سرمايه گذاري صندوق بازنشستگي کارکنان بانکها(( سکاب ))

ASEMAN1397

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوست گرامی
به نظر من بابک52 کل مسئله رو اشتباه متوجه شد ... اینکه فقط یک عدد را به عنوان سود اعلام کنند بدون اینکه بدونن این سود از کجا ساخته شده اشتباه بود و هست ... مسئله ذخیره ناشی از کاهش ارزش سرمایه گزاریها بود که بخشیش به سود انباشته 96 رفت و بخشیش برای سال 97 منظور شد ... به هر حال مجموعه سود انباشته تا آخر سال 97 به ازا هر سهم 46 تومان بود ... اعلام سود 46 تومانی همه رو به اشتباه انداخت ... مثلا بنده فکر کردم 46 تومان سود برای سال 97 ساخته که با حساب و کتاب بنده هم جور در نمیومد .. اما عملا اینطور نبود
به هر حال کسی که در 120 تومان در اوایل بهمن خرید سود بدی نمیبره .... بایستس دید تقسیم سود چگونه خواهد بود ...

کسینوس

Well-Known Member
کاربر فعال
181 ریال برای تقسیم سود پیشنهاد کرده اند.

NAV سهم هم تا دیروز 2038 ریال بوده است.تقریبا 67 درصدش معامله میشه.

اگر پایینتر بخواد بیاد خیلی خریدنی میشه......

مرتضی ب

Well-Known Member
کاربر فعال
دوستان من خیلی وقته با سهمی مجمع نرفتم. قدیما برای سهمهای بورسی فرم پر میکردیم و مشخصات سهامداری و حساب بانکی و غیره رو فکس میکردیم برای شرکت تا سود رو واریز کنند. الان مثل اینکه مانند سهمهای فرابورسی به بانک مراجعه میکنیم تا سود رو دریافت کنیم درسته؟

Parvazzz

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوستان من خیلی وقته با سهمی مجمع نرفتم. قدیما برای سهمهای بورسی فرم پر میکردیم و مشخصات سهامداری و حساب بانکی و غیره رو فکس میکردیم برای شرکت تا سود رو واریز کنند. الان مثل اینکه مانند سهمهای فرابورسی به بانک مراجعه میکنیم تا سود رو دریافت کنیم درسته؟
هر دو حالت ممکنه، ولی وسکاب اعلام کرده که با مراجعه به شعب بانک صادرات سود قابل دریافت هست.

Parvazzz

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
این سهم یه رشد حدود صد در صدی خواهد داشت به نظرم، من فکر میکردم بعد از بزخری حق ها این اتفاق بیفته ولی انگار بزخری سهم قبل و بعد از مجمع هم باید انجام بشه و بعد حرکت را شروع کنه،
هنوزم امیدوارم کوتاه مدت بالای ۱۸۰ میبینه

Najimi.

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
گزارش هیات مدیرش خیلی جالبه همه بازارهای دنیا رو تفسیر کردن ولی تو مدیریت سهم خودشون موندن

Parvazzz

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
سلام، کسی هست که هنوز حق هاش به سهم تبدیل نشده باشه؟

ASEMAN1397

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
سلام، کسی هست که هنوز حق هاش به سهم تبدیل نشده باشه؟
برای بنده نشده ... اما دوستان دیگری در سایت همسایه گفتند برایشان تبدیل شده... با امور سهام تماس گرفتم و بهم گفتند همین الان برای بنده هم تبدیل شده اما در پورتفوی بنده نزد سپرده گزاری هنوز چیزی ثبت نشده .... حدسم بر این است بستگی به تعداد حقها دارد زمان تبدیل حق به سهم... بنده 600 هزار تا حق دارم ...

rozbeh m

Well-Known Member
کاربر فعال
دوستان چارت همراه با توضیح اگر دارید به اشتراک بگذارید

tristania

Well-Known Member
کاربر فعال
احتمالا سی تومن تقسیم بشه و بعد مجمع با توجه به وضعیت کلی بازار بعد از مجمع زیر ۱۵۰ بازگشایی نخواهد شد

NASER-H

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوستان با سرمایه گذاری ها حتما باید مجمع رفت
وتوسم و وسکاب و اعتلا و پردیس بهترین سرمایه گذاری ها هسستند
در کل تا مجمع و چند روز بعد از مجمع به احتمال زیاد مثبت است

ASEMAN1397

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
حقها برای بنده هم تبدیل به سهم شد .. برای حقوقیهای عمده 11 فروردین و برای بنده 21 فروردین حقها تبدیل به سهم شد ...!!!! فکر میکنم برای سهامدارهای خرد بر اساس تعداد حقها این تبدیل انجام شده ... شاید به خاطر اینکه فشار فروش رو کنترل کنند ..... به نظرم با نگه داشتن سهم و شرکت در مجمع سود بهتری بشه از این سهم گرفت بخصوص اینکه سود سهام از 21 اردیبهشت قابل پرداخت خواهد بود ... حجم معاملات هم بسیار بالا است و با توجه به افت قیمت سهم پس از تقسیم سود و همینطور حجم های قبل مجمع ... بعضی ممکنه سود سهام را مجدد به این سهم تزریق کنند لذا انتظار دارم بعد مجمع قیمت سهم مجدد بالا بره ....

saied.h

Well-Known Member
کاربر فعال
3 ماهه 81 ریال ساخت خوشم میاد روی گزارش هاش میشه حساب باز کرد

NASER-H

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
در واقع وسکاب سه ماه 160 درصد تعدیل داشته نسبت به زمان مشابه سال قبل
تازه با سرمایه جدید

بالا