سرمايه گذاري صندوق بازنشستگي کارکنان بانکها(( سکاب ))

Parvazzz

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
سلام و ارادت
بنده وسکاب خریدم ... اما خیلی کنجکاو شدم که بدونم بازی حقها به کجا میرسه ... انشاالله سود خوبی ببریم ..
ممنون از اطلاع رسانیتون ...
من پیشبینی میکنم حق ها بالای ۵۰ حراج میشه و در آن زمان قیمت سهم یا بالای ۱۵۰ هست و یا درصف خرید.

بابک 52

Well-Known Member
کاربر فعال
من پیشبینی میکنم حق ها بالای ۵۰ حراج میشه و در آن زمان قیمت سهم یا بالای ۱۵۰ هست و یا درصف خرید.

با سلام . بنده با این صحبت شما به شدت مخالفم

حقوقی دییوانه نبود که با فروش سهم خود قیمت را به پایین بکشد و تمامی هدفش این بود که قیمت سهم در همین محدوده 125 تومان برای خرید حق ها باقی بماند . قطعا حق ها در همین محدوده 125 تا 130 عرضه خواهد شد . حراج حق ها هم تمام شد هنوز یه سری حقیقی ها باز سهم را نمیخرند .

ما مردم ایران عشق صف نشینی داریم حالا چه صف خرید باشد چه صف فروش

بگذارید میزان سود 46 تومان 12 ماهه در هفته دوم اسفند روی کدال بیاید تازه اون موقع صف بالای 100 میلیون برای سهم می چینند

بنده میگویم بخرید خبر رانت دارم از سود 46 تومان با سرمایه جدید برای من ناز میکنند!!!

بنده الکی ده میلیون سهم وسکاب نخریدم زیر 120 تومان

Parvazzz

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه

حقوقی دییوانه نبود که با فروش سهم خود قیمت را به پایین بکشد و تمامی هدفش این بود که قیمت سهم در همین محدوده 125 تومان برای خرید حق ها باقی بماند . قطعا حق ها در همین محدوده 125 تا 130 عرضه خواهد شد . حراج حق ها هم تمام شد هنوز یه سری حقیقی ها باز سهم را نمیخرند .

بگذارید میزان سود 46 تومان 12 ماهه در هفته دوم اسفند روی کدال بیاید تازه اون موقع صف بالای 100 میلیون برای سهم می چینند

بنده میگویم بخرید خبر رانت دارم از سود 46 تومان با سرمایه جدید برای من ناز میکنند!!!

درود بر شما
حقوقی هم اشتباه میکنه فکر نمیکرد ۱۲۰ میلیون عرضه راجمع کنند، اخبار و پتانسیل های شرکت درز کرده و کسی نمیتونه جلوشو بگیره،
به هر حال پیش بینی من این هست و ممکنه درست یا غلط باشه ولی همچنان اعتقاد دارم کسانی که منتظرن روز حراج دو تومن ارزونتر سهم را بخرن، اون روز اگر بخوان وارد بشن باید در قیمت های بالاتر از قیمت فعلی وارد بشن،
یکشنبه ۱۲۳ بود سهم و اینو گفتم و امروز ۱۲۸ منتظر حراج نمونید که روند فقط صعودی هست

آخرین ویرایش:

