ساخت فیلتر در دیده بان بازار پیشرفته :: .:tsetmc:.

mo.za870

New Member
کاربر فعال
عضو تازه
1- سلام.
۲- تشکر از جناب سروش که راهنمایی فرمودند.
۳- کلا خواستید بپرسید این دو نکته را رعایت بفرمایید: ۱- کد را تمیز شده قرار بدهید و ترجیحا با استفاده از منوی بالای کادر ویرایش آنها را درون تگ CODE قرار دهید. و نیز ۲- اینکه در متن پرسش خودتان خیلی مختصر بنویسید که کد برای چیست و کجایش مشکل دارد و احیانا اگر تارنمای TseTmc ایراد گرفته چه ایرادی گرفته؟ (اینها باعث می‌شود آدم زودتر و بهتر بتواند مشکل را پیدا کند.) (البته در کدتان دو تا توضیح نوشته‌اید... ولی توضیح ایراد نیست دست کم...)
۴- ساختار if آخری‌تان مشکل داشت. در اینترنت ساختار جملات شرطی را در برنامه‌نویسی جستجو بفرمایید و مطالعه کنید. (تقریبا همه‌ی زبان‌ها هم این چیزهایشان یکی است!) (مانند این و این)
۵- کار خوبی می‌کنید سمی‌کالن‌ها را می‌گذارید... آکولادها را هم (مثلا برای همین ایف و فور) تا دستتان راه بیافتد بگذارید. (بعد که دستتان راه افتاد دیگر تا جای ممکن نگذارید.) در کدتان، برای این ایف آخری مثلا اگر آکولاد نگذارید تنها سی‌فیلد۰ تحت تاثیر قرار می‌گیرد و اگر مانند من بگذارید هر دو تحت تاثیر قرار می‌گیرند.
۶- در زیر ایف را درست کردم و برنامه را هم تمیز و مرتب کردم و آکولادها را هم گذاشتم. نگاه کنید:

JavaScript:
true == function () {
    //_______________________________________مینیمم بیشترین مقدار در روزهای قبل
    var min_max = [ih][0].PriceMax;
    for (ipos = 0; ipos < 15; ipos++) {
        if (min_max > [ih][ipos].PriceMax && [ih][ipos].PriceMax != 0) {
            min_max = [ih][ipos].PriceMax;
        }
    }
    //_______________________________________مینیمم مقدار در روزهای قبل
    var min = [ih][0].PriceMin;
    for (ipos = 0; ipos < 15; ipos++) {
        if (min > [ih][ipos].PriceMin && [ih][ipos].PriceMin != 0) {
            min = [ih][ipos].PriceMin;
        }
    }
    //_______________________________________
    if ((pl) > 1000 && (pc) > 1000) {
        (cfield0) = (min);
        (cfield1) = (min_max);
    }
    return true;
}
()
۷- یا علی.
میبخشید من میخوام فقط نمادهایی که شرط ایف آخر رو دارند نمایش بده ولی الان همه رو نمایش میده و سی فیلد رو برای اون شرط نشان میده و برای بقیه نه

mo.za870

New Member
کاربر فعال
عضو تازه
میبخشید من میخوام فقط نمادهایی که شرط ایف آخر رو دارند نمایش بده ولی الان همه رو نمایش میده و سی فیلد رو برای اون شرط نشان میده و برای بقیه نه
return true رو بردم داخل if درست شد ممنونم خیلی لطف کردید

milad miladi

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام خدمت دوستان گرامی بازارسرمایه
عضوجدید هستم
ازظهردرگیرفیلترسهم هایی هستم که Rsiواستوک استیک مساوی یازیر30باشه
کلافه شدم ولی خسته نشدم
جناب پردیل وکاویانی لطف میکنیدکمک کنید
سپاسگزارم ازلطفتون بابت پاسخگویی
با سلام
کدهایی که نوشتی بذار تو سایت ... بگو کجاشو اشکال داری ... اساتید زیادی اینجا هستن که کمک می کنن.
موفق باشی
یاحق

