادامه داد: تمام قطعات مورد نیاز شرکت فولاد غرب آسیا را در خود این شرکت ساختیم و دیگر نگرانی در خصوص قطعات در شرکت فولاد غرب آسیا و تحریم نداریم.

مدیرعامل شرکت فولاد غرب آسیا افزود: ظرفیت 500 هزار تنی این شرکت محقق شده است و شرکت 600 نیرو دارد. شرکت فولاد غرب آسیا دارای بدهی مالیاتی و بدهی معوقه بانکی نیست، به دنبال افزایش ظرفیت شرکت تا 800 هزار تن هستیم و در صورت حمایت امکان تحقق این افزایش ظرفیت و جذب 360 نیرو دیگر تا دو سال آینده وجود دارد.

سلیمانی با اشاره به طرح تولید فولاد گالوانیزه در شرکت فولاد غرب آسیا اظهار کرد: این طرح با ظرفیت تولید 250 هزار تن در سال، 340 نفر اشتغال زایی دارد و پیشرفت فیزیکی طرح 30 درصد است.

وی ادامه داد: رمز موفقیت طرح احیای شرکت فولاد غرب آسیا حمایت از نیروی انسانی در این شرکت بود، پرداخت به روز حقوق در شرکت انگیزه نیروها برای کار را دو برابر کرد.

محمد کاظم چقازردی در ادامه این مراسم با اشاره به وضعیت نظام بانکی اظهار کرد: این نظام با چالش‌هایی از جمله اضافه برداشت از بانک مرکزی مواجه است، اما بانک سپه نه اضافه برداشت از بانک مرکزی و نه بدهی به این بانک ندارد و در بانک سپه نیاز به نقدینگی بانک‌های دیگر را برطرف کردیم.

وی ادامه داد: بانک سپه در دو سال و نیم اخیر 6 میلیارد دلار تبادل ارزی داشت و در این بانک بیش از 12 میلیارد دلار تامین مالی برای بخش صنعت و معدن از جمله پالایشگاه بیدبلند انجام دادیم، بانک سپه جزو سه بانک برتر در پرداخت تسهیلات در طرح رونق تولید بود.

مدیر عامل بانک سپه خاطرنشان کرد: شرکت فولاد غرب آسیا هنوز در حال زیان دهی است، اما در حال خارج شدن از زیان دهی است و در صورت داشتن طرح مالی از طرح توسعه آن حمایت می‌کنیم، همچنین باید سهامداران شرکت هم از آن حمایت کنند.

انتهای پیام/138
جمعه ۹ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۴۹
http://www.qomnews.ir/news/68524/افتتاح-3-پروژه-شرکت-فولاد-غرب-آسیا-حضور-رئیس-مجلس-شورای-اسلامی
 

211

Well-Known Member
کاربر فعال
سهم قشرین را امروز اتفاقی دیدم قیمتش 9000 تومان و بسته هم هست , تعداد سهمشو دیدم مثل داش معیار خودمون بود ...;););)
به امید روزی که معیار به جایگاه واقعیش برسه
 

نیکزاده

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
سهم قشرین را امروز اتفاقی دیدم قیمتش 9000 تومان و بسته هم هست , تعداد سهمشو دیدم مثل داش معیار خودمون بود ...;););)
به امید روزی که معیار به جایگاه واقعیش برسه
افزایش سرمایه از مبلغ 50,000 ریال به مبلغ 4,515,865 ریال تقریبا حدود 9هزار درصد میشود
http://www.boursenews.ir/fa/news/186643/افزایش-سرمایه-نماد-معاملاتی-قشرين
 
لایک ها: 211

211

Well-Known Member
کاربر فعال
بالا