ASEMAN1397

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
حقوقی هم اشتباه میکنه فکر نمیکرد ۱۲۰ میلیون عرضه راجمع کنند، اخبار و پتانسیل های شرکت درز کرده و کسی نمیتونه جلوشو بگیره،
به هر حال پیش بینی من این هست و ممکنه درست یا غلط باشه ولی همچنان اعتقاد دارم کسانی که منتظرن روز حراج دو تومن ارزونتر سهم را بخرن، اون روز اگر بخوان وارد بشن باید در قیمت های بالاتر از قیمت فعلی وارد بشن،
یکشنبه ۱۲۳ بود سهم و اینو گفتم و امروز ۱۲۸ منتظر حراج بمونید تا قیمت بیاد پایین
اگر 400 میلیون حق از 500 میلیون کل حقها برای حراج مونده باشه ..این یعنی تقریبا کسانی که حقها رو روی 50-60 خریدن به امید بالا فروختن در حراج ..حقها رو خریدن .. کلا حقهای حقیقیها و خرده حقوقی ها (شامل کارکنان بانکها) به 80 میلیون حق هم نمیرسه ... خوب شاید نعداد زیادی هم حقیقیها حقها رو تبدیل به سهم کرده باشند چون اینجوری هر سهم براشون 100 تومان در میاد .....(منظور اونایی که در زمان افزایش سرمایه سهامدار بودن).....
اگر حقوقی سهامدار عمده رقیبی در خرید حقها نداشته باشه ...یقینا حقها رو در قیمت پایین میخره ....
مگر اینکه رقابتی بینه حقوقیها در بگیره و یا حقیقیهایی با سرمایه سنگین برن سراغ حقها ... واگر سوای حقوقی سهامدار عمده در خرید حقها کس دیگه ای موفق به خرید حقها بشه ... این سهامداران عمده بعدا در نماد اصلی شاید دست به خرابکاری بزنن و اجازه ندن قیمت سهم بالا بره .....همه چی بر میگرده به بازیگران عمده ....
اگر حقوقیهای سهامدار عمده در خرید حقها موفق بشن .. این احتمال وجود داره که سود حداکثری در مجمع تصویب کنند (البته بعد از نگه داشتن 100 میلیارد تومان برای افزایش سرمایه بعدی و ذخیرههای قانونی) چون اینجوری میتونه بخشی از پرداختی بابت تبدیل حق تقدمها به سهم رو با سود دریافتی تهاتر کنه یا جبران کنه

mansur1353

New Member
کاربر فعال
عضو تازه
وسکاب

طی خبر قطعی قطعی ، 100 درصد فردا صبح مورخ 1397/11/24 اطلاعیه حق های استفاده نشده وسکاب روی کدال هست

مدت فروش حداکثر حق ها 15 روز هست ولی فرضا اگر کل حق ها همان روز اول فروش رود دیگر همان یک روز خواهد بود و دوستانی که تصور باطل میکنند که می خواهند پس از اتمام فروش حق ها به سهم وارد شوند اشتباه محض می کنند .

تعداد حق ها نیز حدود 400 میلیون سهم می باشد یعنی با قیمت فرضی 125 تومان حدودا 50 میلیارد تومان می شود . حال باید دید چه قیمتی حق ها را می خرند؟ چیزی که واضح است چرا باید فرضا زیر قیمت فعلی تابلو فروش رود چون طرف میتواند به جای اینکه حق بخرد خود سهم را بخرد . چون دقیقا همان خریدی که انجام میدهد چون حق استفاده نشده است باید 100 تومان را هم همان لحظه واریز کند .

اندکی صبر سحر نزدیک است . ما تا هفته دوم اسفند هم صبر می کنیم . دوستانی که روی 1299 به حرف بنده خریدند آیا ضرر کرده اند !! بنده در ساعت 15:45 مورخ 1397/11/07 سیگنال خرید دادم یعنی دوستان میتوانستند به راحتی همان هشتم بهمن ماه اول صبح روی قیمت 1200 ریال میلیونی هم خرید کنند !!! پس اگر فردی طبق نوشته بنده در همین تاپیک روی 1200 ریال میخرید همین الان هم توی سود هست . جالب است که عده ای کاربر *** و توهم زن میگویند بابک 52 جو داده روی 130 تومان !!! پست بنده مشخص است که سهم x را میگفتم و تاریخ و ساعت پست هم مشخص هست که در بعدالظهر هفتم بهمن ماه است .

حال اصلا به ااین صحبتها کاری ندارم بنده روی 120 تومان سیگنال دادم و فرضا کسی روی 129 تومان هم خریده باشد مگر قیمت حداقل توی این چند روزه از 1235 پایینتر آمد؟ یعنی چند درصد می توانسته پایینتر بخره؟حدود 4 درصد !!

پس به آن کاربر *** عنوان داشته 10 درصد پایینتر میتوانستند افراد بخرند و بابک 52 جو *** داده عرض میکنم اولا پست بنده مشخص هست و از تاریخی که بنده اعلام کردم میتوانستید روی 120 تومان بخرید نه 129 تومان

ثانیا 4 درصد میتوانسته ارزانتر بخره اگر 123 تومان میخریده

ثالثا صحبت ما سود 50 درصدی طی ماگزیمم یک ماه آینده هست و خیلی زودتر

اصلا مگه ما سر 4 درصد مشکل داریم

قسم میخورم تمامی کسانی که زیر 130 تومان بخرند یکماهه حدود 50 درصد سود میکنند

بنده رو همه به خاطر خبرهای رانتی ام می شناسند

حالا هی پشت سر ما غیبت کنید و دری و.ری و چرت و پرت بگید به جای تشکر کردن!!