SAHMEROZ

Active Member
کاربر فعال
بگذارید چند نکته رو شفاف تر بگم ... چون مباحث دارن پیچ میخورن در هم

اولین نکته اینکه، من سوالم در این بخش فقط مختص به فیلتر نویسی بود. و میخواستم بپرسم آیا توابع timer هم دارد یا نه؟
چون اگر تابع تایمر نداشته باشه، ما چطور میخوایم (در دیده بان بازار) بیایم چک کنیم که الان ساعت 9:30 و 10 و 11 اختلاف قیمت در بازار چطور بوده که تشخیص بدیم روند چطور بوده؟ من که خودم یک انسان(هوشمند!) هستم و دیروز میخواستم وبملت بخرم(با قطعیت بالای 90) و چند ساعت معاملاتش رو نگاه میکردم، نتونستم خودم رو قانع کنم که امروز بخرم یا شنبه؟ چون هیچ روندی نداشت. شاید بیشتر از 5-6 بار اخرین قیمت رفت پایینتر از پایانی و برگشت. همچنین پایانی هم چند بار کم و زیاد شد. حالا چطور یک فیلتر داخل دیده بان این چیزهارو میخواد تشخیص بده با یک تفریق ساده که هیچ ذخیره گاه و مقایسه زمانی هم براش وجود نداره(بحث من اینجا صرفا درباره فیلتر دیده بان هست. وگرنه اکسپرت که کلا چنین سوالی معنا نداشت)

نکته ی بعد اینکه، شما در تمام توضیحاتتون درباره ی حقیقی/حقوقی تلویحا اشاره فرمودین، و حتی در آخرین جملاتتون رسما اشاره کردید که "می‌آیند با خرید و فروش‌های خودشان به بازار جهت می‌دهند! " . و دقیقا حرف منم همین است و من دنبال پیدا کردن نقاطی هستم که اینها جهت دهی رو شروع میکنند! حالا چه با مثالهایی که شما از دودوزه بازی اونها زدید(منم خیلی دیدم) که با خرید/ فروش معکوس میخواهند سهم رو مفت بخرن یا گران بفروشن، و چه زمانی که واقعا دارند سهم جمع میکنن یا سهم رو خالی میکنن (چون ادم بالاخره نمودارها و سایر عوامل و سوابق هم دستش هست دیگر و تشخیص میدهند الان این جنب و جوش حقوقی از کدام مدلش هست! مهم این هست که نقطه ی فعال شدن این جنب و جوش که میتواند روند ساز باشد رو پیدا کنیم و من به همین دلیل دنبال این داده ها هستم).

درباره ی بورس های جهانی اما حرف شما درست است. ولی مسئله اینجاست که ما فعلا از بورس ایران حرف میزنیم. و جالب هست من توی سایت متاتریدر اکسپرت هاشو که میخوندم، جالب بود توی کامنت ها خیلی ها گفته بودن این اکسپرت مثلا فقط روی یورو/دلار جواب میده و روی طلا فرضا جواب نمیده. یا حتی روی پوند/دلار جواب نمیده! پس اینکه توقع داشته باشیم دقیقا یک سیستم رو روی همه بازارها پیدا کنیم شاید توقع زیادی باشه. ولی بحث سر این هست که فعلا این داده رو برای ایران داریم و به نظر من کمک کننده هم هست. پس چرا استفاده نکنیم تا دقت کارمون رو بالا نبریم؟ (درواقع این هم یه وزنی تو سیستم ما داره. فردا حذفش کردن خب این وزن رو از دست میده سیستم ما ولی خب الان وقتی وجود داره چرا استفاده نکنیم؟ عین این هست که بگیم الان اصغر و ممد و اکبر مشاور اقتصادی شما باشن. اما اکبر داره اپلا میکنه بره خارج. ولی حالا فعلا که نرفته و مشخص نیس پذیرش بگیره. شما تا هست ازش استفاده کن. وقتی هم رفت که رفت دیگه!(من دیدگاهم اینطوری هست و حالت وابسته شدن نداره و به نظرم جمع کردن این داده اونقدرها هم سخت نیست که وقت عجیبی روش بذاریم. نهایت 1 هفته؟! چون فقط بحث نوشتن برنامه ی جمع کردن و به روز کردن این داده است و بعدش دیگه برنامه اینکارو برای ما میکنه تا ابد!))

درباره ی بحث اخر هم. من خودم سینه سوخته ی بانک پاسارگادم. و البته یادتون باشه اولین سوالم رو توی اون سایت با همین تاپیک شروع کردم که ایا بورس ایران فصلی هست یا دائمی؟ و فکر کنم شما اولین پاسخش رو هم نوشتید؟ اتفاقا منم برای بورسمون حد تعیین کردم و اون 1 میلیارد هست برای من. یعنی هرچی که سرمایه ام از این میزان فراتر بره خارجش میکنم. و از اون مهمتر، حد زمانی تعریف کردم براش. من تا عید یا اکسپرتی مینویسم که خودکار معامله کنه و فقط در حد اینکه به منشی شرکت بسپارم که چشمت به این هم باشه که هنگ نکنه و یا چیز عجیب غریبی پیش نیاد(هرچند تو خود برنامه هم انواع شرط توقف رو خواهم گذاشت) و یا اگر اکسپرت شدنی نبود، یک دانشجوی تازه فارغ شده ی اقتصاد یا حسابداری میگیرم و میگم بیا ماهی 1 میلیون شغل پاره وقت از 8:30 تا 12:30 بشین پای سیستم و از روی خروجی سیستم تحلیلی (همون هوش مصنوعی) و تلفیقش با فیلتر بازار و این چیزها، این سهم هارو توی این بازه بخر و بفروش! اینطوری هم یک دانشجوی(البته تازه فارغ) مملکت یه کار نیمه وقت پیدا میکنه کلی حال میکنه(من که خودم اون زمانها ارزوم بود) . هم بورس یاد میگیره و برا خودش کلی استفاده میکنه بعدا. و کار منم راه میفته و میرم به شرکت و شغل اصلی خودم میپردازم که چند ماهه برای قضیه ی بورس معلقش کرده ام!

چون من جالبه بدونید به پول بانک اعتقادی ندارم! و تو عمرم 1 ریال سود بانک نگرفتم. و کلا هم یک حساب دارم اونم قرض الحسنه است و همیشه بالای 10 میلیون توش بوده برای نزدیک 15 سال! (لامذهب حتی 1 بار تو قرعه کشی هم برنده نکردن منو نامردا :) )

خلاصه ممنون از همه مطالبی که برادرانه و دلسوزانه میفرمایید...استفاده میکنیم واقعا
باسلام و عرض خسته نباشید با توجه به اینکه سرمایه من بالای یک میلیارد تومان هست و نیاز به برنامه یا برنامه هایی ای برای کنترل هر روز بازار دارم و شاید در حد بالایی توان و حوصله آموزش را ندارم اگر ممکن بود و جنابعالی برنامه مناسبی برای کنترل سهام و خرید و فروش بموقع و .. طراحی کردید یا نوشتید ممنون می شوم به من هم بدهید .
ایمیل من sahmeroz£yahoo.com هست.

SAHMEROZ

Active Member
کاربر فعال
باسلام و عرض خسته نباشید
با توجه به اینکه سرمایه من بالای یک میلیارد تومان هست و نیاز به یک برنامه یا فیلتر مناسب برای کنترل هر روز بازار دارم و متاسفانه ، وقت و حوصله و اطلاعات بالای کامپیوتری هم برای آموزش را ندارم . اگر برای شما دوست محترم ممکن بود و برنامه مناسبی برای کنترل سهام و خرید و فروش بموقع و .. طراحی کردید یا میشناختید که بشود به راحتی با آن کار کرد بفرمایند تا بنده هم استفاده کنم . ممن.ن از کمک شما .