طرف یکبار هم زیر پستهای من تشکر نزده الان طلبکار هم هست !!

همین کارها را میکنید که بنده حتی نخواهم یک خبر رانت دیگر اعلام کنم!!

یه مشت *** بیمار موجب میشوند بنده دیگر نخواهم به غیر از خودم دیگران هم سود کنند!!

بنده مگر چقدر سرمایه دارم و چقدر میتوانم سود کنم؟ خب چه عیبی دارد به غیر از من بقیه هم سود کنند؟ ولی متاسفانه با وجود این بیمارهای *** بنده علاقه ای به اعلام سودهای رانتی که قبل از کدال توسط بنده اعلام می شوند ندارم

کفپارس هم همین الان اعلام می کنم که با سود بفروشید ( بنده 1397/09/21 ساعت 8:50 صبح اعلام خرید کفپارس کردم که قیمت حداکثر 5604 بوده و هر فردی خریده همین الان هم توی سود هست و بنده هم چند وقت پیش در قیمتهای بالای 630 تومان و به صورت پله ای از کفپارس خارج شدم و همه را وسکاب خریدم و تک سهم وسکاب هستم همین الان )

کفپارس را در ابتدا به بنده گفته بودند بلوک روی1000 تومان ولی بعداً اعلام کردند که گفتند تخفیف گرفته صدر تامین و بنده هم پستم دقیقا مشخصه که نوشتم زیر 900 تومان و 750 الی 800 تومان که 750 تومان دقیقا درست بود

و چون قیمت بلوک 750 تومان هست و به احتمال بسیار قوی رقابتی هم نیست قیمت سهم بیشتر از 70 درصد بلوک بیشتر نمیارزد یعنی همین قیمتهای فعلی هم زیاد هست برای کفپارس

ما به تصور 1000 تومان خریدیم و البته بنده به کرار عرض کردم فقط برای نوسان خریدم چون کفپارس هیچ بنیادی ندارد

الان خرید معامله عمده خرینگ روی چند انجام شده؟ 3223 ریال و قیمت سهم الان چنده؟ 2015 ریال یعنی حدود 62 درصد و عرفا"همیشه و در بیشتر معاملات بلوکی که البته بسته به خیلی موارد داره 70 درصد بالاتر انجام می شود که در مورد کفپارس نشاندهنده این هست که قیمت بالای 600 تومان همین الان هم زیاد هست ! و شک نکنید که صدر تامین بعد از خرید بلوک شروع به عرضه های منف یمیکند تا سهامداران حقیقی را بترساند و با فعال شدن حد ضررشان حقیقی ها فروشنده شده و با کدهای دیگر حقیقی های خود سهم کفپارس رو جمع میکند و این بازی زمان زیادی طول می کشد تا حدود 14 میلیون سهمی که کم دارد را نیز از بازار بخرد . و البته مفت بخرد نه بالاتر از قیمت فعلی

کفپارس را یکی از دوستان خبرش را به بنده داد ولی وسکاب را بنده خودم به همه اطلاعات میدهم . امیدوارم این صحبت بنده را درک کرده باشید .

وسکاب بخرید چون دیگر فرصتی نمانده و شاید همان شنبه کل حق ها را یکجا خریدند و بازی و پرواز سهم از یکشنبه آغاز شود

دیگر مهلتی ندارید ای دوستان

دوستانی که وسکاب نخریده اند همین الان بخرند و شک نکنند که 50 درصد ماگزیمم یک ماهه سود خواهند کرد

کماکان اعلام میکنم 46 تومان سود 12 ماهه با سرمایه جدید وسکاب می باشد

برای چی امروز وسکاب مثبت است؟

چون می دانند که فردا اطلاعیه روی کدال هست و از یکشنبه دیگه سهم گیرتان نمی آید

پرواز نزدیک است

سلام جناب بابک
شما که پیشنهاد جابجایی کفپاس با وسکاب میدهید :

آیا کفپارس با rsi=40 و روی حمایت قوی و اتمام پولبک به مقاومت شکسته شده ودر کف باند بولینگر ، واقعا جای فروشه؟

اصلا اگر پیشنهاد خرید وسکاب داری با تحلیل نظرت را بگو ، چرا در خصوص کفپارس سیاه نمایی میکنی و مطالب غیر واقع مینویسی؟
چون شما از کفپارس خارج شدی و تک سهم وسکاب شدین ، حال کفپارس شده سهم بد و بی ارزش و قیمتش هم بادکنک؟واقعا که ...