SAHMEROZ

Active Member
کاربر فعال
باسلام و عرض خسته نباشید
با توجه به اینکه سرمایه من بالای یک میلیارد تومان هست و نیاز به یک برنامه یا فیلتر مناسب برای کنترل هر روز بازار دارم و متاسفانه ، وقت و حوصله و اطلاعات بالای کامپیوتری هم برای آموزش را ندارم . اگر برای شما دوست محترم ممکن بود و برنامه مناسبی برای کنترل سهام و خرید و فروش بموقع و .. طراحی کردید یا میشناختید که بشود به راحتی با آن کار کرد بفرمایند تا بنده هم استفاده کنم . ممن.ن از کمک شما .

milad miladi

Well-Known Member
کاربر فعال
باسلام و عرض خسته نباشید
با سلام
سرمایه من و خیلی از دوستان همین تاپیک، بالای یک یا دو میلیارد تومان هست .. اما هممون سعی کردیم خودمون یاد بگیریم و خودمون برای خودمون برنامه بنویسیم. اگه سرمایتون براتون اهمیت داشته باشه هر چیزی ( تکرار می کنم ، هر چیزی) رو که لازم باشه یاد می گیرید. بی میلی شما به یادگیری ، نشون دهنده بی اهمیتی شما به سرمایتونه، البته به نظر من
موفق باشید
یا حق

SAHMEROZ

Active Member
کاربر فعال
با سلام
سرمایه من و خیلی از دوستان همین تاپیک، بالای یک یا دو میلیارد تومان هست .. اما هممون سعی کردیم خودمون یاد بگیریم و خودمون برای خودمون برنامه بنویسیم. اگه سرمایتون براتون اهمیت داشته باشه هر چیزی ( تکرار می کنم ، هر چیزی) رو که لازم باشه یاد می گیرید. بی میلی شما به یادگیری ، نشون دهنده بی اهمیتی شما به سرمایتونه، البته به نظر من
موفق باشید
یا حق
از راهنمایی و لطف شما متشکرم

saraei

New Member
کاربر فعال
عضو تازه
سلام دوستان فیلتری که تحت عنوان سقف و کف ماهیانه یا سه ماهه که تا حالا نوشته شده اگر سهمی سود نقدی یا افزایش سرمایه انجام داده باشه مقداری که فیلتر نشون میده با مقداری که چارت بعداز تعدیل نشون میده تفاوت داره میخواستم ببینم کسی راه حلی برای این موضوع داره؟باتشکر

mhjtalarebourse

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام دوستان فیلتری که تحت عنوان سقف و کف ماهیانه یا سه ماهه که تا حالا نوشته شده اگر سهمی سود نقدی یا افزایش سرمایه انجام داده باشه مقداری که فیلتر نشون میده با مقداری که چارت بعداز تعدیل نشون میده تفاوت داره میخواستم ببینم کسی راه حلی برای این موضوع داره؟باتشکر
سلام.
من نمی‌دانستم داده‌ها تعدیل‌نشده است. سپاس بابت اطلاع‌رسانی.
راهی ندارد.
راهش این است که داده‌های اینجا را بیاورید روی رایانه و از آن سو هم داده‌های افزایش سرمایه را بگیرید و این‌ها را با هم مخلوط کنید که خیلی پیچیده می‌شود و از همان TseClient داده‌ها را بگیرید خیلی راحت‌تر است.