مگه من عرض کردم وسکاب سهم مناسبی نیست؟
برفرض اینکه نظر من مغایر با نظر شما باشد ، آیا شما اجازه بی ادبی دارید؟
ایا این روش شما درسته؟
حداقل ادب را رعایت کن
یک بار مطالب خودت را بخوان و ببین خواننده در خصوص شخصیت شما چه برداشتی میتونه داشته باشه؟

به نظر شما
کفپارس 596 تومان فروش
وسکاب 129 تومان خرید

23 بهمن 97

Parvazzz

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
دست بالای دست بسیار است، حقوقی های جدید در حال ورود به سهم هستن و اجازه بزخری حق ها را نخواهند داد، سهم داره کلی صاحب پیدا میکنه،
غول خفته در حال بیدار شدنه
فرصت خرید زیر ۱۳۰ ممکنه فقط فردا بده

بابک 52

Well-Known Member
کاربر فعال

با سلام و احترام . خب همانطور که عرض کرده بودم آگهی در روزنامه هایی که عرض کردم چاپ شده و این مال روزنامه اطلاعات امروز صبح هست و تازه هنوز روی کدال هم نیامده !! خخخخ

همان 15 روز مهلت هست از 1397/11/24 الی 1397/12/08 ولی همانطور که عرض کردم هر فردی بخرد دیگر قابل فروش نیست و ضمناٌ همان موقع که میخرد باید 100 تومان اضافه هم توی حسابش باشد

ضمناً حتما لزومی ندارد که تا 1397/12/08 فروخته شوند و فرضا اگر همان روز اول کل حق ها را خریدند دیگر موضوع بسته خواهد شد .

و تعداد 438،404،573 عدد حق تقدم هست

مهلت 15 روز را بنده از قبل می دانستم و اینکه امروز آگهی می آید هم می دانستم : نتیجه : مطمئن باشید سود 46 تومانی 12 ماهه وسکاب نیز صحیح هست .

فقط و فقط بخرید من کاری ندارم روی چه قیمتی میخرید . زیر 130 تومان مفت هست حالا هر چه پایینتر بهتر

http://forums.boursy.com/showthread.php?t=3893&page=13&p=764648#post764648

ASEMAN1397

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه

با سلام و احترام . خب همانطور که عرض کرده بودم آگهی در روزنامه هایی که عرض کردم چاپ شده و این مال روزنامه اطلاعات امروز صبح هست و تازه هنوز روی کدال هم نیامده !! خخخخ

همان 15 روز مهلت هست از 1397/11/24 الی 1397/12/08 ولی همانطور که عرض کردم هر فردی بخرد دیگر قابل فروش نیست و ضمناٌ همان موقع که میخرد باید 100 تومان اضافه هم توی حسابش باشد

ضمناً حتما لزومی ندارد که تا 1397/12/08 فروخته شوند و فرضا اگر همان روز اول کل حق ها را خریدند دیگر موضوع بسته خواهد شد .

و تعداد 438،404،573 عدد حق تقدم هست

مهلت 15 روز را بنده از قبل می دانستم و اینکه امروز آگهی می آید هم می دانستم : نتیجه : مطمئن باشید سود 46 تومانی 12 ماهه وسکاب نیز صحیح هست .

فقط و فقط بخرید من کاری ندارم روی چه قیمتی میخرید . زیر 130 تومان مفت هست حالا هر چه پایینتر بهتر

http://forums.boursy.com/showthread.php?t=3893&page=13&p=764648#post764648
سلام همون جور که بابک52 گفت اعلامیه حراج روی کدال منتشر شد ...438.4 میلیون حق از 500 میلیون حق ممکن برای حراج ارائه میشن ...این یعنی اکثریت سهامدارانی که حق داشتن یا حق خریدن ...حق ها رو تبدیل به سهم نکردن .... ممنون از بابک52 برای اطلاعات دقیقشون ... حراج از امروز هستش ... آقا بابک اگر اطلاعاتی از انجام حراج داشتید ما رو هم در جریان بزارید ...

ASEMAN1397

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
خوب گزارش 12 ماهه منتشر شد ... سود 363 ریال با سرمایه جدید ... بازگشت چیزی حدود 40 میلیارد تومان از ذخیره کاهش ارزش سرمایه گزاری ها به سود انباشته ابتدای دوره منتقل شد... یعنی 60 میلیارد تومان بعد افزایش سرمایه 97 و تقسیم سود سال 96 ... 8.1 میایارد تومان از ذخیره کاهش ارزش داراییها در سود سال جاری منظور شد ....البته سود خوبی ساخته اما خبری از سود 46 تومانی نیست ... دوستان ممکنه در گزارش حسابرسی شده تغییر کنه ؟

rozbeh m

Well-Known Member
کاربر فعال
خوب گزارش 12 ماهه منتشر شد ... سود 363 ریال با سرمایه جدید ... بازگشت چیزی حدود 40 میلیارد تومان از ذخیره کاهش ارزش سرمایه گزاری ها به سود انباشته ابتدای دوره منتقل شد... یعنی 60 میلیارد تومان بعد افزایش سرمایه 97 و تقسیم سود سال 96 ... 8.1 میایارد تومان از ذخیره کاهش ارزش داراییها در سود سال جاری منظور شد ....البته سود خوبی ساخته اما خبری از سود 46 تومانی نیست ... دوستان ممکنه در گزارش حسابرسی شده تغییر کنه ؟
باید تو حسابرسی شده 16 میلیارد دیگه از ذخیره کاهش رو برگردونه
32 ریال به سود اضافه خواهد شد سودش میشه 395 ریال
24 میلیارد هم میره تو انباشته

ASEMAN1397

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
باید تو حسابرسی شده 16 میلیارد دیگه از ذخیره کاهش رو برگردونه
32 ریال به سود اضافه خواهد شد سودش میشه 395 ریال
24 میلیارد هم میره تو انباشته
دوست گرامی از کجا میگید 16 میلیارد تومان دیگه ؟ از چه محلی یا ذخیره ای ؟
کلا 48.1 میلیارد تومان ذخیره کاهش ارزش سرمایه گذاریها بوده که از این مبلغ 8.1 میلیارد تومان به سود سال جاری و 40 میلیارد تومان به انباشته اضافه شد ...که انباشته بدون افزایش سود ساخته شده سال 97 به 60 میلیارد تومان رسید ( البته پس از کسر 100 میلیارد تومان بابت افزایش سرمایه و سود پرداختی سال 96 ) ...
آیا ذخیره کاهش ارزش سرمایه گزاریها بیش از 48.1 میلیارد تومان بوده ؟؟؟؟

rozbeh m

Well-Known Member
کاربر فعال
دوست گرامی از کجا میگید 16 میلیارد تومان دیگه ؟ از چه محلی یا ذخیره ای ؟
کلا 48.1 میلیارد تومان ذخیره کاهش ارزش سرمایه گذاریها بوده که از این مبلغ 8.1 میلیارد تومان به سود سال جاری و 40 میلیارد تومان به انباشته اضافه شد ...که انباشته بدون افزایش سود ساخته شده سال 97 به 60 میلیارد تومان رسید ( البته پس از کسر 100 میلیارد تومان بابت افزایش سرمایه و سود پرداختی سال 96 ) ...
آیا ذخیره کاهش ارزش سرمایه گزاریها بیش از 48.1 میلیارد تومان بوده ؟؟؟؟
دوست عزیز ذخیره کاهش 48.1 میلیارد تومن بوده که از این مبلغ فقط 8.1 میلیارد رو آورده تو سود
اول قرار بود نیمی از ذخیره کاهش رو بیاره تو سود ولی بدون دلیل تصمیم گرفتن 8.1 میلیارد رو بیارن
بعید میدونم حسابرس قبول کنه
شاید به خاطر حق تقدمها باشه