saraei

New Member
کاربر فعال
عضو تازه
سلام مجدد دوستان بحث داده گیری که بنده الان چند سالی میشه از نوآوران امین استفاده میکنم موضوع صحبتم بحث فیلتر نویسی سقف و کف بود من متوجه شدم که خروجی این فیلتر در مواقعی که افزایش سرمایه و یا تقسیم سود داریم با چارت همخوانی نداره مثل مواقعی که میخواهیم درصد فاصله قیمت الان با کف و سقف را نشانمان بده که این درصد رو اشتباه نشون میده حالا راهی که خودم استفاده میکنم اینه که میام تعداد روزهای بسته بودن سهم در بازه مورد محاسبم رو میارم تو فیلتر که بهم نشون بده حداقل اینجوری متوجه میشم که این خروجیها احتمال داره درست نباشه و چارت باید بررسی بشه ولی اگه تعداد روزهای بسته بودن سهم صفر باشه خروجی فیلتر برای اون سهم قابل اتکا هست.حالا گفتم شاید دوستان راهی داشته باشند که اصولی باشه و بشه این نقیصه رو در فیلترسقف و کف درست کرد . باتشکر

sooroosh1315

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
سلام مجدد دوستان بجث داده گیری که بنده الان چند سالی میشه از نوآوران امین استفاده میکنم موضوع صحبتم بحث فیلتر نویسی سقف و کف بود من متوجه شدم که خروجی این فیلتر در مواقعی که افزایش سرمایه و یا تقسیم سود داریم با چارت همخوانی نداره مثل مواقعی که میخواهیم درصد فاصله قیمت الان با کف و سقف را نشانمان بده که این درصد رو اشتباه نشون میده حالا راهی که خودم استفاده میکنم اینه که میام تعداد روزهای بسته بودن سهم در بازه مورد محاسبم رو میارم تو فیلتر که بهم نشون بده حداقل اینجوری متوجه میشم که این خروجیها احتمال داره درست نباشه و چارت باید بررسی بشه ولی اگه تعداد روزهای بسته بودن سهم صفر باشه خروجی فیلتر برای اون سهم قابل اتکا هست.حالا گفتم شاید دوستان راهی داشته باشند که اصولی باشه و بشه این نقیصه رو در فیلترنویسی درست کرد . باتشکر
بنظرم اگر بیان بین 2 نقطه متوالی گین و اختلاف پیدا کنید بیشتر بازه مجاز روزانه هم بتونه کمک کنه

saraei

New Member
کاربر فعال
عضو تازه
بنظرم اگر بیان بین 2 نقطه متوالی گین و اختلاف پیدا کنید بیشتر بازه مجاز روزانه هم بتونه کمک کنه
مرسی آقا سروش فکر نکنم بشه سود نفدی از یک ریال هست تا ... افزایش سرمایه هم که الاماشالله اگه میشه یکم توضیح میدی؟

sooroosh1315

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
مرسی آقا سروش فکر نکنم بشه سود نفدی از یک ریال هست تا ... افزایش سرمایه هم که الاماشالله اگه میشه یکم توضیح میدی؟
خوب اگر افزایش سرمایه یا سود نقدی اختلاف ناچیزی (کمتر از آستانه پایین) ایجاد کنن که مهم نیست و درصد اشتباه کم هست

اگر بیشتر از (آستانه مجاز روزانه باشه) اندازش رو ثبت می کنیم و بعنواد سود یا افزایش سرمایه در نظرش می گیریم

البته صرفا همون مشکل قبلو داره که در بازه 60 روزه سنجش می کنه (هر چند کف و سقف در فیلتر نویسی هم 60 روزه است.)