ASEMAN1397

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
دوست عزیز ذخیره کاهش 48.1 میلیارد تومن بوده که از این مبلغ فقط 8.1 میلیارد رو آورده تو سود
اول قرار بود نیمی از ذخیره کاهش رو بیاره تو سود ولی بدون دلیل تصمیم گرفتن 8.1 میلیارد رو بیارن
بعید میدونم حسابرس قبول کنه
شاید به خاطر حق تقدمها باشه
عملا فرقی نداره ... فقط از لحاظ اینکه سود هر سهم بیشتر بشه .بهتره .... مسلما به خاطز افزایش سرمایه بعدی میبایست 100 میلیارد تومان در انباشته اش باقی بمونه ... درکل سود انباشته پایان دوره اش به 232 میلیارد تومان میرسه که ...132 میلیارد تومان برای تقسیم خواهد داشت ....

siavash _parsi

Well-Known Member
کاربر فعال
6 صفحه قبل تر عرض کردم شرکت سودش ذخیره کاهش سرمایه گذاری میگیره و سود اعلامی 37 تا 39 هست حالا کسی که با قاطعیت سود 46 میگفت باید تحلیل کنه الان هم بهتون عرض کنم سودی که مجمع تقسیم میشه طبق شنیده ها 20 تومانه پردیس هم با پی به ای 3 مجمع رفت حالا تمام افرادی که حق استفاده نشده گذاشتن زیان هنگفتی میدن

rozbeh m

Well-Known Member
کاربر فعال
6 صفحه قبل تر عرض کردم شرکت سودش ذخیره کاهش سرمایه گذاری میگیره و سود اعلامی 37 تا 39 هست حالا کسی که با قاطعیت سود 46 میگفت باید تحلیل کنه الان هم بهتون عرض کنم سودی که مجمع تقسیم میشه طبق شنیده ها 20 تومانه پردیس هم با پی به ای 3 مجمع رفت حالا تمام افرادی که حق استفاده نشده گذاشتن زیان هنگفتی میدن
البته وسکاب با پردیس فرق میکنه همانطور که با گوهران فرق میکنه همانطور که در صفحه 23 از گزارش تفسیری مشاهده میکنید 65 درصد روی شرکتهای بورسی 17 درصد سپرده و 15 درصد در املاک سرمایه گذاری کرده
به اضافه سود انباشته قابل توجه
در مورد سرمایه گذاری در املاک با توجه به قیمت تمام شده (ملک عاطفی با قیمت دو سال پیش خریده شده)سود خوبی رو برای شرکت همراه خواهد آورد

Parvazzz

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
زیر ۱۳۰ اگر هنوز فرصت بده در حد توان اضافه خواهد شد. توی بازار خراب فعلی سهم های بنیادی سود ده و پر از پتانسیل های نهفته را باید غنیمت شمرد،
مخصوصا که مثل وسکاب در کف قیمتی هم باشن،
با حدود ۳۵ سود سهم میره بالای ۱۷۰ و با حدود ۴۵ سود سهم بالای ۱۹۰ کوتاه مدت پرواز میکنه
مطمئن تر از این سهم اگر توی بازار سراغ دارید بگید

agk

Well-Known Member
کاربر فعال
دوستان به این سه نکته خوب توجه کنند:
1 - مهم نیست شرکت چه مقدار از ذخیره ازاد شده را به انباشته برده یا در سود سال جاری حساب کرده مهم این است که 46 تومن در مجمع سود قابل تخصیص دارد که با توجه به برنامه های از قبل برنامه ریزی شده 40 درصد افزایش سرمایه در سال 98 دارد که 20 درصد از انباشته و 20 درصد از اورده خواهد بود لذا در مجمع اوایل فروردین از 46 تومن 25 تومن تقسیم و 20 تومن برای افزایش سرمایه تخصیص می یابد.

2- از اینکه گزارش های دو زیر مجموعه وسکاب برای دوره 12 ماهه سال 97 روی کدال منتشر شد... آتیه اندیشه 2.4 میلیارد تومان و شرکت ایوان پایدار 5.5 میلیاردتومان سود شناسایی کردن..بعلاوه حداقل 50 میلیارد سود از محل فروش مستغلات تا حالا محقق شده ولی یک ریال از این سودها برای سال جاری محسوب نشده است.بعلاوه اینکه قرار است طبق برنامه مابقی مستغلات را در سال 98 بفروشد همه اینها در عایدی سال 98 محاسبه خواهد شد .(پرتفو غیر بورسی)