علیرضا علوی

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام بر اساتید بزرگوار
دنبال یک فیلتر هستم که هر وقت اندیکاتور مکدی از سطح صفر رو بالا حرکت کرد و
ema cross 9,26نیز اتفاق افتاد بتواند لیست سهم های حاصل را اعلام نماید. ( هر دو شرط با هم
در تایم زمانی روزانه و هفتگی به صورت جداگانه
با تشکر از راهنمایی شما

saraei

New Member
کاربر فعال
عضو تازه
خوب اگر افزایش سرمایه یا سود نقدی اختلاف ناچیزی (کمتر از آستانه پایین) ایجاد کنن که مهم نیست و درصد اشتباه کم هست

اگر بیشتر از (آستانه مجاز روزانه باشه) اندازش رو ثبت می کنیم و بعنواد سود یا افزایش سرمایه در نظرش می گیریم

البته صرفا همون مشکل قبلو داره که در بازه 60 روزه سنجش می کنه (هر چند کف و سقف در فیلتر نویسی هم 60 روزه است.)
سلام آقا سروش ببینید درست متوجه شدم
1_آستانه مجاز روزانه رو حساب کن
2_اگر آخرین معامله بیشتر از 10%از آستانه مجازپایین روزانه افت کرده بود اندازه را ثبت کن
3_سهم بیشتر مساوی یک روز کاری بسته بود
4_بنویس افزایش سرمایه یا سود نقدی ؟؟؟؟؟؟؟
اگه منظور شما همچین چیزیه که نشدنیه حتی اگه درست هم باشه شاید برای آخرین روز کاری کار کنه اما برای روزهای گذشته که آستانه بالا پایین نداریم چی؟مثلا سهمی 50 روز قبل افزایش سرمایه داده فیلتر کف سهم رومثلا 400 تومن نشون میده اما رو چارت مثلا 320 تومنه.
میشه تعداد سهام امروز شرکت(z) رو با تعداد سهام گذشتش تو فیلتر مقایسه کرد ؟اگه آره چه جوری؟

sooroosh1315

Active Member
کاربر فعال
عضو تازه
سلام، درست می فرمایید متاسفانه تو سابقه معاملات z را نداریم نمیشه متوجه افزایش سرمایه و تغییر و تحول حجم شد
برای سود سالیانه هم اگر باعث کاهش قیمت بیشتر از بازه ی آستانه پایین نشه باز قابل شناسایی نیست

باید قبل از خرید خودمون چک کنیم افزایش سرمایه و تقسیم، بنظرم سامانه خرید و فروش فارابی برای این منظور جالبه.

prince0fpersia

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
سلام
مهندس(محمد حسین) یادمه یه بار یه فیلتر بهم دادی که قدرت خریدار به فروشنده رو حساب میکرد و توی یه فیلد جدید مینوشت. بعد خودم شرط گذاشته بودم روش که فقط بیشتر از 2 رو نشون بده. الان گشتم پیدا نکردم. اگر داری همچین چیزی ممنون میشم قرار بدی.

mhjtalarebourse

Well-Known Member
کاربر فعال
سلام
مهندس(محمد حسین) یادمه یه بار یه فیلتر بهم دادی که قدرت خریدار به فروشنده رو حساب میکرد و توی یه فیلد جدید مینوشت. بعد خودم شرط گذاشته بودم روش که فقط بیشتر از 2 رو نشون بده. الان گشتم پیدا نکردم. اگر داری همچین چیزی ممنون میشم قرار بدی.
سلام.
من که خاطرم نیست. ولی احتمالا این بوده:

JavaScript:
((ct).Sell_CountI+(ct).Sell_CountN) /((ct).Buy_CountI+(ct).Buy_CountN) >2

prince0fpersia

Well-Known Member
کاربر فعال
عضو تازه
سلام.
من که خاطرم نیست. ولی احتمالا این بوده:

JavaScript:
((ct).Sell_CountI+(ct).Sell_CountN) /((ct).Buy_CountI+(ct).Buy_CountN) >2
پس چرا این فیلد رو نشون نمیده؟
JavaScript:
true== function()
{
    if( ( ( (ct).Sell_CountI+(ct).Sell_CountN ) /( (ct).Buy_CountI+(ct).Buy_CountN ) ) > 2)
    {
        (cfield0)=((ct).Sell_CountI+(ct).Sell_CountN) /((ct).Buy_CountI+(ct).Buy_CountN);
    } 
    return true;       
}()

بالا