3- با توجه به اینکه 65 درصد سرمایه وسکاب روی شرکتهای بورسی است و این شرکتها امسال سود خوبی را ساختند ولی سود تقسیمی انها در مجامع ، برای سال 98 وسکاب تحت عنوان درامد سود تقسیمی محسوب و بسیار قابل توجه ومتفاوت از سال 97 خواهد بود و همچنین در صورت فروش سهام بعد از تقسیم سود(بعد از تشکیل مجامع) باز درامد از فروش سرمایه گذاریها هم قابل توجه خواهد بود چرا که همین الان مطابق گزارش برج 10 پرتفوی بورسی دارای 135 میلیار د تومن ارزش افزوده (27 تومن برای هر سهم) دارد.(پرتفو بورسی)
لذا خریدو سهامداری وسکاب حداقل بمدت 6 ماه با بازدهی بیسار مناسبی همراه بوده و شدیدا توصیه می گردد. فقط غافل نشوید که ملاک ومعیار در خرید سهم منافع آتی سهم است و منافع اتی وسکاب در 98 کم نظیر است.

آخرین ویرایش:

Parvazzz

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
امروز گزارشهای اخیر را بررسی میکردم، وسکاب واقعا پدیده بورس هست که وقتی صف خرید بشه همه پی خواهند برد چه گنج بی درد سری اینجا خوابید،
تا الان حدود ۸۳ تومن سود و انباشته داره اونم با احتساب افزایش سرمایه یعنی به حق ها هم تعلق میگیره
ضمن اینکه فروش املاک و ساخت و ساز های جدیدش هم باید توی گزارش های ۹۸ بیاد یکی یکی،
در حال حاضر بعد از توزیع سود، سهام جایزه ناشی از سود انباشته به جریان میفته،
تعلل در خرید جایز نیست،
بررسی و تصمیم با خودتون با مسئولیت خودتون ترید کنید. موفق و پرسود باشید

ASEMAN1397

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه

سلام آقا بابک
عضو بورسی نیستم و مجبورم اینجا نکته ای رو به شما بگم ... اگر در گزارش 12 ماهه سال 97 میبینید سود سال 96 از 261 ریال به بیش از 370 ریال افزایش پیدا کرده این به خاطر اینکه 40 میلیارد تومان ( از 48.1 میلیارد تومان ذخیره کاهش سرمایه گزاریها) رو در بخش "سود ناشی از تغییر ارزش سرمایه گزازیها) نسبت به گزارش 12 ماهه سال 96 ..اضافه کرده ... تا بتونه این 40 میلیارد تومان رو در سود انباشته اول سال 97 منظور کنه .....
باری بهر جهت کل انباشته پایان دوره سال 97 مبلغ 233 میلیارد تومان میشه که به ازا هر سهم میشه 456 ریال حالا بخواد ذخیره کذایی رو در انباشته اول سال در نظر بگیره یا اینکه در سود ساخته سال 97 منظور کنه .... فرق زیادی نمیکنه ...
از این مبلغ 233 میلیارد تومان 100 میلیارد تومان بابت افزایش سرمایه بعدی مصرف خواهد شد و کلا 133 میلیارد تومان برای تقسیم سود باقی خواهد ماند که به مبلغ ماکزیمم هر سهم 266 ریال خواهیم رسید ... صد البته کمتر از این مبلغ تقسیم خواهد شد ....
حالا سوال اینکه آیتمی وجود داره که در گزارش حسابرسی شده به سود سال 97 اضافه کنه ؟؟

ممنون

NASER-H

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
عملا فرقی نداره ... فقط از لحاظ اینکه سود هر سهم بیشتر بشه .بهتره .... مسلما به خاطز افزایش سرمایه بعدی میبایست 100 میلیارد تومان در انباشته اش باقی بمونه ... درکل سود انباشته پایان دوره اش به 232 میلیارد تومان میرسه که ...132 میلیارد تومان برای تقسیم خواهد داشت
دوستان به این سه نکته خوب توجه کنند:
1 - مهم نیست شرکت چه مقدار از ذخیره ازاد شده را به انباشته برده یا در سود سال جاری حساب کرده مهم این است که 46 تومن در مجمع سود قابل تخصیص دارد که با توجه به برنامه های از قبل برنامه ریزی شده 40 درصد افزایش سرمایه در سال 98 دارد که 20 درصد از انباشته و 20 درصد از اورده خواهد بود لذا در مجمع اوایل فروردین از 46 تومن 25 تومن تقسیم و 20 تومن برای افزایش سرمایه تخصیص می یابد.

بالا